چهارشنبه ۰۲ اسفندساعت ۱۹:۱۴Feb 2024 21
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «بازار باز»

تجارت نیوز   ۸ ساعت پیش   + ۲ سایت دیگر  
در عملیات بازار باز این هفته، رقم سفارش های ارسالی بانک ها بار دیگر رکورد شکست و بانک مرکزی حدود 145 هزار میلیارد تومان از این طریق به بانک ها وام داد.
ایستا نیوز   ۱۴۰۲/۱۲/۰۱ - ۱۷:۴۲   + ۴ سایت دیگر  
ایستانیوز: بررسی ها نشان می دهد فشار تقاضا در بازار باز و اعتبارگیری قاعده مند شدیدا افزایش یافته و ممکن است نشانه ای از تنگنای شدید نقدینگی در شبکه بانکی باشد.
رویداد ایران   ۱۴۰۲/۱۱/۲۸ - ۲۰:۱۳   + ۱ سایت دیگر  
اکوایران: بررسی ها نشان می دهد در هفته های اخیر، علی رغم اینکه تزریق اعتبار در بازار باز و اعتباردهی قاعده مند توسط بانک مرکزی بیشتر شده است، نرخ بهره بین بانکی حول 23.5 درصد در حال نوسان بوده است.
زیر نویس   ۱۴۰۲/۱۱/۲۷ - ۰۷:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
ایمان ربیعی- بررسی وضعیت بازارها نشان می دهد رکود تورمی در حال تعمیق است. در هفته ای که گذشت انتشار گزارش مرکز آمار نیز نشان داد بازار مسکن در شرایطی که مشتری چندای در بازار حضور ندارد به روند رشد خود ادامه داده و عقب نشینی اندک آذرماه را نیز جبران کرده است. متوسط قیمت هر متر مربع [...]
تجارت نیوز   ۱۴۰۲/۱۱/۲۴ - ۱۷:۳۲    
با کاهش اندک سفارش های ارسالی بانک ها در بازار باز پس از هفت هفته رشد، بانک مرکزی نیز رقم تزریق پول خود در این بازار را به میزان اندکی کاهش داد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۱۱/۲۴ - ۱۶:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
بانک مرکزی به اجرای عملیات بازار باز در قالب توافق بازخرید به مبلغ 1447.7 هزار میلیارد ریال اقدام کرد.
فرارو   ۱۴۰۲/۱۱/۲۴ - ۱۴:۳۷   + ۷ سایت دیگر  
بانک مرکزی در هفته اخیر (هفته منتهی به 23 بهمن) قریب به 192 همت نقدینگی را در دو بازار باز و شبانه در راستای رفع کسری منابع بانک ها سرریز کرد. به گزارش اکوایران، تزریق 145 همت پول به بازار بین بانکی از سوی بانک مرکزی در هفته اخیر، حدود 90 درصد از کسری نقدینگی بانک های کشور را تامین کرد. ...
صدای بورس   ۱۴۰۲/۱۱/۲۳ - ۱۶:۲۸    
بازارهای فرابورس امروز شاهد داد و ستد بیش از 8 میلیارد برگه انواع دارایی مالی بودند که بخش عمده ای از این معاملات به روال دوشنبه های هر هفته، متعلق به عملیات بازار باز بود.
تجارت نیوز   ۱۴۰۲/۱۱/۱۹ - ۰۸:۰۷   + ۷ سایت دیگر  
میزان تقاضای بانک ها برای وجوه نقد در بازار باز این هفته حدود هزار میلیارد تومان افزایش یافت اما رقم تزریق پول بانک مرکزی در این بازار ثابت ماند.
رویداد ایران   ۱۴۰۲/۱۱/۱۸ - ۱۴:۰۷   + ۵ سایت دیگر  
اکوایران: علی رغم اینکه بانک مرکزی برای پنجمین هفته متوالی حدود 145 همت اعتبار در بازار باز تزریق کرد که رقم چشمگیری به حساب می آید، در هفته گذشته نیز اعتباردهی قاعده مند به بانک ها به حد اعلای خود پس از 10 خرداد رسید.
