دوشنبه ۰۳ اردیبهشتساعت ۲۲:۱۹Apr 2024 22
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «بیمه کارگران ساختمانی»

شفقنا   ۱۴۰۳/۰۲/۰۳ - ۰۸:۴۰   + ۳۲ سایت دیگر  
شفقنا- نماینده کارگران ساختمانی، گفت: نه تنها کسی بیمه نشده، بلکه بیمه 300 الی400 هزار بیمه شده هم در این دولت قطع شده است. به گزارش شفقنا از ایلنا، اکبر شوکت (نماینده کارگران ساختمانی) در خصوص آخرین وضعیتِ بیمه کارگران ساختمانی گفت: نه تنها کسی بیمه نشده ...
همشهری   ۱۴۰۳/۰۱/۲۸ - ۱۱:۲۸   + ۱ سایت دیگر  
موارد اختلافی در زمینه بیمه کارگران ساختمانی با ارجاع موضوع به مجلس حل وفصل شده و حالا توپ در زمین سازمان تأمین اجتماعی است که مشکلات ایجاد شده برای بیمه کارگران ساختمانی را رفع کند یا نه.
اقتصاد آنلاین / ایسنا   ۱۴۰۳/۰۱/۲۸ - ۰۶:۰۱   + ۱۶ سایت دیگر  
نایب رئیس کانون انجمن های صنفی کارگران ساختمانی، گفت: منافع تامین اجتماعی از محل بیمه کارگران ساختمانی تعریف و منابع بیمه کارگران هم مشخص شده است، بنابر این سازمان باید به تعهد قطعی خود در خصوص بیمه کارگران ساختمانی عمل کند.
نبض بازار   ۱۴۰۳/۰۱/۱۹ - ۲۲:۲۳    
کارگران ساختمانی از این پس می توانند از مزایای بیمه تامین اجتماعی بهره مند شوند و 25 درصد از عوارض صدور پروانه ساختمانی به تامین اجتماعی برای بیمه کارگران ساختمانی اختصاص پیدا می کند.
سلام نو / ایسنا   ۱۴۰۳/۰۱/۲۳ - ۱۵:۰۱   + ۶ سایت دیگر  
نمایندگان در این جلسه پس از بررسی گزارش کمیسیون انرژی درباره لایحه ارجاع اختلاف بین شرکت مادرتخصصی مدیریت تولید، انتقال و توزیع نیروی برق ایران (توانیر) و شرکت گنت ترکیه به داوری، با کلیات و جزئیات این لایحه موافقت کردند.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۳/۰۱/۱۹ - ۱۲:۲۵    
نمایندگان مجلس با تصویب استفساریه ای، سازوکاری برای پرداخت بیمه کارگران ساختمانی تعیین کردند.
دولت بهار   ۱۴۰۳/۰۱/۱۹ - ۱۰:۳۹   + ۵۱ سایت دیگر  
نمایندگان مجلس شورای اسلامی با کلیات طرح استفساریه ماده پنج قانون بیمه های اجتماعی کارگران ساختمانی موافقت کردند.
نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز به بررسی طرح استفساریه ماده 5 قانون بیمه های اجتماعی کارگران ساختمانی می پردازند.
روند بازار   ۱۴۰۳/۰۱/۱۵ - ۰۹:۴۲   + ۸ سایت دیگر  
رئیس انجمن صنفی کارگران ساختمانی گرگان گفت: کارگران ساختمانی سراسر کشور باید مشمول مشاغل سخت و زیان آور و بازنشستگی پیش از موعد باشند. به گزارش روند بازار ...
جماران   ۱۴۰۲/۱۲/۱۹ - ۰۸:۰۸   + ۶ سایت دیگر  
از همان ابتدا که اصلاحیه ماده 5 بیمه کارگران ساختمانی در مجلس تصویب و بعد هم برای اجرا ابلاغ شد، فعالان کارگری دیدِ خوبی نسبت به آن نداشتند. آن ها معتقد بودند که قانون جدید، همچون قانون قبلی نمی تواند مسئله ی کمبودِ منابع سازمان برای بیمه کارگران را فراهم کند و بعد از مدتی ...
روزنامه تعادل   ۱۴۰۲/۱۲/۱۹ - ۰۱:۵۲    
اولین قانون بیمه کارگران ساختمانی در سال 1311 به تصویب رسید و بعد از آن این قانون در سال 1354 مورد بررسی قرار گرفت و مفادی به آن اضافه شد.قانون بیمه کارگران ساختمانی یک بار هم در سال 1393 مورد بررسی قرار گرفت اما هیچ کدام این بررسی ها و بازنویسی ها باعث نشد تا این قانون به طور دقیق و کامل اجرایی ...
