شنبه ۰۴ تیرساعت ۰۳:۴۲Jun 2022 25
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «بازار باز»

اقتصاد نیوز   ۱۴۰۱/۰۴/۰۳ - ۱۶:۴۱   + ۴ سایت دیگر  
شنیده ها می گویند نقدینگی در بازار بین بانکی رشد کرده و آمارها نشان می دهد نرخ سود بین بانکی در ادامه مسیر صعودی خود در هفته های گذشته به بالاترین سطح 5 ماهه رسیده است.
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۱/۰۳/۳۱ - ۱۵:۴۵   + ۲ سایت دیگر  
در هفته پایانی بهار در عملیات بازار باز در حدود 63 هزار و 950 میلیارد تومان نقدینگی در بانک ها بسط داده شده که در مقایسه با هفته های قبل کاهش 1.6 درصدی داشته است. بررسی ها حاکی از روند اکیدا نزولی بسط پول در بازار باز در سال جاری بوده و در نهایت بسط این مرحله را به حداقل خود در این مدت رسانده است.
پیام فوری   ۱۴۰۱/۰۳/۳۱ - ۱۰:۵۵   + ۷ سایت دیگر  
بانک مرکزی این هفته با موضع توافق بازخرید به اجرای عملیات بازار باز پرداخت و برای خرید 639٫5 هزار میلیارد ریال اقدام کرد. به گزارش پیام فوری، با توجه به پیش بینی بانک مرکزی از وضعیت نقدینگی در بازار بین بانکی، موضع عملیاتی بانک مرکزی در این هفته توافق بازخرید بود ...
نقدینه   ۱۴۰۱/۰۳/۳۱ - ۱۰:۳۱   + ۲ سایت دیگر  
نقدینه ؛ با توجه به پیش بینی بانک مرکزی از وضعیت نقدینگی در بازار بین بانکی، موضع عملیاتی بانک مرکزی در این هفته توافق بازخرید بود. از این رو، این بانک به اجرای عملیات بازار باز در قالب توافق بازخرید به مبلغ 639.5 هزار میلیارد ریال اقدام کرد. ...
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۱/۰۳/۲۹ - ۱۰:۵۰    
بررسی های آماری نشان می دهد در هفته های اخیر بانک مرکزی تزریق پول در بازار باز را کاهش داده اما مقایسه با سال قبل نشان دهنده آن است که هنوز این میزان در سطح بالایی قرار دارد.
سلام نو / رویداد 24   ۱۴۰۱/۰۳/۲۹ - ۰۹:۱۶   + ۳۵ سایت دیگر  
بازار ارز شنبه مثل خیلی از روزهای امسال، یکسری اتفاقات عجیب هم داشت. اول اینکه فروش ارزهای متفرقه و تقلبی در بازار زیاد شده است.
پدال نیوز   ۱۴۰۱/۰۳/۲۸ - ۱۷:۱۳   + ۷ سایت دیگر  
به گزارش پدال نیوز به نقل از خودروپلاس به نظر می رسد هر راهی که برای تنظیم بازار و فروش و کنترل قیمت ها صورت می گیرد،نتیجه به نفع دلالان می شود.در واقع به نظر می رسد شاهد جنگ نیابتی وزارت صمت در اراضی عباس آباد هستیم. ...
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۱/۰۳/۲۸ - ۰۰:۳۱   + ۴ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد : بانک مرکزی در دو گزارش جداگانه جزئیات چهارمین مرحله حراج اوراق مالی اسلامی و نتیجه عملیات اجرایی سیاست پولی را تشریح کرد. بر این اساس بانک مرکزی با توجه به پیش بینی وضعیت نقدینگی بازار اقدام به اجرای عملیات بازار باز در قالب توافق بازخرید (ریپو) به ارزش 65هزار میلیارد تومان کرد ...
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۱/۰۳/۲۴ - ۱۳:۳۲   + ۳ سایت دیگر  
اقتصادنیوز: بسط پول بانک مرکزی در هفته پایانی خرداد 1401 برابر با 65 هزار میلیارد تومان بوده و نسبت به هفته قبل 7.12 درصد کاهش داشته است. بررسی معاملات هفتگی بازار باز نشان می دهد روند بسط پول در این داد وستد ها ازسوی بانک مرکزی در مسیری نزولی قرار گرفته است.
