پنجشنبه ۱۰ خردادساعت ۲۰:۱۸May 2024 30
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «موازنه قدرت»

سیتنا   ۱۴۰۳/۰۲/۲۸ - ۱۳:۰۲   + ۴ سایت دیگر  
واشینگتن پست در گزارشی جامع، نگاهی دقیق به روابط گسترده و پیچیده میان کشورهای خاورمیانه و غول های فناوری در حوزه هوش مصنوعی انداخته است. بر اساس این گزارش این پدیده، تحولی عظیم در صنعت فناوری و موازنه قدرت ژئوپلیتیک رقم خواهد زد.
ایسنا   ۱۴۰۳/۰۲/۲۵ - ۱۱:۴۰   + ۹ سایت دیگر  
امروز (سه شنبه) مصادف با هفتاد و ششمین سالروز تشکیل رژیم جعلی صهیونیستی است که فلسطینی ها از آن با عنوان روز نکبت (یوم النکبة) یاد می کنند. گذشت 76 سال از این اتفاق نه تنها منجر به فراموش شدن مسئله فلسطین نشده بلکه حوادث اخیر غزه و کرانه باختری نشان داده که تمامی تلاش های صهیونیست ها طی این سال ها ...
اکو ایران تصویر اقتصاد ایران   ۱۴۰۳/۰۲/۲۴ - ۱۷:۳۵    
اکوایران: مطمئناً اشغال و کنترل اوکراین می تواند برای روسیه پرهزینه باشد. با این حال، منابع اقتصادی جدید، بازارها و درآمد مالیات در طرف دیگر ترازو سنگینی می کند.
ایرنا   ۱۴۰۳/۰۲/۲۳ - ۱۳:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
آبادان - ایرنا - مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان خوزستان گفت: پاسخ کوبنده جمهوری ایران اسلامی به رژیم صهیونیستی در عملیات وعده صادق، موازنه قدرت را در دنیا عوض کرد.
ایمنا   ۱۴۰۳/۰۲/۱۹ - ۱۹:۵۹   + ۲ سایت دیگر  
رئیس سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری کشور گفت: دو عملیات طوفان الاقصی و وعده صادق بیانگر تغییر موازنه قدرت است و هیمنه پوشالی و قدرت بازدارندگی رژیم صهیونیستی با اجرای این عملیات ها در جهان شکسته شد.
صدا نیوز   ۱۴۰۳/۰۲/۱۸ - ۱۴:۲۹   + ۱ سایت دیگر  
سخنان بورل توصیفی از روند تکثر قدرتی است که جهان را تحت تاثیر خود قرار داده است. جهان دیگر نه تنها تک قطبی و دوقطبی نیست، بلکه شکل چند قطبی آن نیز انعطاف بالایی دارد به گونه ای که در آن قدرت ها رده بندی شده و پس از قدرت های برتر مانند آمریکا، روسیه و چین، قدرت های میانی موثری مانند برزیل ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۳/۰۲/۱۷ - ۰۷:۲۵   + ۱ سایت دیگر  
اخضریان کاشانی گفت: عملیات وعده صادق باعث تغییر موازنه قدرت به موازنه وحشت شد و این امر رویکرد سردار سلیمانی بود.
ایرنا   ۱۴۰۳/۰۲/۱۴ - ۱۵:۰۶   + ۱ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- امامان جمعه شهرستانهای استان تهران اعلام کردند:تظاهرات غیرتمندانه دانشجویان در آمریکاو اروپا علیه موجودیت رژیم اشغالگرصهیونیستی و جنایات بی حد این رژیم نامشروع در نوارغزه حکایت ازاستمرار موازنه قدرت و آگاه سازی جهانی است.
بسیج   ۱۴۰۳/۰۲/۱۰ - ۰۱:۲۳    
دکترمرتضی امیری نژاد، مسئول سیاسی سپاه ناحیه امام حسین(ع)،به عنوان سخنران تجمع دانشجویان،اساتید و یاوران علمی در دانشگاه فنی و مهندسی شهرستان بوئین زهرا،به قدرت و مؤلفه های بازدارندگی رژیم صهیونیستی اشاره کرد
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۳/۰۲/۰۸ - ۱۵:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
یک کارشناس مسائل بین الملل با بیان اینکه ایران در عملیات وعده صادق سیلی دردناکی به رژیم صهیونیستی زد، گفت: این عملیات، موازنه قدرت را به نفع مقاومت در منطقه تغییر داد.
