جمعه ۲۵ خردادساعت ۰۹:۱۵Jun 2024 14
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «نرخ ارز نیمایی»

روزنامه شهروند   ۱۴۰۳/۰۳/۲۳ - ۲۲:۵۵   + ۲ سایت دیگر  
وزارت امور اقتصادی و دارایی با صدور اطلاعیه ای اعلام کرد: بازار سهام از سال گذشته تحت تاثیر تصمیمات بخشی، سیاست های انقباض شدید پولی و افزایش نرخ بهره، افزایش شکاف میان نرخ ارز نیمایی و نرخ ارز بازار آزاد، قیمت گذاری دستوری و همچنین نحوه ابلاغ و عطف به ماسبق شدن دستورالعمل های ابلاغی ...
وزارت اقتصاد اعلام کرد: تصمیم گرفته شد تا درباره عدم خروج شرکت های خودروسازی از بورس، مصوبه لازم به تایید شورای عالی هماهنگی اقتصادی سران برسد.
کاوک نیوز   ۱۴۰۳/۰۳/۲۱ - ۰۰:۵۰   + ۵۰ سایت دیگر  
به گزارش کاوک نیوز مجید عشقی رئیس سازمان بورس به چالش های تهدیدکننده بازار سرمایه طی یک سال گذشته و اقدامات انجام شده از سوی سازمان بورس برای بهبود وضعیت حاکم بر بازار اشاره کرد و گفت: بازار سهام از سال گذشته تحت تاثیر تصمیمات بخشی، سیاست های انقباض شدید پولی و افزایش نرخ بهره ...
پایگاه خبری گسترش نیوز   ۱۴۰۳/۰۳/۱۲ - ۲۳:۳۲   + ۲ سایت دیگر  
وحید شقاقی شهری گفت: به دلیل اختلاف 50 درصدی نرخ ارز نیمایی و بازار آزاد، بانک ها تسهیلات را به شرکت های زیرمجموعه خود هدایت می کنند و این شرکت ها نیز برای برخورداری از رانت ارزی در صف واردات قرار دارند و طرح توسعه ای از کانال تسهیلات نظام بانکی اتفاق نمی افتد.
خبر آنلاین   ۱۴۰۳/۰۳/۰۸ - ۱۴:۴۸   + ۱۵ سایت دیگر  
رییس کنفدراسیون صادرات ایران می گوید: نگرانی ای که بانک مرکزی دارد، این است که اگر نرخ ارز نیمایی را تغییر دهیم، کالاها افزایش قیمت خواهد داشت؛ در حالی که من معتقدم همین الان کالاها با نرخ ارز آزاد که هیچ، بالاتر از نرخ ارز آزاد به دست مصرف کنندگان می رسد.
رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار با اشاره به همراهی دولت برای رفع چالش های حاکم بر بازار سرمایه، اعلام کرد: بازار سهام از پتانسیل لازم برای رشد برخوردار است که این امر نیازمند اتخاذ برخی از تصمیمات اساسی است.
صدای بورس   ۱۴۰۳/۰۲/۲۶ - ۱۰:۱۸    
کارشناس بازار سرمایه با بیان اینکه بازار سرمایه در وحشت فروش قرار دارد ،صعود بورس را منوط به رشد نرخ ارز نیمایی دانست.
افق تهران   ۱۴۰۳/۰۲/۲۴ - ۱۳:۵۷   + ۲۰ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت پتروشیمی اروند با تشریح آخرین اقدامات این شرکت برای عرضه سهم پتروشیمی اروند در بازار سرمایه گفت: زیرساخت های لازم انجام شده است و آماده عرضه در بازار فرابورس هستیم .
دکتر کریمی: راه جلوگیری از قاچاق محصولات پتروشیمی، کاهش اختلاف نرخ ارز نیمایی و بازار آزاد و مدیریت تقاضا است
بازار سرمایه این روزها همچنان منتظر تغییر و تحولی برای حرکت خود است و نرخ ارز نیمایی و خبرهای نرخ بهره را دنبال می کند. به نظر می رسد که بورس برای حرکت به محرک هایی قوی نیاز دارد که درحال حاضر هیچ یک دیده نمی شود ...
