یکشنبه ۱۰ فروردینساعت ۱۶:۵۴Mar 2020 29

جدیدترین‌های «مرکز پژوهش های مجلس»

 
بهار نیوز   ۱۳۹۹/۰۱/۰۹ - ۱۲:۱۳   + ۴ سایت دیگر  
گروه جامعه: مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی در گزارشی سه سناریو درباره زمان بازگشایی مدارس و احتمال تعویق کنکور سراسری 99 ارائه کرد.
خانه ملت   ۱۳۹۹/۰۱/۰۹ - ۱۰:۳۳   + ۲ سایت دیگر  
رئیس مرکز پژوهش های مجلس با صدور پیامی فرارسیدن سوم شعبان سالروز میلاد امام حسین (ع) و روز پاسدار را تبریک گفت.
فانوس   ۱۳۹۹/۰۱/۰۹ - ۰۸:۲۷    
مرکز پژوهش های مجلس در گزارشی به 17 راهکار برای حمایت از اقشار ضعیف و محروم و کم درآمد جامعه در برابر کرونا پرداخت.
پایگاه خبری گسترش   ۱۳۹۹/۰۱/۰۸ - ۱۱:۲۲    
مرکز پژوهش های مجلس پیش بینی کرده که در سال 99 دولت با کسری بودجه 86 هزار میلیارد تومانی مواجه خواهد شد که اگر این کسری از محل بانک مرکزی تأمین شود در حدود 20 درصد تورم (علاوه بر تورم پیش بینی شده برای سال های 1399 و 1400 )در پی خواهد داشت. ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۱/۰۸ - ۱۰:۵۳   + ۱ سایت دیگر  
مدیر گروه کسب و کار مرکز پژوهش های مجلس گفت: می توان ظرفیت تولید برخی اقلام مانند ضدعفونی کننده ها، ماسک و این طور محصولات را آنقدر بالا برد که چندبرابر نیاز داخل کشور را جواب بدهد و هم این محصولات را صادر کرد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۱/۰۶ - ۰۳:۳۲   + ۲۰ سایت دیگر  
مرکز پژوهش های مجلس با تاکید بر اینکه معمولا گروه های حاشیه ای و محروم جامعه بیشترین آسیب را از بلایای طبیعی و بیماری های همه گیر متحمل می شوند،17 راهکار برای حمایت از اقشار ضعیف و محروم جامعه در برابر شیوع ویروس کرونا پیشنهاد داد.
مرکز پژوهش های مجلس با بررسی تجارب برخی کشورهای آسیایی، اروپایی و کشور آمریکا در زمینه قانونگذاری و اجرای مالیات بر عایدی املاک، 12معیار این کشورها در این زمینه را ارائه داد.
با برگزاری نشست بررسی راهکارهای تحقق اهداف سال جهش تولید در مرکز پژوهش های مجلس، دبیرخانه مرتبط با این موضوع در مرکز تشکیل شد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۱/۰۳ - ۱۸:۰۲    
رئیس مجلس طی نامه ای به سرپرست مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خواستار ارائه راهکار های علمی جهت تحقق شعار سال 1399 به نام جهش تولید شد.
خانه ملت   ۱۳۹۹/۰۱/۰۲ - ۰۱:۰۵    
چگونگی اندازه گیری هزینه های تحقیق و توسعه بر اساس راهنمای فراسکاتی در مرکز پژوهش های مجلس بررسی و نتیجه این بررسی به شکل گزارشی از سوی این مرکز منتشر شد.
برترین ها   ۱۳۹۹/۰۱/۰۱ - ۱۹:۱۹   + ۸ سایت دیگر  
خبرآنلاین: مرکز پژوهش های مجلس در گزارشی به بررسی آثار شیوع ویروس کرونا بر حوزه های اقتصادی پرداخت. یکی از بخش های متاثر از کرونا در اقتصاد، بازار ارز است. بنا به این گزارش، ویروس کرونا از کانال های مختلف می تواند بر بازار ارز اثر بگذارد: ...
خانه ملت   ۱۳۹۹/۰۱/۰۱ - ۱۷:۰۲   + ۱ سایت دیگر  
عضو فراکسیون امید مجلس معتقد است مرکز پژوهش های مجلس با شناسایی قوانین مزاحم و یا مواردی که باعث رونق تولید شده است، با رفع و تقویت آنها و کمک به مجلس، کشور را در جهت جهش تولید یاری کند.
