شنبه ۰۹ فروردینساعت ۱۹:۵۲Mar 2020 28

جدیدترین‌های «بانک مرکزی»

 
شعار سال   ۴۶ دقیقه پیش   + ۱ سایت دیگر  
سعید اسلامی می گوید: دولت و بانک مرکزی با چالش جدی در حوزه سیاست گذاری مواجه اند و آن کاهش نرخ تورم و نرخ رشد نقدینگی است. اگر این اتفاق نیفتد جریان عظیم نقدینگی می تواند همه بازارها را به هم بریزد.
دنیای بانک   ۵۸ دقیقه پیش    
سید امین جوادی، مدیرعامل موسسه اعتباری ملل در نامه ای به فرابورس اعلام کرد که بخشنامه بانک مرکزی در ارتباط با اعمال نرخ های جدید تسعیر ارزهای خارجی هیچ گونه آثار مالی بر فعالیت های این موسسه ندارد چراکه موسسه اعتباری ملل فاقد هرگونه فعالیت ارزی است ...
خبرگزاری مهر   ۱ ساعت پیش   + ۶ سایت دیگر  
طرح خرید اعتباری اضطراری برای اجرا به وزارت تعاون و اقتصاد، سازمان برنامه و بانک مرکزی ابلاغ شد که بر طبق آن خانوارهای یکنفره 1میلیون و سایر خانوارها دو میلیون تومان اعتبار دریافت می کنند.
دنیای بانک   ۱ ساعت پیش    
محمد بیگدلی، مدیرعامل بانک ملت از افزایش درآمدهای این بانک درنتیجه بخشنامه بانک مرکزی مبنی بر اعمال نرخ های جدید تسعیر ارزهای خارجی خبر داد. او در نامه ای به رئیس اداره نظارت بر ناشران بورسی فاش کرد: تعیین آثار دقیق تسعیر نرخ ارز بر صورت های مالی و وضعیت درآمدی بانک ملت ...
دنیای بانک   ۲ ساعت پیش    
بانک کارآفرین می گوید: بخشنامه بانک مرکزی مبنی بر نرخ تسعیر ارزهای خارجی در صورت های مالی بانک ها در سال 1398، به دلیل وضعیت باز مثبت ارزی به میزان 33 میلیون یورو برای بانک کارآفرین اثر درآمدی خواهد داشت. خبری که البته اثر آن با رشد قیمت سهام بانک کارآفرین و انتظار مثبت سهامداران قابل مشاهده است.
خبرگزاری مهر   ۲ ساعت پیش   + ۶ سایت دیگر  
رئیس کل بانک مرکزی گفت: اگرچه حتی با تسهیلات با نرخ سود 18 درصد هم، سود بانک ها منفی است؛ اما برای حمایت از مشاغل آسیب دیده از کرونا، تصمیم به پرداخت تسهیلات با سود 12 درصد گرفتیم.
بیتوته   ۲ ساعت پیش    
رئیس کل بانک مرکزی جزییات پرداخت تسهیلات با نرخ 12 درصدی به واحدهای آسیب دیده از شیوع کرونا را اعلام کرد.
شعار سال   ۲ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
طی جریان "گم شدن یک میلیارد یورو ارز دولتی" در تابستان سال 98، عبدالناصر همتی، رئیس کل بانک مرکزی با ارسال نامه ای به رئیس جمهور اسامی افراد و مجموعه هایی که با تایید دستگاه های دولتی اقدام به ثبت سفارش و دریافت ارز 4200 تومانی از بانک مرکزی کرده اما هنوز کالای مورد نظر را به کشور وارد نکرده بودند ...
ایرنا   ۲ ساعت پیش    
دهلی نو-ایرنا- گشترش ویروس کرونا تاکنون تاثیرات اجتماعی زیادی بر جامعه هند داشته است که از جمله آنها سقوط نرخ رشد اقتصادی این کشور به 2.5 درصد بود. به همین دلیل بانک مرکزی هند به تازگی به همراه دولت این کشور برای نجات اقتصاد اقدام به معرفی بسته های اقتصادی کرده اند.
