چهارشنبه ۰۷ آبانساعت ۱۳:۰۷Oct 2020 28

جدیدترین‌های «رشته های دانشگاهی»

وزارت آموزش و پرورش   ۱۳۹۹/۰۸/۰۵ - ۱۶:۰۰   + ۴ سایت دیگر  
استاندار خوزستان با تاکید بر ضرورت افزایش کرسی های رشته های پرمتقاضی در دانشگاه های استان؛ اظهار کرد: آموزش غیر حضوری و بر بستر شبکه شاد فرصتی ویژه برای کیفی سازی روند آموزش در استان است. حمایت از فعالیت های سوادآموزی با بسیج امکانات دستگاه های مرتبط همچنان ادامه خواهد یافت. ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۸/۰۵ - ۱۳:۱۶   + ۴ سایت دیگر  
سردارکائینی گفت: باید با هم افزایی کارهای ویژه ای در حوزه مصون سازی زیر ساخت های اصلی کشور انجام شود.
فردا نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۱۰:۱۶   + ۱ سایت دیگر  
در آغاز شکل گیری دوره های دانشگاهی مدیریت، جنبه تئوریک و فلسفی مانند سایر رشته های دانشگاهی بر موضوعات و مباحث مدیریت غلبه داشت و دورها ی عالی این رشته به دوره ها ی فلسفی ( PhD ) نامیده شدند ...
قدس آنلاین   ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۲۲:۲۹   + ۴ سایت دیگر  
بازار کار و میزان کسب درآمد، دو فاکتور مهمی است که نوجوانان در انتخاب رشته و مسیر آینده زندگی خود مد نظر قرار می دهند. به همین بهانه در این مطلب برخی از پردرآمدترین رشته های دانشگاهی در ایران را بررسی و مرور می کنیم.
عطنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۳ - ۱۷:۱۶    
بازنگری در سرفصل های رشته های دانشگاهی زخم کهنه ی نظام آموزشی کشور است که هر چند وقت یک بار سر باز می کند. دانش جویان همواره از کاربردی نبودن آن چه در دانشگاه می خوانند، می گویند و مدرسان از کهنه شدن سرفصل ها و منطبق نبودن با نیازهای جامعه ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۳ - ۰۹:۵۴   + ۷ سایت دیگر  
معاون پژوهش و فناوری وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، در اولین نشست هم اندیشی در حوزه های تخصصی با انجمن های علمی که با حضور اتحادیه علوم ریاضی در دفتر این معاونت برگزار شد، بر لزوم بهره مندی از نظرات خبرگان و متخصصان هر حوزه در زمان تصمیم گیری مدیران تأکید کرد.
آنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۲ - ۱۵:۴۶   + ۱ سایت دیگر  
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد خمینی شهر اظهار کرد: این واحد دانشگاهی در راستای ارتقای سطح آگاهی های عمومی و به منظور انتخاب صحیح رشته های دانشگاهی به ارائه خدمات رایگان در این شهر اقدام کرده است.
فرهیختگان   ۱۳۹۹/۰۷/۲۲ - ۱۰:۴۸    
دانشگاه آزاد اسلامی در همه رشته های دانشگاهی خود انجمن علمی دارد که وظیفه آنها فعال کردن جو علمی دانشجویی از دیدگاه فعالیت های خودجوش دانشجویی است.
خبر آنلاین   ۱۳۹۹/۰۷/۲۰ - ۱۸:۰۰   + ۱۰ سایت دیگر  
رییس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم گفت: مسئولان کشور امروز قشم به عنوان یکی از قطب های اصلی شیلات کشور پذیرفته اند و ادامه موفقیت در این مسیر نیازمند برنامه ریزی و استفاده از ظرفیت های علمی و دانشگاهی در منطقه است.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۰ - ۱۳:۵۱    
ایسنا/خراسان رضوی استاد گروه اگروتکنولوژی دانشگاه فردوسی گفت: به طور کلی با توجه به شرایط کشور بسیاری از افراد فارغ التحصیل در رشته های دانشگاهی از جمله رشته زراعت نتوانسته اند شغل مناسبی را پیدا کنند لذا یا در شغل هایی غیر از رشته خود یا شغل های کاذب دیگر مشغول شده اند یا بعضا به خارج از ایران ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۲۰ - ۰۸:۰۷   + ۵ سایت دیگر  
در گروه زبان 17 رشته تحصیلی وجود دارد که هر رشته های دانشگاهی یک فرصت است و مخاطبان مخصوص به خود را دارد؛ اما برخی از رشته های این گروه کنکور پرطرفدارتر از دیگر رشته ها هستند.
ایسکانیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۱۹ - ۱۴:۳۷   + ۲ سایت دیگر  
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر گفت: ساماندهی رشته های تحصیلی و گسترش آن همزمان با طرح مأموریت گرایی و متناسب سازی رشته ها با نیازهای منطقه ای و کشور از ملزوماتی است که باید مد نظر باشد.
آنا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۴ - ۱۵:۲۷   + ۱ سایت دیگر  
معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت با بیان اینکه این دانشگاه از امکانات بسیار خوبی در حوزه تربیت بدنی برخوردار است، گفت: تربیت بدنی یکی از بهترین و پرکارترین رشته های دانشگاهی است.
بنیاد ملی نخبگان   ۱۳۹۹/۰۷/۰۹ - ۱۵:۳۲   + ۱ سایت دیگر  
کارگاه آموزشی مشاوره و آشنایی با رشته های تحصیلی دانشگاهی، به همت بنیاد نخبگان استان هرمزگان برگزار شد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۰۳ - ۲۲:۳۷   + ۵ سایت دیگر  
ایسنا/سیستان و بلوچستان نماینده ولی فقیه در سیستان وبلوچستان با اشاره به لزوم سرمایه گذاری بیشتر در دانشگاه ها برای توسعه کمی و ارتقاء کیفی، خاطرنشان کرد: گسترش آموزش ها و پژوهش های مورد نیاز استان و هم چنین راه اندازی رشته های دانشگاهی مرتبط با ظرفیت های استان، ضرورت دارد.
شعار سال   ۱۳۹۹/۰۷/۰۳ - ۲۱:۲۲   + ۱ سایت دیگر  
بسیاری از جوانان بدنبال رویا های کودکی اشان با تتلاش و کوشش و تحمل سختی ها به انتخاب رشته های دانشگاهی مورد علاقه اشان می پردازند، اما ظاهرا برای رسیدن اهدافشان موانع دیگری هم وجود دارد
آنا   ۱۳۹۹/۰۷/۰۳ - ۱۲:۳۷   + ۱۷ سایت دیگر  
در این مطلب نگاهی داریم به رشته های دانشگاهی عجیب که می توانند ذهنیت همیشگی تان به درس و دانشگاه را عوض کند و به چالش بکشد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۷/۰۲ - ۱۸:۱۱    
برخی رشته های دانشگاهی علوم تجربی از بازار کار مطلوبی برخوردارند، برای یک انتخاب آگاهانه در انتخاب رشته، این مطلب را بخوانید.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۰۲ - ۱۳:۴۲   + ۱ سایت دیگر  
انجمن های علمی دانشجویی دانشگاه فردوسی مشهد همایش مجازی "انتخاب آگاهانه" را برگزار می کند.
آنا   ۱۳۹۹/۰۷/۰۲ - ۱۳:۳۴   + ۴ سایت دیگر  
رشته های زیر شاخه علوم انسانی در همه مقاطع تحصیلی اهمیت دارند، اما فقط برخی از آن ها دارای بازار کار هستند.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۷/۰۲ - ۱۳:۲۷   + ۶ سایت دیگر  
ویژه برنامه آشنایی داوطلبان با رشته های دانشگاهی به مدت سه روز در دانشگاه شهید بهشتی برگزار می شود.
خبرگزاری برنا   ۱۳۹۹/۰۷/۰۲ - ۰۹:۰۵    
با توجه به نزدیک شدن به زمان انتخاب رشته کنکور سراسری ، در ذیل می توانید با مهمترین رشته های دانشگاهی رشته ریاضی و فنی آشنا شوید.
سلام نو   ۱۳۹۹/۰۷/۰۱ - ۱۷:۰۰    
در باور مردم دو رشته پزشکی و مهندسی آینده خوبی دارند و اکثر دانشجویان برای قبولی در این دو رشته تلاش می کنند، در این مطلب به معرفی رشته های آینده دار و پولساز برای انتخاب رشته پرداخته ایم.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۷/۰۱ - ۱۶:۲۹   + ۵ سایت دیگر  
ویژه برنامه انتخاب رشته و آشنایی با رشته های دانشگاهی توسط معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه صنعتی امیرکبیر برگزار می شود.
رجا نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۰۱ - ۱۵:۵۲   + ۳ سایت دیگر  
به عقیده عموم مردم تنها رشته های پزشکی و مهندسی از بازار کار خوبی برخوردار هستند اما رشته های دیگری هم وجود دارند که از بازار کار خوبی برخوردار هستند و می توان در آن ها ادامه تحصیل داد.
رکنا   ۱۳۹۹/۰۷/۰۱ - ۱۵:۲۱   + ۳ سایت دیگر  
اقتصادی رکنا: در این رشته های دانشگاهی پول پارو کنید.
