یکشنبه ۱۰ فروردینساعت ۲۳:۵۰Mar 2020 29

جدیدترین‌های «قطعه سازان»

 
انجمن سازندگان قطعات و مجموعه های خودرو در نامه ای خطاب به وزیر صمت، وزیر بهداشت، استاندار تهران و رییس ستاد مقابله با ویروس کرونا، خواستار تعطیلی کلیه خطوط تولید خودروسازان تا اوایل اردیبهشت ماه به جهت جلوگیری از شیوع بیشتر ویروس کرونا شد.
خبرگزاری تابناک   ۱۳۹۹/۰۱/۰۹ - ۱۸:۲۰   + ۲ سایت دیگر  
امیرحسن کاکایی معتقد است: در دو سال گذشته با سیاست گذاری های غلط از جمله قیمت گذاری دستوری به شدت اقتصاد خودروسازان دچار مشکل شده و دو خودروساز بزرگ هم اکنون بالای 30 هزار میلیارد تومان زیان انباشته دارند ...
رییس انجمن صنایع همگن قطعه سازی قیمت گذاری دستوری را عامل اصلی نابودی صنعت قطعه و خودرو در سال 98 دانست و تاکید کرد: دولت باید دست از لجاجت بر سر این سیاست بردارد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۱/۰۹ - ۱۶:۱۴   + ۸ سایت دیگر  
در یک سال اخیر با توجه به مشکلات ناشی از تحریم ها؛ وزارت صمت تصمیم به برگزاری میزهای تعمیق ساخت داخل در صنعت خودرو با همکاری قطعه سازان و خودروسازان گرفت ...
روزنامه کسب و کار   ۱۳۹۹/۰۱/۰۹ - ۱۲:۵۴    
کسب و کار نیوز- دبیر انجمن صنایع همگن نیرو محرکه و قطعه سازان بر لزوم تشکیل کمیته ملی خودرو برای لازم الاجرا شدن تصمیم های خودرویی کشور در راستای تحقق شعار جهش تولید در صنایع خودرو و قطعه سازی تاکید کرد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۱/۰۹ - ۱۰:۰۲   + ۱۲ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- دبیر انجمن صنایع همگن نیرو محرکه و قطعه سازان بر لزوم تشکیل کمیته ملی خودرو برای لازم الاجرا شدن تصمیم های خودرویی کشور در راستای تحقق شعار جهش تولید در صنایع خودرو و قطعه سازی تاکید کرد.
کارگر نیوز   ۱۳۹۹/۰۱/۰۸ - ۱۶:۰۳   + ۱ سایت دیگر  
قطعه سازان به منظور تحقق برنامه های ایران خودرو در سال جهش تولید اعلام آمادگی کردند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۱/۰۸ - ۰۰:۲۵   + ۴ سایت دیگر  
بدهی چند هزار میلیارد تومانی خودروسازان به قطعه سازان مشکلاتی را به وجود آورده که بر صنعت خودرو هم تأثیر گذار بوده است.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۱/۰۷ - ۱۰:۱۸   + ۱۵ سایت دیگر  
سال 98 برای صنعت خوردوسازی کشور، سالی سخت و پر از بالا و پایین بود. بارها تا مرز ورشکستگی و واگذاری سهام هایشان پیش رفتند اما در نهایت با تزریق تسهیلات، همت قطعه سازان و تدابیری توانستند یکبار دیگر از مرز نابودی فاصله گیرند و تیراژهای تولید را افزایش دهند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۱/۰۶ - ۱۶:۲۶   + ۱ سایت دیگر  
رئیس انجمن قطعه سازان خودرو گفت: پرداخت به موقع پول قطعه سازان بر روند جهش تولید مؤثر است.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۱/۰۶ - ۱۰:۰۷   + ۹ سایت دیگر  
سال 98 برای صنعت قطعه سازی ایران، سالی پردردسر از جهت وصول مطالباتشان از خودروسازان بزرگ و تسهیلات وعده داده شده بود. در حقیقت مدام فعالان این صنعت به دنبال جذب نقدینگی مورد نیاز بودند تا بتوانند به حیات خود ادامه دهند.
