دوشنبه ۱۷ بهمنساعت ۱۲:۴۰Feb 2023 6
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «بیمه کارگران ساختمانی»

نایب رئیس کانون انجمن های صنفی کارگران ساختمانی ابراز امیدواری کرد با حل ایراد اصلاحیه ماده (5) قانون بیمه اجتماعی کارگران ساختمانی، امکان بهره مندی کارگران ساختمانی در انتظار بیمه تامین اجتماعی هرچه زودتر فراهم شود.
ایلنا   ۱۴۰۱/۱۱/۱۴ - ۰۸:۵۷    
دبیر کانون انجمن های صنفی کارگران ساختمانی استان قم گفت: اکنون که اصلاحیه ماده 5 به انتهای کار رسیده است، انتظار داریم سازمان تامین اجتماعی برای باز کردن گره مشکلات بیمه ای کارگران ساختمانی پای میز مذاکره با تشکل های کارگری بنشیند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۱/۱۰ - ۰۸:۰۴   + ۴ سایت دیگر  
همه کارگران ساختمانی می توانند حق بیمه خود را از طریق شماره همراه شخصی خود از طریق سامانه خدمات غیرحضوری بیمه تامین اجتماعی پرداخت کنند.
پول نیوز   ۱۴۰۱/۱۱/۰۸ - ۱۶:۵۴   + ۳ سایت دیگر  
رئیس انجمن صنفی کارگران ساختمانی گفت: این اصلاحیه با همه ی کاستی های خود مسیرِ پایانی را طی می کند و امیدواریم این موضوع هر چه سریع تر به تصویب برسد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۱۱/۰۶ - ۱۵:۵۳   + ۱۵ سایت دیگر  
مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی با بیان اینکه یکی از خدمات این سازمان بیمه کارگران ساختمانی است گفت: در حال حاضر بیش از 800 هزار کارگر ساختمانی تحت پوشش بیمه تأمین اجتماعی قرار گرفته اند.
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۱/۱۱/۰۵ - ۱۱:۲۴   + ۲۰ سایت دیگر  
نمایندگان در جلسه علنی امروز با اکثریت آرا با اصلاح طرح اصلاح ماده 5 قانون بیمه های اجتماعی کارگران ساختمانی موافقت کردند.
آنا / ایسنا   ۱۴۰۱/۱۱/۰۵ - ۰۹:۵۵   + ۳۵ سایت دیگر  
نمایندگان مجلس شورای اسلامی جهت رفع ایرادات وارده از سوی شورای نگهبان قانون اساسی، طرح اصلاح قانون بیمه کارگران ساختمانی را اصلاح کردند.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۱/۰۲ - ۱۶:۵۰   + ۹ سایت دیگر  
سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی از رفع ایراد شورای نگهبان به طرح اصلاح ماده (5) قانون بیمه اجتماعی کارگران ساختمانی در جلسه امروز کمیسیون اجتماعی خبر داد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۰/۲۸ - ۱۷:۱۰   + ۳ سایت دیگر  
در این بسته کمبود پزشک در روستای وانان و مشکل نداشتن محل کار ثابت برای ثبت بیمه کارگران ساختمانی را پیگیری کردیم.
آنا / میزان   ۱۴۰۱/۱۰/۲۷ - ۱۸:۴۳   + ۲۴ سایت دیگر  
دادستان تهران گفت: مقرر شد کانون انجمن های صنفی کارگران ساختمانی با همکاری خانه کارگر جمهوری اسلامی، فهرست اسامی کارگران ساختمانی استان را به اداره کل تأمین اجتماعی ارائه کنند و این مرجع با اعتبارسنجی و احراز صحت، نسبت به برقراری بیمه تأمین اجتماعی در مورد این قشر زحمت کش اقدام کند.
سفیر افلاک   ۱۴۰۱/۱۰/۲۲ - ۱۴:۵۷    
دبیراجرایی خانه کارگر لرستان گفت: با توجه به آمار بیکاری در استان، سهمیه بیمه کارگران ساختمانی در لرستان افزایش یابد.
