پنجشنبه ۲۹ شهریورساعت ۲۱:۲۳Sep 2018 20

جدیدترین خبرهای «کمیسیون اقتصادی مجلس»

خرداد نیوز   ۱ ساعت پیش    
خرداد:معصومه آقاپور علیشاهی، نایب رییس کمیسیون اقتصادی مجلس در واکنش به انتشار خبری مبنی بر ارائه اطلاعات صرافی ها به FATF ، بیان کرد: FATF مربوط به روابط بانکی بین کشورها و موسسات مالی آنها است و ربطی به صرافی ها ندارد. ...
خانه ملت   ۳ ساعت پیش    
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی تداوم اختلاف نرخ ارز در بازار ثانویه با بازار آزاد را باعث توزیع رانت در اقتصاد دانست.
ایلنا   ۱۳۹۷/۰۶/۲۹ - ۰۹:۲۳    
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: ما نباید به اروپا، چین و نهادهای اقتصادی دنیا اطمینان کنیم، مراودات تجاری آمریکا و چین 490 میلیارد دلار است، هیچ وقت چین، آمریکا را به خاطر 10 میلیارد دلار ما، رها نمی کند.
آنا   ۱۳۹۷/۰۶/۲۸ - ۱۵:۴۸    
رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه انتخاب مدیران نباید بر اساس توصیه و معرفی باشد، گفت: باید امکان به کارگیری افراد بر پایه یک مکانیسم حرفه ای و تخصصی صورت گیرد.
اقتصاد آنلاین   ۱۳۹۷/۰۶/۲۸ - ۱۵:۴۱    
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با نگران کننده دانستن افزایش قیمت انواع مواد غذایی در بازار گفت: به دلیل گرانی برخی افراد قدرت خرید گوشت قرمز و مرغ را ندارند و این مواد پروتئینی از سبد مصرف برخی خانوارها حذف شده است.
ایلنا   ۱۳۹۷/۰۶/۲۸ - ۱۰:۰۰    
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: وقتی ریسک از حدی بالاتر برود قطعا قاچاق شکل می گیرد، ما امروز نمی تواینم فکر کنیم که بنزین 1000 تومانی قاچاق نشود.
خانه ملت   ۱۳۹۷/۰۶/۲۸ - ۰۸:۱۲    
عضو هیات رئیسه کمیسیون اقتصادی مجلس معتقد است اگر برای عوارض خروج از کشور، استثنائات جدید در نظر گرفته شود، آن قانون سوراخ سوراخ خواهد شد و چیزی از آن باقی نمی ماند.
آنا   ۱۳۹۷/۰۶/۲۸ - ۰۸:۰۲    
نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ارائه کالاهای پتروشیمی در بورس رانت ایجاد می کند، گفت: کالای پتروشیمی با ارز چهار هزار و 200 تومان تولید و در بورس عرضه می شود تا زمانی که به دست تولیدکننده برسد تا 12 هزار تومان افزایش قیمت پیدا می کند.
کرمان فردا   ۱۳۹۷/۰۶/۲۷ - ۱۸:۱۶    
در پی تصادف اتوبوس مسیر تهران-کرمان و درگذشت جمع کثیری از مردم کرمان در این حادثه دکتر پورابراهیمی رییس کمیسیون اقتصادی مجلس و نماینده مردم کرمان و راور، ضمن تسلیت این حادثه دردناک به خانواده مصیبت دیدگان و مردم کرمان بر پیگیری موضوع و لزوم پاسخگویی مقصران حادثه تاکید کرد.
شعار سال   ۱۳۹۷/۰۶/۲۷ - ۱۲:۰۰    
رییس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: انتصاب سیف به عنوان مشاور رییس جمهور برای اجتناب از رسیدگی به تخلفات بانک مرکزی است که البته قوه قضاییه باید با قاطعیت برخورد کند.
خبرگزاری دانشجو   ۱۳۹۷/۰۶/۲۷ - ۱۰:۵۷    
رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس معتقد است وقتی معاون اول ریاست جمهوری می گوید راهکار مشکلات ما سیاسی است و نه اقتصادی، این یک پیام روشنی دارد.
بانکی   ۱۳۹۷/۰۶/۲۷ - ۱۰:۴۷    
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: تصویب نهایی طرح قانون جامع بانکداری جمهوری اسلامی ایران به تحول سیستم بانکی کشور منتهی می شود. حمدالله کریمی با بررسی طرح قانون جامع بانکداری جمهوری اسلامی ایران گفت ...
آنا   ۱۳۹۷/۰۶/۲۷ - ۱۰:۳۶    
نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: طی تعطیلی های مجلس طرح جامع بانکداری کشور در کمیسیون اقتصادی بررسی و اصلاح شد و مرحله نخست آن در 62 ماده هفته آتی به صحن می آید.
ایسکانیوز   ۱۳۹۷/۰۶/۲۷ - ۰۹:۴۲    
نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به اهمیت توسعه اشتغال در مناطق روستایی تصریح کرد: ایجاد اشتغال در روستاها می تواند مانع از مهاجرت این قشر مولد به حاشیه شهرها شود.
