پنجشنبه ۱۷ آذرساعت ۰۷:۱۲Dec 2022 8
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «موازنه قدرت»

تقریب   ۱۴۰۱/۰۹/۰۸ - ۰۸:۴۵    
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس عضویت ایران در قرارداد شانگهای را برای کشورمان به منظور نشان دادن قدرت سیاسی، نظامی، اقتصادی به جهانیان با اهمیت دانست.
موسسه مطالعاتی تحریریه   ۱۴۰۱/۰۹/۰۴ - ۰۱:۳۶   + ۱ سایت دیگر  
کره شمالی از شرایط بین المللی به ویژه گرفتاری اقتصادی و سیاسی غرب برای افزایش دامنه نفوذ خود در شرق آسیا استفاده می کند؛ از زرداخانه اتمی این کشور به عنوان اهرم مهمی برای تغییر موازنه قدرت در منطقه و مقابله با آمریکا ذکر می شود.
شفقنا   ۱۴۰۱/۰۸/۲۹ - ۰۸:۱۱    
شفقنا- روزنامه جمهوری اسلامی در سرمقاله خود با عنوان خسران غیرقابل جبران این گونه آورده است: به قدرت رسیدن دوباره بنیامین نتانیاهو در سرزمین های اشغالی فلسطین و پیروزی نسبی حزب جمهوریخواه در انتخابات کنگره آمریکا، به معنای تغییر یافتن موازنه قدرت در وزن کشی های بین المللی است ...
خبر آنلاین   ۱۴۰۱/۰۸/۲۱ - ۱۴:۲۰   + ۲ سایت دیگر  
یک کارشناس مسائل آمریکا با اشاره به اینکه دموکرات ها در روزهای پایانی منتهی به انتخابات توانستند روی مسائل داخلی مانور دهند و بخش جوان طرفدار را پای صندوق ها بیاورند گفت ...
برترین ها / حوزه   ۱۴۰۱/۰۸/۲۰ - ۱۷:۵۲   + ۹ سایت دیگر  
امام جمعه آستارا: برجام با شکست تمام شد، وارد دوران پسا برجام شده ایم.
راهبرد معاصر   ۱۴۰۱/۰۸/۱۹ - ۱۰:۱۱   + ۱ سایت دیگر  
ابراهیم متقی، استاد دانشگاه تهران با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران در سال های بعد از پیروزی انقلاب اسلامی توانست موازنه قدرت را در محیط منطقه ای تغییر دهد، گفت: ایران یکی از محورهای اصلی اثرگذاری بر موازنه قدرت است.
آنا   ۱۴۰۱/۰۸/۱۷ - ۱۰:۴۵    
مالک جدید توئیتر، در اظهارنظری جنجالی، از مردم ایالات متحده خواست تا در انتخابات میان دوره ای کنگره که امروز سه شنبه برگزاری می شود، با حمایت از جمهوریخواهان به موازنه قدرت در آمریکا کمک کنند.
دیپلماسی ایرانی   ۱۴۰۱/۰۸/۱۷ - ۱۰:۱۴    
قبل از هر چیز لازم است بر مفاهیم اصلی بحث تاکید کرد. عادی سازی یا پروژه های حل و فصل مساله فلسطین پدیده جدیدی نبوده و در عین حال لازم است با شکل جدید عادی سازی با جدیت و منطقی متناسب با شرایط پیچیده موجود که منطقه و مساله فلسطین با آن مواجه است تعامل شود. ...
جام جم   ۱۴۰۱/۰۸/۱۶ - ۰۹:۴۱   + ۲ سایت دیگر  
سامانه باور373، تحولی بزرگ در عرصه رزم هوایی به وجود آورد و با دستیابی به این فناوری و توانمندی، موازنه قدرت در منطقه به نفع جمهوری اسلامی ایران تغییر پیدا کرد و آسمان منطقه به تسخیر درآمد. ...
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۸/۰۶ - ۱۵:۲۷   + ۱۶ سایت دیگر  
مشهد- ایرنا- امام جمعه موقت مشهد با اشاره به نقش موثر و بازدارنده ایران و موازنه قدرت و ثباتی که کشور ما در منطقه به وجود آورده است گفت: چنین شرایطی موجب شده است که دشمنان از هر فرصتی برای ضربه زدن به ایران و مردمش استفاده کنند.
