سه شنبه ۰۷ آذرساعت ۱۴:۳۴Nov 2023 28
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «بنی صدر»

رویداد ایران   ۶ ساعت پیش   + ۲ سایت دیگر  
رابطه بنی صدر با خلخالی نیز بر سر تخریب آرامگاه رضاشاه پهلوی در شهرری شکرآب شد اگرچه اولین رئیس جمهوری از او به سبب ماجرای دادگاه هویدا - اعدام زودهنگام یا کشتن قبل از اعدام رسمی- هم ناخرسند بود.
خبر آنلاین   ۱۴۰۲/۰۹/۰۵ - ۲۲:۰۲   + ۲۱ سایت دیگر  
عصرایران در مطلبی با اشاره به بیستمین سالگرد درگذشت صادق خلخالی نوشت: رابطه بنی صدر با خلخالی البته بر سر تخریب آرامگاه رضاشاه پهلوی در شهرری شکرآب شد اگرچه اولین رییس جمهوری از او به سبب ماجرای دادگاه هویدا - اعدام زودهنگام یا کشتن قبل از اعدام رسمی- هم ناخرسند بود.
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۲/۰۸/۲۷ - ۰۹:۵۷   + ۹ سایت دیگر  
حضرت آیت الله خامنه ای پس از اطلاع از دستور بنی صدر مبنی بر منع حضور تیپ 2 لشکر زرهی اهواز در عملیات آزادسازی سوسنگرد، در نامه ای خطاب به فرمانده آن لشکر، دستور دادند که طبق تصمیم قبلی، تیپ 2 در عملیاتی که منجر به آزادسازی سوسنگرد شد، به موقع وارد عمل شود.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۸/۲۶ - ۰۸:۳۴   + ۷ سایت دیگر  
قرار بود عملیات آزادسازی سوسنگرد 26 آبان اجرا شود اما بنی صدر دستور لغو عملیات را داد، تا اینکه خبر به آیت الله خامنه ای رسید و ایشان ساعت 1:10 بامداد روز 26 آبان نامه ای سرنوشت ساز را به فرمانده لشگر 92 زرهی نوشتند، نامه ای که موجب شکست محاصره شد.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۸/۲۵ - ۱۵:۰۲   + ۲۱ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- معاون هماهنگ کننده ارتش گفت: رهبر معظم انقلاب با اقدام بسیار انقلابی و نوشتن دو نامه برای سرهنگ قاسمی نو فرمانده لشکر 92 زرهی اهواز و شهید فلاحی در ساعت 1 بامداد ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۸/۲۵ - ۱۱:۵۰   + ۲ سایت دیگر  
2 روز پس از حمله بعثی ها به شهر سوسنگرد در 24 آبان 1359، عملیات شکست حصر این شهر در قالب 6 گردان پیاده و زرهی طرح ریزی شد.
فرارو   ۱۴۰۲/۰۸/۲۴ - ۲۲:۲۴   + ۱۵ سایت دیگر  
تصویری از آیت الله طالقانی در کنار شهید بهشتی و آیت الله هاشمی رفسنجانی مشاهده می کنید:
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۲/۰۸/۲۴ - ۱۴:۲۱    
واحد گفت: شکل گیری حماسه شکست حصر سوسنگرد، خنثی کردن توطئه و تعلل و خیانت عناصر خائن داخلی با اقدام انقلابی بود.
شمال نیوز   ۱۴۰۲/۰۸/۲۳ - ۱۳:۰۴    
شمال نیوز: شهید کاظمی خود را به بنی صدر رساند و با صدای بلند و با شجاعت تمام به او گفت: تو دشمن امام خمینی هستی، اگر یک مو از سر امام کم شود، تو را تکه تکه می کنم ....
صما   ۱۴۰۲/۰۸/۱۴ - ۱۱:۵۲    
علیرضا بنی صدر از سازندگان برتر تهران و بنیانگذار گروه پارسا سازه در روز دوم چهاردهمین اجلاس سازندگان و طراحان گفت: بالا رفتن قیمت تمام شده، تورم افسارگسیخته در صنعت ساختمان سبب شده برخی از سازندگان از نیروی غیر متخصص استفاده کنند ...
