دوشنبه ۲۸ آبانساعت ۲۱:۲۳Nov 2018 19

جدیدترین‌های «کمیسیون صنایع و معادن مجلس»

ایکنا   ۳ ساعت پیش    
گروه اقتصادی- رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گفت: ارز دولتی باعث ایجاد رانت و فساد و هزاران بلای خانمان سوز دیگر شده است بنابراین باید فکری برای رهایی از وابستگی واحدهای تولیدی و صنعتی به این ارز شود.
اقتصاد آنلاین   ۷ ساعت پیش    
اقتصادآنلاین - المیرا اکرمی؛ حمیده زرآبادی در گفت و گو با خبرنگار پارلمانی اقتصادآنلاین اظهار کرد: با توجه به وضعیت تحریم ها، برخی مشکلات موجود و بحث حمایت از تولید داخلی به عنوان یک استراتژی که مدنظر دولت است، چندی پیش مسئولان تصمیم به ممنوعیت واردات خودرو گرفتند. ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۰ ساعت پیش    
نائب رئیس کمیسیون صنایع و معادن گفت: کنترل بازار خودرو به صورت دستوری امکان پذیر نیست، باید به عواملی مثل منابع، تقاضا و قدرت خرید مردم توجه کرد. فریدون احمدی نائب رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در گفت وگو با خبرنگار مجلس گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان ...
ایسنا   ۱۳۹۷/۰۸/۲۷ - ۲۱:۰۹    
سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس از مطرح شدن اصلاح قیمت خودرو توسط خودروسازان و قطعه سازان و عزم ستاد تنظیم بازار برای بررسی این پیشنهاد خبر داد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۷/۰۸/۲۷ - ۱۹:۲۲    
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: در نشست امروز با بررسی لایحه اصلاح ماده19 قانون رسیدگی به تخلفات رانندگی، الزام استفاده از صندلی کودک برای کودکان خردسال به تصویب رسید.
انتخاب   ۱۳۹۷/۰۸/۲۷ - ۱۸:۲۰    
سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت که در جلسه امروز کمیسیون لایحه دولت درباره اجباری شدن استفاده از صندلی کودک برای سرنشینان عقب مورد بررسی قرار گرفت.طبق این مصوبه و رأی اکثریت اعضای کمیسیون، استفاده از صندلی کودک در صندلی عقب خودرو برای حفظ ایمنی بیشتر کودکان اجباری شد.
روزنامه نصف جهان   ۱۳۹۷/۰۸/۲۷ - ۱۷:۵۱    
اعتماد آنلاین: سیده حمیده زرآبادی عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با اشاره به راه حل های فائق آمدن بر شرایط تحریم، گفت: احساس اتحاد و وحدت باید از همه دستگاه های اجرایی کشور شنیده شود و تا زمانی که این اتفاق در داخل حاکمیت نیفتد نمی توان شاهد انسجام و همبستگی به ویژه در انعکاس بین المللی آن باشیم ...
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۷/۰۸/۲۷ - ۱۷:۳۱    
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گفت: استفاده از ظرفیت های بازار سرمایه در توسعه صنایع ریلی، بسیار مؤثر و کارآمد است.
خانه ملت   ۱۳۹۷/۰۸/۲۷ - ۱۶:۴۱    
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی، گفت: قیمت های جدید خودرو طی امروز و فردا اعلام نمی شود، روز گذشته جلسه ای در دفتر وزیر صنعت، معدن و تجارت برگذار شد.
بورس نیوز   ۱۳۹۷/۰۸/۲۷ - ۱۵:۴۶    
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گفت: برای ایجاد رقابت پذیری و عدم وجود انحصار در بازار خودرو باید اقدام اساسی صورت بگیرد.
پایگاه اطلاع رسانی رادیو   ۱۳۹۷/۰۸/۲۷ - ۱۵:۱۰    
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گفت: افزایش قیمت خودرو باید متناسب و منطقی باشد.
خانه ملت   ۱۳۹۷/۰۸/۲۷ - ۱۲:۳۲    
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس از کاهش 70درصدی قدرت خرید خبر داد و گفت: دولت ستاد پدافند غیرعامل اقتصادی را راه اندازی کند.
خبر خودرو   ۱۳۹۷/۰۸/۲۷ - ۱۲:۱۴    
به گزارش خبرخودرو، عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در خصوص آزادسازی قیمت خودرو اظهار داشت: در شرایط فعلی موافق آزادسازی قیمت خودرو نیستم زیرا لازمه آزادسازی قیمت ها وجود فضای رقابتی است که در نتیجه واردات خودرو با تعرفه مناسب امکان پذیر است.