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۱/۰۷/۳۰ - ۱۱:۴۰    
اگر واقعا توازن قوا در بازار وجود داشته باشد، نمی توان انتظار داشت که دلار در ابتدای هفته جاری تغییرات قیمتی معناداری را تجربه کند.
نیروگاهیان   ۱۴۰۱/۰۷/۲۰ - ۱۶:۴۲   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه خبری نیروگاهیان به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت نیرو (پاون)، نگاهی به ظرفیت های سازمان همکاری های شانگهای نشان می دهد عضویت کامل ایران در این سازمان می تواند تحولات بزرگی را در روابط با کشور های بزرگ جهان به وجود آورده و حتی موازنه قدرت با سایر قدرت های جهانی را برقرار کند. ...
جهت پرس   ۱۴۰۱/۰۷/۱۹ - ۱۰:۳۵    
موج حملات جدید مسکو به کی یف با پهپادهای ساخت ایران علاوه بر اینکه موازنه قدرت را تغییر می دهد اهداف سیاسی و نظامی زیادی در در پی دارد که در ادامه می خوانید.
ایبنا   ۱۴۰۱/۰۷/۱۳ - ۱۱:۰۳   + ۱ سایت دیگر  
کارشناس اقتصادی گفت: عضویت کامل ایران در سازمان همکاری شانگهای می تواند یک سری از تحولات بزرگ را در روابط ایران با کشور های بزرگ جهان مثل چین، پاکستان، روسیه و هند به وجود آورد و چه بسا موازنه قدرت با سایر قدرت های جهانی را برای ایران برقرار کند.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۱/۰۷/۱۱ - ۰۱:۰۴    
تلاقی زمانی زنجیره رخدادهای واکنشی با شرایط ویژه تاریخی شکل گیری حکومت قاجاریه، منجر به تثبیت میراث و پیکربندی نهادی دارای تعادل مبتنی بر توازن قدرت میان چهار نهاد حکومت، روحانیت، بازار و ایلات و عشایر شد. حکومت قاجاریه همچون حکومت های افشاریه و زندیه خود را میراث دار حکومت صفویه می دانست ...
راهبرد معاصر   ۱۴۰۱/۰۷/۰۶ - ۱۲:۲۱   + ۱ سایت دیگر  
عادی سازی روابط خسارتی راهبردی برای موضوع فلسطین است که به مشروعیت بخشی به اشغالگران و تقویت قدرت آنها برای ادامه تجاوزات خود علیه ملت فلسطین منجر می شود، موضوع فلسطین را کمرنگ و اصول اولیه و بر حق آن را ذبح می کند. در این زمینه به هیچ وجه ارائه تعابیر و بهانه های مختلف قابل پذیرش نیست.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۷/۰۴ - ۱۶:۵۲   + ۱ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- کارشناس موسسه واشنگتن برای سیاست خاورنزدیک اعتقاد دارد پس از آنکه پادشاهی عربستان از سیاست های منطقه ای چند ساله خود هیچ دستاوردی کسب نکرد و حتی موقعیت و قدرت منطقه ای خود را از دست داد، اکنون به فکر اصلاح رویکردهای گذشته در چارچوب موازنه قدرت جدید است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۷/۰۲ - ۱۲:۰۵   + ۲ سایت دیگر  
اکنون موازنه قدرت و اثربخشی ها در شرق و غرب عالم در حال تغییر و چرخش است و دیپلماسی روش های نوین و پیچیده تری می طلبد.
گلستان ما   ۱۴۰۱/۰۶/۳۰ - ۱۴:۳۲    
فرمانده سپاه شهرستان کلاله گفت: با وجود اینکه تقریبا تمام کشورهای جهان در مقابل ایران ایستادند؛ ایران توانست یک جنگ با مقیاس جهانی را کنترل کند و موازنه قدرت را به نفع جمهوری اسلامی ایران تغییر دهد.