دانا   ۳ ساعت پیش   + ۲ سایت دیگر  
در این گفتگوی عیدانه با دکتر حسین عیوضلو مدیر گروه اقتصاد سیاسی دانشکده اقتصاد دانشگاه امام صادق (ع) به بررسی نقش ارگان های دولتی، چون وزارت امور خارجه تا بانک مرکزی و وزارت خانه های مرتبط و نهاد های زیر مجموعه حاکمیت در جهش تولید و چرایی دور ماندن از این مساله بسیار مهم پرداخته ایم.
تدبیر و امید   ۳ ساعت پیش   + ۲۲ سایت دیگر  
تحلیلگران به این نکته اشاره می کنند که انگیزه اصلی طلا از ثبت بزرگترین افزایش هفتگی خود در 11 سال اخیر سیاست های تسهیل مالی بانک مرکزی آمریکا برای حمایت از اقتصاد داخلی و بازارها در بحبوحه شیوع ویروس کرونا بوده است.
دنیای بانک   ۴ ساعت پیش    
عبدالمجید پورسعید، مدیرعامل بانک ایران زمین اعلام کرد که بخشنامه بانک مرکزی در ارتباط با اعلام نرخ های جدید تسعیر ارزهای خارجی تاثیری بر صورت های مالی این بانک ندارد چرا که بانک ایران زمین فاقد دارایی ها و بدهی های ارزی است.
شما نیوز   ۴ ساعت پیش    
رئیس کل بانک مرکزی از اختصاص 75 هزار میلیارد تومان تسهیلات با نرخ 12 درصد به واحدهای تولیدی آسیب دیده از کرونا خبر داد و تأکید کرد که این مبلغ به شرط عدم اخراج کارگران پرداخت خواهد شد، اما برخی سود دریافتی را به نفع کارفرمایان نمی دانند.
جهان نیوز   ۴ ساعت پیش   + ۳ سایت دیگر  
رئیس کل بانک مرکزی در پاسخ به این شبهه که ایران دنبال دریافت پول نقد است نه خرید دارو و تجهیزات پزشکی، گفت: ما به دنبال برداشتن محدودیت های ارزی برای خرید تجهیزات هستیم.
صاحب نیوز   ۴ ساعت پیش   + ۱۱ سایت دیگر  
رئیس کل بانک مرکزی در جمع مدیران عامل بانک ها و مؤسسات اعتباری، بر مشارکت فعال بانک ها در اجرای طرح ارائه تسهیلات به کسب و کارهای آسیب دیده از شیوع ویروس کرونا تاکید کرد.
نقدینه   ۵ ساعت پیش   + ۳ سایت دیگر  
نقدینه- بانک مرکزی نرخ 47 ارز را برای امروز اعلام کرد که بر اساس آن نرخ 26 ارز از جمله پوند انگلیس و یورو افزایش و قیمت 13 واحد پولی دیگر کاهش یافت. نرخ دلار و 8 ارز دیگر نیز ثابت ماند. ...
رئیس کل بانک مرکزی در جمع مدیران عامل بانک ها و موسسات اعتباری بر مشارکت فعال بانک ها در اجرای طرح ارائه تسهیلات به کسب و کارهای آسیب دیده از شیوع ویروس کرونا تاکید کرد.
عصر شهروند   ۶ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
بانک مرکزی روز شنبه 7 فروردین نرخ 47 ارز رسمی را اعلام کرد که بر اساس آن نرخ 26 ارز از جمله یورو و پوند افزایش، قیمت 13 واحد پولی دیگر کاهش یافت و بقیه ارزها ثابت ماند.