دانا   ۱۳۹۷/۰۸/۲۷ - ۰۹:۰۱    
عضو هیئت رئیسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی، اشتباه در ترجمه CFT را به معنای این دانست که دولت به دنبال کلاهبرداری از مجلس است و گفت: ابطال آرای طرح باید در صحن علنی مجلس مطرح شود.
دیار آفتاب   ۱۳۹۷/۰۸/۲۷ - ۰۸:۲۴    
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با اشاره به اینکه نمایندگان با افزایش قیمت خودرو موافق نیستند گفت: احتمالاً وزارتخانه نیز با در نظر گرفتن شرایط سخت مردم و عدم قدرت خرید، قیمت خودرو را افزایش ندهد.
می متالز   ۱۳۹۷/۰۸/۲۶ - ۲۳:۲۴    
می متالز - طی حکمی از سوی وزیر صنعت، معدن و تجارت شهریار طاهرپور که عضو هیأت عامل و معاون نوسازی و بهره برداری ایدرو، معاون حقوقی و امور مجلس وزارت صمت، عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی بود به عنوان رییس هیات عامل ایدرو منصوب شد.
مردم نیوز   ۱۳۹۷/۰۸/۲۶ - ۲۰:۲۷    
مردم نیوز : محمدرضا منصوری، عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با اشاره به اخبار منتشر شده درباره احتمال افزایش قیمت خودرو از سوی خودروسازان، اظهار داشت: این اقدام قطعاً باعث افزایش نارضایتی مردم می شود. ...
گجت   ۱۳۹۷/۰۸/۲۶ - ۱۸:۲۶    
تولید محصولات رنو توسط سایپا به دلیل تامین نشدن قطعات مورد نیاز امکان ندارد. این خبر را نایب رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس اعلام کرد و گفت سایپا برای عمل به تعهدات مشتریان بر اساس قرارداد اقدام خواهد کرد. ...
اقتصاد آنلاین   ۱۳۹۷/۰۸/۲۶ - ۱۵:۲۷    
اقتصادآنلاین - المیرا اکرمی؛ سعید باستانی در گفت و گو با خبرنگار پارلمانی اقتصادآنلاین با تاکید بر اینکه باید یک بار برای همیشه در مورد مالکیت و سهام دولت در خودروسازی ها تعیین تکلیف شود ...
دیار آفتاب   ۱۳۹۷/۰۸/۲۶ - ۱۳:۱۱    
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: به خاطر استفاده این چندروزه نیروگاه شازند از مازوت و زیر پا گذاشتن دستور قاطع رئیس جمهور، در صحن علنی مجلس به وزیر نیرو تذکر خواهم داد.
روزنامه اصفهان زیبا   ۱۳۹۷/۰۸/۲۶ - ۱۱:۰۱    
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: صادرات مواد خام معدنی اکیدا ممنوع نیست، اما مصارف مورد نیاز داخل کشور در اولویت قرار دارند، این میزان کارخانه فعال در صنعت آهن از جمله کنسانتره، آهن اسفنجی، گندله و ذوب به واسطه مزیت سنگ آهن موجود در کشور ایجاد شده است ...
روزنامه اصفهان زیبا   ۱۳۹۷/۰۸/۲۶ - ۱۱:۰۱    
نایب رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس اظهار کرد: امیدواریم طرح هایی که وزیر صنعت، معدن و تجارت برای صنعت خودرو در نظر گرفته اند اثربخش شود، مشکلات حوزه خودرو در ماه های اخیر به گونه ای بود که کل ماهیت وزارت صنعت، معدن و تجارت را زیر سوال برد و این موضوع باعث شد تا وزیر جدید صنعت ...
خانه ملت   ۱۳۹۷/۰۸/۲۶ - ۱۰:۳۹    
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس می گوید دولت برای کاهش هزینه های کشور در سال آینده نمی تواند نسبت به هزینه های اجتناب ناپذیرصرفه جویی کند.
خانه ملت   ۱۳۹۷/۰۸/۲۶ - ۱۰:۳۷    
سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس می گوید اگر صادرات زیر یک میلیون دلار از پیمان ارزی معاف شود، راه فرار قانونی برای صاردکنندگان فراهم می شود.
دیار آفتاب   ۱۳۹۷/۰۸/۲۶ - ۱۰:۳۰    
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با اشاره به ارائه ترجمه غلط متنCFT ارائه شده به مجلس گفت: با فراخوان و طرح سؤال مجلس از وزیر امور خارجه، بایستی ظریف به صحن بیاید و بازخواست شود.
خبر خودرو   ۱۳۹۷/۰۸/۲۶ - ۱۰:۱۵    
به گزارش خبرخودرو، عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی ضمن تایید مشکلات عدیده خودروسازن و قطعه سازان، معتقد است افزایش قیمت خودرو باید منطقی باشد و افزایش شدید و مجدد قیمت فعلی خودرو، منطقی و به نفع مصرف کننده نیست.
