یکشنبه ۰۶ اسفندساعت ۰۴:۳۳Feb 2024 25
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «بیماری سالک»

نصیر نیوز   ۱۴۰۲/۱۲/۰۳ - ۰۳:۵۵    
به گزارش نصیرنیوز به نقل از ایرانا، سالک، نوعی بیماری با عامل انگلی است که اغلب در مناطق گرمسیری، نیمه گرمسیری یافت و به وسیله یک پشه خاکی که حدود 90 نوع در جهان از آن وجود دارد، منتقل می شود. طبق اعلام منابع بهداشتی، سالانه بین 15 تا 25 مورد از این بیماری در ایران [...]
آنا   ۱۴۰۲/۱۱/۰۱ - ۱۰:۲۱   + ۱۹ سایت دیگر  
متخصصان یک شرکت دانش بنیان اعلام کردند در حال پیگیری ثبت جهانی داروی درمان کننده بیماری سالک هستیم.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۹/۲۸ - ۱۸:۰۲   + ۷ سایت دیگر  
اصفهان - ایرنا - یکی از شرکت های داروسازی و دانش بنیان اصفهان موفق به تولید داروی درمان بیماری سالک موسوم به مگلومین آنتی مونیات شد که ایران را به سومین کشور تولیدکننده این دارو در دنیا تبدیل کرد.
Submitted by ravabet on 18 December 2023 23 آذر ماه در سفر یک روزه معاون وزیر و رئیس سازمان غذا و دارو به اصفهان ضمن بازدید از یک شرکت دانش بنیان، بهره برداری از طرح توسعه و تولید داروهای پر خطر، از داروی بیماری سالک نیز رونمایی کرد ...
پایگاه خبری گسترش نیوز   ۱۴۰۲/۰۹/۲۵ - ۱۶:۴۲   + ۳ سایت دیگر  
موفقیت دانشمندان ایرانی در تولید و بومی سازی دو داروی بومی برای بیماری سالک و التهابات چشمی بعد از جراحی اجرا شد.
شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۲/۰۹/۱۹ - ۱۸:۴۱   + ۴ سایت دیگر  
معاون محیط زیست و خدمات شهری شهرداری مشهد از اجرای اقدامات ویژه برای مقابله و کاهش بیماری سالک در منطقه 9 تا پایان سال جاری خبر داد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۹/۱۴ - ۱۷:۱۵   + ۱ سایت دیگر  
طرح خانه به خانه بیماریابی و آموزش بیماری سالک با مشارکت کارشناسان بیماری های واگیر مرکز بهداشت شهدای والفجر شیراز اجرا شد.
خبرگزاری علمی و فناوری   ۱۴۰۲/۰۹/۰۵ - ۱۴:۳۶    
شاد پور شهریاری کارشناس مسئول بیماری های واگیر شهرستان فراشبند در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری از فراشبند ، گفت: سالک بیماری عفونی است که بین انسان و حیوان مشترک می باشد و به صورت ضایعات پوستی بروز می کند. بر اساس گزارش سازمان جهانی بهداشت در 98 کشور دنیا وجود دارد. ...
اهل کاشانم   ۱۴۰۲/۰۸/۲۶ - ۱۶:۲۶    
به گزارش اهل کاشانم و نقل از روابط عمومی دانشگاه، مهدی دلاوری، گفت: 65 مورد بیماری تب مالت در منطقه کاشان در سال گذشته گزارش شده است که از این تعداد، 36 درصد زن و مابقی مرد بودند. ...
پانا   ۱۴۰۲/۰۸/۲۳ - ۱۶:۲۶   + ۱ سایت دیگر  
با توجه به افزایش و فراوانی بیماری سالک در بهار و تابستان و لزوم افزایش آگاهی دانش آموزان دبیرستان نمازی ناحیه 4 شیراز کارگاه مهارتی آشنایی وپیشگیری از سالک را با همکاری مرکز بهداشت نمازی برگزار شد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۸/۱۰ - ۰۷:۴۹   + ۱ سایت دیگر  
رئیس گروه مدیریت بیماری های قابل انتقال بین انسان و حیوان وزارت بهداشت گفت: بیماری سالک بالقوه کشنده نیست و داروی آن به صورت پماد، خوراکی و آمپول است.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۸/۰۵ - ۱۳:۰۱   + ۷ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - شرکت های دانش بنیانِ مستقر در پارک فناوری پردیس، طی این سال ها موفق به تولید محصولات کاربردی مختلفی شده و به صورت مستقیم و غیرمستقیم در حوزه های مختلف اشتغالزایی هم داشته اند ...