ایبنا   ۱۴۰۱/۰۳/۲۴ - ۰۸:۳۳   + ۲۰ سایت دیگر  
با توجه به پیش بینی بانک مرکزی از وضعیت نقدینگی در بازار بین بانکی، موضع عملیاتی بانک مرکزی در این هفته توافق بازخرید بود. از این رو، این بانک به اجرای عملیات بازار باز در قالب توافق بازخرید به مبلغ 650 هزار میلیارد ریال اقدام کرد.
دانا   ۱۴۰۱/۰۳/۲۲ - ۰۹:۴۴   + ۷ سایت دیگر  
در هفته سوم خرداد 1401 نرخ سود وام مسکن به کانال 27 درصد رسیده و رکوردزنی کرد. این روند در سایر بازارهای مالی این مقطع نیز صعودی بوده و همراه با ثبت رکوردهای بالایی بوده است. بازار باز و بازار بین بانکی از مثال های دیگر این معاملات بوده است.
صدای بورس   ۱۴۰۱/۰۳/۱۹ - ۲۰:۳۰    
بانک مرکزی با تغییر در عرضه منابع (اوراق قرضه دولتی) در عملیات بازار باز یا بازار بین بانکی، نرخ بهره بین بانکی را متأثر و تلاش می کند نرخ بهره سیاستی خود را اعمال کند. نرخ بهره سیاستی نرخی است که بانک مرکزی برای اقتصاد لازم می داند.
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۱/۰۳/۱۹ - ۱۳:۱۰   + ۱۰ سایت دیگر  
مرحله سوم بازار اولیه حراج اوراق بدهی دولتی برگزار شده و روند فروش ادامه پیدا کرد. نرخ سود بالای اوراق در این بازار باز هم موجب شد تا بورسی ها خرید بیشتری داشته باشند.
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۱/۰۳/۱۸ - ۲۲:۴۲   + ۱ سایت دیگر  
تزریق پول بانک مرکزی در بازار بین بانکی در هفته سوم خرداد 1401 سه اتفاق مهم را در بر داشت. در مهم ترین بخش این عملیات، بازار باز سیری نزولی را گرفته و در مقابل اعتبارات قاعده مند به رکورد 8 ماهه رسیده است.
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۱/۰۳/۱۸ - ۰۸:۳۱   + ۴ سایت دیگر  
سطح معاملات در بازار بین بانکی در 4 هفته اخیر در کمتر از هزار همت ثبت شده است. بررسی خالص عملکرد بانک مرکزی در بازارهای مالی در کنار کاهش معاملات بازار بین بانکی و بازار باز نیز نشان می دهد بانک مرکزی رفتاری انقباضی را در داد وستد با بانک ها در سال جاری به ثبت رسانده است.
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۱/۰۳/۱۶ - ۲۱:۳۳   + ۵ سایت دیگر  
اقتصادنیوز: روند معاملات بانک مرکزی در هفته سوم خرداد ماه 1401در عملیات بازار باز نزولی شده و از سطح 70 همت پایین تر آمد. در مقابل اعتبارات قاعده مند در بازار شبانه صعودی شده و رکورد بالایی را به ثبت رسانید.
رویداد ایران   ۱۴۰۱/۰۳/۱۲ - ۱۵:۰۱   + ۱۲ سایت دیگر  
رئیس کل بانک مرکزی گفت: با پوشش کاملی که در بازارها داریم، قطعاً آرامش در بازار ارز ایجاد می شود؛ البته بانک مرکزی از ظرفیت قوانین موجود استفاده می کند و به زودی اختیارات ویژه ای هم به بانک مرکزی اعطا می شود و این امر می تواند به تعادل در بازار کمک زیادی کند.
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۱/۰۳/۱۰ - ۱۴:۲۳   + ۳ سایت دیگر  
اقتصادنیوز: بررسی معاملات در بازار باز هفته دوم خرداد ماه حاکی از ثبات کانال 70 همتی در این بازار بوده است. با این حال روند هفتگی این بازار از ابتدای سال جاری تا کنون نشان می دهد تزریق پول بانک مرکزی در این بازار تنزل پیدا کرده است.
