چهارشنبه ۰۲ تیرساعت ۰۸:۰۵Jun 2021 23
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «نظام صنفی کشاورزی»

همشهری   ۱۴۰۰/۰۴/۰۱ - ۱۱:۱۴   + ۶ سایت دیگر  
رئیس نظام صنفی کشاورزی کشور گفت: وجود انکار ناپذیر دلال ها، دوبرابر شدن قیمت فروش میوه توسط باغداران، افزایش قیمت نهاده های تولید نظیر کود و سم، هزینه های جانبی مانند قیمت سبد و حمل و نقل از دلایل گرانی میوه به شمار می روند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۳/۳۱ - ۱۳:۵۱   + ۱ سایت دیگر  
مدیر سازمان تعاون روستایی استان یزد از استقرار ساختار جدید نظام صنفی کار های کشاورزی و منابع طبیعی در استان خبر داد.
رادیو گفت و گو   ۱۴۰۰/۰۳/۳۱ - ۱۰:۰۴   + ۶ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی رادیو گفت وگو، دکتر محمدشفیع ملک زاده رئیس نظام صنفی کشاورزی و منابع طبیعی کشور با برنامه گفتگوی اقتصادی درمورد طرح پشتیبانی و رفع موانع تولید کشاورزی مجلس گفتگوی تلفنی کرد. ...
رویداد ایران   ۱۴۰۰/۰۳/۳۰ - ۰۷:۲۶   + ۷ سایت دیگر  
اسفندیار امینی در گفت و گو با خبرنگار ایمنا اظهار کرد: حجم آبی به میزان 250 میلیون متر مکعب برای مصرف کشاورزان غرب و شرق در نظر گرفته شده است که با وجود برداشت های بالادستی و نبود نظارت کافی بر این اقدام و وجود موانع بسیار در بستر رودخانه، کشاورزان نگران آن بوده اند که در صورت رهاسازی آب ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۳/۳۰ - ۰۷:۰۰   + ۲ سایت دیگر  
اصفهان - ایرنا - عضو هیات رییسه نظام صنفی کشاورزی اصفهان گفت: مزارع شرق این خطه به دلیل تخصیص ندادن آب برای کشت و کار در سال های مختلف خشک شده اند و در خطر تبدیل به کانون انتشار ریزگرد قرار دارند.
ایمنا   ۱۴۰۰/۰۳/۲۸ - ۱۳:۱۴   + ۱۹ سایت دیگر  
مشاور عالی نظام صنفی کشاورزی و منابع طبیعی از کاهش 21 درصدی خرید تضمینی گندم خبر داد و گفت: در کنار خشکسالی، تعیین قیمت پایین برای خرید گندم، انگیزه کشاورزان را تحت تأثیر قرار داده است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۳/۲۶ - ۱۵:۴۸   + ۴ سایت دیگر  
رئیس نظام صنفی کشاورزی و منابع طبیعی کشور گفت: نظام صنفی از طرح تقویت امنیت غذایی کشور و رفع موانع تولیدات کشاورزی حمایت می کند.
