چهارشنبه ۰۶ بهمنساعت ۱۱:۰۶Jan 2022 26
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «ترانزیت»

وزیر راه و شهرسازی گفت: ساخت پل آستاراچای تاثیر قابل توجهی در افزایش حجم ترانزیت ایران و آذربایجان خواهد داشت و همچنین کالاهای ایرانی ظرف 3 روز به مسکو می رسد.
وزیر راه و شهرسازی از حمل 3 روزه کالاهای ایرانی به مسکو با احداث پل آستاراچای خبر داد. *** سفر سه روزه وزیر راه به جمهوری آذربایجان به گزارش صنایع ، رستم قاسمی در خصوص روابط تجاری ایران و آذربایجان، اظهار کرد: ...
قدس آنلاین   ۱۴۰۰/۱۱/۰۵ - ۲۲:۵۴   + ۱ سایت دیگر  
وزیر راه و شهرسازی، گفت: پل اتومبیل روی آستارا مسیر ارتباطی ترانزیت کالا از ایران و آذربایجان را به کشورهای CIS و اروپای شرقی تسهیل می کند.
دیار میرزا   ۱۴۰۰/۱۱/۰۵ - ۱۹:۳۹   + ۵ سایت دیگر  
پل جاده ای آستارا-آستارا با هدف اتصال اتوبان باکو به رشت-قزوین و محور بزرگ راهی ترانزیت بین المللی جمهوری اسلامی ایران و جمهوری آذربایجان احداث می شود.
ایرنا   ۱۴۰۰/۱۱/۰۵ - ۱۸:۵۹   + ۳ سایت دیگر  
آستارا - ایرنا - عملیات شمع کوبی و احداث پل جاده ترانزیتی ایران و جمهوری آذربایجان با حضور وزیر راه و شهرسازی کشورمان و معاون نخست وزیر کشور همسایه، با هدف توسعه مناسبات اقتصادی دو کشور در آستارا آغاز شد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۱۱/۰۵ - ۱۸:۲۶    
گروه استان ها- وزیر راه و شهرسازی گفت: با انجام توافقات صورت گرفته و دستورات ویژه رئیس جمهور جمهوری آذربایجان حجم ترانزیت ایران با این کشور افزایش خواهد یافت.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۱۱/۰۵ - ۱۵:۱۷   + ۸ سایت دیگر  
وزیر صنعت و تجارت طالبان، در دیدار معاون سفیر جمهوری اسلامی ایران در کابل با قدردانی از اقدام تهران در ترانزیت گازوئیل به افغانستان خواستار همکاری های بیشتر دو کشور در زمینه های انرژی و تجارت شد.
ایلنا   ۱۴۰۰/۱۱/۰۵ - ۱۴:۴۸   + ۸ سایت دیگر  
مدیرعامل سازمان بنادر در نشست با هیات ازبکستان با بیان اینکه یکی از رویکردهای اقتصادی ایران فعالسازی ترانزیت کالا از غرب چین به کمک ازبکستان است، گفت: ایران آمادگی دارد تا از طریق کشورهای عربی قطر، عمان، امارات و هند، مسیر ترانزیتی کالاهای وارداتی و صادراتی ازبکستان را توسعه دهد.
وزیر راه و شهرسازی کشورمان که با هدف پیگیری طرح های زیرساختی به جمهوری آذربایجان سفر کرده است از توافق دو کشور برای افزایش ترانزیت خبر داد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۱۱/۰۵ - ۱۳:۴۰   + ۱۱ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- رئیس اتاق بازرگانی مشترک ایران و روسیه، توسعه روابط اقتصادی با همسایگان با استفاده از ظرفیت دریایی و بندری را ضروری دانست و گفت: با نگاه ویژه به مقوله ترانزیت کالا بخشی از نیاز بازار کشورهای شمالی دریای خزر را برطرف می کنیم.
هرمز   ۱۴۰۰/۱۱/۰۵ - ۱۳:۲۹   + ۱ سایت دیگر  
هم مرزی با کشورهای تولید کننده مواد و در مسیر ترانزیت مواد مخدر قرار گرفتن سبب پخش مخدر های مختلف در کشورمان نیز شده است؛ به طوری که روزانه خبرهای مختلفی از کشف و ضبط مواد مخدر توسط مرزبانان و نیروهای خدوم انتظامی از گوشه و کنار کشور به گوش می رسد.
ایمنا   ۱۴۰۰/۱۱/۰۵ - ۱۱:۵۹    
مدیرعامل راه آهن جمهوری اسلامی ایران از مذاکره با مسئولان راه آهن روسیه پیرامون احداث راه آهن رشت_آستارا، احیای پروژه برقی سازی راه آهن اینچه برون_گرمسار، ترانزیت ریلی_دریایی و تأمین 200 لکوموتیو خبر داد.