ایلنا   ۱۴۰۲/۱۲/۱۸ - ۰۷:۱۵   + ۳ سایت دیگر  
رئیس انجمن صنفی کارگران ساختمانی گرگان از نمایندگان متنخب مجلس درخواست کرد از بدو شروع به کار مجلس دوازدهم، به صورت جدی موضوع بیمه کارگران ساختمانی را پیگیری کنند.
دولت   ۱۴۰۲/۱۲/۱۲ - ۱۴:۵۱   + ۸ سایت دیگر  
بر اساس مصوبه هیات دولت افرادی که تحت پوشش یکی از نهادهای حمایتی هستند و افرادی که به عنوان سرپرست خانوار تحت پوشش نهادهای حمایتی نبوده ولی مطابق اعلام وزارت در دهک (1) درآمدی قرار می گیرند از پرداخت حق بیمه سهم کارفرمایی معاف می شوند.
ایران آنلاین   ۱۴۰۲/۱۲/۰۲ - ۰۸:۳۱   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش گروه اجتماعی ایران آنلاین ، به گفته اکبر شوکت رئیس انجمن صنفی کارگران ساختمانی، قانونی که چند ماه پیش مصوب شد، هنوز تأثیری بر وضعیت کارگران ساختمانی نگذاشته است به طوری که کارگران ساختمانی 6 درصد شاغلان کشور را تشکیل می دهند ولی 50 درصد حوادث ناشی از کار مربوط به کارگران ساختمانی است ...
همشهری   ۱۴۰۲/۱۲/۰۱ - ۱۲:۱۰   + ۲ سایت دیگر  
علی بهادری جهرمی، سخنگوی دولت که در نمایشگاه رسانه های ایران حضور یافته بود در خصوص بیمه کارگران ساختمانی توضیحاتی داد.
پایگاه خبری گسترش نیوز   ۱۴۰۲/۱۱/۳۰ - ۰۸:۰۳   + ۲ سایت دیگر  
رئیس کمیته شفافیت و شهر هوشمند شورای اسلامی شهر تهران اظهار داشت: پرداخت حق بیمه کارگران ساختمانی بین سازمان تأمین اجتماعی و شهرداری تهران در گذشته با مشکلات فساد مواجه بود، اما با هماهنگی بین این دو نهاد، بخش قابل توجهی از این مشکلات برطرف شده است.
زیر نویس   ۱۴۰۲/۱۱/۲۹ - ۱۶:۵۱   + ۱۳ سایت دیگر  
به گزارش زیرنویس، احمد صادقی در دویست و شانزدهمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر تهران در تذکری گفت: با شروع دوره ششم مدیریت شهری توسعه و تشکیل کمیته شفافیت مهمترین راهبرد کمیته هوشمندسازی شهر بوده است. در برخی موارد شاهد توقف و بازگشت به عقب هستیم، به طوری که پس از حمله سایبری به شهرداری [...]
موج رسا   ۱۴۰۲/۱۱/۲۶ - ۱۲:۱۸   + ۲ سایت دیگر  
مدیرکل سازمان تامین اجتماعی استان زنجان با اشاره به بحث بیمه کارگران ساختمانی گفت: از سوم آبان ماه جاری بیمه کارگران ساختمانی لازم الاجرا شده و موظف هستیم کارگران ساختمانی جدید را که دارای توانمندی هستند به لیست بیمه شدگان اضافه کنیم.
رییس کانون عالی انجمن های صنفی کارگران با بیان اینکه سازمان تامین اجتماعی حدود 37 سال است که به کارگران بدهکار است گفت: مدت های زیادی از تصویب قانون می گذرد هنوز کارگری بیمه نشده است و یا کارگران با ترس قطع شدن بیمه ی خود زندگی می کنند.
ایلنا   ۱۴۰۲/۱۱/۱۸ - ۱۲:۲۲   + ۱ سایت دیگر  
رئیس کانون کارگران ساختمانی استان تهران از قطع بیمه اعضای هیات مدیره تعاونی های تامین نیاز کارگران ساختمانی خبر داد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۱۱/۱۱ - ۰۹:۰۰   + ۱ سایت دیگر  
کارگران ساختمانی یکی از بالاترین تلفات جانی نقص عضو و حتی فوت را دارند که به همین دلیل باید تحت پوشش بیمه مخصوص کارگران ساختمانی قرار بگیرند.
بهار نیوز   ۱۴۰۲/۱۱/۰۴ - ۱۰:۵۱   + ۲ سایت دیگر  
گروه اقتصادی:بیمه برای کارگران ساختمانی یکی از الزام هایی است که باید مورد توجه کارفرما ها قرار بگیرد. با این وجود، تعداد زیادی از کارگران ساختمانی همچنان از این حق جا مانده اند و سازمان تامین اجتماعی هیچ شفاف سازی در قبال این موضوع انجام نداده است ...
