چهارشنبه ۰۶ بهمنساعت ۱۱:۴۵Jan 2022 26
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «وقایع تاریخی»

خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۰/۱۱/۰۵ - ۰۵:۲۲   + ۱ سایت دیگر  
حماسه ششم بهمن سال 1360 ه. ش یکی از مهم ترین وقایع تاریخی ایران و مازندران به خصوص شهرستان آمل و دیار کهن طبرستان است.
رویداد ایران   ۱۴۰۰/۱۱/۰۴ - ۱۰:۲۸   + ۴ سایت دیگر  
کتاب برخوردها در زمانه برخورد روایتی مستند و سیاسی است از دوره حضور ابراهیم گلستان در شرکت نفت و مقطع حساسی که مهندس مهدی بازرگان در بحبوحه ملی شدن صنعت نفت به عنوان نماینده دکتر محمد مصدق به آبادان و شرکت نفت اعزام شده بود. ...
ایکنا   ۱۴۰۰/۱۱/۰۲ - ۱۱:۳۱   + ۱ سایت دیگر  
مدیرکل تبلیغات اسلامی آذربایجان غربی با بیان اینکه حماسه 2 بهمن 1357 یک رویداد بی نظیر در تاریخ انقلاب آذربایجان غربی بود گفت: تبیین این وقایع تاریخی انقلاب به نسل جدید لازم و ضروری است.
دفتر نشر آثار رهبری   ۱۴۰۰/۱۰/۲۸ - ۲۱:۰۶   + ۱ سایت دیگر  
حضرت آیت الله خامنه ای در ارتباط تصویری با مردم قم ( 1400/10/19 ) فرمودند: [در] اغلب قضایای مهمّی که در این 150 سال اخیر در کشور ما واقع شده... پای یک مرجع دینی و عالِم شجاع، مبارز و سیاست شناس در میان است ...
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۰/۱۰/۲۶ - ۲۳:۰۵    
موضوع "اقتصاد ایران و جهان در گذر زمان" در این نوشتار به وقایع تاریخی بیست و ششمین روز دی ماه اختصاص دارد که به طور مستقیم و غیر مستقیم اقتصاد ایران و جهان را متاثر کرده است.
ایبنا   ۱۴۰۰/۱۰/۲۵ - ۰۹:۱۹    
این اثر بر نقاط اختلاف بین نظریه های مختلف و رابطه آنها با وقایع تاریخی و جهانی تأکید دارد و در جهت پیش بینی نوعی توسعه که زندگی را برای همه بهتر می کند، تلاش می کند.
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۰/۱۰/۲۴ - ۱۲:۴۵    
موضوع "اقتصاد ایران و جهان در گذر زمان" در این نوشتار به وقایع تاریخی بیست و چهارمین روز دی ماه اختصاص دارد که به طور مستقیم و غیر مستقیم اقتصاد ایران و جهان را متاثر کرده است.
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۰/۱۰/۲۲ - ۰۷:۰۵    
موضوع "اقتصاد ایران و جهان در گذر زمان" در این نوشتار به وقایع تاریخی بیست و دومین روز دی ماه اختصاص دارد که به طور مستقیم و غیر مستقیم اقتصاد ایران و جهان را متاثر کرده است.
سازمان صدا و سیما   ۱۴۰۰/۱۰/۲۱ - ۱۲:۰۱   + ۲ سایت دیگر  
مجله رادیویی "سرزمین من"؛ در سالروز شهادت مصطفی احمدی روشن، به گرامیداشت یاد و خاطره ی این شهید گرانقدر و مرور زندگانی و شخصیت ایشان و بررسی وقایع تاریخی می پردازد. ...
سازمان صدا و سیما   ۱۴۰۰/۱۰/۲۰ - ۱۰:۰۰   + ۵ سایت دیگر  
پرده عشاق برنامه ای است که در قالب نقالی و نمایش به روایت داستانهای مختلف اختصاص دارد. نقالی و پرده خوانی یکی از سنت های فرهنگی و تاریخی ماست که بر پایه ادبیات شفاهی ما در ایران شکل گرفته است و نقش بسیار مهمی در انتقال مفاهیم، معانی و وقایع تاریخی ایران دارد. ...
سازمان صدا و سیما   ۱۴۰۰/۱۰/۱۸ - ۱۰:۳۹   + ۱ سایت دیگر  
مجله رادیویی "سرزمین من"؛ در سالروز درگذشت آیت الله سید محمد طباطبایی، به مرور زندگانی و شخصیت ایشان و بررسی وقایع تاریخی ایران در آن دوران می پردازد. سید محمد طباطبائی معروف به سنگلجی، فقیه ساکن تهران و از رهبران جنبش مشروطه ایران، اولین نفری بود که خواستار برپایی مجلس عدالت یا عدالتخانه شد. ...