توریسم آنلاین   ۱۴۰۰/۱۱/۰۵ - ۱۱:۵۸    
ترانزیت کالا در داخل کشور یا حمل و نقل آن به خارج از کشور تابع یک سری قوانین و مقررات صورت می گیرد.
خلیج فارس   ۱۴۰۰/۱۱/۰۵ - ۱۱:۴۳   + ۷ سایت دیگر  
به گزارش خلیج فارس؛ سردار عبدالرضا ناظری در خصوص جزئیات این اموال در جمع خبرنگاران بیان کرد: خودروی حامل این اموال از استان های شرقی وارد استان کرمان شده و قصد جاسازی این اموال عتقیه و گنج ها را در بار پسته شهرهای شمالی استان و ترانزیت آن ها به خارج از کشور را داشته است که با هوشیاری پلیس شناسایی و ...
هه وال موکریان   ۱۴۰۰/۱۱/۰۵ - ۱۰:۵۲    
به گزارش هه وال موکریان ، پل میانگذر دریاچه ارومیه به نام آزادراه ارومیه- تبریز از 6 قطعه به طول 160 کیلومتر تشکیل شده و در 27آبان 1387 مورد بهره برداری قرار گرفت. این پروژه همچنین محور طلایی اتصال تهران به ترانزیت اروپا معرفی شده بود. ...
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۰/۱۱/۰۵ - ۱۰:۳۰    
در سفر وزیر راه و شهرسازی به جمهوری آذربایجان که استاندار اردبیل نیز ایشان را همراهی می کند، حمل ونقل و ترانزیت از جمله بارانداز ریلی پارس آباد و گمرک بیله سوار و پیگیری پروژه های زیرساختی مشترک دو کشور از موارد مورد بحث و مذاکره بین ایران و جمهوری آذربایجان خواهد بود.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۰/۱۱/۰۵ - ۰۷:۳۶    
امیر سمواتی تهیه کننده فیلم های سینمایی نفس عمیق ، کافه ترانزیت و ساکن طبقه وسط معتقد است در شرایط حاضر سینما نیاز به امید دارد و صدور پروانه ساخت برای فیلم ها توسط وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تصمیمی درست، منطقی و امیدوارکننده است.
ایسنا   ۱۴۰۰/۱۱/۰۴ - ۱۷:۲۵   + ۹ سایت دیگر  
سرپرست معاونت حمل و نقل وزارت راه و شهرسازی با بیان اینکه ایران معروف به چهارراه ترانزیت است اظهار کرد:ما نتوانستیم از پتانسیل ترانزیت استفاده کنیم چرا که شبکه های ارتباطی به صورت ریلی کامل نبود و پروژه ای که امروزه به آن نیاز داریم تا شرایط استفاده از آن بنادر را داشته باشیم ...
وزیر راه و شهرسازی به منظور ایجاد مذاکرات دو جانبه و توسعه همکاری های دو کشور در زمینه حمل و نقل، ترانزیت و پروژه های زیرساختی وارد جمهوری آذربایجان شد.
جهان اقتصاد   ۱۴۰۰/۱۱/۰۴ - ۱۲:۲۵   + ۱۷ سایت دیگر  
سرپرست معاونت امور گمرکی گفت: در خصوص بحث ترانزیت از گمرکات مرزی نیز مقرر شد بنا به درخواست صاحبان کالا مقصد بارنامه ملاک ترانزیت باشد و انتخاب گمرکی که مدنظر صاحب کالا است، مرز نهایت همکاری را با ترانزیت بعمل آورد. ...
استاندار آذربایجان شرقی و وزیر راه و شهرسازی به منظور پیگیری توسعه روابط دوجانبه با جمهوری آذربایجان بویژه تسهیل ترانزیت و تردد ناوگان تجاری، صبح امروز (دوشنبه) عازم این کشور شدند.
