دوشنبه ۲۶ اردیبهشتساعت ۲۰:۵۲May 2022 16
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «رودخانه کارون»

فاش نیوز   ۱۴۰۱/۰۲/۲۵ - ۱۰:۲۱    
تقابل با بعثی ها با تانک های خودشان عملیات بیت المقدس با هدف آزادسازی شهر های خرمشهر، هویزه و جاده اهواز - خرمشهر و خارج کردن شهر های اهواز، حمیدیه و سوسنگرد و نیز جاده اهواز آبادان از برد توپخانه دشمن و همچنین تأمین مرز بین المللی انجام شد. ...
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۲/۲۴ - ۲۱:۲۳   + ۸ سایت دیگر  
اهواز - ایرنا - مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب خوزستان گفت: با فعالیت تصفیه خانه شرق اهواز، تا مهر سال جاری از ورود 19 خروجی فاضلاب به رودخانه کارون جلوگیری خواهد شد.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۲/۲۴ - ۲۰:۳۳   + ۱۱ سایت دیگر  
اهواز - ایرنا - استاندار خوزستان گفت: سه تصفیه خانه در اهواز برای جلوگیری از ورود فاضلاب به رودخانه کارون فعالیت خواهند داشت.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۲/۲۴ - ۲۰:۱۵   + ۴ سایت دیگر  
ایسنا/خوزستان مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خوزستان گفت: با تلاش هایی که در حال انجام است تا پایان شهریورماه و یا ابتدای مهرماه از 24 نقطه ای که فاضلاب وارد رودخانه کارون می شود، 19 نقطه حذف خواهد شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۰۲/۲۴ - ۱۱:۵۰    
شهردار اهواز گفت: طرح های عمرانی فعال در حاشیه رودخانه کارون ارتباطی به شهرداری ندارند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۲/۲۱ - ۱۳:۰۲   + ۱ سایت دیگر  
دستگاه قضا در خوزستان همانند پایتخت و دیگر استان ها جدیت بیشتری در زمینه برخورد با ساخت و سازهای غیرقانونی در بستر رودخانه کارون داشته باشد و با متخلفان مماشات نکند.
رکنا   ۱۴۰۱/۰۲/۱۹ - ۱۴:۵۳   + ۹ سایت دیگر  
حوادث رکنا: یک جوان 18 ساله در رودخانه کارون غرق شد و جان باخت.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۲/۱۹ - ۱۳:۰۹   + ۳ سایت دیگر  
اهواز - ایرنا - مدیر مهندسی رودخانه ها و سواحل سازمان آب و برق خوزستان با انتقاد از تعرض متعدد به رودخانه کارون در اهواز، گفت: بابت تخلفات اخیر در زمینه استقرار هواپیمای مسافری فرسوده در بستر رودخانه کارون و پروژه درختکاری در پارک ساحلی مالیات در اهواز به مراجع قضایی اعلام شکایت شده است.
قم پرس   ۱۴۰۱/۰۲/۱۹ - ۰۴:۵۱   + ۵ سایت دیگر  
عملیات بیت المقدس در روز دهم اردیبهشت ماه در غرب رودخانه کارون و خرمشهر و با رمز عملیات یا علی بن ابی طالب با هدف آزادسازی شهر های خرمشهر، هویزه و جاده اهواز به خرمشهر، خارج کردن شهر های اهواز ...
فاش نیوز   ۱۴۰۱/۰۲/۱۸ - ۱۲:۴۲   + ۲ سایت دیگر  
عملیات بیت المقدس با رمز یا علی بن ابیطالب (ع) با هدف آزادسازی شهر های خرمشهر، هویزه و جاده اهواز - خرمشهر و خارج کردن شهر های اهواز، حمیدیه و سوسنگرد و نیز جاده اهواز آبادان از برد توپخانه دشمن انجام شد. ...
فاش نیوز   ۱۴۰۱/۰۲/۱۸ - ۱۱:۲۲    
رزمندگان ما در مرحله دوم روحیه عجیبی داشتند. تماس هایی که آن ها با خارج از جبهه می گرفتند، یا اخبار را که از تهران می شنیدند و خوشحالی مردم و دعای همه برای آزادی خرمشهر را می دیدند، روحیه پیدا می کردند. ...
فاش نیوز   ۱۴۰۱/۰۲/۱۶ - ۱۰:۲۵   + ۸ سایت دیگر  
عملیات بیت المقدس در غرب رودخانه کارون و خرمشهر و با رمز عملیات یا علی بن ابی طالب با هدف آزادسازی شهر های خرمشهر، هویزه و جاده اهواز به خرمشهر، خارج کردن شهر های اهواز، حمیدیه و سوسنگرد و نیز جاده اهواز به آبادان انجام شد. ...
