سه شنبه ۰۶ آبانساعت ۱۳:۳۴Oct 2020 27

جدیدترین‌های «نظام مهندسی معدن»

مشاور عالی معاون علمی و فناوری رییس جمهوی می گوید: باید از خاک جزیره هرمز صیانت شود تا از خام فروشی آن جلوگیری شده و ارزش افزوده برای مردم آن منطقه در پی داشته باشد.
پایگاه خبری ایراسین   ۶ ساعت پیش    
عضو هیات مدیره سازمان نظام مهندسی معدن استان تهران درباره تاثیرات ناشی از افزایش نرخ ارز بر روند فعالیت های معدنی گفت: افزایش نرخ ارز در فرایند معدنکاری از اکتشاف تا فرآوری تاثیرات بسیار منفی دارد و در نهایت سبب شده تا ادامه فعالیت در برخی از حلقه های زنجیره معدن همچون اکتشاف و استخراج را از صرفه ...
موج رسا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۱۱:۱۰   + ۲ سایت دیگر  
معاون نظام مهندسی معدن ایران با اشاره به اینکه به دلیل محدودیتها فعالیت معادن متلاطم است گفت: محدودیت های غیرکارشناسی منابع طبیعی مانع فعالیت معادن شده است.
بسیج   ۱۳۹۹/۰۷/۲۲ - ۱۵:۵۹    
در این جلسه که با حضور اعضای سازمان نظام مهندسی معدن استان سمنان برگزار شد تعداد واحد های معدنی فعال استان حدود 500 معدن و تعداد واحدهای معدنی غیر فعال حدود 116 معدن عنوان گردید.
پایگاه خبری ایراسین   ۱۳۹۹/۰۷/۲۱ - ۱۱:۱۴   + ۱ سایت دیگر  
سازمان نظام مهندسی معدن ایران در راستای آگاهی بخشی از برنامه های این سازمان و اقدامات انجام گرفته خود، نسبت به انتشار اخبار خود را در شبکه های مجازی اقدام کرده است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۶ - ۱۶:۲۷   + ۳ سایت دیگر  
تبریز- ایرنا- مدیرعامل آب منطقه ای آذربایجان شرقی گفت: بر اساس تفاهم نامه ای چهار ماده ای با سازمان نظام مهندسی معدن استان از ظرفیت این سازمان برای مدیریت بهینه منابع آب بهره می گیریم.
وزارت آموزش و پرورش   ۱۳۹۹/۰۷/۱۵ - ۱۲:۴۷   + ۱۰ سایت دیگر  
با حضور رئیس سازمان مدارس غیردولتی و توسعه مشارکت های مردمی و در راستای افزایش نرخ پوشش تحصیلی دانش آموزان به ویژه دانش آموزان بازمانده از تحصیل؛ تفاهم نامه همکاری بین سازمان مدارس غیردولتی و توسعه مشارکت های مردمی و سازمان نظام مهندسی معدن ایران به امضا رسید. ...
پایگاه خبری ایراسین   ۱۳۹۹/۰۷/۱۵ - ۰۶:۴۷   + ۱ سایت دیگر  
سازمان نظام مهندسی معدن ایران در راستای اهداف تعریف شده خود در جهت گسترش برنامه های آموزشی در کشور با سازمان مدارس و مراکز غیر دولتی و توسعه مشارکت های مردمی وزارت آموزش و پرورش تفاهم نامه همکاری امضا می کند.
ایلنا   ۱۳۹۹/۰۷/۰۹ - ۱۲:۰۲   + ۹ سایت دیگر  
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان تهران گفت: به مناسبت هفته گردشگری نشست مجازی ظرفیت های گردشگری مجازی با همکاری سازمان نظام مهندسی معدن کشور روز پنج شنبه 10 مهرماه برگزار می شود.