ایلنا   ۱۴۰۲/۱۱/۰۲ - ۰۸:۳۲   + ۴ سایت دیگر  
بیش از 6 ماه از ابلاغ قانون بیمه کارگران ساختمانی می گذرد اما سازمان تأمین اجتماعی هنوز سهمیه ای برای بیمه کارگران ساختمانی تخصیص نداده است.
خانه ملت   ۱۴۰۲/۱۰/۲۳ - ۱۳:۵۹   + ۳ سایت دیگر  
نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی با انتقاد از قطع بیمه کارگران ساختمانی و قالیبافان، خواستار برقراری بیمه آن ها و دستور وزیر کار در این رابطه شد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۱۰/۲۱ - ۱۳:۲۶   + ۶ سایت دیگر  
تأمین اجتماعی خراسان جنوبی 340 میلیارد تومان کسری منابع برای پرداخت حق بیمه کارگران ساختمانی که قبلاً بیمه شده اند دارد.
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۲/۱۰/۱۸ - ۱۴:۰۰   + ۳۷ سایت دیگر  
نشست علنی امروز دوشنبه (18 دی 1402) مجلس شورای اسلامی با حضور 201 تن از نمایندگان آغاز شد و گزارش کمیسیون اقتصادی طرح اصلاح ماده یک قانون تسهیل تکالیف مودیان جهت اجرای قانون پایانه های فروشگاهی و سامانه مودیان، گزارش کمیسیون اجتماعی طرح دو فوریتی استفساریه ماده پنج قانون بیمه کارگران ساختمانی و .. ...
تجارت نیوز   ۱۴۰۲/۱۰/۱۱ - ۱۷:۱۵   + ۱۲ سایت دیگر  
ر ئیس انجمن صنفی کارگران ساختمانی گرگان گفت: طبق گزارش های اخیر یک میلیون و 200 هزار کارگر ساختمانی در کشور هنوز بیمه تامین اجتماعی نشده اند.
پایگاه خبری گسترش نیوز   ۱۴۰۲/۱۰/۱۱ - ۱۶:۳۶    
چیزی حدود 500 هزار نفر برای تحت پوشش قرار گرفتن در بیمه تامین اجتماعی کارگران ساختمانی پشت خط مانده اند. اما سازمان تامین اجتماعی خبر از کسری منابع مالی می دهد، در حالی که مجلس از برج ساز ها حمایت تام و تمام می کند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۱۰/۱۰ - ۲۱:۲۹   + ۱۸ سایت دیگر  
مدیرکل تأمین اجتماعی استان البرز از فراهم بودن امکان پرداخت آنلاین (برخط) حق بیمه کارگران ساختمانی خبر داد.
ایلنا   ۱۴۰۲/۱۰/۰۷ - ۰۹:۲۰   + ۲ سایت دیگر  
رئیس انجمن صنفی کارگران ساختمانی میاندوآب گفت: هیچ اقدامی از سوی سازمان تامین اجتماعی در راستای بیمه کردن کارگران ساختمانی صورت نگرفته است.
بهار نیوز   ۱۴۰۲/۱۰/۰۶ - ۱۳:۴۷   + ۳ سایت دیگر  
گروه اقتصادی:رییس کانون انجمن های صنفی کارگران ساختمانی با اشاره به اینکه تنها شش درصد شاغلین کشور را تشکیل می دهیم گفت: اما حدود 50درصد حوادث ناشی از کار متعلق به کارگران بخش ساختمان است ...
رییس کانون انجمن های صنفی کارگران ساختمانی با اشاره به اینکه تنها شش درصد شاغلین کشور را تشکیل می دهیم گفت: اما حدود 50درصد حوادث ناشی از کار متعلق به کارگران بخش ساختمان است.
روند بازار   ۱۴۰۲/۱۰/۰۱ - ۱۶:۳۸   + ۴۰ سایت دیگر  
شوکت با اشاره به قطع بیمه 300 هزار کارگر ساختمانی در طول سه سال گذشته، از وجود 500 هزار کارگر ساختمانی در صف انتظار بیمه و بلاتکلیفی آن ها خبر داد. به گزارش روند بازار ...
ایلنا   ۱۴۰۲/۱۰/۰۱ - ۰۷:۰۲   + ۴ سایت دیگر  
اکبر شوکت گفت: مجلس باید باوجود نسبت تورمی موجود بین دوره برنامه ششم و هفتم، به این حکم بدهد که دولت مکلف شود هرساله طی برنامه هفتم توسعه حداقل 150 هزار میلیارد تومان از بدهی خود به سازمان تامین اجتماعی را بدهد.