وزیر راه و شهرسازی به منظور پیگیری و تسهیل و تسریع در ترانزیت و تردد ناوگان تجاری دو کشور ایران و آذربایجان از قلمرو یکدیگر، به جمهوری آذربایجان سفر می کند.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۰/۱۱/۰۴ - ۰۰:۲۵   + ۶ سایت دیگر  
فارس: سفیر ایران در کابل در دیدار با همتای پاکستانی خود ایجاد امنیت و ثبات بلندمدت در افغانستان از طریق همکاری اقتصادی را بررسی کرد. بهادر امینیان سفیر ایران در افغانستان با منصور احمدخان همتای پاکستانی خود دیدار و گفت وگو کرد ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۱۱/۰۳ - ۱۵:۳۰    
نمایندگان سرکنسولگری ازبکستان در شهر شانگهای با روسای شرکت های بزرگ حمل و نقلی چین دیدار و گفت و گو کردند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۱۱/۰۳ - ۱۴:۱۱    
نماینده ویژه رئیس جمهور ایران در امور افغانستان اعلام کرد که برای تامین نیازهای مردم افغانستان مجوز ترانزیت گازوئیل از ایران به افغانستان صادر شد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۱۱/۰۳ - ۱۲:۰۰   + ۱۹ سایت دیگر  
نماینده ویژه ایران در افغانستان نوشت: برای تامین نیازهای مردم افغانستان مجوز ترانزیت گازوئیل برای 3 ماه صادر شد.
بولتن نیوز   ۱۴۰۰/۱۱/۰۳ - ۱۰:۳۵    
اگرچه اتفاق حضور فعال ابوظبی در کنار ریاض در نبرد با صنعا می تواند جبهه های نبرد را با تغییراتی همراه کند و معادلات را به شکل تازه تری در آورد اما این را نباید فراموش کرد که ابوظبی و آینده اقتصادی این کشور به عنوان مرکز ترانزیت اقتصادی – تجاری منطقه ای نیز به واسطه تهدیدات موجود از سوی صنعا نیز در ...
رکنا   ۱۴۰۰/۱۱/۰۳ - ۰۹:۰۴   + ۱۵ سایت دیگر  
حوادث رکنا: فرمانده پلیس فرودگاه های پلیس پیشگیری فرماندهی انتظامی کشور از دستگیری متهمی که قصد ترانزیت تریاک به خارج از کشور داشت، خبر داد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۱۱/۰۲ - ۲۲:۰۰   + ۱۳ سایت دیگر  
نماینده ویژه رییس جمهور در امور افغانستان، اعلام کرد: مجوز ترانزیت گازوئیل به کشور افغانستان از قلمروی ایران به مدت سه ماه صادر شد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۱۱/۰۲ - ۱۴:۰۶   + ۲ سایت دیگر  
نرخ سوخت شناور مرزی کامیون های ترانزیت در مرز باشماق با مصوبه شورای تامین به همان نرخ 9 هزار تومان بازگشت.
روزنامه جوان آنلاین   ۱۴۰۰/۱۱/۰۲ - ۱۰:۲۰   + ۶ سایت دیگر  
سرپرست اداره ترانزیت راهداری و حمل و نقل جاده ای خراسان رضوی گفت: افزایش ورود مسافران پیاده از افغانستان به منطقه مرزی دوغارون ایران موجب شد امروز برای چند ساعت خروج کامیونهای ایرانی و افغانستانی از ایران به خاک افغانستان با مشکل مواجه شود.
ایسنا   ۱۴۰۰/۱۱/۰۲ - ۰۰:۱۹   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/کردستان مدیرکل مرز باشماق مریوان گفت: امروز لاین های صادرات و ترانزیت در مرز باشماق مریوان بازگشایی و 76 کامیون محمولە ترانزیتی روانە کشور عراق شدند.
خودرو تک   ۱۴۰۰/۱۱/۰۱ - ۱۹:۴۵   + ۳ سایت دیگر  
فورد E-Transit با خودروهای بنزینی مانند مرسدس بنز اسپرینتر و مرسدس بنز رقابت خواهد کرد. به گزارش خودروتک به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان - ون فورد E-Transit 2022 تقریباً شبیه نسخه بنزینی به نظر می رسد، اما در نسخه جدید، یک پیشرانه تمام الکتریکی با محدوده رانندگی 202 کیلومتری تخمین زده می شود ...
اقتصاد آنلاین / ایبنا   ۱۴۰۰/۱۰/۳۰ - ۲۳:۴۴   + ۵۶ سایت دیگر  
وزیر اقتصاد گفت: در جلسه ای که بنده با وزیر اقتصاد روسیه صحبت کردم، بنا شد از طریق همان خط اعتباری که قبلاً بین دو کشور به توافق رسیده بود، فاینانس قطعه رشت - آستارا انجام شود.
از اهم اخبار در حوزه حمل و نقل ریلی در هفته ای که گذشت می توان به عبور از رکورد 10 ساله ترانزیت ریلی و پررنگ شدن نقش حمل و نقل ریلی در بندر شهید رجایی اشاره داشت.
افزایش 17 درصدی تخلیه و بارگیری بار در بنادر تجاری کشور، ترانزیت گسترده از بندر امیرآباد در دستور کار وزارت راه و پهلودهی بیستمین کشتی روغن نباتی در بندر شهید رجایی از اهم اخبار این هفته حوزه حمل ونقل دریایی هستند.