هاژه   ۱۳۹۹/۰۷/۰۱ - ۱۱:۳۲    
یکی از مراحل حساس و سرنوشت ساز دانش آموزان در دوران تحصیل، انتخاب رشته ی دانشگاه است؛ انتخابی پر از هیجان و اضطراب. عواملی چون علاقه، وضعیت علمی و استعداد، بازار کار، امکان ادامه تحصیل، شرایط خانوادگی، مراجعه به متخصصان، جنسیت و بسیاری از عوامل دیگر در فرآیند انتخاب رشته موثر است . ...
صاف نیوز   ۱۳۹۹/۰۶/۳۱ - ۰۹:۵۵    
داور جشنواره ملی عکس و پوستر همدلی و مشارکت مردمی در مقابله با کرونا معتقد است: گرافیک رشته کم هزینه ای نیست و اتفاقا آموزش آن جزء گران ترین رشته های دانشگاهی است. با این حال، ما با رشد فزاینده جمعیت طراحان گرافیک و علاقمندان و هنرجویان این رشته مواجه هستیم.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۶/۳۱ - ۰۹:۵۰   + ۲ سایت دیگر  
داور جشنواره ملی عکس و پوستر همدلی و مشارکت مردمی در مقابله با کرونا معتقد است: گرافیک رشته کم هزینه ای نیست و اتفاقا آموزش آن جزء گران ترین رشته های دانشگاهی است. با این حال، ما با رشد فزاینده جمعیت طراحان گرافیک و علاقمندان و هنرجویان این رشته مواجه هستیم.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۶/۳۱ - ۰۸:۰۸   + ۳۵ سایت دیگر  
با توجه به نزدیک بودن زمان انتخاب رشته داوطلبان کنکور، در این گزارش ویژگی های بازار کار و میزان درآمد رشته های مختلف آورده شده است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۶/۲۶ - ۱۱:۵۷    
بجنورد- ایرنا- همسو شدن رشته های دانشگاهی شهرستان راز و جرگلان با نیازهای اهالی این منطقه محروم و مرزی خراسان شمالی، می تواند رغبت بیشتری را در جوانان این خطه برای تحصیل در دانشگاه برانگیزد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۶/۲۵ - ۱۲:۵۳   + ۱ سایت دیگر  
گروه استان ها - رئیس سازمان مدیریت وبرنامه ریزی استان کرمان گفت: 80درصد رشته های دانشگاهی با بازار کار انطباق ندارد و فارغ التحصیلان نیاز به آموزش مجدد دارند.
شعار سال   ۱۳۹۹/۰۶/۲۴ - ۰۹:۵۷   + ۲ سایت دیگر  
هرچند شرایط برای حذف کنکور در بسیاری از رشته های دانشگاهی فراهم شده؛ اما دست های پشت پرده کنکور اجازه نمی دهد دانشجویان بدون استرس کنکور و پرداخت هزینه های آموزش حذف کنکور را تجربه کنند.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۶/۲۲ - ۱۳:۰۷   + ۱ سایت دیگر  
انجمن علمی مهندسی صنایع دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی با حمایت دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی برگزار همایش آشنایی با رشته های دانشگاهی (ویژه دانش آموزان رشته ریاضی) را می کند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۶/۲۰ - ۱۳:۵۵   + ۱ سایت دیگر  
رئیس مرکز وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضاییه: در آزمون کارشناسی دادگستری امسال از تمام رشته های دانشگاهی داوطلب داشتیم.
آنا   ۱۳۹۹/۰۶/۱۸ - ۰۸:۰۰   + ۱ سایت دیگر  
عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد نی ریز گفت: رشته آموزش و پرورش ابتدایی یکی از جذابترین رشته های دانشگاهی بوده و آینده درخشانی منتظر فارغ التحصیلان آن است.
ایمنا   ۱۳۹۹/۰۶/۱۷ - ۱۳:۲۷   + ۵ سایت دیگر  
معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه علم و صنعت ایران، همایش مجازی "روز باز 99" را برای معرفی دانشگاه و رشته های آن به دانش آموزان، داوطلبان کنکور سراسری و خانواده های آن ها برگزار می کند.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۶/۱۰ - ۱۳:۰۷    
معاون آموزشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گفت: شورای گسترش آموزش عالی وزارت علوم در مصوباتی که طی سال های گذشته درخصوص ارائه مجوز رشته های دانشگاهی صادر کرده، سخت گیری ها و استانداردهای خاصی را در راستای کیفی سازی بیشتر آموزشی درنظرگرفته است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۶/۱۰ - ۱۱:۴۱   + ۱ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- معاون آموزشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گفت: شورای گسترش آموزش عالی وزارت علوم در مصوباتی که طی سال های گذشته درخصوص ارائه مجوز رشته های دانشگاهی صادر کرده، سخت گیری ها و استانداردهای خاصی را در راستای کیفی سازی بیشتر آموزشی درنظرگرفته است.
