جمعه ۲۵ خردادساعت ۲۲:۲۶Jun 2024 14
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «عملیات بازار»

صدای بورس   ۱۴۰۳/۰۳/۱۹ - ۲۰:۰۱    
مدیر عملیات بازار تأمین سرمایه کاردان به مزایای طرح مدیریت ثروت اشاره می کند.
اکوایران: در عملیات بازار باز که هفتم خرداد ماه انجام شد، 22 بانک مجموعا متقاضی 199 هزار میلیارد تومان اعتبار بودند که بانک مرکزی با درخواست آن ها موافقت کرد.
رویداد ایران   ۱۴۰۳/۰۳/۰۷ - ۲۰:۱۰   + ۱ سایت دیگر  
مرکز پژوهش های مجلس در گزارشی به آسیب شناسی عملیات بازار باز در بانک مرکزی ایران پرداخت.
تجارت نیوز   ۱۴۰۳/۰۳/۰۵ - ۱۴:۰۹   + ۱۲ سایت دیگر  
بانک ها در آخرین عملیات بازار باز اردیبهشت ماه، بار دیگر بخشی از وجوه مورد نیاز خود را از بانک مرکزی تامین کردند و تزریق پول در این بازار رکود شکست.
پایگاه خبری گسترش نیوز   ۱۴۰۳/۰۳/۰۵ - ۰۹:۳۷   + ۱ سایت دیگر  
نزدیک به 4 سال از آغاز اجرای عملیات بازار باز در بهمن سال 1398 توسط بانک مرکزی می گذرد. پیش از آن، سازکارهای غیرشفاف و غیربازاری نظیر صندوق وجوه ریالی یا سپرده گذاری مستقیم بانک مرکزی در بانک ها برای دخالت بانک مرکزی در بازار بین بانکی مورداستفاده قرار می گرفت که واجد مشکلات فراوان اقتصادی و فقهی ...
نقدینه   ۱۴۰۳/۰۳/۰۳ - ۱۱:۱۳   + ۲ سایت دیگر  
نقدینه - با توجه به پیش بینی بانک مرکزی از وضعیت نقدینگی در بازار بین بانکی، موضع عملیاتی بانک مرکزی در این هفته توافق بازخرید بود. از این رو، این بانک به اجرای عملیات بازار باز در قالب توافق بازخرید به مبلغ 2080.3 هزار میلیارد ریال اقدام کرد. ...
می متالز - مدیریت عملیات بازار های نقد شرکت فرابورس از عدم اعمال حجم مبنای 4 نماد معاملاتی از یکشنبه هفته آینده خبر داد.
در پی شهادت ابراهیم رئیسی، رئیس جمهور کشور، مدیریت عملیات بازار بورس و اوراق بهادار از تعطیلی بورس امروز خبر داد.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۳/۰۲/۳۰ - ۰۰:۰۳   + ۲ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد-علیرضا کتانی : حدود چهارسال و نیم پیش بود که عملیات بازار باز به عنوان روشی برای مداخله بانک مرکزی در نرخ سود بانک ها و وضعیت تامین ذخایر آنها در کشور به کار گرفته شد ...
بانک مرکزی عملیات بازار آزاد را در قالب قرارداد بازخرید به ارزش 2063.7 هزار میلیارد ریال اجرا کرد.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۳/۰۲/۲۶ - ۱۰:۴۱   + ۴ سایت دیگر  
بانک مرکزی به اجرای عملیات بازار باز در قالب توافق بازخرید به مبلغ 2063.7 هزار میلیارد ریال اقدام کرد.
آنا   ۱۴۰۳/۰۲/۲۶ - ۱۰:۳۰   + ۱۰ سایت دیگر  
مرکز پژوهش های مجلس در گزارشی به آسیب شناسی تجربه انجام عملیات بازار باز توسط بانک مرکزی پرداخت.
اکوایران: آمارهای بانک مرکزی نشان می دهد از ابتدای سال تاکنون گستره اجرای عملیات بازار باز در حدود 200 همت تثبیت شده است. این درحالیست که میزان اعتبارگیری قاعده مند بانک ها از حدود 135 همت کاهش یافته و به حدود 4 همت در هفته اخیر رسیده است.
عصر اعتبار   ۱۴۰۳/۰۲/۱۸ - ۱۵:۵۳   + ۵ سایت دیگر  
عصر اعتبار- با توجه به پیش بینی بانک مرکزی از وضعیت نقدینگی در بازار بین بانکی، موضع عملیاتی بانک مرکزی در این هفته توافق بازخرید بود. از این رو، این بانک به اجرای عملیات بازار باز در قالب توافق بازخرید به مبلغ 2031.5 هزار میلیارد ریال اقدام کرد.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۳/۰۲/۱۶ - ۰۰:۰۳   + ۶ سایت دیگر  
امیررضا اعلاباف/ کارشناس بازار سرمایه طی حراج اجرای عملیات بازار باز هفته گذشته بانک مرکزی با پذیرش و پاسخ به 100 درصد از درخواست های ارسال شده بانک ها در سامانه بازار بین بانکی (تابا) ...
