دوشنبه ۱۴ آذرساعت ۱۴:۱۹Dec 2022 5
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «بانکداری اسلامی»

بانک ملی   ۱۴۰۱/۰۹/۰۹ - ۰۸:۴۰   + ۲۰ سایت دیگر  
به گزارش روابط عمومی بانک ملی ایران، این همایش 10 بهمن ماه 1401 در سالن اجتماعات حکیم ابوالقاسم فردوسی برگزار می شود و راهکارهای ارتقا و توسعه جذب منابع قرض الحسنه، حاکمیت شرکتی اسلامی و نقش آن در بانکداری ایرانی اسلامی، ابزارهای مدیریت ریسک و مدیریت ریسک شریعت در شبکه بانکی ...
پول نیوز   ۱۴۰۱/۰۹/۰۸ - ۱۳:۵۴    
نماینده ارومیه در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اهمیت قرض الحسنه گفت: در بانکداری اسلامی توجه ویژه ای به قرض الحسنه شده، زیرا قرض الحسنه در قرآن آمده و پیام قرآن است.
ایکنا   ۱۴۰۱/۰۹/۰۷ - ۱۷:۱۷   + ۱ سایت دیگر  
بانک NCC بنگلادش اولین خدمات بانکداری اسلامی خود را عرضه کرد.
شبستان   ۱۴۰۱/۰۹/۰۷ - ۱۴:۳۱   + ۲ سایت دیگر  
فعالیت های بانکداری اسلامی بانک ملی اعتبار و تجارت و شعبه اسلامی این بانک در داکا ،پایتخت بنگلادش به طور رسمی راه اندازی شد.
نقدینه   ۱۴۰۱/۰۹/۰۵ - ۱۰:۳۹   + ۱۰ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه خبری نقدینه ، حسین میثمی؛ رئیس دبیرخانه شورای فقهی بانک مرکزی در گفتگو با خبرنگار ایبِنا در رابطه با مدل جدید تامین مالی با عقد اجاره گفت: عقد اجاره یکی از قرارداد هایی است که در قانون عملیات بانکی بدون ربا و در حوزه بانکداری اسلامی مطرح می شود ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۰۸/۲۹ - ۱۹:۳۹   + ۴ سایت دیگر  
رئیس سازمان بسیج سازندگی کشور با بیان اینکه صندوق ها قرض الحسنه مدل بسترساز بانکداری اسلامی هستند، گفت: این صندوق ها سال قبل در بسیج سازندگی 79 هزار فرصت شغلی و امسال 29 هزار شغل پایدار ایجاد کردند.
فرصت امروز   ۱۴۰۱/۰۸/۲۸ - ۱۱:۰۰   + ۵ سایت دیگر  
اگرچه تاکنون از تسهیلات اجاره به شرط تملیک در بانک ها برای خرید اموال و املاک مورد نیاز تسهیلات گیرنده استفاده می شد، اما هفته گذشته روابط عمومی بانک مرکزی با اعلام طرح تازه شورای فقهی ...
ایکنا   ۱۴۰۱/۰۸/۲۴ - ۱۴:۳۶    
یک منبع وزارت دارایی روسیه گفت: این وزارتخانه از لایحه ای برای اجرای آزمایشی دو ساله برای معرفی بانکداری اسلامی در قلمرو داغستان، چچن، باشقیرتستان و تاتارستان از اول فوریه 2023 حمایت کرده است.
شبستان   ۱۴۰۱/۰۸/۲۲ - ۰۹:۵۲   + ۶ سایت دیگر  
شرکت مالی توسعه اسلامی (IDFC ) پیش بینی می کند که دارایی های مالی اسلامی در جهان تا سال 2024 به 3.8 تریلیون دلار می رسد و پیش بینی هایی از این دست باعث افزایش تقاضا برای خدمات مطابق با شریعت در سراسر قاره آفریقا شده است.
دنیای بانک   ۱۴۰۱/۰۸/۲۱ - ۱۴:۳۸   + ۶ سایت دیگر  
در حاشیه پانزدهمین جلسه شورای عالی بانکداری اسلامی از برندگان دومین مسابقه بانکداری اسلامی قدردانی و جوایز برگزیدگان اهدا شد؛ در مجموع 90 نفر موفق شدند تا در این مسابقه برنده شوند که 17نفر از شعبه نیشابور (4082)، 14 نفر از شعبه کرمان – بلوار جمهوری (6001)، 11 نفر از شعبه مشهد – بلوار پیروزی (4081) ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۰۸/۱۹ - ۱۴:۵۵   + ۱ سایت دیگر  
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: به دنبال ایجاد بانکی هستیم که خود را مقید به اساس و چارچوب بانکداری اسلامی بداند.
