سه شنبه ۰۷ بهمنساعت ۲۲:۰۱Jan 2021 26
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «بانکداری اسلامی»

بانکداری الکترونیک   ۱۳۹۹/۱۱/۰۶ - ۱۳:۲۲   + ۳۷ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک، بر اساس قوانین و مقررات نرخ حق الوکاله سپرده های سرمایه گذاری مدت دار مشتریان بانک توسعه صادرات ایران اعم از کوتاه مدت و بلند مدت برای سال جاری 2.5 درصد اعلام شد. ...
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۱۱/۰۶ - ۱۲:۱۳   + ۵ سایت دیگر  
درخشان، کارشناس اقتصادی گفت: طرح بانکداری اسلامی مدتهاست در دستور کار مجلس قرار گرفته است؛ نباید قانونی را که به درستی عمل نمی شود را تحت عنوان قانون بانکداری اسلامی تصویب کنیم.
ایکنا   ۱۳۹۹/۱۰/۳۰ - ۱۸:۱۷    
معاون علمی و فناوری رئیس جمهور گفت: ما می توانیم کتاب در مورد بانکداری اسلامی بنویسیم و این وضع بانکداری ما باشد، کتاب در مورد بازی بچه ها بنویسیم، ولی بچه های ما با عروسک باربی بازی کنند؛ این نشان می دهد نتوانسته ایم فرهنگ دینی و بومی خود را تجاری سازی کنیم.
رسا   ۱۳۹۹/۱۰/۳۰ - ۱۵:۳۵    
دکتر ستاری گفت: من در پژوهشگاه های مختلف بخشی را درباره بانکداری اسلامی دیده ام، با این حجم از محتوا ولی در عمل بانکداری ما چه خاصیت اسلامی دارد؟
راه پرداخت   ۱۳۹۹/۱۰/۲۹ - ۱۱:۰۶    
راه پرداخت بهترین منبع شما برای دانستن هر چیزی در زمینه فناوری های مالی است. نیاز مشتریان همگام با پیشرفت تکنولوژی و ارائه خدمات نوین در حال تغییر است. برآورده سازی این مهم به خصوص در حوزه بانکداری اسلامی امری حیاتی و قابل تأمل است. ...
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۱۰/۲۳ - ۱۵:۱۶   + ۲ سایت دیگر  
کارشناسان و نمایندگان مجلس می گویند؛ با عملیاتی شدن طرح قانون بانکداری اسلامی جدید، نظارت قوی بر عملکرد بانک مرکزی و سیستم بانکی کشور ایجاد و تمام عملیات های بانکی مطابق قوانین شرع مقدس اسلام انجام خواهد گرفت.
ایبنا   ۱۳۹۹/۱۰/۲۰ - ۱۰:۴۰   + ۱۲ سایت دیگر  
هیئت خدمات مالی اسلامی (IFSB) پانزدهمین مقاله و گزارش تحقیقاتی خود را تحت عنوان نظارت مبتنی بر ریسک در بانکداری اسلامی با همکاری بانک مرکزی عربستان سعودی (SAMA) منتشر نموده است.
خبرگزاری دانشجو   ۱۳۹۹/۱۰/۱۷ - ۰۸:۲۰    
کارشناس حوزه بانکداری گفت: ما بانکداری اسلامی را با عبارت بانکداری عملیات بدون ربا جایگزین کردیم و این بدترین نوع تفسیر از بانکداری اسلامی است، زیرا بانکداری اسلامی خیلی متفاوت از بانکداری عملیات بانکی بدون ربا است.
تجارت گردان   ۱۳۹۹/۱۰/۱۵ - ۱۸:۲۷   + ۳۴ سایت دیگر  
مدیر آینده پژوهی و تحقیقات بانکداری اسلامی از امضای تفاهم نامه پذیرش ضمانت نامه های صندوق پژوهش و فناوری دانشگاه تهران با بانک پارسیان خبر داد.
