یکشنبه ۲۹ فروردینساعت ۱۶:۵۴Apr 2021 18
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «موازنه قدرت»

دیپلماسی ایرانی   ۲ ساعت پیش    
سیاستگذاری عمومی را فرآیندی از اقدامامات دولتی می دانند که در راستای اصلاح و بهبود شرایط یک کشور و شهروندانش در ابعاد داخلی و خارجی تدوین و اجرایی می شود ...
الف   ۱۴۰۰/۰۱/۲۷ - ۰۹:۵۳   + ۱ سایت دیگر  
ماجرای تغییر موازنه قدرت در جهان از دوره بوش پسر(جورج واکر بوش) شروع شد. در آن زمان از یک سو قدرت چین در حال صعود بود و از دیگر سو این هژمونی امریکا بود که افولی بی سابقه را تجربه می کرد ...
تازه ترین ها   ۱۴۰۰/۰۱/۲۴ - ۱۴:۱۲   + ۱۱ سایت دیگر  
فارس: چین به عنوان دومین اقتصاد جهان، چندی است در راستای موازنه قدرت با ایالات متحده و تامین انرژی مورد نیازش به دنبال حضوری پررنگ در خاورمیانه است. کم توجهی چین به تحریم های آمریکا در زمینه خرید نفت خام از ایران در کنار صنعت و اقتصادی قدرتمند ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۱/۲۱ - ۱۹:۰۱   + ۹ سایت دیگر  
تازه ترین گزارش جامعه اطلاعاتی آمریکا نشان می دهد اقتصاد چین تا 20 سال آینده در صدر جهان قرار خواهد گرفت.
تازه ترین ها   ۱۴۰۰/۰۱/۲۱ - ۰۰:۲۷   + ۲۱ سایت دیگر  
فارس: چین به عنوان دومین اقتصاد جهان، چندی است در راستای موازنه قدرت با ایالات متحده و تامین انرژی مورد نیازش به دنبال حضوری پررنگ در خاورمیانه است. کم توجهی چین به تحریم های آمریکا در زمینه خرید نفت خام از ایران در کنار صنعت و اقتصادی قدرتمند ...
موسسه مطالعاتی تحریریه   ۱۴۰۰/۰۱/۲۰ - ۱۹:۱۰    
رسانه های عربی تغییر موازنه قدرت در منطقه را به سود ایران و عاملی برای تبدیل آن به بازیگر اصلی منطقه می دانند و نشانه آن را در این موضوع می بینند که ایران با وجود تحریم ها نسبت به سال های گذشته قدرتمندتر شده است و واشنگتن بدون مذاکره با تهران نمی تواند بحران های منطقه را حل کند.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۱/۱۶ - ۱۳:۲۵   + ۲ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- تبرئه لولا داسیلوا رئیس جمهوری سابق برزیل از اتهامات فساد مالی راه را برای حضور پررنگ او در انتخابات ریاست جمهوری 2022 و تغییر موازنه قدرت در این کشور هموار کرد. یک سال مانده به انتخابات، نظرسنجی ها نیز از برتری وی در برابر ژائیر بولسونارو رئیس جمهوری راستگرای این کشور حکایت دارند.
ستاره صبح   ۱۴۰۰/۰۱/۱۶ - ۰۰:۴۰    
ستاره صبح - هیات تحریریه -یک خبره امور منطقه ای روز شنبه در یک وبینار بین المللی، چارچوب همکاری 25 ساله چین و ایران را نقطه عطفی برای تقویت بیشتر نفوذ چین در منطقه و خاورمیانه دانست ...
دیپلماسی ایرانی   ۱۴۰۰/۰۱/۱۴ - ۱۴:۱۵    
فضای بیرونی کره زمین چنان ناشناخته است که به ناچار انسان را به سمت تکنیک ها و دانش های پیشرو سوق داده است و امروزه شاهدیم که موشک، ماهواره، اعزام انسان به فضا، شاتل،ایستگاه فضایی و غیره از شاخه های فناوری فضایی محسوب می شوند و انسان را به درک بهتر جهان هستی ترغیب می کنند. ...
صدا نیوز   ۱۴۰۰/۰۱/۰۹ - ۱۳:۵۵   + ۱ سایت دیگر  
ستون اول سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران مقاومت ملی در برابر آمریکا و غرب است و ستون دوم، دوستی بلند مدت و دائمی با کشورهای دشمن غرب. این راهبرد دوگانه جمهوری اسلامی ایران از یکسو می تواند موجب موازنه قدرت در برابر آمریکا و غرب و متحدان آنها شود و از سوی دیگر امکان ابتکار عمل ایران همچنان محفوظ ...