بولتن نیوز   ۱۴۰۳/۰۲/۲۲ - ۲۱:۴۵    
در حالی که برخی خبرها از توقف 3 ماهه تخصیص ارز به واردات کالاهای واسطه ای با نرخ ارز نیمایی خبر می دهد، برخی واردکنندگان می گویند مدیران وزارت صمت با اعمال سلیقه جلوی واردات برخی کالاها را به صورت موقت می گیرند و باعث آشتفگی بازار این محصولات می شوند.
آهن نیوز   ۱۴۰۳/۰۲/۱۸ - ۱۸:۴۳   + ۲ سایت دیگر  
اختلاف نرخ ارز نیمایی با نرخ آزاد و برخی ضوابط نامشخص در صادرات علت اصلی سفته بازی در حوزه شمش و آهن اسفنجی است. باید دستگاه های نظارتی با این افراد برخورد بازدارنده داشته باشند و به نظر می رسد بانک مرکزی به عنوان متولی حوزه ارز در کشور و بورس کالا با همکاری یکدیگر باید برای حل این مشکل چاره اندیشی ...
رویداد ایران   ۱۴۰۳/۰۲/۱۲ - ۱۶:۱۲   + ۵ سایت دیگر  
یکی از موانع جدی که موجب کاهش انگیزه تولید و مانع مشارکت مردمی می شود، پافشاری بر فروش ارز حاضل از صادرات به نرخ سرکوب شده و بسیار پایین تر از نرخ شناور ارز است.
ساعت24   ۱۴۰۳/۰۲/۱۱ - ۰۶:۵۱    
ساعت 24 - مطابق با برآوردهای اولیه، اثر تقریبی حداقل عدم انتفاع صنایع بورسی از فاصله نرخ ارز نیمایی در سناریویی غیر از رساندن قیمت ارز نیمایی به کانال 48هزار تا 51هزار تومان، بین 183هزار تا 263هزار میلیارد تومان برآورد می شود ...
بورس نیوز   ۱۴۰۳/۰۲/۱۰ - ۰۹:۴۷   + ۱ سایت دیگر  
رییس کمیسیون تسهیل کسب و کار و رفع موانع تولید اتاق بازرگانی تهران گفت: بدترین عملکرد ممکن در زمینه نرخ ارز، همین رویکرد فعلی است و بانک مرکزی بدتر از این نمی توانست عمل کند؛ سوال مهم اینجاست که چگونه ضرر و زیان تولید، صادرات و اقتصاد کشور ناشی از فاصله شدید نرخ ارز نیمایی و ارز آزاد را نمی بینید؟
عصر ایران   ۱۴۰۳/۰۲/۰۵ - ۱۰:۰۱   + ۳۹ سایت دیگر  
همتی نوشت: درحال حاضر اختلاف نرخ ارز بازار با نرخ ارز نیمایی به 25هزار تومان یعنی بیش از 60درصد رسیده است و اختلاف آن با ارز 28500تومانی به 37هزار تومان رسیده؛ یعنی 2.3برابر شده است.
تجارت نیوز   ۱۴۰۳/۰۲/۰۴ - ۱۵:۳۶   + ۴ سایت دیگر  
آرگون عضو اتاق بازرگانی تهران با اشاره به اینکه فاصله دلار نیما از دلار آزاد به حدود 23 هزار تومان رسیده، گفت: اینکه شرکت های بورسی در حوزه پتروشیمی امسال چه شرایطی خواهند داشت به 3 عامل قیمت های جهانی، نرخ خوراک و نرخ ارز نیمایی بستگی دارد.
تحلیل بازار   ۱۴۰۳/۰۲/۰۴ - ۰۸:۵۳   + ۱ سایت دیگر  
نشانه تغییر عوامل بنیادی مانند نرخ ارز نیمایی و نرخ تسعیر به رشد بورس گره خورده است. برهمین مبنا تارگت 2 میلیون 700 هزار واحد شاخص در گام نخست جدی است. اما در ادامه راه نمادها جدا می شوند.
روزنامه تعادل   ۱۴۰۳/۰۱/۲۵ - ۰۰:۵۲   + ۱۴ سایت دیگر  
کسری تراز تجاری غیرنفتی در 10 سال اخیر به بالاترین میزان رسیده و یکی از مهم ترین دلایل این وضعیت این است که بخش عمده ای از صادرات غیرنفتی ایران محصولات پتروشیمی است که قیمت های جهانی آنها در سال گذشته کاهش داشته است ...
