سه شنبه ۱۱ آذرساعت ۱۶:۱۲Dec 2020 1
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «موازنه قدرت»

ایرنا   ۸ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
تهران-ایرنا-اعمال تحریم های یکجانبه از سوی ایالات متحد آمریکا، از علائم ضعف و رو به زوال بودن آن است که موید آن بر هم خوردن موازنه قدرت در جهان به نفع محور شرق و ناتوانی عمل به تهدیدات خود در برابر قدرت هایی چون جمهوری اسلامی ایران در منطقه و جهان است.
نسیم   ۱۳۹۹/۰۹/۱۰ - ۱۱:۵۶    
نسیم آنلاین ؛ علیرضا فقیهی راد: یکی از مهمترین اصول در روابط بین الملل برای جلوگیری از جنگ و تجاوز ایجاد بازدارندگی و حفظ موازنه قدرت است. در صورت به هم خوردن موازنه موجبات تجاوز از سوی قدرت برتر فراهم می شود ...
بلاغ مازندران   ۱۳۹۹/۰۹/۰۸ - ۱۱:۵۹    
کارشناس مسائل سیاسی علت ترور شهید فخری زاده را فراتر از یک معضل امنیتی یا نقص در کار محافظان شهید برشمرد و گفت: عامل به نتیجه رسیدن دشمن برای فراهم بودن شرایط ترور تغییر موازنه قدرت و نتیجه این اقدام است که درحال حاضر بزرگترین آفت برای از بین بردن و یا ضعیف شدن موازنه تهدید ...
پیک نکا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۸ - ۱۱:۲۵   + ۱ سایت دیگر  
کارشناس مسائل سیاسی علت ترور شهید فخری زاده را فراتر از یک معضل امنیتی یا نقص در کار محافظان شهید برشمرد و گفت: عامل به نتیجه رسیدن دشمن برای فراهم بودن شرایط ترور تغییر موازنه قدرت و نتیجه این اقدام است که درحال حاضر بزرگترین آفت برای از بین بردن و یا ضعیف شدن موازنه تهدید ...
الف   ۱۳۹۹/۰۹/۰۷ - ۱۸:۱۴   + ۲ سایت دیگر  
امام جمعه مشهد گفت: هیچ قدرتی در دنیا توان موازنه قدرت با کشور و جامعه انقلابی ما را ندارد چون نیروی انسانی ما با وجود بسیج، یک نیروی نامحدود است.
انتخاب   ۱۳۹۹/۰۹/۰۶ - ۲۲:۰۰   + ۱۵ سایت دیگر  
یکی از مقامات دولت ترکیه در خصوص برقراری روابط به دور از تنش با دولت بعدی آمریکا ابراز امیدواری کرد و گفت واشنگتن آنکارا را به دلیل خرید سامانه اس-400 تحریم نمی کند ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۹/۰۶ - ۲۰:۲۵   + ۲ سایت دیگر  
در 3 ماه گذشته مقاومت یمن با اجرای عملیات های دقیق و راهبردی آبی، خاکی و هوایی، تحولاتی جدی در موازنه قدرت در صحنه نبرد با ائتلاف سعودی ایجاد کرده است که نشان از برنامه مدون و دقیق برای بازپس گیری مناطق اشغالی دارد.
خبرگزاری دانشجو   ۱۳۹۹/۰۹/۰۵ - ۰۹:۳۷    
شبکه المیادین همزمانی حمله موشکی انصارالله به تاسیسات آرامکو در جده و دیدار نتانیاهو با بن سلمان را حامل پیامی معنادار توصیف کرد.
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۳۹۹/۰۹/۰۵ - ۰۹:۱۶   + ۲ سایت دیگر  
امیر دریادار دوم سیاوش جره گفت: خط دریایی عراق 50 کیلومتر بود و ما بعد از اینکه توان رزمی دریایی شان را نابود و سکوهای نفتی شان را غرق کردیم، بر خط ساحلی بعثی ها متمرکز شدیم ...