نقدینه   ۱۳۹۹/۱۰/۱۵ - ۱۱:۴۴   + ۷ سایت دیگر  
نقدینه -تفاهم نامه جدید در راستای تعهدات IFSB برای ارتقاء ثبات و انعطاف پذیری صنعت خدمات مالی اسلامی ایجاد شده است به گزارش پایگاه خبری نقدینه ، به نقل از پورتال بانکداری اسلامی ادامه همکاری میان دو نهاد هیئت خدمات مالی اسلامی ( IFSB ) و موسسه بانکداری و مالی بحرین ( BIBF ) با تمدید تفاهم نامه ...
خبرگزاری دانشجو   ۱۳۹۹/۱۰/۱۵ - ۰۹:۴۶    
بانکداری خصوصی از این جهت حائز اهمیت است که عملا می توان گفت قبل از اینکه یک بانک خصوصی باشد، یک بنگاه تجاری خصوصی است.
بانکداری اسلامی استاندارد حمایت از سرمایه گذاران در بازارهای سرمایه اسلامی (ICM) نقش مهمی که مقوله حمایت از سرمایه گذاران در توسعه و یکپارچگی بازارهای سرمایه اسلامی ایفا می کند را تشخیص می دهد.
راه پرداخت   ۱۳۹۹/۱۰/۰۹ - ۱۳:۵۸    
راه پرداخت بهترین منبع شما برای دانستن هر چیزی در زمینه فناوری های مالی است. نیاز مشتریان همگام با پیشرفت تکنولوژی و ارائه خدمات نوین در حال تغییر است و برآورده سازی این مهم به خصوص در حوزه بانکداری اسلامی امری حیاتی و قابل تأمل است. ...
کمیته امداد امام خمینی   ۱۳۹۹/۱۰/۰۷ - ۱۲:۴۳    
مدیر صندوق قرض الحسنه امداد ولایت استان همدان گفت: از ابتدای سال جاری بیش از 26 میلیارد و 769 میلیون تومان تسهیلات در حوزه اشتغال و خودکفایی و حمایتی به 4541 نفر پرداخت شده است.
ایبنا   ۱۳۹۹/۱۰/۰۶ - ۱۲:۲۹   + ۷ سایت دیگر  
مدیر اجرایی بانکداری اسلامی FNB در یک برنامه رسانه ای به نام Business Day Spotlight، به گفتگو پیرامون ویژگی های متمایز بانکداری اسلامی در آفریقای جنوبی پرداخت.
شبستان   ۱۳۹۹/۱۰/۰۲ - ۱۶:۰۷   + ۱ سایت دیگر  
کمیته جوایز بانکداری اسلامی جایزه بهترین بانک اسلامی را به بانک بین المللی اسلامی قطر در زمینه نوآوری خدمات خرده فروشی اعطا کرد.
تابناک ایلام   ۱۳۹۹/۱۰/۰۱ - ۱۶:۲۹    
اما به هرحال تا اینجای کار، بانکداری اسلامی بدون بهره فقط و فقط یک وام را 10برابر اصلش افزایش می دهد تا به علت ناتوانی مدیون در پرداخت دِین ،یانک اسلامی مجبور شود بر اساس قانون ...
تیتر برتر   ۱۳۹۹/۰۹/۲۴ - ۱۶:۰۷   + ۱ سایت دیگر  
مدیر شعب بانک قرض الحسنه مهر ایران در اصفهان با اشاره به اینکه این بانک اولین و بزرگترین بانک قرض الحسنه کشور به شمار می رود که همواره بر الگوهای بانکداری اسلامی تاکید داشته است اظهار داشت ...
حوزه   ۱۳۹۹/۰۹/۲۴ - ۱۱:۲۳   + ۱۰ سایت دیگر  
حوزه/ مدیر شعب بانک مهر ایران در استان قم با تاکید بر اینکه نخستین بانک تخصصی قرض الحسنه کشور هستیم، گفت: بانکداری اسلامی بدون توجه و استفاده از فرهنگ قرض الحسنه امکان پذیر نیست.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۹/۲۳ - ۱۴:۱۸   + ۸ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - رییس انجمن مالی اسلامی گفت: با مذاکراتی که با بانک مرکزی انجام شده است، دوره های آموزشی بانکداری اسلامی را با همکاری این نهاد از اوایل سال آینده آغاز خواهیم کرد.
