چهارشنبه ۲۹ خردادساعت ۱۳:۲۶Jun 2019 19

جدیدترین‌های «طالبان»

ایسنا   ۵۸ دقیقه پیش    
فرستاده ویژه آمریکا برای روند صلح افغانستان اظهار کرد، آمریکا به دنبال دستیابی به توافق صلح جامع با طالبان است و فقط به دنبال خروج از این کشور نیست.
مقامات ارتش افغانستان در شمال این کشور اعلام کردند که حمله طالبان برای تصرف ولسوالی کوهستان ولایت فاریاب پس از مقاومت شدید نیروهای امنیتی و دفاعی شکست خورده است.
خبرگزاری فارس   ۲ ساعت پیش    
نماینده ویژه آمریکا در امور افغانستان در واکنش به سخنان طالبان درباره توافق آمریکا برای خروج از افغانستان گفت که این کشور برای خروج نیروهایش از افغانستان با طالبان مذاکره نمی کند.
ایسنا   ۲ ساعت پیش    
فعالیت های نیروهای امنیتی افغان در ولایت هلمند، واقع در جنوب افغانستان از حالت دفاعی وارد فاز تهاجمی شده است. هلمند یکی از اصلی ترین پایگاه های قدرت جنبش طالبان و اصلی ترین مرکز تولید موادمخدر این کشور به شمار می رود.
ایرنا   ۲ ساعت پیش   + ۳ سایت دیگر  
کابل- ایرنا- نماینده ویژه وزارت خارجه آمریکا در مذاکرات صلح افغانستان تاکید کرد که صلح جامع به معنای توافق برای خروج نیست.
خبرگزاری تسنیم   ۳ ساعت پیش    
نماینده ویژه آمریکا در امور صلح افغانستان در واکنش به اظهارات طالبان مبنی بر پذیرش آمریکا برای خروج نیروهایش از افغانستان گفت که واشنگتن در پی توافق جامعی برای صلح است و تنها بدنبال توافقی برای خروج نظامی از افغانستان نیست.
ایرنا   ۴ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
کابل- ایرنا- بی اعتمادی طالبان به آمریکا در طول مذاکرات صلح، نه تنها کم نشد، بلکه به شخصیت های سیاسی افغانستان نیز سرایت کرد.
سخنگوی دفتر سیاسی طالبان در قطر گفت که واشنگتن در مذاکرات با طالبان توافق کرده تا نظامیان آمریکایی را از افغانستان خارج کند.
تدبیر و امید   ۱۳۹۸/۰۳/۲۸ - ۲۲:۵۸   + ۲ سایت دیگر  
سخنگوی دفتر سیاسی طالبان در قطر از پذیرش آمریکا مبنی بر خروج نیروهایش از افغانستان خبر داد.
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۳/۲۸ - ۲۱:۴۸   + ۶ سایت دیگر  
کابل – ایرنا- سخنگوی دفتر سیاسی طالبان در قطر از پذیرش آمریکا مبنی بر خروج نیروهایش از افغانستان خبر داد.
پرس شیعه   ۱۳۹۸/۰۳/۲۸ - ۲۰:۲۱   + ۷ سایت دیگر  
سخنگوی وزارت کشور افغانستان اعلام کرد: طراح حملات تروریستی در کابل بازداشت شد. به گزارش شیعه پرس، نصرت رحیمی سخنگوی وزارت کشور افغانستان امروز سه شنبه در بیانیه ای در صفحه فیس بوک خود نوشت ...
دبیر شورای عالی امنیت ملی در نشست مشترک مقامات عالی امنیتی همسایگان افغانستان بر رویکرد هماهنگ 6 کشور حاضر در نشست برای گفت وگو با طالبان با هماهنگی دولت افغانستان تأکید کرد. ...
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۸/۰۳/۲۸ - ۱۶:۳۸   + ۲ سایت دیگر  
تشدید درگیری ها میان نیروهای امنیتی افغانستان و طالبان در شهرستان بهارک ولایت تخار، هزاران خانواده را آواره کرده است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۸/۰۳/۲۸ - ۱۵:۲۰    
وزارت امور داخله/ کشور افغانستان اعلام کرد که در عملیات پلیس ولایت غور دستکم شش تن از جنگجویان طالبان کشته و 12 تن دیگرشان زخمی شدند.
