دوشنبه ۱۷ مردادساعت ۰۶:۲۳Aug 2022 8
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «ارزهای ملی»

راه امروز   ۱۴۰۱/۰۵/۱۵ - ۰۸:۳۷   + ۱۳ سایت دیگر  
اتفاقی نیست که کشورهای بیشتری به سمت استفاده از ارزهای جایگزین سوق داده می شوند و بیشتر و بیشتر به سمت استفاده از ارزهای ملی روی می آورند و این روند شتاب بیشتری نیز می گیرد.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۵/۰۹ - ۰۹:۴۷    
تهران- ایرنا- پنج راهکار بازگشت پول نفت شامل تهاتر نفت با کالا و سرمایه گذاری، شبکه سازی در صرافی ها، استفاده از ظرفیت بانک های کوچک، استفاده از کانال مالی مجزا در شبکه مالی و تسویه نفت با ارزهای ملی می شود.
بلاغ مازندران   ۱۴۰۱/۰۵/۰۹ - ۰۲:۳۸   + ۱ سایت دیگر  
نشریه فوربس طی گزارشی نوشت: ایران و روسیه با ایجاد یک سیستم تسویه با ارزهای ملی خود، گام های هرچند کوچک اما قابل توجهی را برای حذف دلار آمریکا از مبادلات تجاری دوجانبه برداشته اند.
نیک نیوز   ۱۴۰۱/۰۵/۰۸ - ۱۶:۰۰    
نیک نیوز : ناظران بر این باورند که پذیرش ارزهای ملی در مبادلات تهران و مسکو در شرایطی است که با تحریم های آمریکا و تقویت همکاری های دوجانبه بین آنها به دور از سیستم مالی جهانی سوئیفت مواجه شده است. ...
ایران اکونومیست   ۱۴۰۱/۰۵/۰۸ - ۱۳:۲۷   + ۹ سایت دیگر  
به گزارش گروه اقتصاد بین الملل فارس، نشریه فوربس طی گزارشی نوشت که ایران و روسیه با ایجاد یک سیستم تسویه با ارزهای ملی خود، گام های هرچند کوچک اما قابل توجهی برای حذف دلار آمریکا از مبادلات تجاری دوجانبه برداشته اند. ...
روزنامه عصر اقتصاد   ۱۴۰۱/۰۵/۰۸ - ۱۱:۲۹   + ۵۸ سایت دیگر  
نشریه آمریکایی فوربس در تحلیلی درباره راه اندازی نماد مبادله ارزی روبل-ریال در ایران، اذعان کرد ایران و روسیه گامی هرچند کوچک اما به طور بالقوه مهم برای حذف دلار از روابط تجاری دوجانبه برداشته اند. ...
تحلیل بازار   ۱۴۰۱/۰۵/۰۸ - ۰۷:۲۹    
ایران و روسیه متعهد شده اند که دلار را از مبادلات خود حذف و از ارزهای ملی استفاده کنند بطوریکه از هفته گذشته مبادلات روبل در بازار متشکل ارزی ایران آغاز شده است.
تجارت نیوز   ۱۴۰۱/۰۵/۰۵ - ۱۴:۳۶   + ۱۱ سایت دیگر  
معاون دیپلماسی اقتصادی وزارت امور خارجه ایران خبر داد دو کشور ایران و روسیه درخصوص مبادلات تجاری از طریق ارزهای ملی توافق کردند.
روز پلاس   ۱۴۰۱/۰۵/۰۵ - ۰۹:۳۰    
روز گذشته خاندوزی با تأکید بر اینکه کنترل تورم پس از جراحی اقتصادی و اصلاح قیمت ها اولویت جدی رئیس جمهور و ستاد اقتصادی دولت است، از افزایش 580درصدی درآمد خزانه از محل وصول درآمد حاصل از فروش نفت و میعانات گازی خبر داد.