پایگاه خبری گسترش   ۱۳۹۹/۰۷/۰۸ - ۱۴:۰۳   + ۴ سایت دیگر  
نهمین دوره از نمایشگاه ماینکس 2020 امروز با حضور سعید زرندی معاون طرح و برنامه وزارت صمت، تقی نبئی رئیس سازمان نظام مهندسی معدن ایران، بهرام شکوری رئیس کمیسیون معادن و صنایع معدنی اتاق بازرگانی ایران افتتاح شد.
اقتصاد آنلاین   ۱۳۹۹/۰۷/۰۷ - ۱۸:۰۲    
رییس سازمان نظام مهندسی معدن گفت: تفاهم نامه ارزشمند همکاری میان معاونت علمی ریاست جمهوری، معاونت معدنی وزارت صمت و سازمان نظام مهندسی معدن به پیشنهاد و همت طرفین نهایی شد و امیدواریم از ثمرات آن در توسعه علم و فناوری معدن و صنایع معدنی و نیز در حمایت از شرکت های دانش بنیان به پیش ببریم.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۰۷ - ۱۵:۱۹   + ۱۶ سایت دیگر  
تفاهم نامه ای سه جانبه میان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، معاونت امور معادن و صنایع معدنی وزارت صنعت، معدن و تجارت و سازمان نظام مهندسی معدن ایران به امضای طرفین رسید تا راه برای توسعه فناوری های معدنی و رونق زیست بوم نوآوری های این حوزه گسترده شود.
سازمان نظام مهندسی معدن   ۱۳۹۹/۰۷/۰۷ - ۱۵:۱۱    
بخشی از سخنان دکتر داریوش اسماعیلی معاون امور معادن و صنایع معدنی وزارت صنعت، معدن و تجارت در آیین عقد تفاهم نامه همکاری مشترک "طرح توسعه فناوری ها و نوآوری های حوزه معدن، زمین شناسی و صنایع معدنی"، معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری ،معاونت معدنی وزارت صنعت ...
پایگاه خبری ایراسین   ۱۳۹۹/۰۷/۰۷ - ۱۴:۱۶   + ۱ سایت دیگر  
مشاور عالی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری آیین امضای تفاهمنامه 3جانبه میان معاونت معدنی وزارت صمت، سازمان نظام مهندسی معدن ایران و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت: امروز روز مبارکی برای جامعه زمین شناسی کشور است.
پایگاه خبری ایراسین   ۱۳۹۹/۰۷/۰۷ - ۱۳:۴۶    
معاون امور معادن و صنایع معدنی معدنی وزارت صمت در آیین امضای تفاهمنامه سه جانبه اظهار کرد: تفاهمنامه ای که در بخش معدن و صنایع معدنی بین معاونت معدنی وزارت صمت ...
معدن نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۰۷ - ۱۳:۱۷   + ۵ سایت دیگر  
پایگاه خبری معدن نیوز -آیین انعقاد تفاهم نامه همکاری مشترک معاونان علمی و فناوری ریاست جمهوری، معاونت معدنی وزارت صمت و سازمان نظام مهندسی معدن ایران امروز در سازمان نظام مهندسی معدن ایران برگزار شد.
ماین نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۰۵ - ۱۹:۳۲   + ۲ سایت دیگر  
گروه معادن - رئیس سازمان نظام مهندسی معدن ایران از حضور فعال این سازمان در نهمین نمایشگاه بین المللی فرصت های سرمایه گذاری در معدن و صنایع معدنی ایران (MINEX 2020) خبر داد و گفت: قصد داریم در این نمایشگاه دستاوردهای سازمان طی یک سال اخیر را در معرض دید عموم بگذاریم.
اقتصاد آنلاین   ۱۳۹۹/۰۷/۰۱ - ۱۸:۴۱    
رییس سازمان نظام مهندسی معدن از استفاده از پروانه بهره برداری معادن به جای وثایق بانکی برای استفاده از خدمات بانکی، رفاهی و بیمه ای سازمان و بانک تجارت خبر داد.