تازه ترین ها   ۱۴۰۰/۰۳/۲۳ - ۱۲:۰۹   + ۱۹ سایت دیگر  
موسی رهنمایی، قائم مقام نظام صنفی کشاورزی و منابع طبیعی کشور در گفتگو با مهر با انتقاد از تصمیم دولت برای موکول شدن نرخ جدید شیرخام به بعد از انتخابات، گفت: قیمت تمام شده تولید شیرخام هم اکنون حدود شش هزار تومان و قیمتی که تشکل ها روی آن به توافق رسیده اند با 10 درصد سود 6,666 تومان است ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۳/۲۲ - ۱۰:۵۱   + ۱۰ سایت دیگر  
مشاور ارشد نظام صنفی کشاورزی و منابع طبیعی گفت: امسال قطعی برق منجر به کاهش 15 تا 20 درصدی تولید محصولات اساسی شده است.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۳/۲۰ - ۱۴:۳۶   + ۱ سایت دیگر  
اصفهان - ایرنا - عضو هیات رییسه نظام صنفی کشاورزی اصفهان گفت: احیای رودخانه زاینده رود و حل مشکلات کشاورزان مستلزم پیگیری تمامی نمایندگان این استان است و نباید تنها 2 نماینده پیگیر آن باشند.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۳/۱۵ - ۱۱:۵۲   + ۱۲ سایت دیگر  
رییس نظام صنفی کشاورزی عامل افزایش قیمت محصولات کشاورزی از مرزعه تا بازار را عدم برنامه ریزی صحیح در تنظیم بازار محصولات کشاورزی، دلالی و واسطه گری، کمبود زیرساختهای نگهداری از محصولات و کمبود صنایع فرآوری و تبدیلی اعلام کرد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۳/۱۲ - ۱۳:۵۵   + ۲ سایت دیگر  
رئیس نظام صنفی کشاورزی و منابع طبیعی گفت: با قطعی برق، هزینه سنگینی به واحدهای مرغداری و دامداری وارد می شود.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۳/۰۹ - ۱۲:۱۷   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/چهارمحال و بختیاری معاون دفتر ساماندهی و صنوف تشکل های مردم نهاد سازمان تعاون روستایی کشور گفت: در حال حاضر نظام صنفی کشاورزی در 453 شهرستان و استان فعالیت می کند و دارای بیش از یک میلیون و 200 هزار نفر عضو است.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۳/۰۹ - ۱۲:۰۶   + ۶ سایت دیگر  
رئیس نظام صنفی کشاورزی گفت: اجرای الگوی کشت، آمایش سرزمین، تنظیم بازار، رفع کمبودهای زیرساختی چون صنایع تکمیلی و تبدیلی، رفع مشکلات سرمایه گذاری، توجه به ظرفیت ها و پتانسیل های داخلی، کاهش وابستگی به واردات، جلوگیری از خرد شدن اراضی و رسیدگی به حقوق کشاورزان ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۳/۰۹ - ۱۰:۳۹   + ۴ سایت دیگر  
شهرکرد -ایرنا-معاون دفتر ساماندهی و صنوف تشکل های مردم نهاد سازمان تعاون روستایی کشور با اشاره به اینکه نظام صنفی کشاورزی در یک دوره 10 ساله فعال شده است، گفت: هم اکنون یک میلیون و 200 هزار نفر در کشور عضو نظام صنفی کشاورزی هستند.
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۰۳/۰۷ - ۱۰:۳۳    
لرستان- ساروقی، عضو شورای مرکزی نظام صنفی کشاورزی و منابع طبیعی کشور گفت: اختلاف معنادار بین نرخ خرید گندم در کشور و قیمت آن در کشورهای همسایه باعث می شود که پای دلالان به قاچاق گندم، باز شود.
موج رسا   ۱۴۰۰/۰۳/۰۵ - ۰۹:۰۷   + ۲ سایت دیگر  
رئیس نظام صنفی کشاورزی استان زنجان با بیان اینکه برنامه خرید تضمینی گندم اعلام شد گفت: از 10 تیرماه خرید تضمینی گندم در استان زنجان آغاز خواهد شد.
تابناک خوزستان   ۱۴۰۰/۰۳/۰۳ - ۲۳:۰۳   + ۷ سایت دیگر  
معاون اجرایی و نائب رئیس هیئت مدیره نظام صنفی کشاورزی استان خوزستان از وضعیت نامطلوب ذخایر آبی دو سد دز و کرخه برای کشت های پرآب در تابستان سال جاری خبر داد.
رادیو گفت و گو   ۱۴۰۰/۰۳/۰۱ - ۱۲:۲۹   + ۴ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی رادیو گفت وگو، مهندس محمدشفیع ملک زاده، رئیس سازمان نظام صنفی کشاورزی و منابع طبیعی ایران در برنامه گفتگوی اقتصادی اظهارکرد: اساسی ترین مسئله و مطالبه امروز ما در بخش کشاورزی این است که تولیدکننده به حق خودش برسد. ...
خبرگزاری صنایع   ۱۴۰۰/۰۲/۲۹ - ۱۹:۱۹    
رئیس سازمان نظام صنفی کشاورزی در واکنش به به جوابیه وزارت صمت پیرامون خبر فساد هزاران تن میوه، با ذکر سه دلیل، وزارت صمت را مسئول آشفته بازار میوه دانست و از مسئولان این وزارتخانه خواست نسبت به سازماندهی، بهبود فرآیندهای نظارتی و حل و فصل مسائل و مشکلات مزمن، اهتمام ویژه داشته باشد. ...
