پنجشنبه ۱۳ آذرساعت ۰۱:۲۶Dec 2020 3
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «آلودگی هوای مشهد»

فردا نیوز   ۶ ساعت پیش   + ۳ سایت دیگر  
طی چند روز گذشته با تداوم جو پایدار و افزایش غلظت آلاینده ها، شاخص کیفیت هوای مشهد، چهارشنبه 12 آذر، معادل 136 و به معنای هوای ناسالم برای گروه های حساس ثبت شد و توصیه می شود افراد مبتلا به بیماری های قلبی یا ریوی، سالمندان و کودکان فعالیت های طولانی یا سنگین خارج از منزل را کاهش دهند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۹/۰۹ - ۱۰:۱۰    
با شروع سومین ماه پاییز آمار فوت شدگان بر اثر بیماری کرونا اوج گرفته، آماری تلخ که آلودگی هوا نیز می تواند بر افزایش آن تأثیر داشته باشد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۹/۰۹ - ۰۸:۰۲   + ۴ سایت دیگر  
تصاویر صفحه نخست روزنامه های خراسان رضوی نهم آذر ماه را در گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان خراسان رضوی مشاهده کنید.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۸ - ۰۹:۲۶   + ۱ سایت دیگر  
مشهد- ایرنا- مسوول مرکز پایش آلاینده های زیست محیطی شهرداری مشهد گفت: سالانه در مشهد، 245 هزار تن آلاینده های مختلف در جو منتشر می شود که در این میان مونو اکسید کربن، ناکس و ساکس ها بیشترین سهم را دارند.
مشهد فوری   ۱۳۹۹/۰۹/۰۶ - ۱۱:۴۵   + ۵ سایت دیگر  
مسوول مرکز پایش آلاینده های زیست محیطی شهرداری مشهد گفت: در آبان ماه امسال بیشترین آلودگی هوا در این کلانشهر ثبت شد و شهروندان در این ماه بیشترین روزهای دارای هوای ناسالم و با وضعیت هشدار را تجربه کردند. ...
عصر ایران   ۱۳۹۹/۰۹/۰۶ - ۰۸:۴۲   + ۴ سایت دیگر  
مدیرکل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی گفت: کیفیت هوای روز پنجشنبه در کلانشهر مشهد با افزایش حجم آلاینده ها در آستانه وضعیت هشدار قرار گرفت. تورج همتی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: هم اکنون شاخص کیفیت هوای کلانشهر مشهد با 96 ای.کیو ...
مشهد فوری   ۱۳۹۹/۰۸/۲۷ - ۰۹:۴۴   + ۵ سایت دیگر  
مدیر کل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی گفت: مصرف مازوت در 6 ماهه نخست سال جاری در نیروگاه های مشهد بیش از 1000 برابر نسبت به مدت مشابه سال گذشته کاهش داشته اما در مقابل مصرف گازوییل نسبت به سال گذشته 2.5 برابر افزایش یافته است. ...
قدس آنلاین   ۱۳۹۹/۰۸/۱۹ - ۱۳:۳۶    
همه ساله معمولاً از اوایل پاییز، آلودگی هوا در کلانشهرهایی همچون مشهد افزایش یافته و بیشتر روزها را برای شهروندان نفسگیر می کند. امسال هر چند کمی دیرتر از روال معمول اما در یکی دو روز گذشته آلودگی هوای مشهد تشدید و به مرز هشدار نزدیک شده است ...
مشرق نیوز   ۱۳۹۹/۰۸/۱۹ - ۰۷:۴۲    
تعداد روزهای پاک مشهد از ابتدای سال جاری تاکنون نسبت به مدت مشابه سال قبل 6روز افزایش داشته، به طوری که در سال گذشته این آمار28 روز و امسال 34 روز بوده است.