انصاف نیوز   ۱۴۰۲/۰۸/۱۱ - ۰۲:۱۲   + ۲ سایت دیگر  
دیدارنیوز نوشت: پرسش اصلی در این مناظره حول محور گذشته و حال ایران و تفاوت عملکرد جمهوری اسلامی با حکومت قبلی است. به این ترتیب که: عملکرد جمهوری اسلامی در 45 سال گذشته چگونه بوده و امروز ایران در مقایسه با دیگر کشور ها و بخصوص در مقایسه با کشور های شبیه به خودش، کجا ایستاده است؟ وضعیت اقتصادی ...
کیهان   ۱۴۰۲/۰۸/۰۷ - ۲۲:۱۴    
سید یاسر جبرائیلی با رأی مجلس به عدم کفایت سیاسی بنی صدر و ناکامی پروژه مسلّحانه منافقین در براندازی جمهوری اسلامی، مردادماه 1360 بنی صدر به همراه رجوی از ایران گریخت و سازمان مرکزی منافقین عملاً در فرانسه مستقر شد؛ امّا ترورها و قتل و غارت های ایادی این گروه در داخل کشور ادامه یافت. ...
امید لرستان   ۱۴۰۲/۰۸/۰۴ - ۰۸:۰۱    
6 روز پس از عزل بنی صدر از ریاست جمهوری، در شبانگاه هفت تیر 1360 آیت الله سیدمحمد حسین بهشتی، رییس وقت دیوان عالی کشور و بیش از 70 نفر از مقامات و چهره های برجسته سیاسی از جمله چهار وزیر، چند معاون وزیر ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۷/۳۰ - ۰۷:۰۲   + ۴ سایت دیگر  
در نخستین روهای جنگ بنی صدر دستور داده بود نیروها عقب نشینی کنند. زنی روستایی خود را جلوی ماشین فرمانده انداخت و وقتی فهمید نیروها به دستور بنی صدر عقب نشینی می کنند، روسری اش را در آورد و گفت: این روسری را بدهید به فرمانده کل!
روزنامه جوان آنلاین   ۱۴۰۲/۰۷/۲۵ - ۰۶:۵۴    
بی کفایتی فرمانده وقت قوا بنی صدر بود که در یک لجبازی عجیب با نیرو های سپاه و رزمندگان مردمی اجازه نمی داد در مقابل دشمن عملیات مؤثری انجام شود. نحوه مدیریت بنی صدر در جبهه ها از جمله مباحث داغ در تاریخ دفاع مقدس است
سلام نو / نواندیش   ۱۴۰۲/۰۷/۲۴ - ۱۰:۵۴   + ۱۸ سایت دیگر  
احمدکریمی اصفهانی با تاکید بر ضروت برخورد با احمدی نژاد می گوید: بعضی مواقع ما اجازه می دهیم یک فرد هر کاری بخواهدانجام دهد. موقعی که یک وضعیت بسیار بد و یک مشکل و معضل بزرگ برای نظام ایجاد شد و یک هزینه ای برای نظام ایجاد کرد آن موقع می خواهیم برخورد کنیم.
خبر آنلاین   ۱۴۰۲/۰۷/۲۴ - ۰۷:۳۰   + ۲۴ سایت دیگر  
کریمی اصفهانی، چهره سیاسی اصولگرا می گوید: بارها گفته ام خطر آقای احمدی نژاد با سبک و سیاقی که دارد، به مراتب از مساله بنی صدر که آن جنایت را کرد، سنگین تر است، ولی نمی دانم چرا نظام تعلل می کند و چرا دستگاه نظام با او برخورد نمی کند.
فرهیختگان   ۱۴۰۲/۰۷/۲۲ - ۰۲:۳۳    
پنجشنبه، سی ام مرداد 1359، مجلس شورای اسلامی به نخست وزیری محمدعلی رجایی رأی می دهد تا پس از ماه ها کش وقوس بر سر انتصاب و انتخاب نخست وزیر میان مجلس و بنی صدر رئیس جمهور وقت، نخستین نخست وزیر برآمده از مجلس تاریخ انقلاب اسلامی عیان شود.
