چهارشنبه ۳۰ مهرساعت ۰۳:۲۸Oct 2020 21

جدیدترین‌های «ضد جنگ»

باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۷/۲۱ - ۲۱:۴۱    
احمد شاکری گفت: در برخی از آثار ادبی حماسه دفاع مقدس تحریف می شود که آن ها را ادبیات ضد جنگ می نامند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۷/۲۱ - ۱۵:۴۶    
احمد شاکری گفت: در برخی از آثار ادبی حماسه دفاع مقدس تحریف می شود که آن ها را ادبیات ضد جنگ می نامند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۷/۱۸ - ۱۰:۰۸   + ۳ سایت دیگر  
شهریار بحرانی کارگردان سینمای دفاع مقدس ضمن بیان خاطره خود از ساخت فیلم حمله به اچ3 اشاره کرد که سینمای جنگی غرب اهداف بلندمدت یهود را دنبال می کند.
"ونوشه" درامی ضد جنگ است که به صورت مینیمال به تأثیرات دو جنگ خارجی و داخلی در زندگی یک زن می پردازد.
بسیج پرس   ۱۳۹۹/۰۷/۱۳ - ۰۸:۳۲   + ۱ سایت دیگر  
گروه فرهنگ و هنر بسیج پرس به نقل از خبرگزاری دفاع پرس؛ رسول حسنی؛ واژه ضد جنگ که به دفعات علیه برخی آثار سینمای دفاع مقدس به کار می رود اصطلاحی مجعول و ناکارآمد است. برخی منتقدان این اصطلاح را برای تقبیح فیلم هایی به کار می برند که نفس دفاع مقدس را زیر سوال برده اند ...
همشهری   ۱۳۹۹/۰۷/۱۰ - ۱۳:۴۵    
هیلی برندون، پسر 16 ساله که پدر و مادرش را از دست داده به مزرعه دایی اش که یک ژنرال بازنشسته است می رود تا تحت نظر و حمایت او بزرگ شود. دایی که تجربه حضور در جنگ را دارد، قوانین عجیب و غریب وضع می کند و زندگی پسر نوجوان را به کلی تغییر می دهد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۰۸ - ۱۵:۴۰   + ۶ سایت دیگر  
نرگس آبیار با بیان اینکه واژه ضدجنگ و ادبیات ضدجنگ اختراع شده که نمی دانم از کجا آمده است، گفت: رسالت نویسنده این است که از شکاف ها بنویسد و ذهن را با چالش روبه رو کند. شرایط باید برای نویسندگان و کارگردان های ما فراهم شود که بدون دغدغه بنویسند و فیلم بسازند.
دانا   ۱۳۹۹/۰۷/۰۶ - ۱۰:۳۱   + ۱ سایت دیگر  
لَنی دِیویس گفت: کالیفرنیا طرفدار انتخاب و ضد جنگ خواهد بود و ما می خواهیم که تمام شهروندان ما به یکباره از عراق بازگردند.
ایلنا   ۱۳۹۹/۰۷/۰۱ - ۱۲:۱۱   + ۵ سایت دیگر  
یک پژوهشگر و نویسنده حوزه ادبیات دفاع مقدس با اشاره به وجود تقابل بین دو جریان شبه روشنفکر و گروه ادبی متعهد گفت: در این رویارویی و تقابل مقام معظم رهبری آن را به جنگ واقعی تعبیر کرده اند که خاکریز ظاهری ندارد اما به واقعه جنگ است ...
ایلنا   ۱۳۹۹/۰۶/۳۱ - ۰۹:۰۳   + ۸ سایت دیگر  
هم زمان با آغاز چهلمین سالگرد دفاع مقدس و در قالب گفت وگوهای زنده در فضای مجازی(لایو اینستاگرام) از سلسله برنامه های در سنگر ادب و هنر ادبیات داستانی و شعر دفاع مقدس با حضور پژوهشگران و اساتید دانشگاه مورد بررسی قرار خواهد گرفت.
