شنبه ۰۴ بهمنساعت ۰۱:۱۷Jan 2021 23
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «بیماری سالک»

عصر ایران   ۱۳۹۹/۱۰/۱۷ - ۱۰:۳۵   + ۲ سایت دیگر  
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شهرستان جهرم در استان فارس گفت: متاسفانه این روزها شاهد افزایش موارد ابتلا به سالک در این شهرستان هستیم. قهرمان بمانا، در گفت و گو با ایسنا ضمن بیان اینکه علل زیادی باعث افزایش موارد ابتلا به سالک می شود ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۰/۱۶ - ۱۱:۳۶   + ۱ سایت دیگر  
قصرشیرین- ایرنا- رییس شبکه بهداشت و درمان قصرشیرین گفت: 58 نفر از جمعیت شهری و روستایی این شهرستان از ابتدای امسال تاکنون به بیماری سالک مبتلا شده اند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۱۰/۱۴ - ۱۳:۵۵   + ۱ سایت دیگر  
بیش از 700 میلیون تومان برای مقابله با شیوع بیماری سالک در شهرستان آران و بیدگل اختصاص داده شد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۰/۱۴ - ۱۲:۵۰    
کاشان - ایرنا - فرماندار آران و بیدگل گفت: هزینه برای مبارزه با بیماری سالک نوعی سرمایه گذاری برای ارتقای بهداشت فردی و اجتماعی است و تا پایان امسال 700 میلیون تومان اعتبار صرف مبارزه با این بیماری در شهرستان می شود.
فرمانداری آران و بیدگل   ۱۳۹۹/۱۰/۱۴ - ۱۱:۴۵    
به گزارش روابط عمومی فرمانداری آران و بیدگل دکتر اسماعیل بایبوردی فرماندار شهرستان آران و بیدگل در نشست بررسی شیوع بیماری سالک در این شهرستان گفت: بهبود وضعیت بهداشت و برنامه ریزی به منظور پیشگیری و کنترل بیماری سالک در شهرستان آران و بیدگل نیازمند مشارکت و نظارت عمومی و همچنین ارتقای آگاهی اقشار ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۱۰/۱۴ - ۱۱:۳۱   + ۱ سایت دیگر  
گروه استان ها - فرماندار آران و بیدگل ضم اشاره به کاهش 20 درصدی ابتلا به سالک در سال جاری نسبت به مشابه سال گذشته گفت: هفت میلیارد ریال ویژه مقابله با بیماری سالک در آران و بیدگل اختصاص یافت که کاهش این بیماری نتیجه این سرمایه گذاری است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۰/۰۵ - ۱۰:۳۷   + ۴ سایت دیگر  
کاشان - ایرنا - رییس شبکه بهداشت و درمان آران و بیدگل گفت: در سال جاری میزان ابتلای به بیماری سالک در مقایسه با سال گذشته در این شهرستان 20 درصد کاهش یافته است.
پایگاه خبری قلم   ۱۳۹۹/۰۹/۱۳ - ۱۲:۱۸   + ۴ سایت دیگر  
قلم/اصفهان_ مسئول بیماری های واگیر مرکز بهداشت اصفهان وضعیت بیماری سالک را نسبت به سالهای گذشته در استان اصفهان کمتر دانست و گفت: تجزیه و تحلیل و ارائه آمار بیماری سالک د راستان اصفهان پایان آذرماه اعلام خواهد شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۹/۰۸ - ۱۹:۵۶   + ۲ سایت دیگر  
5 هزار آمپول گلوکانتیم برای درمان بیماری سالک به دامغان اختصاص یافت.
دنیای اقتصاد   ۱۳۹۹/۰۹/۰۱ - ۰۰:۰۸   + ۳ سایت دیگر  
تسنیم نوشت : سعید نمکی وزیر بهداشت با بیان اینکه معتقدم تحقیقات کاربردی در حوزه سلامت در کشور نداریم گفت: تا زمانی که تحقیقات کشور، مقاله محور باشد، تحقیقات راهگشای مشکلات کشور نخواهد بود و هیچ وزیر بهداشتی نمی تواند برای آینده کشور از این تحقیقات بهره ای ببرد ...