نوش آنلاین   ۱۳۹۸/۱۲/۲۹ - ۱۹:۱۹   + ۱ سایت دیگر  
پایگاه اطلاع رسانی نوش آنلاین : با این شرایط این سوال مطرح می شود که سایر کشورها چه سیاست هایی را به منظور افزایش اثرگذاری بخش کشاورزی بر اقتصاد کشورشان در دستور کار قرار داده اند. مقایسه ایران و جهان در حمایت از کشاورزی ...
مرکز پژوهش های مجلس با اشاره به افزایش سخت گیری بانک ها هم زمان با افزایش مبلغ وام ازدواج، بر ضرورت ارائه تسهیلات قرض الحسنه فرزندآوری در راستای اجرای سیاست های کلی نظام در موضوع جمعیت تاکید کرد.
خبرآنلاین: با تعطیلات طولانی مدت و ناخواسته مدارس به دلیل پیشگیری از شیوع ویروس کرونا، آموزش دانش آموزان به دو شیوه آموزش تلویزیونی و مجازی در حال انجام است. ...
رسا   ۱۳۹۸/۱۲/۲۸ - ۱۵:۵۷    
هرگونه سیاست حمایتی دولت از کسب وکارها و مردم باید به طور همزمان به کنترل شیوع کرونا نیز کمک کند.
مرکز پژوهش های مجلس در گزارشی به بررسی ملاحظات رسانه ای به منظور مواجهه مطلوب با پدیده ویروس کرونا در کشور پرداخت.
مرکز پژوهش های مجلس طی گزارشی به بررسی اثرات توافق کاهش عرضه اوپک بر بازار جهانی نفت و منافع انرژی ایران پرداخت.
مرکز پژوهش های مجلس در گزارشی به بررسی چالش ها و راهکارهای حمایت از اقشار ضعیف و محروم جامعه در زمان شیوع کرونا پرداخت.
مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی در گزارشی اجاره داری مسکن و مروری بر قوانین کنترل اجاره بها را بررسی کرد.
مرکز پژوهش های مجلس در گزارشی به بررسی برخی دستورالعمل های ایمنی در تونل های جاده ای و ریلی پرداخت.
مرکز پژوهش های مجلس طی گزارشی به بررسی آسیب شناسی سیاست های حمایت از بخش کشاورزی ایران پرداخت.
مرکز پژوهش های مجلس طی گزارشی به بررسی مبانی و ضوابط ایمنی آتش در خطوط متروی شهری پرداخت.
مرکز پژوهش های مجلس طی گزارشی به ارزیابی اقتصادی روش مستقیم تولید پروپیلن از خوراک متانول و گاز طبیعی پرداخت.
مرکز پژوهش های مجلس طی گزارشی عوامل مؤثر بر ایمنی در تونل های جاده ای و ریلی را بررسی کرد.
مرکز پژوهش های مجلس با تاکید بر ضرورت تصویب بند الحاقی 9به تبصره 6لایحه بودجه 99درباره شفافیت تراکنش های بانکی، بر ضرورت تقویت حکمرانی در حوزه ریال برای اصلاح وضعیت اقتصادی کشور تاکید کرد.
اقتصاد مقاومتی   ۱۳۹۸/۱۲/۲۸ - ۱۳:۲۵   + ۲۰ سایت دیگر  
مرکز پژوهش های مجلس طی گزارشی به بررسی بار مالی ناشی از شیوع ویروس کرونا بر صندوق های بازنشستگی پرداخت. در بهترین سناریو ویروس کرونا برای صندوق های بازنشستگی 718 میلیارد تومان خسارت مالی به بار خواهد آورد.
دنیای اقتصاد   ۱۳۹۸/۱۲/۲۸ - ۰۰:۱۰   + ۱ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد : مرکز پژوهش های مجلس در گزارشی وضعیت سرمایه گذاری و انرژی های تجدیدپذیر در منطقه منا را بررسی کرد. ارزیابی ها نشان می دهد که طی سال های 2017 - 2007، مصرف برق در منطقه منا به طور متوسط در هر سال 6/ 5درصد افزایش یافته است ...
