یکشنبه ۰۶ اسفندساعت ۱۳:۲۲Feb 2024 25
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «رودخانه کارون»

خوزنیوز   ۱۴۰۲/۱۲/۰۱ - ۰۹:۲۷   + ۱ سایت دیگر  
رئیس اداره آبفا شهرستان گتوند از ریزش قسمتی از ساختمان تاسیسات آب شرب روستا های بخش عقیلی، گتوند به داخل رودخانه خبر داد. رستم عبدالله پور رئیس اداره آبفا شهرستان گتوند گفت: به علت پیشروی و تغییر بستر رودخانه کارون از سال های قبل به دیواره تاسیسات جنب رودخانه ...
انتخاب   ۱۴۰۲/۱۱/۳۰ - ۰۰:۲۱   + ۹ سایت دیگر  
پل سفید اهواز که به آن پل معلق و پل هلالی نیز می گویند یکی از نمادهای شهر اهواز محسوب می شود. این پل در سال 1315 خورشیدی بر روی رودخانه کارون ساخته شده است و در فصل زمستان با حضور پرندگان مهاجر در جوار رود کارون، حال و هوای دیگری پیدا می کند ...
خوزنیوز   ۱۴۰۲/۱۱/۲۹ - ۱۳:۱۱   + ۱۰ سایت دیگر  
امین نظری پل سفید اهواز که به آن پل معلق و پل هلالی نیز می گویند یکی از نمادهای شهر اهواز محسوب می شود. این پل در سال 1315 خورشیدی بر روی رودخانه کارون ساخته شده است و در فصل زمستان با حضور پرندگان مهاجر در جوار رود کارون، حال و هوای دیگری پیدا می کند ...
به گزارش پایگاه خبری آرمانشهر خبر، مهدی مرادحسینی در گفت وگو با خبرنگار ایمنا در خوزستان اظهار کرد: رودخانه کارون یکی از مهم ترین محرک های توسعه شهری اهواز است که می توان از ظرفیت آن برای توسعه شهر اهواز استفاده کرد و برای این اقدام ایمن سازی و زیباسازی حاشیه آن اهمیت زیادی دارد ...
ایسنا   ۱۴۰۲/۱۱/۱۶ - ۱۰:۵۴   + ۶ سایت دیگر  
ایسنا/خوزستان رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اهواز بر لزوم افزایش پایگاه های غریق نجات در رودخانه کارون تاکید کرد.
ایسنا   ۱۴۰۲/۱۱/۱۶ - ۰۹:۱۲   + ۷ سایت دیگر  
ایسنا/خوزستان رئیس سازمان سرمایه گذاری و مشارکت های مردمی شهرداری اهواز از تلاش برای انعقاد قرارداد ایجاد زیپ لاین روی رودخانه کارون تا قبل از پایان سال خبر داد.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۲/۱۱/۱۵ - ۱۰:۰۶    
پل های اهواز از مهم ترین دیدنی ها و نمادهای این شهر هستند؛ پل هایی روی رودخانه کارون که نقش ویژه ای در تسهیل رفت وآمد شهروندان دارند.
ایرنا   ۱۴۰۲/۱۱/۱۴ - ۱۳:۳۴   + ۳ سایت دیگر  
اهواز - ایرنا - سخنگوی اورژانس 115 خوزستان گفت: یک مرد اهوازی، روز شنبه بر اثر سقوط در رودخانه کارون غرق شد و جان خود را از دست داد.
اقتصاد آنلاین / ایسنا   ۱۴۰۲/۱۱/۱۴ - ۱۲:۲۶   + ۵ سایت دیگر  
سخنگوی اورژانس و مدیریت حوادث دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز از مرگ یک مرد میانسال در پی غرق شدگی در رودخانه کارون خبر داد.
ایمنا   ۱۴۰۲/۱۱/۱۴ - ۱۲:۰۹   + ۸ سایت دیگر  
سخنگوی اورژانس پیش بیمارستانی خوزستان گفت: یک نفر به علت غرق شدن در رودخانه کارون جان خود را از دست داد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۱۱/۱۴ - ۱۱:۲۰   + ۱ سایت دیگر  
سخنگوی مرکز اورژانس و فوریت های پزشکی خوزستان از جان باختن یک نفر بر اثر غرق شدن در رودخانه کارون مقطع اهواز خبر داد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۱۱/۱۲ - ۰۸:۰۱   + ۲ سایت دیگر  
رودخانه کارون در مسیر خود تا خلیج فارس، شهرهای مختلفی را سیراب می کند.