در کارگروه تخصصی شورای گفت وگوی دولت و بخش خصوصی استان تهران مسائل مربوط به شهرک های صنعتی استان با حضور مدیران و مسوولان مربوطه مورد بحث و بررسی قرار گرفت تا نتیجه آن برای بررسی بیشتر و تصمیم گیری در جلسه اصلی شورای گفت وگوی استان مطرح شود.
وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی   ۱۴۰۱/۱۰/۲۰ - ۰۹:۲۱    
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان گیلان : محمد نژاد نماینده مردم شهرستان لنگرود در مجلس شورا ی اسلامی به همراه شعبان پناه رئیس اداره تعاون ، کار و رفاه اجتماعی لنگرود از انجمن صنفی کارگران ساختمانی لنگرود بازدید کردند. ...
ایلنا   ۱۴۰۱/۱۰/۲۰ - ۰۷:۴۲   + ۱ سایت دیگر  
پس از سال ها روز یکشنبه هجدهم دی ماه در مجلس با حضور وزیر کار در رابطه با این مسئله بحث نهایی شده است، زیرا شورای نگهبان اصلاحات این قانون را در مجلس رد کرده است.
عصر خبر   ۱۴۰۱/۱۰/۱۷ - ۰۸:۵۲   + ۱ سایت دیگر  
این موضوع نافی وظیفه حاکمیتی وزارت کار در خصوص مکاتبه لازم برای حل مورد اشاره شده نمی باشد. هر چند اعضای هیات مدیره کانون کارگران ساختمانی کشور نیز باید پاسخگوی عملکرد رئیس کانون باشند چون به طور قطع رئیس بدون مجوز هیات مدیره نباید اقدامی انجام دهد.
خانه ملت   ۱۴۰۱/۰۹/۲۸ - ۱۶:۳۲   + ۲ سایت دیگر  
نماینده مردم بجنورد، مانه و سملقان، راز و جرگلان، گرمه و جاجرم در مجلس شورای اسلامی با اشاره به دیدار خود با مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی، عنوان کرد: در این دیدار خواسته ها و مطالبات فراوانی از جمله مسئله مسئولیت اجتماعی صنایع تا بیمه کارگران ساختمانی خراسان شمالی مطرح شد.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۹/۲۶ - ۱۴:۲۶   + ۱۱ سایت دیگر  
نایب رئیس کانون انجمن های صنفی کارگران ساختمانی با اشاره به وجود 650 هزار کارگر ساختمانی در صف انتظار بیمه ابراز امیدواری کرد: با اجرای مصوبه اصلاح قانون بیمه کارگران ساختمانی همه کارگران ساختمانی از مزایای بیمه بهره مند شوند.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۹/۲۴ - ۲۳:۳۲   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/خراسان شمالی 3 نماینده مردم استان در مجلس شورای اسلامی در دیدار با نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی که با حضور مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی برگزار شد، دغدغه های خود از این سازمان را بیان کردند.
روزنامه اصفهان زیبا   ۱۴۰۱/۰۹/۲۲ - ۱۰:۴۲    
اوایل آذرماه بود که بهارستان نشین ها در جلسه علنی با 174 رأی موافق 7 رأی مخالف و 7 رأی ممتنع از مجموع 232 نفر حاضر در جلسه با طرح اصلاحیه ماده 5 بیمه کارگران ساختمانی موافقت کردند؛ طرحی که براساس آن، ضریب تعیین شده برای پرداخت حق بیمه، از یک تا 14درصد به یک تا 4درصد تغییر یافته است.
ایسکانیوز   ۱۴۰۱/۰۹/۱۹ - ۰۹:۳۴   + ۱۵ سایت دیگر  
کارگران ساختمانی به دلیل مواجهه با انواع مخاطرات از سال 86 توسط سازمان تامین اجتماعی تحت حمایت قرار گرفته اند و اکنون با اصلاح یک ماده قانونی توسط مجلس شورای اسلامی در این زمینه انتظار می رود تمامی جمعیت این طیف مشمول بیمه شوند، اما آیا این گروه مشمول بیمه بیکاری هم می شوند؟
خانه ملت   ۱۴۰۱/۰۹/۱۷ - ۰۹:۴۷   + ۴۰ سایت دیگر  
مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی، با بیان اینکه منابع لازم برای پوشش بیمه کارگران ساختمانی در صندوق جداگانه ای در تامین اجتماعی نگهداری می شود تأکید کرد که در در فرآیند اجرای اصلاح ماده 5 قانون بیمه کارگران ساختمانی تمام پشت نوبتی ها را تحت پوشش قرار خواهیم داد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۰۹/۱۵ - ۰۷:۵۸    
شهروند خبرنگار ما با ارسال پیامی درخواست خود را برای محاسبه بیمه کارگران ساختمانی ابراز کرد.