تیتر20   ۱۳۹۸/۱۲/۲۷ - ۱۸:۱۰   + ۲ سایت دیگر  
طی روزهای گذشته، گزارش مرکز پژوهش های مجلس به دفعات صدر اخبار رسانه ها قرار گرفت؛ اما آنچه در این میان ضروری به نظر می رسد طرح این پرسش است که آیا صندوق های بازنشستگی می توانند از پس این بار مالی برآیند؟
ایمنا   ۱۳۹۸/۱۲/۲۷ - ۱۷:۵۸    
مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی اعلام کرد: در اثر اپیدمی کرونا و همچنین کاهش تولید ناشی از آن، اقتصاد کشور با تورم بالاتر و رشد اقتصادی پایین تر مواجه خواهد شد.
مرکز پژوهش های مجلس در گزارشی پیشنهادهایی برای کاهش تبعات اقتصادی شیوع ویروس کرونا ارائه کرد.
دنیای اقتصاد   ۱۳۹۸/۱۲/۲۷ - ۰۰:۲۶   + ۱ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد : مرکز پژوهش های مجلس در گزارشی ابعاد اقتصادی کرونا را بررسی کرده و پیشنهادهایی برای کاهش تبعات اقتصادی شیوع ویروس کرونا ارائه کرده است. کارشناسان این مرکز معتقدند که برای جلوگیری از تبعات شیوع بیماری کرونا لازم است که در سه جهت مدیریت بازار ...
اقتصاد آنلاین   ۱۳۹۸/۱۲/۲۶ - ۲۳:۵۸    
طبق گزارش مرکز پژوهش های مجلس و کمیسیون عمران بالغ بر 4.5 میلیون کمبود مسکن داریم. ( منبع ) لینک کوتاه لینک کپی شد
کیهان   ۱۳۹۸/۱۲/۲۶ - ۲۱:۴۶    
مرکز پژوهش های مجلس در گزارشی ضمن بررسی آسیب های ویروس کرونا بر اقتصاد ایران، پیشنهادهایی را در زمینه فرایندی و مدیریت بازار، حمایت از کسب وکارها و حمایت از اقشار محروم ارائه کرد.
روزنامه کسب و کار   ۱۳۹۸/۱۲/۲۶ - ۱۶:۱۹    
کسب و کار نیوز- مرکز پژوهش های مجلس در گزارشی ضمن بررسی آسیب های ویروس کرونا بر اقتصاد ایران، پیشنهادهایی را در زمینه فرایندی و مدیریت بازار، حمایت از کسب وکارها و حمایت از اقشار محروم ارائه کرد.
بازتاب   ۱۳۹۸/۱۲/۲۶ - ۱۴:۴۹   + ۷ سایت دیگر  
در پژوهشی که توسط مرکز پژوهش های مجلس با هدف ارزیابی و تحلیل عملکرد رقابت صنعتی ایران در مقایسه با کشورهای منطقه و منتخب تحلیل آماری بر پایه اطلاعات سری زمانی یونیدو صورت گرفته است، وضعیت ایران در شاخص شدت صنعتی سازی در سال 2017 از کشورهای ترکیه، قطر، عربستان سعودی، امارات متحده عربی ...
راه امروز   ۱۳۹۸/۱۲/۲۶ - ۱۲:۵۵   + ۳ سایت دیگر  
مرکز پژوهش های مجلس در سلسه گزارش هایی درباره ویروس کرونا به بررسی آثار اقتصادی و پیشنهادهایی برای مدیریت تبعات آن پرداخته است. این حوزه ها شامل محیط اقتصاد کلان، حوزه بازرگانی، حوزه ارزی، حوزه بازار سرمایه، حوزه کسب وکارهای خرد و گردشگری می شود.
ایرنا   ۱۳۹۸/۱۲/۲۶ - ۱۲:۵۱   + ۲ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- مرکز پژوهش های مجلس در گزارشی بسته ای پیشنهادی برای مقابله با تبعات ویروس کرونا در ورزش ارائه کرد.
ایسنا   ۱۳۹۸/۱۲/۲۶ - ۱۲:۱۶   + ۵ سایت دیگر  
مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی در گزارشی با بررسی آثار اقتصادی ناشی از شیوع کرونا پیشنهاد داده جهت جلوگیری از خروج مردم از خانه ها و پرهیز از تجمعات، بسیاری از فعالیت های غیرضروری اقتصادی تعطیل شده و برای جبران هزینه های تحمیل شده تمهیداتی اندیشیده شود.
