سه شنبه ۰۶ اسفندساعت ۲۰:۰۴Feb 2020 25

جدیدترین‌های «کمیسیون اقتصادی مجلس»

ایانا   ۳ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس و نماینده مردم شبستر در مجلس شورای اسلامی گفت: به گزینه پیشنهادی دولت برای وزارت جهادکشاورزی رای مثبت می دهم .
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به آخرین تحولات در خصوص لایحه بودجه سال 1399 گفت: بر اساس توافق انجام شده لایحه بودجه به جای دولت به کمیسیون تلفیق خواهد رفت و با شروع جلسات مجلس از هفته بعد، تا پایان سال لایحه بودجه در مجلس تعیین تکلیف می شود.
بانک مردم   ۶ ساعت پیش   + ۴ سایت دیگر  
پایگاه خبری تحلیلی بانک مردم: نماینده مردم مشهد در مجلس درباره تحقیق و تفحص های در دستور کار کمیسیون اقتصادی گفت: این کمیسیون در مورد تحقیق و تفحص مربوط به بانک شهر به دنبال اعمال ماده 234 قانون آیین نامه داخلی مجلس است. ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۱۲/۰۵ - ۱۳:۳۶   + ۲ سایت دیگر  
انعقاد پیمان های پولی دو و چند جانبه نقش مهمی در کاهش وابستگی به دلار دارد، اما این موضوع مورد توجه مجلس دهم نبود زیرا این نمایندگان نه تنها نظارتی بر اجرای ماده 13 قانون برنامه ششم توسعه انجام ندادند بلکه تنها طرح مرتبط نیز توسط کمیسیون اقتصادی مجلس رد شد.
ایبنا   ۱۳۹۸/۱۲/۰۵ - ۱۰:۳۹   + ۷ سایت دیگر  
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس بر ضرورت تلاش مستمر در جهت افزایش ارزش پول ملی تاکید کرد و گفت: مجلس حامی سیاست های بانک مرکزی در حوزه تعیین تکلیف وضعیت بازار است.
خانه ملت   ۱۳۹۸/۱۲/۰۴ - ۱۶:۲۰   + ۵ سایت دیگر  
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس می گوید هیچ کدام از مولفه های اقتصادی قیمت فعلی ارز را تایید نمی کند و سوداگران بزرگ اقتصادی اکنون در بخش های مختلف از جمله بازار ارز مشغول قیمت سازی هستند.
ایبنا   ۱۳۹۸/۱۲/۰۴ - ۰۹:۰۰   + ۶ سایت دیگر  
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس عنوان کرد: عملیات بازار باز می تواند ساماندهی مطلوبی در وضعیت بازار ارز ایجاد کند.
جام جم   ۱۳۹۸/۱۲/۰۳ - ۱۹:۱۸   + ۳ سایت دیگر  
با تصویب کمیسیون اقتصادی مجلس حذف سه صفر از پول وارد مرحله جدیدی شد.
عصر خودرو   ۱۳۹۸/۱۲/۰۳ - ۱۶:۲۵   + ۷ سایت دیگر  
عصر خودرو- عضو کمیسیون اقتصادی مجلس می گوید عده ای با استفاده از رانت های اطلاعاتی و به کارگیری ربات از خودروسازان خرید می کنند اما آن را در بازار و با قیمت های گزاف به فروش می رسانند.
عصر خودرو   ۱۳۹۸/۱۲/۰۳ - ۱۶:۱۰   + ۳ سایت دیگر  
عصر خودرو-عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: در طرح مالیات بر خانه های لوکس و ماشین های لاکچری به رشد تورم توجهی نشده است.
ایستا نیوز   ۱۳۹۸/۱۲/۰۳ - ۰۹:۵۰   + ۳ سایت دیگر  
ایستانیوز:لایحه اصلاح ماده یک قانون پولی و بانکی کشور (حذف چهار صفر از واحد پول ملی) در کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی تصویب شد.
شعار سال   ۱۳۹۸/۱۲/۰۳ - ۰۸:۰۶    
بررسی عملکرد کمیسیون اقتصادی مجلس در موضوع تحقیق و تفحص ها نشان می دهد که از مجموع 39 طرح تحقیق و تفحص در این کمیسیون تنها سه طرح مختومه شده و 2 طرح در دست بررسی است و 34 طرح هنوز در صف رسیدگی قرار دارد.
آنا   ۱۳۹۸/۱۲/۰۲ - ۱۰:۱۸   + ۱ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: هرچند گلایه هایی داریم، اما منافع کشور را بر منافع حزبی و جناحی برتری دادیم و اعلام کردیم در انتخابات شرکت می کنیم.