صاحب نیوز   ۱۳۹۹/۰۸/۱۹ - ۱۵:۴۸   + ۲ سایت دیگر  
اگر حدود 20 سال قبل به تالاب گاوخونی می رفتید بیش از 150 گونه پرنده وجود داشت و جمعیت 10 تا 15 هزار گزنده را می توانستید بشمارید اما امروز کمتر از 20 گونه و حدود یک هزار پرنده وجود دارد ...
عصر اترک   ۱۳۹۹/۰۸/۰۴ - ۰۸:۴۴    
هرچند که به طور کامل بیماری سالک در جاجرم ریشه کن نشده است اما آمار ابتلایان به این بیماری نسبت به سال گذشته کاهش قابل ملاحظه ای داشته است.
عصر اترک   ۱۳۹۹/۰۸/۰۳ - ۱۴:۱۴   + ۱ سایت دیگر  
حسن جلالی با بیان اینکه با ظهور این بیماری در یک منطقه گروه زیادی از افراد به خصوص کودکان را مبتلا خواهد کرد، ادامه داد: با انجام اقدامات مراقبتی و مراجعه به موقع و سریع درمان بیماری می توانند از عوارض بیماری پیشگیری کنند.
مرآت   ۱۳۹۹/۰۶/۲۵ - ۱۰:۵۲   + ۲ سایت دیگر  
فرماندار دامغان خواستار توجه بیشتر علوم پزشکی سمنان به زیرساخت ها و امکانات بهداشتی و درمانی شهرستان شد و گفت: سالک و کرونا دو دغدغه اصلی در این شهرستان محسوب می شود.
کیهان   ۱۳۹۹/۰۵/۲۸ - ۲۰:۴۹    
بیش از یک دهه است مشکل شیوع بیماری سالک در جنوب دامغان که کانون این بیماری محسوب می شود، دغدغه مردم و مسئولان شده اما هنوز ریشه کنی این بیماری را شاهد نیستیم. ...
روزنامه اصفهان امروز   ۱۳۹۹/۰۵/۲۶ - ۱۰:۰۶   + ۳ سایت دیگر  
مسئول بیماری های واگیر مرکز بهداشت اصفهان گفت: ساخت و سازهای بی رویه در کنار تاغزارها می تواند به عنوان تهدید تشدید بیماری سالک در استان اصفهان قلمداد شود.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۵/۲۵ - ۰۹:۱۹   + ۱ سایت دیگر  
دامغان- بیش از یک دهه است مشکل شیوع بیماری سالک در استان سمنان به خصوص جنوب دامغان که کانون این بیماری محسوب می شود، دغدغه مردم و مسئولان شده اما هنوز ریشه کنی این بیماری را شاهد نیستیم.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۵/۲۲ - ۱۶:۵۱   + ۲ سایت دیگر  
مرحله ششم مبارزه بابیماری سالک در شهرستان آران و بیدگل آغاز شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۵/۲۲ - ۱۳:۵۸    
این روزها، بیماری سالک مهمان ناخوانده اهالی روستاهای جنوبی و شرقی دامغان می شود.
آنا   ۱۳۹۹/۰۵/۱۹ - ۱۰:۰۵    
سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی واحد دامغان دانشکده داروسازی و مرکز تحقیقات علوم دارویی این دانشگاه را مأمور به کنترل و تولید داروی سالک کرد.