کمیته سیاست گذاری پولی بانک رزرو هند برای تقویت اقتصاد این کشور در مقابل بحران کرونا، نرخ بهره بین بانکی خود را 75 صدم درصد کاهش داد.
ارانیکو   ۷ ساعت پیش   + ۵ سایت دیگر  
تلاش های بانک مرکزی آمریکا برای تقویت اقتصاد آمریکا و باز نگاه داشتن بازارهای مالی این کشور، وارد سطح تاریخی جدیدی شده، سطح دارایی اوراق فدرال رزرو حالا به بالاترین رقم در تاریخ رسیده است.
ایبنا   ۷ ساعت پیش   + ۲۵ سایت دیگر  
مدیر اداره نظام های پرداخت بانک مرکزی با بیان اینکه، این بانک به دلیل شرایط فعلی سقف تراکنش ها را افزایش داده،گفت:متاسفانه این امر انگیزه سودجویان برای کلاهبرداری را بیشتر کرده است.
ایبنا   ۸ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
معاون سابق فناوری های نوین بانک مرکزی می گوید رگولاتور برای نظارت دیجیتالی باید بر این موضوع تمرکز کند که هر بانکی به فین تک ها API می دهد، خود نیز تاییدیه تراکنش را از مشتری بگیرد.
بانک مرکزی روز شنبه 7 فروردین نرخ 47 ارز رسمی را اعلام کرد که بر اساس آن نرخ 26 ارز از جمله یورو و پوند افزایش، نرخ 13 واحد پولی دیگر کاهش یافت و بقیه ارزها ثابت ماند. ...
رئیس کنفدراسیون صادرات ایران ، تاکید کرد: قوه قضاییه با مبارزه با فساد و رانت خواران زمینه ای را فراهم کند که سرمایه گذاران در یک فضای امن در حوزه تولید مشغول به فعالیت شوند.
پولی مالی   ۸ ساعت پیش    
توئیت- بانک مرکزی امروز (شنبه 9 فروردین 99) نرخ 47 ارز رسمی را اعلام کرد که بر اساس آن، نرخ 26 ارز از جمله یورو و پوند افزایش، قیمت 13 واحد پولی دیگر کاهش یافت و بقیه ارزها ثابت ماند ...
ناطقان   ۸ ساعت پیش   + ۱۰ سایت دیگر  
بانک مرکزی امروز (شنبه 9 فروردین 99) نرخ 47 ارز رسمی را اعلام کرد که بر اساس آن، نرخ 26 ارز از جمله یورو و پوند افزایش، قیمت 13 واحد پولی دیگر کاهش یافت و بقیه ارزها ثابت ماند.
تحلیل بازار   ۹ ساعت پیش   + ۶ سایت دیگر  
بانک مرکزی امروز (شنبه) نرخ 47 ارز رسمی را اعلام کرد که بر اساس آن نرخ 26 ارز از جمله یورو و پوند افزایش، قیمت 13 واحد پولی دیگر کاهش یافت و بقیه ارزها ثابت ماند.
ایبنا   ۹ ساعت پیش   + ۳۴ سایت دیگر  
بانک مرکزی نرخ 47 ارز را برای امروز اعلام کرد که بر اساس آن نرخ 26 ارز از جمله پوند انگلیس و یورو افزایش و قیمت 13 واحد پولی دیگر کاهش یافت. نرخ دلار و 8 ارز دیگر نیز ثابت ماند.
اقتصاد آنلاین / خودرو بانک   ۱۳۹۹/۰۱/۰۷ - ۱۵:۲۰   + ۶ سایت دیگر  
یک کارشناس بازار خودرو ضمن پیش بینی رکود کشنده بازار در سال 99 اظهار کرد: به نظر می رسد فنر افزایش قیمت خودرو از ابتدای تابستان مجددا رها شود.