بورس نیوز   ۱۴۰۱/۰۳/۱۰ - ۱۳:۴۰   + ۷ سایت دیگر  
با توجه به پیش بینی بانک مرکزی از وضعیت نقدینگی در بازار بین بانکی، موضع عملیاتی بانک مرکزی در این هفته توافق بازخرید بود.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۳/۱۰ - ۱۳:۱۳   + ۱۰ سایت دیگر  
مدیر اداره عملیات بازار باز بانک مرکزی گفت: با توجه به افزایش ذخایر در بازار بین بانکی، بانک مرکزی علاوه بر کاهش مانده توافق بازخرید در عملیات بازار باز، در اردیبهشت امسال نسبت به فروش اوراق موجود در پرتفوی خود به ارزش 6.9 هزار میلیارد تومان در بازار سرمایه اقدام کرده است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۳/۱۰ - ۱۱:۵۸   + ۲۲ سایت دیگر  
بانک مرکزی در چارچوب مدیریت نقدینگی مورد نیاز بازار بین بانکی ریالی، عملیات بازار باز را به صورت هفتگی و موردی اجرا می کند.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۱/۰۳/۱۰ - ۰۰:۲۲    
دنیای اقتصاد - راضیه احقاقی : بازار مالی بورس کالای ایران از این پس میزبان گواهی شمش طلا خواهد بود و به این ترتیب برای اولین مرتبه، پای شمش طلا به معاملات مالی این بازار باز می شود ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۰۳/۰۹ - ۱۵:۴۶   + ۶ سایت دیگر  
فهم دقیق و درست از مشکلات و چالش های فعلی نظام بانکی پیش نیاز اصلاحات در قوانین پولی و بانکی کشور است. در گفتگو با سید علی مدنی زاده اقتصاددان و رئیس دانشکده اقتصاد دانشگاه شریف به بررسی مهم ترین چالش های نظام بانکی در ایران پرداختیم
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۱/۰۳/۰۹ - ۱۲:۱۶   + ۴ سایت دیگر  
بسط حداقل 75 همتی بانک مرکزی در بازار باز در حالی رخ داده که نرخ سود در بازار بین بانکی به رکورد 5 ساله رسیده است. از آنجا که این عملیات در راستای نجات بورس انجام شده بررسی می شود این بازار تا چه اندازه در بازدهی صعودی بورس اثرگذار بوده است
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۱/۰۳/۰۷ - ۱۷:۳۳   + ۳ سایت دیگر  
اقتصاد نیوز : پس از هفته ها سکوت در نرخ سود بازار باز سرانجام در هفته اول خرداد ماه این شاخص افزایشی 0.01 واحد درصدی داشته و به 19.01 درصد رسید.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۱/۰۳/۰۷ - ۰۰:۰۴   + ۱ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد : روز چهارشنبه هفته گذشته، صورت جلسه نشست ماه مه کمیته بازار باز فدرال رزرو منتشر شد. این صورت جلسه توانست سیاست های آتی فدرال رزرو را حداقل تا ماه سپتامبر برای معامله گران روشن تر سازد ...
صدای بورس   ۱۴۰۱/۰۳/۰۵ - ۱۲:۲۹   + ۲ سایت دیگر  
سرمایه گذاران دنبال سود هستند همین بازار که از آن می ترسند و نسبت به آن بی اطمینان هستند، اگر اطمینان پیدا کنند که بازار سود می دهد، همه به بازار باز می گردند.
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۱/۰۳/۰۵ - ۰۹:۳۱   + ۱ سایت دیگر  
شماری از فعالان معتقدند که با برچیده شدن بساط ارز4 هزار و 200 تومان دست بازارساز برای مداخله در بازار باز شده است ولی بالا رفتن انتظارات تورمی موجب شده که این افزایش عرضه منجر به افت قیمت دلار در بازار آزاد نشود.
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۱/۰۳/۰۳ - ۱۴:۳۴   + ۹ سایت دیگر  
در عملیات بانک مرکزی در بازارهای بانکی هفته اول خرداد ماه سه اتفاق مهم به ثبت رسید. در مهم ترین آن ها روند بسط پول در بازار باز نزولی شده و نرخ سود این معاملات نیز از کمترین سطح خود جدا شد.