صمت   ۱۴۰۱/۰۵/۰۴ - ۱۱:۲۰    
بنا بر نظر کارشناسان، استفاده از ارزهای ملی با هدف دلارزدایی از معاملات تجاری، همواره یکی از راهکارهای توسعه تجارت و رفع مشکلات ارزی کشوری مانند ایران است.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۵/۰۲ - ۱۳:۵۸   + ۱۱ سایت دیگر  
تهران-ایرنا- وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در مورد توافق ایران و روسیه برای استفاده از ارزهای ملی خود برای تجارت دو کشور، گفت: این موضوع می تواند تجارت بین دو کشور را تقویت کند و باید امکان تجارت بین ایران و روسیه را آسان تر از قبل کنیم و ایجاد کانال مالی مشترک دو کشور می تواند همکاری های مالی را ...
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۱/۰۵/۰۱ - ۰۰:۱۱   + ۳ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد : درئیس کل بانک مرکزی با تشریح اقدامات بانک مرکزی در زمینه مدیریت بازار ارز، کنترل پایه پولی و نقدینگی و حذف تدریجی دلار از معاملات خارجی گفت: بستر مناسب برای انجام معاملات تجاری میان ایران و روسیه با ارزهای ملی فراهم شده و دلار به تدریج از عرصه مبادلات اقتصادی دو کشور حذف می شود ...
آفتاب نیوز   ۱۴۰۱/۰۴/۳۱ - ۱۸:۲۳   + ۲۱ سایت دیگر  
هم اکنون 60 درصد مبادلات تجاری ما با روبل و ریال دارد انجام می شود و در این زمینه جلو هستیم. ما می توانیم بقیه مبادلات تجاری مان را هم به این سمت پیش ببریم؛ چون برای این امر، هم در روسیه و هم در جمهوری اسلامی ایران اراده جدی وجود دارد ...
نبض بازار   ۱۴۰۱/۰۴/۳۰ - ۱۷:۱۹   + ۱ سایت دیگر  
با حذف تدریجی دلار بستر مناسب برای انجام معاملات تجاری میان ایران و روسیه با ارزهای ملی فراهم شده و دلار به تدریج از عرصه مبادلات اقتصادی دو کشور حذف می شود.
پول پرس   ۱۴۰۱/۰۴/۳۰ - ۱۴:۳۳   + ۹ سایت دیگر  
رئیس کل بانک مرکزی گفت: بستر مناسب برای انجام معاملات تجاری میان ایران و روسیه با ارزهای ملی فراهم شده و دلار به تدریج از عرصه مبادلات اقتصادی دو کشور حذف می شود.
نقدینه   ۱۴۰۱/۰۴/۳۰ - ۱۰:۱۴   + ۶۹ سایت دیگر  
نقدینه - رئیس کل بانک مرکزی با تشریح اقدامات بانک مرکزی در زمینه مدیریت بازار ارز، کنترل پایه پولی و نقدینگی و حذف تدریجی دلار از معاملات خارجی گفت : بسترمناسب برای انجام معاملات تجاری میان ایران و روسیه با ارزهای ملی فراهم شده و دلار به تدریج از عرصه مبادلات اقتصادی دو کشور حذف می شود. ...
خبر آنلاین   ۱۴۰۱/۰۴/۲۹ - ۲۰:۰۳   + ۳۰ سایت دیگر  
رئیس اسبق بانک مرکزی در پستی در اینستاگرام خود نوشت: استفاده از ارزهای ملی خریداران نفت و گاز ایران سالهاست که برقرار است
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۴/۲۹ - ۱۷:۳۴   + ۱ سایت دیگر  
تهران – ایرنا – سخنگوی رسمی کمیسیون اقتصادی اوراسیا روز چهارشنبه اعلام کرد که سهم پرداخت ها با ارزهای ملی کشورهای عضو اتحادیه اقتصادی اوراسیا می تواند در سال جاری به 80 درصد برسد.
همت خبر   ۱۴۰۱/۰۴/۲۹ - ۱۰:۵۴   + ۱۷ سایت دیگر  
رئیس کل بانک مرکزی با تاکید بر اینکه ایجاد نماد معاملاتی ریال- روبل در بازار متشکل ارزی اقدامی مهم و در راستای استفاده از ارزهای ملی و پیمان های پولی دوجانبه است افزود: در روزهای آتی شاهد افزایش حجم و عمق ریال – روبل در معاملات تجاری ایران و روسیه خواهیم بود.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۴/۲۹ - ۰۸:۳۶   + ۱۵ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - بانک مرکزی ایران مایل است تجارت را به سمت ارزهای ملی حرکت دهد و با حذف تدریجی دلار ریسک ارزی را برای فعالان اقتصادی و سیستم بانکی کشور به حداقل برساند.