جام جم   ۱۴۰۱/۰۶/۲۹ - ۰۹:۰۰   + ۱ سایت دیگر  
تفوق نگاه به غرب در دولت گذشته وی با انتقاد از عملکرد دولت های گذشته به واسطه بی توجهی به استفاده از این ظرفیت عظیم تاکید کرد: متاسفانه دولت قبل به علت تمرکز توجه سیاست خارجی به سمت غرب و اروپا از امکانات موجود در شرق و آسیای میانه و فراتر از آن ظرفیت های سازمان همکاری های شانگهای غفلت کرد ...
شبستان   ۱۴۰۱/۰۶/۲۴ - ۱۴:۵۸   + ۵ سایت دیگر  
حجت الاسلام طائب گفت: راهپیمایی اربعین اظهار قدرت حضرت بقیة الله اعظم برای تغییر موازنه قدرت بین حق و باطل است واگر این انتقال قدرت اتفاق افتاد می توان گفت جامعه آماده ظهور حضرت است.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۱/۰۶/۲۳ - ۰۰:۰۹   + ۲ سایت دیگر  
مهدی فقیه* نقش یابی کشورها در سیاست بین الملل تابعی از معادله موازنه قدرت است. هر بازیگری بر اساس تحولات درون ساختاری و معادله قدرت، می تواند نیروی موثری در تغییر موازنه باشد. هرگاه موازنه در سطوح منطقه ای و بین المللی تغییر یابد، زمینه برای افزایش تضادهای سیاسی و راهبردی گسترش می یابد ...
رویداد ایران   ۱۴۰۱/۰۶/۰۸ - ۱۲:۲۶   + ۳ سایت دیگر  
یک کارشناس سیاست خارجی در کلاب هاوس خبرآنلاین گفت: دیپلمات هایی که صرفا به شکل بیسمارکی به دنبال موازنه قدرت و هژمونی هستند و تصویرسازی را فراموش می کنند به سرنوشت روسیه یا کره شمالی امروز دچار می شوند ...
اسپادانا خبر   ۱۴۰۱/۰۶/۰۷ - ۱۱:۴۴   + ۱۸ سایت دیگر  
احمد بخشایش اردستانی می گوید بمب اتم گرچه نان و آب نمی شود اما حتما مانع از ادامه تهدیدهای غربی ها می شود و باعث ایجاد موازنه قدرت می شود.
روز پلاس   ۱۴۰۱/۰۶/۰۶ - ۰۸:۴۶   + ۱ سایت دیگر  
به نظر می رسد بریتانیا و اروپا در تامین انرژی شهروندانشان بیش از اندازه خطر کرده اند و مخاطرات و تغییر موازنه قدرت در جهان را در نظر نگرفتند.
رسا   ۱۴۰۱/۰۵/۲۹ - ۰۸:۰۸    
اصفهان استاد حوزه و دانشگاه گفت: حکومت اسلامی برهم زننده موازنه قدرت بر علیه ظلم و ابزاری برای جریان سازی است برای اینکه انسان مسیر خود به سمت خداوند را گم نکند.
بولتن نیوز   ۱۴۰۱/۰۵/۲۳ - ۱۸:۱۵    
هدف از عملیات جدید ترکیه در مناطق تحت کنترل کردهای سوریه گسترش منطقه امنی است که بخشی از آن قبلاً تحت کنترل ترکیه در شمال سوریه ایجاد شده است و در عین حال حزب کارگران کردستان یا PKK و شاخه های آن را از مرزهای ترکیه دورتر می کند.
خانه ملت   ۱۴۰۱/۰۵/۱۸ - ۱۳:۱۶   + ۲ سایت دیگر  
رئیس فراکسیون حقوق بشر و حقوق شهروندی مجلس گفت: موشک های مقاومت توانسته موازنه قدرت را تغییر دهد و این مهم زمینه ساز هراس صهیونیست ها شده است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۵/۱۸ - ۱۲:۰۱   + ۱۹ سایت دیگر  
وزیر امور خارجه گفت: صهیونیست ها از جنگ 33 روزه تا امروز هدفشان تغییر موازنه قدرت و وحشت بود که ناظران عادل و عاقل می توانند شهادت بدهند آنها پیروز شده اند یا شکست خورده اند؟ آتش بس برقرار شد، زیرا صهیونیست ها فقط زبان قدرت را می فهمند.