اخبار بانک   ۱۴۰۱/۰۲/۲۸ - ۱۰:۵۶   + ۱۱ سایت دیگر  
روند صعودی در بازار سرمایه باعث شده پای عرضه های اولیه دوباره به این بازار باز شود و طی هفته های گذشته شاهد چهار عرضه اولیه بودیم، امروز نیز سهام سابیک به عنوان پنجمین عرضه اولیه در بازار بورس عرضه خواهد شد.
پانا   ۱۴۰۱/۰۲/۲۸ - ۰۸:۱۵   + ۸ سایت دیگر  
تهران (پانا) - روند صعودی در بازار سرمایه باعث شده پای عرضه های اولیه دوباره به این بازار باز شود و در هفته های گذشته شاهد چهار عرضه اولیه بودیم، امروز نیز سهام سابیک به عنوان پنجمین عرضه اولیه در بازار بورس عرضه خواهد شد. ...
سلام نو / ایسنا   ۱۴۰۱/۰۲/۲۸ - ۰۸:۴۹   + ۱۷ سایت دیگر  
امروز چهارشنبه 28 اردیبهشت ماه 12 درصد از سهام شرکت سیمان آبیک در نماد سآبیک در بازار بورس به شیوه ثبت سفارش جهت کشف قیمت عرضه می شود.
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۱/۰۲/۲۷ - ۱۳:۳۶   + ۳ سایت دیگر  
اقتصادنیوز: روند بسط پول در بازار باز در هفته پایانی اردیبهشت 1401 روندی نزولی پیدا کرده و نسبت به هفته قبل 3.7 درصد کاهش داشته است. طبق آمارهای بانک مرکزی باوجود آن که این کمترین میزان بسط پول در بازار باز در سه ماه گذشته بوده اما همچنان در کانال 80 همت قرار دارد.
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۱/۰۲/۲۱ - ۱۰:۱۶    
عملیات بازار باز در هفته سوم اردیبهشت ماه سال جاری برگزار شده و برای سومین هفته متوالی خالص عملکرد بانک مرکزی در این بازار را انقباضی رقم زد. اتفاق مهم دیگر در این بازار بازگشت سیاست بانک مرکزی به نیاز بانک ها بوده است.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۱/۰۲/۲۱ - ۰۰:۳۵   + ۳۲ سایت دیگر  
بانک مرکزی : با توجه به پیش بینی بانک مرکزی از وضعیت نقدینگی در بازار بین بانکی، موضع عملیاتی بانک مرکزی در این هفته توافق بازخرید بود. از این رو، این بانک به اجرای عملیات بازار باز در قالب توافق بازخرید به مبلغ 1/ 87هزار میلیارد تومان اقدام کرد ...
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۱/۰۲/۲۰ - ۱۵:۲۳   + ۴ سایت دیگر  
بسط پول در بازار باز در هفته سوم اردیبهشت همچنان در کانال 80 همت قرار داشته اما کمترین میزان بسط پول در دو ماه اخیر بوده است. ازسوی دیگر خالص عملکرد بانک مرکزی در این بازار نشان از روند انقباضی این شاخص در بازار های مالی در این مقطع داشته است.
پول پرس   ۱۴۰۱/۰۲/۲۰ - ۱۱:۱۳   + ۱۱ سایت دیگر  
بانک مرکزی این هفته با موضع توافق بازخرید به اجرای عملیات بازار باز پرداخت و برای خرید 871.0 هزار میلیارد ریال اقدام کرد.
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۱/۰۲/۲۰ - ۱۱:۱۱   + ۳ سایت دیگر  
بازار باز از نیمه دوم سال گذشته روند صعودی داشته و رشدی هزار درصدی را به ثبت رسانده است. این رویداد که به هدف رشد بازدهی بورس انجام شده بود نتوانست این شاخص را رشد چندانی دهد.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۱/۰۲/۱۷ - ۲۲:۵۵   + ۳ سایت دیگر  
اقتصاد نیوز : بانک مرکزی در هر هفته به منظور کنترل نقدینگی در بانک ها و کنترل نرخ سود به بسط و قبض پول در بازار باز می پردازد.