شهرآٰرا نیوز   ۱۳۹۹/۰۸/۱۸ - ۲۲:۴۰    
برای رفع این مسئله در مشهد، نیاز به تعامل و همکاری شما مردم نازنین هست.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۸/۱۸ - ۱۰:۵۱   + ۳ سایت دیگر  
مشهد- ایرنا-مدیرکل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی گفت: در صورت ادامه آلودگی هوا در کلانشهر مشهد در گام نخست اعمال محدودیت در حوزه حمل و نقل اجرا می شود.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۸/۱۸ - ۰۸:۳۳   + ۴ سایت دیگر  
مشهد- ایرنا- مدیرکل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی گفت: در پی تداوم ماندگاری آلاینده ها در هوای کلانشهر مشهد و تشدید حجم آلاینده ها، کیفیت هوای این شهر روز هجدهم آبان برای هشتمین روز متوالی در وضعیت هشدار قرار دارد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۸/۱۷ - ۰۹:۱۵   + ۴ سایت دیگر  
مشهد- ایرنا- مدیرکل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی گفت: در پی تداوم ماندگاری آلاینده ها در هوای کلانشهر مشهد، کیفیت هوای این شهر روز هفدهم آبان برای هفتمین روز متوالی در وضعیت هشدار قرار دارد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۸/۱۳ - ۱۰:۱۱   + ۴ سایت دیگر  
مشهد- ایرنا- مدیرکل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی گفت: در پی تداوم ماندگاری آلاینده ها در هوای کلانشهر مشهد، کیفیت هوای این شهر روز سیزدهم آبان ماه برای سومین روز متوالی در وضعیت هشدار قرار دارد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۱۴:۱۶   + ۲ سایت دیگر  
مشهد- ایرنا- معاون خدمات و محیط زیست شهرداری مشهد گفت: لیست و سیاهه منابع آلودگی هوای مشهد توسط شهرداری تهیه و در در کارگروه کاهش آلودگی هوای استانداری خراسان رضوی مصوب شده است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۷/۱۶ - ۱۷:۵۱   + ۱۳ سایت دیگر  
سرپرست استانداری خراسان رضوی گفت: حفظ محیط زیست و بررسی انواع آلاینده ها در قالب قرارگاه زیستی در پدافند غیرعامل بسیار اهمیت دارد.
مشهد فوری   ۱۳۹۹/۰۶/۱۷ - ۱۴:۰۳    
معاون خدمات شهری شهرداری مشهد گفت: در بخش منابع متحرک، بیشترین سهم از کل آلاینده ها را خودرو های شخصی با 51درصد به خود اختصاص داده اند و کمترین سهم از کل آلاینده ها هم با 2درصد مربوط به تاکسی هاست. ...
شهرآٰرا نیوز   ۱۳۹۹/۰۶/۱۷ - ۱۱:۳۶    
معاون خدمات شهری شهرداری مشهد گفت: در بخش منابع متحرک، بیشترین سهم از کل آلاینده ها را خودرو های شخصی با 51درصد به خود اختصاص داده اند و کمترین سهم از کل آلاینده ها هم با 2درصد مربوط به تاکسی هاست.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۶/۱۶ - ۱۰:۰۲    
مشهد- ایرنا- مسوول مرکز پایش آلاینده های زیست محیطی شهرداری مشهد گفت: فهرست یا سیاهه آلودگی هوای این کلانشهر با هدف تعیین سهم منابع آلاینده تدوین و تکمیل شد.
شهرآٰرا نیوز   ۱۳۹۹/۰۳/۲۰ - ۱۵:۵۷   + ۵ سایت دیگر  
معاون خدمات شهری شهرداری مشهد گفت: به زودی سیاهه انتشار آلودگی هوای مشهد به عنوان یکی از منحصر به فرد ترین طرح های زیست محیطی کشور در مشهد رونمایی خواهد شد و بر این اساس کیفیت هوای کلان شهر مشهد قابل پیش بینی می شود.
قدس آنلاین   ۱۳۹۹/۰۲/۱۶ - ۱۲:۵۱    
اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی به دنبال شیوع بیماری کرونا، در کنار آثار مثبتی که در کنترل و کاهش این بیماری داشت، برخی واقعیت های موجود در ارتباط با آلودگی هوای مشهد را نیز آشکار ساخت.