خبرگزاری دانشجو   ۱۳۹۹/۰۹/۰۵ - ۰۸:۱۶   + ۱ سایت دیگر  
یک کارشناس مسائل غرب آسیا گفت:سعودی ها به دنبال آن هستند که با بازیگری که بزرگترین دشمن ایران است یک ائتلاف داشته باشند برای اینکه هم موازنه قدرت به نفع ایران دستخوش تغییر نشود و هم تهدید علیه ایران افزایش یابد.
تصمیم آمریکا برای کاهش نیروهایش در عراق احتمالا موازنه قدرت را به شکل چشمگیری به نفع ایران تغییر خواهد داد و این برخلاف سیاست فشار حداکثری ترامپ برای تضعیف ایران است.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۸/۲۶ - ۱۲:۰۱   + ۲ سایت دیگر  
عضو هیئت علمی دانشگاه تهران با بیان اینکه آمریکا برنامه هسته ای ایران ابزاری تأثیرگذار برای تغییر موازنه قدرت در خاورمیانه می داند، گفت: اما با برجام عملا تعلیق برنامه هسته ای ما تثبیت و نهادینه شد.
روزنامه جوان آنلاین   ۱۳۹۹/۰۸/۲۳ - ۲۲:۵۸   + ۱ سایت دیگر  
روزنامه شرق یادداشتی از ابراهیم متقی منتشر کرده که حاوی نکات جالب توجهی در مورد برجام و نیز سیاست های امریکا در غرب آسیاست. در این یادداشت آمده که مهم ترین مشکل رؤسای جمهور امریکا، در چهار دهه گذشته، نادیده گرفتن موضوع موازنه قدرت در محیط منطقه ای خاورمیانه بوده است ...
انتخاب   ۱۳۹۹/۰۸/۲۲ - ۱۱:۰۵   + ۴ سایت دیگر  
حامیان مشارکت نظامی آمریکا در خاورمیانه، از جمله ادامه مشارکت در جنگ های داخلی یمن، لیبی و سوریه، معتقدند که خروج این کشور یک خلا را به وجود می آورد که به رقبا مانند روسیه، چین یا یک قدرت منطقه ای مانند ایران اجازه خواهد داد تا آن را پر کند ...
برترین ها   ۱۳۹۹/۰۸/۲۲ - ۰۷:۱۰   + ۱۶ سایت دیگر  
روزنامه خراسان: مهم ترین مشکل رؤسای جمهور آمریکا، در چهار دهه گذشته، نادیده گرفتن موضوع موازنه قدرت در محیط منطقه ای خاورمیانه بوده است. آمریکایی ها همواره تلاش کرده اند ایران را به دیگری سیاست خارجی و امنیتی خود تبددیل کنند ...
تازه ترین ها   ۱۳۹۹/۰۸/۱۴ - ۱۱:۴۲   + ۳ سایت دیگر  
به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری فارس، محمد جمشیدی عضو هیئت علمی دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه تهران در برنامه بدون توقف در پاسخ به این سؤال که سیاست جمهوری اسلامی برای مهار فشار حداکثری آمریکا چیست گفت: در بحث های مربوط به سیاست خارجی و روابط بین الملل یک سری قواعد خاص داریم ...
حوزه   ۱۳۹۹/۰۸/۰۸ - ۰۹:۲۹    
حوزه/ رئیس مؤسسه فتوح اندیشه با اشاره به این که انقلاب اسلامی ایران، افول آمریکا و تمدن غرب را شدت بخشیده است، تصریح کرد: انقلاب اسلامی موازنه قدرت سیاسی در دنیا را به نفع گفتمان دین تغییر داد.
مشهد فوری   ۱۳۹۹/۰۸/۰۷ - ۱۱:۳۰    
یک روزنامه نگار نوشت: علی لاریجانی در سالهایی که در مجلس حضور داشت، نشان داد کارگزار بسیار خوبی است. کارگزاری که توانسته بود موازنه قدرت را برای نظام در مقابل احمدی نژاد تا حد زیادی حفظ کند. ...
آنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۵ - ۲۳:۵۳   + ۱ سایت دیگر  
وابسته نظامی سابق فرانسه در آفریقای جنوبی گفت: مدت هاست موازنه قدرت در غرب آسیا به سود محور ایران و متحدانش تغییر کرده است.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۱۷:۴۲   + ۷ سایت دیگر  
آمریکا آثار رفع تحریم تسلیحاتی ایران را در چارچوب موازنه قدرت و تشدید تنش ها تعریف می کند حال آنکه ایران می گوید در احیاء حق دفاعی خود تعجیل دارد؛ اما لزومی به واردات بی رویه سلاح نمی بیند.
خانه ملت   ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۱۴:۵۸    
رییس فراکسیون مستقلین ولایی مجلس اعتقاد دارد نقض آتش بس در یمن از سوی ائتلاف متجاوز عربی نشان دهنده تغییر موازنه قدرت به نفع جریان مقاومت است.
خانه ملت   ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۰۹:۲۵   + ۲ سایت دیگر  
عضو مجمع نمایندگان استان کرمانشاه اعتقاد دارد امروزه روند موازنه قدرت تغییر کرده و شاهد افول جایگاه ایالات متحده در عرصه بین الملل هستیم لذا دنیا به سمت چندجانبه گرایی حرکت کرده است.
ایمنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۴ - ۰۷:۲۸    
یک کارشناس روابط بین الملل گفت: ایران در مبادلات بین المللی باید به موازنه قدرت هم توجه داشته باشد؛ زیرا بر اساس نظام غیرسلطه قرار نیست همه مبادلات خود را با چین انجام دهد.
شبستان   ۱۳۹۹/۰۷/۲۲ - ۱۳:۲۹    
حجت الاسلام عامری فر، حضور مقتدرانه جوانان انقلابی را موجب فرو پاشی موازنه قدرت شبکه های اجتماعی دانست و گفت: ترند شدن کلید واژه حب الحسین یجمعنا دستاورد این حضور مقتدرانه است .
آنا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۹ - ۱۳:۴۷   + ۴ سایت دیگر  
معاون سیاسی رئیس پارلمان لبنان به دخالت ایالات متحده در امور داخلی کشورش اعتراض و تصریح کرد که موازنه قدرت در بیروت کماکان پایدار می ماند.
آناج   ۱۳۹۹/۰۷/۰۷ - ۱۲:۳۱   + ۲ سایت دیگر  
نتیجه احتمالی این جنگ مثل آتش بس های قبلی خواهد بود. تداوم موازنه قدرت های خارجی و قره باغِ مظلوم که در سایه قدرت طلبی های خاندان علی اف، اشغالگری ارامنه و استفاده ابزاری غربی ها، لِه خواهد شد.
کیهان   ۱۳۹۹/۰۷/۰۱ - ۲۲:۳۱   + ۱۳ سایت دیگر  
مشکل اصلاح طلبان، کارنامه آنهاست نه ترامپ یا بایدن یک حامی برجام در گذشته، تاکید کرد حتی روی کار آمدن جو بایدن در آمریکا هم اصلاح طلبان را احیا نمی کند. ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۶/۲۹ - ۲۳:۲۷   + ۳ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به وقوع انقلاب اسلامی در ایران و ریشه دشمنی استکبار با این رویداد اشاره کرد و گفت: امام خمینی (ره) بی اعتنا به قدرت ها به ما آموخت و نشان داد که آمریکا هیچ غلطی نمی تواند بکند.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۶/۲۶ - ۱۸:۲۴   + ۲ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- تحلیلگران مسائل خاورمیانه می گویند رسمی سازی روابط امارات و بحرین با رژیم صهیونیستی اهداف گوناگونی دارد از جمله کمک به پیروزی دوباره دونالد ترامپ در انتخابات، حفظ فشار بر تهران در کنار تقلا برای ایجاد موازنه قدرت برابر جمهوری اسلامی ایران.
