چهارشنبه ۰۵ آبانساعت ۱۰:۰۸Oct 2021 27
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «بلاک چین»

دنیای اقتصاد   ۹ ساعت پیش    
دنیای اقتصاد: اقتصاد ارزهای رمزنگاری شده به سرعت در حال گسترش است. فناوری غیر متمرکز بلاک چین و ظهور ارزهای رمزنگاری شده نوع جدید، دنیای بدون مرزی را برای اقتصاد جهان به ارمغان آورده اند که مرتبط با هیچ دولت و کشوری نیست و افزایش حجم آن بی قاعده نبوده و مستلزم صرف انرژی قابل توجه و به کارگیری تخصص ...
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۰۸/۰۴ - ۰۸:۳۸    
با توسعه استفاده از فناوری بلاک چین در صنایع مختلف، هنرمندان بزرگ بالیوود نیز وارد این عرصه شده و اقدام به فروش NFT های اختصاصی خود کردند.
زومیت   ۱۴۰۰/۰۸/۰۳ - ۱۵:۴۲    
انجمن بلاک چین با انتشار بیانیه ای درباره شناسایی و برچسب گذاری دارایی های دیجیتال ایرانیانی که با آی پی های داخلی تراکنش انجام می دهند، هشدار داد.
عصر ایران   ۱۴۰۰/۰۸/۰۳ - ۱۵:۳۶    
این تصمیم برای بقای بهترین ها است زیرا ارز دیجیتال غیرمتمرکز مبتنی بر بلاک چین راحت ترین روش پرداخت برای اقتصادهای سنتی نیست.
سرزمین ارتباطات   ۱۴۰۰/۰۸/۰۳ - ۱۱:۳۹    
داده های تازه نشان می دهد که از نظر تعداد آدرس های یکتای فعال، بازی های بلاک چینی دیگر از اکسی اینفینیتی پیشی گرفته اند. به گفته کارشناسان این اتفاق به معنای افزایش محبوبیت صنعت بازی های رایانه ای مبتنی بر بلاک چین است.
55آنلاین   ۱۴۰۰/۰۸/۰۳ - ۱۱:۰۵    
ارز دیجیتال شیبا که به عنوان شیبا توکن نیز شناخته می شود، یک ارز دیجیتال غیر متمرکز است که در آگوست سال 2020 توسط فردی معروف به ریوشی ایجاد شد، SHibaInu یک رمز ERC-20 در بلاک چین اتریوم می باشد و براساس Dogecoin ساخته شده است؛ همچنین این ارز خود را قاتل Dogecoin معرفی کرده است.
شهر سخت افزار   ۱۴۰۰/۰۸/۰۳ - ۰۹:۳۰   + ۲ سایت دیگر  
انجمن بلاک چین ایران طی اطلاعیه ای هشدار داده است که همه دارایی های دیجیتال ایرانیان که با آدرس والت های معین داخلی تراکنش می کنند در معرض خطر شناسایی و برچسب زنی هستند. ...
سلام نو   ۱۴۰۰/۰۸/۰۲ - ۱۱:۲۷    
ارز دیجیتال و بانکداری می توانند دو بال یک اقتصاد پویا باشند. تاثیر بلاک چین و ارزهای دیجیتالی مانند بیت کوین در بانکداری یکی از مهم ترین موضوعات اقتصادی این روزها است. آیا این تکنولوژی بر صنعت بانکداری تاثیرگذار است؟
بیت کوین، بلاک چین و قابلیت های مربوط به دفتر حساب توزیع شده اولین بار سیزده سال پیش و در قالب اوراق سفید (گزارشی معتبر که به توضیح موضوعی تازه می پردازد) بیت کوین به بازار معرفی شدند. این اوراق سفید سندی بنیادی و اولیه با حجم 3550 کلمه ای درباره یک ارز مجازی بود.
شبستان   ۱۴۰۰/۰۷/۲۸ - ۰۸:۰۱    
فولادی قلعه با اشاره به زیرساخت فنی شکل گیری رمزارز گفت: هدف از ساختار بلاک چین این است که نیازی به سازوکارهای ثبت و ریجستری متمرکز وجود نداشته باشد.