ایسنا   ۱۳۹۷/۰۸/۲۶ - ۰۸:۱۸    
یک عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: دولت، ستاد تنظیم بازار و سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولیدکنندگان باید به نحوی رفتار کنند تا علاوه بر زمین گیر نشدن صنعت خودروسازی کشور، فشارهای قیمتی کمر مشتریان را خم نکند.
خبر خودرو   ۱۳۹۷/۰۸/۲۵ - ۱۴:۳۵    
به گزارش خبرخودرو، عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی، آزادسازی قیمت ها در سایر بخش ها را مقدمه آزاد سازی قیمت خودرو می داند و با اشاره به مشکلات عدیده قطعه سازان، معتقد است در حق قطعه سازان اجحاف شده است.
خرداد نیوز   ۱۳۹۷/۰۸/۲۵ - ۱۲:۰۶    
خرداد: عضو هیئت رئیسه کمیسیون صنایع گفت: احتمالا موضوع افزایش خودرو هفته آینده، با حضور وزیر صنعت در کمیسیون بررسی می شود. به گزارش خرداد به نقل از باشگاه خبرنگاران ، عبدالله رضیان عضو هیئت رئیسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با اشاره به درخواست خودروسازان برای افزایش قیمت خودرو ...
گجت   ۱۳۹۷/۰۸/۲۵ - ۱۱:۲۷    
قیمت خودرو در بازار ایران طی ما ه های گذشته با رشد چشمگیری مواجه بود که دلیل آن را نبود قطعات و نوسان ارزی اعلام کرده اند. حالا گفته می شود با اعمال سیاست های جدید وزارت صنعت، شاهد کاهش قیمت خودرو در بازار ایران خواهیم بود. ...
ایلنا   ۱۳۹۷/۰۸/۲۳ - ۱۲:۵۳    
رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس و رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان البرز در کنار هیاتی از مدیران دستگاه های دولتی و بخش خصوصی از چند کارخانه واقع در شهرک صنعتی اشتهارد و همچنین پروژه توسعه شهرک های صنعتی کوثر و امید البرز (اشتهارد2) بازدید کرد.
خانه ملت   ۱۳۹۷/۰۸/۲۳ - ۱۲:۲۲    
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با اشاره به حجم فرارهای مالیاتی و نیاز کشور به کسب در آمد از محل مالیات تاکید کرد: FATF مانع فرارهای مالیاتی می شود.
خبر خودرو   ۱۳۹۷/۰۸/۲۳ - ۱۲:۱۶    
به گزارش خبرخودرو، عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با اشاره به لزوم حمایت از خودروسازان و قطعه سازان و آزادسازی قیمت خودرو، لازمه این امر را افزایش حقوق و دستمزد شهروندان می داند و معتقد است آزادسازی قیمت ها از جمله قیمت خودرو بدون افزایش حقوق شهروندان باعث ناامیدی و نارضایتی در جامعه ...
شبستان   ۱۳۹۷/۰۸/۲۳ - ۱۰:۵۱    
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه خودروسازی تقاضای افزایش قیمت خودرو را دارند، گفت: بحث افزایش قیمت خودرو و قراردادهای شرکت های خودروسازی هفته آینده در کمیسیون صنایع مورد بررسی قرار می گیرد.
میزان   ۱۳۹۷/۰۸/۲۲ - ۲۱:۰۵    
خبرگزاری میزان- عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گفت: طرح شهرستانی و استانی کردن انتخابات باعث می شود تا آرام آرام شهر های کوچک و دور افتاده فاقد نماینده شوند و افراد مطرح مراکز استان ها به عنوان نمایندگان استان انتخاب شوند.
بورس نیوز   ۱۳۹۷/۰۸/۲۲ - ۱۶:۰۰    
عضو هیات رئیسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس دولت مهلت دوساله ای را در اختیار خودروسازان قرار دهد گفت: دولت می تواند برای بروزرسانی صنعت خودرو در مهلت دو ساله پیشنهادی، وام های بلندمدت و کم بهره ای را در اختیار خودروسازان قرار دهد.
خبر خودرو   ۱۳۹۷/۰۸/۲۲ - ۱۱:۵۷    
به گزارش خبرخودرو، عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در خصوص آزادسازی قیمت خودرو اظهار داشت: آزادسازی قیمت برای خودروسازانی که تمام امکانتشان را با ارزهای پایین تهیه کرده اند معنایی ندارد اما در عین حال باید با درنظر گرفتن شرایط خودروسازان ...