تابا خبر   ۱۳۹۹/۰۹/۲۲ - ۰۹:۰۹   + ۳ سایت دیگر  
مدیر شعب بانک قرض الحسنه مهر ایران استان خوزستان در نشست خبری روز شنبه 22 آذرماه، که به مناسبت سیزدهمین سالروز تاسیس بانک مهر ایران برگزار شد؛ در جمع خبرنگاران گفت ...
حوزه   ۱۳۹۹/۰۹/۱۲ - ۲۲:۱۷   + ۲ سایت دیگر  
حوزه/ برای اولین بار، بانک انگلستان تسهیلات جدید بدون سود مبتنی بر شریعت اسلامی را ارائه می دهد. و مدیران آن بر این باور هستند که بانکداری اسلامی راه حل خوبی برای گذر از بحران کرونا است.
حوزه   ۱۳۹۹/۰۹/۱۲ - ۱۶:۴۵   + ۱۹ سایت دیگر  
حوزه/عضو مجلس خبرگان رهبری "حذف کامل ربا به صورت واقعی از جریان و عملیات بانک"، "قرار دادن عقود اسلامی در ساختار بانکی"، "اجرای محتوای واقعی (و نه اسمی و تشریفاتی) این عقود" و "نظارت هیئت فقهی با ساز و کارهای حقوقی بر کل روند اجرای عقود در بانک” را چهار مولفه مهم برای شکل گیری بانکداری اسلامی ذکر ...
خانه ملت   ۱۳۹۹/۰۹/۱۲ - ۱۰:۱۱   + ۱۱ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس درباره مراحل بررسی طرح اصلاح قانون بانکداری اسلامی ایران توضیحاتی ارائه کرد.
بانک مردم   ۱۳۹۹/۰۹/۰۸ - ۱۴:۵۱    
پایگاه خبری تحلیلی بانک مردم: مدیر آینده پژوهی و تحقیقات بانکداری اسلامی بانک پارسیان از عملکرد موفق این بانک در حوزه استراتژیک اقتصاد مقاومتی خبر داد. ...
تجارت گردان   ۱۳۹۹/۰۹/۰۸ - ۱۲:۳۲   + ۵۱ سایت دیگر  
مدیر آینده پژوهی و تحقیقات بانکداری اسلامی بانک پارسیان از عملکرد موفق این بانک در حوزه استراتژیک اقتصاد مقاومتی خبر داد.
ایبنا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۸ - ۰۹:۵۲   + ۶ سایت دیگر  
بانک المغرب؛ یا همان بانک مرکزی مراکش با راه اندازی پنج بانک اسلامی در سال 2017، بانکداری و خدمات سازگار با شریعت را تأیید کرد.
ایبنا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۴ - ۱۵:۰۸   + ۵ سایت دیگر  
مطالعه بازار صنعت نرم افزار بانکداری اسلامی سعی داشته مجموعه ای از اطلاعات و رویکردهای ارزشمند مربوط به اندازه بازار، سهم بازار،حاشیه سودآوری، پویایی رشد و تکثیر منطقه ای این تجارت را جمع آوری نماید.
ایبنا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۲ - ۱۰:۲۲   + ۹ سایت دیگر  
عمده نیازهای مالی متقاضیان واجد شرایط از طریق معاملات و قراردادهای مجاز براساس قانون بانکداری اسلامی انجام می شود که یکی از آنها خرید دین است.
پولی مالی   ۱۳۹۹/۰۸/۲۹ - ۱۵:۵۷   + ۸ سایت دیگر  
اخبار پولی مالی- مجلس حامی بانک هایی است که به مبانی بانکداری اسلامی عمل کنند و هر بانکی که عملکردی متناسب با احکام قانونی داشته باشد مورد تایید و حمایت مجلس قرار خواهد گرفت.