ایسنا   ۱۳۹۸/۱۲/۰۲ - ۱۰:۱۴   + ۱۵ سایت دیگر  
رییس کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه از روند بررسی صلاحیت ها گله مند هستیم، گفت: ولی به دلیل شرایط ویژه کشور و تلاش دشمنان که برای جلوگیری از برگزاری انتخابات با شکوه داشته اند، آمده ایم تا در انتخابات شرکت کنیم.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۱۲/۰۲ - ۰۳:۲۷   + ۱ سایت دیگر  
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: سرعت پیشرفت علم و فناوری در قالب استارتاپ ها و فعالیت شرکت های دانش بنیان توسط نخبگان دانشگاهی پتانسیلی است که باید دولت و مجلس از آنها حمایت کنند.
خبر فوری   ۱۳۹۸/۱۲/۰۱ - ۲۳:۳۳   + ۴ سایت دیگر  
رییس کمیسیون اقتصادی مجلس به نقل از یک مقام عالی امنیتی تعداد کشته های آبان را کمتر از 250 نفر اعلام کرد. رییس کمیسیون اقتصادی مجلس به نقل از یک مقام عالی امنیتی تعداد کشته های آبان را کمتر از 250 نفر اعلام کرد.
می متالز   ۱۳۹۸/۱۲/۰۱ - ۲۳:۱۸   + ۵ سایت دیگر  
می متالز - عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: بانک مرکزی برای کنترل رکود، تورم و رونق تولید و همچنین تحقق اهداف اقتصادی مانند ایجاد اشتغال، ثبات نرخ بهره، رشد اقتصادی، ثبات بازارهای مالی از سیاست بازار باز استفاده می کند.
برترین ها   ۱۳۹۸/۱۲/۰۱ - ۲۲:۵۱   + ۱۶ سایت دیگر  
روزنامه اعتماد نوشت: روز گذشته اعلام شد که پس از چند ماه بررسی و گمانه زنی، سرانجام نخستین چراغ سبز برای حذف چهار صفر از پول ملی از مجلس گرفته شده است ...
بولتن نیوز   ۱۳۹۸/۱۲/۰۱ - ۲۱:۴۵   + ۱ سایت دیگر  
از طرح ها و لوایح مربوط به مناطق آزاد در کمیسیون اقتصادی مجلس نشان می دهد که این کمیسیون به شکل عجیبی علاقه به بررسی...
گجت   ۱۳۹۸/۱۲/۰۱ - ۱۰:۵۲    
طرح حذف چهار صفر از پول ملی در 6 بهمن 98 به تصویب کمیسیون اقتصادی مجلس رسید و اکنون بانک مرکزی وظیفه دارد آن را ظرف مدت 2 سال به اجرا برساند. در تاریخ 15 دی 1397 بانک مرکزی بر اساس مطالعات بنیادین و بررسی تجربه های سایر کشورها در این حوزه ...
ساعت24   ۱۳۹۸/۱۲/۰۱ - ۰۸:۳۰   + ۳ سایت دیگر  
ساعت24 -دیروز روابط عمومی بانک مرکزی گزارش داد که این لایحه (حذف چهار صفر از واحد پول ملی) در کمیسیون اقتصادی مجلس تصویب شد.
برترین ها / دنیای اقتصاد   ۱۳۹۸/۱۱/۳۰ - ۱۷:۰۹   + ۱۹ سایت دیگر  
خبرگزاری ایسنا: در پی تصویب لایحه حذف چهار صفر از واحد پول ملی در کمسیون اقتصادی مجلس، بانک مرکزی موظف شده که ظرف مدت دو سال مقدمات اجرایی این قانون را با همکاری سایر دستگاه های اجرایی فراهم کند. ...
بازتاب   ۱۳۹۸/۱۱/۳۰ - ۱۷:۱۵   + ۲ سایت دیگر  
لایحه اصلاح ماده یک قانون پولی و بانکی کشور برای حذف چهار صفر از واحد پول ملی درکمیسیون اقتصادی مجلس تصویب شده که با تصویب نهایی در صحن مجلس، بانک مرکزی موظف است در مدت دو سال مقدمات اجرای این قانون را فراهم سازد. ...
اقتصادگردان   ۱۳۹۸/۱۱/۳۰ - ۱۶:۴۵   + ۱ سایت دیگر  
لایحه اصلاح ماده یک قانون پولی و بانکی کشور (حذف چهار صفر از واحد پول ملی) در کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی تصویب شد
سلام نو / خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۸/۱۱/۳۰ - ۱۶:۵۸   + ۲۱ سایت دیگر  
به گزارش سلام نو، در طول چند سال گذشته اقدامات مناسبی در خصوص توسعه کمّی و کیفی نظام های پرداخت الکترونیکی و افزایش اعتبار نظام پردازش چک صورت گرفته اما در خصوص نظام پرداخت نقدی به دلیل وجود نرخ های تورم بالا در دهه های گذشته و عدم بازبینی در ساختار پولی کشور ...