اقتصاد آنلاین / بازتاب   ۱۳۹۹/۰۱/۰۵ - ۱۳:۳۰   + ۴۷ سایت دیگر  
گروه صنعتی ایران خودرو با تدوین برنامه ها و راهبردهایی مبتنی بر نهضت ساخت داخل در تولید، با مشارکت تامین کنندگان داخلی، شعار سال 99تعیین شده از سوی مقام معظم رهبری را محقق و سبب جهش تولید در صنعت خودرو کشور خواهد شد.
فلزات آنلاین   ۱۳۹۹/۰۱/۰۵ - ۱۴:۵۹    
مدیرعامل شرکت تولیدی صنعتی براتی گفت: یکی از عوامل موثر در افزایش کیفیت و دوام قطعات خودروی تولید داخلی، استفاده از مواد اولیه با کیفیت وارداتی است که این امر می تواند به بهینه سازی تولید نیز کمک کند؛ در این راستا دولت با ایجاد سهولت در واردات می تواند به قطعه سازان در این زمینه یاری رساند.
بانک صادرات ایران   ۱۳۹۹/۰۱/۰۳ - ۱۷:۲۴   + ۱۶ سایت دیگر  
عضو هیات مدیره انجمن قطعه سازان خودرو مطرح کرد: اگر طرح طراوت بانک صادرات بتواند تولیدکنندگان را در زمینه نرخ سود و مدت بازپرداخت قانع کند، مطمئنا تولیدکنندگان از این طرح استقبال می کنند. ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۱/۰۱ - ۲۲:۰۴   + ۲ سایت دیگر  
عضو هیئت مدیره انجمن صنایع همگن قطعه سازان گفت: برخی از نوسانات به دلیل تحریم ها و برخی به دلیل مشکلات مالی بود چرا که نقدینگی تزریق نشد.
تحلیل بازار   ۱۳۹۸/۱۲/۲۸ - ۱۹:۳۹    
اهواز - رئیس انجمن سازندگان تجهیزات نفت، گاز و پتروشیمی خوزستان گفت: با تلاش های مشترکی که از سوی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی خوزستان صورت گرفت، پرداخت مطالبات قطعه سازان توسط شرکت ملی حفاری ایران آغاز شد.
تحلیل بازار   ۱۳۹۸/۱۲/۲۸ - ۱۹:۳۰    
اهواز - رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی اهواز از آغاز فرآیند دریافت مطالبات قطعه سازان از شرکت ملی حفاری ایران بعد از دو سال خبر داد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۸/۱۲/۲۸ - ۱۶:۰۱   + ۲ سایت دیگر  
محبی نژاد گفت: تنها 15 درصد مصوبه شورای پول و اعتبار به قطعه سازان پرداخت شده است.
ایسنا   ۱۳۹۸/۱۲/۲۸ - ۱۴:۳۹   + ۲۰ سایت دیگر  
طبق اعلام دبیر انجمن صنایع همگن قطعه سازی، با تلاش های صورت گرفته و سرعت گرفتن تزریق تسهیلات در روزهای اخیر، بالاخره 70 درصد تسهیلات شورای پول و اعتبار پرداخت و بدهی معوق خودروسازان به قطعه سازان کوچک پرداخت شد، اما هنوز با قطعه سازان بزرگ تسویه کامل صورت نگرفته است.
خبر خودرو   ۱۳۹۸/۱۲/۲۸ - ۱۰:۳۲   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش خبرخودرو، رئیس هیات مدیره انجمن قطعه سازان خراسان رضوی ضمن بیان مزایا و چالش های ناشی از ممنوعیت واردات در صنعت قطعه سازی قیمت گذاری دستوری را بزرگ ترین ضربه به اقتصاد کشور دانست.
