پنجشنبه ۰۳ فروردینساعت ۰۲:۰۳Mar 2023 23
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «آلاینده های هوای»

میزان   ۱۴۰۱/۱۱/۲۱ - ۱۰:۰۰   + ۱۲۹ سایت دیگر  
بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران امروز 21 بهمن میانگین کیفیت هوای پایتخت در شرایط قابل قبول و در مرز پاکی قرار دارد. خبرگزاری میزان _ بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران هم اکنون شاخص آلاینده ذرات معلق کمتر از 2.5 میکرون روی عدد 51 یعنی شرایط قابل قبول و در مرز پاکی قرار دارد ...
سلام نو / فرارو   ۱۴۰۱/۱۱/۱۲ - ۱۹:۴۷   + ۲۰ سایت دیگر  
شاخص کیفیت هوای پایتخت هم اکنون عدد 52 را نشان می دهد و در آستانه هوای "پاک" قرار دارد .
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۱/۰۲ - ۱۶:۰۴   + ۷ سایت دیگر  
رئیس کل دادگستری استان اصفهان از پیگیری ویژه دستگاه قضایی استان در رابطه با کاهش آلاینده های هوای اصفهان توسط مدعی العموم و دادستان مرکز استان خبر داد.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۱/۰۲ - ۱۳:۳۲   + ۱۳ سایت دیگر  
ایسنا/اصفهان رئیس کل دادگستری استان اصفهان از پیگیری ویژه دستگاه قضایی استان در رابطه با کاهش آلاینده های هوای اصفهان توسط مدعی العموم و دادستان مرکز استان خبر داد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۱۰/۳۰ - ۱۴:۵۶   + ۹ سایت دیگر  
پیش بینی های سازمان هواشناسی نشان می دهد که میزان غلظت آلاینده های هوای تهران در روزهای شنبه و یکشنبه افزایش خواهد یافت.
اینتیتر   ۱۴۰۱/۱۰/۲۷ - ۱۸:۱۵   + ۶۸ سایت دیگر  
اینتیتر – سحر سادات زمانی؛ به دنبال تداوم آلودگی هوا و افزایش آلاینده های هوای استان تهران، مدارس و دانشگاه های این استان فردا 28 دی 1401 بار دیگر تعطیل شدند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۰/۲۶ - ۱۱:۰۸   + ۳ سایت دیگر  
دریافت و پایش آلاینده های هوای بیش از هزار نقطه کشور با استفاده از داده های ماهواره ای بلادرنگ(NRT) در دانشگاه تبریز رونمایی شد.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۰/۲۵ - ۱۲:۳۶   + ۳ سایت دیگر  
ایسنا/آذربایجان شرقی طی مراسمی با حضور دکتر نورالله مرادی معاون آموزش و مشارکت های مردمی سازمان حفاظت محیط زیست، شهنام اشتری مدیرکل حفاظت محیط زیست استان و همچنین معاون و مدیران پژوهشی دانشگاه تبریز از مرحله بخش اول سامانه دریافت و پایش آلاینده های هوای بیش از هزار نقطه کشور با استفاده از داده های ...
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۰/۲۰ - ۱۰:۱۷   + ۳ سایت دیگر  
ایسنا/البرز مدیرکل حفاظت محیط زیست البرز از کاهش آلاینده های هوای استان و قرار گرفتن شاخص کیفی هوا در محدوده پاک خبر داد.
آنا   ۱۴۰۱/۱۰/۱۹ - ۰۸:۴۸    
غلظت آلاینده های هوای تهران از 24 ساعت گذشته تاکنون در شرایط یکسانی قرار داشته و هوا برای همه گروه های جامعه در شرایط قابل قبول قرار دارد.
فرادید   ۱۴۰۱/۱۰/۱۸ - ۱۷:۴۱   + ۱۹ سایت دیگر  
بر اساس مطالعه ای که به صورت پیش چاپ در مجله ی بین المللی تحقیقات محیطی و بهداشت عمومی منتشر شده، 12.7 درصد از موارد آسم دوران کودکی در ایالات متحده آمریکا به آلاینده های هوای ناشی از اجاق های گاز برمی گردد.
