چهارشنبه ۰۹ اسفندساعت ۱۳:۳۶Feb 2024 28
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «ارزهای ملی»

کاظم جلالی گفت: تمام تلاش های تهران – مسکو در حوزه پولی و بانکی بر این است که حجم مبادلات بر اساس ارزهای ملی افزایش یابد و این موضوع، رویکرد جدی دو کشور است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۱۱/۲۴ - ۱۰:۳۹   + ۳ سایت دیگر  
سفیر بلاروس در روسیه اعلام کرد که در سال 2023 بیش از 92 درصد مبادلات تجاری بین دو کشور به ارزهای ملی انجام شده است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۱۱/۲۴ - ۱۰:۳۸   + ۳ سایت دیگر  
سفیر روسیه در آذربایجان اعلام کرد که بیش از نیمی از مبادلات دو کشور از ابتدای سال جاری تا کنون به ارزهای ملی انجام شده است.
تحلیل بازار   ۱۴۰۲/۱۱/۲۳ - ۰۹:۴۲    
تصمیم روسیه و ایران برای تجارت با ارزهای ملی تکرار دیگری از کشورهایی است که به دنبال حرکت به سمت دلارزدایی در زمینه ژئوپلیتیکی در حال تغییر هستند.
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۲/۱۱/۲۰ - ۲۱:۲۳   + ۱ سایت دیگر  
اقتصادنیوز: معاون نخست وزیر روسیه اظهار کرد که روسیه و ایران تقریبا به طور کامل به تسویه با ارزهای ملی روی می آورند.
خبر آنلاین   ۱۴۰۲/۱۱/۲۰ - ۱۱:۳۷   + ۱۹ سایت دیگر  
معاون نخست وزیر روسیه اظهار کرد که روسیه و ایران تقریبا به طور کامل به تسویه با ارزهای ملی روی می آورند.
ایرنا   ۱۴۰۲/۱۱/۱۹ - ۲۱:۵۵   + ۲۴ سایت دیگر  
تهران-ایرنا- الکساندر نواک معاون نخست وزیر روسیه روز پنجشنبه به خبرنگاران گفت که روسیه و ایران تقریباً به طور کامل در تجارت دوجانبه و مشترک از ارزهای ملی و سیستم های بانکی خود استفاده می کنند.
خبرگزاری اقتصادی ایران   ۱۴۰۲/۱۱/۱۵ - ۱۷:۱۲   + ۱ سایت دیگر  
اقتصاد ایران: نخست وزیر روسیه طی اظهاراتی اعلام کرد که سهم ارزهای ملی در تسویه حساب های متقابل میان کشورهای اتحادیه اقتصادی اوراسیا (EAEU) به 90 درصد رسیده و همچنان در حال رشد است.
اقتصاد آنلاین / تجارت نیوز   ۱۴۰۲/۱۱/۱۵ - ۱۷:۰۵   + ۲۰ سایت دیگر  
نخست وزیر روسیه طی اظهاراتی اعلام کرد که سهم ارزهای ملی در تسویه حساب های متقابل میان کشورهای اتحادیه اقتصادی اوراسیا (EAEU) به 90 درصد رسیده و همچنان در حال رشد است.
پیام فوری   ۱۴۰۲/۱۱/۱۲ - ۰۸:۳۳   + ۱۱ سایت دیگر  
رئیس بانک مرکزی روسیه، الویرا نابیولینا اظهار کرد سهم تسویه حساب های روسیه با ارزهای ملی کشورهای دیگر بریکس به 85 درصد افزایش یافته است، در حالی که دو سال پیش فقط 26 درصد بود ...
موسسه مطالعات ایران و اوراسیا   ۱۴۰۲/۱۱/۱۱ - ۱۵:۴۲    
الویرا نابیولینا، رئیس بانک مرکزی روسیه می گوید، امسال کشورهای بریکس بر تعامل سیستم های پرداخت و تسویه با ارزهای ملی تمرکز خواهند کرد. پیش از این، کشورهای این انجمن قادر به توافق بر سر پروژه ای برای ایجاد ارز مشترک برای عملیات صادرات و واردات خود نبودند ...