فرمانده قرارگاه منطقه ای جنوب غرب ارتش: امیر سرتیپ بیدادی، گفت: متخصصان مهندسی نیروی زمینی ارتش، با کمک شرکت های دانش بنیان و ماشین سازی اراک، قادر به ساخت و تولید انبوه پل های شناور و هجومی شده اند . ...
ایرنا   ۱۴۰۲/۱۱/۰۶ - ۱۴:۵۰   + ۸ سایت دیگر  
اهواز- ایرنا- آیین عملیات الحاق پل pmp شناور و هجومی ساخت داخل به گروه 422 مهندسی رزمی با حضور فرمانده نیروی زمینی ارتش بر روی روخانه کارون در اهواز انجام و مورد بهره برداری قرار گرفت.
اسپوتینگ روسیه   ۱۴۰۲/۱۱/۰۵ - ۱۳:۳۵   + ۳۶ سایت دیگر  
به گزارش اسپوتنیک، امیر سرتیپ کیومرث حیدری فرمانده نیروی زمینی ارتش ایران در آیین عملیات الحاق پل pmp شناور و هجومی به گروه 422 مهندسی رزمی این نیرو، گفت: با تولید و بهره برداری پل شناور و هجومی کاملا بومی، جمهوری اسلامی ایران در ردیف شش کشور تولید کننده این نوع پل در دنیا قرار گرفت. ...
ایسنا   ۱۴۰۲/۱۱/۰۱ - ۱۴:۴۰   + ۳ سایت دیگر  
ایسنا/خوزستان رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اهواز نجات یک دختر نوجوان پس از سقوط در رودخانه کارون خبر داد.
رکنا   ۱۴۰۲/۱۱/۰۱ - ۱۱:۵۴   + ۳ سایت دیگر  
حوادث رکنا: دختر نوجوان اهوازی از غرق شدن در رودخانه کارون با اقدام سریع نجات یافت.
تابا خبر   ۱۴۰۲/۱۰/۲۱ - ۲۰:۳۵   + ۴ سایت دیگر  
محرابیان با حضور در محل پروژه تصفیه خانه شهر خرمشهر از نزدیک در جریان آخرین وضعیت این طرح قرار گرفت و موانع ادامه طرح را بازدید و بررسی کرد به گزارش تابا؛ مجری طرح ضمن برشمردن دلایل زمان بر بودن تکمیل نهایی تصفیه خانه، بر لزوم تامین اعتبار ادمه این پروژه تاکید کرد. ...
خبر آنلاین   ۱۴۰۲/۱۰/۱۹ - ۰۰:۲۳   + ۵ سایت دیگر  
ایسنا نوشت: عملیات نصر در ابتدا یک عملیات آفندی زرهی موفق بود که به علت طرح ریزی مبتنی بر داده های غیرواقعی و نیز عدم تعادل در توازن رزمی با قوای دشمن، در مواجهه با پاتک زرهی ارتش عراق، ناکام شد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۱۰/۱۷ - ۱۵:۲۸    
اهواز - فرماندار اهواز گفت: یکی از اهداف اجرای پروژه فاضلاب اهواز، قطع کامل ورود فاضلاب به رودخانه کارون است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۱۰/۱۰ - ۲۱:۱۳   + ۵ سایت دیگر  
رئیس اداره میراث فرهنگی گردشگری و صنایع دستی شادگان گفت: تلمبه خانه نفت با سازه های ارزشمند آجری در مجاورت رودخانه کارون واقع شده است که می توان از آن به عنوان گنجینه نفت بهره برداری کرد.
خوزنیوز   ۱۴۰۲/۱۰/۰۳ - ۱۰:۱۲    
بازنشر خبر منتشر شده در خبرگزاری ایرنا - 2 شهریور 1385، کد خبر: 5056619 در نخستین روز از آغاز هفته دولت با حضور امیر حیات مقدم استاندارخوزستان و نمایندگان مردم آبادان و خرمشهر و مسوولان محلی پل یادگار امام در منطقه "مارد" خرمشهر روز پنجشنبه به بهره برداری رسید. ...