انصاف نیوز   ۱۴۰۰/۰۷/۲۷ - ۱۸:۰۰   + ۱ سایت دیگر  
پیوست نوشت: السالوادور نخستین کشوری در جهان بوده که بیت کوین را به عنوان پول رسمی این کشور برای مبادلاتش، به رسمیت شناخته است. هر چند این رویکرد از سوی بسیاری از فعالان این حوزه مورد انتقاد قرار گرفت اما رئیس جمهوری این کشور چندی پیش اعلام کرد 4 میلیون دلار از خرید و فروش بیت کوین سود کرده اند. ...
اقتصاد 24   ۱۴۰۰/۰۷/۲۷ - ۱۶:۵۱   + ۲ سایت دیگر  
ارز دیجیتال تزوس که بسیار شبیه اتریوم و یک شبکه بلاک چین مبتنی بر قرارداد های هوشمند است، این روز ها مورد استقبال سرمایه گذاران در حوزه رمزارز ها قرار گرفته است.
شبکه خبر   ۱۴۰۰/۰۷/۲۷ - ۱۲:۳۶   + ۲ سایت دیگر  
کارشناسان سرمایه گذاری و فضای سایبر با حضور در برنامه "تیتر امشب" مفاهیم ارزهای دیجیتال، بلاک چین و تفاوت اصلی بیت کوین با ارزهای سنتی را تشریح کردند.
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۰۷/۲۷ - ۱۱:۰۰    
شرکت خدمات پزشکی MDS مکزیک از تصمیم خود برای استفاده از سیستم مدیریت مبتنی بر بلاک چین در راستای تسریع در تایید نتایج آزمایشات مربوط به کرونا خبر داد.
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۰۷/۲۷ - ۱۰:۱۲   + ۱ سایت دیگر  
همانطور که فناوری بلاک چین علاوه بر تمرکززدایی به ایجاد شفافیت و امنیت داده کمک می کند؛ از این رو می تواند در بخش کشاورزی برای ردیابی محصولات و اطمینان مصرف کنندگان از روند تولید محصولات به کار رود.
زومیت   ۱۴۰۰/۰۷/۲۶ - ۱۲:۲۰    
شرکت خدمات پزشکی MDS مکزیک که پیش تر سرویس تست های فوری کرونا را راه اندازی کرده بود، در نظر دارد برای تأیید نتایج این تست ها از فناوری بلاک چین کمک بگیرد.
عصر ایران   ۱۴۰۰/۰۷/۲۶ - ۰۸:۲۴   + ۹ سایت دیگر  
بیت کوین 12 سال پیش توسط گروه گمنامی از معامله گران بر بستر بلاک چین ایجاد شد و از سال 2009 معاملات اولیه آن شکل گرفت.
ایستنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۵ - ۱۷:۱۳    
استیم بزرگ ترین پلتفرم بازی های کامپیوتری، اخیرا بازی های کریپتو و نامتمرکز را از پلتفرم خود حذف و انتشار هرگونه بازی رمزارزی را ممنوع کرده است. پس از انتشار این خبر، اپیک گیمز توسعه دهنده و سازنده بازی های ویدیویی، از بازی های رمزارزی و انتشار آنها در پلتفرم خود حمایت کرد. ...
نبض بازار   ۱۴۰۰/۰۷/۲۵ - ۰۸:۳۵    
رمز ارز لئو با نماد اختصاصی LEO به گونه ای طراحی شده است که بر روی دو بستر بلاک چین غیرمتمرکز قرار دارد.
زومیت   ۱۴۰۰/۰۷/۲۴ - ۱۸:۳۰    
بعد از اینکه استیم از عدم پذیرش بازی هایی با فناوری بلاک چین در پلتفرم خود خبر داد، اپیک گیمز رسما مجموعه قوانین کلی خود را برای پشتیبانی از این بازی ها منتشر کرد.