سینا   ۱۴۰۲/۰۷/۲۲ - ۱۰:۵۷   + ۱۹ سایت دیگر  
یک شرکت دانش بنیان فعال در حوزه دارو و فرآورده های پیشرفته تشخیص و درمان، از تولید یک کرم گیاهی با اثر درمانی بر زخم سالک که در مراکز درمانی، بیمارستان ها، شبکه های بهداشت و کلینیک های پوست کاربرد دارد؛ خبر داد ...
یک شرکت دانش بنیان فعال در حوزه دارو و فرآورده های پیشرفته تشخیص و درمان، از تولید یک کرم گیاهی با اثر درمانی بر زخم سالک که در مراکز درمانی، بیمارستان ها، شبکه های بهداشت و کلینیک های پوست کاربرد دارد؛ خبر داد.
سینا   ۱۴۰۲/۰۷/۱۸ - ۱۲:۰۵   + ۱۶ سایت دیگر  
شرکت دانش بنیان بهپاد طب ایرانیان از شرکت های عضو پارک فناوری پردیس توانسته است با تولید فرآورده طبیعی Leish G1 گام موثری در درمان بیماری پوستی سالک بردارد. ...
شفا آنلاین   ۱۴۰۲/۰۷/۰۳ - ۱۰:۴۱    
در مواردی امکان دارد هر کدام از نمونه های این بیماری علائم خاصی را داشته باشند که حتی منجر به مرگ شود، از همین رو لازم است که در صورت بروز نشانه های لیشمانیوز به پزشک متخصص مراجعه کنید.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۷/۰۲ - ۱۳:۴۰   + ۶ سایت دیگر  
طرح مقابله با عوامل و مخازن بیماری پوستی سالَک از ابتدای سال تاکنون در حدود 84 کانون سالک خیز استان اصفهان اجرا شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۶/۲۷ - ۱۷:۵۱    
طرح جونده کشی و لانه کوبی برای مقابله با بیماری سالک در استان یزد اجرا می شود.
خبرگزاری علمی و فناوری   ۱۴۰۲/۰۶/۲۷ - ۰۹:۴۴    
به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از فراشبند، رئیس بهداشت و درمان فراشبند، فرماندار فراشبند در این نشست با توجه به اهمیت سلامت بر ضرورت همکاری دستگاه ها و نهادهای اجرایی برای کنترل و مقابله با بیماری سالک، جمع آوری سگ های ولگرد و اهمیت سلامت و امنیت غذایی در جامعه تاکید کرد. ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۶/۲۴ - ۱۱:۰۴   + ۵ سایت دیگر  
معاون بهداشت دانشگاه شیراز گفت: در محله سنگ سیاه مشغول پژوهش بودیم که متوجه شدیم چهره های برخی از ساکنان زخم داشت، بعد از آن فوراً شروع به تحقیقات و نمونه برداری کردیم.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۶/۲۲ - ۱۶:۱۷   + ۲ سایت دیگر  
مدیر شبکه بهداشت و درمان اردستان با اشاره به اینکه آموزش از اولویت های اصلی شبکه بهداشت و درمان در پیشگیری از بیماری سالک است گفت: تشخیص و درمان سالک در مراکز جامع سلامت شهرستان رایگان انجام می شود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۶/۲۰ - ۱۹:۳۴   + ۱۱ سایت دیگر  
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد:استان یزد از لحاظ میزان شیوع بیماری سالک رتبه سوم کشور را دارا است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۶/۱۴ - ۱۶:۱۹   + ۱۰ سایت دیگر  
مرکز بهداشت شهدای والفجر شیراز بیش از صد پشه بند آغشته به سم بین افراد بومی بافت تاریخی شهر شیراز که به بیماری سالک مبتلا شده اند، توزیع کرد.
