یکشنبه ۰۳ تیرساعت ۱۸:۵۵Jun 2018 24
 

جدیدترین خبرهای «صنعت خودرو»

میهن صنعت   ۳ ساعت پیش    
صنعت خودرو در سال های آتی با تغییرات بزرگی همراه خواهد شد. فناوری عامل پیشران این تغییر خواهد بود و تا چند سال آینده خودروهای آینده و دنیای اطراف آن کاملاً متفاوت خواهند بود.
خانه ملت   ۴ ساعت پیش    
عضو هیات رئیسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس، گفت: نگاه آمریکا در تحریم صنعت خودرو بیکار کردن یک میلیون نفر شاغل در فضای تولید خودرو است تا فضای آشوب و اغتشاش را در کشور ایجاد کنند.
دنیای خودرو   ۷ ساعت پیش    
متاسفانه ضعف صنعت خودرو در طراحی و تولید خودروهای ارزان قیمت مناسب با تکنولوژی روز باعث شده است، باز هم شاهد ادامه تولید این خودروهای قدیمی باشیم ؛ ضعف بنیادین که در ساختار صنعت خودرو ما تنیده شده است و با سپری شدن سال ها هنوز نتوانسته ایم خودرو ارزان و مناسب با تکنولوژی نوین را طراحی و تولید کنیم .
دنیای خودرو   ۷ ساعت پیش    
کارشناسان عقیده دارند به دلیل اوضاع فعلی صنعت خودرو داخل، ساخت و تولید محصول جدید برای خودروسازان داخلی بسیار سخت خواهد بود چراکه ساخت خودرو جدید، نیازمند قالب و متریال جدید است.
دنیای خودرو   ۷ ساعت پیش    
پس از خروج آمریکا از برجام، شرایط ایجادشده در بخش تولید صنعت خودرو دشوارتر می شود. بر این اساس، نیاز به شکل گیری استراتژی های جدید در این حوزه احساس می شود.
اقتصاد آنلاین   ۹ ساعت پیش    
یک کارشناس صنعت خودرو با اشاره به ممنوع شدن واردات خودرو اظهار کرد: در پی این سیاست بازار خودرو مجددا ناپایدار شده و حدود 10 هزار نفر نیز بیکار می شوند.
پول نیوز   ۹ ساعت پیش    
کارشناس صنعت خودرو با بیان اینکه در لیست اعلام واردات آمبولانس هم ممنوع اعلام شده است، ادامه داد: تا زمانی که پراید در ایران تولید می شود نیاز به واردات آمبولانس احساس می شود با این کیفیت خودرو ها اگر آمبولانس وارد نمی کنید حداقل نش کش وارد کنید.
شعار سال   ۱۳۹۷/۰۴/۰۳ - ۰۳:۴۳    
از 15 مرداد تحریم های صنعت خودرو آغاز می شود. تحریم های جدید شامل قطعات و مواد اولیه خودرو است که حاکی از این است که این بار تحریم ها بسیار خشن و مهلک است.
دنیای اقتصاد   ۱۳۹۷/۰۴/۰۳ - ۰۰:۰۳    
دنیای اقتصاد : با خروج ایالات متحده آمریکا از برجام و بازگشت تحریم ها علیه صنعت خودرو از نیمه مرداد امسال، برخی خودروسازان خارجی در آستانه ترک ایران قرار گرفته اند و این در شرایطی است که سرنوشت چینی ها برای ماندن یا نماندن در خودروسازی کشور فعلا در ابهام قرار دارد.
اتحادیه طلا،جواهر و سکه تهران   ۱۳۹۷/۰۴/۰۳ - ۰۰:۰۰    
شواهد نشان می دهد که صنعت خودرو تحت حاکمیت یک جریان سیاسی در بدنه تصمیم گیر و مدیریتی، در حال تحول به نفع چند شرکت خاص است. شرکت هایی که منافع شان در حمایت سیاسی دولت، حذف رقبای بازار و پایین نگه داشتن تعرفه واردات قطعه است ...
ایسکانیوز   ۱۳۹۷/۰۴/۰۲ - ۱۳:۳۷    
نمایندگان مجلس شورای اسلامی معتقدند که وزیر صنعت در ارائه گزارش به کمیسیون صنایع در خصوص قراردادهای برجامی کوتاهی کرده است و باید در خصوص خروج شرکت های اروپایی از صنعت خودرو پاسخگو باشد.