شهر سخت افزار   ۱۴۰۰/۰۷/۲۴ - ۱۲:۰۰    
روز گذشته استیم، بزرگ ترین فروشگاه بازی های رایانه ای، اعلام کرد از ارائه بازی هایی که معاملات رمزارز یا NFT بر پایه بلاک چین در آن ها صورت می پذیرد خودداری خواهد کرد. کمی پس از این خبر اپیک گیمز به طور رسمی اعلام کرد از بازی های دارای رمزارز یا پرداخت های مبتنی بر بلاک چین پشتیبانی می کند ...
تجارت گردان   ۱۴۰۰/۰۷/۲۴ - ۱۱:۰۴   + ۶ سایت دیگر  
بررسی یک پژوهش در استفاده از فناوری های جدید در بازارهای مالی نشان می دهد که این فناوری می تواند فرآیندهای پیچیده را ساده تر کند. بانک ها در سراسر جهان، به دنبال استفاده از بلاک چین برای افزایش کارایی، کاهش ریسک و افزایش امنیت هستند.
مرور نیوز   ۱۴۰۰/۰۷/۲۴ - ۰۸:۴۸   + ۲ سایت دیگر  
پولکادات شبکه های بلاک چین را به هم متصل می کند و یک شبکهٔ یکدست درست می کند. هدف این است که کاربرهای شبکه های بلاک چین افزایش پیدا کنند و یک شبکهٔ چند زنجیره ای شکل بگیرد. از طرفی امنیت تمام این شبکه های چند زنجیره ای هم توسط پولکادات ایجاد می شود.
پایگاه خبری گسترش   ۱۴۰۰/۰۷/۲۱ - ۱۰:۰۹   + ۴ سایت دیگر  
ماینینگ به معنای ساده کارگری است. راحت تر توضیح دهم، ماینینگ به معنای نوکری است. ماینینگ فناوری بلاک چین حساب نمی شود. در ایران سامانه ملی نداریم و تا زمانی که سامانه ملی نداشته باشیم، کارگر هستیم. نوکری برای کسانی هست که در آن سوی آب ها بهره برداری می کند.
پایگاه خبری گسترش   ۱۴۰۰/۰۷/۲۰ - ۱۰:۴۸   + ۱ سایت دیگر  
شرکت سامسونگ کره جنوبی به طور چشمگیری در حال توسعه دنیای بازی های مبتنی بر بلاک چین و ارزهای دیجیتال است.
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۰۷/۲۰ - ۰۸:۳۰    
شیوه های مدرن گلخانه ای، بلاک چین؛ کشاورزی دقیق و هوش مصنوعی نقش بسیار مهمی در ایجاد تحول در بازار محصولات کشاورزی دارند.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۰/۰۷/۲۰ - ۰۰:۱۵    
فرناز حیدری : ارائه تکنولوژی های جدید و کاربردی می توانند تحول عظیمی در ابعاد مختلف جوامع ایجاد کنند. پذیرش و به کارگیری این فناوری ها در دنیای کنونی گامی به سوی همسو شدن با رشد علم است ...
زومیت   ۱۴۰۰/۰۷/۱۹ - ۱۹:۳۰    
با اینکه رمزارزها هنوز در ابتدای راه قرار دارند، با توجه به پیدایش NFTها و امور مالی غیرمتمرکز (DeFi)، فناوری بلاک چین قطعا آینده فین تک یا فناوری مالی در دنیا خواهد بود.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۷/۱۹ - ۱۴:۴۵   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/آذربایجان شرقی یک کارشناس فناوری اطلاعات، بلاک چین را سیستمی تاثیرگذار در کاهش خطاهای عمدی و سهوی انسانی مطرح کرد.
رییس کارگروه استخراج رمزارز انجمن بلاک چین گفت: سه طرح برای رمز ارز ها در کمیسیون های اقتصادی، انرژی و جهش تولید مجلس برای ساماندهی رمزارز ها ارائه شده که مثبت ارزیابی نمی شوند.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۰/۰۷/۱۹ - ۰۰:۱۲   + ۲ سایت دیگر  
آی تی ایران : مایکل دل بنیان گذار شرکت دل، در جریان یک مصاحبه با نیویورک تایمز گفت که که تکنولوژی بلاک چین در جهان دست کم گرفته می شود. او البته توضیح نداد که بیت کوین دست کم گرفته می شود یا برعکس، اما تاکید کرد بلاک چین چیزی هم سطح هوش مصنوعی و ماشین های خودران است ...