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۱/۰۵/۱۰ - ۰۶:۴۷   + ۱ سایت دیگر  
جریان مدافعان حرم موازنه قدرت در سطح منطقه را به نفع جمهوری اسلامی تغییر داد و باعث بوجود آمدن تجربه ای جدید در بعد نظامی، امنیتی و سیاسی در خارج از مرز ها برای جمهوری اسلامی شد.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۵/۰۹ - ۰۹:۰۵    
ایسنا/هرمزگان تحلیلگر سیاسی و استاد دانشگاه گفت: در عصر جدید می توان با تسلط بر منابع حیاتی در کشورهای دارای قدرت نظامی، موازنه قدرت را در معادلات جهانی برهم زد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۰۵/۰۳ - ۰۷:۳۳   + ۷ سایت دیگر  
شبکه المیادین در گزارشی به بررسی تغییر موازنه قدرت با پیشرفت سلاح های پهپادی ایران در مقابله به اهداف متخاصم پرداخت.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۰۴/۳۰ - ۱۲:۲۳   + ۲ سایت دیگر  
مدبر، کارشناس روسیه و اوراسیا گفت: ملاقات رهبر انقلاب و پوتین نقشه راه عمیق این دو کشور را پس از فروپاشی قدرت در آمریکا ترسیم می کند.
تیتر ۱   ۱۴۰۱/۰۴/۱۸ - ۰۹:۱۷   + ۱ سایت دیگر  
سید وحید کریمی گفت: در دو دهه گذشته بلوک غرب توانسته با قدرت نرم یعنی ترغیب و جذب کشورها از طریق زر، زور و تزویر به اتحادیه اروپا یا ناتو موفق باشد. بازدید صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عصر امروز   ۱۴۰۱/۰۴/۱۷ - ۲۱:۲۷    
سرویس سیاسی عصر امروز؛ تغییر موازنه قدرت بنفع ایران سفر پوتین واردوغان به ایران تهدید عربستان توسط پوتین ونزوئلا حیات خلوت ایران برای کشت فراسرزمینی تسلیم اروپا در مقابل قدرتهای شرق شکست تحریمهای غرب بحران انرژی و زمستان وحشتناک در برابر غرب ضربات عصای موسی علیه اسراییل ...
شفقنا   ۱۴۰۱/۰۴/۱۲ - ۱۱:۲۷   + ۴۲ سایت دیگر  
شفقنا- وزیر امور خارجه ایران بیان کرد که در سفر اخیرش به سوریه، نگرانی های امنیتی که رئیس جمهور و وزیر خارجه ترکیه داشتند را به بشار اسد منتقل کرده است. ...
خانه ملت   ۱۴۰۱/۰۴/۰۴ - ۱۵:۲۶   + ۲ سایت دیگر  
عضو هیات رییسه کمیسیون سیاست خارجی مجلس اعتقاد دارد گروه بریکس در آینده ای نزدیک نقش مهمی در اقتصاد جهانی ایفا خواهند کرد از این رو حضور کشورمان در نشست اخیر این گروه می تواند سرآغاز خوبی برای فعالیت های مشترک محسوب شود
اروم نیوز   ۱۴۰۱/۰۴/۰۴ - ۰۸:۳۶   + ۲ سایت دیگر  
کارشناس ارشد مسائل سیاسی گفت: دعوت رئیس جمهوری ایران برای حضور و سخنرانی در اجلاس سران بریکس، فرصت خوبی برای پیشبرد منافع ملی و تضعیف تحریم های آمریکا و متحدانش علیه ایران فراهم می کند.
فرارو   ۱۴۰۱/۰۴/۰۲ - ۲۳:۲۴   + ۹ سایت دیگر  
فرارو- در دوران پس از جنگ سرد کم تر مفهومی بوده که بیش از ایده "قدرت نرم" به مباحث مرتبط با سیاست خارجی ایالات متحده شکل بخشیده باشد. این اصطلاح توسط "جوزف نای" دانشمند علوم سیاسی در سال 1990 میلادی در کتاب اش تحت عنوان "پیش شرط های رهبری ...
