یکشنبه ۰۴ آبانساعت ۲۳:۳۲Oct 2020 25

جدیدترین‌های «لیتوانی»

خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۸/۰۲ - ۱۷:۴۰   + ۱ سایت دیگر  
فوران کرونا در لیتوانی باعث شده تا دوازده شهر این جمهوری در وضعیت قرمز قرار گیرد.
برترین ها   ۱۳۹۹/۰۸/۰۱ - ۱۳:۳۷   + ۴ سایت دیگر  
برترین ها: مریم کاویانی در استوری به آرزوی خود برای همسر دیپلماتش اشاره کرده است. رامین مهمانپرست (زاده تیر 1339 - تهران) سخنگوی اسبق وزارت امور خارجه و سفیر پیشین ایران در لهستان و لیتوانی است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۱۷:۳۵    
طوفان کرونا در لیتوانی باعث شده تا این جمهوری به کانون این بیماری در منطقه حوزه دریای بالتیک تبدیل شود.
شهرآٰرا نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۱۶:۴۶    
بازیکن اهل لیتوانی تیم بسکتبال شهرداری بندرعباس به زودی در تمرینات این تیم حضور خواهد یافت.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۱۱:۵۲    
تیم بسکتبال شهرداری بندرعباس برای حضوری قدرتمند در فصل جدید لیگ برتر بسکتبال، هارولداس ساپریکیناس بازیکن 25 ساله اهل کشور لیتوانی را به خدمت گرفت.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۱۹:۱۶    
تیم بسکتبال شهرداری بندرعباس با "شوتینگ گاردی" از لیتوانی به توافق رسیدند.
ورزش 3   ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۱۹:۱۰   + ۲ سایت دیگر  
یک گارد اهل لیتوانی با سابقه بازی در سری C ایتالیا به تیم بسکتبال شهرداری بندرعباس ملحق شد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۱۸:۳۶   + ۱ سایت دیگر  
بازیکن اهل لیتوانی با عقد قراردادی به تیم بسکتبال شهرداری بندرعباس پیوست.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۷/۲۱ - ۱۶:۰۵    
انتخابات پارلمانی در لیتوانی به دور دوم کشیده شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۷/۲۱ - ۱۲:۳۱   + ۱ سایت دیگر  
شهروندان لیتوانی در شرایطی پای صندوق های رأی رفتند که این جمهوری بدلیل همه گیری کرونا در شرایط دشواری قرار دارد؛ حزب حاکم اتحادیه دهقانان و سبز های لیتوانی بخت بیشتری برای پیروزی دارد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۱ - ۰۹:۳۰    
حزب اصلی اپوزیسیون لیتوانی احتمالا در دور نخست انتخابات پارلمانی این کشور پیروز می شود که این احتمال، یک انتقاد به نحوه رسیدگی نخست وزیر به بحران کروناویروس محسوب می شود.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۰ - ۱۳:۴۳   + ۱ سایت دیگر  
دور اول انتخابات پارلمانی لیتوانی برای انتخاب 141 قانونگذار این کشور آغاز شد؛ ائتلاف چهارحزبی حاکم با چالشی دشوار از جانب مخالفانش مواجه است.
