جمعه ۲۶ مردادساعت ۰۸:۳۸Aug 2018 17

جدیدترین خبرهای «ارز»

به گفته معاون ناشران و اعضای شرکت بورس تهران، معادله نرخ ارز از منطق طبیعی خود خارج شده است، ولی اگر بازار به ثبات برسد قطعا در این سطوح نمی ماند، زیرا ورودی ارزی کشور کم نیست.
همشهری   ۲۱ دقیقه پیش    
- همشهری آنلاین: رییس کنفدراسیون صادرات اتاق بازرگانی ایران گفت برای پیدا شدن قیمت واقعی در بازار ثانویه، معاملاتی انجام شده اما هنوز به حد انتظار نرسیده که پیش بینی می شود نهایتا تا یک هفته دیگر، عرضه ارز بیشتر و بازار تنظیم شود.
فانوس   ۳۳ دقیقه پیش    
رئیس کنفدراسیون صادرات گفت: اگر پتروشیمی ها و صادرکنندگان بزرگ، به تعهدشان به عرضه ارز در سامانه نیما عمل کنند، قیمت های ارز کاهش پیدا خواهد کرد.
ایکنا   ۳۶ دقیقه پیش    
کانون خبرنگاران نبأ بر اساس سیاست مجمع اصناف در ایجاد فروشگاه های بزرگ باید 20 درصد واحدهای صنفی در شهرها و روستاها به فروشگاه بزرگ تبدیل شوند و بیش از 15 درصد فروش و عرضه کالا توسط فروشگاههای بزرگ چند منظوره مدیریت شود.
تهران پرس   ۳۶ دقیقه پیش    
نرخ دلار در بازار غیررسمی و آزاد ایران چگونه تعیین می شود؟ این پرسشی است که پاسخ های متفاوتی برای آن است. به غیر از دلاری که از سوی دولت قیمت گذاری می شود، در دوره های مختلف عوامل متعددی در تعیین نرخ این ارز در بازار داخلی ایران موثر بوده است ...
راه پرداخت   ۵۲ دقیقه پیش    
ماهنامه عصر تراکنش / کاترین هون، دادستان فدرال وزارت دادگستری ایالات متحده بود و از سال 2006 به عنوان معاون دادستان ایالات متحده آمریکا در واشنگتن دی سی و سپس در کالیفرنیا فعالیت می کرد ...
نامه نیوز   ۵۲ دقیقه پیش    
دبیرکل خانه اقتصاد ایران گفت: بسیاری از تولیدکنندگان و مشتریان ارز در بازار ثانویه توان خرید ارز 8 هزارتومانی به بالا را ندارند خیلی از افراد پیشتر با ارز به مراتب ارزان تر کار می کرده اند و حالا مشکل نقدینگی دارند.
شعار سال   ۱ ساعت پیش    
واردات خودرو و قطعات منفصله آن نیز در ماه های گذشته با تغییرات و نوساناتی مواجه شد به گونه ای که تا پیش از 21 فروردین ماه با ارز متقاضی موجود در بازار وارد شده و پس از اعلام بسته ارزی دولت در 21 فروردین ماه مشمول دلار 4200 تومانی شدند.
پارس نیوز   ۱ ساعت پیش    
وزیر کشور گفت: در حوزه ارز و در زمینه تامین، تشخیص، تخصیص و مصرف عده ای به گونه ای دیگر عمل می کنند، برخی ارز را گرفتند، اما کالا وارد نکردند.
تدبیر و امید   ۱ ساعت پیش    
معاون وزیر جهاد گفت: هدف دولت این است که نهاده هایی که با ارز دولتی وارد کشور می شود، بدون واسطه به دست تولیدکننده برسد و در نهایت محصولات غذایی با قیمت مناسب سر سفره مردم قرار گیرد.
آفتاب نیوز   ۱ ساعت پیش    
سلطانی اظهار داشت: در شرایطی که درآمدهای نفتی دست دولت است و نزدیک به 80 درصد صادرات غیرنفتی نیز دست دولتی ها و شبه دولتی ها است بازار آزاد موضوعیت ندارد و بنابراین زمانی این گروه ها ارز خود را در بازار آزاد می فروشند موجب افزایش قیمت تمامی کالاها می شوند که منافع کلان آن نصیب شبه دولتی ها و هزینه ...
باشگاه خبرنگاران   ۱ ساعت پیش    
دریافت مابه التفاوت نرخ ارز با اما و اگرهایی مواجه شده و اعتراض بسیاری از فعالان اقتصادی را به دنبال داشته است.
افکار نیوز   ۲ ساعت پیش    
رئیس کنفدراسیون صادرات گفت: اگر پتروشیمی ها و صادرکنندگان بزرگ، به تعهدشان به عرضه ارز در سامانه نیما عمل کنند، قیمت های ارز کاهش پیدا خواهد کرد.
مدیرکل دفتر مقررات صادرات و واردات وزارت صمت در نامه ای به معاون ارزی بانک مرکزی آخرین ویرایش گروه های کالایی اول تا چهارم را اعلام کرد. به گزارش اقتصادآنلاین ...
شعار سال   ۵ ساعت پیش    
یک کارشناس اقتصادی دیدگاه رونق گرفتن تولید و صادرات به کمک افزایش نرخ ارز را رد کرد و گفت: با توجه به شرایط اقتصاد ایران نمی توان به بهبود متغیرهای کلان اقتصادی از جمله تولید با استفاده از سیاست کاهش ارزش پول ملی امیدوار بود.