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۳/۲۸ - ۱۵:۱۱    
کابل- ایرنا- طی 24 ساعت گذشته، نبرد میان نیروهای دولتی افغان و طالبان در همه مناطق پرتنش این کشور ادامه داشت.
ایلنا   ۱۳۹۸/۰۳/۲۸ - ۱۴:۰۰   + ۳ سایت دیگر  
یک منبع آگاه از حضور گروهی از طالبان در ایران خبر داد.
برترین ها / ایسنا   ۱۳۹۸/۰۳/۲۸ - ۱۳:۵۶   + ۲۷ سایت دیگر  
خبرگزاری ایسنا: اسپوتنیک به نقل از یک منبع آگاه ادعا کرد که یک هیئت از طالبان به منظور آماده شدن برای هفتمین دور از گفت وگوهای برقراری صلح با آمریکا وارد تهران شده است. ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۸/۰۳/۲۸ - ۱۲:۰۰    
همزمان با احتمال برگزاری هفتمین دور مذاکرات آمریکا و طالبان، سخنگوی طالبان مشخص شدن جدول زمان بندی خروج نیروهای آمریکایی از افغانستان را به عنوان پیش شرط گفتگوهای بین الافغانی مطرح کرد.
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۳/۲۸ - ۱۱:۵۰    
کابل- ایرنا- احتمال برگزاری هفتمین دور گفت وگوهای صلح میان آمریکا و طالبان در آینده ای نزدیک، بار دیگر موضوع اهمیت گفت و گوهای بین الافغانی را بر سر زبانها انداخت.
ایکنا   ۱۳۹۸/۰۳/۲۸ - ۱۱:۱۲   + ۹ سایت دیگر  
گروه بین الملل نخست وزیر انگلستان در دیدار با رئیس جمهور افغانستان از تلاش و حمایت بریتانیا برای اجماع منطقه در موضوع صلح میان طالبان و این کشور خبر داد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۰۳/۲۸ - ۱۰:۵۱   + ۱ سایت دیگر  
روزنامه های امروز افغانستان تیترهای یک و صفحات نخست خود را به موضوعاتی همچون، سفر هیات طالبان به چین، دیدار اشرف غنی با نخست وزیر انگلیس و استعفای رییس بانک مرکزی افغانستان، اختصاص داده اند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۸/۰۳/۲۸ - ۱۰:۴۱   + ۱ سایت دیگر  
روزنامه های امروز افغانستان تیترهای یک و صفحات نخست خود را به موضوعاتی همچون دیدار اشرف غنی با نخست وزیر بریتانیا، سخنان عبدالله درباره رهایی زندانیان طالبان و استعفای رئیس بانک مرکزی این کشور اختصاص داده اند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۸/۰۳/۲۸ - ۰۹:۳۲    
سخنگوی دفتر سیاسی طالبان در قطر اعلام کرد که تنها پس از تعیین زمان خروج نیروهای خارجی از افغانستان این گروه درباره مذاکرات بین الافغانی تصمیم خواهد گرفت.
برترین ها / خبرگزاری مهر   ۱۳۹۸/۰۳/۲۷ - ۲۳:۱۷   + ۸ سایت دیگر  
خبرگزاری مهر: به نقل از آناتولی، مقامات امنیتی افغانستان امروز دوشنبه اعلام کردند که در پی حمله شبه نظامیان طالبان به مرکز شهرستان خواجه سبزپوش ولایت فاریاب و بروز درگیری 2 نفر کشته شدند. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۸/۰۳/۲۷ - ۱۹:۰۰    
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما ؛ مقامات افغانستان روز دوشنبه اعلام کردند همزمان با تشدید عملیات نیروهای دولتی علیه طالبان بیش از 100 شبه نظامی ظرف سه روز گذشته در افغانستان کشته شدند. ...