شهر فردا   ۱۳۹۹/۰۱/۲۶ - ۱۶:۱۵   + ۵ سایت دیگر  
شهردار مشهد با اشاره به آلودگی هوای مشهد و مشکلات ترافیکی این کلانشهر گفت: بر تمرکز شرکت ترافیک هوشمند الیت بر توسعه و ترویج فرهنگ استفاده از حمل ونقل های پاک از جمله دوچرخه، موتور برقی و اسکوتر تاکید داریم.
ایرنا   ۱۳۹۸/۱۲/۱۳ - ۰۸:۲۰   + ۱ سایت دیگر  
مشهد- ایرنا- میانگین شاخص کیفیت هوای صبح سه شنبه در کلانشهر مشهد برای دومین روز پیاپی در وضعیت هشدار قرار دارد.
شهرآٰرا نیوز   ۱۳۹۸/۱۲/۰۴ - ۱۰:۱۲    
قسمت مهمی از آلودگی هوا در گروه فعالیت نادرست نیروگاه هاست
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۱۱/۱۸ - ۰۹:۲۹   + ۳ سایت دیگر  
هوای مشهد هم اکنون با عدد 99 و در 24 ساعت گذشته با عدد 115 دارای هوای ناسالم برای گروه های حساس است.
ایرنا   ۱۳۹۸/۱۱/۱۷ - ۱۰:۰۲   + ۶ سایت دیگر  
مشهد- ایرنا- میانگین شاخص کیفیت هوای کلانشهر مشهد روز پنجشنبه هفدهم بهمن ماه با افزایش حجم آلاینده ها در وضعیت هشدار قرار گرفت.
سلام نو   ۱۳۹۸/۱۱/۱۰ - ۰۹:۳۲   + ۶ سایت دیگر  
به گزارش سلام نو، شاخص کیفیت هوای مشهد امروز دهم بهمن ماه با افزایش حجم آلاینده ها در برخی نقاط آلوده شده اما شهروندان در برخی نقاط دیگر مشهد شاهد هوای سالم هستند. ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۸/۱۱/۱۰ - ۰۷:۲۰    
هرساله با شروع فصل سرما، بازار خبر هایی درباره آلودگی هوا، هشدار هایی برای تردد افراد حساس و تعطیلی مدارس داغ می شود.
شهرآٰرا نیوز   ۱۳۹۸/۱۱/۰۵ - ۱۱:۰۱   + ۲ سایت دیگر  
مقایسه غلظت آلاینده ها در مشهد حاکی از آن است که از غلظت تمامی آلاینده ها نسبت به روز گذشته در همین ساعت کاسته شده است.
شهرآٰرا نیوز   ۱۳۹۸/۱۱/۰۳ - ۰۹:۵۲   + ۷ سایت دیگر  
مدیرکل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی از آلودگی هوای مشهد خبر داد.
شعار سال   ۱۳۹۸/۱۱/۰۱ - ۰۸:۱۵   + ۷ سایت دیگر  
سیاهه انتشار آلاینده های زیست محیطی مشهد که قرار است سهم هریک از عوامل آلایندگی هوای مشهد را به صورت دقیق مشخص کند تا برنامه ریزی ها و تصمیم گیری ها بر اساس آن انجام شود، سال هاست که در کش وقوس آماده سازی است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۸/۱۰/۲۹ - ۱۷:۴۵   + ۵ سایت دیگر  
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان رضوی گفت: براساس برآوردها، 30 درصد آلودگی هوای مشهد مربوط به صنایع و نیروگاه ها است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۸/۱۰/۲۹ - ۱۳:۵۵   + ۲ سایت دیگر  
مدیرکل محیط زیست خراسان رضوی گفت: رفع آلودگی هوای مشهد نیازمند عزم و اراده همگانی است و صرفا یک دستگاه در این زمینه متولی نیست.
ایرنا   ۱۳۹۸/۱۰/۲۶ - ۱۰:۵۴   + ۶ سایت دیگر  
مشهد- ایرنا- مدیر کل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی گفت: ورود دوباره مازوت به چرخه سوخت نیروگاه توس مشهد علت اصلی افزایش حجم آلاینده ها و آلودگی هوای این کلانشهر است.