موسسه مطالعاتی تحریریه   ۱۴۰۳/۰۲/۰۷ - ۱۴:۲۲    
بعد از عملیات وعده صادق و حمله موشکی به اسرائیل با آنکه موازنه قدرت به نفع ایران تغییر کرد متاسفانه مسئولین دولتی خصوصا دستگاه دیپلماسی از فرصت بدست آمده استفاده نمی کنند.
ادیان نیوز   ۱۴۰۳/۰۲/۰۶ - ۱۵:۲۲    
به گزارش خبرنگار ردنا ( ادیان نیوز )، به همت حوزه علمیه خواهران شهرستان شهریار حضرت نرجس خاتون سلام الله علیها و ستاد نماز جمعه شهریار نشستی با عنوان نشست تحلیلی پژوهی واکاوی از طوفان الاقصی تا وعده صادق در تغییر موازنه قدرت در منطقه و جهان در روز سه شنبه 4 اردیبهشت 1403 در مهدیه امامزاده اسماعیل ...
دولت   ۱۴۰۳/۰۲/۰۶ - ۱۲:۱۱   + ۴ سایت دیگر  
معاون فرهنگی و اجتماعی وزیر علوم و دبیر مجمع جهانی اهل بیت (ع) با وزیر امور خارجه ونزوئلا درخصوص تحولات ژئوپلتیکی و موازنه قدرت در منطقه و جهان و نقش موثر ایران در این تحولات و نیز ضرورت تقویت تبادلات علمی و فناوری و استفاده از تجارب موفق ایران در این زمینه به گفت و گو و مذاکره پرداختند.
تیتر ۱   ۱۴۰۳/۰۲/۰۶ - ۰۲:۲۳    
فرمانده سپاه البرز گفت: ایران با عملیات وعده صادق علیه رژیم صهیونیستی بر جریان تحریف خط بطلان کشید و موازنه قدرت را تغییر داد.
ادیان نیوز   ۱۴۰۳/۰۲/۰۳ - ۱۴:۳۹    
به گزارش سرویس اجتماعی ردنا ( ادیان نیوز )، به همت حوزه علمیه خواهران “نرجس خاتون ” و ستاد برگزاری نماز جمعه شهریار، نشست تحلیلی-پژوهشی “ واکاوی طوفان الاقصی تا وعده صادق در تغییر موازنه قدرت در منطقه و جهان ” در مورخ روز سه شنبه 4 اریبهشت ساعت 9:30 برگزار خواهد شد. ...
رسا   ۱۴۰۳/۰۲/۰۳ - ۱۴:۲۲   + ۱ سایت دیگر  
فرمانده سپاه استان سمنان گفت: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با قدرت بازدارندگی و معنویت برخاسته از ایمان در عملیات بزرگ وعده صادق موازنه قدرت در منطقه را تغییر داد.
جام جم   ۱۴۰۳/۰۲/۰۳ - ۱۱:۴۰   + ۲ سایت دیگر  
اما درخصوص زمینه ها و پیامدهای این رویداد مهم، گفتنی های زیادی وجود دارد. جام جم درتحلیلی به منابع قدرت راهبردی ایران که چالش ها وبن بست های زیادی برای آمریکا،رژیم جعلی اسرائیل وشرکای منطقه ای وفرامنطقه ای آن ایجادکرده،پرداخته است. ...
فردا نیوز   ۱۴۰۳/۰۲/۰۳ - ۱۰:۰۵    
جام جم نوشت: سیاست دولتمردان ایرانی برای گذار از این بحران ها، تلفیق قدرت نرم و سخت نظام جمهوری اسلامی ایران است.
موسسه مطالعاتی تحریریه   ۱۴۰۳/۰۲/۰۲ - ۰۸:۲۲    
تغییر قواعد خاورمیانه، شهامت و هوشمندی ایران در پاسخ به رژیم صهیونیستی، کارآمدی جنگ افزارهای ایرانی، تغییر موازنه قدرت به سود تهران، پایبندی به منشور سازمان ملل، نابودی قدرت بازدارندگی رژیم صهیونیستی و ... از جمله مسائلی هستند که پس از حمله ایران به عمق سرزمین های اشغال شده به اثبات رسید.