روزنامه جوان آنلاین   ۱۴۰۲/۰۷/۱۹ - ۰۵:۰۸   + ۳ سایت دیگر  
دومین سالمرگ ابوالحسن بنی صدر، فرصتی است که در باب یکی از مهم ترین محور های کارنامه وی، یعنی چالش نامبرده با چهره های شاخص جریان خط امام، سخن رود. مقال پی آمده درصدد است تا با استناد به پاره ای گزارش ها، به شفافیت ابعاد ماجرا بپردازد. امید آنکه تاریخ پژوهان و عموم علاقمندان را مفید و مقبول آید.
انصاف نیوز   ۱۴۰۲/۰۷/۱۸ - ۰۹:۰۳    
محمد توکلی، انصاف نیوز: محمد قوچانی در پاسخ به این سوال که آیا حامیان انقلاب اسلامی در سال 1357 می توانند پرچمدار ملی گرایی در سال 1402 باشند؟ می گوید: انقلاب اسلامی یک انقلاب بنیادگرایانه نبود و اگر کسی آن را محدود به یک جریان خاص می کند باید بداند که مهندس بازرگان در انقلاب اسلامی بود ...
شهدای ایران   ۱۴۰۲/۰۷/۱۳ - ۱۶:۴۱    
به گزارش شهدای ایران ،سعید شهرابی فراهانی تحلیل گرسیاسی.امنیتی و بین الملل نوشت: شهید همت : زمان بازرگان به ما برچسب چریک زدند ، زمان بنی صدر هم برچسب منافق!، الان هم برچسب خشکه مقدسی و تحجر ، هر قدمی که در راه خدا و بندگان مستضعف او برداشتیم برچسب بارمان کردند ، ...
تیتر برتر   ۱۴۰۲/۰۷/۱۳ - ۰۵:۵۰   + ۲۱ سایت دیگر  
روزنامه هم میهن در بخشی از مطلب خود درباره همسر روسای جمهور ایران، مروری بر فعالیت های همسر بنی صدر داشته است. در این مطلب آمده است؛ عذرا حسینی در سال 1340 در همدان با ابوالحسن بنی صدر ازدواج می کند، بنابرآنچه در کتاب خاطرات علی جنتی آمده است ...
خبرگزاری اقتصادی ایران   ۱۴۰۲/۰۷/۰۹ - ۱۷:۵۱   + ۴ سایت دیگر  
اقتصاد ایران: از میان در نیمه باز اتاق دیدمش با همان چهرهٔ محجوب و مهربانش با همان کت شلوار قهوه ای رنگی که همیشه به تن داشت. ریزاندام و لبخند به لب بود. داخل آمد و کنار تختم ایستاد غلامرضا رهبر گزارشگر رادیو نفت آبادان و منصور همراهش بودند.
برترین ها / زیر نویس   ۱۴۰۲/۰۷/۰۸ - ۰۷:۴۶   + ۱۳ سایت دیگر  
تصویری تاریخی از آیت الله هاشمی رفسنجانی و حسن روحانی در دوران دفاع مقدس را ببینید.
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۲/۰۷/۰۸ - ۱۲:۲۰   + ۶ سایت دیگر  
امیر سرتیپ احمدرضا پوردستان رئیس مرکز مطالعات و تحقیقات راهبردی ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: آن روزها را به خاطر دارم که وانفسایی در کشور بود و عمده نیروهای نظامی ما درگیر مقابله با ضدانقلاب در کردستان بودند. یک دوقطبی سنگینی را بنی صدر بین سیاسیون ایجاد کرده بود. شرایط عجیبی بود.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۷/۰۷ - ۱۹:۲۸   + ۸ سایت دیگر  
دستیار و مشاور عالی رهبر معظم انقلاب گفت: طرح شکست حصر آبادان را به عنوان فرمانده عملیات جنوب به شورای عالی دفاع بردم اما بنی صدر ایراد گرفت و غر و لند کرد.
خبر آنلاین   ۱۴۰۲/۰۷/۰۷ - ۱۱:۵۲   + ۸ سایت دیگر  
ایسنا نوشت: حملات هوایی و توپخانه ای رژیم بعث عراق به ایران از سال 1348 آغاز شد و این رژیم تا سال های ابتدایی دهه 1350 به صورت پراکنده 104 بار حریم هوایی و زمینی ایران را شکست اما این حملات و تجاوزات 14 ماه بعد از پیروزی نظام جمهوری اسلامی در بهمن 1357، وارد مرحله تازه ای شد.