رویداد ایران   ۱۴۰۲/۱۱/۱۵ - ۲۲:۱۲   + ۱ سایت دیگر  
رفت و برگشت دلار چگونه رقم خورد و آیا در هفته های پایانی سال این نوسانات ادامه پیدا خواهد کرد یا آرامش به بازار باز خواهد گشت؟
رویداد ایران   ۱۴۰۲/۱۱/۱۴ - ۲۰:۱۲   + ۱ سایت دیگر  
گواهی سپرده 30 درصدی فعلاً تأثیر مشخصی روی بازار بین بانکی و عملیات بازار باز نگذاشته است.
رویداد ایران   ۱۴۰۲/۱۱/۱۴ - ۱۲:۰۲   + ۲ سایت دیگر  
اکوایران: بنظر می رسد علی رغم وجود تنگنای منابع نقد، نرخ بهره بین بانکی متاثر از بسط شدید نقدینگی در دو بازار باز و اعتباردهی قاعده مند به بانک ها طی هفته گذشته، کاهشی جزئی تجربه کرده است.
پایگاه خبری گسترش نیوز   ۱۴۰۲/۱۱/۱۴ - ۰۲:۰۷   + ۲ سایت دیگر  
آخرین بررسی ها نشان می دهد که سهم خالص مانده عملیات بازار باز در ماه دی به بیش از 9.6 درصد از پایه پولی رسیده است.
پایگاه خبری گسترش نیوز   ۱۴۰۲/۱۱/۱۳ - ۲۲:۰۲   + ۱ سایت دیگر  
تحلیل ها نشان می دهد که بانک مرکزی، در دو بازار باز و شبانه، مجموعه ای از تدابیر برای بسط نقدینگی اتخاذ کرده و این بسط نقدینگی به دومین رکورد خود از نیمه دوم اردیبهشت ماه سال جاری رسیده است.
ارانیکو   ۱۴۰۲/۱۱/۱۱ - ۱۲:۲۴   + ۱۵ سایت دیگر  
بانک مرکزی به اجرای عملیات بازار باز در قالب توافق بازخرید به مبلغ 1449.9 هزار میلیارد ریال اقدام کرد.
تجارت نیوز   ۱۴۰۲/۱۱/۰۸ - ۱۴:۴۶   + ۲۰ سایت دیگر  
نوسانات قیمت دلار در هفته های گذشته و حضور کمابیش متقاضیان مصرفی در بازار مسکن به دلیل نزدیکی به روزهای پایانی سال، باعث شده است که بار دیگر چشم اندازی افزایشی برای قیمت مسکن ایجاد شود. این موضوع سبب شده دوباره پای برخی مشاوران املاک و دلالان به این بازار باز شود ...
جهان صنعت نیوز   ۱۴۰۲/۱۱/۰۷ - ۱۹:۴۷   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش جهان صنعت نیوز ، نرخ بهره بین بانکی در هفته اخیر از مرز 23.5 درصد عبور کرد. این درحالیست که میزان تامین اعتبار بانک ها در عملیات بازار باز در یکی از بالاترین سطوح در سال جاری قرار دارد ...
بورس نیوز   ۱۴۰۲/۱۱/۰۷ - ۱۰:۰۲    
در هفته پایانی دی ماه صندوق ها به طور عمده خریدار اوراق بدهی بوده اند و وزارت امور اقتصادی و دارایی به نیابت از دولت اقدام به تأمین منابع نقدی به مبلغ 801 میلیارد تومان از طریق انتشار اوراق بهادار اسلامی کرده است.
