یکشنبه ۲۸ مهرساعت ۱۴:۵۲Oct 2019 20

جدیدترین‌های «خراسان جنوبی»

خبرگزاری تسنیم   ۱۰ دقیقه پیش   + ۱ سایت دیگر  
استاندار خراسان جنوبی امروز در یک دهگردشی متفاوت به میان کشاورزان در حال برداشت محصول نوبرانه زرشک در روستای شاخن از توابع بخش مرکزی بیرجند رفت و از نزدیک در جریان مشکلات و مطالبات آنان قرار گرفت.
خبرگزاری مهر   ۱۶ دقیقه پیش    
بیرجند- رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی با اشاره به پیش بینی برداشت 20 هزار تن زرشک در سال جاری، گفت: از این محل نزدیک به 170 میلیارد تومان عاید زرشکاران استان خواهد شد.
خبرگزاری مهر   ۱۸ دقیقه پیش    
بیرجند- استاندار خراسان جنوبی از احداث 150 هکتار بارگاه زرشک برای کمک به زرشکاران استان خبر داد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۲۰ دقیقه پیش    
حدود 29 هزار و 600 نفر از زائران خراسان جنوبی به کشور بازگشتند.
ایرنا   ۲۴ دقیقه پیش   + ۲ سایت دیگر  
بیرجند - ایرنا - رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان خراسان جنوبی گفت: کنترل هوشمند ترافیک در مرکز استان مغفول مانده و نیازمند توجه ویژه متولیان است.
ایسنا   ۲۵ دقیقه پیش    
مدیر مرکز خدمات تخصصی گیاهان دارویی جهاددانشگاهی خراسان جنوبی اظهار کرد: با رویکرد معرفی گیاهان دارویی، کارگاه ناگفته های مواد غذایی از تصور تا واقعیت در مجتمع تحقیقات گیاهان دارویی برگزار شد.
خبرگزاری تسنیم   ۲۹ دقیقه پیش   + ۲ سایت دیگر  
معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان جنوبی از فروش 5.3 میلیارد تومان صنایع دستی در استان خبر داد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۳۰ دقیقه پیش    
مأموران انتظامی خراسان جنوبی در بازرسی از یک دستگاه کامیون 486 کیلو و 400 گرم انواع مخدر صنعتی و سنتی کشف کردند.
پایگاه خبری خاورستان   ۳۶ دقیقه پیش    
استاندار خراسان جنوبی گفت: فرآوری محصولات استراتژیک از جمله زرشک در اولویت استان بوده و از طریق منابع مالی اعتبارات و تسهیلات ارزان قیمتی که فراهم شده در راستای رسیدگی به کشاورزان است.
خبرگزاری فارس   ۴۹ دقیقه پیش    
مدیر حج و زیارت خراسان جنوبی از افزایش چشمگیر زائران اربعین در سال جاری نسبت به سال گذشته خبر داد و گفت: سال گذشته 16 هزار نفر از استان برای پیاده روی اربعین ثبت نام کردند که آمار زائران اربعین امسال نسبت به سال گذشته 85 درصد افزایش داشته است.
شبستان   ۵۵ دقیقه پیش   + ۲ سایت دیگر  
فرمانده انتظامی خراسان جنوبی از کشف 486 کیلو و 400 گرم تریاک و حشیش خبر داد.
شبستان   ۵۵ دقیقه پیش   + ۳ سایت دیگر  
معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی خراسان جنوبی از کشف 37 هزار قرص غیر مجاز در این شهرستان خبر داد.
نوش آنلاین   ۱ ساعت پیش    
پایگاه اطلاع رسانی پایگاه اطلاع رسانی نوش آنلاین : سرپرست مرکز خدمات کشاورزی شهرستان نی ریز خبر داد: برداشت چای ترش از یک هکتار از زمین های کشاورزی حسن آباد این شهرستان آغاز و تا نیمه آبان ادامه دارد ...
معاون امور هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی از برگزاری سیزدهمین جشنواره تئاتر استان در تاریخ 22 لغایت 24 آبان ماه سال جاری خبر داد.
ایرنا   ۱ ساعت پیش   + ۳ سایت دیگر  
بیرجند - ایرنا - استاندار خراسان جنوبی گفت: ورزش هیچ گاه محدود به زمان و مکان نبوده و نیازمند فرهنگ سازی است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱ ساعت پیش    
خراسان جنوبی رتبه اول دنیا در تولید زرشک را دارد اما فقط ده درصد آن در استان فرآوری می شود.
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، تازه ترین گزارش دفتر مطالعات پایه منابع آب شرکت مدیریت منابع آب ایران نشان می دهد میزان بارش های استان های بدون بارش مانده در سال آبی جاری (ابتدای مهرماه 98 تا آخر شهریور99) در سال آبی پارسال به ترتیب 2.3، 2.9، 0/53، 7، 2، 8.8 و 2.5 میلی متر بوده است. ...