سلام نو   ۱۳۹۹/۰۷/۱۹ - ۱۴:۳۹   + ۷ سایت دیگر  
انگلیس سفیر خود را به دلیل اخراج شماری از دیپلمات های لهستان و لیتوانی از بلاروس، از این کشور خارج کرد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۷/۱۹ - ۱۴:۲۵   + ۲ سایت دیگر  
لندن با هدف حمایت از تغییر نتیجه انتخابات در بلاروس و همچنین به بهانه واکنش به تصمیم رئیس جمهور این کشور در اخراج دیپلمات های لهستان و لیتوانی سفیر خود را از مینسک فراخواند.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۹ - ۱۲:۱۷   + ۳ سایت دیگر  
انگلیس، بعد از آنکه رئیس جمهور بلاروس 35 دیپلمات از کشورهای همسایه لهستان و لیتوانی را از کشورش اخراج کرد، موقتاً سفیر خود در بلاروس را فراخوانده است.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۹ - ۱۲:۱۴   + ۱ سایت دیگر  
رای دهندگان در لیتوانی فردا (یکشنبه) پارلمان جدیدی انتخاب می کنند، آن هم برای کشوری که اخیرا شاهد افزایش در شمار مبتلایان به کووید-19 بوده و دولت ائتلافی راست میانه اش به خاطر افزایش نرخ بیکاری مرتبط با پاندمی کرونا به شدت مورد انتقاد قرار گرفته است.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۹ - ۰۹:۴۲    
خبرگزاری بلاروسی "بلتا" اعلام کرد رئیس جمهور این کشور گفته است که "سوتلانا تیخانوفسکایا"، نامزد پیشین ریاست جمهوری بلاروس، خودش خواسته که به خارج از کشور برده شود، اما بعد از گذشتن از مرز تحت کنترل آژانس های اطلاعاتی لیتوانی قرار گرفته است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۷/۱۹ - ۰۶:۳۵   + ۱ سایت دیگر  
در فضایی از تنش های شدید دیپلماتیک با بلاروس، لهستان و لیتوانی دیپلمات های خود را فراخواندند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۷/۱۸ - ۱۶:۵۵    
کشور رومانی نیز به تبعیت از شمار بسیاری از کشور های منطقه و به نشانه همبستگی با لهستان و لیتوانی ، سفیر خود در بلاروس را روز جمعه فراخواند.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۱۷ - ۱۱:۱۸   + ۵ سایت دیگر  
روسیه برای سوتلانا تیخانوفسکایا رهبر مخالفان بلاروس که بعد از شکست در انتخابات ریاست جمهوری به لیتوانی گریخت و در حال لابی با کشورهای غربی علیه رئیس جمهور بلاروس است، قرار بازداشت صادر کرد.
آنا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۶ - ۲۰:۴۸   + ۲ سایت دیگر  
وزارت کشور روسیه در سایت خود بدون ارائه جزئیات بیشتر اعلام کرد: سوتلانا تیخانوفسکایا، رهبر اپوزیسیون بلاروس که نتایج انتخابات را به رسمیت نشناخته و بنا به دلایل امنیتی به لیتوانی رفته است، براساس پرونده کیفری در روسیه مظنون شناخته شده است.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۶ - ۱۴:۵۹   + ۲ سایت دیگر  
دولت لیتوانی امروز چهارشنبه به خبرگزاری رویترز اعلام داشت، این کشور به موجب یک برنامه همکاری فرامرزی تامین شده از سوی اتحادیه اروپا جلوی پرداخت پول به بلاروس را گرفته چرا که این نگرانی را داشته که این پولها مورد سواستفاده قرار بگیرند.
روز نو   ۱۳۹۹/۰۷/۱۵ - ۲۱:۱۵   + ۲ سایت دیگر  
"امانوئل مکرون" رییس جمهوری فرانسه نتوانست در این مراسم شرکت کند چرا که برای بازدیدی رسمی به لیتوانی سفر کرده است. با این حال، "فرانسوا اولاند" رئیس جمهوری سابق فرانسه به همراه "ژولی گایه" شریک زندگی اش در این مراسم حضور داشت. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۷/۱۵ - ۰۶:۲۵    
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صداوسیم ا از سن پترزبورگ ، تعداد بیماران کرونایی در یک جهش ناگهانی در لیتوانی به 5028 نفر رسید. تنها طی شبانه روز گذشته صد نفر به بیماران کرونایی در این جمهوری کم جمعیت حوزه دریای بالتیک افزوده شد ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۴ - ۱۴:۵۳   + ۲ سایت دیگر  
وزیر امور خارجه لیتوانی، پس از سفر هیات فرانسوی از ترس ابتلا به کرونا به مدت یک هفته وارد قرنطینه شد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۷/۱۳ - ۱۷:۴۵    
مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا قطع روابط دیپلماتیک لهستان و لیتوانی با بلاروس را عامل تضعیف گفت وگو ها دانست.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۷/۱۲ - ۱۱:۳۵    
وزارت امور خارجه بلاروس ضمن اعمال تحریم های تلافی جویانه علیه اتحادیه اروپا، اعلام کرد که از لهستان و لیتوانی خواسته شده تا ترکیب نمایندگی های دیپلماتیک خود در مینسک را به ترتیب به 18 و 14 دیپلمات کاهش دهند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۷/۱۱ - ۲۳:۰۵    
بلاروس، سفرایش در لهستان و لیتوانی را برای مشورت فرا می خواند.