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۰/۱۰/۱۵ - ۱۶:۱۵   + ۴ سایت دیگر  
موضوع "اقتصاد ایران و جهان در گذر زمان" در این نوشتار به وقایع تاریخی پانزدهمین روز دی ماه اختصاص دارد که به طور مستقیم و غیر مستقیم اقتصاد ایران و جهان را متاثر کرده است.
وزارت آموزش و پرورش   ۱۴۰۰/۱۰/۱۵ - ۱۱:۳۱   + ۱ سایت دیگر  
حمیدرضا رخشانی در پیامی فرارسیدن سالروز شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها را تسلیت گفت. به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان، متن پیام بدین شرح است: بسم الله الرحمن الرحیم ...
ایبنا   ۱۴۰۰/۱۰/۱۳ - ۱۳:۰۶    
احمد یوسف زاده، نویسنده دفاع مقدس گفت: در سالگرد شهادت سردار سلیمانی امیدوارم آثاری که درباره این شهید بزرگوار تولید می شود غیر احساسی و متصل با واقعیت باشد؛ چراکه این شهید همواره اصرار داشت وقایع تاریخی دفاع مقدس نباید تحریف و دچار اغراق شوند ...
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۰/۱۰/۱۳ - ۰۸:۱۵    
موضوع "اقتصاد ایران و جهان در گذر زمان" در این نوشتار به وقایع تاریخی سیزدهمین روز دی ماه اختصاص دارد که به طور مستقیم و غیر مستقیم اقتصاد ایران و جهان را متاثر کرده است.
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۰/۱۰/۱۲ - ۰۸:۰۰    
موضوع "اقتصاد ایران و جهان در گذر زمان" در این نوشتار به وقایع تاریخی دوازدهمین روز دی ماه اختصاص دارد که به طور مستقیم و غیر مستقیم اقتصاد ایران و جهان را متاثر کرده است.
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۰/۱۰/۱۱ - ۰۸:۲۵    
موضوع "اقتصاد ایران و جهان در گذر زمان" در این نوشتار به وقایع تاریخی یازدهمین روز دی ماه اختصاص دارد که به طور مستقیم و غیر مستقیم اقتصاد ایران و جهان را متاثر کرده است.
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۰/۱۰/۱۱ - ۰۰:۰۰    
موضوع "اقتصاد ایران و جهان در گذر زمان" در این نوشتار به وقایع تاریخی دهمین روز دی ماه اختصاص دارد که به طور مستقیم و غیر مستقیم اقتصاد ایران و جهان را متاثر کرده است.
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۰/۱۰/۰۹ - ۰۹:۰۵   + ۲ سایت دیگر  
موضوع "اقتصاد ایران و جهان در گذر زمان" در این نوشتار به وقایع تاریخی نهمین روز دی ماه اختصاص دارد که به طور مستقیم و غیر مستقیم اقتصاد ایران و جهان را متاثر کرده است.
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۰/۱۰/۰۸ - ۰۸:۴۰    
موضوع "اقتصاد ایران و جهان در گذر زمان" در این نوشتار به وقایع تاریخی هشتمین روز دی ماه اختصاص دارد که به طور مستقیم و غیر مستقیم اقتصاد ایران و جهان را متاثر کرده است.
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۰/۱۰/۰۷ - ۱۰:۴۵    
موضوع "اقتصاد ایران و جهان در گذر زمان" در این نوشتار به وقایع تاریخی هفتمین روز دی ماه اختصاص دارد که به طور مستقیم و غیر مستقیم اقتصاد ایران و جهان را متاثر کرده است.
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۰/۱۰/۰۶ - ۰۷:۰۵    
موضوع "اقتصاد ایران و جهان در گذر زمان" در این نوشتار به وقایع تاریخی ششمین روز دی ماه اختصاص دارد که به طور مستقیم و غیر مستقیم اقتصاد ایران و جهان را متاثر کرده است.
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۰/۱۰/۰۵ - ۰۸:۲۰    
موضوع "اقتصاد ایران و جهان در گذر زمان" در این نوشتار به وقایع تاریخی پنجمین روز دی ماه اختصاص دارد که به طور مستقیم و غیر مستقیم اقتصاد ایران و جهان را متاثر کرده است.
فاش نیوز   ۱۴۰۰/۱۰/۰۴ - ۱۰:۵۴   + ۱ سایت دیگر  
دفاع مقدس با همه سختی هایی که طبیعتا در دل خود داشت، اما صلابتی را برای امروز ملت ایران به ارمغان آورد که قدرت های جهانی دیروز، ناگزیرند امروز در برابر آن سر خم کنند. ...