میزان   ۱۳۹۹/۰۶/۲۶ - ۲۱:۵۰   + ۲ سایت دیگر  
خبرگزاری میزان - فیلم سینمایی دادگاه شیکاگو هفت به کارگردانی آرون سورکین اکران بین المللی خود در سینما های هالیوود را از 16 ماه اکتبر سال جاری میلادی آغاز خواهد کرد. آرون سورکین برای فیلمنامه نویسی فیلم شبکه اجتماعی برنده جایزه اسکار شد. ...
روزنامه مردم سالاری   ۱۳۹۹/۰۶/۲۳ - ۲۲:۳۰   + ۲ سایت دیگر  
موسی حسن وند یازده سپتامبر نقطه عطفی در تاریخ ایالات متحده و بلکه در تاریخ قرن بیست و یکم جهان است. اتفاقی که شاید هنوز بسیاری از ابعاد آن روشن نشده باشد، اما پیامد آن، حضور 20 ساله آمریکا در خاورمیانه و جنگ های بزرگی بود که هنوز هم پایان نپذیرفته است ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۶/۲۳ - ۱۲:۲۲    
محمدرضا چاپاریان، کارگردان تئاتر که این روزها مشغول نگارش نمایشنامه ای ضد جنگ است، گفت: به نظر من با شرایط فعلی کرونایی حداقل یک سال هنر این مملکت متأثر از این بیماری ناشناخته شده است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۶/۲۰ - ۱۸:۲۴   + ۲ سایت دیگر  
نیویورک– ایرنا– یک نویسنده و فعال ضد جنگ آمریکایی در گفت وگو با ایرنا گفت: میراث حادثه 11 سپتامبر، جنگ های بی پایان و پرهزینه ای بوده است که دود آن به چشم شهروندان آمریکا و دیگر کشورهای جهان رفته است.
خبر آنلاین   ۱۳۹۹/۰۶/۱۹ - ۱۴:۴۲   + ۱ سایت دیگر  
یک نشریه انگلیسی در گزارشی اظهارات اخیر ترامپ و مواضع ضدجنگی او را خلاف واقع توصیف کرده است.
برترین ها / کبنا نیوز   ۱۳۹۹/۰۶/۱۸ - ۰۷:۳۸   + ۱۲ سایت دیگر  
روزنامه شرق: اگرچه ما عطش فراوانی به قهرمان سازی داریم، اما او بی شباهت به قهرمان نبود؛ آمر صاحب ، مردی در اندیشه افغانستانی آرام و باثبات؛ مرد جنگی که دلش با صلح بود نه جنگ ...
خبر آنلاین   ۱۳۹۹/۰۶/۱۴ - ۱۰:۲۵   + ۲۰ سایت دیگر  
باشگاه خبرنگاران جوان با بررسی توان موشکی کشور نوشت: موشک کروز قدیر یک موشک پیشرفته با قابلیت آماده سازی سریع، ارتفاع پروازی پایین، ضد جنگ الکترونیک و دقت بالای ناوبری است که از دسته موشک های پیشرفته و به روز ضد کشتی به شمار می رود.
روزنامه جوان: فیلم خرس از سکانس ابتدایی با ارجاع به یک کودک کشی خانوادگی آغاز می شود و برای مخاطب باهوشی که جریان شناسی آثار به اصطلاح ضدجنگ یا ضدخشونت را می داند، سکانس سرا پا جنون آمیز پایانی را پیش از دیدن آن قابل پیش بینی می کند. ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۶/۰۹ - ۰۶:۳۲   + ۸ سایت دیگر  
لندن – ایرنا – تحلیل گر مسائل سیلسی و عضو ارشد بزرگ ترین نهاد ضد جنگ انگلیس به تلاش های غیر قانونی آمریکا برای به کار گیری مکانیسم ماشه اشاره کرد و افزود: کاخ سفید به دلیل اعتیاد به تحریم، در خصوص بازگرداندن تحریم های سازمان ملل علیه ایران دچار توهم شده است.