صدای بورس   ۱۴۰۱/۰۲/۱۷ - ۱۲:۴۳   + ۱ سایت دیگر  
تزریق پول در بازارهای مالی در هفته دوم اردیبهشت ماه به سومین رکورد خود در بازه دوساله برگزاری بازار باز رسید. این درحالی بود که نرخ سود این بسط پول که به نوعی هزینه آن تلقی می شود در سطح پایینی در مقایسه با این دوسال قرار گرفته است.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۲/۱۷ - ۰۹:۴۸   + ۳ سایت دیگر  
ایسنا/همدان نماینده مردم اسدآباد در مجلس شورای اسلامی گفت: در صورتی که واردات خودرو در انحصار دو شرکت خودرو سازی کشور باشد عملا گره ای از وضعیت نابسامان بازار خودرو باز نخواهد شد.
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۱/۰۲/۱۲ - ۱۵:۲۴   + ۳ سایت دیگر  
اقتصادنیوز: در هفته دوم اردیبهشت ماه سال جاری تزریق پول در بازار باز برای دومین هفته متوالی در پایین تر از مرز 90 همت قرار گرفته و در کانال 80 هزار میلیارد تومانی ثبت شد ...
بانکداری ایرانی   ۱۴۰۱/۰۲/۱۲ - ۱۰:۵۷   + ۳ سایت دیگر  
بانک مرکزی با هدف جذب نقدینگی در عملیات بازار باز ، اقدام به توافق بازخرید 89.9 هزار میلیارد تومان اوراق مالی با نرخ سود 19 درصدی کرد. بانک مرکزی اعلام کرد: با توجه به پیش بینی از وضعیت نقدینگی در بازار بین بانکی ...
نقدینه   ۱۴۰۱/۰۲/۱۲ - ۱۰:۱۲   + ۲ سایت دیگر  
نقدینه - با توجه به پیش بینی بانک مرکزی از وضعیت نقدینگی در بازار بین بانکی، موضع عملیاتی بانک مرکزی در این هفته توافق بازخرید بود. از این رو، این بانک به اجرای عملیات بازار باز در قالب توافق بازخرید به مبلغ 899.6 هزار میلیارد ریال اقدام کرد. ...
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۱/۰۲/۱۰ - ۱۵:۱۲   + ۵ سایت دیگر  
بررسی نرخ سود ها در بازارهای مالی در هفته اول اردیبهشت 1401 نشان از روند کاهشی این شاخص در بازار مسکن و سیر صعودی نرخ بهره بین بانکی داشته است. این تغییرات در حالی رخ داده که نرخ سود در بازار باز همچنان در کف دو ساله قرار دارد.
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۱/۰۲/۰۵ - ۱۹:۳۹   + ۴ سایت دیگر  
اقتصادنیوز: روند معاملات و درصد پذیرش اوراق از سوی بانک مرکزی در بازار باز نشان از احتمال تضاد مسیر سیاست بانک مرکزی با نیاز بانک ها داشته است . در این هفته نیاز بانک ها در سطح 98 همت و بسط پول در سطح 89.9 همت به ثبت رسید.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۰۲/۰۵ - ۱۸:۵۵   + ۳۰ سایت دیگر  
بانک مرکزی این هفته به اجرای عملیات بازار باز در قالب توافق بازخرید به مبلغ 89.93 هزار میلیارد تومان اقدام کرد.
اقتصادگردان   ۱۴۰۱/۰۲/۰۵ - ۱۷:۱۹   + ۳۳ سایت دیگر  
با توجه به پیش بینی بانک مرکزی از وضعیت نقدینگی در بازار بین بانکی، موضع عملیاتی بانک مرکزی در این هفته توافق بازخرید بود. از این رو، این بانک به اجرای عملیات بازار باز در قالب توافق بازخرید به مبلغ 899.3 هزار میلیارد ریال اقدام کرد.
شهر سخت افزار   ۱۴۰۱/۰۲/۰۵ - ۱۶:۲۵   + ۱ سایت دیگر  
امروز انجمن واردکنندگان موبایل، تبلت و لوازم جانبی در بیانیه ای رسمی اعلام کردند که با بازگشایی مجدد تالار دوم پرچمدارها به بازار باز خواهند گشت. اگر به خاطر داشته باشید چندی پیش بحثی مبنی بر جایگزینی ارز بدست آمده از صادرات خشکبار در تالار دوم سامانه نیما برای تامین ارز مورد نیاز برای واردات ...