بانک مردم   ۱۴۰۲/۱۱/۰۵ - ۱۴:۴۲   + ۴ سایت دیگر  
پایگاه خبری تحلیلی بانک مردم: بانک مرکزی گزارش عملیات اجرایی سیاست پولی در هفته منتهی به 2 بهمن 1402 را منتشر کرد. به گزارش بانک مردم و به نقل از اکوایران، این نهاد پولی برای کنترل نقدینگی و نرخ بهره در بازار بین بانکی عملیات بازار باز را به صورت هفتگی برگزار می کند ...
تجارت نیوز   ۱۴۰۲/۱۱/۰۴ - ۱۰:۳۲   + ۳ سایت دیگر  
با وجود افزایش سفارش های ارسالی بانک ها در بازار باز به 153.4 همت، تزریق پول بانک مرکزی در این بازار ثابت ماند.
ایران اکونومیست   ۱۴۰۲/۱۱/۰۱ - ۱۶:۰۹   + ۵ سایت دیگر  
نرخ بهره بین بانکی که طی دو هفته میانی دی ماه در مسیر کاهشی قرار گرفته بود و تا سطح 23.41 درصد کاهش یافته بود در هفته اخیر تغییر جهت داد و در سطح بالاتری قرار گرفت. ...
همگردی   ۱۴۰۲/۱۰/۳۰ - ۱۸:۵۷    
این مجموعه که از آثار تاریخی و دیدنی قم بوده، شامل دو راسته سرپوشیده با پوشش گنبدی است. سرپوشیده بودن بازار از یک سو به سنت معماری بازار باز می گردد و از سوی دیگر به خاطر گرمای شدید تابستان و سرمای شدید زمستان و ناشی از هوای کویری قم است ...
دولت   ۱۴۰۲/۱۰/۲۸ - ۱۰:۱۱   + ۱۱ سایت دیگر  
با توجه به پیش بینی بانک مرکزی از وضعیت نقدینگی در بازار بین بانکی، موضع عملیاتی بانک مرکزی در این هفته توافق بازخرید بود. از این رو، این بانک به اجرای عملیات بازار باز در قالب توافق بازخرید به مبلغ 1449.9 هزار میلیارد ریال اقدام کرد.
فرارو   ۱۴۰۲/۱۰/۲۷ - ۱۴:۳۸   + ۲ سایت دیگر  
با توجه به حجم بالای تقاضا و پاسخ دهی بانک مرکزی در بازار بین بانکی، احتمالا بانک ها با کسری نقدینگی شدیدی دست و پنجه نرم می کنند. به گزارش اکوایران، در هفته گذشته برای دومین هفته متوالی، حدود 144 هزار و 990 میلیارد تومان اعتبار در بازار باز تزریق شده است. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۱۰/۲۷ - ۱۳:۵۳   + ۹ سایت دیگر  
بانک مرکزی به اجرای عملیات بازار باز در قالب توافق بازخرید به مبلغ 1449.9 هزار میلیارد ریال اقدام کرد.
تجارت نیوز   ۱۴۰۲/۱۰/۲۷ - ۱۰:۳۲   + ۳ سایت دیگر  
بانک های کشور در بازار باز این هفته حدود 153 هزار میلیارد تومان سفارش برای استقراض از بانک مرکزی ارسال کردند و بانک مرکزی حدود 145 هزار میلیارد تومان به آنها وام داد.
رویداد ایران   ۱۴۰۲/۱۰/۲۶ - ۱۶:۱۱   + ۱ سایت دیگر  
الگوی فصلی مشخصی درباره تزریق نقدینگی در عملیات بازار باز مشاهده نمی شود.
تجارت نیوز   ۱۴۰۲/۱۰/۲۰ - ۱۰:۳۲   + ۲ سایت دیگر  
با افزایش سفارش های ارسالی بانک ها در بازار باز، بانک مرکزی نیز تزریق پول خود در این بازار را به بالاترین رقم از خرداد ماه امسال رساند.