ایمنا   ۱۳۹۹/۰۵/۱۴ - ۱۰:۱۸    
رئیس مرکز بهداشت شهرستان کاشان گفت: هر سال نزدیک به 300 نفر در منطقه کاشان برای درمان بیماری سالک به مراکز درمانی دولتی مراجعه می کنند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۵/۰۶ - ۲۰:۲۳    
رییس دانشگاه علوم پزشکی سمنان: بیماران مبتلا به سالک می توانند به مراکز درمانی مراجعه کنند و رایگان درمان شوند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۴/۲۳ - ۱۳:۲۱   + ۱ سایت دیگر  
مسئول بیماری های واگیردار مرکز بهداشت اصفهان گفت: دو بیماری سالک و تب مالت، بیشترین موارد ابتلای بیماری های واگیردار در اصفهان را به خود اختصاص داده اند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۴/۱۶ - ۱۷:۰۴    
طرح لانه کوبی جوندگان در روستاهای دامغان برای جلوگیری از شیوع بیماری سالک آغاز شد.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۴/۱۵ - ۱۵:۴۳   + ۱ سایت دیگر  
اردستان-رئیس مرکز بهداشت شهرستان اردستان با بیان اینکه اردستان 11 کانون اصلی بیماری سالک دارد، گفت: خدمات درمانی مربوط به سالک به شکل رایگان برای بیماران انجام می شود.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۴/۱۵ - ۱۴:۵۳   + ۱ سایت دیگر  
اردستان- معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری اردستان گفت: در شهرستان اردستان از ابتدای امسال تا کنون، ابتلا به بیماری سالک گزارش نشده است.
شما نیوز   ۱۳۹۹/۰۴/۱۱ - ۲۰:۵۶   + ۶ سایت دیگر  
هدف: افزایش آگاهی جامعه در شناخت بیماری سالک و پیشگیری از ابتال به این بیماری می باشد
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۴/۰۳ - ۱۲:۰۴   + ۱ سایت دیگر  
سمنان- ایرنا- مدیر شبکه بهداشت و درمان دامغان گفت: طبق ابلاغ استانداری سمنان، نهادها و دستگاه های مرتبط باید در کنار شبکه بهداشت و درمان شهرستان به مهار و کنترل سالک کمک کنند که تا به حال همکاری مناسبی نداشته اند.
اهل کاشانم   ۱۳۹۹/۰۴/۰۳ - ۰۹:۴۱   + ۲ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون محیط زیست شورای شهر کاشان گفت: با ابتلای بیش از 90 درصد مردم ابوزیدآباد به بیماری سالک و بهبودی پس از آن، آنها در مقابل این بیماری ایمن شده اند.
ایمنا   ۱۳۹۹/۰۳/۲۸ - ۰۸:۴۴    
مسئول بیماری های واگیر معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان نحوه پیشگیری از ابتلاء به بیماری سالک را تشریح کرد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۳/۲۶ - ۱۳:۴۵    
نخستین مرحله عملیات جونده کشی شامل طعمه گذاری و مه پاشی در سطح روستا های درگیر بخش روداب آغاز شده است.
جماران   ۱۳۹۹/۰۳/۲۰ - ۱۴:۴۳   + ۲ سایت دیگر  
مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان دامغان با اشاره به آغاز طرح مبارزه با مخزن سالک در این شهرستان، گفت: آغشته سازی پشه بندها به سم در مناطق آلوده، تهیه و ارسال 300 عدد اسپری دافع حشرات مخصوص البسه ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۳/۱۶ - ۰۹:۴۱   + ۴ سایت دیگر  
مسوول بیماری های واگیر مرکز بهداشت اصفهان گفت:اواخر سال گذشته با وجود شیوع بیماری کرونا، وضعیت سالک در استان اصفهان بررسی و مشخص شد که حدود 2 هزار و 400 نفر به این بیماری پوستی مبتلا شدند.
ایمنا   ۱۳۹۹/۰۳/۱۵ - ۱۱:۲۹   + ۱ سایت دیگر  
مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان با اشاره به آماده باش استان برای پیشگیری و مقابله با بیماری سالک در تابستان امسال، گفت: اقدامات پیشگیرانه سال گذشته به کاهش این بیماری در استان اصفهان منجر شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۳/۱۴ - ۱۴:۴۵    
برنامه جونده کشی با هدف کنترل بیماری سالک ،در فسا در حال اجرا است .