تئاتر آنلاین   ۱۳۹۹/۰۶/۰۳ - ۱۵:۵۶    
کارگردان نمایش اسب های پشت پنجره با اشاره به اینکه در این اجرا تلاش کرده فضایی گروتسک از یک نمایشنامه ضدجنگ خلق کند، عنوان کرد در این شرایط قصد داشته از تئاتر حمایت کند. ...
میزان   ۱۳۹۹/۰۶/۰۱ - ۱۷:۴۰    
خبرگزاری میزان- فعالان ضد جنگ در آمریکا می گویند که کارخانه تسلیحاتی ریتون یکی از منابع اصلی تامین سلاح عربستان در حمله به یمن است. تاریخ انتشار: 17:38 - 01 شهریور 1399 - کد خبر: 649274
برترین ها / خبرگزاری تابناک   ۱۳۹۹/۰۵/۳۱ - ۱۱:۱۹   + ۳ سایت دیگر  
پایگاه خبری العالم: دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: ما همیشه برای دفاع، دستمان روی ماشه است. محسن رضایی در شبکه خبری العالم : * مقاومت دفاع از ارزش های انسانی است. ما همیشه دستمان روی ماشه است، اما برای دفاع و برای مقاومت ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۵/۲۶ - ۰۷:۱۳   + ۱ سایت دیگر  
نیویورک– ایرنا– عضو جنبش همبستگی جهانی علیه صهیونیسم گفت زمان علنی کردن روابط پنهانی طولانی ابوظبی با صهیونیست ها چیزی جز هدیه انتخاباتی برای ترامپ نیست که در مشکلات داخلی غرق شده است.
بولتن نیوز   ۱۳۹۹/۰۵/۱۹ - ۲۱:۱۰   + ۱ سایت دیگر  
روزنامه اصلاح طلب شرق طی یادداشتی تصویری ضدجنگ و حامی مسلمانان و نزدیک به آرمان فلسطین از جو بایدن ترسیم کرده است!
تیتر برتر   ۱۳۹۹/۰۵/۱۲ - ۰۳:۱۳    
ستیغ هک سا ( Hacksaw Ridge ) فیلمی در ژانر درام و ضد جنگ و زندگینامه ای و محصول مشترک آمریکا و استرالیا است که در سال 2016 اکران شد.
رویداد 24   ۱۳۹۹/۰۵/۰۵ - ۱۰:۱۱    
محمدعلی کلی و باب دیلن از منتقدان سیاست های جنگ طلبانه آمریکا بودند. کلی حاضر نشد به جنگ ویتنام برود و دیلن ترانه های ضدجنگ می سرود و می خواند. در این تصویر تاریخی این دو را در پشت صحنه یک کنسرت خیریه ببینید.
اکو فارس   ۱۳۹۹/۰۴/۲۹ - ۱۹:۲۱   + ۳ سایت دیگر  
اکوفارس: یک گروه ضد جنگ انگلیسی اعلام کرد که دولت این کشور در طول جنگ یمن 16 میلیارد دلار تسلیحات به کشور های عضو ائتلاف تحت سرکردگی عربستان سعودی ضد یمن، صادر کرده است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۴/۲۳ - ۰۶:۵۴   + ۴ سایت دیگر  
نیویورک- ایرنا- یک فعال ضد جنگ آمریکایی برجام را توافقی دانست که برای ثبات جهانی کلیدی است و گفت: کشورهای عضو آن به ویژه اروپایی ها باید به طور جدی در برابر یکجانبه گرایی و فشار آمریکا مقاومت کنند.