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۳۹۹/۰۶/۲۶ - ۱۲:۰۵   + ۳ سایت دیگر  
رئیس مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس گفت: امروز سپاه با پنج نیرو در بلندای اقتدار قرار دارد و از دستاورد های انقلاب اسلامی و جبهه مقاومت در جغرافیایی وسیع صیانت می کند و با وجود تمام توطئه های دشمنان، سپاه پاسداران معادله و موازنه قدرت را به نفع جریان انقلاب اسلامی در منطقه تغییر داده است.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۶/۲۲ - ۱۶:۱۸   + ۱ سایت دیگر  
یکی از اعضای هیأت علمی دانشگاه امام صادق(ع) در پیش همایشی با موضوع افول آمریکا به بررسی نشانه های افول این کشور و تغییر موازنه قدرت جهانی پرداخت.
خبرگزاری دانشجو   ۱۳۹۹/۰۶/۲۰ - ۱۵:۲۵   + ۱ سایت دیگر  
انعقاد توافقنامه ایران - چین می تواند منافع ترکیه را به چالش کشیده و کفه موازنه قدرت در منطقه را به نفع ایران سنگین تر کند. ایران و ترکیه رقیب هم هستند که منافع و دستورکار متضاد با یکدیگر در منطقه دارند.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۶/۱۷ - ۱۳:۱۸    
تهران- ایرنا- علی پالیز تحلیل گر مسائل غرب آسیا با اشاره به اقدامات امارات در عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی گفت: امارات با توجه به اختلافاتی که با کشورهای منطقه دارد می خواهد از طریق استفاده از اهرم رژیم صهیونیستی مقابل تهران و ریاض بالانس قدرت ایجاد کند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۶/۰۴ - ۰۹:۱۷   + ۲ سایت دیگر  
روابط میان رژیم صهیونیستی و کشور های عربی حوزه خلیج فارس همواره دغدغه آمریکا بوده است و در اوضاع کنونی آمریکا تلاش می کند با آشکارسازی این ارتباط، موازنه قدرت در خاورمیانه را تغییر دهد.
تقریب   ۱۳۹۹/۰۵/۲۸ - ۱۴:۱۹    
توافق صلح امارات و اسرائیل در شرایطی حاصل شد که کشورهای عربی از جمله امارات متحده از منظر قدرت و اراده حاکمیتی در شرایط ویژه ای به سر می برند
کیهان   ۱۳۹۹/۰۵/۲۰ - ۲۲:۴۶   + ۴ سایت دیگر  
1- اتفاقات این روزهای لبنان را باید در ظرفی بزرگ تر و در متن تحولات منطقه غرب آسیا دید. این رویکرد، به تحلیلگران کمک می کند تا از عملیات فریب دشمن مصون بمانند ...
تقریب   ۱۳۹۹/۰۵/۱۹ - ۱۴:۱۳    
نفوذ منطقه ای جمهوری اسلامی ایران باعث شده که موازنه قدرت در سطح منطقه ای برای ایجاد یک نظم منطقه ای به نفع آن تغییر یابد؛ هژمونی ایالات متحده نیز همانطور که در سطح جهان دارای شکنندگی است، در منطقه خاورمیانه هم در حال فروپاشی است.
شمال نیوز   ۱۳۹۹/۰۵/۱۸ - ۱۱:۱۹   + ۵ سایت دیگر  
شمال نیوز: اندیشکده پروژه امنیت آمریکا در گزارشی به ارزیابی تبعات و پیامدهای توافق راهبردی ایران و چین برای آمریکا پرداخت و عنوان کرد: در حال حاضر، ایران و چین در حل کار روی یک توافق رسمی 25 ساله هستند که هدف آن، افزایش چشمگیر همکاری اقتصادی و نظامی بین دو کشور است ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۵/۱۰ - ۱۳:۲۷   + ۶ سایت دیگر  
سفیر روسیه در لبنان با تاکید بر نقش مثبت ایران گفت: آمریکا توافق هسته ای ایران و برخی مسائل دیگر را علیه آن نشانه رفته است و به دنبال مشکل تراشی است و قوانین بین المللی را نقض می کند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۵/۰۷ - ۱۸:۱۴   + ۳ سایت دیگر  
یک تحلیلگر مسایل منطقه عملیات دیروز ارتش اسرائیل را یک رسوایی تمام عیار برای رژیم صهیونیستی دانست که صهیونیست ها به هیچ نحوی نتوانستند آن را توجیه کنند.