خانه ملت   ۱۴۰۰/۰۱/۰۹ - ۰۸:۲۶   + ۱ سایت دیگر  
عضو هیئت رئیسه کمیسیون انرژی مجلس در توئیتی به توافق ایران و چین اشاره کرد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۱/۰۷ - ۲۱:۴۵    
سرلشکر عبدالله الجفری گفت پایداری ملت، ارتش و کمیته های مردمی موجب شد یمن در برابر متجاوزان ایستادگی کند و موازنه قدرت را به نفع یمنی ها تغییر دهد.
مشرق نیوز   ۱۴۰۰/۰۱/۰۷ - ۱۱:۳۷    
نیروی دریایی کشورمان قابلیت های دفاعی خود را طی سال های اخیر افزایش داده به گونه ای که از این قابلیت ها با عنوان تغییر دهنده موازنه قدرت یاد می شود.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۱/۰۶ - ۱۰:۰۳   + ۲ سایت دیگر  
ارتش و کمیته های مردمی یمن طی 6 سال مقاومت خود در برابر متجاوزان سعودی و متحدان آنها موازنه قدرت در جنگ علیه این کشور را به نفع مقاومت تغییر دادند.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۲/۲۸ - ۱۰:۵۸   + ۶۹ سایت دیگر  
تهران-ایرنا- وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با بیان اینکه نیروهای مسلح توانستند در موازنه قدرت بسیار تاثیرگذار عمل کنند، گفت: خدا را شاکریم که در همه زمینه های دفاعی توانستیم اهداف و اولویت ها را محقق کنیم.
خانه ملت   ۱۳۹۹/۱۲/۲۴ - ۱۵:۴۰    
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: آمریکایی ها بدون توجه به نقض حقوق بشر در یمن، تلاش می کند از هم پیمانان منطقه ای خود حمایت کنند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۱۲/۱۴ - ۱۰:۳۵   + ۵ سایت دیگر  
یکی از راهبردهای بلندمدتی که می تواند چشم انداز منطقه، موازنه قدرت و جغرافیای سیاسی خاورمیانه را تحت تاثیر قرار دهد، تبدیل نیروهای رزمنده و گروه های مقاومت به بازیگران سیاست و جنبش های سیاسی است
خبرگزاری دانشجو   ۱۳۹۹/۱۲/۱۴ - ۰۰:۱۲   + ۳ سایت دیگر  
پایگاه تحلیلی اَلمانیتور نوشت: با وجود دسترسی سهل الوصول آنکارا به رهبران اهل سنت منطقه، آنان دست همکاری به ایران یا محور امارات-سعودی دراز کرده اند.
فاش نیوز   ۱۳۹۹/۱۲/۱۲ - ۱۰:۴۶    
نیروهای یمنی پس از درگیری های بسیار سنگین توانستند عناصر ائتلاف سعودی را عقب برانند و با آزادسازی کوه راهبردی البلق به 8 کیلومتری شهر مارب برسند. نبردهای سرنوشت ساز در حومه غربی شهر مارب وارد مرحله جدیدی شده است و رزمندگان یمنی با تمام توان در میدان در تلاش هستند موازنه قدرت را به سود خود تغییر ...
روزنامه سیاست روز   ۱۳۹۹/۱۲/۱۰ - ۲۲:۳۰   + ۱۷ سایت دیگر  
در واکنش به جنایات اخیر سعودی و در چارچوب حفظ موازنه قدرت یا همان اصل چشم در برابر چشم، یحیی سریع سخنگوی نیروهای مسلح یمن جزئیات جدیدی از حمله گسترده پهپادی و موشکی به عمق خاک عربستان سعودی خبر داد. ...
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۱۲/۰۵ - ۱۰:۱۶   + ۲ سایت دیگر  
استاد دانشگاه تهران گفت: اگر سازش کردی اگر انعطاف داشتی فشار طرف مقابل بر تو افزایش می یابد. انعطاف، نشانه ضعف است و چون موازنه قدرت بهم خورده است طرف مقابل امتیاز بیشتر می خواهد.
روزنامه جوان آنلاین   ۱۳۹۹/۱۱/۲۹ - ۰۰:۳۰    
با نزدیک شدن به روز های پایانی عمر دولت دوازدهم، برجامی که ماه هاست به صورت یکجانبه توسط دولت اجرایی می شود نیز نفس های آخر خود را می کشد و بند تعهدات دست و پاگیر آن یکی پس از دیگری از پای ایران باز می شود.