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۰/۱۰/۰۳ - ۰۹:۳۰    
موضوع "اقتصاد ایران و جهان در گذر زمان" در این نوشتار به وقایع تاریخی سومین روز دی ماه اختصاص دارد که به طور مستقیم و غیر مستقیم اقتصاد ایران و جهان را متاثر کرده است.
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۰/۱۰/۰۲ - ۱۰:۵۵   + ۱ سایت دیگر  
موضوع "اقتصاد ایران و جهان در گذر زمان" در این نوشتار به وقایع تاریخی دومین روز دی ماه اختصاص دارد که به طور مستقیم و غیر مستقیم اقتصاد ایران و جهان را متاثر کرده است.
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۰/۰۹/۳۰ - ۰۷:۰۵    
موضوع "اقتصاد ایران و جهان در گذر زمان" در این نوشتار به وقایع تاریخی سی امین روز آذر ماه اختصاص دارد که به طور مستقیم و غیر مستقیم اقتصاد ایران و جهان را متاثر کرده است.
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۰/۰۹/۲۹ - ۰۷:۰۵    
موضوع "اقتصاد ایران و جهان در گذر زمان" در این نوشتار به وقایع تاریخی بیست و نهمین روز آذر ماه اختصاص دارد که به طور مستقیم و غیر مستقیم اقتصاد ایران و جهان را متاثر کرده است.
تقریب   ۱۴۰۰/۰۹/۲۸ - ۰۹:۳۳    
عضو شورای عالی مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی، بیان کرد: دانستن تاریخ اسلام و عبرت گرفتن از وقایع تاریخی صدر اسلام تاکنون، می تواند کمک بزرگی به امت اسلام در پیشبرد اهداف تقریبی داشته باشد و ملت های مسلمانان را ثابت قدم و پیروز گرداند.
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۰/۰۹/۲۸ - ۰۷:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
موضوع "اقتصاد ایران و جهان در گذر زمان" در این نوشتار به وقایع تاریخی بیست و هشمین روز آذر ماه اختصاص دارد که به طور مستقیم و غیر مستقیم اقتصاد ایران و جهان را متاثر کرده است.
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۰/۰۹/۲۷ - ۰۷:۰۵   + ۲ سایت دیگر  
موضوع "اقتصاد ایران و جهان در گذر زمان" در این نوشتار به وقایع تاریخی بیست و هفتمین روز آذر ماه اختصاص دارد که به طور مستقیم و غیر مستقیم اقتصاد ایران و جهان را متاثر کرده است.
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۰/۰۹/۲۵ - ۱۰:۳۵   + ۲ سایت دیگر  
موضوع "اقتصاد ایران و جهان در گذر زمان" در این نوشتار به وقایع تاریخی بیست و ششمین روز آذر ماه اختصاص دارد که به طور مستقیم و غیر مستقیم اقتصاد ایران و جهان را متاثر کرده است.
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۰/۰۹/۲۴ - ۰۸:۰۵    
موضوع "اقتصاد ایران و جهان در گذر زمان" در این نوشتار به وقایع تاریخی بیست و چهارمین روز آذر ماه اختصاص دارد که به طور مستقیم و غیر مستقیم اقتصاد ایران و جهان را متاثر کرده است.
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۰/۰۹/۲۳ - ۰۸:۰۵    
موضوع "اقتصاد ایران و جهان در گذر زمان" در این نوشتار به وقایع تاریخی بیست و سومین روز آذر ماه اختصاص دارد که به طور مستقیم و غیر مستقیم اقتصاد ایران و جهان را متاثر کرده است.
سازمان صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۹/۲۲ - ۱۰:۰۴   + ۵ سایت دیگر  
پرده عشاق برنامه ای است که در قالب نقالی و نمایش به روایت داستانهای مختلف حماسی اختصاص دارد. نقالی و پرده خوانی یکی از سنت های فرهنگی و تاریخی ماست که بر پایه ادبیات شفاهی ما در ایران شکل گرفته است و نقش بسیار مهمی در انتقال مفاهیم، معانی و وقایع تاریخی ایران دارد. ...
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۰/۰۹/۲۲ - ۰۷:۰۵    
موضوع "اقتصاد ایران و جهان در گذر زمان" در این نوشتار به وقایع تاریخی بیست و دومین روز آذر ماه اختصاص دارد که به طور مستقیم و غیر مستقیم اقتصاد ایران و جهان را متاثر کرده است.
نصیر نیوز   ۱۴۰۰/۰۹/۲۲ - ۰۱:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش نصیرنیوز به نقل از ایرنا، لقمان خسروپور روز یکشنبه در مراسم تقدیر از دانشجویان نمونه این شهرستان با اشاره به وقایع تاریخی 16 آذرماه افزود: روز دانشجو روز بیداری، بصیرت و مطالبه گری و نماد عینیت بخشیدن به آرمان های علمی و فرهنگی است. وی افزود: رسالت اصلی دانشگاه ، تربیت و آموزش علمی و [...]