تین نیوز   ۱۳۹۸/۱۲/۲۶ - ۱۰:۱۵   + ۴۲ سایت دیگر  
مرکز پژوهش های مجلس در گزارشی ضمن بررسی آسیب های ویروس کرونا بر اقتصاد ایران، پیشنهادهایی را در زمینه فرایندی و مدیریت بازار، حمایت از کسب وکارها و حمایت از اقشار محروم ارائه کرد.
اقتصادگردان   ۱۳۹۸/۱۲/۲۶ - ۱۰:۰۳   + ۷ سایت دیگر  
مرکز پژوهش های مجلس طی گزارشی به بررسی چارچوبی هدفمند برای کاهش مصرف آب و ارائه پیشنهادی جایگزین برای بازار آب پرداخته و در گزارشی با عنوان چارچوبی هدفمند برای کاهش مصرف آب؛ پیشنهادی جایگزین برای بازار آب آورده است ...
مرکز پژوهش های مجلس طی گزارشی بسته ای پیشنهادی برای مقابله با تبعات ویروس کرونا در ورزش ارائه کرد.
مرکز پژوهش های مجلس طی گزارشی به بررسی آثار اقتصادی شیوع ویروس کرونا و پیشنهادهایی برای مدیریت تبعات آن پرداخت.
مرکز آمار ایران پیش بینی کرد میزان تورم در بهار سال 99 کاهشی است و مرکز پژوهش های مجلس هم اعلام کرد میزان رشد اقتصادی ایران در سال 98 بدون احتساب نفت، صفر می شود ...
ایستنا   ۱۳۹۸/۱۲/۲۵ - ۱۵:۱۸    
مرکز پژوهش های مجلس در سری گزارش های خود درباره مقابله با شیوع ویروس کرونا به بحث بررسی مشکلات و چالش های آموزش الکترونیکی وزارت آموزش و پرورش پرداخته و اعلام کرده که شیوع ویروس کرونا نشان داده که بحث آموزش الکترونیکی در کشور با ضعف های فراوانی همراه است ...
آی تی آنالایز   ۱۳۹۸/۱۲/۲۵ - ۱۵:۱۴   + ۸ سایت دیگر  
مرکز پژوهش های مجلس طی گزارشی به بررسی مشکلات و چالش های آموزش الکترونیکی وزارت آموزش و پرورش پرداخت. دفتر مطالعات آموزش و فرهنگ این مرکز در گزارشی با عنوان بررسی مشکلات و چالش های آموزش الکترونیکی وزارت آموزش و پرورش آورده است ...
ایسنا   ۱۳۹۸/۱۲/۲۵ - ۱۵:۰۷   + ۱ سایت دیگر  
توصیه محمود صادقی به تعطیلی ادارات/ تاکید رییس جمهور بر ادامه خدمت رسانی دولت به مردم/ واکنش سفیر انگلیس در تهران به رفتار مردم ایران و کشورش در خرید مایحتاج روزانه/ تحلیل هایی از ادامه تحریم ایران در شرایط شیوع ویروس کرونا/ توصیه مرکز پژوهش های مجلس برای تغییر زمان آغاز تحصیلی ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۱۲/۲۵ - ۱۳:۴۹   + ۱ سایت دیگر  
مرکز پژوهش های مجلس با تاکید بر اینکه بازار مسکن در قریب به اتفاق کشورها تحت نظارت و هدایت دولت مرکزی یا دولت محلی است، اعلام کرد: یکی از شیوه های مؤثر و مطلوب دولت ها برای کنترل سوداگری در بازار زمین و مسکن، استفاده از ابزارهای مالیاتی است.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۱۲/۲۵ - ۱۲:۵۱    
مرکز پژوهش های مجلس اعلام کرد: مالیات بر عایدی املاک ضمن ماهیت کنترل و هدایت بازار و جلوگیری از سفته بازی و سوداگری و همچنین کسب درآمد برای دولت های محلی و مرکزی، ابزار کم نظیری برای پیاده سازی سیاست های کلان حمایتی و هدایتی آمایشی، اقتصادی، شهرسازی و مسکن و ... به شمار می آید.