فدراسیون قایقرانی   ۱۳۹۹/۰۷/۱۰ - ۱۱:۳۲    
ملی پوش بادبانی کشورمان که در اسپانیا اردو زده زیر نظر مربی تیم ملی لیتوانی تمرینات خود را برای حضوری موفق در انتخابی المپیک 2020 انجام می دهد. به گزارش روابط عمومی فدراسیون قایقرانی ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۷/۰۸ - ۱۷:۱۵   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صداوسیما به نقل از خبرگزاری فرانسه از ویلنیوس، امانوئل مکرون رئیس جمهور فرانسه میانجیگری سازمان امنیت و همکاری اروپا را برای حل بحران بلاروس خواستار شده، اما همتای روس وی ولادیمیر پوتین فشار های بی سابقه خارجی بر بلاروس را محکوم کرده است. ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۰۸ - ۱۲:۳۹   + ۱ سایت دیگر  
رئیس جمهوری فرانسه امروز (سه شنبه) در لیتوانی با رهبر اپوزیسیون بلاروس دیدار کرد. سوتلانا تیخانوفسکایا از ماکرون خواسته تا در مذاکرات برای انتخابات ریاست جمهوی جدید در بلاروس شرکت کند.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۰۸ - ۱۱:۰۱   + ۲ سایت دیگر  
منابع خبری وابسته به رهبر مخالفان بلاروس از دیدار او با رئیس جمهور فرانسه در جریان سفر وی به لیتوانی خبر دادند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۷/۰۸ - ۱۰:۲۰    
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما به نقل از خبرگزاری رویترز، امانوئل مکرون، رئیس جمهور فرانسه روز سه شنبه در دومین روز سفر دوره ای خود به لیتوانی و لتونی، در ویلنیوس، پایتخت لیتوانی با سوتلانا تیخانوفسکایا، رهبر مخالفان دولت بلاروس دیدار کرد. ...
شفقنا   ۱۳۹۹/۰۷/۰۸ - ۰۹:۳۵    
شفقنا- رییس جمهور فرانسه با رهبر مخالفان دولت بلاروس دیدار می کند. به گزارش سرویس ترجمه شفقنا؛ امانوئل مکرون امروز(سه شنبه) با سوتلانا تیخانوفسکایا رهبر مخالفان بلاروس دیدار و گفتگو خواهد کرد. این دیدار در کشور لیتوانی انجام خواهد شد ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۷/۰۷ - ۲۰:۴۵   + ۲ سایت دیگر  
رئیس جمهور فرانسه فردا با سوتلانا تیخانوفسکایا در ویلنیوس، پایتخت لیتوانی دیدار می کند.
آقای خبر   ۱۳۹۹/۰۷/۰۷ - ۰۹:۱۱   + ۸ سایت دیگر  
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، الکساندر لوکاشنکو رئیس جمهور بلاروس روز گذشته (یکشنبه) به لفاظی های مداخله جویانه امانوئل ماکرون رئیس جمهور فرانسه واکنش نشان داد. ...