اسپوتینگ روسیه   ۱۴۰۲/۱۱/۱۰ - ۱۰:۱۲    
به گزارش اسپوتنیک، الویرا نابیولینا، رئیس بانک روسیه اظهار داشت که سهم کشورهای بریکس در تراز تجاری روسیه طی دو سال دو برابر شده است و تسویه حساب با آنها به ارزهای ملی بیش از سه برابر شده است. ...
فرهیختگان   ۱۴۰۲/۱۱/۰۲ - ۰۰:۴۲    
حدود 80 سال است که دلار ایالات متحده آمریکا بر تمام ارزها تسلط داشته و به عنوان تنها ارز معتبر به منظور سرمایه گذاری و حفظ ارزش مالی برای کشورها محسوب می شود. سوءاستفاده آمریکا از دلار باعث شده تا تجارت با ارزهای ملی یا ارزهای غیردلاری در جهان رونق بگیرد.
پیام فوری   ۱۴۰۲/۱۰/۱۶ - ۰۸:۰۲   + ۱۹ سایت دیگر  
هماهنگ کننده ملی جمهوری اسلامی ایران در سازمان همکاری شانگهای می گوید تهران در 6 ماه گذشته به صورت قوی وارد عرصه فعالیت در این نهاد شده و قرار است چندین نشست مهم آن به میزبانی تهران برگزار شود ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۱۰/۱۳ - ۱۵:۱۵   + ۱۴ سایت دیگر  
پایگاه خبری الجزیره قطر نوشت، دلارزدایی به یک گزینه استراتژیک برای مسکو و پکن تبدیل شده و انجام مبادلات بین دو کشور با ارزهای ملی منادی آغازی بر پایان هژمونی مالی آمریکاست.
اسپوتینگ روسیه   ۱۴۰۲/۱۰/۱۱ - ۱۱:۰۳    
و این تنها یکی از شاخص های قدرت و پتانسیل بریکس است که در تلاش است تا از وابستگی به دلار در پرداخت های بین المللی خلاص شود و تاکنون در این راستا با توجه به توافقات چین و روسیه در مورد تجارت به یوان و روبل وتوافقات بین پکن وبرازیلیا که گذار به تجارت با ارزهای ملی خود را آغاز کردند ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۱۰/۱۱ - ۰۹:۵۳   + ۳۸ سایت دیگر  
صندوق بین المللی پول اعلام کرد گرایش جهانی به سمت استفاده از ارزهای ملی به جای دلار آمریکا در تجارت طی سال گذشته رشد پیدا کرده است.
تحلیل بازار   ۱۴۰۲/۱۰/۰۹ - ۰۹:۴۲   + ۱ سایت دیگر  
استفاده از ارزهای ملی همزمان با توافق تجارت آزاد ایران و اوراسیا می تواند تجارت دوجانبه تهران و مسکو را افزایش دهد. در سال 2022، گردش تجاری بین دو کشورر 15 درصد افزایش و به 4.6 میلیارد دلار رسید.
جهت پرس   ۱۴۰۲/۱۰/۰۶ - ۱۹:۰۲   + ۳۲ سایت دیگر  
در شرایطی که بازرگانان ایران برای انجام تجارت با کشورهای همسایه پیش از این مجبور بودند، در انتقال ارز از کانال های غیررسمی مانند حواله، صرافی ها و یا دلالان با هزینه و ریسک بالا استفاده کنند که گاهی اصل سرمایه آنها از بین می رفت و یا اینکه زمان انتقال ارز تا 6 ماه طول می کشید ...