اقتصاد نیوز   ۱۳۹۹/۰۴/۱۵ - ۱۵:۴۳   + ۲ سایت دیگر  
اقتصادنیوز؛ ماه گذشته در یک پیروزی تاریخی و خیره کننده بر پول سیاسی و تبلیغات سنگین، یک چهره ضد جنگ و گمنام توانست "الیوت انگل" نماینده کهنه کار دموکرات و از ضد ایرانی ترین چهره های کنگره را در انتخابات مجلس نمایندگان ایالت نیویورک پشت سربگذارد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۴/۱۱ - ۱۵:۰۴    
در حالی که برخی تنها به آتش افروزی روی پرده سینما و نمایش کشت و کشتار آدم ها پرداخته اند، گروهی دیگر جنگ را بهانه ای برای ارائه پیام های ضدجنگ و صلح طلبانه شان قرار داده اند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۳/۲۵ - ۱۱:۲۵   + ۱ سایت دیگر  
رمان نه هزارمین نفر اثر آرمین عالمی در انتشارات پارس آبی منتشر شد.
آنا   ۱۳۹۹/۰۳/۱۹ - ۰۰:۰۰    
یک نویسنده ضد جنگ آمریکایی-کانادایی معتقد است اعتراضات به قتل جورج فلوید چیزی را برای سیاه پوستان تغییر نخواهد داد و اعتراضات هرازچندگاه تکرار خواهند شد چراکه کاخ سفید حاضر به پذیرش مسائل آن ها و تلاش برای رفع این چالش ها نیست.
همشهری   ۱۳۹۹/۰۳/۱۰ - ۱۲:۳۱    
سرباز شکلاتی نمایشنامه طنزی ضدجنگ به قلم جورج برنارد شاو (1856-1950) نویسنده و طنزپرداز انگلیسی با ترجمه زنده یاد سیمین دانشور است. این نخستین نمایشنامه شاو است که در آمریکا نمایش داده شد ...
فانوس   ۱۳۹۹/۰۳/۱۰ - ۰۹:۰۶    
هماهنگ کننده ائتلاف ضد جنگ آمریکا انسر در واکنش به تظاهرات شدید روزهای گذشته در میناپولیس آمریکا اعلام کرد، رئیس جمهور آمریکا به دلیل مواضع خود در این خصوص گناهکار است.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۳/۱۰ - ۰۸:۵۸   + ۱ سایت دیگر  
هماهنگ کننده ائتلاف ضد جنگ و نژادپرستی آمریکا "انسر" تأکید کرد که دونالد ترامپ به ایجاد خشونت بین مردم آمریکا دعوت می کند.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۳/۱۰ - ۰۸:۵۲   + ۸ سایت دیگر  
هماهنگ کننده ائتلاف ضد جنگ آمریکا انسر در واکنش به تظاهرات شدید روزهای گذشته در میناپولیس آمریکا اعلام کرد، رئیس جمهور آمریکا به دلیل مواضع خود در این خصوص گناهکار است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۳/۱۰ - ۰۷:۰۳   + ۹ سایت دیگر  
نیویورک- ایرنا- فعالان ضد جنگ در آمریکا با انتشار اسنادی نشان دادند که گروه موسوم به اتحاد علیه ایران هسته ای که با محافل صهیونیستی و سعودی ارتباط دارند، عروسک گردانان مخفی خیمه شب بازی ترامپ علیه ایران هستند.
آنا   ۱۳۹۹/۰۲/۳۱ - ۱۰:۴۸   + ۱ سایت دیگر  
جنبش های ضدجنگ و فعالان ضداسرائیل سیاست های رژیم صهیونیستی را امپریالیستی یا استعماری توصیف می کنند که جنبش ضدجنگ نیز به راحتی می تواند با آن مخالفت کند.
یک پزشک   ۱۳۹۹/۰۲/۱۹ - ۲۳:۰۶    
هیروشیما عشق من، فیلمی محصول 1959 اثری از فیلمساز فرانسوی آلن رنه است. نخستین فیلم بلند رنه که اغلب گفته می شود برای پیشبرد هنر سینما، نقشی به همان اندازه مهم را بازی کرده که همشهری کین (اورسن ولز، 1941).[1] فیلمنامه این اثر را مارگریت دوراس، نویسنده شهیر فرانسوی نوشته است ...