اقتصاد آنلاین / ایانا   ۱۴۰۰/۰۲/۲۹ - ۱۳:۴۵   + ۱۶ سایت دیگر  
وزیر جهاد کشاورزی اصلاحیه آئین نامه نظام صنفی کشاورزی و اساسنامه ها و دستورالعمل های اجرایی آن را ابلاغ کرد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۲/۲۷ - ۲۰:۱۰   + ۵ سایت دیگر  
رئیس نظام صنفی کشاورزی گفت: با توجه به کاهش بارندگی و تاثیر خشکسالی بر عملکرد برآورد می شود که دولت بیش از 5 میلیون تن گندم وارد کند.
شبکه ایران کالا   ۱۴۰۰/۰۲/۲۳ - ۱۲:۱۷    
مهدوی دامغانی استاد دانشگاه شهید بهشتی، نامی رئیس هیئت مدیره انجمن تولیدکنندگان ماشین آلات کشاورزی و عالمی آرانی رئیس نظام صنفی کشاورزی و منابع طبیعی قم با حضور در برنامه چشم انداز شبکه ایران کالا به بررسی مطالبات کشاورزان از دولت آینده پرداختند.
بلاغ مازندران   ۱۴۰۰/۰۲/۲۲ - ۱۱:۰۷    
قائم مقام نظام صنفی کشاورزی و منابع طبیعی کشور نحوه تامین و واردات نهاده های دامی به کشور را بسیار نامطلوب خواند و گفت: دام های مولد در حال حذف هستند و این خطر بسیار جدی است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۲/۲۲ - ۰۴:۵۵   + ۲۴ سایت دیگر  
قائم مقام نظام صنفی کشاورزی و منابع طبیعی کشور نحوه تامین و واردات نهاده های دامی به کشور را بسیار نامطلوب خواند و گفت: دام های مولد در حال حذف هستند و این خطر بسیار جدی است.
روزنامه نصف جهان   ۱۴۰۰/۰۲/۲۱ - ۱۷:۲۰    
نصف جهان: دبیر اجرایی نظام صنفی کشاورزی اصفهان با تأکید بر اینکه تا نیمه نخست امسال زاینده رود دوباره جریان می یابد، گفت: هنوز تاریخ دقیق بازگشایی زاینده رود برای کشاورزان اصفهان مشخص نیست. ...
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۲/۲۱ - ۱۰:۱۹   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/اصفهان دبیر اجرایی نظام صنفی کشاورزی اصفهان با تأکید بر اینکه تا نیمه نخست امسال زاینده رود دوباره جریان می یابد، گفت: هنوز تاریخ دقیق بازگشایی زاینده رود برای کشاورزان اصفهان مشخص نیست.
شبکه ایران کالا   ۱۴۰۰/۰۲/۲۱ - ۰۸:۵۸    
شاهنوشی استاد دانشگاه فردوسی مشهد، نظری عضو کمیسیون کشاورزی مجلس، خاکزاد رستمی دبیر اجرایی نظام صنفی کشاورزی مازندران، مجاوریان استاد دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی ساری با حضور در برنامه چشم انداز شبکه ایران کالا به بررسی مطالبات کشاورزان از دولت آینده پرداختند.
شبکه ایران کالا   ۱۴۰۰/۰۲/۲۰ - ۰۱:۵۷    
محرابی بشرآبادی استاد دانشکده کشاورزی دانشگاه کرمان ،قاسمی رئیس نظام صنفی کشاورزی استان مرکزی ،دشتی استاد دانشگاه کشاورزی دانشگاه تبریز و عسکری نائب رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس با حضور در برنامه چشم انداز شبکه ایران کالا به بررسی مطالبات کشاورزان از دولت آینده پرداختند.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۲/۱۹ - ۱۳:۳۴    
ایسنا/اصفهان عضو هیات مدیره نظام صنفی کشاورزی اصفهان با بیان اینکه شاید عده اندکی از کشاورزان در شرق اصفهان برای کشت خود از پساب فاضلاب استفاده کنند، گفت: در شرق اصفهان برخی کشاورزان که استخر ذخیره آب و چاه آب دارند و کشت سبزی و صیفی جات انجام می دهند ...
