چهارشنبه ۳۰ خردادساعت ۲۲:۱۹Jun 2018 20
 

جدیدترین خبرهای «بانک مرکزی»

نسیم   ۵۱ دقیقه پیش    
ارقام نقدینگی و تولید ناخالص داخلی به ماخذ بانک مرکزی گویای عبور حجم نقدینگی از تولید ناخالص داخلی است به طوری که نسبت نقدینگی به تولید ناخالص داخلی در پایان سال گذشته به 103.3 درصد رسیده است.
کیهان   ۱ ساعت پیش    
یک کارشناس اقتصادی با اشاره به اینکه بهتر بود ارز تک نرخی نمی شد، گفت: وقتی ارز را تک نرخی اعلام می کنیم اما نمی توانیم به نیازهای بازار پاسخ دهیم، این مسئله خود باعث ایجاد تقاضای مضاعف می شود.
شعار سال   ۱ ساعت پیش    
رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: التهابات و هیجانات اخیر در حوزه اقتصادی از جمله در بازار طلا و خودرو، دلایل اقتصادی واقعی ندارد و بخش عمده ای از این التهابات، غیر اقتصادی و ناشی از فضای روانی و سیاسی است.سیاست های ارزی بانک مرکزی باید بازنگری شود و بهبود یابد.
رویداد 24   ۱ ساعت پیش    
در جلسه این هفته شورای نگهبان، بررسی مصوبات ارسالی از مجلس شورای اسلامی در دستور کار اعضای قرار دارد.
اقتصاد نیوز   ۱ ساعت پیش    
اقتصادنیوز : شهردار مشهد گفت : وقع ما از بانک مرکزی این است که حداقل ماجرای پورزندی را برای ما روشن کند. وی سال ها کار کرده و شهرداری ها کمک کردند اگر مطلبی هست که ما (شهرداران ) از آن اطلاع نداریم به ما بگویند.
ایسنا   ۲ ساعت پیش    
شهردار مشهد گفت: به عنوان سهامداران بانک شهر معتقدیم سریعا باید 9 نفر از اعضای هیات مدیره انتخاب و به بانک مرکزی معرفی شوند.
دیجیاتو   ۲ ساعت پیش    
رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس خبر داده که بانک مرکزی اطلاعات دقیقی از مساله ارزهای دیجیتالی ندارد و از آن غفلت کرده است. محمدرضا پورابراهیمی باور دارد که این عدم آگاهی باعث شده که بانک مرکزی به جای آنکه متولی رمزینه پول ها در کشور باشد، فقط نظاره گر این موضوع بوده است. ...
پایگاه خبری استناد   ۳ ساعت پیش    
استنادنیوز؛ طبق اظهارات سخنگوی دولت و رئیس کل بانک مرکزی از این پس سه اولویت برای تامین ارز کالاهای وارداتی تعیین شد.
اقتصادگردان   ۴ ساعت پیش    
رییس کل بانک مرکزی گفت: درآینده نزدیک بر اساس برنامه ارزی دولت برای واردات کالاها و خدمات، ارز مورد نیاز به 3 گروه کالایی اساسی و حیاتی ، مواد اولیه و ضروری و کالاهای با اولویت کمتر تخصیص می یابد.
ایران آنلاین   ۴ ساعت پیش    
روند کار ترخیص و انجام تشریفات گمرکی در گمرکات حالت عادی دارد. همچنین تخصیص ارزی که توسط بانک مرکزی برای کالاهای اساسی انجام شده، تقریبا روند عادی خود را طی می کند.
ایبنا   ۵ ساعت پیش    
مدیر عامل بانک توسعه صادرات ایران اظهار داشت: باید با اجرای سیاست های نظارتی و کنترلی دقیق در بازار ارز با محوریت بانک مرکزی نسبت به مهار نوسان ها اقدام شود.
ایبنا   ۵ ساعت پیش    
معاون پژوهشی پژوهشکده پولی و بانکی بانک مرکزی گفت: بر اساس بررسی ها جهش نرخ ارز در چند ماه گذشته منشاء روانی داشته است.
دیجیاتو   ۵ ساعت پیش    
بانک مرکزی اعلام کرده که در اولویت های جدید تامین ارزی بابت مصرف ارزی خدماتی متقاضیان خود تغییراتی به وجود آورده است. بر این اساس تامین و انتقال ارز بابت هزینه اجاره و حق اشتراک شبکه های اطلاعاتی و بازاریابی دیجیتال (اینترنت، رویترز، گوگل و.. ...
بانکداری ایرانی   ۵ ساعت پیش    
مدیرکل سابق حوزه نظارتی بانک مرکزی که سپرده گیری از مردم چه در ایران و چه در سطح جهان را یکی از جذاب ترین فعالیت های اقتصادی می داند، می گوید تا زمانی که بانک مرکزی از اختیارات قانونی کافی برای مقابله با فعالیت موسسات غیرمجاز برخوردار نیست و مجموعه تصمیم گیران هنوز به این اجماع نرسیده اند که سپرده ...