اقتصاد آنلاین   ۱۳۹۹/۰۷/۰۱ - ۱۸:۱۰   + ۱ سایت دیگر  
سازمان نظام مهندسی معدن امروز سه شنبه در مراسمی تفاهم نامه همکاری در راستای پوشش مالی و سرمایه گذاری در فعالیت های سازمان از اکتشاف تا استخراج و فرآوری در بخش معدن و صنایع معدنی به امضا رساند.
معدن نامه   ۱۳۹۹/۰۷/۰۱ - ۱۶:۱۷   + ۱ سایت دیگر  
شیوا نیک وظیفه امروز تفاهم نامه همکاری بانک تجارت با سازمان نظام مهندسی معدن ایران منعقد و امضا شد. طبق این تفاهم نامه تسهیلاتی توسط بانک تجارت به اعضای نظام مهندسی کشور در سازمان های 31 استان تعلق خواهد گرفت و پس از تائید کمیته مشترک بانک تجارت و سازمان نظام مهندسی پروانه بهره برداری اعضای نظام ...
فلزات آنلاین   ۱۳۹۹/۰۷/۰۱ - ۱۵:۳۱   + ۱۱ سایت دیگر  
پس از بازدید انجام گرفته از معادن غیر فعال شهرستان های راور و کوهبنان در جلسه ای با حضور فرماندار راور، معاونت معدنی سازمان صنعت، معدن و تجارت، مدیر کل سازمان زمین شناسی، رئیس خانه معدن، رئیس هیئت مدیره سازمان نظام مهندسی معدن استان کرمان، مسئول سرمایه گذاری شرکت ایمپاسکو ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۰۱ - ۱۴:۳۴   + ۱۴ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- رییس سازمان نظام مهندسی معدن ایران خواستار پذیرش پروانه بهره برداری از معادن به عنوان وثیقه قابل قبول از سوی نظام بانکی شد تا دغدغه فعالان معدنی برطرف شود.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۶/۳۱ - ۱۳:۵۲   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/کرمانشاه عضو هیات مدیره نظام مهندسی معدن استان کرمانشاه با اشاره به اینکه هیچ خبری از اجرای "شهر سنگ کرمانشاه" نیست، گفت: شهر سنگ کرمانشاه می توانست یک مرکز بازرگانی مناسب برای سنگ تزیینی در غرب کشور باشد و حتی زمینه ورود به بازارهایی مانند عراق و سوریه را نیز فراهم کند.
آقای خبر   ۱۳۹۹/۰۶/۲۷ - ۱۵:۱۲   + ۲ سایت دیگر  
در هجدهمین اجلاس هیئت عمومی سازمان نظام مهندسی معدن زمینه تبادل دیدگاه و گفت وگو در حوزه گذار از خام فروشی و ضرورت توجه به فناوری های معدن و حوزه معدنی با نقش آفرینی شرکت های دانش بنیان و استارتاپ ها فراهم شد. ...
فلزات آنلاین   ۱۳۹۹/۰۶/۲۷ - ۱۲:۳۴   + ۱۲ سایت دیگر  
معاون امور معادن و صنایع معدنی وزارت صنعت، معدن و تجارت در هجدهمین اجلاس هیئت عمومی سازمان نظام مهندسی معدن ایران گفت: اکنون کشور برخوردار از یک هزار نقطه امید بخش در زمینه طلا است و بزودی طلا در ایران نقشی شبیه فولاد را ایفا خواهد کرد.
فلزات آنلاین   ۱۳۹۹/۰۶/۲۷ - ۱۱:۵۴   + ۹ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون معادن و صنایع معدنی اتاق ایران در هیجدهمین اجلاس هیئت عمومی سازمان نظام مهندسی معدن ایران گفت: امروز 0.5 درصد ذخایر معدنی کشور استخراج می شود، درحالی که استاندارد این رقم در دنیا 3 تا 5 درصد است.