همشهری   ۱۳۹۹/۰۴/۳۰ - ۱۲:۰۰    
چالش موازنه قدرت در ایران سال های ابتدای قرن جدید،گرچه یکی از بازیگران سنتی خود یعنی روسیه تزار را به دلیل انقلاب کمونیستی از دست داده بود اما هنوز پابرجا بود چه آنکه ایرانیان در یکصد سال پیش از آغاز قرن جدید تجربیات تلخ تاریخی را از دخالت های روس و انگلیس در سپهر سیاست ایران به دست آورده و همواره ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۴/۲۸ - ۲۳:۵۶   + ۴ سایت دیگر  
دبیرکل جنبش جهاد اسلامی فلسطین در سالروز تجاوز رژیم صهیونیستی به غزه، بر آمادگی نیروهای مقاومت فلسطین جهت مقابله با اشغالگری جدید تأکید کرد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۴/۲۳ - ۱۶:۱۲   + ۱ سایت دیگر  
عملیات آزاد سازی مأرب بزرگترین عملیات زمینی نیروهای انصارالله از آغاز جنگ در این کشور به شمار می رود و تاثیرات شگرفی در موازنه قدرت بین دو طرف خواهد داشت.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۴/۲۳ - ۱۱:۱۷   + ۸ سایت دیگر  
جنگ لفظی و تحرکات نظامی آمریکا علیه چین نشان می دهد که بالاخره پیش بینی ها مبنی بر موازنه قدرت از غرب به شرق و در مقابل، تلاش واشنگتن برای تنگ کردن حلقه مهار چین، در حال تحقق است.
خانه ملت   ۱۳۹۹/۰۴/۱۹ - ۱۲:۲۰   + ۲ سایت دیگر  
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: شکست ائتلاف عربی در یمن بیانگر ناتوانی واشنگتن در تشکیل ناتوی عربی است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۴/۱۳ - ۱۸:۳۳   + ۳ سایت دیگر  
نماینده ولی فقیه در سوریه گفت: موازنه قدرت به سمت جبهه حق قرار دارد و جنگ اقتصادی دشمن آمریکایی صهیونیستی نشانگر درماندگی آنهاست.
تابلوی کنونی تحولات لیبی و موازنه قدرت دراین کشور در این برنامه از طنین کانال کردی شبکه سحر، به بحث گذاشته می شود.
روزنامه ابتکار   ۱۳۹۹/۰۴/۰۳ - ۱۵:۱۸   + ۴ سایت دیگر  
خشم تهران از ترویٔیکای اروپایی در تویٔیت محمد جواد ظریف بازتاب یافته است. وزیر امور خارجه درپی تصویب قطعنامه توبیخی ترویٔیکای اروپایی در شورای حکام آژانس بینالمللی انرژی هستهای علیه ایران نوشت: سه کشور اروپایی پشت نقابی که به چهره زدهاند، همدست ترامپ و نتانیاهو هستند ...
55آنلاین   ۱۳۹۹/۰۳/۲۲ - ۰۶:۳۱   + ۷ سایت دیگر  
دبیر کل ناتو روز چهارشنبه ضمن اشاره به قدرت گرفتن چین در زمینه های اقتصادی و نظامی اعتراف کرد که دنیا شاهد تغییر در موازنه قدرت است. با نگاهی به موسیقی محسن نامجو پافشاری بر خروج