شنبه ۰۳ اسفندساعت ۰۰:۵۷Feb 2020 22

جدیدترین‌های «کمیسیون صنایع و معادن مجلس»

خبر خودرو   ۱۳۹۸/۱۲/۰۲ - ۱۳:۱۱    
به گزارش خبرخودرو، عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی اعلام کرد: برای بهبود وضعیت بازار خودرو در اولین گام باید نسبت به تقویت قطعه سازان و بازگشت آنان به چرخه تولید اقدام نمود تا این رویه منجر به افزایش تولید خودرو و تامین نیاز جامعه شود.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۸/۱۲/۰۱ - ۱۲:۰۱   + ۷ سایت دیگر  
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: هر چند تولید کنندگان تایر حق دارند مطالبات خود را پیگیری کنند اما، میزان نقدینگی در بخش تولید نیز کاهش یافته است و در شرایط فعلی باید طوری حرکت کنیم که مانعی برای تولید پیش نیاید.
اقتصاد آنلاین   ۱۳۹۸/۱۱/۳۰ - ۱۹:۴۲    
یک عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی وجود رانت و انحصار در مشاغل را یکی از آفت های بزرگ اقتصاد کشور دانست و اظهار کرد: نرخ بالای بیکاری امروز، حاصل فرصت سوزی های گذشته و انحصار در مشاغل است.
اقتصاد آنلاین   ۱۳۹۸/۱۱/۳۰ - ۱۳:۱۱   + ۱ سایت دیگر  
یک عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با اشاره به اقدامات انجام شده در زمینه تصویب FATF اظهار کرد: مردم نگران این موضوع نباشند چراکه پیش بینی من این است که ایران در لیست سیاه FATF قرار نخواهد گرفت.
عصر خودرو   ۱۳۹۸/۱۱/۳۰ - ۱۲:۱۱   + ۷ سایت دیگر  
عصر خودرو- عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس می گوید هرچند کشور در تولید تایر خودروهای سواری به خودکفایی رسیده است اما تولید تایر سنگین در گرو انتقال تکنولوژی ، واردات ماشین آلات و مواد اولیه است.
خانه ملت   ۱۳۹۸/۱۱/۲۹ - ۱۳:۴۴   + ۱۰ سایت دیگر  
نایب رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس می گوید کاهش تولید خودروسازان و افزایش تقاضا به واسطه خرید برای شب عید موجب گرانی خودرو طی هفته های اخیر شده است.
خانه ملت   ۱۳۹۸/۱۱/۲۹ - ۱۲:۴۰   + ۴ سایت دیگر  
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس ضمن تاکید بر اینکه دولت باید بودجه موردنیاز برای جذب رایزنان بازرگانی را تامین کند، می گوید دستمزد این افراد باید توسط وزارت صنعت، معدن و تجارت پرداخت شود.
میهن صنعت   ۱۳۹۸/۱۱/۲۷ - ۱۵:۳۵   + ۹ سایت دیگر  
یک فعال صنعتی در رابطه با رد صلاحیت نادر قاضی پور عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس اعلام کرد: در شرایطی که ایشان طی سه دوره نمایندگی در مجلس شورای اسلامی بیشترین تلاش ها را برای کمک به رفع مشکلات بخش صنعت کشور را داشته و کارنامه مشخصی دارند، رد صلاحیت وی جای تامل دارد.
شعار سال   ۱۳۹۸/۱۱/۲۷ - ۱۲:۳۵    
تنها حدود 10 درصد تحقیق و تفحص های ارجاع شده به این کمیسیون به سرانجام رسیده و دو سوم طرح ها و لوایح ارجاع شده به سرانجام نرسیده اند
خبر خودرو   ۱۳۹۸/۱۱/۲۷ - ۱۱:۵۵   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش خبرخودرو، عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی اعلام می کند که مدیریت ها باید به نحوی باشد که سود در بازار خودرو به خودروساز و مصرف کننده واقعی برسد اما در حال حاضر سود در بازار خودرو فقط به دلالان می رسد و این موضوع موجب بروز فساد و رانت می شود.
نماینده   ۱۳۹۸/۱۱/۲۶ - ۱۵:۴۲   + ۴ سایت دیگر  
نایب رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس می گوید نمایشگاه های بهاره با کاهش هزینه ی زنجیره تولید و توزیع کالا، مسکنی برای تامین کالای ارزان قیمت هستند.
خبر خودرو   ۱۳۹۸/۱۱/۲۶ - ۱۰:۰۵    
به گزارش خبرخودرو، عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی ضمن اشاره به اهمیت زیرساخت های قانونی، بر نظارت بر اجرای قوانین و توسعه ظرفیت ها در حوزه صنعت خودرو تاکید کرد.
خبر خودرو   ۱۳۹۸/۱۱/۲۵ - ۱۱:۴۰   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش خبرخودرو، عضو هیات رئیسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی اعلام کرد: برای سامان بازار خودرو باید برای کسانی که به دلالی خودرو می پردازند مالیات مناسب در نظر گرفته شود به نحوی که خرید و فروش برای دلالان به صرفه نباشد.