ایلنا   ۱۴۰۱/۰۹/۱۴ - ۰۷:۱۱   + ۷ سایت دیگر  
یک فعال کارگری گفت: مجلس می گوید 14هزار میلیارد تومان اعتبار برای بیمه کارگران ساختمانی نیاز است و این مصوبه 15هزار میلیارد تومان اعتبار فراهم می کند درصورتیکه ما نگرانیم که این اعتبار نتواند کفاف بیمه ی همه ی کارگران ساختمانی را بدهد و اینکه چند سال طول بکشد تا همه ی کارگران ساختمانی بیمه شوند.
پایگاه خبری گسترش نیوز   ۱۴۰۱/۰۹/۱۳ - ۱۴:۲۰   + ۱ سایت دیگر  
حاج اسماعیلی؛ کارشناس بازار کار گفت: میزان صدور پروانه های ساختمانی به دلیل مقطعی بودن کار در دوره ای از سال، کاهش پیدا می کند. در نتیجه منابع اعتباری برای تامین بیمه کارگران ساختمانی با مشکل روبرو خواهد شود.
رادیو ایران   ۱۴۰۱/۰۹/۱۲ - ۱۸:۴۱   + ۱ سایت دیگر  
نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی روز یکشنبه 6 آذر گزارش شور دوم کمیسیون اجتماعی در مورد طرح اصلاح قانون بیمه کارگران ساختمانی را بررسی کرده و در نهایت آن را به تصویب رساندند. ...
آذرمغان   ۱۴۰۱/۰۹/۱۲ - ۱۳:۰۲   + ۱ سایت دیگر  
ولی اسماعیلی در گفت و گو با خبرنگار پارلمانی بازار، با اشاره به مصوبه روز گذشته مجلس در زمینه تغییر حق بیمه کارگران ساختمانی بیان کرد: پیرو این مصوبه نحوه محاسبه دریافت و حق بیمه کارگران ساختمانی تغییر کرد و امیدواریم شورای نگهبان هم با این مصوبه موافقت کند. این نماینده مجلس شورای اسلامی تاکید [...]
قدس آنلاین   ۱۴۰۱/۰۹/۰۹ - ۱۳:۰۶    
حدود سه روز پیش طرح اصلاحیه ماده 5 بیمه کارگران ساختمانی به تصویب مجلس رسید و حالا باید دید که پس از تایید شورای نگهبان چه مدت زمان می برد که کارگران بیمه شوند.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۰۹/۰۹ - ۱۰:۰۰   + ۱۷ سایت دیگر  
مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی، اصلاح قانون بیمه کارگران ساختمانی با هدف تأمین منابع پایدار و مطمئن برای بیمه شاغلان این بخش را نتیجه همکاری دو ساله این سازمان و مجلس دانست.
همشهری   ۱۴۰۱/۰۹/۰۹ - ۰۹:۵۳   + ۲ سایت دیگر  
نمایندگان مجلس با طرح اصلاح قانون بیمه کارگران ساختمانی موافقت کردند. این قانون به زودی اجرایی می شود.
شبستان   ۱۴۰۱/۰۹/۰۸ - ۱۶:۰۵   + ۳ سایت دیگر  
محمدبیگی با اشاره به تصویب اصلاح قانون بیمه کارگران ساختمانی در مجلس شورای اسلامی گفت: یک میلیون و400هزار در کشور و 14هزار کارگر ساختمانی در استان قزوین از این بیمه برخوردارخواهند شد.
خانه ملت   ۱۴۰۱/۰۹/۰۸ - ۱۵:۲۷    
نماینده مردم قزوین،آبیک و البرز در مجلس و مجلس شورای اسلامی در توئیتی به تصویب اصلاح قانون بیمه کارگران ساختمانی در مجلس شورای اسلامی اشاره کرد.