ایبنا   ۱۳۹۸/۱۱/۳۰ - ۱۵:۰۲   + ۸۴ سایت دیگر  
لایحه اصلاح ماده یک قانون پولی و بانکی کشور (حذف چهار صفر از واحد پول ملی) در کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی تصویب شد.
پارسینه   ۱۳۹۸/۱۱/۳۰ - ۱۴:۱۶   + ۲۱ سایت دیگر  
محمد حسن نژاد درباره رشد حدود 3هزار واحدی شاخص بورس طی روزهای گذشته گفت: بازار سرمایه ظرفیت جذب این میزان از نقدینگی را در بورس دارد و اکنون بجای ورود سرمایه ها به بازار ارز، طلا یا مسکن که تنها گرانی به دنبال دارد به حوزه بورس و بازار تولید وارد شده که بسیار مثبت است. ...
تدبیر و امید   ۱۳۹۸/۱۱/۲۹ - ۱۱:۳۷   + ۶ سایت دیگر  
طرح مالیات بر عایدی سرمایه در کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی بررسی و آبان 1397 با کلیات آن موافقت شد، اما در جریان بررسی جزییات طرح مذکور به دلیل وعده دولت برای ارائه ی لایحه ای جامع متوقف ماند، اما این لایحه تاکنون ارائه نشده و طرح مذکور نیز کماکان در کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی مانده است.
شما نیوز   ۱۳۹۸/۱۱/۲۸ - ۱۵:۲۴   + ۱ سایت دیگر  
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: بودجه 99 غیرواقعی و به دور از واقعیت بوده و در بودجه سال آینده، فروش بیش از 100 هزار میلیارد تومان اوراق و حدود 5/3 میلیارد دلار استقراض از صندوق توسعه پیش بینی شده است.
ایسنا   ۱۳۹۸/۱۱/۲۸ - ۰۳:۱۵   + ۷ سایت دیگر  
یک عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت که با زیرساخت های فعلی امکان ایجاد شفافیت در مورد هزینه تبلیغاتی کاندیداهای انتخابات مجلس وجود ندارد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۸/۱۱/۲۸ - ۰۰:۴۶   + ۲ سایت دیگر  
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: اولویت مجلس آینده باید حفظ عزت ملی باشد.
خبرگزاری تابناک   ۱۳۹۸/۱۱/۲۷ - ۱۹:۰۰    
بررسی عملکرد کمیسیون اقتصادی مجلس دهم بویژه در شرایط کنونی اقتصاد کشور، اهمیت دوچندانی یافته است. در همین راستا وطن امروز در گفت و گویی با وحید شقاقی شهری، اقتصاددان و استاد دانشگاه خوارزمی، کارنامه این کمیسیون را بررسی کرده است. ...
شعار سال   ۱۳۹۸/۱۱/۲۶ - ۲۱:۵۰   + ۱ سایت دیگر  
بررسی مدرک تحصیلی اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس دهم نشان می دهد که از بین 22 عضو این کمیسیون تنها دو اقتصاددان (دارای مدرک دکترای اقتصاد) حضور دارند، که گرایش دکترای این دو نفر هم کار و اقتصاد بین الملل است.
شعار سال   ۱۳۹۸/۱۱/۲۶ - ۱۱:۳۲   + ۱ سایت دیگر  
بار مسؤولیت کمیسیون اقتصادی مجلس با فشار تحریم ها و بی عملی دولت سنگین تر شده است و در این میان کارنامه این کمیسیون نشان می دهد نتوانسته از پس این بار سنگین بر آید و طرح ها و لوایح مهمی که برای بهبود اوضاع اقتصادی ضروری هستند، در راهروی کمیسیون اقتصادی گیر کرده اند.
ایبنا   ۱۳۹۸/۱۱/۲۶ - ۱۰:۳۹   + ۷ سایت دیگر  
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به اینکه بازار ارز در مدیریت جدید دوره پایدار و خوبی را طی می کند، بیان داشت: مدیریت صحیح توانسته نوسانات را به حداقل ممکن برساند.
قم فردا   ۱۳۹۸/۱۱/۲۴ - ۱۲:۴۷   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا ، سیدفرید موسوی عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در گفت وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، درباره مالیات جامعه فرهنگی در لایحه بودجه 99 با بیان اینکه فرهنگ نیازمند حمایت است ...
می متالز   ۱۳۹۸/۱۱/۲۳ - ۲۳:۵۹    
می متالز - عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: رشد شاخص سهام در بورس از دو مساله تاثیر می گیرد؛ یکی سود شرکت ها و دیگری دارایی شرکت ها است.