مرصاد   ۱۴۰۱/۰۸/۱۹ - ۱۰:۲۷   + ۲ سایت دیگر  
مرصاد نیوز:افزون بر مسائل قبلی پرداخت تسهیلات به منظور رفع مشکلات مردم طی هفته های اخیر تقریبا شاهد عدم پرداخت وام از سوی سیستم بانکی هستیم و همین امر نارضایتی هایی را ایجاد کرده است .
حوزه   ۱۴۰۱/۰۸/۱۸ - ۲۲:۳۶    
حوزه/ طرح بانکداری اسلامی در مجلس شورای اسلامی با حضور حجت الاسلام والمسلمین حسین زاده بحرینی، نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی و عضو کمیسیون اقتصادی مجلس مورد بررسی قرار می گیرد.
نقدینه   ۱۴۰۱/۰۸/۱۸ - ۱۶:۴۴   + ۳۲ سایت دیگر  
نقدینه - استفاده از روش واگذاری به صورت نقد و اجاره مجدد دارایی های تسهیلات گیرنده به عنوان یک مدل عملیاتی جدید کاربرد عقد اجاره در شبکه بانکی در هفتادمین جلسه شورای فقهی بانک مرکزی تصویب شد. ...
ایبنا   ۱۴۰۱/۰۸/۱۷ - ۱۰:۳۰    
اندونزی مدتی است که در سازوکارهای ارائه وام در بانکداری اسلامی خود به استفاده از اعتبارات مولد پرداخته است.
تیتر برتر   ۱۴۰۱/۰۸/۱۵ - ۱۷:۲۰   + ۲۶ سایت دیگر  
مهدی سعادتی بیشه سری در نشست علنی نوبت عصر امروز (یکشنبه، 15 آبان ماه) مجلس شورای اسلامی در جریان رسیدگی به گزارش شور دوم کمیسیون اقتصادی در مورد طرح بانکداری اسلامی در تذکری ...
موج   ۱۴۰۱/۰۸/۱۵ - ۱۶:۰۲   + ۶ سایت دیگر  
با به تصویب رساندن ماده ای از طرح بانکداری اسلامی مقرر شد در صورتی که بانک مرکزی در نتیجه عملیات خود در طول سال مالی متحمل زیان شود، زیان مزبور باید از محل حساب اندوخته عام تأمین شود.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۸/۱۵ - ۱۵:۱۶   + ۱۹ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - با تصویب ماده ای از طرح بانکداری اسلامی مقرر شد در صورتی که بانک مرکزی در نتیجه عملیات خود در طول سال مالی متحمل زیان شود، زیان مزبور باید از محل حساب اندوخته عام تأمین شود.
بانکداری ایرانی   ۱۴۰۱/۰۸/۱۵ - ۰۹:۲۵   + ۲ سایت دیگر  
حدود 15 سالی از مطرح شدن صندوق تعاون در خصوص ورود بیمه های تعاونی در راستای تحقق سیاست های کلی اصل 44 به صنعت بیمه کشورمان می گذرد. اما شاهد اتفاقا خاصی در این زمینه نبودیم. در همان زمان، بیمه تکافل نیز مطرح شد ولی در این خصوص هم با وجود گذشته نزدیک به دو دهه شاهد رخداد خاصی نیستیم. ...
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۱/۰۸/۱۲ - ۰۰:۳۳    
دنیای اقتصاد : در جلسه علنی روز گذشته مجلس شورای اسلامی نمایندگان به عنوان نخستین دستور به ادامه رسیدگی طرح بانکداری اسلامی پرداختند و با اصلاح بند (6) ماده (30) و بندهای (ذ) و (ر) و حذف بند (ز) ماده 18 این طرح موافقت کردند ...
ایبنا   ۱۴۰۱/۰۸/۱۱ - ۱۴:۵۰   + ۱۲ سایت دیگر  
رئیس کمیته بازارهای مالی در پارلمان روسیه: قانون تنظیم بانکداری اسلامی در روسیه، پائیز امسال می تواند توسط دومای دولتی تصویب شود.
یک کارشناس حوزه بانکداری اسلامی حضور ناظران شرعی در بانک های کشور را قدمی مثبت و رو به جلو توصیف کرد.
شبستان   ۱۴۰۱/۰۸/۰۷ - ۰۹:۵۶    
سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به انتقادات در مورد تشکیل شورای فقهی در طرح بانکداری اسلامی گفت: تشکیل شورای فقهی مصوب برنامه ششم بوده است.
اقتصادگردان   ۱۴۰۱/۰۸/۰۱ - ۱۷:۰۳   + ۲۱ سایت دیگر  
دکتر ناصر سیف اللهی با اعلام اینکه حذف کارمزد و دریافت مزد خدمت در دستور کار بانک قرار دارد، گفت: بانک قرض الحسنه مهر ایران طلایه دار بانکداری اسلامی در کشور است.