اخبار رسمی   ۱۴۰۰/۰۷/۱۸ - ۱۵:۲۲    
یک شنبه 00/7/18 ، (اخبار رسمی) : وبسایت ارزتودی به عنوان یکی از بزرگترین و معتبرترین مراجع آموزشی بلاک چین و رمز ارزها و پوشش آخرین اخبار منتشر شده و تحلیل قیمت برای معامله گری بهتر در دنیای ارزهای دیجیتال شناخته می شود.
رسانه کلیک   ۱۴۰۰/۰۷/۱۷ - ۱۵:۱۸    
ارزدیجیتال یا رمزارز یک دارایی و پول دیجیتال غیرمتمرکز بوده که بر بستر فناوری بلاک چین قرار گرفته است. احتمالا با برترین رمزارزهای بازار یعنی بیت کوین و اتریوم آشنایی دارید؛ اما لازم است بدانید به غیر از این دو، بازا کریپتوکارنسی از بیش از 5000 ارز دیجیتال منحصر به فرد پشتیبانی می کند.
پایگاه خبری گسترش   ۱۴۰۰/۰۷/۱۷ - ۰۸:۰۲   + ۱ سایت دیگر  
ریال، نفت و طلا می توانند پشتوانه ارزهای دیجیتال باشند اما برای سهولت جابجایی و شفافیت میزان عرضه توکن از زیرساخت بلاک چین استفاده می شود.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۰/۰۷/۱۷ - ۰۰:۰۳   + ۱ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد: در جهان تکنولوژی هایی پا به عرصه اقتصاد می گذارند که با دارا بودن مطلوبیت و فواید باعث ایجاد تغییر یا ارتقا در سیستم های مالی قدیمی می شوند. در طول تاریخ وجود این تکنولوژی های نوین گام های مفیدی در مسیر رشد بشر درحوزه اقتصاد داشته است ...
پرسش   ۱۴۰۰/۰۷/۱۳ - ۱۵:۰۸   + ۴ سایت دیگر  
در اختلال اپیلیکیشن های فیس بوک، اینستاگرام و واتس آپ ، بسیاری از کاربران ارزهای دیجیتالی در توییتر خواستار نیاز به یک شبکه اجتماعی غیرمتمرکز ساخته شده بر اساس بلاک چین شدند. همین اتفاق موجب افزایش بیت کوین در روز گذشته شد.
شرکت های نفتی آمریکایی در حال سرمایه گذاری در حال سرمایه گذاری در فناوری بلاک چین برای مدرنیزه کردن سیستم ها و فعالیت های خود هستند.
زومیت   ۱۴۰۰/۰۷/۱۱ - ۱۹:۰۰    
سورِر بازی فوتبالی با تیم های پنج نفره و مبتنی بر بلاک چین اتریوم است که با ترکیب فوتبال فانتزی و دنیای NFTها تجربه خرید و مالکیت و فروش بیش از صد تیم فوتبال را برای کاربران فراهم کرده است.
روند بازار   ۱۴۰۰/۰۷/۰۹ - ۱۴:۰۳   + ۲۹ سایت دیگر  
روند بازار به نقل از ایسنا نوشت: ارزش بازار ارزهای دیجیتالی بار دیگر به مرز دو تریلیون دلاری رسید. پس از انکه شرکت پی پال از ارائه خدمات جدید مبتنی بر رمزارزها به مشتریانش از جمله امکان خرید و فروش ارزهای دیجیتالی خبر داد ...
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۰۷/۰۸ - ۰۹:۳۲    
دکتر پیمان اخوان، استاد تمام و عضو هیات علمی دانشگاه و رییس انجمن علمی مدیریت دانش ایران در یادداشتی به خبرگزاری بازار به اهمیت بلاک چین در صنایع مختلف پرداخته است.