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۱/۰۲/۱۵ - ۱۲:۳۶   + ۲۱ سایت دیگر  
عملیات بیت المقدس در غرب رودخانه کارون و خرمشهر و با رمز عملیات یا علی بن ابی طالب با هدف آزادسازی شهر های خرمشهر، هویزه و جاده اهواز به خرمشهر، خارج کردن شهر های اهواز، حمیدیه و سوسنگرد و نیز جاده اهواز به آبادان انجام شد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۰۲/۱۱ - ۱۱:۳۷   + ۳ سایت دیگر  
پمپ های دوزینگ وظیفه تزریق مواد شیمیایی(پک و کلرورفریک)را به عهده دارند که در فرآیند تصفیه آب ورودی از رودخانه کارون به نیروگاه نقش مهمی را ایفا می کنند.
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۱/۰۲/۱۰ - ۱۵:۵۷   + ۳۷ سایت دیگر  
عملیات بیت المقدس روز دهم اردیبهشت در غرب رودخانه کارون و خرمشهر و با رمز عملیات یا علی بن ابی طالب با هدف آزادسازی شهر های خرمشهر، هویزه و جاده اهواز - خرمشهر به صورت مشترک توسط نیرو های سپاه و ارتش انجام شد.
تابا خبر   ۱۴۰۱/۰۲/۰۷ - ۱۰:۴۹   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش تابا ؛ اصولا” از آنجایی که رودخانه کارون و حریم آن در اختیار سازمان آب و برق خوزستان است و متولی ساماندهی رودخانه نیز این سازمان می باشد. لذا شهرداری اهواز هیچگونه مجوزی جهت فعالیت در بستر و یا حریم رودخانه از سازمان آب برق نگرفته است و هیچ پروژه ای در دوسمت جاده ساحلی توسط شهرداری اهواز ...
خبر آنلاین   ۱۴۰۱/۰۱/۲۷ - ۱۵:۵۹    
جوان 20 ساله اندیکایی به علت ناآشنایی با فنون شنا در بالادست رودخانه کارون غرق شد.
تابا خبر   ۱۴۰۱/۰۱/۲۷ - ۱۱:۱۴    
به گزارش تابا ؛ بهرام گفت: با توجه به رسوب گذاری در محل تلاقی رودخانه کارون با کانال آبگیر ایستگاه پمپاژ شعیبیه و تشدید رسوب در آن کانال، برنامه عملیات لایروبی ورودی ایستگاه پمپاژ شعیبیه در محل رودخانه و کانال آبگیر ایستگاه پمپاژ به لحاظ تامین آب اراضی کشاوزی منطقه شعیبیه ...
رهیاب   ۱۴۰۱/۰۱/۲۵ - ۱۲:۳۰    
آتش زدن زباله ها و انبار نخاله ها در بستر رودخانه کارون نه تنها آلودگی هوای استان را صد چندان کرده بلکه برای محیط زیست، بهداشت و سلامت انسان و حیوانات مخاطره آمیز شده و نیز تصویر بدترکیب و مشمئزکننده ای هم ایجاد می کند.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۰۱/۲۳ - ۲۱:۰۲   + ۹ سایت دیگر  
اهواز- معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خوزستان گفت: 19 نقطه در خروجی شبکه فاضلاب به رودخانه کارون تا نیمه امسال به تناوب رفع خواهند شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۰۱/۲۳ - ۱۹:۲۵    
19 نقطه تخلیه فاضلاب در رودخانه کارون تا تیرماه امسال در طرح فاضلاب اهواز حذف می شود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۰۱/۲۳ - ۱۰:۳۰    
مدیرکل راه آهن جنوب توضیحاتی درخصوص فیلم منتشر شده در فضای مجازی با عنوان تخلیه مواد اسیدی در رودخانه کارون ارائه کرد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۰۱/۲۳ - ۰۰:۲۵   + ۳ سایت دیگر  
مدیر کل راه آهن جنوب گفت: هیچگونه مواد اسیدی در رودخانه کارون رها نشده است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۱/۲۲ - ۱۹:۴۲   + ۹ سایت دیگر  
مدیرکل حفاظت محیط زیست خوزستان با رد ریختن مواد سوختی و اسیدی در داخل رودخانه کارون، گفت: از واگن مخزن دار جهت خاموش کردن نیزارهای نزدیک پل سیاه استفاده شد و پس از اتمام عملیات آبی باقی مانده در واگن در رودخانه تخلیه شد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۰۱/۱۹ - ۰۹:۲۷    
یک قایق با گردشگری آبی در رودخانه کارون نوروز را با مرگ چهار شهروند در خرمشهر خاتمه داد.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۱/۱۸ - ۱۶:۴۱   + ۴ سایت دیگر  
اهواز- ایرنا- مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب با تاکید بر اهمیت بهره وری در استفاده از حقابه تخصیصی به حوزه صنعت به ویژه در بخش نفت گفت: به منظور کاهش برداشت از رودخانه کارون، کمیته آب در این شرکت تشکیل شد.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۱/۱۷ - ۱۶:۲۱   + ۳ سایت دیگر  
آبادان - ایرنا - سرپرست شهرداری خرمشهر گفت: پروژه احداث دیوار ساحلی ضلع جنوبی رودخانه کارون محدوده خرمشهر با اعتبار اولیه 250 میلیارد ریال آغاز شد.