روزنامه نصف جهان   ۱۴۰۱/۱۰/۱۸ - ۱۶:۳۷   + ۲ سایت دیگر  
نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: استاندار اصفهان حساسیت های موضوع را با شخص رئیس جمهور و وزرا مطرح کند. عباس مقتدایی در خصوص تداوم آلودگی هوا اظهار کرد: زوج و فرد کردن خودروها و ممنوعیت تردد در خیابان ها تمام دغدغه امروز نیست ...
ایلنا   ۱۴۰۱/۱۰/۱۴ - ۱۵:۵۹   + ۲۵ سایت دیگر  
رئیس مرکز پایش آلودگی هوای اداره کل حفاظت محیط زیست استان مرکزی گفت: هوای اراک صبح چهارشنبه به دلیل افزایش دی اکسید گوگرد پس از عبور از وضعیت قرمز به شرایط خطرناک تر رسید و در وضعیت بنفش قرار گرفت.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۰/۱۳ - ۰۹:۰۰   + ۳ سایت دیگر  
مجری پروژه پژوهشی کنسرسیوم پژوهشی دانشگاه های برتر با بیان این که با استفاده از نتایج پروژه محاسبه سیاهه انتشار آلاینده های هوای کلانشهرهای کشور بین 20 تا 30 درصد از مجموع میزان تولید آلاینده های اصلی هوا در کلانشهرها کاهش می یابد ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۰/۱۲ - ۱۴:۰۸   + ۶ سایت دیگر  
اداره کل حفاظت محیط زیست استان مرکزی: آلاینده های هوای اراک، امروز فراتر از استانداردهای زیست محیطی است.
آنا   ۱۴۰۱/۱۰/۱۰ - ۰۹:۴۰   + ۸۵ سایت دیگر  
غلظت آلاینده های هوای تهران همچون دیگر کلانشهرها در شرایط ناسالم برای همه گروههای جامعه قرار دارد.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۱/۱۰/۰۸ - ۱۴:۰۳   + ۲ سایت دیگر  
رئیس گروه آزمایشگاه های اداره کل حفاظت محیط زیست استان مرکزی گفت: آلاینده های هوای اراک روز پنجشنبه فراتر از استانداردهای زیست محیطی است.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۱/۱۰/۰۷ - ۱۱:۰۶   + ۳ سایت دیگر  
مدیرکل مدیریت بحران استان تهران گفت: تا چهارشنبه 7 دی ماه شاهد افزایش غلظت آلاینده ها در استان تهران خواهیم بود و سالمندان، کودکان و بیماران قلبی و تنفسی از ترددهای غیرضروری و ورزش در فضای باز خودداری کنند.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۰/۰۷ - ۱۰:۰۰   + ۳ سایت دیگر  
ایسنا/البرز مدیرکل هواشناسی البرز از افزایش حجم آلاینده های هوای استان طی سه روز آینده خبر داد.
ایسکانیوز   ۱۴۰۱/۱۰/۰۲ - ۲۳:۰۳   + ۱ سایت دیگر  
داده های شرکت کنترل کیفیت هوای تهران نشان می دهد که روز شنبه(سوم دیماه)، آلاینده های هوای تهران کاهش پیدا کرده و هوا در شرایط قابل قبول قرار خواهد گرفت.