فرمانداری برخوار   ۱۴۰۲/۰۶/۱۱ - ۱۳:۱۲    
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان برخوار،جلسه کارگروه اجتماعی،فرهنگی،سلامت ، زنان وخانواده با حضور حسین معینی معاونت سیاسی،امنیتی و اجتماعی فرمانداری برگزار گردید در این جلسه در خصوص وضعیت بهداشتی کشتارگاه های شهرستان و طرح پیشگیری از خودکشی بحث و تبادل نظر شد همچنین راجع به عملیات کنترل ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۵/۳۱ - ۰۹:۴۸   + ۷ سایت دیگر  
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار سمنان گفت: فرمانداری دامغان برای مقابله با بیماری سالک از تمام ظرفیت های موجود استفاده کند و اولویت نخست خود را مقابله با این بیماری قرار دهد.
فرمانداری آران و بیدگل   ۱۴۰۲/۰۵/۲۸ - ۱۵:۴۱    
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان آران وبیدگل؛ در نشستی با حضور علی اکبر رضایی فرماندار، مسئول قرارگاه جهادی بسیج سازندگی، رئیس مجمع جهادی و کارشناس بیماری خاص شبکه بهداشت شهرستان از 60 جهادگر بسیجی شرکت کننده در طرح مبارزه با بیماری سالک تقدیر شد ...
برترین ها / شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۲/۰۵/۲۶ - ۲۳:۰۰   + ۲۰ سایت دیگر  
کارشناس واحد بیماری های واگیر مرکز بهداشت شهدای انقلاب شیراز گفت: سالک، یک بیماری انگلی است که به وسیله پشه خاکی به انسان منتقل شده و ایجاد زخم پوستی می کند و ممکن است تا بیش از یک سال طول بکشد، اما محل آن بعد از بهبودی تا پایان عمر باقی می ماند و موجب اذیت و آزار فرد می شود.
خبر آنلاین   ۱۴۰۲/۰۵/۲۵ - ۱۲:۲۶    
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه گفت: بیماری سالک در استان کرمانشاه کنترل می شود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۵/۲۵ - ۱۲:۱۳   + ۴ سایت دیگر  
طرح خانه به خانه بیماریابی و آموزش پیشگیری از بیماری سالک در محله سنگ سیاه بافت تاریخی شهر شیراز آغاز شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۵/۲۴ - ۱۵:۰۵    
چهارمین مرحله مقابله با بیماری سالک در دشت سجزی در حالی آغاز شده که آمار بیماری در سال گذشته 68 درصدی کاهش یافته است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۵/۱۹ - ۱۵:۱۶   + ۹ سایت دیگر  
رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان اردستان از شناسایی 10 کانون بیماری سالک در اردستان خبر داد.
خبر فوری   ۱۴۰۲/۰۵/۱۱ - ۰۵:۴۹   + ۱ سایت دیگر  
معاون پژوهشی مرکز آموزش و پژوهش بیماری های پوست و جذام دانشگاه علوم پزشکی تهران گفت: بیماری سالک یک بیماری انگلی است که در بیش از 80 کشور جهان و در 19 استان ایران وجود دارد و سالانه 20 هزار بیمار مبتلا به سالک شناسایی می شوند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۵/۰۴ - ۱۹:۱۰   + ۱ سایت دیگر  
مدیر شبکه بهداشت و درمان زبرخان از رشد 8 برابری ابتلا به بیماری سالک در 4 ماه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل در زبرخان خبر داد.
خانه ملت   ۱۴۰۲/۰۴/۲۸ - ۰۹:۱۱   + ۹ سایت دیگر  
سخنگوی کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: بر اساس گزارشات واصله در جریان نظارت بر عملکرد سازمان منابع طبیعی سیاست های غلط در زمینه بیابان در سال های گذشته زدایی موجب شیوع بیماری سالک در بین ساکنان محلی شده است.
هورگان   ۱۴۰۲/۰۴/۲۵ - ۱۰:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
مبارزه تابستانه با بیماری سالک در شهرستان بختگان انجام شد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۴/۲۲ - ۰۰:۵۱   + ۲ سایت دیگر  
اراک-استاندار مرکزی گفت: بیماری سالک در ساوه مسئله مهمی است و با توجه به اینکه بیشتر در مناطق محروم وجود دارد نیازمند توجه جدی بنیاد مستضعفان به این مساله هستیم.
خوزنیوز   ۱۴۰۲/۰۴/۲۰ - ۰۸:۲۷   + ۱۳ سایت دیگر  
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپوراهواز گفت: خوزستان در ردیف پنج استان پرشیوع بیماری سالک قرار دارد و هرسال مواردی از ابتلا ثبت می شود.