ایمنا   ۱۳۹۹/۰۷/۰۶ - ۱۵:۱۰    
برنامه ریزان کلایپدا، شهری در لیتوانی، تپه جوناس در یکی از مکان های تاریخی شهر را از نو طراحی و آن را به مکانی برای برگزاری رویدادهای مختلف، مسابقات ورزشی و مراکز تفریحی تبدیل کرده اند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۷/۰۵ - ۱۵:۱۱   + ۲ سایت دیگر  
رئیس جمهور فرانسه برای نخستین بار به لتونی و لیتوانی، دو کشور بالتیک سفر می کند و امیدوار است در خصوص بحران سیاسی بلاروس حمایت آن ها را به دست آورد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۰۴ - ۱۶:۲۳   + ۶ سایت دیگر  
رسانه های دانمارکی اعلام کردند: دانسک بانک دانمارک، از طریق شعبه خود در لیتوانی به دویچه بانک آلمان در پولشویی 600 میلیون دلاری کمک کرده است.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۰۱ - ۱۹:۰۷   + ۱ سایت دیگر  
وزیر دفاع لیتوانی با اعلام حضور قوای بیشتری از آمریکا در مرز این کشور با بلاروس مدعی شد این تحرک نظامی ربطی به حوادث اخیر در این کشور همسایه ندارد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۰۱ - ۱۵:۰۲   + ۱ سایت دیگر  
وزیر دفاع لیتوانی امروز (سه شنبه) اعلام کرد، یک گردان جدید از نیروهای آمریکایی شامل تانک ها و خودروهای زرهی در ماه نوامبر در لیتوانی مستقر خواهند شد و تا اواسط ژوئن 2021 در آنجا باقی خواهند ماند.
پایگاه خبری قلم   ۱۳۹۹/۰۶/۳۱ - ۱۵:۵۷   + ۳ سایت دیگر  
روسای جمهوری لهستان، لیتوانی و رومانی قرار است در نشست قریب الوقوع خود از رهبران اتحادیه اروپا بخواهند تا در صورت برگزاری انتخابات دموکراتیک در بلاروس برای این کشور بسته حمایتی شامل تجارت و مسافرت بدون ویزا در نظر بگیرند.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۶/۳۱ - ۱۵:۰۹   + ۱ سایت دیگر  
هماهنگ کننده مبارزه با تروریسم در وزارت خارجه آمریکا امروز (دوشنبه) به منظور رایزنی در خصوص تلاش ها علیه حزب الله لبنان به لیتوانی می رود.
روزنامه نصف جهان   ۱۳۹۹/۰۶/۳۱ - ۱۲:۰۱   + ۲ سایت دیگر  
نصف جهان: جالب است که آمارهای خودکشی در کشورهای ناآرام کمترین میزان را دارد و این آمارها در کشورهای پیشرفته و مدرن سرسام آورتر است. افغانستان در هر صد هزار نفر، 4/7 مورد خودکشی، عراق سه مورد و سوریه فقط1/9 مورد خودکشی داشته است! ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۶/۲۹ - ۰۵:۵۵   + ۱ سایت دیگر  
به نظر الکساندر لوکاشنکو، لیتوانی و لهستان برای به راه انداختن جنگ تلاش می کنند.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۶/۲۸ - ۱۷:۲۲   + ۵ سایت دیگر  
مسکو - ایرنا - رئیس جمهوری بلاروس اعلام کرد که دستور بستن مرزهای کشورش با لهستان، لیتوانی و اوکراین را صادر کرده است و ارتش محافظت از مرزها را به دست گرفته است.
آنا   ۱۳۹۹/۰۶/۲۸ - ۱۲:۴۲   + ۴ سایت دیگر  
رئیس جمهور بلاروس در یک گردهمایی در شهر مینسک اعلام کرد: کشور به ناچار ارتش را به حال آماده باش درآورده و مرزهای غربی خود به خصوص به سمت لیتوانی و لهستان را می بندد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۶/۲۸ - ۰۹:۴۸   + ۴ سایت دیگر  
رئیس جمهوری بلاروس اعلام کرد، سربازان را در حالت آماده باش کامل قرار داده و تمامی مرزها با لهستان و لیتوانی را می بندد.
آنا   ۱۳۹۹/۰۶/۲۶ - ۱۸:۴۹    
رئیس جمهور فرانسه در سفری بی سابقه پس از سال 2001 و در بحبوحه تنش ها با روسیه از دو کشور لیتوانی و لتونی دیدن می کند.