همشهری   ۱۴۰۱/۰۹/۰۸ - ۱۲:۲۲   + ۱۳ سایت دیگر  
نایب رئیس کانون انجمن های صنفی کارگران ساختمانی کشور درباره بیمه کارگران ساختمانی گفت: در حال حاضر کمتر از 600 هزار نفر تحت پوشش بیمه هستند و بین 400هزار تا 600هزار نفر در نوبت انتظار برای بیمه تامین اجتماعی هستند.
تجارت گردان   ۱۴۰۱/۰۹/۰۸ - ۰۸:۵۹   + ۴۲ سایت دیگر  
مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی، اصلاح قانون بیمه کارگران ساختمانی با هدف تأمین منابع پایدار و مطمئن برای بیمه شاغلان این بخش را نتیجه همکاری دو ساله این سازمان و مجلس شورای اسلامی دانست و گفت: با تصویب نهایی این مصوبه در شورای نگهبان و ابلاغ آن به سازمان تأمین اجتماعی، پس از تدوین آیین نامه اجرایی ...
مرآت   ۱۴۰۱/۰۹/۰۷ - ۱۱:۴۶   + ۱۳ سایت دیگر  
نمایندگان مجلس شورای اسلامی با اصلاح قانون بیمه کارگران ساختمانی موافقت کردند.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۹/۰۷ - ۱۱:۰۷   + ۴ سایت دیگر  
ایسنا/همدان عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی از تأمین 14 هزار میلیارد تومان اعتبار برای بیمه کارگران ساختمانی خبر داد.
فاش نیوز   ۱۴۰۱/۰۹/۰۷ - ۱۰:۴۶   + ۷ سایت دیگر  
با رای نمایندگان مجلس 500 هزار کارگر ساختمانی به لیست بیمه شدگان تامین اجتماعی اضافه خواهند شد همچنین در جلسه دیروز مجلس لایحه پیوستن ایران به سازمان همکاری شانگهای به تصویب رسید و به این ترتیب رسما ایران به این سازمان پیوست. ...
عصر اترک   ۱۴۰۱/۰۹/۰۷ - ۰۸:۳۹   + ۴ سایت دیگر  
نماینده مردم اسفراین در مجلس شورای اسلامی از تصویب طرح بیمه کارگران ساختمانی خبر داد و گفت: تمامی کارگران دارای پروانه مهارت فنی شاغل مستقیم در امر احداث و یا افزایش زیربنای ساختمان،تجدیدبنا،تعمیرات اساسی و یا تخریب بیمه می شوند.
ایلنا   ۱۴۰۱/۰۹/۰۷ - ۰۷:۱۸   + ۲ سایت دیگر  
رئیس انجمن صنفی کارگران ساختمانی گفت: ترس ما این است که این قانون پایداری لازم را نداشته باشد. آیا نمایندگان مجلس تضمین می کنند که بعدها نمایندگان شهرهای مختلف به این قانون معترض نشوند و به دنبالِ اصلاح آن نباشند؟
آنا / هشدار نیوز   ۱۴۰۱/۰۹/۰۶ - ۰۸:۴۵   + ۲۵ سایت دیگر  
جلسه علنی مجلس آغاز شد و گزارش کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در مورد لایحه الحاق ایران به سازمان همکاری شانگهای در دستور کار قرار گرفت.
آفتاب یزد   ۱۴۰۱/۰۹/۰۷ - ۰۰:۲۲    
سید‭ ‬هادی‭ ‬ساداتی‭: ‬مرحله‭ ‬اول‭ ‬و‭ ‬مقدماتی‭ ‬این‭ ‬طرح‭ ‬در‭ ‬مجلس‭ ‬سال‭ ‬گذشته‭ ‬انجام‭ ‬شد‭ ‬و‭ ‬کلیت‭ ‬طرح‭ ‬به‭ ‬تصویب‭ ‬رسید‭ ‬اما‭ ‬در‭ ‬خصوص‭ ‬جزئیات‭ ‬آن‭ ‬یکبار‭ ‬در‭ ‬صحن‭ ‬مورد‭ ‬پذیرش‭ ‬نمایندگان‭ ‬قرار‭ ‬نگرفت‭ ‬و‭ ‬مجدد‭ ‬برگشت‭ ‬خورد‭ ...