فرادید   ۱۳۹۷/۰۴/۰۲ - ۱۳:۱۴    
صنعت خودرو ایران اردیبهشت ماه 97 را درحالی پشت سر گذاشت که تولید خودرو با رسیدن به مرز 137945 دستگاه به بیشترین حجم خود در این ماه نسبت به 6 سال اخیر رسید. خودروسازان در این ماه با رشدی 40 درصدی نسبت به اردیبهشت 96 موفق شدند به بیشترین حجم ممکن از تولید در ماه اردیبهشت از ابتدای سال 91 دست یابند.
بانک ویدئو نوداد   ۱۳۹۷/۰۴/۰۲ - ۱۳:۰۳    
موسسه خودروهای اکسپدیشن آمریکایی یا همان AEV سال های سال است که اقدام به ساخت خودروهای آفرود سرسخت و خشن می کند. این کمپانی آماده یک آینده آخرالزمانی می شود زیرا محصولات صنعت خودرو در حال تغییر هستند. جدیدترین پروژه این کمپانی AEV Recruit رم 1500 نام دارد. ...
محبی نژاد تاکید کرد: صنعت قطعه سازی ایران در سال های گذشته ثابت کرده که قادر است قطعاتی باکیفیت و با استانداردهای جهانی تولید کند. این شرکت ها در گذشته به شرکت هایی مانند بنز، ولوو، پژو، رنو و ... قطعه می فروختند .
بانک ویدئو نوداد   ۱۳۹۷/۰۴/۰۲ - ۰۹:۲۰    
داغ ترین خبرهای روز دنیای خودرو به همکاری ها با یکدیگر مربوط می شود؛ اما همکاری یک واژه بی روح نیست. همکاری بین خودروسازان می تواند با صرفه جویی های عظیمی همراه باشد و سودهای واقعی را کاملاً افزایش دهد. درست همان کاری که رنو-نیسان-میتسوبیشی انجام می دهند. ...
اتحادیه طلا،جواهر و سکه تهران   ۱۳۹۷/۰۴/۰۱ - ۲۳:۴۰    
با اجرایی شدن برجام صنعت خودرو با موج درخواست خودروسازان خارجی برای مشارکت در تولید و حضور در بازار ایران روبرو شد. خروج آمریکا از برجام و مواضع برخی شرکت های خارجی، سرنوشت خودرو های مشارکتی تولیدی در ایران را در ابهام قرار داده است. ...
فرصت امروز   ۱۳۹۷/۰۴/۰۱ - ۲۰:۱۸    
از آبان ماه سال گذشته و پس از روی کار آمدن مدیریت جدید در گروه خودروسازی سایپا ، این مجموعه توانسته موفقیت های بزرگی را در عرصه های مختلف تجربه کند. این گروه که پس از سال ها شاهد روی کار آمدن تیم مدیران خودرویی و آشنا به حوزه صنعت خودرو و قطعه سازی است، در چند ماه گذشته در زمینه های تولید، فروش ...
بانک ویدئو نوداد   ۱۳۹۷/۰۴/۰۱ - ۱۷:۱۷    
دهه 90 میلادی از جمله طلایی ترین دوران صنعت خودرو بوده است، خودروهای اسپورت و قدرتمند ژاپنی، تکنولوژی های گرفته شده از فرمول 1 و پیشرانه های تنفس طبیعی و توربوی فوق العاده... ...
پدال نیوز   ۱۳۹۷/۰۴/۰۱ - ۱۶:۲۴    
پدال نیوز: به گفته کارشناس صنعت خودرو دستگاه های خنک کننده خودرو، موتورهای احتراق داخلی یا هوا خنک هستند که یک سیال خنک کاری مانند آب یا هوا فرآیند خنک کاری خودرو را انجام می دهد.
بورس نیوز   ۱۳۹۷/۰۴/۰۱ - ۱۴:۴۵    
سود کسب شده خبهمن عمدتا از محل سرمایه گذاری در سهام شرکت های تولید کننده و ارائه خدمات صنعت خودرو است، بنابراین تحریم های احتمالی علیه این صنعت می تاند منجر به افت احتمالی سود این شرکت ها در ماه های آینده شود.