ایسنا   ۱۳۹۸/۰۳/۲۷ - ۱۷:۰۱   + ۳ سایت دیگر  
به گفته یک مقام سابق طالبان، معاون رهبر طالبان افغانستان به تازگی و در آستانه معامله صلح این جنبش با آمریکا برای گفتگو درباره روابط آتی به چین سفر کرده است.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۸/۰۳/۲۷ - ۱۶:۰۴   + ۳ سایت دیگر  
رئیس اجرایی دولت وحدت ملی افغانستان در نشست شورای وزیران این کشور دلیل آزادی برخی اعضای طالبان از زندان راتشریح کرد.
مدار شرقی   ۱۳۹۸/۰۳/۲۷ - ۱۵:۵۸   + ۱ سایت دیگر  
می توان به جرآت بیان داشت که افغانستان از لحاظ آزادی های رسانه ای و فرهنگی نسبت به اغلب کشورهای اسلامی در جایگاه برازنده و حتی می توان گفت ، که در میان کشور های پیشرفته جهان قرار دارد. ...
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۸/۰۳/۲۷ - ۱۵:۴۴   + ۲ سایت دیگر  
ارتش افغانستان با انتشار بیانیه ای اعلام کرد: بیش از 30 عضو طالبان در فاریاب کشته شدند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۸/۰۳/۲۷ - ۱۵:۴۱    
با راه اندازی عملیات نیروهای امنیتی افغانستان در ولایت هلمند، انبار ماین های کنار جاده ای طالبان را از بین برده شد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۸/۰۳/۲۷ - ۱۵:۴۱    
رئیس اجرائی دولت افغانستان تاکید کرد که اقداماتی که در خصوص روند صلح انجام می شود نباید رنگ و بوی انتخاباتی به خود بگیرد. به گزارش حوزه افغانستان باشگاه خبرنگاران جوان ، عبدالله عبدالله ...
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۳/۲۷ - ۱۵:۲۱   + ۴ سایت دیگر  
کابل- ایرنا- سرپرست وزارت آموزش و پرورش افغانستان که در مجلس سنای این کشور سخن می گفت، از اجازه طالبان به دختران برای تحصیل تا مقطع دیپلم خبر داد.
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۳/۲۷ - ۱۴:۳۵    
تهران - ایرنا - دور هفتم مذاکرات طالبان و نمایندگان آمریکا قرار است هفته آینده باز هم بدون حضور دولت افغانستان در قطر برگزار شود. موضوعات کلیدی این نشست ها تاکنون خروج نیروهای آمریکایی از افغانستان، تضمین های ضد تروریسم ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۸/۰۳/۲۷ - ۱۳:۳۹   + ۳ سایت دیگر  
رئیس اجرایی دولت افغانستان اظهار داشت که آزادی زندانیان طالبان با هدف کمک به روند صلح صورت گرفته و این موضوع نباید به تبلیغات انتخاباتی تبدیل شود.
ایکنا   ۱۳۹۸/۰۳/۲۷ - ۱۳:۳۶    
گروه بین الملل رئیس جمهور پیشین افغانستان با حملات هوایی نیروهای ارتش این کشور به مواضع طالبان مخالفت کرد.
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۳/۲۷ - ۱۳:۳۵   + ۴ سایت دیگر  
کابل- ایرنا- ملا عبدالغنی برادر رییس دفتر سیاسی طالبان در قطر که به تازگی در راس یک هیات به چین سفر کرده بود، به درخواست این کشور مبنی بر آتش بس، پاسخ منفی داد.
موج   ۱۳۹۸/۰۳/۲۷ - ۱۲:۵۷    
هیاتی از طالبان برای دیدار و گفتگو با مقام های چینی در پکن به سر می برد. به گزارش خبرنگار بین الملل خبرگزاری موج به نقل از عرب نیوز ، یک سخنگوی اسبق گروه طالبان گفت: هیاتی از طالبان هم اکنون در چین به سر می برد و در حال گفتگو و رایزنی با مقام های چینی است ...
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۳/۲۷ - ۱۱:۲۲   + ۱ سایت دیگر  
کابل- ایرنا- نیروی هوایی افغانستان ادعا کرد که صبح امروز با بمباران محل تجمع جنگجویان طالبان، 30 تن از آنان را کشته است.
ایکنا   ۱۳۹۸/۰۳/۲۷ - ۱۰:۵۵    
گروه بین الملل رئیس دفتر سیاسی طالبان در قطر درخواست چین مبنی بر اعلام آتش بس در افغانستان را رد کرد.
