پنجشنبه ۱۰ خردادساعت ۲۰:۲۱May 2024 30
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «بیمه کارگران»

روزنامه تعادل   ۱۴۰۳/۰۳/۰۹ - ۰۲:۳۳    
بر اساس آمارهای رسمی در سال گذشته هر روز نزدیک به 6 کارگر جان خود را از دست داده اند و ناگفته پیداست که بیشترین آمار این مرگ و میرها به کارگران ساختمانی بر می گردد ...
8 صبح   ۱۴۰۳/۰۳/۰۵ - ۱۹:۲۷   + ۶ سایت دیگر  
به گزارش هشت صبح و به نقل از مهر : محمد امیر در گفت وگو با خبرنگار مهر با اشاره به اینکه مجلس دوازدهم باید مشکلات جامعه کارگری را کاهش دهد و به حداقل برساند، گفت: باید نظام پرداخت حقوق و دستمزدهای کارگری با تدبیر بهتری مدیریت و وضعیت بیمه کارگران بهتر شود ...
ساعت24   ۱۴۰۳/۰۳/۰۳ - ۱۱:۱۷    
ساعت 24 - رئیس کانون انجمن های صنفی کارگران ساختمانی خوزستان گفت: مشکل سامانه رفاه هنوز رفع نشده و این سامانه با اختلال مواجه است. اطلاعات قبلی اصلا برای تشکل های صنفی بالا نمی آید؛ اما قبلا اینگونه نبود.
اقتصاد آنلاین / ایلنا   ۱۴۰۳/۰۳/۰۴ - ۱۷:۴۸   + ۱۴ سایت دیگر  
رئیس کانون انجمن های صنفی کارگران ساختمانی خوزستان گفت: مشکل سامانه رفاه هنوز رفع نشده و این سامانه با اختلال مواجه است. اطلاعات قبلی اصلا برای تشکل های صنفی بالا نمی آید؛ اما قبلا اینگونه نبود.
ساعت24   ۱۴۰۳/۰۳/۰۱ - ۲۲:۵۵    
ساعت 24 - رئیس کانون انجمن های صنفی کارگران ساختمانی استان کردستان گفت: سیاست تامین اجتماعی در دهه های گذشته این بوده که منابع را از کارفرما گرفته ولی کارگر را بیمه نکرده است.
فرارو   ۱۴۰۳/۰۳/۰۱ - ۰۹:۰۳   + ۱۰ سایت دیگر  
میکائیل صدیقی، رئیس کانون انجمن های صنفی کارگران ساختمانی استان کردستان، در ارتباط با آخرین وضعیت بیمه کارگران ساختمانی گفت: تشکل های صنفی کارگران ساختمانی، چهار پنج سال به دنبال اصلاح ماده 5 قانون بیمه کارگران ساختمانی در مجلس بودند که متاسفانه به نتیجه مطلوب نرسید؛ در پنج سال اخیر ...
قدس آنلاین   ۱۴۰۳/۰۲/۳۰ - ۰۸:۱۰   + ۱ سایت دیگر  
به تازگی با دستور مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی و به مناسبت هفته کارگر، توزیع و تخصیص 10 هزار سهمیه بیمه کارگران ساختمانی به شعب این سازمان صورت گرفت.
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۳/۰۲/۲۹ - ۰۸:۰۷   + ۱ سایت دیگر  
مصطفی طاهری گفت: مشاغلی که شناسه یکتا بگیرند مسیر فعالیت آن ها قابل رصد است و به این وسیله ملزم می شوند مالیات پرداخت کند و بیمه کارگران را بپردازد. همچنین مواردی مانند استاندارد و نظارت های حوزه بهداشت و تعزیرات هم بر آنها تسهیل می شود.
انصاف نیوز   ۱۴۰۳/۰۲/۲۷ - ۱۴:۲۱   + ۱ سایت دیگر  
کارگران داروگر تهران، با حداقل4 ماه حقوق و 6ماه بیمه معوقه شرایط معیشتی نامناسبی دارند. کارگران این کارخانه خواستار رسیدگی مسئولان استانی به وضعیت پرداخت مطالبات عقب افتاده خود شدند. ...
انصاف نیوز   ۱۴۰۳/۰۲/۲۷ - ۱۴:۱۸   + ۶ سایت دیگر  
خارج کردن بخشی از کارگران ساختمانی از فهرست افراد تحت پوشش تامین اجتماعی به خاطر تاخیر کوتاه در پرداخت حق بیمه مدتهاست که به بحثی مناقشه برانگیز میان تامین اجتماعی، دولت و کارگران ساختمانی و تشکل های کارگری بدل شده است. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۳/۰۲/۲۶ - ۱۱:۱۷   + ۱ سایت دیگر  
در این بسته درخواست شما در بیمه کارگران ساختمانی و بررسی وضعیت شبکه فاضلاب کران را پیگیری کردیم.