ایمنا   ۱۳۹۷/۰۸/۲۲ - ۱۰:۲۱    
لنجان-عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گفت: امروز زمان آن است که مانند بسیاری کشورهای پیشرفته دنیا از درآمدهای اتفاقی، مالیات هایی با ضرایب بسیار بالا اخذ کنیم.
ایران اکونا   ۱۳۹۷/۰۸/۲۱ - ۱۶:۴۸    
سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: قطعا کمیسیون صنایع و معادن بررسی و ورود به موضوع صدور بخشنامه سایپا به مشتریان را در دستور کار قرار می دهد.
همسو نیوز   ۱۳۹۷/۰۸/۲۱ - ۱۵:۰۹    
به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان ، محسن کوهکن عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس ، با اشاره به اینکه قرار است روز سه شنبه (22 آبان) شهردار جدید تهران انتخاب شود، اظهار داشت: شهردار تهران در وهله اول باید یک مدیر جهادی باشد ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۷/۰۸/۲۱ - ۱۳:۰۱    
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: خودروساز ها اعلام کرده اند در حال زیان دهی بوده لذا خواهان افزایش قیمت خودرو ها هستند. حمیده زرآبادی عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس در گفت وگو با خبرنگار مجلس گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان ، با اشاره به درخواست افزایش قیمت خودرو از سوی خودروسازان ...
تهران 24   ۱۳۹۷/۰۸/۲۱ - ۱۲:۳۹    
سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: قطعا کمیسیون صنایع و معادن بررسی و ورود به موضوع صدور بخشنامه سایپا به مشتریان را در دستور کار قرار می دهد.
ربیع   ۱۳۹۷/۰۸/۲۱ - ۱۲:۱۹    
به گزارش پایگاه خبری ربیع ، سید حمیده زرآبادی، عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی، در گفت وگو با کیمیای وطن درباره مستثنی شدن برخی شهرداران به ویژه شهردار تهران گفت ...
دانا   ۱۳۹۷/۰۸/۲۰ - ۱۵:۰۹    
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با اشاره به اینکه افزایش هزینه های پزشکی افزایش مصرف دخانیات را دارد، گفت: گرانی سیگار به ضرر جامعه نیست اما نوع گرانی باید مدیریت شود.
جماران   ۱۳۹۷/۰۸/۲۰ - ۱۵:۰۲    
رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه برنامه ریزی خوبی برای برگزاری نمایشگاه توانمندی های تولیدی صادراتی و فرصت های سرمایه گذاری استان البرز انجام شده است، گفت: ه یات های خارجی در این نمایشگاه حضور پیدا می کنند. ...
پول نیوز   ۱۳۹۷/۰۸/۲۰ - ۰۸:۳۳    
پول نیوز - عضو ناظر مجلس در شورای رقابت معتقد است که قیمت خودرو به زودی متعال می شود. ولی ملکی سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در گفت وگو با تسنیم با انتقاد از افزایش قیمت خودور طی ماه های اخیر، گفت: از وزیر جدید صنت ...
میزان   ۱۳۹۷/۰۸/۱۹ - ۲۲:۰۵    
خبرگزاری میزان- عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با بیان اینکه نباید از وضع جدید تحریم های آمریکا بیمی داشته باشیم، گفت: قطعا شرایط اقتصادی کشور تا 2 الی 3 ماه آینده رو به بهبودی خواهد رفت.
اقتصاد آنلاین   ۱۳۹۷/۰۸/۱۹ - ۱۵:۵۹    
اقتصادآنلاین - المیرا اکرمی؛ سعید باستانی در گفت و گو با خبرنگار پارلمانی اقتصادآنلاین اظهار کرد: چندی است که طرح ساماندهی بازار خودرو در دستور کار کمیسیون صنایع و معادن مجلس قرار گرفته و این احتمال قوی وجود دارد که با نهایی شدن بررسی این طرح، ممنوعیت واردات خودرو لغو شود. ...
رجا نیوز   ۱۳۹۷/۰۸/۱۹ - ۱۴:۰۰    
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گفت:سازمان تعزیرات حکومتی در جلوگیری از تخلفات عملکرد مطلوبی نداشته است. نادر قاضی پور در گفت و گو با خانه ملت درباره وضعیت توزیع کالا در کشور گفت ...
پدال نیوز   ۱۳۹۷/۰۸/۱۹ - ۱۲:۵۵    
پدال نیوز- در حالی برخی از اعضای کمیسیون صنایع و معادن مجلس از تعیین و تکلیف قیمت خودرو پس از تعطیلات مجلس خبر داده اند که برخی دیگر مخالف با افزایش قیمت بی قاعده خودروها بوده و معتقدند شان مجلس ورود به قیمت گذاری خودرو نیست.