اقتصاد آنلاین   ۱۳۹۹/۰۶/۲۶ - ۱۹:۱۳   + ۸ سایت دیگر  
هجدهمین اجلاس سالانه هیات عمومی سازمان نظام مهندسی معدن ایران با حضور داریوش اسماعیلی معاون امور معدن و صنایع معدنی وزارت صمت، کامبیز مهدیزاده مشاور عالی معاون علمی و فناوری رییس جمهوری و مدیر طرح توسعه نوآوری ها و فناوری های حوزه معدن و صنایع معدنی، تقی نبئی رییس سازمان نظام مهندسی ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۶/۲۶ - ۱۴:۱۴   + ۶ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- رییس سازمان نظام مهندسی معدن ایران گفت: امروز اعضای این سازمان در بخش نظارت اکتشاف معدن حضور ندارد و ضروری است از این ظرفیت استفاده لازم به عمل آید.
روزنامه کسب و کار   ۱۳۹۹/۰۶/۲۶ - ۱۳:۲۷   + ۱۰ سایت دیگر  
در هجدهمین اجلاس هیئت عمومی سازمان نظام مهندسی معدن زمینه تبادل دیدگاه و گفت وگو در حوزه گذار از خام فروشی و ضرورت توجه به فناوری های معدن و حوزه معدنی با نقش آفرینی شرکت های دانش بنیان و استارتاپ ها فراهم شد. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۶/۲۶ - ۱۳:۲۵   + ۲ سایت دیگر  
رئیس سازمان نظام مهندسی معدن گفت: بیشتر سوانح معدنی، ناشی از ضعف نظارت و رعایت نکردن تعهدات ایمنی از سوی بهره بردار معدن است.
پایگاه خبری ایراسین   ۱۳۹۹/۰۶/۲۶ - ۱۳:۲۲    
مشاور عالی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در هجدهمین اجلاس سالیانه هیات عمومی سازمان نظام مهندسی معدن ایران گفت: یکی از معضلات کشور خام فروشی است که در بخش معدن و نفت وجود دارد. متاسفانه اقتصاد کشور اعتیاد نفتی پیدا کرده است، بنابرین تا چه زمانی می توان به آن اتکا کرد؟
پایگاه خبری ایراسین   ۱۳۹۹/۰۶/۲۶ - ۱۳:۲۲    
رییس کمیسیون معدن و صنایع معدنی اتاق بازرگانی ایران در هجدهمین اجلاس سالیانه هیات عمومی سازمان نظام مهندسی معدن ایران گفت: در حال حاضر زیر نیم درصد از منابع استخراج می شود که می توان آن را به 3تا 5درصد یعنی نرم جهانی برسانیم و در نتیجه نقش آن را در تولید ناخالص ملی افزایش دهیم.
پایگاه خبری ایراسین   ۱۳۹۹/۰۶/۲۶ - ۱۳:۰۷   + ۱ سایت دیگر  
هجدهمین اجلاس سالیانه هیات عمومی سازمان نظام مهندسی معدن ایران با حضور روسای سازمان نظام مهندسی کشور، معاون امور معادن و صنایع معدنی وزارت صمت، مشاور عالی معاونت علمی و فناوری رییس جمهوری، رییس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی برگزار شد.
پایگاه خبری ایراسین   ۱۳۹۹/۰۶/۲۶ - ۱۳:۰۷    
معاون امور معادن و صنایع معدنی وزارت صمت در هجدهمین اجلاس سالیانه هیات عمومی سازمان نظام مهندسی معدن ایران اظهار کرد:در برنامه ششم توسعه به شکل فنی و کارشناسی، معدن پیشران اقتصاد کشور عنوان شده است.
دنیای معدن   ۱۳۹۹/۰۶/۲۶ - ۱۰:۴۷   + ۵ سایت دیگر  
دنیای معدن - هجدهمین اجلاس سالانه هیئت عمومی سازمان نظام مهندسی معدن با حضور تشکل های معدنی، رئیس کمیسیون صنایع و معادن و معاون صنایع معدنی وزارت صنعت آغاز به کار کرد.