ایران اکونومیست   ۱۴۰۳/۰۲/۲۵ - ۱۲:۳۸   + ۹ سایت دیگر  
مهدی شکوری روز سه شنبه در گفت وگو با خبرنگار اجتماعی ایران اکونومیست در توضیح تعریفی از بیمه کارگران ساختمانی اظهار داشت: به موجب قانون بیمه اجتماعی کارگران ساختمانی مصوب نهم آبان 1386 و اصلاحات بعدی آن، کارگران شاغل در کارهای ساختمانی اعم از ایجاد یا توسعه ساختمان، تجدید بنا ...
ایمنا   ۱۴۰۳/۰۲/۲۴ - ۱۵:۰۳   + ۱ سایت دیگر  
مدیر منطقه 6 شهرداری اهواز گفت: پیمانکار جمع آوری زباله با خودداری از پرداخت حق بیمه کارگران باعث اخلال در جمع آوری زباله شد که با رفع مشکل توسط شهرداری و خلع ید پیمانکار، منطقه به سرعت به حالت عادی باز می گردد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۳/۰۲/۲۴ - ۱۱:۴۱   + ۱۳ سایت دیگر  
رئیس کانون کارگران ساختمانی با اشاره به اینکه 10هزار تخصیص بیمه کارگران ساختمانی در روز کارگر بسیار ناچیز است گفت: تخصیص بیمه برای کارگران ساختمانی تقسیم استانی شده است اما به قدری تعداد کم است که نمی دانیم کدام کارگر ساختمانی اقدام کند.
تجارت نیوز   ۱۴۰۳/۰۲/۲۳ - ۱۶:۰۷   + ۱۱ سایت دیگر  
بازرس کانون کارگران ساختمانی ادعای بیمه 70 هزار کارگر ساختمانی از سال 99 را کذب دانست و گفت: شاید تعدادی از سهمیه آنهم به درخواستِ مثلا فلان نماینده تخصیص داده شده باشد، اما بیمه کردن 70هزار کارگر ساختمانی در طول این چند سال کذب است؛ به ما اسناد و مدارک نشان بدهند!
اقتصاد آنلاین / ایسنا   ۱۴۰۳/۰۲/۲۲ - ۱۰:۳۹   + ۱۸ سایت دیگر  
نایب رئیس کانون انجمن های صنفی کارگران ساختمانی اقدام سازمان تامین اجتماعی در اختصاص و توزیع سهمیه بیمه کارگران ساختمانی را به فال نیک گرفت و گفت: دیگر با محدودیت منابع روبه رو نیستیم زیرا با ابلاغ قانون از سوی رئیس جمهور ...
عرشه آنلاین   ۱۴۰۳/۰۲/۱۷ - ۰۷:۴۶   + ۵۴ سایت دیگر  
کارفرمایی که 5 سال یک نیروی دارای قرارداد موقت را در مشاغل مستمر و مشاغل غیرمستمر (پروژه ای و. .) به کار می گیرد، موظف است پس از آن قرارداد دائمی منعقد کند.
پایگاه خبری گسترش نیوز   ۱۴۰۳/۰۲/۱۶ - ۱۱:۲۷   + ۵ سایت دیگر  
رئیس فراکسیون کارگری مجلس شورای اسلامی، تأکید کرد که تقریباً بیش از 500 هزار کارگر در کشور بیمه شده اند و سایر کارگران هنوز بیمه ندارند. همچنین، بیش از 16 هزار میلیارد تومان برای بیمه کارگران ساختمانی در ایران لازم است که تعداد آنها حدود یک میلیون و سیصد هزار نفر است.
ایرنا   ۱۴۰۳/۰۲/۱۴ - ۰۸:۵۸   + ۳ سایت دیگر  
جیرفت- ایرنا- نبود اداره تامین اجتماعی، بازرس کار در اداره کار و رفاه اجتماعی، جای خالی آموزش به دلیل مستقر نبودن اداره فنی و حرفه ای و مشکل بیمه کارگران ساختمانی به عنوان بخشی از مشکلات کارگران در شهرستان قلعه گنج واقع در جنوب کرمان، نیازمند توجه و رسیدگی مسئولان است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۳/۰۲/۱۳ - ۱۰:۵۷   + ۲ سایت دیگر  
مدیرکل تامین اجتماعی استان مرکزی، گفت: در بازرسی ها بیش از 500 مورد از کارگاه های کوچک استان شناسایی شدند که کارگران خود را بیمه نکرده بودند.
شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۳/۰۲/۱۳ - ۱۰:۵۰   + ۱ سایت دیگر  
معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری مشهد خواستار شد: بیمه کارگران ایست کار ها در اولویت باشد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۳/۰۲/۱۳ - ۰۹:۳۱   + ۵ سایت دیگر  
سنندج_استاندار کردستان گفت: مشکل بیمه کارگران شهرداری به عنوان نیروهای زحمتکش باید رفع شود.
ایمنا   ۱۴۰۳/۰۲/۱۳ - ۰۸:۲۳   + ۱ سایت دیگر  
استاندار کردستان گفت: مشکل بیمه کارگران شهرداری سنندج از جمله مباحثی است که باید حل و فصل شود و اگر نیاز باشد استانداری نیز رایزنی های لازم را در خصوص حل این مشکل انجام خواهد داد.
سلام نو / شما نیوز   ۱۴۰۳/۰۲/۱۲ - ۱۸:۵۶   + ۱۵ سایت دیگر  
حق بیمه پایه کارگران، 7 درصد از حداقل دستمزد آن ها یعنی معادل 652هزارو540 هزار تومان است.
مشرق نیوز   ۱۴۰۳/۰۲/۱۲ - ۱۴:۳۵   + ۳۹ سایت دیگر  
به گزارش مشرق ، صولت مرتضوی روز چهارشنبه - 12 اردیبهشت ماه - در حاشیه جلسه هیات دولت درباره لایحه پیشنهادی وزارت کار برای اصلاح قانون کار و قرارداد کارگران گفت: این موضوع در کمیسیون مجلس تصویب شده و در دستور نوبت کاری هیات دولت قرار دارد. ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۳/۰۲/۱۲ - ۱۲:۵۵   + ۴ سایت دیگر  
شهردار بندرعباس از به روز شدن حقوق و بیمه کارگران خبرداد و گفت: طبق کار خوبی که انجام شده در شهرداری بندرعباس ابتدا کارگران حقوق و مزایا دریافت می کنند و سپس سایر کارمندان و مدیران حقوق خود را دریافت می کنند.
ایسنا   ۱۴۰۳/۰۲/۱۲ - ۱۲:۴۷   + ۲۸ سایت دیگر  
وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی اعلام کرد که در رابطه با بیمه کارگران ما افزایش لازم را انجام داده ایم، اظهار کرد که امیدواریم با مدیریتی که در حوزه اقتصاد صورت می گیرد و با مهار تورم و از طرفی با کمک های معیشتی که دولت در برنامه دارد قدری از مشکلات کم کنیم .
ایسنا   ۱۴۰۳/۰۲/۱۲ - ۰۹:۱۹   + ۱۹ سایت دیگر  
قانون بیمه کارگران ساختمانی در هفته کارگر از سوی رییس جمهور ابلاغ شد تا روزنه ای برای تحقق آرزوی دیرینه کارگران ساختمانی که سال ها در انتظار بیمه لحظه شماری می کردند، گشوده شود.
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۳/۰۲/۱۲ - ۰۹:۱۱   + ۱ سایت دیگر  
عضو کمیسون عمران مجلس تاکید کرد: یکی از مشکلات اصلی در خصوص بیمه کارگران ساختمانی، عدم شفافیت سازمان تامین اجتماعی است و این سازمان، آمار و ارقام دقیقی از تعداد کارگران ساختمانی بیمه شده، ارائه نمی دهد.
ایلنا   ۱۴۰۳/۰۲/۱۱ - ۱۴:۰۳   + ۱ سایت دیگر  
دبیرکل خانه کارگر اظهار کرد: توجه به بیمه کارگران ساختمانی و کمک به این بخش از کارگران، توجه به شریف ترین بخش کارگران کشور است.
ایمنا   ۱۴۰۳/۰۲/۱۱ - ۱۳:۳۱    
استاندار کردستان گفت: 300 نفر به سهمیه بیمه کارگران ساختمانی در استان کردستان اختصاص یافته است و پیگیری می کنیم تا این امر محقق شود.
ایسنا   ۱۴۰۳/۰۲/۱۱ - ۱۳:۲۲   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/کردستان استاندار کردستان از افزایش 300 نفری سهمیه بیمه کارگران ساختمانی در استان خبر داد.
