جمعه ۰۸ مهرساعت ۰۲:۴۰Sep 2022 30
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «ترانزیت»

مرصاد   ۱۰ ساعت پیش    
مرصاد نیوز: مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان کرمانشاه گفت:ترانزیت خروجی از پایانه مرزی پرویزخان نسبت به مدت مشابه سال قبل از افزایش 231 درصدی حکایت دارد.
تحلیل بازار   ۱۴۰۱/۰۷/۰۶ - ۱۵:۵۱   + ۱ سایت دیگر  
سیستان- دهمرده، نماینده مردم سیستان در مجلس گفت: روند احداث راه آهن زاهدان-زابل کند است این در حالی است که توسعه ترانزیت کالا و مسافر با تکمیل خطوط راه آهن در سیستان و بلوچستان امکانپذیر می شود.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۷/۰۶ - ۱۵:۲۸   + ۱۳ سایت دیگر  
اتاق بازرگانی ایران در جدیدترین گزارش خود از تحولات اقتصاد جهانی، به تغییراتی اشاره کرده که در روزهای گذشته بسیاری از کشورهای منطقه را تحت تاثیر خود قرار داده است.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۱/۰۷/۰۶ - ۰۰:۰۸    
دنیای اقتصاد : جلسه کمیسیون گمرک، حمل ونقل و ترانزیت اتاق بازرگانی تبریز با موضوع بررسی مشکلات مالیاتی کارگزاران گمرکی و شرکت های حمل ونقل بین المللی تشکیل شد.
شفقنا   ۱۴۰۱/۰۷/۰۴ - ۱۵:۱۲    
شفقنا افغانستان – از زمان تسلط طالبان بر افغانستان، ادعاهای زیادی مبنی بر تبدیل شدن افغانستان به پناهگاه امن شبکه های مختلف تروریستی مطرح شده است؛ ادعاهای که طالبان قویا رد کرده اند، اما هر روز نشانه های جدید آن بروز می کند. ...
به گزارش روابط عمومی استانداری؛ حسین مدرس خیابانی در نشست کمیسیون امنیت راه های استان اظهار داشت: راه آهن چابهار- زاهدان – مرز میلک - مشهد اهمیت استراتژیکی در ترانزیت حمل ونقل کالا با کشورهای همسایه دارد که این پروژه 60 درصد پیشرفت فیزیکی دارد. ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۷/۰۴ - ۱۰:۲۴   + ۵ سایت دیگر  
رئیس دفتر مرکز مطالعات بین المللی انرژی وین گفت: اتحادیه اروپا قصد دارد ذیل طرح دالان تورانی ناتو، مستقیم و بدون ضرورت عبور از خاک ارمنستان یا ایران، گاز آذربایجان را در مرزهای اروپایی دریافت کند.
تحلیل بازار   ۱۴۰۱/۰۷/۰۴ - ۰۷:۳۴    
گرگان- مبصری، عضو هیئت رئیسه اتاق بازرگانی گرگان گفت: برای برخورداری از ظرفیت حداکثری مرز اینچه برون در ترانزیت کالا باید مزیت های چند بعدی و عملیاتی برای این منطقه پیش بینی شود.
تحلیل بازار   ۱۴۰۱/۰۷/۰۳ - ۱۷:۳۵    
ساری- زارعی، نماینده مردم ساری و میاندرود در مجلس با بیان این که جاده گهرباران - امیرآباد به برای حمل ونقل ترانزیتی مناسب نیست، خواستار چاره ای اندیشی درباره این پروژه شد.
ایلنا   ۱۴۰۱/۰۷/۰۳ - ۰۹:۰۹   + ۸ سایت دیگر  
معاون شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل با بیان اینکه ساخت پل مرزی مشترک بین ایران و آذربایجان از زمان اجرای علمیات 1.5 سال زمان می برد، گفت: ساخت این پل به تردد ایمن تر و سهل تر رانندگان ترانزیتی کمک می کند.