اکوایران: بررسی ها حاکی از افزایش میزان تزریق اعتبار در بازار باز توسط بانک مرکزی در هفته گذشته بوده به گونه ای که حجم اجرای این عملیات قله تاریخی جدیدی به ثبت رسانده است. همچنین ارزش اعتبارگیری قاعده مند شبکه بانکی برای دومین هفته متوالی کمتر از 3 همت اعلام شده است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۳/۰۲/۱۲ - ۱۱:۳۵   + ۳ سایت دیگر  
معاون عملیات بازار شرکت بورس تهران گفت: شرکت سرمایه گذاری گروه توسعه ملی به عنوان مالک 51.32 درصد از پتروشیمی شازند وفق مقررات اقدام به آگهی بلوک شاراک مورخ 5 اسفند 1402 کرد.
نقدینه   ۱۴۰۳/۰۲/۱۲ - ۰۹:۵۵    
نقدینه - با توجه به پیش بینی بانک مرکزی از وضعیت نقدینگی در بازار بین بانکی، موضع عملیاتی بانک مرکزی در این هفته توافق بازخرید بود. از این رو، این بانک به اجرای عملیات بازار باز در قالب توافق بازخرید به مبلغ 2051.7 هزار میلیارد ریال اقدام کرد. ...
اکو ایران تصویر اقتصاد ایران   ۱۴۰۳/۰۲/۰۵ - ۲۱:۲۱    
اکوایران: آمارهای بانک مرکزی نشان می دهد برای دومین هفته متوالی میزان تزریق در بازار باز بیش از 200 همت صورت گرفت و این موضوع با کاهش اعتبارگیری قاعده مند بانک ها همراه شد.
دیوان اقتصاد   ۱۴۰۳/۰۲/۰۵ - ۱۲:۰۷    
بانک مرکزی به اجرای عملیات بازار باز در قالب توافق بازخرید به مبلغ 2029.2 هزار میلیارد ریال اقدام کرد.
نقدینه   ۱۴۰۳/۰۲/۰۵ - ۰۹:۳۶   + ۳ سایت دیگر  
نقدینه - با توجه به پیش بینی بانک مرکزی از وضعیت نقدینگی در بازار بین بانکی، موضع عملیاتی بانک مرکزی در این هفته توافق بازخرید بود. از این رو، این بانک به اجرای عملیات بازار باز در قالب توافق بازخرید به مبلغ 2029.2 هزار میلیارد ریال اقدام کرد.
اکوایران: بررسی ها نشان می دهد میزان اعتبارگیری قاعده مند بانک ها از بانک مرکزی در هفته گذشته به بیش از 100 همت رسید و حجم اجرای عملیات بازار باز توسط بانک مرکزی نیز برای اولین بار از 200 همت عبور کرد.
دیوان اقتصاد   ۱۴۰۳/۰۱/۲۹ - ۱۶:۱۳   + ۱ سایت دیگر  
بانک مرکزی این هفته با موضع توافق بازخرید به اجرای عملیات بازار باز پرداخت و برای خرید 2029.2 هزار میلیارد ریال اقدام کرد.
ایلنا   ۱۴۰۳/۰۱/۲۹ - ۱۵:۳۴   + ۲۸ سایت دیگر  
با توجه به پیش بینی بانک مرکزی از وضعیت نقدینگی در بازار بین بانکی، موضع عملیاتی بانک مرکزی در این هفته توافق بازخرید بود. از این رو، این بانک به اجرای عملیات بازار باز در قالب توافق بازخرید به مبلغ 2029.2 هزار میلیارد ریال اقدام کرد.
نقدینه   ۱۴۰۳/۰۱/۲۹ - ۰۹:۱۳    
نقدینه - با توجه به پیش بینی بانک مرکزی از وضعیت نقدینگی در بازار بین بانکی، موضع عملیاتی بانک مرکزی در این هفته توافق بازخرید بود. از این رو، این بانک به اجرای عملیات بازار باز در قالب توافق بازخرید به مبلغ 2029.2 هزار میلیارد ریال اقدام کرد. ...
اکو ایران: آمارها حاکی از این است که ارزش سفارش های ارسال شده بانک ها در عملیات بازار از 200 همت عبور کرده و بانک مرکزی همچون هفته آخر اسفند 197 همت پول در این بازار تزریق کرده است. این در حالی است که ارزش اعتبارگیری قاعده مند بالغ بر 50 همت بوده که نسبت به هفته آخر اسفند افت قابل توجهی داشته است.