رویداد ایران   ۱۴۰۲/۱۰/۱۹ - ۱۸:۱۲   + ۴ سایت دیگر  
اکوایران: بررسی ها نشان می دهد مجموعا در هفته منتهی به 18 دی 1402 حدود 180 هزار میلیارد تومان در بازار باز و اعتبارگیری قاعده مند اعتبار توسط بانک مرکزی تزریق شده است.
شفا آنلاین   ۱۴۰۲/۱۰/۱۸ - ۱۵:۱۶   + ۲۳ سایت دیگر  
قیمت خودرو امروز، دوشنبه 18 دی 1402 همانند روز گذشته به صورت نوسانی گزارش می شود. رشد خودروهای داخلی بازار در اغلب موارد متوقف شده؛ اما محصولات مونتاژی بازار باز هم با افزایش قیمت همراه هستند.
ایستا نیوز   ۱۴۰۲/۱۰/۱۸ - ۰۸:۳۶   + ۴ سایت دیگر  
ایستانیوز: نرخ بهره بین بانکی یکی از مهم ترین نرخ بهره های اقتصادی به شمار می رود که روند آن همواره مورد توجه اقتصاددان ها و کارشناس ها بوده است.
ایران اکونومیست   ۱۴۰۲/۱۰/۱۷ - ۰۹:۰۷   + ۱۷ سایت دیگر  
به گزارش ایران اکونومیست، از ابتدای سال تا به حال بیش از 33 میلیارد دلار عرضه ارز در مرکز مبادله انجام شده که این رقم حداقل 80 درصد واردات را پوشش داده است ...
ایران اکونومیست   ۱۴۰۲/۱۰/۱۳ - ۱۶:۳۳   + ۱ سایت دیگر  
تزریق 127 همت پول به بازار بین بانکی بار دیگر در هفته اخیر (هفته منتهی به 11 دی) تکرار شد. بانک مرکزی با تزریق پول در بازار باز سعی می کند منابع مالی مورد نیاز برای تامین نقدینگی بانک ها را فراهم کند ...
تجارت نیوز   ۱۴۰۲/۱۰/۱۳ - ۱۴:۳۲   + ۲ سایت دیگر  
سفارش های ارسالی بانک ها در بازار باز این هفته به حدود 135 هزار میلیارد تومان افزایش یافت و بانک مرکزی مثل سه هفته گذشته، 127.8 هزار میلیارد تومان از طریق این بازار به بانک ها وام داد.
بانک مرکزی در این هفته به اجرای عملیات بازار باز در قالب توافق بازخرید به مبلغ 1278.0 هزار میلیارد ریال اقدام کرد.
ایبنا   ۱۴۰۲/۱۰/۱۳ - ۱۰:۵۲   + ۳ سایت دیگر  
بانک مرکزی در این هفته به اجرای عملیات بازار باز در قالب توافق بازخرید به مبلغ 1278.0 هزار میلیارد ریال اقدام کرد.
تجارت نیوز   ۱۴۰۲/۱۰/۰۷ - ۱۸:۱۰    
با وجود افزایش سفارش های ارسالی بانک ها در بازار باز به رقم 131.4 هزار میلیارد تومان، بانک مرکزی همچون هفته گذشته رقم تزریق پول خود در این بازار را تغییر نداد.
بورس نیوز   ۱۴۰۲/۱۰/۰۷ - ۰۸:۴۲    
در هفته پایانی آذر ماه بانک ها بطور عمده خریدار اوراق بدهی بوده اند و وزارت امور اقتصادی و دارایی به نیابت از دولت اقدام به تأمین منابع نقدی به مبلغ 1،195 میلیارد تومان از طریق انتشار اوراق بهادار اسلامی کرده است.
ایران اکونومیست   ۱۴۰۲/۱۰/۰۶ - ۱۳:۴۰   + ۲ سایت دیگر  
در اولین هفته از زمستان امسال 131.4 همت سفارش از سوی بانک ها ارسال شده و بانک مرکزی با تزریق 127.8 همت پاسخگوی 97.2 تقاضای بانک ها در بازار باز بوده است. ...