تازه ترین ها   ۱۴۰۱/۰۴/۲۸ - ۱۷:۲۰   + ۱۷ سایت دیگر  
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از صدا و سیما، امیر هامونی مدیرعامل بازار متشکل معاملات ارز ایران، درباره برنامه بانک مرکزی برای شروع خرید و فروش سایر ارزها در بازار متشکل ارزی گفت: به فراخور موضوع حتماً ارزهای ملی کشورها و پیمان های پولی دوجانبه و چند جانبه پیگیری می شود. ...
رئیس کل بانک مرکزی با تاکید بر اینکه ایجاد نماد معاملاتی ریال- روبل در بازار متشکل ارزی اقدامی مهم و در راستای استفاده از ارزهای ملی و پیمان های پولی دوجانبه است افزود: در روزهای آتی شاهد افزایش حجم و عمق ریال – روبل در معاملات تجاری ایران و روسیه خواهیم بود.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۴/۲۸ - ۱۴:۵۲   + ۹ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- مدیرعامل بازار متشکل ارز ایران گفت: با گشایش نماد معاملاتی روبل-ریال به تنوع ابزارها و نمادهای معاملات بازار متشکل ارزی کمک می کند و تقاضا را برای ارزهای جهان روا را کاهش می دهد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۰۴/۲۸ - ۱۴:۱۰   + ۴ سایت دیگر  
به گفته مدیر عامل بازار متشکل ارزی این نماد معاملاتی در جهت این است که ارزهای ملی بتواند جای ارزهای جهان روا را در مناسبات ملی و منطقه ای در قالب های پول های دو جانبه و چند جانبه بگیرد.
نقدینه   ۱۴۰۱/۰۴/۲۵ - ۱۶:۲۱   + ۲۱ سایت دیگر  
نقدینه - ایران و روسیه توافقاتی برای دلار زدایی داشته اند رویکردی که گفته می شود با اجرایی شدن آن و تحقق تسویه مبادلات تجاری با روبل و ریال بستر لازم برای کاهش تقاضا برای دلار ایجاد خواهد شد. ...
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۴/۲۱ - ۱۸:۴۳   + ۱۰ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- دولت سیزدهم در نخستین سال سکانداری کشور تفاهم پولی - بانکی با کشور روسیه را به مرحله اجرایی رسانده و دو کشور برای حذف دلار و یورو و استفاده از ارزهای ملی توافق کردند که بیانگر دیپلماسی موفق مرودات بانکی برای خنثی سازی تحریم ها است.
مشرق نیوز   ۱۴۰۱/۰۴/۲۱ - ۰۰:۳۴   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش مشرق، کانال تلگرامی کاوش مدیا گزارشی از شبکه HABER GLOBAL ترکیه درباره ایران و روسیه برای استفاده از ارزهای ملی در تبادلات دوجانبه تجاری توافق کردند منتشر کرد. دانلود ...
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۱/۰۴/۱۸ - ۱۲:۰۸   + ۲ سایت دیگر  
موضوع تبادلات تجاری ایران و روسیه به روبل و ریال دوباره به روی میز مذاکرات آمده است؛ موضوعی که چندین و چند بار ظرف سنوات گذشته مطرح شده و در نهایت به دلیل برخی موانع زیرساختی و البته نبود عزم جدی میان دو طرف ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۰۴/۱۷ - ۱۸:۵۸   + ۴۴ سایت دیگر  
رئیس کل بانک مرکزی کشورمان از تفاهم ایران و روسیه برای استفاده ارز های ملی به جای دلار و یورو در مبادلات اقتصادی بین دو کشور خبر داد.