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۳/۱۲ - ۱۸:۳۵    
مرحله دوم طرح لانه کوبی و جونده کشی برای کاهش بیماری سالک در بخش بادرود در حال اجراست.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۳/۱۲ - ۱۴:۳۸   + ۱ سایت دیگر  
اصفهان-مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان گفت: برنامه پیشگیری و کنترل بیماری سالک تا 15 خرداد ماه در مناطق سالک خیز استان اصفهان اجرا می شود.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۳/۱۱ - ۰۸:۱۱   + ۱ سایت دیگر  
رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان گنبدکاووس گفت: به منظور پیشگیری از بیماری سالک عملیات کنترل این بیماری از آن روز در بیش از 50 روستا شهرستان آغاز شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۳/۰۸ - ۲۱:۰۵    
طرح مبارزه با جوندگان برای جلوگیری از بیماری سالک در شهرستان دامغان آغاز شد
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۳/۰۸ - ۱۲:۵۲    
فرماندار مهران از تشدید مبارزه با بیماری سالک در مهران خبر داد.
فرمانداری آران و بیدگل   ۱۳۹۹/۰۳/۰۶ - ۱۲:۱۹   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش روابط عمومی فرمانداری آران و بیدگل، دکتر اسماعیل بایبوردی فرماندار شهرستان آران و بیدگل در جلسه پیشگیری و مقابله با بیماری سالک به کاهش ابتلای سالک طی سال 1398 نسبت به سال قبل در این شهرستان اشاره کرد و گفت: هماهنگی و جلب مشارکت درون دستگاهی(درون بخشی) ...
زرک   ۱۳۹۹/۰۳/۰۴ - ۲۰:۱۶   + ۱ سایت دیگر  
رییس شبکه بهداشت و درمان پلدختر گفت: بیماری سالک با شهرستان پلدختر عجین شده و برخی روستاهای شهرستان مانند سراب حمام کانون این بیماری هستند. به گزارش پایگاه خبری زرک ، علی صفدر سیاوشی فر امروز در جلسه شورای سلامت شهرستان پلدختر اظهار داشت: دامپزشکی باید از طریق واکسیناسیون ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۲/۳۱ - ۱۸:۰۶    
در جلسه مبارزه با بیماری سالک در بخشداری امیرآباد دامغان، تمهیداتی برای مبارزه با این بیماری اندیشیده شد.
ایانا   ۱۳۹۹/۰۲/۱۸ - ۱۳:۳۶   + ۴ سایت دیگر  
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان فسا گفت: طرح مبارزه با جوندگان موذی با هدف کنترل بیماری سالک در این شهرستان آغاز شده است.
فرمانداری اردستان   ۱۳۹۹/۰۲/۱۸ - ۱۰:۱۲   + ۱ سایت دیگر  
آقای فرحبخش معاون سیاسی امنیتی فرمانداری در کارگروه سلامت شهرستان در فرمانداری اردستان با بیان اینکه شبکه بهداشت و درمان اردستان همزمان در دو جبهه مبارزه با کرونا و بیماری سالک فعالیت دارد، اظهار کرد: برای کنترل بیماری سالک در شهرستان اردستان ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۲/۰۹ - ۱۶:۳۳   + ۲ سایت دیگر  
گنبدکاووس - ایرنا - فرماندار مراوه تپه در شرقی ترین نقطه مرزی استان گلستان اعلام کرد که کانون بیماری سالک و زندگی حیوانات ناقل این بیماری همچون موش و پشه خاکی در 31 روستای این شهرستان شناسایی شد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۲/۰۹ - ۱۴:۰۲   + ۵ سایت دیگر  
شیراز_ایرنا_رییس دانشگاه علوم پزشکی فسا گفت: در این روزها که همه درگیر بیماری کرونا شده اند، مبادا مبارزه با بیماری سالک به فراموشی سپرده شود بلکه باید ادامه پیدا کند.
سلامت نیوز   ۱۳۹۹/۰۲/۰۸ - ۱۴:۵۶   + ۳ سایت دیگر  
سلامت نیوز :با فرا رسیدن فصل بهار نگرانی درباره شیوع دوباره بیماری سالک در ورزنه افزایش یافته است [لیلا مقیمی] اردیبهشت، جهنم ورزنه ای هاست. 105 کیلومتر مانده به اصفهان، در آخرین سکونتگاه کنار زاینده رود، شانه به شانه گاوخونی ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۲/۰۳ - ۲۳:۵۵   + ۱ سایت دیگر  
طرح آغشته سازی پشه بند ها به سم دلتامترین به منظور پیشگیری از بیماری سالک در روستا های قم اجرا می شود.