عصر خودرو   ۱۴۰۳/۰۱/۲۲ - ۱۱:۴۲   + ۴۹ سایت دیگر  
عصر خودرو- دبیر انجمن واردکنندگان لاستیک گفت: با توجه به ثابت ماندن تعرفه اگر نرخ ارز نیمایی تغییری نکند افزایش قیمتی نخواهیم داشت.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۳/۰۱/۲۲ - ۰۱:۰۲    
دبیر انجمن واردکنندگان لاستیک گفت: با توجه به ثابت ماندن تعرفه اگر نرخ ارز نیمایی تغییری نکند افزایش قیمتی نخواهیم داشت.
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۳/۰۱/۲۰ - ۲۳:۳۷   + ۲ سایت دیگر  
اقتصادنیوز: مدیرکل دفتر بازرسی و نظارت بر کالاهای اساسی وزارت جهادکشاورزی گفت: دولت تصمیمی بر افزایش نرخ ارز نیمایی برای کالاهای اساسی ندارد.
روزنامه صبح ساحل   ۱۴۰۳/۰۱/۲۰ - ۲۲:۵۲   + ۴۹ سایت دیگر  
مدیرکل دفتر بازرسی و نظارت برکالاهای اساسی وزارت جهادکشاورزی هر گونه افزایش قیمت گوشت قرمز در بازار را در هفته های آینده تکذیب و اعلام کرد: دولت تصمیمی بر افزایش نرخ ارز نیمایی و یارانه برای واردات کالاهای اساسی کشاورزی ندارد. ...
تحلیل بازار   ۱۴۰۳/۰۱/۲۰ - ۱۸:۰۸   + ۶۵ سایت دیگر  
مدیرکل دفتر بازرسی و نظارت بر کالاهای اساسی وزارت جهادکشاورزی هر گونه افزایش قیمت گوشت قرمز در بازار را در هفته های آینده تکذیب کرد.
اقتصاد 24   ۱۴۰۳/۰۱/۲۰ - ۰۰:۰۲   + ۱ سایت دیگر  
طبق پیش بینی یک کارشناس بورس، در این هفته تصور نمی شود خیلی تغییر خاصی در بازار داشته باشیم. حتی اگر ما فرضا این تحولات سیاسی را کنار بگذاریم و تصور کنیم در چند روز آینده همه چیز به روال عادی برمی گردد و هیچ مشکلی از این بابت وجود نداشته باشد، باز هم دید خیلی مثبتی به بازار بورس قائل نیستم ...
پایگاه خبری ایراسین   ۱۴۰۳/۰۱/۰۱ - ۱۳:۴۲    
طی بررسی های صورت گرفته، تغییرات نرخ دلار نیمایی طی 7 سال گذشته، از ابتدای 1396 تا ابتدای 1403 از حدود 3،750 تومان تا حدود 40،000 تومان بوده است، یعنی دلار نیمایی طی 7سال هر سال فقط 5هزار و 200تومان افزایش داشته است.
آذرمغان   ۱۴۰۲/۱۲/۲۸ - ۱۶:۱۳   + ۴ سایت دیگر  
بازار؛ گروه بورس: بسیاری از فعالان بازار سرمایه منتظر آغاز روند صعودی بورس در سال 1402 بودند اما تاکنون این اتفاق نیفتاده است، اما نشانه از زمینه سازی برای رشد بازار وجود دارد. مونا موسوی با تایید این موضوع از 5 عامل تاثیرگذار بر بازار سهام سال 1403 رشد نرخ ارز نیمایی را از سایر [...]
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۲/۱۲/۲۷ - ۰۴:۲۵   + ۲ سایت دیگر  
چوپان بدون هیچگونه حمایت دولتی و با مخارج شخصی آماده و عازم این مسابقات بین المللی می شود و گفته می شود در صورت تمایل به ورود جوایز ارزی اش به داخل کشور باید آنها را به نرخ ارز نیمایی اظهار کند!
تحلیل بازار   ۱۴۰۲/۱۲/۱۶ - ۱۹:۵۴    
در حال حاضر، نرخ ارز نیمایی حدود 40 هزار تومان و نرخ ارز آزاد 61 هزار تومان است. این اختلاف 60 درصدی، انگیزه صادرات را به شدت کاهش داده است.