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس در دیدار با رئیس اتاق بازرگانی تبریز اظهار داشت: منطقه آزاد ارس آماده بکارگیری تمامی ظرفیت های خود برای افزایش تجارت و تعامل با کشورهای همسایه است و تجارت بخش مهمی از فعالیت های منطقه آزاد ارس را در برمی گیرد.
نیپنا   ۱۴۰۱/۰۷/۰۲ - ۱۲:۲۵    
دلمراد عبدالرحیم اوف، در حاشیه نمایشگاه ایران پلاست شانزدهم در گفت وگوی اختصاصی با خبرنگار نیپنا از برنامه ریزی برای گسترش همکاری های دو جانبه بین دو کشور خبر داد و گفت: در آخرین سفر رئیس جمهوری ایران به ازبکستان 18 سند همکاری دو جانبه بین دو کشور در حوزه های کشاورزی، پزشکی، انرژی، بهداشتی، گمرکی ...
پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی   ۱۴۰۱/۰۷/۰۱ - ۱۰:۲۱    
افزایش میزان ترافیک و ترانزیت کالا در بنادر انزلی و امیرآباد، پهلودهی 34 فروند کشتی حامل کالاهای اساسی در بندر شهید رجایی، جابه جایی بیش از یک میلیون نفر در بنادر شرق هرمزگان و احتمال افزایش خطوط لاینر منظم کانتینری خزر، از مهمترین خبرهای حوزه بنادر و دریانوردی در هفته گذشته بود.
روزنامه ابتکار   ۱۴۰۱/۰۷/۰۱ - ۰۰:۰۵   + ۸ سایت دیگر  
دلایل معطلی کشتی ها در بنادر روسیه دبیرکل انجمن کشتیرانی با اشاره به طولانی شدن مدت زمان رفت و برگشت کشتی ها از /به بنادر روسیه گفت: نگاه ناسیونالیستی روسیه در بنادر باعث می شود که کشتی ها از سرویس مطلوبی برخوردار نباشند. ...
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۶/۳۱ - ۱۵:۳۳   + ۷ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- معاون برنامه ریزی، توسعه مدیریت و منابع سازمان بنادر و دریانوردی گفت: ترانزیت ایران و چین می تواند در ذیل همکاری های شانگهای تقویت شود و همزمان، توسعه اتصال زمینی و ریلی را در مسیر جذب و انتقال کالاهای ترانزیتی داشته باشیم.
ایلنا   ۱۴۰۱/۰۶/۳۱ - ۱۰:۱۱    
رئیس کمیسون حمل و نقل، گمرک و ترانزیت اتاق تعاون استان قزوین گفت: ظهور تعاونی های کاغذی و کمیت محور بودن یکی از مواردی است که باید مورد توجه قرار گیرد، نمی توان مانع ایجاد تعاونی ها شد اما برای تمایز قایل شدن بین تعاونی های فعال و غیرفعال به رتبه بندی نیاز داریم.
ایلنا   ۱۴۰۱/۰۶/۳۱ - ۱۰:۰۳    
در جلسه کمیسیون حمل و نقل، گمرک و ترانزیت اتاق تعاون استان قزوین مشکلات و چالش های مختلف تعاونی های حمل و نقل مطرح شده و به حمایت از این بخش تاکید شد.
پایگاه خبری گسترش نیوز   ۱۴۰۱/۰۶/۳۱ - ۰۸:۰۴   + ۲ سایت دیگر  
فورد با معرفی تزانزیت E به عنوان مینی ون کاملا برقی اش، از ترانزیت کاستوم به عنوان برادر آن خودرو پرده برداری کرد. این خودرو که از سال 2023 وارد بازار می شود، در نسخه های گوناگون با پیشرانه های متفاوت اکوبلو دیزلی، پلاگین هیبریدی و تمام برقی عرضه می شود ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۶/۳۰ - ۱۶:۳۹   + ۱ سایت دیگر  
مدیرعامل منطقه آزاد ارس با تاکید بر اولویت منطقه مبنی بر فعال سازی پل خداآفرین و احیای قطار جلفا-نخجوان برای احیای ترانزیت بین المللی گفت: در حوزه ریلی تاکید بر باز شدن خط ریلی جلفا- نخجوان- ارمنستان- گرجستان و روسیه داریم که قطعا مزایای بالایی را به دنبال خواهد داشت.