تحلیل بازار   ۱۴۰۳/۰۱/۱۴ - ۲۲:۲۰    
بانک مرکزی در هفته پایانی سال تزریق سنگین پول در عملیات بازار باز داشت و به صورت خالص (تزریق از طریق ریپو منهای بازپرداخت اعتبار) 20 همت منابع در اختیار بانک ها قرار داد.
زیر نویس   ۱۴۰۳/۰۱/۱۱ - ۱۶:۴۸   + ۳ سایت دیگر  
به گزارش خبرنگار مهر، در حالی که سازمان خصوصی سازی و بازار فرابورس روز یازدهم فروردین را به عنوان زمان عرضه سهام پرسپولیس اعلام کرده بودند، معاملات روز شنبه این بازار بدون فروش سهام پرسپولیس به پایان رسید ...
زیر نویس   ۱۴۰۳/۰۱/۱۱ - ۱۵:۰۳   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش گروه ورزشی پایگاه خبری تحلیلی زیرنویس، در حالی که سازمان خصوصی سازی و بازار فرابورس روز یازدهم فروردین را به عنوان زمان عرضه سهام پرسپولیس اعلام کرده بودند، معاملات روز شنبه این بازار بدون فروش سهام پرسپولیس به پایان رسید ...
مدیریت عملیات بازار فرابورس ایران آگهی عرضه عمده سهام کنترلی در نماد معاملاتی پرسپولیس 4 را منتشر کرد.
بورس نیوز   ۱۴۰۳/۰۱/۰۸ - ۱۳:۲۳   + ۱ سایت دیگر  
مدیریت عملیات بازار شرکت بورس و اوراق بهادار تهران از بازگشایی نماد معاملاتی شرکت ذوب آهن اصفهان خبر داد.
نیروگاهیان   ۱۴۰۲/۱۲/۲۳ - ۱۱:۲۲    
به گزارش پایگاه خبری نیروگاهیان به نقل از ایرما، در پی خودکار شدن فرآیند آرایش تولید نیروگاهها در بازار برق ایران مصاحبه ای با مصطفی یوسفی رامندی رئیس گروه تعیین آرایش تولید امور عملیات بازار برق انجام شده است تا با ابعاد مختلف کار، بهتر آشنا شویم. ...
شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۲/۱۲/۲۰ - ۱۰:۳۲   + ۳ سایت دیگر  
معاون عملیات بازار فرابورس ایران ضمن عرض پوزش بابت مشکل فنی سامانه معاملات، اعلام کرد: همکاران شرکت مدیریت فناوری بورس تهران از روز گذشته در حال تلاش برای حل مشکل سامانه معاملات فرابورس هستند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۱۲/۲۰ - ۰۹:۳۳   + ۱۷ سایت دیگر  
معاون عملیات بازار فرابورس اعلام کرد: همکاران شرکت مدیریت فناوری بورس تهران از روز گذشته در حال تلاش برای حل مشکل سامانه معاملات فرابورس هستند.
اقتصاد ایران: معاون عملیات بازار فرابورس، گفت: پیگیری های مداوم از مدیریت فناوری بورس برای حل مشکل فنی زیرساخت فنی سامانه معاملات در جریان است تا معاملات امروز انجام شود.
اکوایران: آمارها نشان می دهد در هفته اخیر نیز مانند چند هفته گذشته، شکاف عرضه و تقاضا بانک ها در بازار باز افزایش یافته و حجم اعتبارگیری قاعده مند آن ها نیز پی در پی درحال فتح قله های پیشین است.
رویداد ایران   ۱۴۰۲/۱۲/۱۳ - ۱۲:۱۲   + ۱ سایت دیگر  
در نتیجه عملیات بازار باز هفته منتهی به 7 اسفندماه، خالص تزریق پول در بازار بین بانکی برابر با 8 هزار میلیارد تومان شد.
تجارت نیوز   ۱۴۰۲/۱۲/۰۹ - ۱۷:۳۲   + ۱ سایت دیگر  
در تاریخ عملیات بازار باز بانک مرکزی، رقم سفارش های ارسالی بانک ها در این بازار، تنها در یک هفته بیشتر از هفته جاری بوده است که این موضوع از تب و تاب شدید بانک ها برای جذب منابع نقد حکایت دارد.