ایرنا   ۱۳۹۸/۱۰/۲۶ - ۰۸:۱۲   + ۴ سایت دیگر  
مشهد- ایرنا- شاخص کیفیت هوای کلانشهر مشهد صبح پنجشنبه با افزایش صعودی حجم آلاینده ها برای دومین روز متوالی در وضعیت هشدار قرار گرفت.
شبستان   ۱۳۹۸/۱۰/۱۸ - ۱۳:۵۷    
همتی با اشاره به اینکه مشهد به عنوان دومین کلانشهر کشور از آلودگی هوا رنج می برد، گفت: آلودگی هوای مشهد نسبت به سال گذشته 15 درصد افزایش داشته است.
قدس آنلاین   ۱۳۹۸/۱۰/۱۱ - ۰۷:۳۹   + ۳ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون عمران، حمل ونقل و ترافیک شورای شهر مشهد گفت: علت اصلی آلودگی هوای شهر مشهد تردد خودروهای بی کیفیت است.
ورزش 3   ۱۳۹۸/۱۰/۱۰ - ۱۱:۵۹   + ۴ سایت دیگر  
حسن تفتیان که قرار بود 40 روز قبل به فرانسه برود، این روزها با آلودگی هوای مشهد به سختی تمرین می کند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۸/۱۰/۰۸ - ۱۰:۴۰   + ۲ سایت دیگر  
هوای مشهد در دومین روز متوالی آلوده است.
قدس آنلاین   ۱۳۹۸/۱۰/۰۷ - ۱۹:۳۹   + ۱ سایت دیگر  
مدیرکل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی گفت: وضعیت هوای شهر مشهد در روز یکشنبه در حالت اضطرار قرار دارد.
شهرآٰرا نیوز   ۱۳۹۸/۱۰/۰۷ - ۱۸:۳۱   + ۱ سایت دیگر  
رئیس کمیته فنی کاهش آلودگی هوای استان با اشاره به نیم بهاشدن حمل ونقل در زمان آلودگی هوا گفت: این موضوع در کارگروه پیشنهاد داده شده و مقرر شده شهرداری در شورای شهر مشهد برای اخذ مجوز اقدام کند تا پس از تصویب در روز های اضطرار این تصمیم اجرایی شود.
ایرنا   ۱۳۹۸/۱۰/۰۷ - ۱۶:۳۱   + ۳ سایت دیگر  
مشهد- ایرنا- معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان رضوی گفت: با توجه به وضعیت آلودگی هوای مشهد و نقش خودروها در ایجاد این وضعیت از 29 دی ماه مصادف با روز هوای پاک هر خودرویی در محدوده شهری مشهد فاقد معاینه فنی باشد توسط دوربین های ثبت تخلف معابر مشهد جریمه خواهد شد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۸/۱۰/۰۴ - ۱۰:۵۹   + ۷ سایت دیگر  
براساس پیش بینی هواشناسی خراسان رضوی بارش باران در هفته آینده آلاینده های جوی را کاهش می دهد.
قدس آنلاین   ۱۳۹۸/۱۰/۰۲ - ۱۷:۳۸   + ۲ سایت دیگر  
مدیر کل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی گفت: برخی کارخانه های سیمان، ایزوگام، شن و آسفالت در محدوده شهر مشهد با استفاده از سوخت مایع منجر به تشدید آلودگی هوا می شوند که لازم است با آنها برخورد جدی و قانونی صورت بگیرد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۸/۰۹/۳۰ - ۲۳:۲۰    
تعطیل کردن مدارس از مهمترین تصمیم های کارگروه اضطراری مقابله با آلودگی هوای مشهد در هنگام افزایش آلاینده های جوی در این این شهر است.
شهرآٰرا نیوز   ۱۳۹۸/۰۹/۲۷ - ۰۶:۳۰    
شورای هماهنگی ترافیک استان گزینه های مقابله با آلودگی هوای مشهد را تا چند روز آینده نهایی می کند