نواندیش   ۱۳۹۹/۰۲/۱۹ - ۱۱:۲۱    
ویکی پدیا: ستیغ هک سا (انگلیسی: Hacksaw Ridge) یا ستیغ اره ای فیلمی درام و ضد جنگ به کارگردانی مل گیبسون و نویسندگی اندرو نایت، رابرت شنکن و رندل والاس است ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۲/۰۸ - ۲۲:۴۵    
دیپلمات سابق ضد جنگ انگلیسی احتمالا بدون اجازه دفاع از خود به دو سال حبس محکوم خواهد شد.
آمد خبر   ۱۳۹۹/۰۱/۳۰ - ۱۲:۲۴   + ۵ سایت دیگر  
به گزارش آمد خبر (amadkhabar.ir) : موزه خودروهای زرهی در آلمان با تعداد زیادی بازدیدکننده کودک و نوجوان، نگاهی ضدجنگ ندارد اما اشیا موزه، خشونت ناشی از ابزارآلات و ماشین های جنگی را به نمایش می گذارد. ...
دانا   ۱۳۹۹/۰۱/۲۴ - ۱۲:۵۹   + ۱۲ سایت دیگر  
کارشناس مسائل آمریکا گفت: حضور آمریکایی ها با اینکه رسما چهل سال پیش در ایران متوقف شده اما حضور فکری و فرهنگی شان ادامه پیدا کرده و به همین دلیل مطالعه آمریکا اهمیت پیدا می کند.
آنا   ۱۳۹۹/۰۱/۲۳ - ۱۲:۵۱   + ۳ سایت دیگر  
یک فعال ضدجنگ آمریکایی خواستار تحقیق درباره ماسک هایی شد که پنتاگون به ارتش رژیم صهیونیستی ارسال کرده است.
شفقنا   ۱۳۹۹/۰۱/۱۶ - ۱۲:۰۷   + ۱ سایت دیگر  
شفقنا- نوام چامسکی از نحوه مدیریت همه گیری ویروس کرونا در آمریکا انتقاد کرد. به گزارش سرویس ترجمه شفقنا به نقل از الجزیره، نوام چامسکی زبان شناس، جامعه شناس و فعال ضدجنگ در رابطه با همه گیری ویروس کرونا گفت: کشورهای جهان می دانستند که چنین شیوعی با حجم گسترده در چین رخ داده است ...
جماران   ۱۳۹۹/۰۱/۰۲ - ۲۱:۰۷   + ۳ سایت دیگر  
به گزارش جماران؛ فعالان سیاسی و مدنی جهت آگاه سازی جهانیان و سازمان ملل از ظلمی که دولت آمریکا در حق مردم ایران در این شرایط بحرانی روا می دارد با به راه انداختن کمپینی تحت عنوان #کرونا_2_پلاس (نه به تحریم و نه به کرونا) خواستار امضای این تومار الکترونیکی شدند. ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۱/۰۲ - ۱۹:۴۴   + ۳ سایت دیگر  
لندن – ایرنا – بزرگترین پویش ضد جنگ انگلیس با صدور بیانیه ای از مردم این کشور خواست تا برای لغو فوری تحریم های آمریکا که سد راه مقابله با بیماری کرونا در ایران شده، با نمایندگان مجلس منطقه خود لابی کنند.
پانا   ۱۳۹۸/۱۲/۲۶ - ۱۲:۵۷   + ۱۵ سایت دیگر  
تهران (پانا) - معاون پیشین امور زنان و خانواده رییس جمهوری در حساب توییتری خود با انتشار طوماری خواستار حمایت کاربران از پویش رفع تحریم های آمریکا علیه ایران شد. ...
رسا   ۱۳۹۸/۱۲/۲۴ - ۱۶:۳۰   + ۴ سایت دیگر  
دستگاه دیپلماسی ما طرحی برای رسوایی آمریکا نداشته و هیچ وضعیت فوق العاده ای برای سازماندهی و آرایش مخصوصی برای ضد جنگ های آمریکا اتخاذ نکرده است.