مرور نیوز   ۱۴۰۱/۱۰/۰۲ - ۱۵:۵۵   + ۱ سایت دیگر  
داده های شرکت کنترل کیفیت هوای تهران نشان می دهد که روز شنبه، همزمان با بارش نزولات جوی در پایتخت، آلاینده های هوای تهران کاهش پیدا کرده و هوا در شرایط قابل قبول قرار خواهد گرفت.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۱۰/۰۲ - ۱۲:۵۱   + ۱۷ سایت دیگر  
داده های شرکت کنترل کیفیت هوای تهران نشان می دهد که روز شنبه، همزمان با بارش نزولات جوی در پایتخت، آلاینده های هوای تهران کاهش پیدا کرده و هوا در شرایط قابل قبول قرار خواهد گرفت.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۱/۱۰/۰۱ - ۰۰:۳۰    
دنیای اقتصاد: افزایش نسبی سرعت باد از یکسو و بارش باران در بامداد روز گذشته از سوی دیگر، به پاک شدن آلاینده های هوای پایتخت کمک کرد تا اینکه سرانجام ظهر دیروز شاخص کیفیت هوا پس از 15 روز آلوده پیاپی برای ساعاتی به محدوده زرد بازگشت و امکان تنفس هوای سالم برای پایتخت نشین ها فراهم شد.
ایلنا   ۱۴۰۱/۰۹/۲۹ - ۱۴:۳۹    
رئیس مرکز پایش آلودگی هوای اداره کل حفاظت محیط زیست استان مرکزی با بیان اینکه هوای اراک همچنان در شرایط آلوده و خطرناک قرار دارد، گفت: آلاینده های هوای اراک امروز سه شنبه به بیش از 2 برابر حد استاندارد رسید.
آنا   ۱۴۰۱/۰۹/۲۷ - ۰۹:۵۰    
بارش باران و وزش باد ملایم شب گذشته از غلظت آلاینده های هوای تهران کاسته و امروز کیفیت هوا کمی بهبود یافت.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۰۹/۲۵ - ۱۶:۴۷   + ۴ سایت دیگر  
کارشناس اداره کل هواشناسی استان اصفهان با اشاره به بارندگی در غرب و جنوب استان گفت: امروز از غلظت آلاینده های جوی در مناطق مرکزی به ویژه کلانشهر اصفهان به تدریج کاسته می شود.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۱/۰۹/۲۲ - ۱۴:۱۵   + ۴ سایت دیگر  
رئیس امور آزمایشگاه های اداره کل حفاظت محیط زیست استان مرکزی گفت: با وجود وزش باد و تخلیه آلاینده ها در صبح امروز کمی بهبود در شاخص کیفیت هوای اراک صورت گرفت اما به دلیل اینکه وزش باد از سمت شازند به اراک است منجر به انتقال آلودگی دی اکسید گوگرد در این شهر شده است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۰۹/۱۹ - ۲۲:۵۴    
ارومیه - آموزش و پرورش آذربایجان غربی طی اطلاعیه ای از کاهش میزان آلاینده های هوای ارومیه بر اساس اعلام محیط زیست استان خبر داد و گفت: تعطیلی مدارس ارومیه منتفی است.
ایران اکونومیست   ۱۴۰۱/۰۹/۱۸ - ۱۴:۳۰    
به گزارش ایران اکونومیست ، سازمان هواشناسی کشور با صدور هشدار نارنجی رنگ از تداوم و تشدید پایداری هوا، افزایش غلظت آلاینده ها و کاهش کیفیت هوا از جمعه تا شنبه (18 تا 19 آذرماه) در تهران و کرج خبر داد. ...
سلام نو / ایسنا   ۱۴۰۱/۰۹/۰۱ - ۰۸:۵۹   + ۴۸ سایت دیگر  
آلودگی هوا چند روزی است که مهمان پایتخت نشینان شده است اما سازمان هواشناسی در گزارشی پیش بینی کرد که این آلودگی هوا علاوه بر تهران در کرج هم تشدید می شود.
کیهان   ۱۴۰۱/۰۹/۱۲ - ۱۹:۴۹   + ۲ سایت دیگر  
گالیا توانگر در جهان سالیانه 7 میلیون نفر در اثر آلودگی هوا جان خود را از دست می دهند که 90 درصد آنها در کشورهای توسعه یافته هستند. در برخی از کشورها تعداد افرادی که در اثر همین عامل جان خود را از دست می دهند، بیشتر از قربانیان سوانح رانندگی است ...