خبرگزاری میراث آریا   ۱۴۰۲/۰۹/۲۰ - ۰۸:۱۲    
بهره بردار و سرمایه گذار خانه تاریخی مستوفی شوشتر گفت: این خانه به علت اشراف داشتن به یک باغ و رودخانه کارون و همچنین هم جواری با پل تاریخی شادُروان، که قدمت آن به دوره ساسانیان بازمی گردد، نمایی ویژه و منحصر به فرد دارد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۹/۱۸ - ۰۸:۰۸   + ۲ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت آب وفلاب خوزستان اعلام کرد که تا پایان امسال 12 نقطه ورودی فاضلاب اهواز به رودخانه کارون حذف خواهند شد.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۹/۱۶ - ۱۹:۵۹   + ۲ سایت دیگر  
اهواز - ایرنا - مدیرعامل آبفای خوزستان از حذف 12 نقطه ورودی فاضلاب اهواز به رودخانه کارون تا پایان امسال خبر داد.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۹/۱۴ - ۱۷:۱۹    
اهواز - ایرنا - مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب خوزستان با اشاره به بهره برداری از ایستگاه پمپاژ فاضلاب ملی راه اهواز گفت: با بهره برداری ایستگاه پمپاژ فاضلاب ملی راه اهواز؛ از ریزش فاضلاب در 6 نقطه به رودخانه کارون جلوگیری خواهد شد.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۹/۱۴ - ۱۳:۰۵   + ۸ سایت دیگر  
ایسنا/خوزستان مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خوزستان با بیان اینکه 24 نقطه ورودی فاضلاب به رودخانه کارون وجود دارد، گفت: با افتتاح ایستگاه پمپاژ فاضلاب ملی راه اهواز از ورود 6 نقطه فاضلاب به رودخانه جلوگیری می شود.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۹/۱۴ - ۱۲:۲۲   + ۱۴ سایت دیگر  
اهواز – ایرنا – مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب خوزستان به بهره برداری از ایستگاه پمپاژ فاضلاب ملی راه اهواز اشاره کرد وگفت : طرح جمع آوری 12نقطه ورود فاضلاب به کارون تا پایان امسال به اتمام می رسد .
ایمنا   ۱۴۰۲/۰۹/۱۳ - ۰۹:۱۴   + ۵ سایت دیگر  
عضو شورای اسلامی شهر اهواز با تاکید بر در اولویت قرار دادن باز زنده سازی ساحل کارون، گفت: با اجرای کامل نرده گذاری ها، پیاده رو و محوطه سازی ها فضای زیبایی برای گردش، پیاده روی، تفرج و نشاط همشهریان اهوازی در شرق و غرب ساحل کارون فراهم شود.
پاون   ۱۴۰۲/۰۹/۰۶ - ۱۲:۱۷   + ۳ سایت دیگر  
در بازدید خبرنگاران سراسری و استانی از سد گتوند، کیفیت آب این سد و رودخانه کارون در پایین دست با استفاده از دستگاه EC سنج بررسی و مشخص شد که میزان EC (املاح نمک)آب سد گتوند در مجاورت سازند گچساران از EC آب آشامیدنی کمتر است.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۲/۰۹/۰۴ - ۰۹:۰۵    
سدّ گُتوَند، یکی از بزرگ ترین سدهای موجود در ایران بر روی رودخانه کارون و دارای بزرگترسن مخزن است و تاکنون 18 سیل را مهار کرده است، همچنین آورد آبی سالانه این سد 112 میلیارد متر مکعب و تولید برق در این نیروگاه نسبت به سال 1400 حدود 80 درصد ارتقاء یافته است.
پاون   ۱۴۰۲/۰۹/۰۱ - ۱۱:۵۹   + ۵ سایت دیگر  
رئیس حوضه آبریز رودخانه کارون بزرگ با بیان اینکه حجم مخازن سدهای حوضه کارون بزرگ در حال حاضر 8 هزار و 407 میلیون متر مکعب است، گفت:با توجه به سیلاب ها و بارش های قابل پیش بینی آذر و دی ماه و ذخیره آن ها در مخازن، در زنجیره کارون مشکلی نداریم.
بسیج   ۱۴۰۲/۰۸/۲۹ - ۲۲:۵۰   + ۸ سایت دیگر  
سرهنگ موسوی گفت: مجموعا 75 گروه جهادی در 2 سوی رودخانه کارون در حال فعالیت هستند و تاکنون نیز آبگرفتگی در بخش های وسیعی از اهواز برطرف شده است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۸/۲۵ - ۱۹:۴۵    
بر اثر حادثه غرق شدگی در اهواز یک جوان 27 در رودخانه کارون جان باخت.
شیرین طنز   ۱۴۰۲/۰۸/۲۴ - ۱۴:۴۷   + ۲ سایت دیگر  
امروز در حال و هوای ابری آبان در کنار رودخانه کارون مجموعه کاریکلماتور به دستم رسید با نام پیاز داغ که دلم را خُنک کرد. مجموعه ای متفاوت از سایر کتاب های چاپ شده این قالب ادبی که به صورت تمام رنگی ...