دیپلماسی ایرانی   ۱۴۰۱/۰۴/۱۵ - ۲۰:۰۶    
ایران در حال تبدیل شدن به یکی از مهمترین شرکای تجاری روسیه است. در این میان، این دو کشور در بازار نفت و گاز رقیب یکدیگر هستند که به ویژه، در شرایطی از اعمال تحریم های غرب، شدت بیشتری یافته است. در تهران روی حل و فصل اختلافات با واشنگتن در خصوص برنامه هسته ای حساب می کنند ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۴/۰۶ - ۱۱:۱۴   + ۱۳ سایت دیگر  
دبیر مجلس فدرال روسیه گفت که این کشور و بلاروس قصد دارند رویکردی فعال تر در قبال استفاده از ارزهای ملی در معاملات دوجانبه در پیش گیرند.
پانا   ۱۴۰۱/۰۴/۰۳ - ۱۷:۵۹   + ۲۹ سایت دیگر  
تهران (پانا) - بانک مرکزی قرار است با برخی کشورها تفاهم نامه پولی امضا کند و رئیس آن به چند نقطه با این هدف سفر خواهد کرد. به گزارش ایرنا، روابط عمومی بانک مرکزی اعلام کرد: بانک مرکزی با استفاده از ابزار انعقاد پیمان های پولی دو یا چندجانبه ...
خانه ملت   ۱۴۰۱/۰۴/۰۳ - ۱۱:۲۸   + ۵۱ سایت دیگر  
رئیس کل بانک مرکزی، گفت: پیمان های پولی دو یا چند جانبه و اینکه بتوانیم با ارزهای ملی تسویه های خود را انجام دهیم از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۴/۰۲ - ۱۳:۰۱   + ۱۶ سایت دیگر  
رئیس جمهمور روسیه می گوید: در راستای حذف دلار از مبادلات، کشورهای عضو بریکس ذخایر ارزی خود را با سبدی از ارزهای ملی شان تقویت می کنند.
خانه ملت   ۱۴۰۱/۰۳/۳۱ - ۰۸:۳۵   + ۱ سایت دیگر  
سخنگوی کمیسیون سیاست خارجی مجلس اعتقاد دارد تیم اقتصادی دولت باید پیگیر تجارت میان ایران و کشورهای دنیا بر اساس ارزهای ملی باشد و وزارت امور خارجه نیز تسهیل گری کند.
خانه ملت   ۱۴۰۱/۰۳/۲۹ - ۱۷:۱۷   + ۳ سایت دیگر  
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اعتقاد دارد امروزه بسیاری از کشورهای نوظهور اقتصادی علاقمند به بهره مندی از ارزهای ملی هستند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۳/۲۸ - ۱۲:۱۰   + ۷ سایت دیگر  
معاون نخست وزیر روسیه و وزیر انرژی سابق این کشور گفت: صادرکنندگان جهانی فهمیده اند که دلار به یک ارز غیرقابل اعتماد تبدیل شده و به دنبال راه هایی برای معامله به ارزهای ملی خود هستند.
از زمانی که روسیه و چین دلار آمریکا را به نفع ارزهای ملی کنار گذاشتند، تجارت روبل و یوان در سه ماه گذشته بیش از 10 برابر شده است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۳/۱۱ - ۱۲:۳۶   + ۷ سایت دیگر  
آمارها حاکی از آن است که چین و روسیه در حال ادامه دادن سیاست خود در کنار گذاشتن هرچه بیشتر دلار از مبادلات تجاری دوجانبه هستند، به گونه ای که حالا حجم مبادلات تجاری بین دو کشور به روبل و یوآن 10 برابر شده است.
ایبنا   ۱۴۰۱/۰۳/۱۰ - ۰۹:۳۵   + ۱۰ سایت دیگر  
به گفته صندوق بین المللی پول، تا سال 2021، تقریباً 100 کشور جهان به طور فعال به وادی خلق، انتشار و توسعه رمز ارزهای ملی ورود کرده اند.