روزنامه کسب و کار   ۱۴۰۱/۰۶/۳۰ - ۱۳:۰۷   + ۳ سایت دیگر  
تسهیل تجارت و تسریع در فعالیت های گمرکی حسن استفاده از کارنه تیر الکترونیک در فرآیند ترانزیت کالا از هند به روسیه از مسیر ایران بود که به صورت آزمایشی و برای نخستین بار در دنیا اجرا شد.
تین نیوز   ۱۴۰۱/۰۶/۳۰ - ۰۹:۴۶    
اداره کانال سوئز (SCA) در بیانیه ای اعلام کرده است مجدداً عوارض کشتی های عبوری از این کانال را از ژانویه 2023 افزایش خواهد داد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۰۶/۳۰ - ۰۹:۰۵   + ۳ سایت دیگر  
مدیرکل گمرک شهید رجایی: اولین محموله ترانزیتی تحت رویه کارنه تیر الکترونیکی با استفاده از ظرفیت کریدور شمال-جنوب از مبدا گمرک شهید رجایی و از کشور هند وارد و از گمرک آستارا به روسیه ارسال شد.
قدس آنلاین   ۱۴۰۱/۰۶/۳۰ - ۰۸:۵۹   + ۱ سایت دیگر  
مرکز پژوهش های اتاق بازرگانی ایران 7 راهکار تقویت ترانزیت کشور و درآمدزایی سالانه 11 میلیارد دلاری از این بخش را برشمرد
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۶/۳۰ - ۰۸:۵۴   + ۳ سایت دیگر  
ایسنا/خراسان رضوی رئیس اداره ترانزیت اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای خراسان رضوی گفت: در مرز جاده ای سرخس محموله های باری که مقصد آن کشور ترکمنستان است، همچنان از طریق تبادل یدک صورت می گیرد و فقط بارهایی که مقصدشان کشورهای آسیای میانه است ...
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۶/۲۹ - ۱۶:۵۷   + ۲ سایت دیگر  
گرگان - ایرنا - تبدیل گلستان به شاهراه ریلی حمل کالا و توسعه تجارت در گستره ای از شرق دور تا همسایه های غربی و شمالی با استفاده از ظرفیت مرز اینچه برون و برقراری ارتباط تجاری و اقتصادی با کشورهای آسیای میانه در حال تحقق است و می تواند گلستان را به مرکز سرمایه گذاری و توسعه ترانزیت کالای ایران تبدیل ...
خبر خودرو   ۱۴۰۱/۰۶/۲۹ - ۱۶:۰۷   + ۳ سایت دیگر  
یکی از مقامات نیجریه روز گذشته (دوشنبه) تایید کرد که 1.8 تن کوکائین به ارزش خیابانی 278.5 میلیون دلار از انباری در "لاگوس" کشف و ضبط شده است. به گزارش ایسنا، وی اعلام کرد که این محموله کوکائین روز یکشنبه در انبار یک ملک مسکونی کشف شده است. ...
مدیر پایانه مرزی بیله سوار از رشد 61 درصدی ترانزیت خروجی از پایانه مرزی بیله سوار خبر داد.
ایران آنلاین   ۱۴۰۱/۰۶/۲۹ - ۱۲:۰۹   + ۲ سایت دیگر  
همکاری تجاری ایران با روسیه از ابتدای سال تاکنون 25 درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد داشته است.این رشد تجاری بخشی از برنامه افزایش همکاری های منطقه ای است که در نهایت منجر به رشد ترانزیت می شود ...
خبرگزاری صنایع   ۱۴۰۱/۰۶/۲۹ - ۱۲:۰۳   + ۱۲ سایت دیگر  
مرکز پژوهش های اتاق بازرگانی ایران در پژوهشی در پژوهشی به بررسی مشکلات سد راه توسعه ترانزیت کشور پرداخت و پیشنهادتی برای رفع این موانع ارائه داد. *** چالش های کوتاه مدت و میان مدت بخش حمل و نقل ایران ...