برترین ها / خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۶/۰۳ - ۰۰:۳۹   + ۱۷ سایت دیگر  
خبرگزاری مهر: منصور غلامی وزیر علوم تحقیقات و فناوری به مناسبت هفته دولت در برنامه گفتگوی ویژه خبری امشب دوم شهریور 99 گفت: دانشگاه ها مهم ترین نهاد علمی کشور هستند که باید نسل جوان را آموزش بدهند و این نسل جوان وارد حوزه فعالیت کاری شوند و این یکی از مهمترین وظایف دانشگاه محسوب می شود. ...
خبرگزاری مهر: منصور غلامی وزیر علوم تحقیقات و فناوری به مناسبت هفته دولت در برنامه گفتگوی ویژه خبری امشب دوم شهریور 99 گفت: دانشگاه ها مهم ترین نهاد علمی کشور هستند که باید نسل جوان را آموزش بدهند و این نسل جوان وارد حوزه فعالیت کاری شوند و این یکی از مهمترین وظایف دانشگاه محسوب می شود. ...
کیهان   ۱۳۹۹/۰۶/۰۲ - ۲۳:۱۸   + ۳ سایت دیگر  
سخنگوی سازمان سنجش از تمدید مهلت ثبت نام بر اساس سوابق تحصیلی دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی تا 7 مهر خبر داد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۵/۲۷ - ۱۵:۳۴    
گروه استان ها- نماینده ولی فقیه در گیلان با ابراز نارضایتی از وضعیت فعلی دانشگاه آزاد گفت: اگر چه اقداماتی انجام شده، اما از وضعیت فعلی راضی نیستیم و باید از ایده جوانان خلاق بیشتر و همچنین به سمت کاربردی کردن رشته های دانشگاهی حرکت کنید
روزنامه عطر یاس   ۱۳۹۹/۰۵/۱۲ - ۱۲:۲۷   + ۲ سایت دیگر  
مهسا غفاری، گروه فرهنگ و هنر: اراک و استان مرکزی همواره یکی از قطب های تئاتر و نمایش کشور بوده و آوازه ای خوش در این زمینه داشته است. از سال ها پیش، گروه های تئاتری در جشنواره های گوناگون کشوری و منطقه ای، فعال و خوش نام بوده اند ...
شبستان   ۱۳۹۹/۰۵/۰۸ - ۲۰:۵۳    
به همت پژوهشسرای دکتر برنا شهرستان جهرم نشست های معرفی رشته های دانشگاهی ویژه دانش آموزان ورود به دانشگاه برگزار می شود.
اشکذر نیوز   ۱۳۹۹/۰۴/۳۱ - ۰۹:۵۲    
طی نشست باصولی رئیس سازمان جهاد دانشگاهی استان یزد، اعضای شورای شهر اشکذر، نماینده امام جمعه اشکذر و عضو شورای آموزش و پرورش شهرستان اشکذر با فرماندار شهرستان اشکذر تصمیم جدی برای بهره برداری بیشتر از این ساختمان گرفته شد.
خانه ملت   ۱۳۹۹/۰۴/۲۳ - ۱۱:۱۰   + ۲ سایت دیگر  
عضو کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری در مجلس با بیان اینکه متأسفانه طرح آمایش در حوزه آموزش عالی اجرایی نشده است، گفت: یکی از برنامه هایی که در کمیسیون آموزش پیگیری خواهیم کرد این است که رشته های دانشگاهی باید متناسب با ظرفیت هر منطقه باشد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۴/۲۲ - ۱۷:۴۶    
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد دامغان: 80 درصد رشته های دانشگاهی در دانشگاه آزاد اسلامی واحد دامغان تدریس می شود.
خبرگزاری دانشجو   ۱۳۹۹/۰۴/۲۱ - ۱۰:۲۱   + ۱ سایت دیگر  
عضو کمیسیون آموزش مجلس گفت: ظرفیت کد رشته های دانشگاه ها و تکثر بیش ازحد متقاضیان برخی از کد رشته ها، یکی از معضلات نظام آموزش عالی ما است.
ایسکانیوز   ۱۳۹۹/۰۴/۱۰ - ۱۴:۲۰   + ۱ سایت دیگر  
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان کردستان مقوله آمایش سرزمینی و توجه به نیازهای مناطق مختلف کشور را از جمله موضوعات مغفول در آموزش عالی کشور دانست و گفت: رشته های دانشگاهی باید متناسب با نیازهای منطقه ای رشد و گسترش پیدا می کرد.