خودرو   ۱۳۹۸/۱۲/۲۸ - ۰۷:۴۲   + ۶ سایت دیگر  
اظهارات این منبع آگاه در شرایطی مطرح می شود که با شیوع ویروس کرونا در کشور، پروازها از مبدا چین و به مقصد این کشور بسیار محدود شده و این موضوع روند تامین قطعات موردنیاز خودروسازان و مواد اولیه مصرفی قطعه سازان را مختل کرده است ...
دنیای اقتصاد   ۱۳۹۸/۱۲/۲۸ - ۰۰:۲۷   + ۷ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد : در شرایطی به آخرین روزهای سال نزدیک می شویم که قطعه سازان همچنان در بیم و امید پرداخت بخشی از بدهی خود از سوی خودروسازان از مسیر مصوبه شورای پول و اعتبار هستند.
تدبیر و امید   ۱۳۹۸/۱۲/۲۷ - ۲۲:۳۲   + ۱۴ سایت دیگر  
دبیر انجمن سازندگان قطعات و مجموعه های خودرو از پرداخت کامل سهم ایران خودرو از تسهیلات شورای پول و اعتبار به زنجیره تامین این خودروساز خبر داد. به گزارش ایکوپرس، مازیار بیگلو در این باره گفت: امروز 26 اسفندماه و در آخرین ساعات کاری سال 98 ...
دبیر انجمن سازندگان قطعات و مجموعه های خودرو از پرداخت چهار هزار و 200 میلیارد تومان از مجموع پنج هزار میلیارد تومان (در مجموع 84 درصد) از تسهیلات وعده داده شده به قطعه سازان تا پایان روز گذشته (دوشنبه) خبر داد.
عصر خودرو   ۱۳۹۸/۱۲/۲۷ - ۱۰:۴۰   + ۳ سایت دیگر  
عصر خودرو- دبیر انجمن سازندگان قطعات و مجموعه های خودرو از پرداخت چهار هزار و 200 میلیارد تومان از مجموع پنج هزار میلیارد تومان (در مجموع 84 درصد) از تسهیلات وعده داده شده به قطعه سازان تا پایان روز گذشته (دوشنبه) خبر داد.
ایرنا   ۱۳۹۸/۱۲/۲۷ - ۱۰:۲۳   + ۹ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- دبیر انجمن سازندگان قطعات و مجموعه های خودرو از پرداخت چهار هزار و 200 میلیارد تومان از مجموع پنج هزار میلیارد تومان (در مجموع 84 درصد) از تسهیلات وعده داده شده به قطعه سازان تا پایان روز گذشته (دوشنبه) خبر داد.
ایرنا   ۱۳۹۸/۱۲/۲۶ - ۱۶:۴۳   + ۸ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- در روزهایی که کل کشور با موضوع ویروس کرونا و شیوع گسترده آن مواجه شده و همه ارکان کشور به نوعی درگیر آن شده است، قطعه سازان نیز در حد توان خود به تامین برخی اقلام ضد کرونا و کمک های نقدی پرداختند.
روزنامه مردم سالاری   ۱۳۹۸/۱۲/۲۶ - ۱۶:۳۶   + ۴۵ سایت دیگر  
دبیر انجمن سازندگان قطعات و مجموعه های خودرو گفت: در ادامه تلاشها و تدابیر مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا برای حفظ و تثبیت تیراژ تولید، تمام مطالبات 120 روزه زنجیره تامین این گروه خودروسازی به قطعه سازان پرداخت شده است
خبر آنلاین   ۱۳۹۸/۱۲/۲۶ - ۱۳:۳۵    
رئیس انجمن قطعه سازان خودروی استان قزوین: باید سیاست بانک ها در پرداخت تسهیلات و بهره بانکی در بخش صنعت و تولید اصلاح اساسی شود.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۸/۱۲/۲۶ - ۰۹:۱۸   + ۲۰ سایت دیگر  
دبیر انجمن سازندگان قطعات و مجموعه های خودرو، از قول خودروسازان برای پرداخت مطالبات قطعه سازان تا پایان هفته جاری خبر داد و گفت: در این صورت، تولیدات قطعات خودرو از سال 99 بهبود خواهد یافت.