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۶/۲۹ - ۰۹:۳۱   + ۷ سایت دیگر  
ایسنا/آذربایجان غربی مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان غربی گفت: 50 درصد ترانزیت کشور از طریق مرزهای آذربایجان غربی و راه های ارتباطی این استان انجام می گیرد و این امر بیانگر لزوم توجه ویژه به این بخش است.
شبستان   ۱۴۰۱/۰۶/۲۹ - ۰۸:۰۵   + ۴ سایت دیگر  
زنگ خطر قاچاق پزشک به اسم مهاجرت ، بابت مصوبه شورا در دیوان دفاع می کنیم و راه اندازی خط ترانزیت خودرو از خلیج فارس به بندر کاسپین از عناوین روزنامه های امروز(29 شهریور) استان گیلان است.
موسسه مطالعاتی تحریریه   ۱۴۰۱/۰۶/۲۹ - ۰۱:۰۶    
رئیس جمهور اوکراین اعلام کرد کی یف تنها در صورتی اجازه ترانزیت آمونیاک روسیه از طریق خاک خود را می دهد که مسکو اسرای جنگی اوکراینی را آزاد کند.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۶/۲۹ - ۰۰:۲۰   + ۲۰ سایت دیگر  
رئیس انجمن صنفی شرکت های حمل ونقل بین المللی ایران با بیان اینکه در حوزه ترانزیت، پارامترهای سرعت، کیفیت و قیمت اهمیت دارد، گفت: تا زمانی که سازمان ها قوانین ضد و نقیض و متعدد داشته باشند، شرایط ترانزیت اصلاح نمی شود.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۱/۰۶/۲۹ - ۰۰:۰۸    
بندر لنگه از بنادر مهم ایران در دوره قاجار به شمار می آید و بیشترین شکوفایی آن مربوط به همین دوره بوده است. این بندر در حقیقت یک بندر ترانزیت کالا است که از سرتاسر دنیا، اعم از هند، انگلستان، فرانسه، آلمان و دیگر کشورها به آن کالا وارد می شده، قسمتی از آن به وسیله قوافل، به لار ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۰۶/۲۸ - ۱۹:۲۲   + ۱ سایت دیگر  
استاندار گلستان گفت: توسعه در زمینه منطقه آزاد اینچه برون، ایجاد شرکت های مشترک چند منظوره در بنادر، توسعه صنعت گردشگری، تسهیل خط پروازی گرگان به قازان و ترانزیت تجاری هم ترین برنامه های استان گلستان برای همکاری با تاتارستان دانست.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۰۶/۲۸ - ۱۷:۱۲   + ۵ سایت دیگر  
گرگان- معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار گلستان گفت: ما در استان گلستان آماده ایم سریع ترین امکان ترانزیتی کالاهای روسیه و تاتارستان را به هندوستان و سایر کشورهای منطقه فراهم کنیم.
تجارت گردان   ۱۴۰۱/۰۶/۲۸ - ۱۶:۱۱   + ۳۰ سایت دیگر  
معاون امور بندری و حوزه خزر سازمان منطقه ازاد انزلی با اشاره به راه اندازی مسیر ترانزیتی خودرو از کشورهای حاشیه خلیج فارس به کشورهای حوزه خزر گفت: برای نخستین بار ، 350 دستگاه خودروی سواری توسط 4 شناور از مجتمع بندری کاسپین ترانزیت شد.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۶/۲۸ - ۱۳:۰۷   + ۵۲ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- مدیرکل تجاری سازی و امور تشکل های وزارت راه و شهرسازی گفت: تلاش داریم تا قطار مستقیم چین به ایران را راه اندازی کنیم که نشانه مثبتی در چارچوب حمایتی و تقویت کننده عضویت در سازمان شانگهای برای بخش ترانزیت و حمل و نقل است.