خبر خودرو   ۱۴۰۱/۰۱/۱۷ - ۱۰:۲۲   + ۸ سایت دیگر  
روزنامه همشهری: سه روز پس از حادثه هولناک غرق شدن قایقی در رودخانه کارون که در جریان آن 4 نفر ازجمله 3 کودک جان خود را از دست دادند، یکی از نجات یافتگان این حادثه ناگفته هایی از آنچه رخ داده را بازگو کرد. ...
تازه ترین ها   ۱۴۰۱/۰۱/۱۶ - ۱۲:۳۲   + ۲۴ سایت دیگر  
به گزارش خبرگزاری مهر ، فاخر باوی در این باره اظهار کرد: روز سیزدهم فروردین ماه، یک فقره قایق با 13 سرنشین در رودخانه کارون واژگون شد. وی ادامه داد: مأموران آتش نشانی بلافاصله اقدام به نجات مسافران کردند که چهار نفر از آنان پس از انتقال به بیمارستان، فوت کردند. ...
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۱/۱۶ - ۱۱:۱۲   + ۶ سایت دیگر  
آبادان -ایرنا- مدیر کل بندر و دریانوردی خرمشهر گفت: 157 هزار و 382 نفر سفر دریایی ، بازدید از حوزه بندری همچنین استفاده از جاذبه های آبی رودخانه کارون در تعطیلات نوروز امسال از طریق اسکله های مسافری بندر خرمشهر انجام شد.
عصر ایران   ۱۴۰۱/۰۱/۱۵ - ۲۱:۵۷   + ۱۳ سایت دیگر  
اهالی روستای لنده و سرصحرای استان خوزستان و روستای لندی استان چهارمحال و بختیاری با توجه به اشتراکات زیاد و نسبت های فامیلی و تعامل محلی، علی رغم وجود رودخانه کارون (بازفت) و کوهستانی بودن مسیر، با استفاده از جره یا گرگر در زبان محلی، از عرض رودخانه عبور می کنند.
آبادان نیوز   ۱۴۰۱/۰۱/۱۴ - ۱۱:۵۷   + ۳ سایت دیگر  
رئیس جمعیت هلال احمر خرمشهر علت واژگونی قایق و غرق شدن چهار گردشگر در رودخانه کارون را سوراخ بودن آن اعلام کرد.
روزنامه شهروند   ۱۴۰۱/۰۱/۱۴ - ۰۸:۱۷   + ۱ سایت دیگر  
دو قایق موتوری در رودخانه کارون خرمشهر با یکدیگر اصابت و مسافران نجات پیدا کردند. در پی این سانحه تعدادی از مسافران به درون آب پرتاب شدند که با ورود به موقع گروه امدادونجات بندر خرمشهر مسافران نجات پیدا کرده و به اسکله منتقل شدند. ...
سلام نو / ایسنا   ۱۴۰۱/۰۱/۱۴ - ۰۹:۰۳   + ۱۴ سایت دیگر  
عمیدزاده در خصوص علت واژگونی قایق گفت: پس از اتمام بررسی ها علت واژگونی قایق اعلام می شود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۰۱/۱۳ - ۲۲:۳۰    
رودخانه کارون در سالیان دور تنها رودخانه قابل کشتیرانی در کشور محسوب می شد، اما با ساخت و ساز ها غیرمجاز و تجاوز به حریم، رنگ و لعاب گذشته خود را از دست داده است.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۱/۰۱/۱۳ - ۲۰:۰۶   + ۱۳ سایت دیگر  
رییس اورژانس پیش بیمارستانی و مدیر حوادث دانشگاه علوم پزشکی آبادان، از فوت چهار نفر و 6 نفر مصدوم در اثر غرق شدگی در حفار شرقی خرمشهر خبر داد.