خوزنیوز   ۱۴۰۲/۰۸/۱۶ - ۱۳:۵۶   + ۵ سایت دیگر  
رودخانه کارون در اهواز شهردار اهواز بر لزوم رعایت منظرگاه کارون در طرح باز زنده سازی رودخانه و کشت درختان تاکید کرد. رضا امینی با اشاره به کشت 5 هزار نخل در اهواز، اظهار کرد: طرح جامع فضای سبز اهواز یکی از ضروریات است که باید اجرایی شود. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۸/۱۳ - ۰۰:۰۱   + ۲ سایت دیگر  
رئیس سازمان سرمایه گذاری و مشارکت های مردمی شهرداری اهواز: احیای ساحل غربی رودخانه کارون رشد اقتصادی به دنبال دارد.
اقتصاد آینده   ۱۴۰۲/۰۸/۱۱ - ۰۹:۵۵   + ۹ سایت دیگر  
به گزارش اقتصاد آینده ; وی با اشاره به کلنگ زنی 15 هکتار از اراضی مجاور ساحل رودخانه کارون به منظور باز زنده سازی رودخانه و اجرای این کار توسط بسیج سازندگی سپاه، افزود: سپاه در بخش سازندگی نقش موثری در پروژه های بزرگ کشور ایفا می کند و در اهواز نیز در خصوص احداث شبکه فاضلاب، پروژه های شهری ...
ایمنا   ۱۴۰۲/۰۸/۰۴ - ۱۱:۳۵   + ۳ سایت دیگر  
عضو شورای اسلامی شهر اهواز با اشاره به تلاش برای تسهیل سرمایه گذاری در اهواز، گفت: رودخانه کارون و املاک شهرداری ظرفیت خوبی در بحث های سرمایه گذاری است، اما سال ها است که با کمرنگ شدن اعتماد به سرمایه گذاران به ندرت در حوزه شهری در استان خوزستان سرمایه گذاری کرده اند.
روزنامه شهروند   ۱۴۰۲/۰۸/۰۳ - ۰۸:۳۲    
43 سال پیش، برابر 3 آبان 1359 خورشیدی، ارتش بعث عراق حمله سنگینی را در غرب خرمشهر آغاز کرد و پس از نبردی نابرابر به لحاظ تعداد نفرات و تجهیزات، بالاخره پس از هفته ها وارد شهر شد ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۷/۳۰ - ۰۹:۱۰   + ۲ سایت دیگر  
بر اثر حادثه سقوط در رودخانه کارون یک خانم مسن در اهواز جان باخت.
خوزنیوز   ۱۴۰۲/۰۷/۲۵ - ۱۴:۲۲   + ۲ سایت دیگر  
رییس شورای شهر اهواز با اشاره به توسعه بهسازی و زیباسازی ساحل رودخانه کارون از شهر زرگان تا کوت عبدالله گفت: ساحل کارون بهترین مکان برای فعالیت های تفریحی، فرهنگی و ورزشی است. ...
استانداری خوزستان   ۱۴۰۲/۰۷/۲۲ - ۱۶:۳۰   + ۶ سایت دیگر  
استاندار خوزستان از نصب پل شناور ارتش بر روی رودخانه کارون برای تردد اهالی عنافچه خبر داد و گفت: پل عنافچه هدیه ارتش به مردم است.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۷/۲۲ - ۱۲:۳۸   + ۱۱ سایت دیگر  
ایسنا/خوزستان معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خوزستان از نصب پل شناور ارتش بر روی رودخانه کارون برای تردد اهالی عنافچه خبر داد و گفت: امروز عملیات نصب این پل به اتمام رسید.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۷/۲۱ - ۱۵:۱۰   + ۷ سایت دیگر  
اهواز - ایرنا - فرمانده گروه 422 مهندسی رزمی نیروی زمینی ارتش از نصب مجدد پل شناور برای اهالی دهستان عنافچه از توابع شهرستان باوی به دستور فرمانده نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی خبر داد و گفت: این پل شناور تا فردا صبح به صورت کامل نصب و بر روی رودخانه کارون قرار می گیرد.
زیر نویس   ۱۴۰۲/۰۷/۱۹ - ۱۹:۰۸   + ۸ سایت دیگر  
سفر محمود احمدی نژاد برای شرکت در کنفرانس مدیریت منابع آب در گوتمالا در مهر ماه 1402، یادآور مدیریت خود وی در حوزه منابع آب بود. سد گتوند یکی از بزرگ ترین سدهای ایران است که در زمان احمدی نژاد افتتاح شد. این سد روی رودخانه کارون در فاصله 25 کیلومتری شمال شهرستان شوشتر و در 10 کیلومتری [...]