روز نو   ۱۳۹۸/۰۳/۲۷ - ۱۰:۲۲   + ۳ سایت دیگر  
"ذبیح الله مجاهد" سخنگوی طالبان در گفت و گوی تلفنی با "آسوشیتدپرس" مدعی شده بود که ده نیروی آمریکایی کشته شده اند. دو هفته بعد از آن اما با افزایش خصومت میان واشنگتن و تهران "مایک پمپئو" وزیر خارجه امریکا با اشاره به بمبگذاری کابل گفت که این حادثه نمونه ای از مجموعه حملات علیه منافع امریکا و متحدان ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۸/۰۳/۲۷ - ۰۹:۴۰    
یک هیات طالبان پیش از دیدار و مذاکره با آمریکا به چین سفر کرده و با مقامات این کشور دیدار و گفتگو کرده است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۸/۰۳/۲۷ - ۰۹:۲۰   + ۱ سایت دیگر  
سرپرست وزارت معارف افغانستان که برای پاسخگویی به مشکلات مکاتب در سراسر افغانستان به مجلس سنای این کشور رفته بود گفت: طالبان قندوز به دختران اجازه داده تا صنف 12 درس بخوانند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۸/۰۳/۲۷ - ۰۹:۱۸    
منابع خبری اعلام کردند که پس از دور هفتم مذاکرات آمریکا با طالبان تلاش شده است که نمایندگان دولت افغانستان و اعضای دفتر سیاسی طالبان نیز در قطر دیدار و گفت وگو کنند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۸/۰۳/۲۷ - ۰۹:۰۳   + ۱ سایت دیگر  
منابع خبری اعلام کردند که مقامات چینی در دیدار با ملاعبدالغنی برادر معاون سیاسی رهبر طالبان خواستار برقراری آتش بس فوری شدند اما این گروه مخالفت کرده است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۸/۰۳/۲۷ - ۰۷:۲۰    
معاون اول شورای عالی صلح افغانستان گفت: طالبان تاکنون برای آغاز گفتگوهای جدی صلح اعلام آمادگی نکرده و در این روند بهانه گیری می کند.
تهران پرس   ۱۳۹۸/۰۳/۲۶ - ۲۳:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش دفتر منطقه ای خبرگزاری تهران پرس به نقل از صدای آمریکا ، طالبان و آمریکا قرار بود در دور ششم مذاکرات قطر به توافق برسند اما مخالفت این گروه با دو موضوع، مانع امضای توافقنامه شده است. ...
تهران پرس   ۱۳۹۸/۰۳/۲۶ - ۲۲:۱۵   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش دفتر منطقه ای خبرگزاری تهران پرس شش مقام امنیتی کنونی و سابق آمریکا در گفت وگو با نیویورک تایمز گفتند، گروه تروریستی داعش آماده است تا پس از توافق صلح آمریکا و طالبان نفوذ خود را در افغانستان گسترش دهد. ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۰۳/۲۶ - ۲۰:۰۹   + ۴ سایت دیگر  
سفیر ایران در کابل با تاکید بر اینکه تهران خواهان سهم گیری و مشارکت طالبان در قدرت در افغانستان است، گفت که سرنوشت نهایی افغانستان تنها در دستان مردم این کشور است.
بلاغ مازندران   ۱۳۹۸/۰۳/۲۶ - ۲۰:۰۹   + ۲ سایت دیگر  
قرار است اوایل هفته آینده هفتمین دور مذاکرات آمریکا و طالبان در دوحه قطر برگزار شود، نشستی که می تواند نقطه عطفی در مذاکرات باشد.
پایگاه خبری ذاکر   ۱۳۹۸/۰۳/۲۶ - ۱۹:۰۷   + ۵ سایت دیگر  
به گزارش ذاکرنیوز، یک روزنامه آمریکایی با انتشار یادداشتی با اشاره به به اتهام زنی وزیر خارجه این کشور به ایران درباره حمله دهم خرداد ماه در پایتخت افغانستان نوشته است: طالبان مسئولیت حمله در کابل را برعهده گرفت و پامپئو ایران را مقصر خواند . ...