شعار سال   ۵ ساعت پیش    
مدیرعامل تاپیکو (شرکت سرمایه گذاری نفت و گاز و پتروشیمی) با بیان اینکه نرخ خوراک پتروشیمی ها احتمالا افزایش می یابد، گفت: پیشنهاد داده ایم برای یک دوره زمانی مشخص، نرخ ارز پتروشیمی ها در بازار ثانویه را ثابت کنیم تا وزارت نفت بتواند، نرخ خوراک را طبق آن مشخص کند.
اکو فارس   ۵ ساعت پیش    
اکوفارس: نابسامانی های ارزی در چند ماه گذشته مشکلات بسیاری را برای ایرلاین ها ایجاد کرده به طوری که بعد از تخصیص ندادن ارز دولتی به شرکت های هواپیمایی قیمت بلیت هواپیما ها در پرواز های خارجی 100 تا 110 درصد و در پرواز های داخلی 60 تا 80 درصد افزایش یافت.
اکو فارس   ۵ ساعت پیش    
اکوفارس: ارزش 11 ارز در حالی روند نزولی به خود گرفته که ارزش یورو همچون روز گذشته روند صعودی به خود گرفته است.
برترین ها   ۵ ساعت پیش    
خبرگزاری فارس: حمیدرضا حاجی بابایی بعد از ظهر امروز در همایش بزرگ معلم انقلابی و استکبارستیزی ، با تأکید بر اینکه تا کی باید سوءمدیریت ها را در این کشور تحمل کنیم، ادامه داد: 35 میلیارد دلار ثبت سفارش با دلار 4 هزار و 200 تومان انجام شده که 11 میلیارد دلار آن عملیاتی شده است. ...
شعار سال   ۶ ساعت پیش    
وقتی شما می فهمید بر اثر تحریم احتمال اینکه امکان عرضه ی فیزیکی ارز کمتر شود، وجود دارد؛ وابسته کردن بخش بزرگی از نیازهای تولیدکنندگان و مردم به چیزی که بزرگ ترین جنایت درباره اش این است که اسم آن را بازار بگذاریم ...
شعار سال   ۶ ساعت پیش    
برنج که طی چهار ماه نخست امسال بیش از 674 میلیون دلار ارز دولتی برای وارداتش صرف شده، بر خلاف آنچه از سوی مسئولان اعلام شد با افزایش حدود 50 درصدی مواجه شده که پنج برابر گران تر از میزان افزایش قیمت برنج ایرانی درجه یک است؛ بنابراین دستگاه های نظارتی و متولی بازار باید با این تخلف آشکار برخورد کنند.
شعار سال   ۶ ساعت پیش    
عضو شورای عالی بورس اثر کشف قیمت مواد اولیه با ارز آزاد در بورس کالا و تبعات دو نرخی شدن قیمت کالاها را اعلام کرد .
شعار سال   ۶ ساعت پیش    
معاون گردشگری با تاکید بر این که موضوع ارز مسافرتی و پیگیری چالش های آن از دستور کار سازمان میراث فرهنگی خارج نشده است توضیحاتی را در این خصوص ارائه داد.
رئیس اتحادیه تولید کنندگان و فروشندگان کفش دست دوز، از کمبود مواد اولیه و انتظار تولید کنندگان کفش برای ترخیص مواد اولیه موجود در گمرک خبر داد. رسول شجری در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صداوسیما با اشاره به اثرات منفی نوسانات ارز و تامین نشدن مواد اولیه این صنف ...
ایران آنلاین   ۷ ساعت پیش    
بازارهای ارز و طلای چند کشور از گروه 20 قدرت صنعتی جهان در روزهای اخیر دچار تلاطم و بحران شده است. بحرانی که باعث شده ارزش پول ملی آنها در برابری با دلار تنزل کند ...
کمال مهر   ۷ ساعت پیش    
رانت و امتیاز ویژه، یکی از معضلات این روزهای کشور است و پادزهر آن نیز حرکت سریع و بدون محافظه کاری به سمت شفافیت است
افکار نیوز   ۷ ساعت پیش    
تحلیلگران اقتصادی معتقدند یکی از برگ برنده های سیاست های جدید، در نظر گرفتن نقش جدی، فعال و تقریبا با مکانیسم بازار آزاد برای بازار ثانویه ارز است؛ اگرچه با توجه به تحریم های سه ماه آینده، احتمالا امکان صادرات فرآورده های پتروشیمی، فلزات و... مانند قبل ادامه نخواهد داشت.
اکو فارس   ۷ ساعت پیش    
اکوفارس: رئیس پلیس آگاهی استان قم با اشاره به دستگیری یک قاچاقچی ارز در قم، گفت: از منزل متهم 57 هزار و 371 دلار آمریکا کشف شد.
برترین ها   ۷ ساعت پیش    
خبرگزاری ایسنا: آلبرت بغزیان - عضو هیأت علمی دانشگاه تهران، در گفت وگو با ایسنا با بیان این که در بازار ثانویه قیمت ها روی کاغذ مشخص می شود اما در عمل اوضاع طور دیگری است، اظهار کرد: در بسته جدید ارزی چیزی که گم شده در واقع عرضه ارز است ...
روزنامه قانون   ۷ ساعت پیش    
معاون ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز از ورود مقام قضایی به مساله واردات گوشی موبایل در جهت حل مشکلات به وجود آمده در این بازار به دلیل تغییرات نرخ ارز و تخلف واردکنندگان خبر داد.