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۱/۰۳/۰۸ - ۱۲:۵۹   + ۱ سایت دیگر  
انجام معاملات میان ایران و روسیه با ارزهای ملی دو کشور، موضوعی بود که در زمان ریاست ولی الله سیف بر بانک مرکزی با جدیت دنبال می شد، اما هیچگاه ثمره آن به صورت جدی در فضای تجاری کشور نمایان نشد و هم اکنون همچنان بخش عمده ای از تجارت میان ایران و روسیه حتی در دوران آتشبار جنگ این کشور با اوکراین ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۳/۰۸ - ۱۲:۰۷   + ۱ سایت دیگر  
به گفته کارشناسان کمیسیون اقتصادی اتحادیه اوراسیا، تسویه حساب های متقابل کشورهای عضو این اتحادیه با ارزهای ملی تا 75 درصد افزایش یافته است .
ایبنا   ۱۴۰۱/۰۳/۰۷ - ۰۹:۲۶   + ۱۰ سایت دیگر  
اگرچه ایده خلق رمز ارزهای ملی از ارزهای دیجیتال مرسوم و فناوری بلاک چین نشات می گیرد، اما رمز ارزهای بانک مرکزی، تفاوت اساسی نسبت به ارزهای دیجیتال مرسوم دارند.
سیتنا   ۱۴۰۱/۰۳/۰۵ - ۰۸:۴۲   + ۴۹ سایت دیگر  
معاون نخست وزیر فدراسیون روسیه می گوید مسکو و تهران توافق کردند که در تسویه حساب های مالی به ارزهای ملی روی بیاورند و در حال مذاکره درباره امکان کارکرد کارت های پرداخت روسیه و ایران هستند.
ایران پرس   ۱۴۰۱/۰۳/۰۴ - ۱۸:۵۹    
تهران-ایران پرس: کاظم جلالی، سفیرایران در روسیه گفت: یکی از بحث های مهم ایران و روسیه در حوزه پولی و بانکی در خصوص استفاده از ارزهای ملی (روبل و ریال) است.
جماران   ۱۴۰۱/۰۳/۰۴ - ۱۷:۴۶   + ۴ سایت دیگر  
به گزارش جماران؛ به نقل از ایلنا، معاون نخست وزیر فدراسیون روسیه اظهار داشت: کریدور شمال – جنوب برای روسیه بسیار مهم است و ما به دنبال توسعه این کریدور و دسترسی روسیه به حاشیه خلیج فارس و افزایش فعالیت در آن منطقه هستیم. ...
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۳/۰۴ - ۱۶:۵۰   + ۱۵ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - معاون نخست وزیر روسیه گفت: یکی از موضوعات کلیدی در مذاکرات امروز ایران و روسیه، همکاری های مالی و بانکی بود تا پرداخت ها بین اشخاص حقوقی و سازمان های دو کشور با ارزهای ملی انجام شود و در تسویه حساب های مالی از پلی ملی دو کشور استفاده کنیم.
آنا   ۱۴۰۱/۰۳/۰۲ - ۱۹:۴۴    
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی مرکز اوز گفت: شعاع خدمات این دانشگاه به سرعت در کشور گسترده و باعث رشد کمی و کیفی آموزش عالی و جلوگیری از خروج ارزهای ملی در راستای تحصیل جوانان کشور شد.
صدای بورس   ۱۴۰۱/۰۲/۲۹ - ۱۴:۲۸    
نمونه های خارجی به CBDC معروف هستند، می توان از یوان دیجیتال چین نام برد که دولت چین این کار را انجام می دهد، در کشورهای دیگر مانند آمریکا مصوبه ای در سنای این کشور وجود دارد که دلار رمزنگاری شده را منتشرکنند ...
راهبرد معاصر   ۱۴۰۱/۰۲/۲۰ - ۱۲:۳۲   + ۱ سایت دیگر  
وحید شقاقی شهری؛ رئیس دانشکده اقتصاد دانشگاه خوارزمی در گفت و گویی درباره گسترش تجارت خارجی ایران بدون وابستگی به دلار گفت: اگر دولت سیزدهم بتواند مسیر دیپلماسی اقتصادی با کشورهای همسایه و منطقه را با برقراری تعاملات تجاری دو یا چند سویه کلید بزند و کشورهای هدف نیز در این مسیر با ما همراهی کنند ...