ایسنا   ۱ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
استاندار خراسان جنوبی گفت: طبق تفاهم نامه ای که بین شرکت شهرک های کشاورزی وزارت جهاد کشاورزی و استانداری خراسان جنوبی به امضا رسید، قرار است 150 هکتار بارگاه زرشک و زیرساخت برای کمک به کشاورزان ایجاد کنیم.
خبرگزاری برنا   ۱ ساعت پیش    
به مناسبت هفته تربیت بدنی تا دوم آبان ماه، مراکز مشاوره تحت نظارت اداره کل ورزش و جوانان استان، مشاوره رایگان انجام خواهد شد.
بنیاد ملی نخبگان   ۱ ساعت پیش    
رویداد هم نت محصولات استراتژیک استان خراسان جنوبی با همکاری بنیاد نخبگان استان و دانشگاه صنعتی بیرجند برگزار می شود.
3 موکب خراسان جنوبی آماده پذیرایی از زائران پاکستانی و افغان در مسیر برگشت از عراق هستند.
معاون املاک و حقوقی اداره کل راه و شهرسازی خراسان جنوبی در جلسه شورای حفظ حقوق بیت المال در اراضی ملی و منابع طبیعی خراسان جنوبی اظهارداشت: مردم زمین های مزروعی را که با قیمت های زیاد ارزش گذاری می شود با انگیزه تغییر کاربری و ورود به محدوده شهری خریداری نکنند.
ایسنا   ۲ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
رئیس جهاد کشاورزی خراسان جنوبی با بیان این که میزان برداشت زرشک در سال گذشته 18 هزار و 830 تن بوده است گفت: پیش بینی می شود در سال جاری 19 هزار و 500 تن برداشت شود.
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا؛ فریبا گودرزی افزود: این سامانه بارشی که شب گذشته از غرب و شمال غرب وارد کشور شده است که بر اثر آن تا پایان هفته برخی نقاط شمال غرب، سواحل شمالی، بخش هایی از مرکز، استان های واقع در دامنه های زاگرس مرکزی و جنوبی ...
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، داود شهرکی در ارتباط با ریزش معدن زغالسنگ پروده 4 طبس و فوت 2 کارگر در این حادثه افزود: براساس استانداردها وجود ستون های نگهدارنده اضافه بر تعداد استاندارد ...
ماین نیوز   ۲ ساعت پیش   + ۳ سایت دیگر  
گروه معادن زغال سنگ - رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی گفت: با توجه به بررسی های صورت گرفته و ارائه نظرات تیم کارشناسی، استانداردهای لازم در معدن پروده 4 طبس در حد قابل قبول رعایت شده و هیچ موردی مبنی بر عدم رعایت ایمنی عامل حادثه مشاهده نشده است.
ساخت طرحهای راه آهن و جاده ای استان با اختصاص 95 میلیارد تومان شتاب می گیرد.
ماین نیوز   ۳ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
گروه معادن زغال سنگ - دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان خراسان جنوبی با اشاره به ریزش معدن در طبس، گفت: 2 نفر از کارگران جان باختند و به سایر کارگران آسیبی وارد نشده است.
رئیس هیات کشتی خراسان جنوبی عنوان کرد: مسابقات هفته دوم و هفته سوم لیگ برتر کشتی فرنگی، اول آبان در قم برگزار می شود.
شبستان   ۳ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
نوفرستی با اشاره به اینکه امسال 29 هزار و 600 زائر از خراسان جنوبی برای شرکت در مراسم اربعین ثبت کردند، گفت: 90 درصد از زائران اربعین حسینی به کشور بازگشتند.
به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از خراسان جنوبی و به نقل از تلگراف، دانشمندان انگلیسی سعی کرده اند با استفاده از مهندسی ژنتیک شاخ گاوهای نر را از بدن این حیوانات حذف کنند! ...
خبرگزاری مهر: به نقل از نیواطلس، محققان دانشگاه ساوت وسترن تگزاس خاطراتی را در مغز فنچ های گورخری ایمپلنت کرده اند و به آنها یاد دادند آوازی را بخوانند که هرگز نشنیده اند. ...
به گزارش دیلی میل، کریستینا کوخ و جسیکا میر، دوفضانورد ناسا نخستین پیاده روی فضایی تمام زنانه دنیا را انجام دادند. به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از مهر، هدف از این پیاده روی فضایی انجام یک ماموریت تعمیراتی در ایستگاه فضایی بین المللی بود ...
خبرگزاری تسنیم   ۳ ساعت پیش    
مدیرکل هواشناسی خراسان جنوبی از احتمال بارش پراکنده در برخی شهرهای استان خبر داد و گفت: از فردا دوشنبه دمای هوای استان بین دو تا پنج درجه کاهش می یابد.