شبکه ایران کالا   ۱۴۰۰/۰۲/۱۹ - ۰۱:۳۷    
قربانی استاد دانشکده کشاورزی دانشگاه فردوسی مشهد، نجفی علمدارلو استاد دانشکده کشاورزی دانشگاه تربیت مدرس، ملک زاده رئیس نظام صنفی کشاورزی و منابع طبیعی کشور و اعظمی عضو کمیسیون کشاورزی مجلس با حضور در برنامه چشم انداز شبکه ایران کالا به بررسی موضوع مطالبات کشاورزان از دولت آینده پرداختند.
بلاغ مازندران   ۱۴۰۰/۰۲/۱۸ - ۰۰:۳۶    
مدیر بیمه اجتماعی روستائیان و عشایر مازندران گفت: مشاغل 230 گانه بخش های مختلف کشاورزی با تایید سازمان جهاد کشاورزی یا نظام صنفی کشاورزی محل سکونت به عضویت صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان و روستاییان درمی آیند.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۲/۱۴ - ۱۳:۲۹   + ۹ سایت دیگر  
رئیس هیات مدیره نظام صنفی کشاورزی آذربایجان غربی گفت: بیش از نیاز کشور سیب درختی تولید شده و این سیب ها به دلیل فراهم نشدن زیرساخت ها صادراتی و تنظیم بازار نادرست روی دست تولیدکنندگان مانده است.
پایگاه خبری گسترش   ۱۴۰۰/۰۲/۱۳ - ۰۸:۵۹    
رئیس نظام صنفی کشاورزی و منابع طبیعی گفت: افزایش 2 برابری قیمت خرید تضمینی چغندر قند غیرمعقول نبوده است.
ایلنا   ۱۴۰۰/۰۲/۱۱ - ۰۸:۰۶   + ۲ سایت دیگر  
دبیر اجرایی نظام صنفی کشاورزی و منابع طبیعی شهرستان بندرماهشهر، گفت: بخش گفتگوی ویژه خبر سراسری شبکه دو سیما چند شب گذشته شاهد حضور یک چهره ی آشنا و جنجالی از دید کشاورزان بود. در این گفتگو اظهاراتی مطرح گردید که دل دلسوزان کشاورزان را به درد آورد.
بانک و صنعت   ۱۴۰۰/۰۲/۱۱ - ۰۱:۴۸   + ۲ سایت دیگر  
مشاور ارشد نظام صنفی کشاورزی و منابع طبیعی گفت: با توجه به ظرفیت تولید داخل، صادرات تنها راه حل مازاد تولید پیاز کشور است.
محمدشفیع ملک زاده با انتقاد از تعیین قیمت 5 هزار تومان برای خرید تضمینی گندم، گفت: احتمالاً دولت در سال جاری بیش از چهار میلیون تن گندم نمی تواند از کشاورزان خریداری کند.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۲/۰۹ - ۰۷:۲۴   + ۴ سایت دیگر  
اصفهان -عضو هیئت مدیره نظام صنفی کشاورزی اصفهان گفت: با وجود نادیده گرفته شدن حقوق کشاورزان اصفهان طی سال های گذشته، آنها این قصور را به پای نظام نگذاشته و پرشور در انتخابات شرکت می کنند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۲/۰۸ - ۱۵:۳۱   + ۲۱ سایت دیگر  
عضو شورای مرکزی نظام صنفی کشاورزی با انتقاد از شورای اقتصاد برای تعیین 596 تومانی خرید تضمینی هرکیلوگرم پیاز گفت: قیمت تمام شده هر کیلوگرم از این محصول 2000 تومان است؛ این شرایط باعث شده برخی کشاورزان از برداشت پیاز از اراضی کشاورزی خودداری کنند.
روزان   ۱۴۰۰/۰۲/۰۷ - ۱۱:۱۴   + ۳۳ سایت دیگر  
به گزارش ایسنا، اخیرا رئیس اتحادیه بار فروشان گفته هزاران تن پرتقال و سیب در انبارها فاسد شده است؛ موضوعی که دوباره به چالشی برای وزارت صمت و وزارت جهاد کشاورزی شده است ...