اقتصاد آنلاین / ایرنا   ۱۳۹۹/۰۱/۰۷ - ۱۰:۴۷   + ۵۹ سایت دیگر  
بانک مرکزی نرخ 47 ارز را برای امروز (پنجشنبه) اعلام کرد که بر اساس آن نرخ 30 ارز از جمله یورو و پوند افزایش، قیمت 13 واحد پولی دیگر کاهش و بقیه ارزها ثابت ماند.
برترین ها / تدبیر و امید   ۱۳۹۹/۰۱/۰۸ - ۱۵:۴۳   + ۲۸ سایت دیگر  
برترین ها: علیرضا رحیمی نماینده مجلس خبر داد که با بخش قابل توجهی از درخواست 5 میلیارددلاری ایران از صندوق بین المللی پول موافقت شده است. او در توئیتی نوشت:
مازند اصناف   ۱۳۹۹/۰۱/۰۹ - ۰۶:۰۵   + ۴ سایت دیگر  
رئیس اتاق اصناف ایران گفت: با توجه به مکاتباتی که با رئیس کل بانک مرکزی داشتیم، مجموعه بانک مرکزی با تخصیص مبلغ 750 هزار میلیارد ریال تسهیلات ویژه بنگاه های اقتصادی با نرخ سود 12 درصد موافقت کرده و مقرر است اعتبارات لازم این بخش به بانک های عامل ارائه شود.
نود فناوری   ۱۳۹۹/۰۱/۰۹ - ۰۵:۳۴    
رسانه عصر پرداخت در دومین گام خود در سال جدید، در برنامه ای زنده که در Livecast اپلیکیشن CASTBOX در کانال این رسانه با نام HOT CAST برگزار خواهد شد، مهمترین چالش های پیش روی بانکداری دیجیتال کشور را با مهران محرمیان معاون فناوری اطلاعات بانک مرکزی مرور خواهد کرد. ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۱/۰۸ - ۲۲:۵۱   + ۱ سایت دیگر  
پرداخت کمک معیشتی کرونایی، رشد 20 درصدی قیمت صیفی و وضعیت آب وهوا و محورهای مواصلاتی از اخبار اقتصادی امروز است.
پول نیوز   ۱۳۹۹/۰۱/۰۸ - ۲۰:۵۷   + ۸ سایت دیگر  
رئیس کل بانک مرکزی گفت: در همه زمینه ها مانند منابع انسانی، ظرفیت های علمی و ذخائر استراتژیک جز بهترین های جهان هستیم، اما باید به این موضوع توجه کنیم که چرا نتواسته ایم از این ظرفیت ها استفاده کنیم.
شادا   ۱۳۹۹/۰۱/۰۸ - ۲۰:۳۲   + ۳۱ سایت دیگر  
به دلیل شرایط به وجود آمده ناشی از شیوع ویروس کرونا و متعاقب آن بروز برخی مسائل و مشکلات برای فعالان اقتصادی و به ویژه کسب و کارهای کوچک در بازپرداخت تسهیلات دریافتی، طرح پیشنهادی بانک مرکزی ج.ا ...
ایبنا   ۱۳۹۹/۰۱/۰۸ - ۲۰:۰۴   + ۴ سایت دیگر  
بانک مرکزی کانادا در تلاش برای حمایت از نظام مالی و اقتصاد کشور برابر اپیدمی جهانی کرونا، نرخ بهره شبانه خود را برای سومین بار در ماه جاری به اندازه 50 نقطه واحد کاهش داد.
اقتصادگردان   ۱۳۹۹/۰۱/۰۸ - ۱۸:۲۷   + ۲ سایت دیگر  
رئیس کل بانک مرکزی از روند مثبت تلاش ها برای تامین مالی از طریق صندوق بین المللی پول و آزادسازی برخی از منابع ارزی بلوکه شده ایران خبر داد.