پایگاه خبری ذاکر   ۱۴۰۱/۰۹/۰۷ - ۰۰:۰۴   + ۱ سایت دیگر  
رئیس مجمع نمایندگان خراسان جنوبی گفت: در صحن علنی مجلس قانون بیمه کارگران ساختمانی فاقد پوشش بیمه ای به تصویب رسید.
کارگر نیوز   ۱۴۰۱/۰۹/۰۶ - ۲۱:۰۲   + ۴ سایت دیگر  
ما به دنبال رفع دغدغه ی سازمان تأمین اجتماعی برای کسب درآمد کفِ 14هزار میلیارد تومان برای اجرای این قانون بودیم و در این راستا اصلاحیه ماده 5 بیمه کارگران ساختمانی را تصویب کردیم. با این قانون درآمد بیشتری از آنچه مد نظرمان بوده کسب می کنیم و برآورد ما 15هزار میلیارد تومان است.
همشهری   ۱۴۰۱/۰۹/۰۶ - ۲۰:۳۲    
رهبر معظم انقلاب در دیدار صبح دیروز بسیجیان با ایشان نکات مهمی درباره نفوذ مطرح کردند که در توئیت های امروز نمایندگان مورد توجه قرار گرفته است. همچنین دو نفر از نمایندگان مجلس درباره بیمه کارگران ساختمانی و نظارت شورای عالی استاندارد بر گارانتی لوازم خانگی خبرهایی را توئیت کردند.
صدای زرند   ۱۴۰۱/۰۹/۰۶ - ۲۰:۲۸   + ۳ سایت دیگر  
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: تا پایان سال طرح اصلاح قانون بیمه کارگران ساختمانی تصویب و ابلاغ و سال آینده همه کارگران ساختمانی تحت پوشش تامین اجتماعی قرار می گیرند.
یزد فردا   ۱۴۰۱/۰۹/۰۶ - ۱۹:۰۲   + ۲ سایت دیگر  
یزدفردا: با تصویب طرح اصلاح قانون بیمه کارگران ساختمانی توسط نمایندگان مجلس، تامین اجتماعی موظف است که این کارگران را ظرف دو سال بیمه کند.
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۱/۰۹/۰۶ - ۱۸:۱۶   + ۴ سایت دیگر  
نمایندگان در نشست امروز در یکی از مهم ترین مصوبات خود، با طرح اصلاح قانون بیمه کارگران ساختمانی موافقت و بر بیمه شدن همه کارگران ساختمانی تأکید کردند. همچنین نماینده مردم مهاباد در تذکری خطاب به وزیر کشور از حوادث پیش آمده در حوزه انتخابیه اش انتقاد کرد و در پی آن ...
خانه ملت   ۱۴۰۱/۰۹/۰۶ - ۱۵:۵۲   + ۲ سایت دیگر  
نماینده مردم نهبندان و سربیشه در مجلس در توئیتی به تصویب اصلاح قانون بیمه کارگران ساختمانی در مجلس شورای اسلامی اشاره کرد.
آنا / دنیای اقتصاد   ۱۴۰۱/۰۹/۰۶ - ۱۰:۳۷   + ۱۰۵ سایت دیگر  
نمایندگان مجلس شورای اسلامی در مصوبه ای مقرر کردند که همه کارگران ساختمانی بیمه شوند.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۹/۰۶ - ۱۴:۱۳   + ۲ سایت دیگر  
گرامیداشت هفته بسیج/ تصویب لایحه الحاق ایران به سازمان همکاری شانگهای/ تصویب بیمه کارگران ساختمانی و... از جمله موضوعات خبری امروز (یکشنبه) ششم آذر ماه 1401 مجلس است که می توانید مشروح آن را در لینک های زیر بخوانید.
خانه ملت   ۱۴۰۱/۰۹/۰۶ - ۱۳:۵۱   + ۳ سایت دیگر  
نمایندگان مردم در خانه ملت در نشست امروز در یکی از مهم ترین مصوبات خود با طرح اصلاح قانون بیمه کارگران ساختمانی موافقت و بر بیمه شدن همه کارگران ساختمانی تأکید کردند.