بازار کار   ۱۴۰۱/۰۶/۲۸ - ۱۲:۴۹    
شرکت تولید شمش روی در زنجان برای تکمیل کادر خود نیاز به چند نفر نیرو دارد. به گزارش پایگاه خبری بازار کار، شرکت تولید شمش روی در زنجان برای تکمیل کادر خود به چند نفر نیروی فیلترچی PH، کیک شویی و محلول سازی با سابقه نیازمند است. ...
تبریزمن   ۱۴۰۱/۰۶/۲۸ - ۱۲:۲۲   + ۹ سایت دیگر  
رئیس جمهور تاتارستان گفت: هدف از سفر تقویت ارتباطات در حوزه های صنعت، کشاورزی، گردشگری و ترانزیت است.
ایران آنلاین   ۱۴۰۱/۰۶/۲۸ - ۱۱:۳۳   + ۲ سایت دیگر  
حمل و نقل از ارکان مهم توسعه اقتصادی و کسب درآمد و رشد تولید ناخالص داخلی است. با توجه به موقعیت ارتباطی ایران در یکی از محورهای مهم ترانزیتی منطقه، توسعه حمل و نقل کشور عامل تعیین کننده در رشد تزانزیت و درآمدهای ناشی از آن است ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۰۶/۲۸ - ۱۱:۰۵   + ۱۷ سایت دیگر  
برای نخستین بار در کشور فرایند بین المللی گمرکی ترانزیت جاده ای کالا به صورت الکترونیک (طرح حمل و نقل بین المللی جاده ای یا کارنه etir) از مسیر گمرک شهید رجایی بندرعباس اجرایی شد.
آفتاب یزد   ۱۴۰۱/۰۶/۲۸ - ۱۱:۰۱   + ۱۴ سایت دیگر  
رئیس اداره کانال سوئز، از افزایش 15 درصدی هزینه های ترانزیت برای انواع کشتی های عبوری از کانال سوئز در سال 2023 خبر داد.
تین نیوز   ۱۴۰۱/۰۶/۲۸ - ۰۹:۴۲   + ۱۸ سایت دیگر  
مدیرکل بنادر و دریانوردی گیلان آخرین وضعیت راه اندازی خطوط کشتیرانی منظم کانتینری در دریای خزر را تشریح کرد و گفت: خوشبختانه شاهد افزایش میزان ترافیک و ترانزیت کالا در بنادر انزلی و امیرآباد پس از راه اندازی هستیم.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۶/۲۸ - ۰۸:۴۷   + ۳ سایت دیگر  
فرمانده انتظامی بوئین زهرا از توقیف یک دستگاه سواری پراید و کشف 20 هزار قرص متادون غیر مجاز در محور ترانزیت این شهرستان خبر داد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۰۶/۲۸ - ۰۷:۵۳   + ۳ سایت دیگر  
آستارا- فرماندار آستارا با بیان اینکه نباید شاهد پارک کامیون های ترانزیت در شهر باشیم، گفت: ترافیک این کامیون ها در آستارا باید ساماندهی شود.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۱/۰۶/۲۸ - ۰۱:۰۳    
ابوذر گوهری مقدم معاون بین الملل مرکز بررسی های استراتژیک ریاست جمهوری در توییتی نوشت: تاکید رئیس جمهور بر کریدورها و ترانزیت پایدار در اجلاس شانگهای، امری راهبردی در نقشه راه پیشرفت کشور است که باید به عنوان اولویت اصلی تعقیب و زیرساخت های آن از طریق اجرای توافقات راهبردی با اعضای این پیمان فراهم ...
نصر نیوز   ۱۴۰۱/۰۶/۲۷ - ۲۲:۲۶    
نصر: ایران با داشتن 15 همسایه در محیط پیرامونی اش یکی از پرهمسایه ترین کشورهای جهان به شمار می رود. جغرافیای پرهمسایگی ظرفیت ها و فرصت های انحصاری و جبری فراوانی را به کشور عرضه می کند، مرجعیت ژئوپلیتیک، ترانزیت و ارتباطات، بازارهای گوناگون، فرهنگ های همپوشان و هویت های همزیست از آن جمله اند ...