بازار نیوز   ۱۳۹۹/۰۱/۰۸ - ۱۸:۲۴   + ۵ سایت دیگر  
رئیس کل بانک مرکزی در یادداشتی نوشت: این روزها، زندگی اقتصادی مردم تحت فشار تحریم های ظالمانه و همه جانبه و شیوع ویروس کرونا، نیازمند پشتیبانی و تلاش جدی و فوری مسوولان است.
ایبنا   ۱۳۹۹/۰۱/۰۸ - ۱۸:۲۴    
بانک مرکزی هند در اقدامی اضطراری و با هدف مقابله با رکود اقتصادی ناشی از شیوع ویروس کرونا، امروز (جمعه) نرخ بهره را کاهش داد.
ایسکانیوز   ۱۳۹۹/۰۱/۰۸ - ۱۸:۱۵   + ۷ سایت دیگر  
معاون امور جوانان وزارت ورزش و جوانان از بازگشت مبالغ اقساط کسر شده وام ازدواج با پیگیری وزیر ورزش و جوانان و دستور رئیس بانک مرکزی خبر داد.
می متالز   ۱۳۹۹/۰۱/۰۸ - ۱۷:۴۶   + ۲ سایت دیگر  
می متالز - موضوع "اقتصاد ایران و جهان در گذر زمان" در این نوشتار به وقایع تاریخی هشتمین روز فروردین ماه اختصاص دارد که به طور مستقیم و غیر مستقیم اقتصاد ایران و جهان را متاثر کرده است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۱/۰۸ - ۱۷:۰۱   + ۴ سایت دیگر  
ابلاغ مربوط به دستورالعمل بانک مرکزی در خصوص چک های برگشتی هنوز به برخی بانک های خراسان رضوی نرسیده است.
نقدینه   ۱۳۹۹/۰۱/۰۸ - ۱۶:۵۲   + ۷ سایت دیگر  
نقدینه- رییس کل بانک مرکزی اعلام کرد که این بانک در ادامه رویکرد فعال و تلاش های خود با همراهی و پشتیبانی وزیر امور خارجه، تمام توان و همت خودش را صرف تأمین منابع ارزی مورد نیاز کشورمان، از محل منابع متعلق به ایران، برای تدارک دارو ...
افق نیوز   ۱۳۹۹/۰۱/۰۸ - ۱۶:۲۹   + ۱۳ سایت دیگر  
همه می دانند که شرایط خطیر کنونی ایجاب می کند که کشورها در مبارزه جهانی با این معضل در تامین نیازهای ضروری و انسان دوستانه خود با محدودیتی مواجه نباشند.
تیک   ۱۳۹۹/۰۱/۰۸ - ۱۶:۲۱   + ۴۳ سایت دیگر  
عبدالناصر همتی در یادداشتی اینستاگرامی نوشت: این روزها، زندگی اقتصادی مردم تحت فشارتحریم های ظالمانه و همه جانبه و شیوع ویروس کرونا، نیازمند پشتیبانی و تلاش جدی و فوری مسئولان میباشد. ...
برترین ها / ایران اکونا   ۱۳۹۹/۰۱/۰۸ - ۱۴:۲۳   + ۲۷ سایت دیگر  
خبرگزاری ایلنا: رئیس کل بانک مرکزی اعلام کرد: در مورد این ادعا که ایران در تلاش برای دسترسی به پول نقد است نه دارو و تجهیزات پزشکی، باید توضیح بدهم که تلاش ما صرفاً در جهت برداشتن محدودیت ها برای انتقال منابع ارزی بانک مرکزی برای تداوم تامین دارو و تجهیزات برای مقابله با این بیماری عالم گیر است. ...
رسا   ۱۳۹۹/۰۱/۰۸ - ۱۵:۵۷   + ۸۴ سایت دیگر  
بانک مرکزی اعلام کرد: در راستای اجرایی شدن حمایت از وام گیرندگان قرض الحسنه بدلیل ویروس شیوع کرونا، مبالغ اقساط کسر شده باید به حساب ها مسترد شود.