ایرنا   ۱۴۰۳/۰۲/۱۱ - ۱۳:۱۵   + ۱ سایت دیگر  
سنندج- ایرنا- استاندار کردستان گفت: به دنبال پیگیری های صورت گرفته، سهم استان از تعهد بیمه کارگران ساختمانی 300 نفر است که تلاش می کنیم این آمار بیشتر شود.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۳/۰۲/۱۱ - ۱۲:۴۹   + ۴ سایت دیگر  
سنندج_استاندار کردستان گفت: 300 نفر به سهمیه بیمه کارگران ساختمانی کردستان اختصاص یافته ایت.
فردا نیوز   ۱۴۰۳/۰۲/۱۱ - ۱۲:۴۴    
رئیس جمهور: نقش کارگران ساختمانی مهم است و بیمه آنها حتما مورد تاکید بنده است. دولت حتما بیمه کارگران ساختمانی را مورد تاکید قرار می دهد تا این کارگران دغدغه ای درباره بیمه نداشته باشند.
نامه نیوز   ۱۴۰۳/۰۲/۱۱ - ۱۲:۳۵   + ۳۸ سایت دیگر  
رئیس جمهور در جشنواره ملی امتنان از کارگران و گروه های کار و واحدهای نمونه با بیان اینکه لایحه امنیت شغلی کارگران در دولت تصویب شده است و ان شالله از طریق مجلس دنبال خواهد شد که سریعتر به نتیجه برسد، گفت: بیمه کارگران ساختمانی مورد تاکید دولت است ...
ایرنا   ۱۴۰۳/۰۲/۰۹ - ۱۱:۱۳   + ۹ سایت دیگر  
سنندج- ایرنا- نماینده ولی فقیه در کردستان بر لزوم رفع مشکلات بیمه کارگران ساختمانی به عنوان یک اولویت از سوی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی تاکید کرد.
ایسنا   ۱۴۰۳/۰۲/۰۸ - ۲۲:۵۷   + ۳ سایت دیگر  
ایسنا/گیلان مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گیلان، کاهش نرخ بیکاری را موجب امنیت شغلی دانست و گفت: امنیت شغلی صرفا قرارداد دائمی نیست و رونق تولید و اشتغال به امنیت شغلی منجر می شود.
دولت   ۱۴۰۳/۰۲/۰۸ - ۱۲:۲۷   + ۱ سایت دیگر  
معاون رئیس جمهور اهتمام ویژه دولت نسبت به اجرای طرح طبقه بندی مشاغل در 1000 کارگاه، اصلاح قانون بیمه 500 هزار کارگر ساختمانی بهبود، امنیت شغلی و ارتقای وضعیت معیشتی و رفاهی کارگران را از جمله اقدامات و دستاوردهای دولت مردمی دانست و گفت ...
تحلیل بازار   ۱۴۰۳/۰۲/۰۸ - ۱۰:۳۷   + ۱ سایت دیگر  
سمنان- کارگران ساختمانی از مشکلات در بیمه شان گلایه دارند اما مسئولان تامین اجتماعی می گویند که به دلیل مصوبه جدید مجلس، منابع کافی را ندارند و هم اکنون قادر به بیمه کردن کارگران ساختمانی نیستند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۳/۰۲/۰۷ - ۲۱:۴۸    
امام جمعه فسا در خطبه های نماز جمعه این شهر از مسئولان استان خواست برطرف کردن مشکلات کارگران به ویژه موضوع بیمه این قشر را در دستور کار قرار دهند.
هرمز   ۱۴۰۳/۰۲/۰۷ - ۱۴:۲۲   + ۳ سایت دیگر  
امام جمعه رودان گفت: حقوق مکفی، امنیت شغلی و توانمندسازی علمی و بیمه کارگران از مهم ترین مواردی است که باید به آن توجه بشود و غفلت و سهل انگاری در موضوع کارگران قابل قبول و اغماض نخواهد بود.
ایسنا   ۱۴۰۳/۰۲/۰۵ - ۱۶:۰۷   + ۲ سایت دیگر  
عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر این که باید امنیت شغلی و بیمه کارگران تضمین شده باشد گفت: کارگر باید از امنیت شغلی اش مطمئن باشد نه این که هر روز این نگرانی از اخراج و بی ثباتی در کارش داشته باشد.
آهن نیوز   ۱۴۰۳/۰۲/۰۵ - ۰۹:۳۲   + ۳۶ سایت دیگر  
نماینده کارگران ساختمانی، درخصوص آخرین وضعیت بیمه کارگران ساختمانی گفت: در یک کلام بگویم که فعلا در مرحله یاس و ناامیدی هستیم.