دیار آفتاب   ۱۳۹۷/۰۶/۲۷ - ۰۸:۳۴    
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: ارز سامانه نیما به دلیل نواقصی که دارد، به راحتی در اختیار صاحبان صنایع قرار نمی گیرد.
اتحادیه طلا،جواهر و سکه تهران   ۱۳۹۷/۰۶/۲۷ - ۰۰:۳۲    
عضو هیات رئیسه کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: زیرساخت استفاده از ارز دیجیتال فراهم نیست و ابتدا باید زیرساخت ها و قوانین مربوطه آماده و تعاملات بانکی کشور با بانک های دنیا به روال عادی بازگردد. ...
کیهان   ۱۳۹۷/۰۶/۲۶ - ۲۲:۱۶    
ارائه اطلاعات صرافان به FATF /همدستی در تحریم ها و گران کردن ارز! عضو کمیسیون اقتصادی مجلس می گوید اطلاعات صرافی های کشورمان به FATF داده شده است! علی اصغر یوسف نژاد به جام جم گفت: بحران ارزی در شش ماهه گذشته ناشی از تصمیمات اشتباه اقتصادی بود ...
کرمان فردا   ۱۳۹۷/۰۶/۲۶ - ۲۱:۱۶    
رییس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: سهام صندوق فولاد به ثمن بخس در قراردادی که تخلف بوده واگذار شده در حالی که بانک رفاه حق واگذاری نداشته و باید این تخلف پیگرد قضایی شود و پرونده در سازمان بورس تشکیل شده است.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۷/۰۶/۲۶ - ۲۱:۱۳    
رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: سهام صندوق فولاد در قراردادی غیرقانونی به ثمن بخس واگذار شده و باید مورد پیگرد قضایی قرار گیرد.
هم نوا   ۱۳۹۷/۰۶/۲۶ - ۱۸:۴۸    
نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: علت 70 درصد التهاب در بازار ارز داخلی است.
اقتصادگردان   ۱۳۹۷/۰۶/۲۶ - ۱۶:۲۹    
سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس تاکید کرد که تمامی کارکنان دستگاه های اجرایی موضوع ماده 5 قانون مدیریت خدمات کشوری مشمول قانون منع به کار گیری بازنشستگان هستند.
خانه ملت   ۱۳۹۷/۰۶/۲۶ - ۱۵:۲۹    
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی قیمت بالای ارز را مانع بزرگی برای انجام فعالیت در بازارهای مختلف دانست.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۷/۰۶/۲۶ - ۱۵:۰۳    
رییس کمیسیون اقتصادی مجلس از نشست مشترک این کمیسیون با رئیس کل بانک مرکزی و هیئت رئیسه اتاق بازرگانی خبر داد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۷/۰۶/۲۶ - ۱۴:۳۹    
رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی از برگزاری نشست مشترک کمیسیون اقتصادی مجلس با بانک مرکزی و اتاق بازرگانی ایرانی برای اصلاح بخشنامه ارزی خبر داد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۷/۰۶/۲۶ - ۱۳:۳۷    
رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس در نامه ای به وزیر صمت و همچنین سرپرست وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی خواستار تسریع در اجرای قانون ممنوعیت به کارگیری بازنشستگان در این وزارتخانه ها و ارائه گزارش به کمیسیون اقتصادی شد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۷/۰۶/۲۶ - ۱۳:۰۰    
رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس معتقد است،گزینه های پیشنهادی برای وزارتخانه های کار و اقتصاد باید رویکرد اجرایی در اقتصاد داشته باشند.
اقتصادگردان   ۱۳۹۷/۰۶/۲۶ - ۱۲:۴۰    
رییس کمیسیون اقتصادی مجلس در نامه ای به وزاری صنعت، معدن و تجارت و تعاون، کار و رفاه اجتماعی درخواست کرد تا برنامه زمانبندی جهت منع همکاری بازنشستگان با این مجموعه سریعا اجرایی شود.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۷/۰۶/۲۶ - ۱۲:۳۶    
رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: افزایش نرخ سود سپرده های بانکی اولین اشتباه دولت بود و این کار یک ضربه بزرگ به اقتصاد کشور زد.
خانه ملت   ۱۳۹۷/۰۶/۲۶ - ۱۲:۱۹    
عضو هیات رئیسه کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت:راه اندازی صرافی پول های مجازی، در شرایط فعلی اقتصادی و این مقطع زمانی به صلاح اقتصاد نیست.
اقتصاد آنلاین   ۱۳۹۷/۰۶/۲۶ - ۱۲:۱۷    
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با انتقاد از آمار اعلام شده در مورد اشتغال زایی در پنج سال نخست فعالیت دولت فعلی، گفت: با توجه به موج بیکاری که در جامعه وجود دارد، آمار اعلام شده مبنی بر اشتغال زایی برای 2.5 میلیون نفر با واقعیات بازار کار همخوانی ندارد.