پایگاه خبری گسترش   ۱۳۹۹/۰۶/۲۶ - ۱۰:۰۵   + ۲ سایت دیگر  
داریوش اسماعیلی در هجدهمین اجلاس هیات عمومی سازمان نظام مهندسی معدن گفت: اتفاقات خوبی در حوزه طلای کشور در حال وقوع است.
روزنامه گسترش صمت   ۱۳۹۹/۰۶/۱۶ - ۱۱:۲۶   + ۲ سایت دیگر  
بررسی علل ضعف و موفقیت شرکت هایی که در فعالیت های گوناگون وابسته به معدن و معدنکاری حضور دارند از جمله مواردی است که می تواند به رشد معدنکاری در کشور کمک کند ...
فلزات آنلاین   ۱۳۹۹/۰۶/۱۵ - ۱۴:۲۷   + ۲ سایت دیگر  
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت سیستان و بلوچستان در بازدید از کارخانه لیچینگ مس که با حضور رئیس سازمان نظام مهندسی معدن کشور و اعضای تیم اقتصادی بنیاد برکت انجام شد، گفت: کارخانه لیچینگ مس با سرمایه گذاری 270 میلیاردی در نصرت آباد در حال احداث است.
موج رسا   ۱۳۹۹/۰۶/۱۵ - ۱۴:۰۸   + ۲ سایت دیگر  
معاون نظام مهندسی معدن ایران با اشاره به انعقاد تفاهم نامه همکاری به روسیه در حوزه معدن گفت: براساس این تفاهم نامه به دبنال واردات ماشین آلات معدنی به روز هستیم.
معدن24   ۱۳۹۹/۰۶/۱۵ - ۱۱:۲۶   + ۶ سایت دیگر  
داود شهرکی در نشست تخصصی و هم اندیشی با سازمان نظام مهندسی معدن گفت: هم اکنون ذخایر معدنی شناسایی شده استان یک میلیارد و یکصد میلیون تن می باشد که با پایان عملیات اکتشاف در یکی از محدوده های معدنی بیش از 400 میلیون تن به این ذخایر افزوده خواهد شد. ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۶/۱۳ - ۱۱:۳۶   + ۲ سایت دیگر  
در پی انتشار خبر واکنش رئیس سازمان نظام مهندسی معدن هرمزگان به اظهارات آب منطقه ای در مورخ چهارم شهریورماه سال جاری در سایت خبرگزاری فارس هرمزگان، روابط عمومی شرکت آب منطقه ای استان در این خصوص جوابیه ای صادر کرد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۶/۱۳ - ۰۹:۵۰   + ۳ سایت دیگر  
رئیس سازمان نظام مهندسی معدن هرمزگان از برگزاری دوره آموزشی بهداشت و ایمنی در معادن سنگ گچ، سنگ آهن، شن و ماسه و سنگ لاشه استان هرمزگان خبر داد.
به گزارش روابط عمومی استانداری؛ احمدعلی موهبتی" استاندار" روز چهارشنبه در نشست با رییس سازمان نظام مهندسی معدن ایران اظهارداشت: سیستان و بلوچستان کلکسیونی از معادن بوده اما تا کنون به خوبی از این ظرفیت ها استفاده نشده است. ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۶/۱۲ - ۱۷:۳۱   + ۱۰ سایت دیگر  
رییس سازمان نظام مهندسی معدن ایران گفت: سرمایه گذاران خارجی با توجه ظرفیت های سیستان و بلوچستان در بخش معدن تمایل بسیار زیادی برای سرمایه گذاری در این استان دارند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۶/۱۲ - ۱۷:۰۴   + ۵ سایت دیگر  
رئیس سازمان نظام مهندسی معدن استان کرمانشاه گفت : آغاز عملیات اکتشاف در پنج پهنه معدنی از سال 1394 آغاز شده، اما هنوز امکان واگذاری به سرمایه گذاران و انجام فعالیت های معدنی انجام نشده است.