ایرنا   ۱۴۰۲/۱۰/۰۵ - ۲۲:۲۲   + ۱ سایت دیگر  
تهران-ایرنا- ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه گفت: مسکو در سال 2024 توجه زیادی به تعمیق روابط اقتصادی با کشورهای مستقل مشترک المنافع و به ویژه گسترش پرداخت ها از طریق ارزهای ملی خواهد داشت.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۱۰/۰۵ - ۲۱:۱۴   + ۳ سایت دیگر  
رییس جمهور روسیه امروز در دیدار با سران کشورهای عضو مستقل مشترک المنافع گفت: مسکو در طول مدت ریاست خود بر این بلوک در 2024، توجه زیادی به گسترش مبادلات با ارزهای ملی خواهد داشت.
ایرنا   ۱۴۰۲/۱۰/۰۵ - ۱۲:۰۳   + ۱ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - رئیس جمهوری قرقیزستان گفت: سهم ارزهای ملی در تجارت متقابل کشورهای عضو اتحادیه اقتصادی اوراسیا به تدریج در حال افزایش است.
خبرگزاری اقتصادی ایران   ۱۴۰۲/۰۹/۲۸ - ۱۹:۱۳   + ۷ سایت دیگر  
اقتصاد ایران: نخست وزیر روسیه می گوید بالغ بر 90 درصد مبادلات تجاری میان این کشور با چین با ارزهای ملی انجام می شوند.
تجارت نیوز   ۱۴۰۲/۰۹/۱۹ - ۲۳:۰۳    
ارمنستان و جمهوری آذربایجان توافق کردند که پس از سه دهه مناقشه بر سر کنترل منطقه قره باغ کوهستانی، اقدام های مشخصی ... یک رسانه عربی به نقل از مقامات عراق اعلام کرد که اطراف ساختمان سفارت آمریکا در منطقه سبز بغداد هدف حمله راکتی قرار گرفت... ...
تجارت نیوز   ۱۴۰۲/۰۹/۱۹ - ۱۷:۴۸   + ۴ سایت دیگر  
رئیس کل بانک مرکزی ایران در ادامه سفرهای خود به کشورهای منطقه، اواخر هفته گذشته به عمان دیدار کرد و مقامات دو کشور در این دیدار، به افزایش روابط پولی و بانکی بین دو کشور اشاره کردند.
راهبرد معاصر   ۱۴۰۲/۰۹/۱۹ - ۱۱:۱۱   + ۱ سایت دیگر  
رحمان سعادت، کارشناس مسائل اقتصادی با بیان اینکه حذف دلار از تبادلات تجاری ایران و عمان به تسهیل صادرات کالاها منجر می شود، گفت: حذف دلار از روابط تجاری ایران با کشورهای منطقه ازجمله راهکارهای مهم دور زدن تحریم ها به شمار می رود ...
ایلنا   ۱۴۰۲/۰۹/۱۸ - ۱۴:۴۳   + ۲۲ سایت دیگر  
نشست خبری معاون اول رئیس جمهور و نخست وزیر سوریه با حضور هیات های عالی طرفین و اصحاب رسانه برگزار و در آن بر گسترش مبادلات اقتصادی و پیگیری جدی اسناد همکاری های مشترک تاکید شد.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۹/۱۷ - ۰۰:۱۷   + ۶ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه با بیان اینکه دوران تسلط دلار آمریکا و یورو بر معاملات بین المللی به پایان رسیده است، گفت: روز به روز کشورهای بیشتری با استفاده از ارزهای ملی خود معاملات با شرکای بین المللی شان را انجام می دهند و سیستم تسویه با ارزهای ملی جایگزین استفاده از دلار آمریکا ...
کیهان   ۱۴۰۲/۰۹/۱۵ - ۲۰:۵۲   + ۳۰ سایت دیگر  
رئیس کل بانک مرکزی و وزیر تجارت، صنعت و توسعه سرمایه گذاری عمان در دیدار و گفت وگویی فنی، ضمن اشاره به ضرورت توسعه مناسبات پولی و بانکی دوجانبه بر استفاده از ارزهای ملی دو کشور به جای دلار در مبادلات تجاری و اقتصادی تأکید کردند. ...
رییس کل بانک مرکزی و وزیر تجارت، صنعت و توسعه سرمایه گذاری عمان در دیدار و گفتگویی فنی، ضمن اشاره به ضرورت توسعه مناسبات پولی و بانکی دو جانبه بر استفاده از ارزهای ملی دو کشور تاکید کردند.