به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از خراسان جنوبی و به نقل از اینترستینگ اینجینیرینگ، تولید ماده یادشده که استحکام زیادی نیز دارد، زمینه را برای تولید موادی پیشرفته در آینده فراهم می کند که بدون آنکه جای زیادی را اشغال کنند ...
رئیس هیأت انجمن های ورزشی خراسان جنوبی گفت: پرونده مسابقات قهرمانی و دور نهایی رنکینگ دارت استان اعزامی به لیگ برتر کشور با معرفی برترین ها در طبس بسته شد.
ایسنا   ۴ ساعت پیش   + ۳ سایت دیگر  
معاون دفتر برنامه ریزی ، نوسازی و تحول اداری استانداری خراسان جنوبی با اشاره به تصویب سند آمایش سرزمین استان گفت: در این سند افزایش خطوط ریلی و هوایی و جاده ای تغییر الگوی کشت، گسترش صنایع کم آب ، فرآوری محصولات کشاورزی و معادن استان به عنوان محورهای مهم توسعه دیده شده است.
خبرگزاری مهر   ۴ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
بیرجند-رئیس کل دادگستری خراسان جنوبی با اشاره به اینکه میانگین رسیدگی به هر پرونده در خراسان جنوبی 30 روز است، گفت: اطاله دادرسی در خراسان جنوبی نداریم.
فردا عصر و شب احتمال بارش پراکنده در نیمه شمالی و شرقی استان وجود دارد و دما کاهش می یابد.
مدیرکل اوقاف وامور خیریه خراسان جنوبی از عزاداری 48 هزار نفر در بقاع متبرکه استان در روز اربعین خبر داد و گفت: 32 هزار نفر از عزاداران نیز اطعام شدند.
به گزارش روابط عمومی شرکت خدمات حمایتی کشاورزی خراسان جنوبی مدیر شرکت خدمات حمایتی کشاورزی خراسان جنوبی گفت : پیرو ابلاغ صورت برداری از کود اوره ، اکیپ همکاران این شرکت جهت صورت برداری به محل کارگزاری ها در تمامی شهرستان های استان اعزام شدند. ...
خبرگزاری فارس   ۴ ساعت پیش    
رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات خراسان جنوبی گفت: مردم نیکوکار استان در اربعین امسال بیش از سه میلیارد و 500 میلیون تومان کمک نقدی و غیرنقدی برای ارائه خدمات در موکب ها پرداخت کردند.
سازمان زندانها کشور   ۴ ساعت پیش    
به گزارش روابط عمومی زندانهای استان خراسان جنوبی موکب انصار الرضا(ع) زندانهای استان در محل آستان مقدس شهدای باقریه شهرستان بیرجند از جاماندگان از کربلای معلی که در همایش بزرگ پیاده روی اربعین در شهرستان بیرجند شرکت کرده بودند پذیرایی کرد. ...
ایرنا   ۵ ساعت پیش   + ۱۰ سایت دیگر  
بیرجند - ایرنا - دادستان عمومی و انقلاب مرکز خراسان جنوبی گفت: پرونده ریزش معدن سامان کاوش طبس و فوت 2 کارگر این معدن در حال تکمیل تحقیقات مقدماتی است و با فوریت دنبال می شود.
بسته خبر ورزشی 28 مهرماه خراسان جنوبی را در گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان مشاهده کنید.
117 نفر از مددجویان بهزیستی خراسان جنوبی با دریافت تسهیلات اشتغال، صاحب شغل شدند.
رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی گفت: بیش از 9 میلیارد ریال به شاکیان در خراسان جنوبی برگشت داده شده است.
ایرنا   ۵ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
بیرجند - ایرنا - مطبوعات خراسان جنوبی در سرخط و یادداشت های روز یکشنبه بیست و هشتم مهر 98 به بررسی موضوعات روز و رویدادهای مختلف سیاسی، فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی پرداختند.
تیتر شهر   ۶ ساعت پیش    
بخش هایی از استان کرمان، خراسان جنوبی و سیستان و بلوچستان در کنار هم بزرگترین بیابان جهان را تشکیل می دهند. کویر لوت با مساحتی بیش از 40 هزار کیلومتر مربع زمانی گرمترین نقطه ی دنیا با بیشینه دمای 70 درجه ی سانتی گراد بوده است.
شبستان   ۶ ساعت پیش    
پلمب هلال در صورت نیاز ، خوانشرف داغدار تصادف زنجیره ای ، تحقق 64 درصدی منابع سفر نوبخت در سال اول و زرشک از جمله عناوین روزنامه های شنبه (28 مهر) خراسان جنوبی است.