راه امروز   ۱۴۰۲/۱۰/۰۶ - ۱۲:۰۲   + ۳ سایت دیگر  
نائب رئیس انجمن صنف برنج فروشان مازندران گفت: افزایش قیمت بی رویه برنج در 2 سال گذشته را می توان به عملکرد این برند خاص نسبت داد؛ این برند نظم بازار را برهم زد اما دولت برای تنظیم بازار باز دست به دامان این برند شد.
شما نیوز   ۱۴۰۲/۱۰/۰۶ - ۱۱:۴۸   + ۵ سایت دیگر  
با توجه به پیش بینی بانک مرکزی از وضعیت نقدینگی در بازار بین بانکی، موضع عملیاتی بانک مرکزی در این هفته توافق بازخرید بود. از این رو، این بانک به اجرای عملیات بازار باز در قالب توافق بازخرید به مبلغ 1278.0 هزار میلیارد ریال اقدام کرد.
بانک مردم   ۱۴۰۲/۱۰/۰۴ - ۱۶:۴۲   + ۵ سایت دیگر  
پایگاه خبری تحلیلی بانک مردم: رقم اعتباردهی بانک مرکزی به بانک ها که در هفته گذشته 600 میلیارد تومان بود، این هفته حدود سه برابر شد و رقم 1700 میلیارد تومانی را ثبت کرد. ...
سلام نو / اقتصاد 24   ۱۴۰۲/۰۹/۲۹ - ۱۹:۱۴   + ۱۲ سایت دیگر  
افزایش نرخ گوشت مرغ و گوشت قرمز در برخی از مناطق، نشان می دهد بازار این کالاها چشم به سنت مهمان نوازی مردم در شب یلدا دوخته است.
تجارت نیوز   ۱۴۰۲/۰۹/۲۸ - ۱۷:۴۱    
سفارش های ثبت شده بانک مرکزی در بازار باز این هفته کاهشی شد و به کمترین رقم ثبت شده از ابتدای مهر ماه رسید. با این وجود، میزان وام دهی بانک مرکزی به شبکه بانکی از این طریق، تغییری نکرد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۹/۲۸ - ۱۶:۱۵   + ۱۵ سایت دیگر  
بانک مرکزی به اجرای عملیات بازار باز در قالب توافق بازخرید به مبلغ 1278.0 هزار میلیارد ریال اقدام کرد.
ایبنا   ۱۴۰۲/۰۹/۲۸ - ۱۴:۲۲   + ۲۲ سایت دیگر  
بانک مرکزی به اجرای عملیات بازار باز در قالب توافق بازخرید به مبلغ 1278.0 هزار میلیارد ریال اقدام کرد.
نقدینه   ۱۴۰۲/۰۹/۲۸ - ۱۳:۳۴   + ۴ سایت دیگر  
نقدنیه - با توجه به پیش بینی بانک مرکزی از وضعیت نقدینگی در بازار بین بانکی، موضع عملیاتی بانک مرکزی در این هفته توافق بازخرید بود. از این رو، این بانک به اجرای عملیات بازار باز در قالب توافق بازخرید به مبلغ 1278.0 هزار میلیارد ریال اقدام کرد.
تیتر کوتاه   ۱۴۰۲/۰۹/۲۸ - ۱۲:۲۱   + ۴ سایت دیگر  
در حوزه صادرات خدمات فنی و مهندسی، ایران نه تنها می تواند درآمد ارزی بابت صادرات داشته باشد بلکه می تواند ضمن انتقال فناوری، به سمت ایجاد شبکۀ مهندسی در افغانستان حرکت کند تا هم کلان پروژه ها را انجام دهد و هم بتواند پای تولیدات مهندسی و ماشین آلات صنعتی ساخت داخل را به بازار پذیرندۀ این کشور باز ...