خانه ملت   ۱۳۹۸/۱۱/۲۳ - ۲۱:۲۳   + ۱ سایت دیگر  
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس معتقد است افراد و جریانات سیاسی نباید برای ورود به مجلس با سوءاستفاده از برخی ایرادات قوه مقننه، راه را برای خود هموار کنند.
پول نیوز   ۱۳۹۸/۱۱/۲۳ - ۱۲:۳۷    
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با انتقاد از روند عجیب افزایش خودرو های داخلی در ماه های منتهی به آخر سال گفت: متاسفانه دولت تسلیم دلالان و افرادی که تنها منفعت خود را در چپاول اموال مردم می بینند شده است.
به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از سنا؛ محمدرضا پور ابراهیمی داورانی درباره رشد شاخص بورس، گفت: اگرچه روند رو به رشد بازار سرمایه علامت مثبتی در اقتصاد کشور است اما علت اصلی افزایش شاخص سهام در هفته های گذشته، تغییر قیمت دارایی های شرکت های بورسی است. ...
خانه ملت   ۱۳۹۸/۱۱/۲۳ - ۱۰:۰۵   + ۲ سایت دیگر  
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس می گوید: درحالی رئیس جمهور، وزیر اقتصاد و رئیس بانک مرکزی بارها کنترل بازار ارز و تورم را به مردم وعده داده اند که همه ساله در پایان سال شاهد تورم هستیم و نابسامانی بازار ارز این تورم را بیشتر می کند.
دانا   ۱۳۹۸/۱۱/۲۳ - ۰۸:۴۳    
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه قبل از پیروزی انقلاب اسلامی، اقتصاد ایران، صنایع مهمی نداشت، گفت: امروز خودمان پالایشگاه و نیروگاه می سازیم و صادرات فنی مهندسی هم داریم که همه این ها دستاورد انقلاب اسلامی است.
پول نیوز   ۱۳۹۸/۱۱/۲۳ - ۰۸:۱۲   + ۱۰ سایت دیگر  
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس اخذ مالیات از ثروتمندان و هزینه کرد آن برای دهک های کم درآمد را براساس عدالت اجتماعی و قوانین نظام اقتصادی دانست.
هفته نامه عصر ارتباط   ۱۳۹۸/۱۱/۲۱ - ۱۵:۴۲   + ۱۰ سایت دیگر  
سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: ما در سامانه مالیاتی این پیش بینی را کرده ایم که هر دستگاه کارتخوانی باید شناسنامه دار بوده و فرد خواهان استفاده از آن باید فعال اقتصادی باشد. ...
آی تی آنالایز   ۱۳۹۸/۱۱/۲۱ - ۱۵:۳۷   + ۶ سایت دیگر  
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: راه اندازی سامانه فروش و واگذاری اموال مازاد بانک ها موجب شفافیت دارایی های دولت می شود. محمد حسن نژاد در گفت وگو با خانه ملت، با بیان اینکه راه اندازی سامانه فروش و واگذاری اموال مازاد بانک ها موجب شفافیت دارایی های دولت و ارزش افزوده می شود ...
اقتصاد آنلاین / شفقنا   ۱۳۹۸/۱۱/۲۱ - ۱۳:۳۹   + ۸ سایت دیگر  
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از خانه ملت، محمدحسین حسین زاده بحرینی رییس کمیته پولی و بانکی کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی درباره افزایش حقوق در سال 99 ...
خانه ملت   ۱۳۹۸/۱۱/۲۱ - ۰۹:۰۰   + ۵ سایت دیگر  
سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس می گوید راه اندازی سامانه جامع مالیاتی، ضریب خطا را تا 70 درصد پوشش داده و خطا در شناسایی مودیان مالیاتی به کمتر از 30 درصد می رسد اما از آنجا که در حال حاضر تنها 25 تا 35 درصد این سامانه اجرایی شده به درستی نمی توان برای اخذ مالیات اقدام کرد.
پدال نیوز   ۱۳۹۸/۱۱/۲۱ - ۰۸:۰۵   + ۶ سایت دیگر  
پدال نیوز: عضو کمیسیون اقتصادی مجلس معتقد است وزارت صنعت، معدن و تجارت و نهادهای نظارتی در برابر افزایش ساعتی قیمت خودرو سکوت کرده و سیاست و برنامه مشخصی برای مدیریت بازار چارچرخ ها ندارند.
بهار نیوز   ۱۳۹۸/۱۱/۲۰ - ۲۰:۵۲   + ۶ سایت دیگر  
گروه اقتصادی: عضو کمیسیون اقتصادی مجلس می گوید 50 درصد رشد بورس واقعی است زیرا علیرغم تحریم های بسیار آمریکا، تراز تجاری ایران در 9 ماهه نخست سال جاری مثبت شد.