تحلیل بازار   ۱۴۰۲/۱۲/۱۶ - ۱۴:۲۷   + ۲ سایت دیگر  
کریمایی قایم مقام انجمن کارفرمایی صنعت پتروشیمی با بیان اینکه بهای خوراک در ایران وابسته نرخ ارز نیمایی و قیمت ها در بازار جهانی است، گفت: با توجه به افت نرخ گاز در هند و اروپا، قیمت باید کاهشی باشد.
ساعت24   ۱۴۰۲/۱۲/۱۳ - ۲۳:۴۱   + ۵۲ سایت دیگر  
ساعت 24 - چرا در حالی که بانک مرکزی می کوشد باتثبیت نرخ ارز نیمایی نشان دهد وضعیت عرضه ارز مناسب است در معاملات امروز(13 اسفند ماه) سامانه نیما از مجموع 233میلیون دلار حواله عرضه شده فقط 111 میلیون دلار آن معامله شد. ؟ آیا پای رکود درمیان است؟
پانا   ۱۴۰۲/۱۰/۱۳ - ۰۹:۲۹   + ۲ سایت دیگر  
تهران(پانا)- کارشناس بورس بیان کردبه نظر می رسد نرخ ارز در سه ماه پیش رو با توجه به سیاست هایی که دولت در زمینه تامین مالی و سرکوب نرخ ارز اعمال می کند، ثابت بماند اما ممکن است در صنایع در نرخ ارز نیمایی تغییراتی رخ دهد و قیمت ارز در بازار مبادلاتی را به بازار تزریق کند. ...
صدا نیوز   ۱۴۰۲/۱۰/۱۰ - ۱۳:۲۱   + ۹ سایت دیگر  
میانگین نرخ ارز نیمایی از فروردین 97 تا فروردین 1400 معادل 15 هزار تومان بوده است. در همان بازه زمانی میانگین نرخ دلار در بازار آزاد نیز 17 هزار و 300 تومان برآورد شده است. به بیان دیگر به ازای هر دلار نیمایی که دولت به شرکت ها تخصیص داده، 2 هزار و 300 تومان رانت توزیع شده است ...
ایسنا   ۱۴۰۲/۱۰/۰۳ - ۱۴:۰۵   + ۲۳ سایت دیگر  
در پی محدودیت های مربوط به تامین ارز حاصل صادرات اشخاص، وزیر صمت در نامه ای به معاون اول رئیس جمهور، از تامین ارز خودروهای مونتاژی از محل سامانه نیما خبر داده و تاکید است که مابه التفاوت نرخ ارز نیمایی و ارز حاصل از صادرات اشخاص از خود خودروسازان مونتاژی دریافت شود.
پیام فوری   ۱۴۰۲/۰۹/۲۴ - ۱۴:۱۲    
امام جمعه موقت تهران ناترازی اقتصادی را از زمینه های بروز تخلف و فساد اقتصادی دانست و تصریح کرد: برخی اقدامات از نظر ظاهری برای مان دلخوش کن است، اما باید توجه کرد هر قدر از اقتصاد رقابتی به سمت اقتصاد دستوری برود به همان میزان فساد تشدید می شود ...
زیر نویس   ۱۴۰۲/۰۹/۲۴ - ۱۴:۰۹   + ۶ سایت دیگر  
فهرست اخبار زیرنویس1 امام جمعه موقت تهران: تفاوت نرخ ارز نیمایی و بازار راه را برای بروز فساد چای دبش باز کرد2 تداوم جنایت غزه3 جنایت انتظامی راسک به گزارش زیرنویس، راهپیمایی مردمی در حمایت از مردم مظلوم فلسطین، بعد از اقامه نماز جمعه تهران، برگزار شد ...
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۹/۲۴ - ۱۳:۵۶   + ۲۹ سایت دیگر  
امام جمعه موقت تهران گفت: باید توجه کرد هر قدر اقتصاد رقابتی به سمت اقتصاد دستوری برود به همان میزان فساد تشدید می شود. اختلاف قیمت کارخانه و بازار و تفاوت نرخ ارز دولتی و بازار تمام زمینه ساز و بسترساز گسترش فساد است. تفاوت قیمت ارز نیمایی و بازار، راه را برای بروز فساد چای دبش باز کرد ...