رسا   ۱۳۹۹/۰۸/۲۶ - ۲۲:۳۴    
صدر با بیان اینکه صنعت بانکداری اسلامی در دنیا در حال رشد و توسعه است، گفت: فقه شیعه محدودیتی در مسائل اقتصادی و تجارت ایجاد نمی کند؛ بلکه جلوی انحرافات مالی را می گیرد.
بانکداری الکترونیک   ۱۳۹۹/۰۸/۲۴ - ۱۶:۳۲   + ۷ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک، کشور ترکیه اخیرا اقدام به ارائه زیرساخت های بانکی جدید در راستای بانکداری اسلامی کرده است. هدف اصلی این زیرساخت های قانونی فراهم آوردن بستری ایمن برای ارائه خدمات بانک های مشارکتی به مشتریان، مطابق با قواعد و اصول اسلامی است. ...
حوزه   ۱۳۹۹/۰۸/۲۲ - ۱۴:۵۸    
حوزه/ با حضور نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی، طرح جدید بانکداری اسلامی در مرکز راهبری اقتصاد مقاومتی حوزه های علمیه در قم بررسی شد.
پول نیوز   ۱۳۹۹/۰۸/۲۱ - ۱۷:۰۷    
نمایندهٔ دورهٔ دهم مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: قانون نظام بانکداری در سال 1362 و به صورت یک دوره آزمایشی پنج ساله تصویب شد، اما اکنون با وجود گذشت 36 سال از آن زمان، همچنان با وجود نواقص بسیاری که دارد در حال اجراست.
بانکداری ایرانی   ۱۳۹۹/۰۸/۲۰ - ۱۴:۲۸   + ۳ سایت دیگر  
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با تاکید بر ضرورت رعایت بانکداری اسلامی و بدون ربا از سوی شبکه بانکی، گفت: رعایت اصول بانکداری اسلامی یکی از ضروریات رشد و تعالی اقتصادی است. ...
ایبنا   ۱۳۹۹/۰۸/۱۹ - ۱۵:۳۸   + ۶ سایت دیگر  
اطلاعات آماری مربوط به سلامت مالی و رشد نظام بانکداری اسلامی تا پایان شش ماهه اول سال 2020، برای کشورهای عضو در بانک اطلاعاتی هیئت خدمات مالی اسلامی ([IFSB[1) منتشر شده است.
کمیسیون توسعه و بهبود محیط کسب و کارو کمیسیون حقوقی و پارلمانی اتاق بازرگانی اصفهان به بررسی طرح بانکداری جمهوری اسلامی ایران پرداختند.
راه پرداخت   ۱۳۹۹/۰۸/۱۸ - ۱۶:۱۹    
راه پرداخت بهترین منبع شما برای دانستن هر چیزی در زمینه فناوری های مالی است. نیاز مشتریان همگام با پیشرفت تکنولوژی و ارائه خدمات نوین در حال تغییر است و برآورده سازی این مهم به خصوص در حوزه بانکداری اسلامی امری حیاتی و قابل تأمل است. ...
ایبنا   ۱۳۹۹/۰۸/۱۶ - ۰۸:۵۴   + ۲۰ سایت دیگر  
نویسنده کتاب نا با بیان اینکه مطالعه آثار شهید صدر در دنیای امروز موضوعیت دارد، گفت: شهید صدر کتاب هایی در عرصه های مختلف از جمله بانکداری اسلامی دارد که در کشورهای دیگر مورد توجه قرار گرفته ولی متأسفانه از نظر ما دور مانده است.
راه پرداخت   ۱۳۹۹/۰۸/۱۰ - ۱۵:۱۵    
نیاز مشتریان همگام با پیشرفت تکنولوژی و ارائه خدمات نوین در حال تغییر است و برآورده سازی این مهم به خصوص در حوزه بانکداری اسلامی امری حیاتی و قابل تأمل است. ...