پایگاه خبری گسترش   ۱۴۰۰/۰۷/۰۷ - ۱۳:۰۲   + ۱ سایت دیگر  
با توجه به رکود اقتصادی و وضعیت حاکم کشورمان، دولت و ارگان های مربوطه باید برای بهبودی بیشتر و بهتر اشتغال در فضای رمزارزها و بلاک چین تلاش کنند.
نبض بازار   ۱۴۰۰/۰۷/۰۶ - ۱۱:۱۴    
بلاک چین به عنوان سیستم ثبت اطلاعات و گزارش به شکل رمزنگاری، تحولات بسیاری را در صنایع ایجاد خواهد کرد و تحول صنایع با بلاک چین غیر قابل پیش بینی خواهد بود.
عصر ایران   ۱۴۰۰/۰۷/۰۵ - ۱۹:۴۲    
فانتوم یکی دیگر از شبکه های بلاک چین است که قصد دارد وارد معاملات دی فای، NFT و قراردادهای هوشمند شود. وب سایت فانتوم می گوید این پروتکل یک پلت فرم قرارداد هوشمند سریع و منبع باز سریع برای دارایی های ارز دیجیتالی و برنامه های کاربردی است.
ایستنا   ۱۴۰۰/۰۷/۰۵ - ۱۲:۴۳    
لایتنینگ (Lightning) یا شبکه لایتنینگ یک راهکار نسبتا جدید برای بهبود مقیاس پذیری شبکه بلاک چین است که برای سرعت بخشیدن و پایین آوردن هزینه تراکنش ها کاربرد دارد. برای آن که در مورد Lightning Network و نحوه کارکرد آن اطلاعات بیشتری به دست بیاورید در ادامه با پیوست همراه باشید. ...
زومیت   ۱۴۰۰/۰۷/۰۴ - ۱۷:۵۰   + ۱ سایت دیگر  
شرکتی به نام Wormhole با ارائه پلتفرمی به نام Wormhole NFT Bridge پلی ارتباطی بین بلاک چین ها ایجاد کرده است که از آن می توان برای جابه جایی NFT ها استفاده کرد.
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۰/۰۷/۰۴ - ۰۹:۰۵   + ۳۶ سایت دیگر  
اقتصادنیوز: در حال حاضر 44 درصد کل بازار ارزهای دیجیتالی در اختیار بیت کوین و 17 درصد در اختیار اتریوم است. بیت کوین 12 سال پیش توسط گروه گمنامی از معامله گران بر بستر بلاک چین ایجاد شد و از سال 2009 معاملات اولیه آن شکل گرفت.
خبر آنلاین   ۱۴۰۰/۰۷/۰۴ - ۰۷:۵۹    
فناوری دفترکل توزیع شده و به ویژه بلاک چین می تواند نقطه عطفی در پیشرفت و ارتقای شبکه ملی اطلاعات به شمار آید، به گونه ای که هم بسیاری از اهداف حاکمیت را برآورده سازد و هم نگرانی های مردمی پیرامون آن را از اساس منتفی نماید.
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۰۷/۰۳ - ۰۸:۲۷    
با توجه به اینکه بلاک چین شفافیت را برای صنایع به همراه می آورد؛ از این رو انتظار می رود تا بازار این فناوری در بخش کشاورزی هم با رشد همراه باشد.
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۰۷/۰۲ - ۱۱:۲۶   + ۲ سایت دیگر  
امروزه با توجه به جایگزین شدن ارزهای دیجیتال با پول های کاغذی و حساب های بانکی، باید به فکر سازگار شدن با دنیای دیجیتال و رمز ارزها باشیم.
روزنامه آسیا نیوز   ۱۴۰۰/۰۷/۰۱ - ۲۲:۵۷    
به گزارش آسیانیوز، حبیب آل جلیل بازی ساز مستقل ایرانی، برنامه نویس و فعال حوزه بلاک چین است که برنامه نویسی را با ساخت اپلیکیشن برای مارکت های داخلی نظیر سیبچه آغاز کرد که اصولا اپلیکیشن های ساده و کم کاربردی در ابتدا بودند ...