فرارو   ۱۴۰۲/۰۹/۳۰ - ۰۹:۲۱   + ۵ سایت دیگر  
این روزها، هزاران کارگر ساختمانی در کشور در اضطراب تعیین سرنوشت بیمه اجتماعی شان هستند در حالی که با اقدامات اخیر مجلس و به دنبال استفساریه ای که کمتر از سه ماه بعد از ابلاغ قانون مصوب در صحن خانه ملت، به جریان افتاد ...
ایسکانیوز   ۱۴۰۲/۰۹/۲۹ - ۱۳:۵۷   + ۷ سایت دیگر  
قانون بیمه کارگران ساختمانی قطعا در حال اجرا شدن است و اگر چنانچه در جایی اجرا نمی شود به ما گزارش کنید تا حتما پیگیری کنیم.
ایلنا   ۱۴۰۲/۰۹/۲۹ - ۱۱:۴۷    
وزی تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: الحمدلله طرح کالابرگ الکترونیکی هم از حیث بازتاب ها و هم از حیث فروشگاه های زنجیره ای و سایر فروشگاه ها به شدت توسعه پیدا کرده است هر ماه از ماه دیگر استقبال مردمی بیشتر می شود.
ایلنا   ۱۴۰۲/۰۹/۲۸ - ۱۵:۲۶   + ۴ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس از بررسی استفساریه قانون بیمه کارگران ساختمانی و اصلاح مصوبه ساماندهی کارکنان در کمیسیون اجتماعی خبر داد.
عضو هیأت مدیره کانون عالی انجمن های صنفی کارگران ساختمانی درباره آخرین وضعیت بیمه کارگران ساختمانی گفت: عدم اجرای بیمه کارگران ساختمانی به مرور موجب کاهش تعداد کارگران بیمه شده است و تا کنون بعد از اجرای قانون جدید, هیچ کارگر جدیدی بیمه نشده است.
ایلنا   ۱۴۰۲/۰۹/۲۷ - ۰۸:۱۶   + ۳ سایت دیگر  
رئیس انجمن صنفی گچ کاران استان قم از موافقت مجلس با دو فوریت استفساریه قانون ماده 5 بیمه کارگران ساختمانی انتقاد کرد.
تیتر کوتاه   ۱۴۰۲/۰۹/۲۶ - ۲۱:۰۲    
بر اساس موافقت مجلس با دو فوریت طرح استفساریه ماده 5 قانون بیمه های اجتماعی کارگران ساختمانی ، افرادی که در فاصله اعتبار قانون قبلی بیمه های اجتماعی کارگران ساختمانی و قانون جدید (از 1401/11/5 تا 1402/8/3 ) بدهی های آنها تقسیط شده باشد ...
اقتصاد آنلاین / قدس آنلاین   ۱۴۰۲/۰۹/۲۶ - ۰۹:۴۴   + ۲۱ سایت دیگر  
بر اساس موافقت مجلس با دو فوریت طرح استفساریه ماده 5 قانون بیمه های اجتماعی کارگران ساختمانی ، افرادی که در فاصله اعتبار قانون قبلی بیمه های اجتماعی کارگران ساختمانی و قانون جدید (از 1401/11/5 تا 1402/8/3 ) بدهی های آنها تقسیط شده باشد ...
سازمان تأمین اجتماعی اعلام کرد: علیرغم عدم تکافوی حق بیمه سهم کارفرمایی و با وجود کسری منابع در حدود 25 هزار میلیارد تومان، در حال حاضر بیش از 80 هزار کارگر ساختمانی از مزایای مستمری این سازمان برخوردارند.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۲/۰۹/۲۰ - ۱۵:۳۱   + ۵ سایت دیگر  
نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه امروز مجلس در تذکراتی ضمن محکوم کردن اقدام آمریکا در وتوی آتش بس در غزه، خواستار اصلاح ساختار سازمان ملل شد.
قدس آنلاین   ۱۴۰۲/۰۹/۲۰ - ۱۲:۴۶   + ۱۶ سایت دیگر  
نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز با اکثریت آرا با تقاضای دو فوریت در مورد طرح استفساریه ماده 5 قانون بیمه های اجتماعی کارگران ساختمانی موافقت کردند.
8 صبح   ۱۴۰۲/۰۹/۲۰ - ۱۲:۳۱   + ۲۲ سایت دیگر  
به گزارش خبرنگار مهر، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز (دوشنبه) با درخواست بررسی طرح استفساریه ماده 5 قانون بیمه های اجتماعی کارگران ساختمانی با قید دو فوریت موافقت کردند ...