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۲/۰۹/۱۳ - ۱۷:۳۱   + ۱۹ سایت دیگر  
وزیر صمت گفت: لغو روادید تجاری، حل مشکلات حمل و نقل، برقراری خطوط ارتباطی برای شرکت ها، رفع موانع مربوط به نقل و انتقالات مالی، ایجاد سازوکار تهاتر، استفاده از ارزهای ملی کشورها از مهم ترین اموری است که در این راستا باید انجام شود.
عصر ایران   ۱۴۰۲/۰۹/۱۳ - ۱۶:۱۳   + ۶۲ سایت دیگر  
معاون اول رئیس جمهور گفت: توجیهی ندارد که ایران و عراق با این میزان از انطباق سیاسی و اقتصادی و با وجود پیوندهای عمیق دینی و فرهنگی، مراودات و مبادلات اقتصادی خود را با ارز ثالث و به خصوص ارز کشوری که دشمن مشترک ماست انجام دهند و لازم است تلاش کنیم تا مبادلات تجاری با ارزهای ملی دو کشور انجام شود.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۹/۱۱ - ۰۷:۳۵   + ۸ سایت دیگر  
به گفته کارشناسان، دلارزدایی از مناسبات تجاری و جایگزینی ارز ملی علاوه بر تقویت پول ملی و اثرپذیری شاخص های کلان اقتصادی، یک مسئله کلیدی برای کشور محسوب می شود.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۹/۰۸ - ۰۹:۲۶   + ۵۴ سایت دیگر  
رئیس کل بانک مرکزی کشورمان در دیدار با نخست وزیر سوریه در دمشق از توسعه مناسبات پولی و بانکی ایران و سوریه و حذف دلار از مبادلات اقتصادی و تجاری دو کشور در آینده نزدیک خبر داد.
ایران آنلاین   ۱۴۰۲/۰۹/۰۷ - ۲۱:۲۰   + ۹۲ سایت دیگر  
به گزارش ایران آن لاین به نقل از روابط عمومی بانک مرکزی، دکتر محمدرضا فرزین رئیس کل بانک مرکزی در دیدار با محمد هزیم رئیس بانک مرکزی سوریه گفت: افزایش مناسبات بانکی، تجاری و سرمایه گذاری های مشترک در دستور کار جدی تهران و دمشق است. ...
اسپوتینگ روسیه   ۱۴۰۲/۰۹/۰۶ - ۱۵:۵۱   + ۵ سایت دیگر  
به گزارش اسپوتنیک، سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه اظهار داشت که انتقال سریع به استفاده از ارزهای ملی به جای دلار در میان اعضای بریکس و سازمان همکاری شانگهای مشاهده شده است، جایی که سیستم های پرداخت جایگزین به سرعت در حال معرفی هستند. ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۹/۰۴ - ۱۱:۴۸   + ۱ سایت دیگر  
در میزگرد ابزارها و اقدامات لازم برای حفظ ثبات اقتصادی قرقیزستان و آسیای مرکزی در بیشکک ، کارشناسان اعلام کردند دلارزدایی و استفاده از ارزهای ملی بهترین روش برای حفظ ثبات اقتصادی در اوراسیا و حتی در کل جهان است.
ایران اکونومیست   ۱۴۰۲/۰۸/۳۰ - ۱۷:۴۹   + ۱۶ سایت دیگر  
به گزارش فارس، از زمان تحریم های غرب علیه مسکو، روسیه و چین، استفاده از ارزهای ملی خود در مبادلات تجاری خود را سرعت داده اند. آندری بلوسف، معاون اول نخست وزیر روسیه در این رابطه گفت ...
بانکداری ایرانی   ۱۴۰۲/۰۸/۱۶ - ۱۲:۳۱   + ۶ سایت دیگر  
بانکداری ایرانی -یکی از مشاوران کاخ سفید از خاتمه عمر دلار با اقدامات گروه بریکس خبر داد. به گزارش خبرنگار مهر به نقل از راشاتودی، جو سالیوان، یکی از مشاوران ارشد اقتصادی کاخ سفید ...