شعار سال   ۱۴۰۲/۰۷/۰۶ - ۱۵:۰۰   + ۱ سایت دیگر  
متاسفانه به رسمی غلط در جمهوری اسلامی ایران جا افتاده که دولت ها، بالاتر از قانون بوده و توان اعمال سلیقه دارند. در حالی که سه گانه جمهوریت-اسلامیت-انقلاب ...
بولتن نیوز   ۱۴۰۲/۰۷/۰۶ - ۰۰:۰۴    
مهرماه 59 در حالی که جنگ تازه شروع شده، بنی صدر که رئیس جمهور و فرمانده کل قوا است، هنوز مشغول معادلات سیاسی و اختلافات جناحی پیشین با حزب جمهوری است
خبر آنلاین   ۱۴۰۲/۰۷/۰۵ - ۱۶:۲۸   + ۴ سایت دیگر  
جماران نوشت: امیر سرتیپ پوردستان رئیس مرکز مطالعات و تحقیقات راهبردی ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: شوروی گفت اگر صدام برنده این جنگ نباشد، نباید بازنده هم باشد!
خانه ملت   ۱۴۰۲/۰۷/۰۴ - ۲۰:۳۰   + ۴ سایت دیگر  
ابراهیم عزیزی، نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی با اشاره به سه راهبرد پشیمان سازی از گذشته، آشفته سازی حال و ناامیدسازی از آینده دشمن در فتنه و جنگ ترکیبی، عنوان کرد: اجازه ندهیم گذشته پرافتخار ما مورد خدشه قرار بگیرد ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۷/۰۴ - ۱۷:۰۸   + ۸ سایت دیگر  
موازنه هشت سال جنگ تحمیلی فقط با محاسبات زمین آفند و پدافند نبود بلکه آنچه در زمین سیاست جنگ می گذشت نیز بسیار تعیین کننده اوضاع جبهه ها بود.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۷/۰۴ - ۱۶:۱۲   + ۶ سایت دیگر  
عملیات ثامن الائمه(ع) که در لبیک به فرمان تاریخی حضرت امام خمینی(ره) مبنی بر شکست حصر آبادان انجام شد، از دستاوردهای بزرگ تحول در جنگ پس از عزل بنی صدر از فرماندهی کل قوا بود.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۷/۰۴ - ۱۴:۳۹   + ۷ سایت دیگر  
اهداف سیاسی بنی صدر در جنگ تحمیلی و تلاش های او برای بهره گیری از اوضاع بحرانی به منظور حذف نیروهای انقلابی، باعث شد پس از زمین گیر شدن دشمن در جبهه های جنگ، بار دیگر درگیری های داخلی تشدید شود.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۷/۰۳ - ۱۲:۰۵    
اختلافات بر سر چگونگی ادامه جنگ در جمهوری اسلامی بالا گرفته است. بنی صدر بر استفاده از ارتش و انجام عملیات کلاسیک تاکید دارد و نیروهای خط امام خواستار استفاده از شیوه های انقلابی هستند.
خبر آنلاین   ۱۴۰۲/۰۷/۰۳ - ۱۰:۰۰   + ۷ سایت دیگر  
عصر ایران نوشت: دو سه شب قبل یکی از مجریان جدید تلویزیون در برنامه ای که سه اسیر (آزاده) دوران جنگ میهمان آن بودند نکته ای گفت که بهانۀ این نوشته است.
انصاف نیوز   ۱۴۰۲/۰۷/۰۱ - ۱۷:۳۱    
موسی غنی نژاد در نشریه تجارت فردا نوشت: وقتی از چپ های مصدقی سخن می گوییم باید در نظر داشته باشیم که در دوران خود مصدق هم چپ ها حضور داشتند و به ایشان نزدیک بودند. در واقع عمدتا طرفداران مصدق در جبهه ملی چپ بودند. ...
تدبیر و امید   ۱۴۰۲/۰۶/۳۱ - ۲۳:۴۹   + ۵ سایت دیگر  
در آن مقطع مرحوم آقای هاشمی، برادر آقای شمخانی و تعدادی از فرماندهان در کرمانشاه هستند و خوشبختانه اینها باعث می شود که آن انسجام لازم در همین محدوده تا اسلام آباد صورت گیرد و منافقین در محاصره نه صددرصدی ولی در یک محاصره کامل قرار گرفتند و مقاومت جانانه ای شد.