راه پرداخت   ۱۳۹۹/۰۸/۰۷ - ۱۷:۱۵    
نیاز مشتریان همگام با پیشرفت تکنولوژی و ارائه خدمات نوین در حال تغییر است. برآورده سازی این مهم به خصوص در حوزه بانکداری اسلامی امری حیاتی و قابل تأمل است. ...
خبرگزاری علمی و فناوری   ۱۳۹۹/۰۸/۰۵ - ۱۰:۳۱   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش خبرگزاری علم و فناوری استان بوشهر؛ نشست هم اندیشی مجازی عصر امروز، دوشنبه 5 آبان ماه راس ساعت 16 با بررسی موضوع با موضوع بانکداری اسلامی و چالش های آن با حضور حجت الاسلام دکتر یعقوب جمالی و دکتر حمزه شیخیانی برگزار می شود. ...
خانه ملت   ۱۳۹۹/۰۸/۰۴ - ۱۵:۵۸   + ۶ سایت دیگر  
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: حمایت از بخش های تولیدی یکی از مسائل مغفول مانده در نظام بانکی کشور بوده که در طرح بانکداری جمهوری اسلامی ایران به این مسائل پرداخته شده است.
نقدینه   ۱۳۹۹/۰۸/۰۱ - ۱۰:۲۱   + ۹ سایت دیگر  
نقدینه - بانک ها به عنوان حق الوکاله در قبال بکارگیری منابع سپرده گذاران مبلغی را از آنان دریافت می کنند. به گزارش پایگاه خبری نقدینه ، در چارچوب بانکداری اسلامی و بدون ربا بانک ها مبلغی به عنوان حق الوکاله در قبال بکارگیری منابع سپرده گذاران از آنان دریافت می کنند و درصورتی که درآمدهای ناشی از ...
فکر شهر   ۱۳۹۹/۰۸/۰۱ - ۰۲:۳۲   + ۱۳ سایت دیگر  
فکرشهر: فرماندار دیلم گفت: طبق برآورد کارشناسان و نمایندگان بازاریان ، براثر آتش سوزی اوایل مهرماه امسال 580 میلیارد ریال به بازارچه ساحلی این شهرستان خسارت وارد شده است. ...
ایبنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۱۱:۰۰   + ۱۱ سایت دیگر  
توصیه بانک مرکزی به شبکه بانکی در استفاده بیشتر از عقود غیرمشارکتی به جای عقود مشارکتی در تخصیص منابع، گامی بلند در حرکت به سوی اجرای بهتر بانکداری اسلامی و کاهش صوری سازی در معاملات بانکی است.
خبر فوری   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۰۹:۲۲    
سید حسن حسینی شاهرودی در خصوص ضرورت توسعه بانکداری الکترونیک و سامانه های مجازی خدمات نوین بانکی در ایام کرونا اظهارداشت: در یک یا دو دهه اخیر بانکها در حوزه خدمات الکترونیکی به مشتریان خود در فضای مجازی پیش قدم بوده اند اما با توجه به سرعت بسیار بالای علم در جهان و به روز شدن تکنولوژی در دنیا و ...
راه پرداخت   ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۱۴:۱۰    
نیاز مشتریان همگام با پیشرفت تکنولوژی و ارائه خدمات نوین در حال تغییر است. برآورده سازی این مهم به خصوص در حوزه بانکداری اسلامی امری حیاتی و قابل تامل است. یکی از محصولات شرکت فام با نام سامانه استعلامات حاکمیتی فام است که دارای قابلیت های: ارتباط با سرویس دهنده های مختلف ...
نقدینه   ۱۳۹۹/۰۷/۲۱ - ۱۵:۲۲   + ۱۰ سایت دیگر  
نقدینه - با توجه به ضرورت دسترسی به جدیدترین داده های بانکی و ارائه تحلیل های مناسب، پروژه PSIFIs [2] به منظور جمع آوری شاخص های مالی اسلامی (ساختاری و احتیاطی) توسط IFSB از سال 2011 آغاز شده است. ...