قدس آنلاین   ۱۴۰۳/۰۲/۰۲ - ۰۷:۵۱    
سایت های غربی ادعا کرده اند صهیونیست ها در پاسخ به حمله ایران، مواضع ایران را مورد تهاجم قرار داده اند و به بخشی از اهداف خساراتی وارد کرده اند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۳/۰۲/۰۱ - ۲۳:۳۵   + ۱ سایت دیگر  
کارشناس مسائل سیاسی گفت: عملیات تنبیهی وعده صادق، قدرت بازدارندگی ایران را افزایش و موازنه قدرت استراتژیک را در جهان تغییر داد.
همشهری   ۱۴۰۳/۰۲/۰۱ - ۲۱:۲۱    
حمله ایران به سرزمین های اشغالی و پاسخ ضعیف اسرائیل موازنه قدرت در منطقه تغییر داد.
موسسه مطالعاتی تحریریه   ۱۴۰۳/۰۱/۳۰ - ۱۴:۲۲    
برای بررسی وضعیت ژئوپلینیک منطقه پس از حمله مستقیم ایران به اسرائیل با دکتر کیومرث یزدان پناه عضو هیئت علمی دانشگاه تهران به گفتگو نشستیم.
صبح قزوین   ۱۴۰۳/۰۱/۳۰ - ۱۲:۱۳   + ۱ سایت دیگر  
حماسه آفرینی سپاهیان اسلام و دفاع مشروع آنان با انجام عملیات وعده صادق در شامگاه روز 25 فروردین، علیه رژیم غاصب، جعلی، کودک کش و خون آشام صهیونیستی مصداق بارز فتح مبین و نصر آشکار الهی بود که موجب بازدارندگی و موازنه قدرت در برابر دشمنان گردید.
تقریب   ۱۴۰۳/۰۱/۳۰ - ۱۰:۰۸    
نماینده مردم قزوین، البرز و آبیک در مجلس شورای اسلامی براین باور است که "وعده صادق" تغییر موازنه قدرت در خاورمیانه را به گونه ای دیگر ترسیم کرد.
بسیج   ۱۴۰۳/۰۱/۳۰ - ۰۹:۰۳    
کارشناس مسائل سیاسی گفت: حمله جمهوری اسلامی ایران با عنوان وعده صادق ، معادلات نظامی جهان را تغییر داد.
ایکنا   ۱۴۰۳/۰۱/۳۰ - ۰۱:۳۶    
بک کارشناس مسائل غرب آسیا با تأکید بر اینکه عملیات وعده صادق از نظر کلی موازنه نظامی را در منطقه به نفع ایران و جبهه مقاومت تغییر داد، گفت: جمهوری اسلامی ایران با این عملیات، توانمندی خود را در ضربه وارد کردن به هر مرکزی از مراکز مهم نظامی و امنیتی رژیم صهیونیستی به نمایش گذاشت.
جماران   ۱۴۰۳/۰۱/۲۹ - ۱۱:۴۷   + ۸ سایت دیگر  
قیس قریشی تحلیلگر مسائل خاورمیانه نوشت: به عنوان یک شهروند ایرانی که در حد خودم کنار کشورم ایستادم از مسئولین بالادستی خواهش میکنم، التماس میکنم، حاضرم به دست و پاشون بیوفتم که در این شرایط کشور دست از این رفتار های حیرت آور در خیابان ها با جوان های خودمان اونم درست در شرایطی که ایران دست بالا را ...
ایرنا   ۱۴۰۳/۰۱/۲۹ - ۱۰:۲۳   + ۴ سایت دیگر  
گرگان- ایرنا- استاندار گلستان با بیان اینکه پس از عملیات وعده صادق موازنه قدرت تغییر کرد، گفت: این عملیات غرورآفرین نشانه اقتدار نیروهای مسلح است.
ایسنا   ۱۴۰۳/۰۱/۲۹ - ۰۹:۵۶   + ۹ سایت دیگر  
ایسنا/خراسان رضوی فرمانده قرارگاه منطقه ای شمال شرق نزاجا گفت: عملیات وعده صادق موازنه قدرت نظامی را در منطقه به ویژه غرب آسیا تثبیت کرد. امروز هم نیروهای مسلح همچنان که بالاترین مقامات نظام جمهوری اسلامی فرمودند برای انجام ماموریت آماده هستند.