فکر شهر   ۱۳۹۹/۱۱/۲۸ - ۱۰:۱۰   + ۵ سایت دیگر  
فکرشهر: العرب نزدیک به عربستان سعودی نوشت: پس از تصمیم دولت بایدن در مورد توقف فروش سلاح به عربستان و امارات، انتظار می رود که این کشورها برای رفع نیازهای خود در زمینه سلاح به دنبال بازارهای جدیدی باشند. ...
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۱۱/۲۴ - ۱۸:۰۰   + ۱۱ سایت دیگر  
سلسله عملیات های پهپادی اخیر ارتش و کمیته های مردمی یمن علیه مواضع حساس و راهبردی سعودی نشان از آن دارد که موازنه و معادله قدرت در جنگ یمن به نفع مقاومت تغییر کرده است.
جام نیوز   ۱۳۹۹/۱۱/۲۳ - ۱۷:۲۶   + ۲ سایت دیگر  
"محمد البخیتی" عضو ارشد "انصار الله" یمن در گفتگو با بی بی سی: موازنه قدرت الان به نفع یمن است، عربستان و امارات زمانی امنیت خواهند داشت که یمن امنیت داشته باشدحیله گران آمریکایی اگر آنطور که ادعا می کنند واقعا درد انسانیت دارند، تجاوزگری عربستان را متوقف کنند و محاصره اقتصادی را بردارند.
رسا   ۱۳۹۹/۱۱/۲۱ - ۱۱:۴۶    
انقلاب اسلامی موازنه قدرت را به نام دین در عرصه جهانی تغییر داده است؛ نباید مسیر انقلاب به نیازهای محدود و اقتصاد تقلیل پیدا کند و نسبت به هدف ها و آرمان ها غفلت شود.
رهیاب   ۱۳۹۹/۱۱/۲۰ - ۱۶:۵۹   + ۱۸ سایت دیگر  
پیام مهم سفر رئیس مجلس ایران به روسیه این است که با تغییر دولت در آمریکا، سیاست راهبردی جمهوری اسلامی برای تغییر موازنه قدرت از غرب به شرق با محوریت ایران، تغییر نخواهد کرد.
بلاغ مازندران   ۱۳۹۹/۱۱/۲۰ - ۱۵:۰۹    
اتفاقی که اینبار برای سفر قالیباف به روسیه افتاد. پیام مهم سفر رئیس مجلس ایران به روسیه این است که با تغییر دولت در آمریکا، سیاست راهبردی جمهوری اسلامی برای تغییر موازنه قدرت از غرب به شرق با محوریت ایران، تغییر نخواهد کرد ...
خبرگزاری اقتصادی ایران   ۱۳۹۹/۱۱/۱۹ - ۱۲:۱۳   + ۱ سایت دیگر  
اقتصاد ایران: رهدار با بیان اینکه انقلاب اسلامی موازنه قدرت را به نام دین در عرصه جهانی تغییر داده است،گفت: نباید مسیر انقلاب به نیازهای محدود و اقتصاد تقلیل پیدا کند و نسبت به هدف ها و آرمان ها غفلت شود.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۱۱/۱۰ - ۰۰:۱۲   + ۳ سایت دیگر  
در حالی که تلاش محور عبری - عربی برای متوقف کردن برنامه موشکی ایران و ایجاد سپر دفاع موشکی قابل اتکا به جایی نرسیده، با روی کار آمدن دولت بایدن و احتمال بازگشت به برجام، ریاض و تل آویو به دنبال تغییر موازنه به سود خود از طریق شرط گذاری برای ایران و کشاندن موضوع موشکی به مذاکرات برجامی هستند.
جام جم   ۱۳۹۹/۱۱/۰۴ - ۱۰:۴۶   + ۱ سایت دیگر  
زاویه از آن دست برنامه هایی است که ظاهری آرام، اتوکشیده و سطح بالا دارد اما معمولا در دلش غوغا به پاست. غوغایی که گهگاه از میان بینندگان پر و پاقرص آن (که کم هم نیستند) فراتر رفته و سر و صدایش در سطح وسیع جامعه منتشر می شود ...