جهت پرس   ۱۴۰۱/۰۸/۰۱ - ۱۳:۲۷    
روسیه به منظور کاهش اثرات تحریم های غرب بر اقتصاد خود به دنبال جذب سرمایه گذاری کشورهای آسیایی و به ویژه دولت های مسلمان است.
دیار میرزا   ۱۴۰۱/۰۷/۳۰ - ۱۲:۱۰   + ۱ سایت دیگر  
طرح بانکداری اسلامی در حالی در مراحل نهایی تصویب قرار دارد که برخی کارشناسان بانکی اعتقاد دارند که اهداف اصلی از جمله تورم و استقلال بانک مرکزی در آن نادیده گرفته شده است.
اقتصاد 24   ۱۴۰۱/۰۷/۲۸ - ۱۳:۲۲   + ۹ سایت دیگر  
طرح بانکداری اسلامی در حالی در مراحل نهایی تصویب قرار دارد که برخی کارشناسان بانکی اعتقاد دارند که اهداف اصلی از جمله تورم و استقلال بانک مرکزی در آن نادیده گرفته شده است.
تجارت گردان   ۱۴۰۱/۰۷/۲۷ - ۲۱:۳۲   + ۱۷ سایت دیگر  
عضو هیات مدیره بانک ملی ایران در همایش امروز از بام تا بله؛ مسیر بانکداری آینده که همزمان با نهمین رویداد بین المللی کیش اینوکس 2022 (بانک، بورس، بیمه و خصوصی سازی) برگزار شد، بر فقدان سند جامع بانکداری دیجیتال به عنوان ضمانت تحقق چشم انداز تحول بانکی ...
شبستان   ۱۴۰۱/۰۷/۲۶ - ۱۲:۰۰   + ۲ سایت دیگر  
مؤسسه بانک توسعه اسلامی در آفریقای مرکزی با برنده شدن جایزه بهترین مؤسسه تحقیقات اسلامی در نظرسنجی مرکز ارائه خدمات اخبار مالی اسلامی در سال 2022 بار دیگر تأییدیه ای محکم از صنعت مالی اسلامی جهانی دریافت کرد.
پانا   ۱۴۰۱/۰۷/۲۶ - ۰۸:۴۰   + ۳۹ سایت دیگر  
تهران (پانا) - دقایقی پیش جلسه علنی مجلس شورای اسلامی صبح امروز به ریاست محمدباقر قالیباف با حضور 201 نفر از نمایندگان آغاز شد. حسینعلی حاجی دلیگانی؛ عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی دستور کار صحن علنی امروز را به شرح زیر قرائت کرد: ...
شبستان   ۱۴۰۱/۰۷/۲۵ - ۱۴:۵۱   + ۲ سایت دیگر  
روسیه در حال حرکت به سمت اجرای شیوه های بانکداری اسلامی در چهار منطقه شرقی عمدتا مسلمان خود یعنی چچن، داغستان، باشقیرستان و تاتارستان است
شبستان   ۱۴۰۱/۰۷/۲۵ - ۱۰:۵۱    
سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه طرح بانکداری اسلامی دارای بخش های مختلفی است، گفت: قطعا تمام مواد این طرح تا پایان مجلس یازدهم مورد بررسی قرار خواهد گرفت.
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۱/۰۷/۲۵ - ۰۷:۰۶   + ۱ سایت دیگر  
اقتصادنیوز: نیم قرن با اقتصاد ایران روایتی است از تحولات، شخصیت ها و شاخص های اقتصاد ایران و موضوعاتی که به نوعی با اقتصاد ایران ارتباط پیدا می کنند.شرایط فعلی اقتصادی ارتباط مستقیمی با گذشته آن دارد.
صبح الوند   ۱۴۰۱/۰۷/۲۴ - ۰۹:۵۰   + ۳۷ سایت دیگر  
رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: طرح بانکداری جمهوری اسلامی ایران، به عنوان تکمیل کننده اصلاح ساختار نظام بانکی به زودی در دستور کار مجلس قرار خواهد گرفت تا فرایندها و الزامات لازم برای بانک ها تبدیل به قانون شده و ضابطه مندی و شفافیت، جایگزین امضاهای طلایی و کاغذبازی شود.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۷/۲۳ - ۱۶:۱۷   + ۷ سایت دیگر  
بنگاه داری بانک ها از معضلاتی است که این روزها بانک های کشور به دلیل نبود نظارت مستمر و کافی، تبدیل به یک مشکل بزرگ برای اقتصاد کشور و بانک ها شده است.