انتخاب   ۱۴۰۱/۰۹/۱۲ - ۱۲:۵۵   + ۲ سایت دیگر  
مجید درگی مدیرکل محیط زیست البرز از افزایش میزان آلاینده های هوای استان طی سه روز آینده خبر داد. وی ادامه داد: بر این اساس از گروه های حساس به ویژه سالمندان، بیماران قلبی و ریوی و کودکان درخواست می شود به جز موارد ضروری از منزل خارج نشوند.
سلام نو / آنا   ۱۴۰۱/۰۹/۰۵ - ۱۱:۳۱   + ۴۱ سایت دیگر  
زور باران هم به آلودگی نرسید و شرکت کنترل کیفیت هوای تهران اعلام کرد که وضعیت هوای تهران همچنان ناسالم است.
ایکنا   ۱۴۰۱/۰۹/۰۲ - ۱۱:۱۰    
با افزایش مداوم آلاینده های هوای تهران و پایداری هوا، شاخص هوای تهران به 141 رسید و همچنان در وضعیت خطرناک برای گروه های حساس قرار دارد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۰۹/۰۱ - ۲۱:۰۳    
مدیرکل هواشناسی البرز گفت: روند افزایش آلاینده ها برای فردای البرز پیش بینی شده است.
آقای خبر   ۱۴۰۱/۰۸/۲۲ - ۱۱:۰۲   + ۳ سایت دیگر  
شرکت کنترل کیفیت هوای تهران اعلام کرد؛ وزش باد مؤثر تا صبح امروز تا حدودی از میزان غلظت آلاینده های هوای تهران کاسته است، اما تداوم پایداری جوی و عدم وزش باد مؤثر در طول روز سبب تجمع آلاینده ها خواهد شد و این شرایط جوی تا اواخر وقت امروز ادامه خواهد داشت. ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۰۸/۲۱ - ۱۲:۳۶   + ۴ سایت دیگر  
با نگاهی با روند کنترل منابع آلاینده هوا در تهران درمی یابیم که در هیچ یک از آن ها پیشرفت خاصی حاصل نشده و همچنان شاهد تردد خودروهای فرسوده، تولید خودروهای بی کیفیت داخلی و... هستیم؛ با این اوصاف باید پرسید چه کسی نگران آلودگی هواست.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۸/۱۷ - ۱۶:۴۲   + ۳ سایت دیگر  
سرپرست اداره کل هواشناسی استان تهران گفت: باتوجه به پایدار بودن جو تا پایان هفته، غلظت آلاینده ها افزایش یافته و کیفیت هوا کاهش می یابد.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۸/۱۶ - ۱۶:۲۸   + ۷ سایت دیگر  
بوشهر - ایرنا - مدیرکل حفاظت محیط زیست استان بوشهر گفت: فلرسوزی ( مشعل سوزی) پالایشگاه های گازی مهمترین آلاینده های هوای جنوب این استان بویژه شرق عسلویه است.
سلامت نیوز   ۱۴۰۱/۰۸/۱۶ - ۱۰:۵۲   + ۱ سایت دیگر  
از ابتدای امسال تا کنون، اصفهانی ها بیش از 100 روز را در هوایی ناسالم و آلوده گذرانده اند. با توجه به اینکه در سال گذشته کل روزهایی که هوای اصفهان ناسالم اعلام شد 120 روز بوده است، می توان گفت امسال آلاینده های هوای اصفهان افزایش یافته است.
صنعت ماشین   ۱۴۰۱/۰۸/۰۶ - ۱۰:۱۷   + ۴ سایت دیگر  
صنعت ماشین- سرپرست معاونت محیط زیست انسانی سازمان حفاظت محیط زیست گفت: فرسودگی ناوگان حمل و نقل عمومی تهران از اصلی ترین منابع انتشار آلاینده های هوای تهران است و شهرداری تهران باید توسعه و نوسازی حمل و نقل عمومی را با اولویت حمل و نقل پاک در دستور کار خود قرار دهد.