ایرنا   ۱۴۰۳/۰۱/۲۸ - ۲۰:۵۷   + ۷ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- وزیر امور خارجه با قدردانی از فرمانده کل ارتش به مناسبت عملیات موفقیت آمیز وعده صادق تاکید کرد: این اقدام ارزشمند و پیچیده نظامی تعریفی نو از موازنه قدرت در منطقه غرب آسیا ارائه و بار دیگر توان بازدارندگی نیروهای مسلح جان برکف کشورمان را به رخ دشمنان قسم خورده اسلام و ایران عزیز کشید.
ایرنا   ۱۴۰۳/۰۱/۲۸ - ۱۹:۵۴    
تهران- ایرنا- نماینده ادوار مجلس شورای اسلامی، عملیات وعده صادق را موجب تغییر موازنه قدرت در جهان دانست و گفت: جمهوری اسلامی با پاسخ کوبنده به شرارتهای رژیم صهیونیستی ثابت کرد هر کشوری بخواهد منافع ملی ایران را به خطر بیندازد بدون شک پشیمان خواهد شد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۳/۰۱/۲۸ - ۱۶:۴۵   + ۸ سایت دیگر  
جامعه قرآنی مشهد عملیات بزرگ، راهبردی و تاریخی بی نظیر را یک واکنش بازدارنده و قدرتمند اعلام کرد که دارای پیام های تغییر در معادلات درگیری و موازنه قدرت است.
دفتر مطالعات سیاسی و بین المللی   ۱۴۰۳/۰۱/۲۸ - ۱۵:۴۷    
در تحلیل عملیات موشکی- پهپادی 26 فروردین ماه 1403 علیه رژیم صهیونیستی، بررسی اهداف و انتظارات ماموریت و تاثیر آن بر موازنه قدرت در منطقه، ارزیابی تاثیرات و دستاوردهای عملیات برای دستگاه دیپلماسی و پیش بینی رویدادهای پس از آن به عنوان محورهای اصلی بحث، جای تامل و تفکر دارد ...
اقتصاد آینده   ۱۴۰۳/۰۱/۲۷ - ۲۳:۳۲   + ۲ سایت دیگر  
حجت الاسلام رضا براتی زاده در گفت وگو با مهر در تجلیل از اقدام غرورآفرین دلاورمردان سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و ارتش همیشه قهرمان در ارائه پاسخ دندان شکن به جنایات رژیم وحشی صهیونیستی گفت: امروز جهانیان عمیقاً دریافتند که موازنه قدرت در منطقه و جهان دستخوش تغییر و تحول شده است. ...
جهان نیوز   ۱۴۰۳/۰۱/۲۷ - ۲۱:۰۶   + ۱ سایت دیگر  
شعیب بهمن کارشناس مسائل اوراسیا در گفت وگو با فارس گفت: رژیم صهیونیستی بعد از 2 شکست سنگین طوفان الاقصی و وعده صادق، علاوه بر موازنه قدرت در موازنه وحشت هم شکست خورد.
ایرنا   ۱۴۰۳/۰۱/۲۷ - ۱۴:۵۳   + ۳۵ سایت دیگر  
تهران-ایرنا- حسین امیرعبداللهیان در پیامی با تشکر از نیروهای مسلح ایران، عملیات ظفرمند وعده صادق را بر اساس اصل شناخته شده دفاع مشروع دانسته و گفت: این عملیات ارزشمند و پیچیده تعریفی نو از موازنه قدرت در منطقه غرب آسیا ارائه کرد و توان بازدارندگی نیروهای مسلح کشورمان را به رخ دشمنان اسلام و ایران ...
قدس آنلاین   ۱۴۰۳/۰۱/۲۷ - ۱۳:۳۸   + ۱ سایت دیگر  
فارغ از تاثیراتی که حمله بی سابقه موشکی و پهپادی جمهوری اسلامی در حوزه تقابل با رژیم صهیونیستی برجا گذاشته، در موضوع منطقه ای نیز این حرکت قطعا بازتاب مهمی خواهد داشت
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۳/۰۱/۲۷ - ۱۲:۰۰   + ۱ سایت دیگر  
موازنه قدرت در غرب آسیا در حالی بار دیگر به نفع ایران تغییر کرد که در جریان عملیات وعده صادق مقامات تصمیم گیر بر پایه ماده 51 منشور سازمان ملل عمق سرزمین های اشغالی را هدف قرار دادند.