خودرو تک   ۱۳۹۸/۱۲/۲۵ - ۱۴:۴۴   + ۳ سایت دیگر  
دولت به جای پرداخت این تسهیلات، بهتر است دست از قیمت گذاری خودرو بردارد.سعید صبوری، خزانه دار و عضو هیات مدیره انجمن صنایع همگن نیرو محرکه و قطعه سازان اظهار کرد: با توجه به شرایط فعلی اگر صنعت خودرومتوقف هم نشود تعداد خودروهای ناقص کف پارکینگ کارخانه مجدد زیاد خواهد شد. ...
روزنامه مردم سالاری   ۱۳۹۸/۱۲/۲۴ - ۱۵:۲۶   + ۳ سایت دیگر  
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام اظهار کرد: تا پایان سال 99 پلتفرم مشترک ایران خودرو و سایپا ارایه خواهد شد و این نشان از توان خودروسازان و قطعه سازان ما دارد.
ایرنا   ۱۳۹۸/۱۲/۲۴ - ۱۴:۰۳   + ۱۶ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت که تا پایان سال 99 پلتفرم مشترک ایران خودرو و سایپا ارایه خواهد شد و این نشان از توان خودروسازان و قطعه سازان کشور دارد.
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام اظهار کرد: تا پایان سال 99 پلتفرم مشترک ایران خودرو و سایپا ارایه خواهد شد و این نشان از توان خودروسازان و قطعه سازان ما دارد.
روزنامه کسب و کار   ۱۳۹۸/۱۲/۲۴ - ۱۲:۴۴   + ۲ سایت دیگر  
کسب و کار نیوز- یک کارشناس صنعت خودرو معتقد است که باتوجه به حجم دخالتهای دولت در امور خودروسازان، حتی اگر وعده مجدد داده شده برای پرداخت تسهیلات 5000 میلیاردی محقق شود، پرداخت با تاخیر آن نیز گره مشکلات این صنعت و به تبع مشکلات قطعه سازان را حل نخواهد کرد.
ایسنا   ۱۳۹۸/۱۲/۲۴ - ۰۸:۱۹   + ۲۶ سایت دیگر  
یک کارشناس صنعت خودرو معتقد است که باتوجه به حجم دخالتهای دولت در امور خودروسازان، حتی اگر وعده مجدد داده شده برای پرداخت تسهیلات 5000 میلیاردی محقق شود، پرداخت با تاخیر آن نیز گره مشکلات این صنعت و به تبع مشکلات قطعه سازان را حل نخواهد کرد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۸/۱۲/۲۳ - ۲۲:۰۱   + ۲ سایت دیگر  
تخم مرغ ارزان شد، بدهی خودروساز ها به قطعه سازان و کنترل مسافران در مبادی خروج و ورود شهر ها از اخبار اقتصادی امروز است.
ایرنا   ۱۳۹۸/۱۲/۲۳ - ۱۶:۰۱   + ۸ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- سخنگوی انجمن سازندگان قطعات و مجموعه های خودرو گفت: ایران خودرو و سایپا در روزهای اخیر دو هزار و 800 میلیارد تومان از بدهی خود به قطعه سازان را از طریق تسهیلات دریافتی، پرداخت کردند.
خبر خودرو   ۱۳۹۸/۱۲/۲۳ - ۱۲:۴۰   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش خبرخودرو، عضو هیات مدیره انجمن همگن قطعه سازان استان تهران ضمن اشاره به تبعات قیمت گذاری مواد اولیه بر مبنای نرخ های جهانی به مسائل ناشی از تحریم در صنعت خودروی کشور پرداخت.