خبرگزاری فارس   ۵ ساعت پیش    
پس از آنکه بانک مرکزی چین از برنامه خود برای تسهیل سیاست های پولی خبر داد، بورس های آسیایی مثبت شدند.
بانک مردم   ۵ ساعت پیش    
سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی ادامه داد:کمیسیون اقتصادی در بررسی لایحه مذکور تلاش کرده امور مربوط به پرداخت مالیات بر ارزش افزوده مانند ارائه اظهارنامه مالیات با استفاده از سامانه مالیات برارزش افزوده و بصورت سیستمی انجام شود. ...
تین نیوز   ۶ ساعت پیش    
با نگاه به بخشنامه های بانک مرکزی می توان دید که صنعت حمل ونقل در قوانین جدید ارزی که فروردین ماه به منظور کنترل نرخ ارز ابلاغ شد نادیده گرفته شده است.
تحریر نو   ۶ ساعت پیش    
رییس کل بانک مرکزی در جلسه روز گذشته شورای پول و اعتبار ، گزارشی از آخرین وضعیت تخصیص و تامین ارز مورد نیاز کشور از زمان اجرای سیاست جدید ارزی ارایه کرد.
سبا724   ۶ ساعت پیش    
مدیر گروه بانکداری اسلامی گفت: با وجود تلاش های بانک مرکزی برای مهار تورم اما به دلیل عدم اطمینان مردم به تورم ستیزی بانک مرکزی، انتظارات تورمی دوباره اوج می گیرد و تورم خود به خود ایجاد می شود.
3بن   ۶ ساعت پیش    
مدیر پژوهشی پژوهشکده پولی وبانکی بانک مرکزی گفت: مبحث کفایت سرمایه باید در شرکت های بیمه به منظور پوشش ریسک ها فعالیت آن ها مورد توجه جدی قرار گیرد.
روزنامه عصر اقتصاد   ۶ ساعت پیش    
قائم مقام بانک مرکزی تاکید کرد: قوانین بانکی در کشور ما در سال های دور مصوب شده و در حال حاضر با دیگر کشورها تطابق ندارد بر همین اساسَ اصلاح قوانین بانکداری در ایران ضروری است و با حساسیت باید پیش رود. ...
تجارت نیوز   ۶ ساعت پیش    
روزنامه شرق به نقل از رئیس کل بانک مرکزی می نویسد: بر اساس تصمیم جدید اتخاذشده، قرار است واردات کالا برای دریافت ارز اولویت بندی شده و سه گروه کالاهای اساسی و حیاتی، مواد اولیه و ضروری و سایر کالاهای مورد نیاز ارز دریافت کنند.
صبا ایران   ۶ ساعت پیش    
مدیرکل سابق نظارت بر بانک های بانک مرکزی گفت: پژوهشکده پولی و بانکی با بررسی 14 قانون بانکداری بین المللی پیش نویسی برای اصلاح ساختار بانک مرکزی تهیه کرده است.
روز نو   ۶ ساعت پیش    
رئیس پژوهشکده پولی و بانکی با برشمردن عوامل دخیل در شکست سیاست کاهش نرخ سود بانکی گفت: نوسانات و عدم تعادل ها در بازار ارز ناشی از کارکرد بانک مرکزی نیست.
روزنامه قانون   ۶ ساعت پیش    
بانک مرکزی نرخ 39 ارز را برای امروز اعلام کرد که براساس آن نرخ 20 ارز از جمله پوند و یورو کاهش و نرخ 15 ارز همانند دلار افزایش و نرخ 4 ارز نیز ثابت ماند.
قائم مقام بانک مرکزی : قوانین بانکی در کشور ما در سال های دور مصوب شده و در حال حاضر با دیگر کشورها تطابق ندارد بر همین اساسَ اصلاح قوانین بانکداری در ایران ضروری است و با حساسیت باید پیش رود. ...
طبق اعلام بانک مرکزی، از این پس ارز مورد نیاز به سه گروه کالایی اساسی و حیاتی ، مواد اولیه و ضروری و کالاهای با اولویت کمتر تخصیص می یابد. به گزارش صبحانه ، ولی اله سیف در یک هزار دویست و چهل و نهمین جلسه شورای پول و اعتبار که عصر امروز سه شنبه 29 خردادماه در ساختمان بانک مرکزی تشکیل شد ...
اقتصاد ایران آنلاین   ۷ ساعت پیش    
بانک مرکزی نرخ 39 ارز را برای امروز اعلام کرد که براساس آن نرخ 20 ارز از جمله پوند و یورو کاهش و نرخ 15 ارز همانند دلار افزایش و نرخ 4 ارز نیز ثابت ماند.
جهان نیوز   ۷ ساعت پیش    
آخرین آمار منتشره ازسوی بانک مرکزی رقم تسهیلات پرداختی بانک ها به تمام بخش های اقتصادی در دوماهه ابتدایی نخست سال 97 با 21 درصد رشد به 689.5 هزار میلیارد ریال رسید.