روزنامه سپهر   ۱۳۹۹/۱۱/۰۲ - ۱۱:۰۰    
آرایش حزبی و صف آرایی های سیاسی در کشور با نزدیک تر شدن به موسم انتخابات در خردادماه 1400 رنگ و بویی تازه به خود می گیرد و دو طیف بزرگ فکری اصولگرایان و اصلاح طلبان هریک آماده ورود به کارزار رقابت های انتخاباتی با آمال و آرزوهایی بسیار می شوند. ...
آنا   ۱۳۹۹/۱۱/۰۱ - ۱۴:۳۲    
علاوه بر کشورهای غربی و تحولات آمریکا، دگرگونی منطقه و تغییر موازنه قدرت به سود محور مقاومت باعث شده است حکام عرب بریده از آمریکا، به سمت مذاکره و گفت وگو با ایران تمایل پیدا کنند.
بلاغ مازندران   ۱۳۹۹/۱۰/۳۰ - ۰۰:۲۰    
اندیشکده صهیونیستی بگین - سادات طی یک تحلیلی در رابطه با جایگاه موشک های بالستیک در تغییر موازنه قدرت اذعان داشت که اسرائیل باید تمام تلاش خود را جهت جلوگیری از شکست توسط چنین سلاح هایی به کار ببندد و حتی از آن برای شکست دشمن استفاده نماید.
کیهان   ۱۳۹۹/۱۰/۲۹ - ۲۱:۴۴    
اندیشکده صهیونیستی بگین - سادات طی یک تحلیلی در رابطه با جایگاه موشک های بالستیک در تغییر موازنه قدرت اذعان داشت که اسرائیل باید تمام تلاش خود را جهت جلوگیری از شکست توسط چنین سلاح هایی به کار ببندد و حتی از آن برای شکست دشمن استفاده نماید.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۱۰/۱۵ - ۱۴:۴۰   + ۴ سایت دیگر  
فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل(ع) لرستان با بیان اینکه سردار سلیمانی به جنگ مذهب علیه مذهب خاتمه داد، گفت: دولت سازی کار ابرقدرت هاست که با ارائه الگوهای مختلف می تواند ایجاد شود، با این وجود حاج قاسم دولت سازی کرد و دولت مقاومت را ایجاد کرد.
موسسه مطالعاتی تحریریه   ۱۳۹۹/۱۰/۱۴ - ۰۹:۵۷   + ۲ سایت دیگر  
رویکرد عراق در واقع نشان از تحول عمیقی است که در موازنه قدرت در ساختار نظام سیاسی عراق به نفع آمریکا رخ داده است. رای ممتنع بغداد به تلاش تحریمی آمریکا علیه ایران در سازمان ملل متحد، برآیند همین تحول و نوعی بی طرفی مثبت به نفع واشنگتن است.
مشرق نیوز   ۱۳۹۹/۱۰/۱۳ - ۱۴:۲۴   + ۴ سایت دیگر  
سفر هیاتی نظامی - سیاسی از آنکارا به دمشق برای کاهش تنش ها در شهر عین عیسی این پرسش را مطرح کرده که آیا این مذاکرات مقدمه تغییر معادلات در مناطق اشغالی شمال سوریه است.
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۰/۱۳ - ۰۹:۲۰   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/خراسان رضوی یک استاد دانشگاه گفت: مجموعه ای از عوامل در تغییر موازنه قدرت در منطقه تاثیرگذار بوده و قطعا حذف سردار سلیمانی یکی از آن ها بوده است.
ایکنا   ۱۳۹۹/۱۰/۱۲ - ۱۷:۰۷    
استاد دانشگاه تهران اظهار کرد: ایران چندین بار منطقه عاری از سلاح های هسته ای و کشتار جمعی در خاورمیانه را مطرح و همواره بر ضرورت موازنه قدرت تأکید می کند. الگویی که سردار سلیمانی در پیش گرفت در منطقه بحران زده خاورمیانه و غرب آسیا مقابله با ناامنی و بازیگران آشوب ساز بوده است.
ایسکانیوز   ۱۳۹۹/۱۰/۱۲ - ۰۸:۴۵   + ۲ سایت دیگر  
عضو گروه معارف اسلامی دانشگاه آزاد اسلامی گفت: شهید سلیمانی در منازعات منطقه، نقش دیپلماسی فعال داشت. طرح های آمریکایی و اسرائیلی را در منطقه خاورمیانه، ناکام گذاشت و توانست با ایجاد وحدت در جبهه های اسلامی و بالابردن قدرت بازدارندگی جبهه مقاومت، موازنه قدرت در منطقه و جهان اسلام را تغییر دهد.