مشاور سابق کاخ سفید معتقد است استفاده رو به رشد کشورهای بریکس از ارزهای ملی به دلارزدایی سرعت می بخشد و می تواند به هژمونی دلار بر تجارت جهانی پایان دهد.
اقتصاد آنلاین / ایلنا   ۱۴۰۲/۰۸/۱۴ - ۱۸:۱۰   + ۱۶ سایت دیگر  
معاون اول رئیس جمهور گفت: تهاتر، همکاری های مالی و معامله از طریق ارز ملی ایران و کوبا از مقدمات لازم برای توسعه همکاری های اقتصادی دو کشور است و دلیلی ندارد دو کشور همسو با ارز کشور دشمن مبادلات تجاری خود را انجام دهند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۸/۱۰ - ۱۰:۱۴   + ۲۸ سایت دیگر  
وزیر صنعت و معدن ایران و نخست وزیر عراق در دیدار با یکدیگر بر لزوم استفاده از ارزهای ملی دو کشور در مبادلات تجاری و مالی تاکید کردند.
کیهان   ۱۴۰۲/۰۷/۲۸ - ۲۱:۲۷   + ۸ سایت دیگر  
وزیر دارایی روسیه اعلام کرد که سهم ارزهای ملی در مبادلات تجاری این کشور با چین به 90 درصد رسیده است. به گزارش خبرگزاری تاس، آنتون سیلوآنوف وزیر دارایی روسیه، اعلام کرد که سهم ارزهای ملی دیگر کشورها به جز آمریکا در مبادلات تجاری مسکو و پکن به 90 درصد رسیده است. ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۷/۲۶ - ۱۷:۱۹   + ۱۷ سایت دیگر  
وزیر دارایی روسیه اعلام کرد که سهم ارزهای ملی در مبادلات تجاری این کشور با چین به 90 درصد رسیده است.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۷/۲۵ - ۲۱:۰۵   + ۲۱ سایت دیگر  
مینسک- ایرنا- معاون اول رئیس جمهور با بیان اینکه حجم روابط اقتصادی ایران و بلاروس تناسبی با ارتقای روابط سیاسی ندارد، گفت: در مذاکرات انجام شده در این سفر برای فعال تر شدن بخش خصوصی دو کشور و استفاده از ارزهای ملی و دلار زدایی تفاهمات خوبی صورت گرفت.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۷/۲۴ - ۱۷:۳۹   + ۱۱ سایت دیگر  
معاون نخست وزیر روسیه طی اظهاراتی اعلام کرد که مسکو و کاراکاس به منظور تقویت تجارت دوجانبه، به توافقی برای افزایش استفاده از ارزهای ملی دست یافته اند.
کیهان   ۱۴۰۲/۰۷/۲۳ - ۲۱:۴۴   + ۴۵ سایت دیگر  
معاون اول رئیس جمهور گفت: باید دلارزدایی در دستور کار روابط ایران و بلاروس قرار گیرد و به دنبال آن هستیم تا در سفرهای هیأت های سیاسی دو کشور تصمیم های مهم و ضروری برای استفاده از ارزهای ملی دو کشور در تبادلات اقتصادی اتخاذ شود.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۷/۲۳ - ۱۱:۱۰   + ۵ سایت دیگر  
روسیه خواستار استفاده گسترده تر از ارزهای ملی در تجارت منطقه ای است.
پایگاه خبری ذاکر   ۱۴۰۲/۰۷/۲۲ - ۱۴:۵۲   + ۱۱ سایت دیگر  
رئیس جمهور روسیه از کشورهای مستقل مشترک المنافع (CIS) خواست تا در تجارت خارجی از دلار فاصله گرفته و بیشتر به ارزهای ملی تکیه کنند تا آسیب پذیری خود را در برابر تأثیرات خارجی کاهش دهند.