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۲/۰۴ - ۱۸:۴۱   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/اصفهان عضو هیات مدیره نظام صنفی کشاورزی اصفهان با اشاره به اینکه طی 8 ماه گذشته زاینده رود به طور کامل خشک شده است، گفت: طبق مصوبات قرار بوده آب طرح بن- بروجن از تونل بهشت آباد و تونل سوم کوهرنگ تامین شود، اما اکنون تکلیف هر دو طرح نامشخص است.
روزنامه مردم سالاری   ۱۴۰۰/۰۲/۰۴ - ۱۷:۲۵   + ۲ سایت دیگر  
درحالی که رئیس اتاق اصناف تهران معتقد است فساد هزارات تن میوه دپو شده در انبارها و سردخانه ها ربطی به اقدامات تنظیم بازار میوه ندارد رئیس نظام صنفی کشاورزی می گوید با کوتاهی های صورت گرفته وزارت صمت مقصر است.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۲/۰۴ - ۱۶:۳۲   + ۱۷ سایت دیگر  
چندین هزار تن میوه تنظیم بازاری شب عید به دلیل عرضه نشدن به بازار در انبارها فاسد شده اند و با وجود اینکه رئیس نظام صنفی کشاورزی معتقد است همه مسئولیت های بعد از تولید یعنی عرضه و فروش و .. ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۲/۰۴ - ۱۰:۵۷   + ۷۵ سایت دیگر  
درحالی که رئیس اتاق اصناف تهران معتقد است فساد هزارات تن میوه دپو شده در انبارها و سردخانه ها ربطی به اقدامات تنظیم بازار میوه ندارد رئیس نظام صنفی کشاورزی می گوید با کوتاهی های صورت گرفته وزارت صمت مقصر است.
رییس نظام صنفی کشاورزی و منابع طبیعی گفت: دخالت بی مورد در قیمت گذاری موجب افزایش قیمت میوه شب عید شد و الان این میوه ها بی مشتری مانده اند و درحال فاسد شدن هستند.
شبکه خبر   ۱۴۰۰/۰۲/۰۳ - ۱۹:۳۰   + ۱ سایت دیگر  
رئیس نظام صنفی کشاورزی جنوب کرمان گفت: رونق بازار های صادرات و یا قیمت عادلانه خرید تضمینی "پیاز" بهترین راه دلگرمی کشاورزان به ادامه تولید است.
عیار آنلاین   ۱۴۰۰/۰۲/۰۳ - ۱۸:۰۳   + ۱ سایت دیگر  
رئیس نظام صنفی کشاورزی کشور درخصوص قیمت خرید تضمینی گندم گفت: قیمت واقعی و عادلانه خرید تضمینی گندم باید 8 هزار تومان تعیین می شد. باتوجه به کمبود منابع مالی دولت و جلوگیری از تورم احتمالی بر قیمت 5840 تومان با دولت توافق کردیم که متاسفانه شورای اقتصاد آن را نپذیرفت.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۲/۰۳ - ۱۵:۱۸   + ۲ سایت دیگر  
مشاور نظام صنفی کشاورزی گفت: امسال در استان های جنوبی، غربی و مرکزی بارندگی کاهش چشمگیری داشته که ادامه این روند تولید محصولات زراعی را تا پنجاه درصد کاهش می دهد.
اکو فارس   ۱۴۰۰/۰۲/۰۲ - ۲۱:۰۸   + ۴ سایت دیگر  
اکوفارس: مشاور ارشد نظام صنفی کشاورزی گفت: کمبود ماشین آلات و تاخیر در اصلاح نرخ خرید تضمینی از موانع افزایش تولید کلزا محسوب می شود.
مرآت   ۱۴۰۰/۰۲/۰۲ - ۱۷:۰۲   + ۱۱ سایت دیگر  
مشاور عالی نظام صنفی کشاورزی و منابع طبیعی گفت: قیمتی که دولت برای گندم تعیین کرده، باعث انحراف این محصول از چرخه خرید و جایگزینی در چرخه خوراک دام یا قاچاق آن می شود.