راه دانا   ۱۴۰۱/۰۳/۲۷ - ۱۶:۳۴   + ۱۰ سایت دیگر  
در خطبه های این هفته نماز جمعه خراسان رضوی بر اهمیت روحیه جهادی به عنوان لازمه پیشرفت کشور تأکید شد.
راه دانا   ۱۴۰۱/۰۳/۲۲ - ۲۱:۳۴    
جمهوری اسلامی ایران توانسته از مرحله دفاع ترکیبی وارد عملیات آفندی با قدرت واکنش سریع شود و اوج قدرت و مقابله به مثل کشورمان را به رخ می کشاند،
صدای بورس   ۱۴۰۱/۰۳/۱۸ - ۰۰:۲۸   + ۹ سایت دیگر  
اوجی گفت: اجرای پروژه همکاری بانکی روسیه، چین و ایران، در آینده ای نزدیک به سلطه دلار خاتمه می دهد و این موارد نشان دهنده ظرفیت های ایران و روسیه و تغییر موازنه قدرت است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۰۳/۱۷ - ۲۱:۳۰   + ۴ سایت دیگر  
اوجی گفت: اجرای پروژه همکاری بانکی روسیه، چین و ایران، در آینده ای نزدیک به سلطه دلار خاتمه می دهد و این موارد نشان دهنده ظرفیت های ایران و روسیه و تغییر موازنه قدرت است.
شعار سال   ۱۴۰۱/۰۳/۱۵ - ۱۹:۲۶    
گذر ایران از مرز های دانش و فناوری هسته ای و موشک بالستیک قاره پیما، از چند منظر بازدارندگی فعال و دفاع راهبردی، اثرات هشدار آمیز این توانمندی دفاعی برای متخاصمان فرا قاره ای و درون قاره ای دور از مرز های فیزیکی، استفاده از فناوری های تولیدی در سایر حوزه های مرتبط و حرکت در مرز فناوری های پیشران ...
پارس فوتبال   ۱۴۰۱/۰۳/۱۴ - ۱۵:۵۷   + ۱۵ سایت دیگر  
– اخبار ورزشی – سعید آذری در گفت وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، درباره پایان فصل بیست و یکم لیگ برتر فوتبال ایران اظهار داشت: امسال لیگ را با آسایش و آرامش بهتری دنبال کردم ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۰۳/۱۴ - ۱۰:۱۰    
دبیر کل جنبش مقاومت اسلامی النجباء در توئیتر خود نوشت: امام خمینی (ره) امت اسلام را متحول کرد و موازنه قدرت را تغییر داد و بستر مناسبی برای ظهور مقدس امام ما حجت بن الحسن (عج) فراهم کرد.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۱/۰۳/۱۰ - ۱۲:۱۴    
گفتمان مقاومت بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران، موازنه قدرت و معادلات سیاسی قدرت های سلطه گر را تغییر داد و به انسان های مسلمان و مظلومان جهان قدرت و عزت بخشید و منشاء تاثیرگذاری در عصر معاصر شد.
جام جم   ۱۴۰۱/۰۳/۰۹ - ۱۰:۲۵   + ۳ سایت دیگر  
به گزارش جام جم آنلاین ، یکی از مهم ترین هایش، ایجاد محدودیت در بخش لجستیک تجارت نفت و فرآورده های نفتی بوده که به صورت دقیق مورد ارزیابی غرب قرار داشته و دارد ...
ایلنا   ۱۴۰۱/۰۳/۰۸ - ۰۵:۵۳   + ۱ سایت دیگر  
بزرگ ترین کشور عضو سازمان پیمان امنیت جمعی، پس از روسیه، قزاقستان است که شاهد قیام مردمی جدی در مخالفت با میراث رهبر این کشور بوده است و نمی خواهد بر سر اوکراین، کشوری که هیچ تنشی با آن ندارد، با کل اروپا وارد جنگ شود.
راهبرد معاصر   ۱۴۰۱/۰۳/۰۷ - ۲۰:۴۵   + ۵ سایت دیگر  
توقف نفتکش های یونانی یک واقعیت را علنی کرد که جمهوری اسلامی ایران به "قدرت بازدارنده" رسیده است و توازن منطقه به نفع ایران تغییر کرده است.