عصر اترک   ۱۴۰۲/۰۴/۱۹ - ۱۴:۱۳   + ۲ سایت دیگر  
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی به مناسبت روز جهانی مبارزه با بیماری های مشترک انسان و حیوان، نکاتی را درباره بیماری زئونوز بیان کرد و گفت: بیماری سالک یا لیشمانیوز پوستی، تب مالت، هاری ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۴/۱۷ - ۱۹:۵۵   + ۲ سایت دیگر  
نائب رئیس شورای اسلامی شهر شیراز با اشاره به اینکه کانون بیماری سالک، محلات محروم شیراز است، گفت: از راهکارهای مبارزه با این بیماری ارتقاء آگاهی جامعه و تشخیص به موقع و درمان های استاندارد است که این امر تنها با ایجاد هم افزایی بین دستگاه های خدمات رسان میسر می باشد تا خطرات ناشی از این بیماری را ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۴/۱۷ - ۰۹:۵۸   + ۵ سایت دیگر  
درمان سالک در مراکز بهداشتی مشهد رایگان است و دارو ها به صورت رایگان در اختیار بیماران قرار می گیرد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۴/۱۵ - ۱۰:۴۶   + ۸ سایت دیگر  
معادن بهداشت دانشگاه علوم پزشکی کاشان با بیان اینکه بیماری سالک در منطقه کاشان 60 درصد کاهش یافت، گفت: فوتی ناشی از بیماری هاری ثبت نشد.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۴/۱۳ - ۰۳:۳۳   + ۵ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - رئیس گروه پیشگیری و کنترل بیماری های قابل انتقال از حیوان به انسان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی نسبت به شیوع بیماری سالک در بسیاری از شهرهای کشور به خصوص در مناطق روستایی هشدار داد و گفت: این بیماری کشنده نیست و مردم در این مناطق از مواد دور کننده حشرات استفاده کنند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۴/۱۲ - ۱۱:۵۶   + ۲ سایت دیگر  
دبیر کارگروه سلامت و امنیت غذایی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه گفت: یکی از شایع ترین بیماری های پوستی در سطح شهرستان های گرمسیری بیماری سالک است که از طریق گزش یک نوع پشه خاکی فلبوتوموس با انسان منتقل می شود.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۴/۱۲ - ۰۹:۵۸    
ساوه - ایرنا - سالک به عنوان یک بیماری بومی در ساوه که در دوران همه گیری کرونا دوباره طغیان کرده بود هم اکنون با انجام تدابیر مختلف کنترل شده و چشم انتظار خاموشی زنگ خطر آن در مناطق شهری و روستایی است.
روزنامه جوان آنلاین   ۱۴۰۲/۰۴/۱۱ - ۰۱:۳۸   + ۱ سایت دیگر  
امسال هم با گرم شدن هوا سر و کله بیماری سالک در چندین استان پیدا شده است و شهروندان زیادی به آن مواجه شده اند
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۴/۱۰ - ۰۹:۵۸   + ۴ سایت دیگر  
شیراز-ایرنا-رییس دانشگاه علوم پزشکی فسا گفت: 191 نفر در این شهرستان به بیماری سالک مبتلا شده اند.
یکتا پرس   ۱۴۰۲/۰۴/۱۰ - ۰۵:۳۲   + ۲ سایت دیگر  
در دوران قاجار وضعیت بهداشت چندان مناسب نبود و صابون تنها ماده شوینده بود. به نقل از ویلم فلور در کتاب سلامت مردم در ایران قاجار ، تا سال 1300 شمسی فقط 3 مغازه در محله های عودلاجان، سنگلج و حسن آباد صابون می فروختند. در این میان اوضاع آب تهران وضعیت اسفناکی داشت و عامل بیماری سالک در تهران بود.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۴/۰۹ - ۱۴:۰۷   + ۱۲ سایت دیگر  
شیراز- استاندار فارس با اشاره به آثار طولانی مدت بیماری سالک تاکید کرد: کنترل این بیماری باید اولویت دستگاه های مرتبط باشد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۴/۰۹ - ۱۱:۴۱    
سرپرست مرکز بهداشت ساوه از برگزاری کارگاه های آموزشی توجیهی پیشگیری از بیماری سالک خبر داد.