سفیر افلاک   ۱۳۹۹/۱۰/۱۰ - ۱۲:۱۲   + ۱ سایت دیگر  
سردار کشکولی گفت: شهید سلیمانی موازنه قدرت را به نفع جبهه مقاومت و به ضرر دشمن رقم زد و در این سالها با شجاعت تمام در میدان رزم حضور داشت.
مردم نیوز   ۱۳۹۹/۰۹/۲۴ - ۰۸:۴۲   + ۱ سایت دیگر  
مردم نیوز : به نقل از راشاتودی، نیروی دریایی روسیه موشک ضد کشتی هایپرسونیک زیرکان را با موفقیت آزمایش کرد. این موشک از یک ناوچه در دریای سفید شلیک شده است. نیروی دریای روسیه، سلاح جدید را ابزار مهمی عنوان کردند که می تواند موازنه قدرت های دریایی را به طور بنیادی تغییر دهد. ...
صدا نیوز   ۱۳۹۹/۰۹/۱۸ - ۲۳:۵۴   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش نباء خبر،در حالی که کمتر از دو ماه به پایان دولت دونالد ترامپ باقی مانده اما رئیس جمهور آمریکا به دنبال آن است تا آخرین شانس خود برای پایان محاصره قطر را تجربه کند؛ سفر جرد کوشنر به قطر و عربستان سعودی در همین راستا صورت گرفته است ...
روزنامه سیاست روز   ۱۳۹۹/۰۹/۱۵ - ۲۲:۳۳   + ۱۰ سایت دیگر  
در ادامه اجرای سیاست موازنه وحشت برای مقابله با هر گونه تهدید احتمالی صهیونیست ها علیه لبنان، شبکه المنار تصاویر ضبط شده توسط یک پهپاد وابسته به مقاومت لبنان از مراکز فرماندهی نظامی رژیم صهیونیستی را پخش کرد. ...
قدس آنلاین   ۱۳۹۹/۰۹/۱۵ - ۱۱:۰۱    
سال گذشته و پس از ترور شهید قاسم سلیمانی، گفت وگویی با دکتر سیدحسین شهرستانی، پژوهشگر حوزه جامعه شناسی و مدیرگروه حکمت و هنر پژوهشکده فرهنگ و هنر اسلامی داشتیم که در این گفت وگو شهرستانی از برنامه ملی انتقام سخن گفت و اشاره کرد که برای انتقام باید تصمیمی مبتنی بر عقلانیت و تدبیر گرفت و بالاترین ...
خبرگزاری دانشجو   ۱۳۹۹/۰۹/۱۵ - ۰۷:۰۶   + ۱۳ سایت دیگر  
طبق گفته مقامات ایرانی پاسخ قاطع و ویژه ایرانی ها به جنایاتی، چون ترور دانشمندان ایرانی غیر قابل انکار خواهد بود؛ این پاسخ تنها محدود به عرصه های نظامی و امنیتی نیست و در هر عرصه دیپلماتیک ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۹/۱۱ - ۰۷:۲۸   + ۱ سایت دیگر  
تهران-ایرنا-اعمال تحریم های یکجانبه از سوی ایالات متحد آمریکا، از علائم ضعف و رو به زوال بودن آن است که موید آن بر هم خوردن موازنه قدرت در جهان به نفع محور شرق و ناتوانی عمل به تهدیدات خود در برابر قدرت هایی چون جمهوری اسلامی ایران در منطقه و جهان است.
نسیم   ۱۳۹۹/۰۹/۱۰ - ۱۱:۵۶    
نسیم آنلاین ؛ علیرضا فقیهی راد: یکی از مهمترین اصول در روابط بین الملل برای جلوگیری از جنگ و تجاوز ایجاد بازدارندگی و حفظ موازنه قدرت است. در صورت به هم خوردن موازنه موجبات تجاوز از سوی قدرت برتر فراهم می شود ...
دانا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۸ - ۲۰:۵۰   + ۱ سایت دیگر  
میثم معافی علت ترور شهید فخری زاده را فراتر از یک معضل امنیتی یا نقص در کار محافظان شهید برشمرد و گفت: عامل به نتیجه رسیدن دشمن برای فراهم بودن شرایط ترور تغییر موازنه قدرت و نتیجه این اقدام است که درحال حاضر بزرگترین آفت برای از بین بردن و یا ضعیف شدن موازنه تهدید، مسئله مذاکره است.