خبر روز   ۱۴۰۱/۰۱/۱۳ - ۱۹:۴۸   + ۷ سایت دیگر  
معاون عملیات آتش نشانی خرمشهر گفت: یک قایق گردشگری در رودخانه کارون محدوده حفار غربی خرمشهر با 12 سرنشین غرق شد که تاکنون جسد سه نفر از آب خارج شده است.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۱/۱۳ - ۱۸:۴۲   + ۱۷ سایت دیگر  
آبادان - ایرنا - معاون عملیات آتش نشانی خرمشهر گفت: یک قایق گردشگری در رودخانه کارون محدوده حفار غربی خرمشهر با 12 سرنشین غرق شد که تاکنون جسد سه نفر از آب خارج شده است.
ایلنا   ۱۴۰۱/۰۱/۱۳ - ۱۵:۰۰   + ۹ سایت دیگر  
شب گذشته برخورد 2 دستگاه قایق موتوری گردشگری در رودخانه کارون در خرمشهر باعث شد 13 سرنشین قایق ها به درون آب سقوط کنند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۱/۱۲ - ۲۳:۵۷   + ۱۰ سایت دیگر  
معاون امور دریایی بندر خرمشهر گفت: دو قایق موتوری در رودخانه کارون خرمشهر با یکدیگر اصابت کرده و خوشبختانه مسافران نجات پیدا کردند.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۱/۱۲ - ۱۴:۱۱   + ۳ سایت دیگر  
اهواز - ایرنا - یکی از تفریحاتی که می توان در خوزستان انجام داد قایق سواری در رود کارون است. هر سال گردشگرانی که در تعطیلات نوروز به استان خوزستان سفر می کنند قایق سواری بر روی کارون را از تفریحات به یاد ماندنی می دانند. قایق سواری در کنار پل سفید نماد شهر اهواز شور و شوق دیگری دارد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۱/۱۲ - ۱۱:۱۷    
شهر اهواز هرسال در ایام نوروز میزبان گردشگرانی است که به خوزستان سفر میکنند.یکی از تفریحاتی که می توان در اهواز انجام داد قایق سواری در رود کارون است. در تعطیلات نوروز، شاهد حضور گسترده مسافران نوروزی در ساحل رودخانه کارون برای لنج و قایق سواری هستیم.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۱/۱۱ - ۱۶:۲۳   + ۴ سایت دیگر  
اهواز - ایرنا - رییس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اهواز گفت: سه قایق نظارتی و نجات در رودخانه کارون برای رفاه حال شهروندان و مسافران نوروزی، در محدوده شهرستان اهواز مستقر شده است.
سلام نو   ۱۴۰۱/۰۱/۰۸ - ۱۳:۰۴   + ۱ سایت دیگر  
بند میزان یک اثر بسیار مهم در مجموعه بناهای آبی تاریخی شوشتر است که رودخانه کارون را به دو شاخه شطیط و گرگر با نسبت مشخص 4 دانگ و 2 دانگ تقسیم می کند.بند میزان از بناهای بسیار مهم در مجموعه بناهای آبی تاریخی شوشتر است که آغاز گر و عامل ایجاد حلقه آبی شوشتر است.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۱/۰۸ - ۱۲:۵۱   + ۸ سایت دیگر  
آبادان - ایرنا - مدیرکل بندر و دریانوردی خرمشهر گفت: 12 هزار و 256 گردشگر از ابتدای نوروز تاکنون از ظرفیت آبی رودخانه کارون در خرمشهر استفاده کردند.
معاون حقوقی، امور مجلس و استان های وزارت راه و شهرسازی گفت: ضرورت دارد با همت جهادی ظرفیت آبراه اروند توسعه پیدا کند.
همشهری   ۱۴۰۱/۰۱/۰۶ - ۱۲:۱۹   + ۳ سایت دیگر  
یک شهروند اهوازی با انتشار ویدئویی از رئیس جمهور درخواست کرد به ساخت و ساز در دل رودخانه کارون رسیدگی کند.
اصلاحات نیوز   ۱۴۰۱/۰۱/۰۶ - ۱۱:۲۲    
یک شهروند اهوازی خطاب به رییسی می گوید: رودخانه کارون را هم خصوصی کردند...
سازمان بنادر و دریانوردی   ۱۴۰۱/۰۱/۰۴ - ۲۱:۰۲    
اقدام به موقع گروه امداد و نجات دریایی بندر خرمشهر باعث شد که یک مسافر نجات پیدا کند.
تازه ترین ها   ۱۴۰۱/۰۱/۰۴ - ۱۶:۳۲   + ۱۷ سایت دیگر  
احمدعلی آهنگر شوشتری در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: نیروهای امداد و نجات ساحلی هلال احمر شوشتر در حین گشت زنی در رودخانه کارون چهار نوجوان و جوان اهوازی را در حال غرق شدن در حوالی زیر پل آزادگان مشاهده و با اقدامی به موقع آنها را مرگ نجات دادند. ...