نقدینه   ۱۴۰۲/۱۲/۰۹ - ۱۱:۵۲   + ۱۰ سایت دیگر  
نقدینه - با توجه به پیش بینی بانک مرکزی از وضعیت نقدینگی در بازار بین بانکی، موضع عملیاتی بانک مرکزی در این هفته توافق بازخرید بود. از این رو، این بانک به اجرای عملیات بازار باز در قالب توافق بازخرید به مبلغ 1449.9 هزار میلیارد ریال اقدام کرد.
براساس اعلام سرپرست معاونت عملیات بازار فرابورس ماده 14 و بند1 ماده 16 " دستورالعمل درج و نحوه انجام معاملات اوراق بهادار در بازار توافقی فرابورس اصلاح شد.
ایران اکونومیست   ۱۴۰۲/۱۲/۰۵ - ۱۲:۳۰   + ۴ سایت دیگر  
به طوریکه در انتهای بهمن ماه، حجم اعتباردهی قاعده مند حدودا به 50 درصد کل تزریق هفتگی در بازار باز رسیده است. عملیات بازار باز و اعتبارگیری قاعده مند دو ابزار اصلی بانک مرکزی برای اجرای سیاست پولی هستند ...
تحلیل بازار   ۱۴۰۲/۱۲/۰۵ - ۱۱:۵۱    
پس از اجرای سیاست فروش اوراق گواهی سپرده خاص با نرخ سود جذاب، وزیر اقتصاد از انتشار مجدد چنین اوراقی خبر می دهد، رویکردی که به گفته کارشناسان باید حساب شده باشد تا بر بخش حقیقی اقتصاد تاثیر بگذارد.
تجارت نیوز   ۱۴۰۲/۱۲/۰۲ - ۱۰:۴۲   + ۳ سایت دیگر  
در عملیات بازار باز این هفته، رقم سفارش های ارسالی بانک ها بار دیگر رکورد شکست و بانک مرکزی حدود 145 هزار میلیارد تومان از این طریق به بانک ها وام داد.
نبض بورس   ۱۴۰۲/۱۲/۰۲ - ۰۹:۲۲    
نماد معاملاتی شرکت بیمه پاسارگاد بپاس ، آماده انجام معامله می باشد. مدیریت عملیات بازار فرابورس ایرا
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۱۲/۰۲ - ۰۰:۰۷   + ۳ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد-امیرمحمد بختیاری : روز گذشته مدیریت عملیات بازار شرکت بورس اوراق بهادار تهران از ممنوعیت ارسال سفارش فروش و انجام معامله فروش در بازار سهام برای بازارگردان ها خبر داد ...
عصر اعتبار   ۱۴۰۲/۱۲/۰۱ - ۱۷:۰۳   + ۸ سایت دیگر  
عصر اعتبار- با توجه به پیش بینی بانک مرکزی از وضعیت نقدینگی در بازار بین بانکی، موضع عملیاتی بانک مرکزی در این هفته توافق بازخرید بود. از این رو، این بانک به اجرای عملیات بازار باز در قالب توافق بازخرید به مبلغ 1449.9 هزار میلیارد ریال اقدام کرد.
نقدینه   ۱۴۰۲/۱۲/۰۱ - ۱۵:۳۱   + ۱۵ سایت دیگر  
نقدینه - با توجه به پیش بینی بانک مرکزی از وضعیت نقدینگی در بازار بین بانکی، موضع عملیاتی بانک مرکزی در این هفته توافق بازخرید بود. از این رو، این بانک به اجرای عملیات بازار باز در قالب توافق بازخرید به مبلغ 1449.9 هزار میلیارد ریال اقدام کرد. ...
اقتصاد آنلاین / پول نیوز   ۱۴۰۲/۱۲/۰۱ - ۰۹:۳۷   + ۱۷ سایت دیگر  
مدیریت عملیات بازار شرکت بورس اوراق بهادار تهران اعلام کرد: ارسال سفارش فروش و انجام معامله فروش در بازار سهام برای بازارگردان ها ممنوع است.
ایران اکونومیست   ۱۴۰۲/۱۲/۰۱ - ۱۱:۳۳   + ۳۴ سایت دیگر  
مدیریت عملیات بازار شرکت بورس اوراق بهادار تهران در خصوص ممنوعیت ارسال و انجام معامله فروش توسط کلیه بازارگردان ها با صدور اطلاعیه ای اعلام کرد: تا اطلاع ثانوی در کلیه نمادهای معاملاتی موضوع بازارگردانی، ارسال سفارش فروش و انجام معامله فروش ممنوع می باشد. ...
پایگاه خبری ایراسین   ۱۴۰۲/۱۲/۰۱ - ۱۱:۳۱   + ۸ سایت دیگر  
مدیریت عملیات بازار شرکت بورس اوراق بهادار تهران گفت: ارسال سفارش فروش و انجام معامله فروش در بازار سهام برای بازارگردان ها ممنوع است.