ایرنا   ۱۴۰۳/۰۱/۲۷ - ۱۰:۳۵   + ۱۰ سایت دیگر  
تهران-ایرنا- احزاب، نهادها و سازمان ها در بیانیه های جداگانه ای اعلام کردند: عملیات وعده صادق تنها گوشه ای از نمایش اقتدار و عزت ملت ایران و سربازان رشید اسلام بود که نشان داد هر گونه تعدی به خاک ایران سخت و دردآور است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۳/۰۱/۲۷ - ۱۰:۳۱   + ۷ سایت دیگر  
سازمان بسیج اساتید کشور در حمایت از عملیات وعده صادق سپاه اسلام در بیانیه ای تاکید کرد: پس از عملیات وعده صادق موازنه قدرت به نفع جبهه مقاومت تغییر کرد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۳/۰۱/۲۷ - ۱۰:۲۲   + ۱ سایت دیگر  
کارشناس تحولات غرب آسیا معتقد است عملیات وعده صادق به طور حتم معادلات نظامی و امنیتی منطقه را تغییر می دهد و این تغییر به صورت بنیادین خواهد بود و گرایش کشورها به محور مقاومت افزایش خواهد یافت.
ایمنا   ۱۴۰۳/۰۱/۲۷ - ۰۸:۳۵    
سخنگو و عضو هیئت رئیسه شورای اسلامی شهر اصفهان با بیان اینکه در عملیات وعده صادق رژیم صهیونیستی با واقعیت گوشه ای از توانمندی های دفاعی ایران آشنا شد و موازنه قدرت در فضای بین الملل تغییر کرد، گفت: اجازه ندهیم فعالان و مزدوران رژیم صهیونیستی و منافقان این اتفاق بزرگ را تحریف کنند.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۳/۰۱/۲۷ - ۰۸:۲۲   + ۱ سایت دیگر  
استاندار گلستان گفت : وعده صادق جمهوری اسلامی به مردم ایران منجر به تغییر موازنه قدرت در منطقه وشادمانی بیاد ماندنی مردم مسلمان جهان شد.
ایرنا   ۱۴۰۳/۰۱/۲۶ - ۱۸:۰۷   + ۲ سایت دیگر  
اصفهان-ایرنا- رئیس دانشگاه اصفهان گفت: عملیات بامداد امروز سپاه بر اساس اصول بازدارندگی و مقابله به مثل ضروری بود و موجب تغییر موازنه قدرت در منطقه به نفع جبهه مقاومت به رهبری ایران شد.
تقریب   ۱۴۰۳/۰۱/۲۶ - ۱۷:۴۳   + ۱ سایت دیگر  
امام جمعه اهل سنت خواجه نفس شهرستان گمیشان، گفت: نیروهای جان برکف سپاه پاسداران انقلاب اسلامی انتقام اشک های سرازیر شده چندین ماهه مردم نوار غزه را از متجاوزان گرفتند.
رسا   ۱۴۰۳/۰۱/۲۶ - ۱۷:۳۱    
رئیس مرکز خدمات حوزه تأکید کرد که اقدام ارزشمند و مقتدرانه نیروی های مسلح ایران اسلامی علاوه بر ثمرات نظامی و غیر نظامی برای محور مقاومت و بازدارندگی، موازنه قدرت در منطقه را تغییر خواهد داد.
شبستان   ۱۴۰۳/۰۱/۲۶ - ۱۶:۰۲    
حجت الاسلام گرزین گفت: عملیات وعده صادق تغییر موازنه قدرت در منطقه و دنیا بود و ایران ثابت کرد که از این به بعد مهمترین محور موازنه قدرت در منطقه است.
پردیسان آنلاین   ۱۴۰۳/۰۱/۲۱ - ۱۵:۲۹   + ۲ سایت دیگر  
تکمیل زنجیره هسته ای توسط ایران و توانایی غنی سازی در سطوح بالا و عدم ساخت سلاح اتمی نشان داد جمهوری اسلامی ایران برای تأمین بازدارندگی خود نیازی به ساخت سلاح های کشتار جمعی ندارد و دکترین امنیت ملی خود را بر پایه سایر مولفه های بازدارنده استوار ساخته که تغییر موازنه قدرت در منطقه گواه این امر است.
افکار نیوز   ۱۴۰۳/۰۱/۲۱ - ۰۰:۰۰   + ۳ سایت دیگر  
فارن افرز نوشت: جنگ اسرائیل و حماس تنها به تغییر موازنه قدرت و دور شدن از هژمونی ایالات متحده به سمت نظم منطقه ای جدیدی که به نفع جمهوری اسلامی است، سرعت می بخشد.