فرصت امروز   ۱۴۰۱/۰۷/۲۳ - ۰۹:۲۱   + ۱۷ سایت دیگر  
هفته گذشته در هفتمین جلسه کارشناسی و تخصصی رئیس کل بانک مرکزی با اقتصاددانان، علی صالح آبادی با اشاره به اهمیت رابطه بخش پولی و بخش واقعی اقتصاد در بحث بانکداری اسلامی ...
نقدینه   ۱۴۰۱/۰۷/۲۱ - ۱۲:۲۵   + ۱۵ سایت دیگر  
نقدینه - در "نشست علمی حقوق و رویه قضایی در امور بانکی" که با حضور تعدادی از مدیران و کارشناسان بانک ملی ایران و چند تن از مسئولان و کارشناسان قوه قضائیه و به همت مرکز مطالعات اقتصادی و بانکداری اسلامی بانک ملی ایران، برگزار شد ...
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۱/۰۷/۲۱ - ۰۰:۲۵   + ۱۵ سایت دیگر  
تعیین سازوکار دبیرخانه شورای فقهی درطرح بانکداری نمایندگان مجلس شورای اسلامی روزگذشته سازوکار دبیرخانه شورای فقهی را در طرح بانکداری جمهوری اسلامی ایران تعیین کردند ...
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۷/۲۰ - ۰۹:۱۵   + ۳۱ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - نمایندگان مجلس شورای اسلامی با اصلاح طرح بانکداری اسلامی مقرر کردند فتوای معیار در مصوبات شورا، آراء فقهی ولی فقیه است و در صورت نبود فتوای ولی فقیه طبق نظر مشهور عمل کنند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۰۷/۱۹ - ۱۶:۲۴   + ۹ سایت دیگر  
رئیس کل بانک مرکزی با بیان اینکه بانک ها نباید بدون ضابطه اقدام به اضافه برداشت از بانک مرکزی و خلق پول در چرخه اقتصادی کنند، گفت: بانکداری اسلامی فراتر از رابطه بانک و مشتریان است.
ایبنا   ۱۴۰۱/۰۷/۱۹ - ۱۲:۰۲   + ۴۸ سایت دیگر  
رئیس کل بانک مرکزی گفت: بانک ها نباید بدون ضابطه اقدام به اضافه برداشت از بانک مرکزی و خلق پول در چرخه اقتصادی کنند.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۷/۱۹ - ۱۰:۵۵   + ۱۴ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- نمایندگان مجلس شورای اسلامی،با اصلاح طرح بانکداری اسلامی مقرر کردند فقهای عضو شورای فقهی به پیشنهاد مشترک مدیر حوزه های علمیه کشور و رئیس کل بانک مرکزی به شورای نگهبان معرفی و با تأیید اکثریت فقهای آن شورا انتخاب شوند.
آنا / پانا   ۱۴۰۱/۰۷/۱۹ - ۰۸:۴۴   + ۳۸ سایت دیگر  
طرح بانکداری جمهوری اسلامی ایران در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی مورد بررسی قرار می گیرد.
بانک ملی   ۱۴۰۱/۰۷/۱۸ - ۱۵:۱۳   + ۲۷ سایت دیگر  
به گزارش روابط عمومی بانک ملی ایران، این نشست به همت مرکز مطالعات اقتصادی و بانکداری اسلامی و با حضور مدیران و کارشناسان حقوقی و وصول مطالبات بانک، مقامات قضایی، حقوق دانان و اساتید دانشگاه های مطرح کشور به صورت حضوری و وبیناری تشکیل می شود ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۷/۱۷ - ۰۸:۱۶   + ۳۱ سایت دیگر  
زنگ آغاز جلسه علنی مجلس شورای اسلامی به صدا در آمد و بررسی طرح بانکداری جمهوری اسلامی ایران و طرح تشکیل سازمان پدافند غیرعامل در دستور کار نشست امروز قرار دارد.
تجارت نیوز   ۱۴۰۱/۰۷/۱۶ - ۱۶:۰۰   + ۱ سایت دیگر  
مردم ترکیه در آستانه ورشکستگی قرار دارند و کسب و کارها آسیب دیده اند. تورم به سطح سرسام آوری رسیده و در این میان ریاست جمهوری این کشور افت پوند بریتانیا را مورد تمسخر قرار می دهد. اردوغان با سیاست های مالی غلط و کاهش مداوم نرخ بهره اقتصاد ترکیه را به بحران کشانده است.
تحلیل بازار   ۱۴۰۱/۰۷/۱۶ - ۰۸:۲۸   + ۲ سایت دیگر  
ندری تحلیلگر اقتصادی گفت:در طرح بانکداری اسلامی،بحث ناظر شرعی است که الزاماً یک روحانی نیست و می تواند کسی باشد که هم به بانکداری اشراف دارد و هم مباحث شرعی و اصول و قواعد بانکداری اسلامی را می داند.