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۰/۱۱/۰۱ - ۰۶:۱۱    
نایب رئیس اتاق بازرگانی مشترک ایران و روسیه گفت: افزایش پست های گمرکی غرب دریای خزر که از مسیر ترانزیت کریدور شمال به جنوب از آذربایجان می گذرد خواسته اصلی تجار است، چرا که به دلیل برودت هوا کامیون ها در صف های طولانی منتظر عبور می مانند.
شانا   ۱۴۰۰/۱۰/۳۰ - ۱۸:۳۹   + ۲۸ سایت دیگر  
وزیر نفت ضمن تشریح مذاکره با مقام های روسیه گفت: موضوع ترانزیت و کریدور شمال به جنوب ایران که اهمیت اقتصادی و سیاسی برای دو کشور دارد، مورد تأکید طرفین است.
اقتصاد آنلاین / میزان   ۱۴۰۰/۱۰/۳۰ - ۱۴:۴۴   + ۳۷ سایت دیگر  
سخنگوی گمرک گفت: با مجوز صادر شده، از فردا اول بهمن ماه عبور محموله گازوئیل به مقصد افغانستان از مسیر ایران مجاز بوده و گمرک آمادگی کامل برای اجرای این تصمیم را دارد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۱۰/۳۰ - ۱۲:۲۳   + ۴ سایت دیگر  
ترانزیت جاده ای در 9 ماهه امسال 116 درصد و ریلی 202 درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد داشته است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۱۰/۳۰ - ۰۱:۴۶   + ۱ سایت دیگر  
در پی برخورد دو دستگاه سواری پژو405 با یکدیگر به آدرس شهرستان زهک جاده ترانزیت بطرف خمک 9نفر مصدوم شدند .
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۱۰/۳۰ - ۰۱:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
گروه استان ها - با انهدام 19 باند کلان توسط اداره کل اطلاعات، فرماندهی انتظامی و مرزبانی در سال جاری تاکنون بیش از 14 تن انواع مواد مخدر در استان بوشهر کشف شده که 70 درصد آن در مسیر ترانزیت دریایی بوده است.
روزنامه تعادل   ۱۴۰۰/۱۰/۲۹ - ۱۴:۲۵   + ۵ سایت دیگر  
سردار سید تیمور حسینی، جانشین رییس پلیس راهور ناجا گفت: مسیر ایذه – دهدز یک راه روستایی بود که اکنون با همان شرایط 40 سال قبل به جاده ای ترانزیتی تبدیل شده است.
معاون وزیر راه و مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی در نشست مجازی با سفیر جمهوری اسلامی ایران در قرقیزستان درباره راهکارهای توسعه همکاری های تجاری(ترانزیتی) و برگزاری کمیسیون مشترک اقتصادی تبادل نظر کردند.
سفیر اسبق ایران در مسکو به فرصت های همکاری ایران در حوزه های مختلف از جمله ترانزیت و نفت و گاز اشاره کرد و گفت: می توانیم از طریق همکاری با روسیه، تولید نفت خود را سر و سامان دهیم.
ایلنا   ۱۴۰۰/۱۰/۲۹ - ۱۳:۲۷   + ۶ سایت دیگر  
یک کارشناس حوزه انرژی گفت: اگر این خط احداث شود ما دو مشکل داریم ابتدا اینکه ایران از محل ترانزیت و سواپ گاز آذربایجان خارج خواهد شد و دوم اینکه گاز صادراتی به ترکیه با تمام هزینه هایی که برای خط طی 25 سال گذشته انجام شده متوقف خواهد شد، درواقع ایران از بازار مصرفی خوب ترکیه محروم می شود.
شعار سال   ۱۴۰۰/۱۰/۲۹ - ۱۱:۳۷   + ۱۲ سایت دیگر  
مدیرکل بنادر و دریانوردی امیرآباد در آستانه سفر رئیس جمهوری به روسیه گفت: ایران در تلاش برای ترانزیت بدون واسطه با روسیه از طریق دریا با تکمیل اسکله رو- رو در بندر امیرآباد است.
ایرنا   ۱۴۰۰/۱۰/۲۹ - ۰۹:۵۳    
خمین - ایرنا - " زیرآب "نامی آشنا و البته غمناک برای مردم خطه محلات در استان مرکزی است که در چند سال اخیر نه تنها مردم این دیار بلکه بسیاری از مسافران سایر شهرهای استان و کشور هم خاطرات غم انگیزی از این محور که به جولانگاه مرگ تبدیل شده، به خاطر دارند.