8 صبح   ۱۴۰۲/۰۶/۳۱ - ۱۶:۵۴   + ۷ سایت دیگر  
برنامه حضور به مناسبت آغاز هفته دفاع مقدس میزبان سردار علی فضلی از رزمندگان، فرماندهان و جانبازان جبهه های نبرد حق علیه باطل بود. علی فضلی را به علی آهنی نیز می شناسند؛ چرا که بدنش پر از ترکش های یادگار دوران دفاع و حماسه است. دلاورمردی که رهبر انقلاب در وصف او لقب فتح الفتوح انقلاب اسلامی [...]
جماران   ۱۴۰۲/۰۶/۳۱ - ۱۴:۳۲   + ۱ سایت دیگر  
محسن رخصت طلب و مجید مختاری که عضو دفتر مطالعات سیاسی سپاه بوده اند و به عنوان راوی وارد صحنه های جنگ شده اند، دعوت تحریریه جماران را پذیرفتند و میزگردی را با حضور آنها برگزار کردیم تا سؤالات و شبهات پیرامون نحوه مدیریت جنگ را از آنها بپرسیم و از زبان کسانی که در دل جبهه ها بوده اند روایت صحنه های ...
عصر ایران   ۱۴۰۲/۰۶/۳۱ - ۱۳:۱۵   + ۴ سایت دیگر  
در ادبیات امام خمینی همواره اسلام جای ویژه ای داشته اما تکرار میهن و فرزندان میهن در پیام جنگ نشان می دهد به انگیزه های ملی هم نیاز یا توجه بوده است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۶/۳۱ - ۱۱:۰۳    
قسمت جدید تارکد یک ماجرای نفوذ را در پرونده فرار بنی صدر واکاوی می کند.
میزان   ۱۴۰۲/۰۶/۳۰ - ۱۳:۵۶   + ۸ سایت دیگر  
خبرگزاری میزان- به گزارش روابط عمومی مستند، مجموعه 10 قسمتی تارکد به 10 پرونده از حساس ترین موضوعات در تاریخ انقلاب اسلامی می پردازد و با استفاده از مجموعه اسناد پژوهشی دقیق، جزئیات کمتر شنیده شده از این رویداد ها را بیان می کند. ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۶/۲۸ - ۱۸:۰۵   + ۴ سایت دیگر  
ده ماه اول جنگ بنی صدر به عنوان فرمانده کل قوا طوری عمل می کرد که بین سپاه و ارتش اختلاف ایجاد می شد و بعد از فرار بنی صدر یک وحدت بسیار عالی بین ارتش و سپاه و جهاد و نیروهای مردمی ایجاد شد.
افکار نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۲۷ - ۰۵:۱۳   + ۱ سایت دیگر  
در زمان ریاست جمهوری بنی صدر انتقادات زیادی در زمینه دیپلماسی به قطب زاده وارد شد که بسیاری از آن ها در ارتباط با جنگ تحمیلی است.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۶ - ۰۶:۲۹   + ۱۴ سایت دیگر  
در زمان ریاست جمهوری بنی صدر و ریاست وی بر شورای انقلاب و دولت شورای انقلاب، انتقادات زیادی در زمینه دیپلماسی به قطب زاده (وزیر امور خارجه) وارد شد که بسیاری از آنها در ارتباط با اختلافات ایران و عراق و جنگ تحمیلی است.
رویداد 24   ۱۴۰۲/۰۶/۲۳ - ۰۶:۵۳   + ۲ سایت دیگر  
ابوالحسن بنی صدر در سال های نخست جنگ ایران و عراق، جانشین فرمانده کل قوا بود و در حقیقت همه اختیارات تصمیم گیری در دست او بود. رویداد24 در گزارشی درباره شرایط جنگ ایران و عراق ...
صما   ۱۴۰۲/۰۶/۲۰ - ۰۹:۵۴    
علی رضا بنی صدر مهندس عمران و سازنده شاخص تهران در دومین اجلاس سازندگان و طراحان مشهد گفت: از سال 83 فعالیت در صنعت ساختمان را به صورت گسترده شروع کردم. ...