دنیای خودرو   ۱۳۹۷/۰۴/۰۱ - ۱۳:۰۵    
باید تمرکز بیشتری بر تعمیق داخلی سازی صورت گیرد زیرا هر چقدر عمق داخلی سازی قطعات را افزایش دهیم، صنعت خودرو راحت تر می تواند به حیات خود ادامه دهد.
دنیای خودرو   ۱۳۹۷/۰۴/۰۱ - ۱۲:۳۵    
سال هاست به صنعت خودرو ایراد گرفته می شود نتوانسته آنطور که باید به توسعه و پیشرفت برسد. در ظاهر این حرف بسیار صحیح است. چراکه وقتی صنعت خودرو در کشورمان را با صنعت خودرو در چین و کره مقایسه می کنیم، متوجه می شویم به لحاظ توسعه وکسب تکنولوژی بسیار عقب هستیم.
پدال نیوز   ۱۳۹۷/۰۴/۰۱ - ۰۹:۴۲    
پدال نیوز: مهلت حضور خودروسازان طرف قرارداد با ایران تا هشتم مردادماه عنوان شده و هنوز مشخص نیست پس از آن روز صنعت خودرو ایران بدون حضور خارجی ها، چگونه خواهد شد؛ اما آنچه صاحبنظران می گویند، نیاز به مشارکت و تقویت صنعت خودروسازی در بخش تولید و واردات خودرو است ...
برترین ها   ۱۳۹۷/۰۴/۰۱ - ۰۶:۳۹    
مجله دانشمند - خشایار مریدپور: در آستانه ورود تسلا به حوزه تولید انبوه با مدل 3، شاهد تکاپوی سازندگان شناخته شده برای نماندن زیر آوار این زلزله بزرگ هستیم. کافی است نگاهی به آخرین محصول سواری تسلا، یعنی رودستر نسل بعد داشته باشید تا متوجه فاصله فناوری بین خودروهای الکتریکی و بنزینی شوید ...
دیجیاتو   ۱۳۹۷/۰۳/۳۱ - ۲۰:۱۲    
امروزه استفاده از پهپادها رو به گسترش بوده و این وسایل پرنده عمدتا کوچک مدام کاربردهای جدیدی پیدا می کنند. ظاهرا قرار است در آینده نزدیک پای پهپادها به صنعت خودرو نیز باز شده و نقشی مثبت در ارتقای کیفیت حمل و نقل داشته باشند. ...
اقتصاد نیوز   ۱۳۹۷/۰۳/۳۱ - ۱۹:۴۹    
اقتصادنیوز: گرچه آینده پنج همکار چینی صنعت خودرو ایران با توجه به همکاران اروپایی و آمریکایی آنها تا حدی مبهم است، اما نمی توان کاملا نسبت به آینده ناامید بود.
اخبار شیروان   ۱۳۹۷/۰۳/۳۱ - ۱۳:۰۸    
اقتصاد صنعت - یک کارشناس صنعت خودرو معتقد است: تا زمانی که فاصله معناداری در قیمت کارخانه و بازار وجود دارد، خروج سفته گری غیرممکن است. به عبارتی، تمام فروشندگان اعم از واردکننده و تولیدکننده باید مجاز به عرضه در حاشیه بازار باشند و دستورالعمل های قیمت گذاری تمامی کالاها جز کالاهای اساسی باید ملغی ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۷/۰۳/۳۱ - ۱۲:۴۴    
قائم مقام وزیر صنعت ، معدن و تجارت در سفر به مشگین شهر از ابلاغ سیاست های جدید راهبردی برای صنعت خودرو کشور خبر داد .
اتحادیه طلا،جواهر و سکه تهران   ۱۳۹۷/۰۳/۳۱ - ۱۲:۴۱    
پدال نیوز- صنعت خودرو به عنوان صنعتی پیشران که سهم بالایی در ارزش افزوده بخش صنعت و همچنین تولید ناخالص داخلی دارد، همواره بیشترین اظهارنظر را به خود دیده است ...
آفتاب نیوز   ۱۳۹۷/۰۳/۳۱ - ۱۲:۲۳    
شدیدترین حملات به خودروساز30هزار میلیاردتومانی از کجا آب می خورد؟چرا عده ای طی چند ماه اخیر تا این حد سازمان یافته دست به دامان رسانه های غیررسمی مخالف حاکمیت علیه تیم مدیریتی سایپا شده اند؟