اکونگار   ۱۴۰۲/۰۸/۱۹ - ۰۷:۴۷    
مدیرعامل کلور با اشاره به مشکلات تولید کنندگان لوازم خانگی و قیمت گذاری دستوری گفت: تولید کنندگان لوازم خانگی در پی تغییر قیمت ارز نیمایی از 28 به 40 هزار تومان مجبور به افزایش قیمت شدند.
اقتصاد 24   ۱۴۰۲/۰۸/۰۹ - ۰۰:۰۸   + ۶ سایت دیگر  
آیا دولتی که انتخابات مجلس را پیش روی خود دارد به تثبیت نرخ ارز ادامه می دهد؟ یا مغلوب شاخص مهمی چون کسری شدید بودجه خواهد شد؟ حمید حاج اسماعیلی کارشناس اقتصادی در گفتگو با اقتصاد 24 عواملی که احتمال افزایش نرخ ارز را بالا می برد، برشمرده است.
تحلیل بازار   ۱۴۰۲/۰۶/۲۲ - ۱۹:۰۰   + ۷ سایت دیگر  
اعضای کمیسیون صادرات غیرنفتی اتاق ایران در نشست خود بر اصلاح نرخ ارز حاصل از صادرات تأکید کردند، چراکه معتقدند نرخ موجود در سامانه نیما، دستوری بوده و موجب کاهش صادرات می شود.
تحلیل بازار   ۱۴۰۲/۰۶/۰۲ - ۱۳:۲۴    
جعفری کارشناس صنعت خودرو در خصوص صادرات خودروسازان به بازار گفت: زمانی که بازار داخل با کسری محصول مواجه نباشد و خودروسازان تعهد معوق نداشته باشند، باید تولید مازاد صادر شود.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۳/۳۰ - ۰۰:۱۴    
اقتصاد پلاستیک در سال 1402 وضعیت بهتری خواهد داشت، چرا که اگر قیمت گذاری بر مبنای نرخ ارز نیمایی 28،500 تومان انجام شود تولیدکنندگان در قیمت گذاری برای فروش آزادی عمل بیشتری خواهند داشت.
اکو ایران تصویر اقتصاد ایران   ۱۴۰۲/۰۱/۲۷ - ۱۷:۱۶    
شرکت ملی صنایع مس ایران (فملی) در اطلاعیه ای در سامانه کدال، نرخ محاسبه قیمت پایه عرضه کاتد مس در رینگ داخلی را نرخ ارز نیمایی و نرخ محاسبه همین محصول در رینگ صادراتی را نرخ اعلامی بازار متشکل معاملات ارز ایران اعلام کرده است.
خبرگزاری اقتصادی ایران   ۱۴۰۲/۰۱/۲۰ - ۰۱:۱۱   + ۳ سایت دیگر  
اقتصاد ایران: از حدود 4 ماه پیش ارز نیمایی به کاغذ تعلق نگرفته. البته وعده هایی به تجار کاغذ از سوی دولت داده شده اما هنوز اجرایی نشده است. نرخ ارزی هم که به تاجر تعلق می گیرد با نرخ ارز نیمایی تفاوت دارد و همین روند نادرست باعث افزایش قیمت در آینده می شود.
باشگاه آلومینیوم   ۱۴۰۲/۰۱/۱۹ - ۱۵:۵۶   + ۱ سایت دیگر  
تولید کاتد مس کشور در سال 1401، حدود 300 هزار تن برآورد شده و برنامه ریزی های لازم جهت افزایش تولید آن به یک میلیون تن تا پایان سال 1406 انجام شده است ...
می متالز   ۱۴۰۲/۰۱/۱۶ - ۲۱:۵۱   + ۵ سایت دیگر  
می متالز - نرخ پایه عرضه کاتد مس در بازار فیزیکی بورس کالای ایران با توجه به تثبیت نسبی نرخ ارز نیمایی در سال 1401، تغییر قابل توجهی نداشت؛ اما افزایش فاصله میان نرخ ارز نیمایی و نرخ ارز آزاد و انتظارات تورمی افزایشی در بازار داخل باعث شد تا رینگ فلز سرخ با جهش تقاضا روبه رو شود ...
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۲/۰۱/۱۶ - ۱۰:۰۶   + ۳ سایت دیگر  
سال 1401 به اتمام رسید و در مجموع بازدهی قابل قبولی برای بازار سرمایه نداشت. بازار سهام کمترین بازده را نسبت به سایر بازارهای موازی در این سال به ثبت رساند ...