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۰/۰۹/۲۱ - ۱۱:۰۰    
موضوع "اقتصاد ایران و جهان در گذر زمان" در این نوشتار به وقایع تاریخی بیست و یکمین روز آذر ماه اختصاص دارد که به طور مستقیم و غیر مستقیم اقتصاد ایران و جهان را متاثر کرده است.
ایبنا   ۱۴۰۰/۰۹/۲۱ - ۰۸:۲۰    
فریور خراباتی می گوید: در این کتاب تلاش کردم تا جایی که امکان دارد، دست به تفسیر وقایع تاریخی نزنم، چون کار من نیست. من تنها تاریخ را از منابع معتبر به شکل خطی روایت کردم. هیچ جا ننوشتم که اگر فلان اتفاق می افتاد مثلا برای مردم آن کشور بهتر بود ...
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۰/۰۹/۲۰ - ۰۷:۰۵    
موضوع "اقتصاد ایران و جهان در گذر زمان" در این نوشتار به وقایع تاریخی بیستمین روز آذر ماه اختصاص دارد که به طور مستقیم و غیر مستقیم اقتصاد ایران و جهان را متاثر کرده است.
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۰/۰۹/۱۹ - ۰۷:۰۵    
موضوع "اقتصاد ایران و جهان در گذر زمان" در این نوشتار به وقایع تاریخی نوزدهمین روز آذر ماه اختصاص دارد که به طور مستقیم و غیر مستقیم اقتصاد ایران و جهان را متاثر کرده است.
انصاف نیوز   ۱۴۰۰/۰۹/۱۸ - ۱۵:۳۲   + ۳ سایت دیگر  
جماران نوشت: مراسم انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه تهران و علوم پزشکی تهران به مناسبت روز دانشجو دیروز در سالن فردوسی دانشکده ادبیات و علوم انسانی دانشگاه تهران برگزار شد. ...
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۰/۰۹/۱۸ - ۰۹:۰۵    
موضوع "اقتصاد ایران و جهان در گذر زمان" در این نوشتار به وقایع تاریخی هجدهمین روز آذر ماه اختصاص دارد که به طور مستقیم و غیر مستقیم اقتصاد ایران و جهان را متاثر کرده است.
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۰/۰۹/۱۷ - ۰۷:۰۵    
موضوع "اقتصاد ایران و جهان در گذر زمان" در این نوشتار به وقایع تاریخی هفدهمین روز آذر ماه اختصاص دارد که به طور مستقیم و غیر مستقیم اقتصاد ایران و جهان را متاثر کرده است.
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۰/۰۹/۱۶ - ۰۷:۰۵    
موضوع "اقتصاد ایران و جهان در گذر زمان" در این نوشتار به وقایع تاریخی شانزدهمین روز آذر ماه اختصاص دارد که به طور مستقیم و غیر مستقیم اقتصاد ایران و جهان را متاثر کرده است.
جهان نیوز   ۱۴۰۰/۰۹/۱۵ - ۱۵:۴۴   + ۱ سایت دیگر  
حوادث و وقایع تاریخی برخی مواقع در قالب ضرب المثل ها و حکایات شنیدنی برای همیشه در فرهنگ کشورها می توانند ماندگار و ابدی شوند.
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۰/۰۹/۱۵ - ۰۸:۳۵    
موضوع "اقتصاد ایران و جهان در گذر زمان" در این نوشتار به وقایع تاریخی پانزدهمین روز آذر ماه اختصاص دارد که به طور مستقیم و غیر مستقیم اقتصاد ایران و جهان را متاثر کرده است.
ایبنا   ۱۴۰۰/۰۹/۱۵ - ۰۸:۱۲    
وقایع تاریخی معاصر مانند انقلاب و دفاع مقدس که از واقعه عاشورا اثر گرفته اند باید با تلفیق مبانی نظری و دانش کاربردی برای کودکان و نوجوانان روایت شود تا بیشتر با مفاهیمی مانند عدالت، مبارزه با ظلم و استکبار، ایثار و ... آشنا شوند.
مهرصبا   ۱۴۰۰/۰۹/۱۴ - ۲۰:۵۸   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان ،شناخت مفاخر و وقایع تاریخی و درس آموزی از آن ها می تواند نقش مهمی در حفظ هویت دینی، ملی و انقلابی که یکی از مهم ترین نیاز های امروز جامعه ایران است داشته باشد ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۹/۱۴ - ۰۸:۱۴    
تهران- ایرنا- من خواب دیده ام عنوان رمانی از نویسنده جوان ایرانی فاطمه الیاسی است که در راستای تبیین وقایع تاریخی به جریان وقف و پدیدآمدن فرقه ای به نام واقفیه پرداخته است.