افکار نیوز   ۱۴۰۱/۰۸/۰۶ - ۰۴:۵۱   + ۳ سایت دیگر  
سرپرست معاونت محیط زیست انسانی سازمان حفاظت محیط زیست گفت: فرسودگی ناوگان حمل و نقل عمومی تهران از اصلی ترین منابع انتشار آلاینده های هوای تهران است و شهرداری تهران باید توسعه و نوسازی حمل و نقل عمومی را با اولویت حمل و نقل پاک در دستور کار خود قرار دهد.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۸/۰۵ - ۰۹:۴۳   + ۱۹ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - سرپرست معاونت محیط زیست انسانی سازمان حفاظت محیط زیست گفت: فرسودگی ناوگان حمل و نقل عمومی تهران از اصلی ترین منابع انتشار آلاینده های هوای تهران است و شهرداری تهران باید توسعه و نوسازی حمل و نقل عمومی را با اولویت حمل و نقل پاک در دستور کار خود قرار دهد.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۷/۱۸ - ۱۳:۱۱   + ۴ سایت دیگر  
اراک - ایرنا - رئیس امور آزمایشگاه های اداره کل حفاظت محیط زیست استان مرکزی گفت: آلاینده های هوای اراک روز دوشنبه فراتر از استانداردهای زیست محیطی است.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۶/۲۱ - ۱۰:۵۰    
ایسنا/اصفهان یک شرکت دانش بنیان مستقر در مرکز رشد دانشگاه اصفهان که در زمینهٔ طراحی و تولید سیستم های الکترونیک قدرت فعال است، موفق به بومی سازی فیلترهای تصفیه هوای الکتریکی در راستای کاهش آلاینده های هوای صنایع شد.
همشهری   ۱۴۰۱/۰۶/۱۰ - ۱۴:۱۱   + ۱۶ سایت دیگر  
بر اساس اعلام اداره کل هواشناسی استان تهران، آسمانی صاف و گاهی ابری همچنین افزایش نسبی دما انتظار می رود و در نواحی پرتردد افزایش آلاینده های ازن و ذرات معلق کمتر از 2.5 میکرون پیش بینی می شود.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۴/۱۴ - ۱۴:۳۹   + ۱۱ سایت دیگر  
اراک - ایرنا - رئیس امور آزمایشگاه های اداره کل حفاظت محیط زیست استان مرکزی گفت: آلاینده های هوای اراک و شازند روز سه شنبه از استانداردهای زیست محیطی فراتر است.
عصر ایران   ۱۴۰۱/۰۴/۱۴ - ۰۸:۵۳   + ۱۱ سایت دیگر  
یافته های این پژوهش به طور ویژه بر نقش عمده ریزذرات معلق (PM 2.5) به عنوان خطرناک ترین جزو آلاینده در هوای شهرهای آلوده، در القای هیپوکسی به عنوان یکی از عوامل خطر اصلی و مشترک در بروز بیماری های زوال عصبی دلالت می کند.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۴/۱۴ - ۰۱:۱۸   + ۲۱ سایت دیگر  
تحقیقات جدید پژوهشگران دانشگاه تهران نشان دهنده القای فرآیندهای متعدد سلولی و مولکولی مرتبط با بیماری آلزایمر و سایر بیماری های زوال عصبی توسط ذرات معلق کوچک تر از 2.5 میکرون در تهران است و این تحقیقات اثرات مخرب آلاینده ها روی پروتئین ها و سلول های عصبی را نشان می دهد.
دیده بان علم ایران   ۱۴۰۱/۰۴/۰۵ - ۱۴:۵۵   + ۱۶ سایت دیگر  
یک شرکت دانش بنیان مستقر در پارک علم و فناوری دانشگاه تهران موفق به طراحی و تولید دستگاه ایستگاهی پایش کیفیت هوای محیطی صد درصد خورشیدی شد که قادر است آلاینده های هوای محیط، آلودگی صوتی، بو و پارامترهای جوی را پایش کند. ...