خبرگزاری صنایع   ۱۳۹۸/۱۲/۲۳ - ۰۹:۳۵   + ۲ سایت دیگر  
سرانجام سریال پرماجرای پرداخت مطالبات قطعه سازان در سال رونق تولید، پرداخت حدود یک دهم از 10هزار میلیارد تومان تسهیلات مصوب است. *** سریال پرداخت مطالبات و معوقات قطعه سازان ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۸/۱۲/۲۳ - ۰۵:۳۲   + ۸ سایت دیگر  
رعنایی گفت: خودروسازان 10 هزار میلیارد تومان به قطعه سازان مطالبات دارند که دولت تسهیلاتی را طی مصوبه برای خودروسازان جهت پرداخت بدهی هایشان در نظر گرفت.
دنیای خودرو   ۱۳۹۸/۱۲/۲۳ - ۰۳:۰۴   + ۲ سایت دیگر  
در پایان سال گذشته، مطالبات قطعه سازان 18هزارمیلیاردتومان بود و امسال با این افزایش روبه رو شده است. دلیل اول این موضوع، افزایش چشمگیر تولید بوده و دلیل دوم آن افزایش قیمت قطعات است. سومین دلیل نیز عدم توان خودروساز در پرداخت بدهی به قطعه ساز است
در پی نرسیدن تسهیلات 5000 میلیارد تومانی به قطعه سازان، یک عضو هیات مدیره انجمن صنایع همگن قطعه سازی گفت: ارائه چنین وامهای با بهره ای که با اما و اگر هم همراه می شود، بی فایده است. دولت به جای پرداخت این تسهیلات، بهتر است دست از قیمت گذاری خودرو بردارد.
خبر خودرو   ۱۳۹۸/۱۲/۲۲ - ۰۹:۳۵    
به گزارش خبرخودرو، عضو هیات مدیره انجمن سازندگان قطعات و مجموعه های خودرو از آغاز ارائه تسهیلات 5 هزار میلیارد تومانی به قطعه سازان خبر داد.
دنیای اقتصاد   ۱۳۹۸/۱۲/۲۲ - ۰۰:۱۸   + ۱۳ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد : اهم اخبار خودرویی این هفته را هشدار قطعه سازان مبنی بر توقف تولید ، افزایش تیراژ محصولات تجاری و احتمال آزادسازی واردات خودرو تشکیل داده اند که آنها را مرور می کنیم:
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۸/۱۲/۲۱ - ۰۰:۲۵   + ۷ سایت دیگر  
این روز ها قطعه سازان به عنوان اصلی ترین فاز صنعت، با معضل تسهیلات بانکی مواجه شده اند.
فلزات آنلاین   ۱۳۹۸/۱۲/۲۰ - ۱۸:۴۵   + ۸ سایت دیگر  
عضو انجمن صنایع همگن نیرو محرکه و قطعه سازان گفت: مسئولان سیستم بانکی ما با سخت گیری بسیار و عدم تمایل به اجرا و نیز اخذ سپرده های سنگین، مصوبه تامین مالی خودروسازی زمان را به نفع توقف خطوط تولید در سال آینده تلف می کنند.
تحلیل بازار   ۱۳۹۸/۱۲/۲۰ - ۱۶:۱۸   + ۱۳ سایت دیگر  
مدیرکل دفتر سرمایه گذاری و تأمین منابع مالی وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: با اقدامات صورت گرفته برای تامین مالی شرکت های خودرو سازی، روند پرداخت مطالبات قطعه سازان از این شرکت ها سرعت بیشتری پیدا می کند.
اکو فارس   ۱۳۹۸/۱۲/۲۰ - ۱۶:۰۷   + ۳ سایت دیگر  
اکوفارس: رئیس انجمن صنایع همگن نیرو محرکه و قطعه سازان گفت: ایران خودرو در روزهای گذشته حدود هزار و 300 میلیارد تومان تسهیلات از مجموع دو هزار و 500 میلیارد تومان سهم خود را به قطعه سازان پرداخت کرد.