مشرق نیوز   ۱۳۹۸/۱۱/۲۵ - ۱۱:۳۴   + ۴ سایت دیگر  
عدم شفافیت کمیسیون صنایع و معادن مجلس و عدم دسترسی به مذاکرات آن زمینه را برای اتخاذ تصمیماتی فراهم کرده است که انتقادات زیادی را در پی داشته است.
به گزارش اقتصادآنلاین ، بسیاری از کارشناسان معتقدند فرهنگ دلالی در سال های اخیر به دلیل ضعف در ساختارهای اقتصادی کشور و تحریم ها قوت گرفته است. زیرا هر شخص می خواهد ارزش سرمایه خود را همگام با بازار حفظ کند ...
دانا   ۱۳۹۸/۱۱/۲۱ - ۱۰:۵۳    
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس می گوید: بعد از پیروز انقلاب اسلامی توانستیم رشد چشمگیری در خیلی ها از بخش ها داشته باشیم به طوری که رشد عظیمی در نورآوری ها و تولید محصولاتی داریم که در گذشته وابسته به خارج بودیم.
دانا   ۱۳۹۸/۱۱/۲۱ - ۰۸:۴۴   + ۵ سایت دیگر  
سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس با بیان اینکه سازمان حمایت در بحث بازار خودرو، مردم و مصرف کننده را فراموش کرده و بازار همچنان مسیر افزایش قیمت را ادامه خواهد داد، گفت: دولت و وزارت صمت بیشتر نظارگر هستند تا سیاست گذار و وزیر صمت هم چند روز پیش اعلام کرد که طرح 5درصد حاشیه بازار جواب نداد.
بانکداری ایرانی   ۱۳۹۸/۱۱/۲۰ - ۱۶:۴۰    
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با بیان اینکه روش های نوین تامین مالی می توانند با تقویت وضعیت تولید و صنایع، ارزآوری را برای کشور را تسهیل کنند، گفت: سامانه سککوک می تواند بازار ارز را نیز ساماندهی کند.
شما نیوز   ۱۳۹۸/۱۱/۲۰ - ۱۳:۱۹    
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گفت: خودروسازان باید تلاش کنند تا خودروهای پیش فروش شده را تأمین و به موقع تحویل دهند تا از التهاب بازار کاسته شود.
شفقنا   ۱۳۹۸/۱۱/۲۰ - ۱۲:۲۸    
شفقنا- عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه ذخایر کالاهای اساسی کشور نسبت به سال گذشته بسیار بالاتر است، اظهار کرد: متاسفانه اگر در جامعه ما کفن مفت باشد بخشی از مردم بلافاصله در صف می ایستند و وقتی در کالایی کمبود احساس می شود افرادی که به عنوان صنف باید آن کالاها را توزیع ...
پول نیوز   ۱۳۹۸/۱۱/۲۰ - ۰۸:۲۰    
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی حذف درآمدهای نفتی از هزینه های جاری کشور را گام مثبتی در جهت کاهش اتکاء به درآمدهای نفتی عنوان کرد و گفت: بودجه سال آینده در مسیر تکمیل طرح های عمرانی نیمه تمام پیش نمی رود که باید به آن توجه جدی شود.
شما نیوز   ۱۳۹۸/۱۱/۱۹ - ۱۵:۴۵   + ۱ سایت دیگر  
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گفت: حتی عدم دریافت تعرفه از واردات خودرو و آزادسازی واردات، منجر به این می شود تا فرصت طلبان سوءاستفاده کنند و پس از مدتی دست به سوداگری و ایجاد رانت برای خود بزنند.
خانه ملت   ۱۳۹۸/۱۱/۱۹ - ۱۳:۵۶   + ۳ سایت دیگر  
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس می گوید کاهش شدید تولید خودروسازان و اُفت عرضه خودرو به بازار علت اصلی گرانی خودرو در روزهای اخیر است؛ کشور سالانه به 1200 تا 1500 دستگاه خودرو نیاز دارد اما در حال حاضر تولید شرکت های خودروسازی به یک سوم این تعداد کاهش یافته است.
ایمنا   ۱۳۹۸/۱۱/۱۸ - ۱۵:۰۹   + ۷ سایت دیگر  
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس می گوید وزارت صنعت، معدن و تجارت نظارتی بر بازار خودرو ندارد به همین دلیل قیمت چارچرخ ها بدون ارتقا کیفیت و ارائه خدمات بهتر روز به روز افزایش می یابد.
خبر خودرو   ۱۳۹۸/۱۱/۱۸ - ۱۱:۳۹   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش خبرخودرو، عضو هیات رئیسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی اعلام کرد: یکی از مشکلات فعلی صنعت و بازار خودرو عدم تناسب عرضه و تقاضا است، بنابراین باید مکانیزمی برای رفع کسری ها ایجاد نماییم.
می متالز   ۱۳۹۸/۱۱/۱۷ - ۱۴:۴۳   + ۱ سایت دیگر  
می متالز - عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: طبق گفته های رئیس جمهور آثار تورم نقطه به نقطه 28 درصد است. از آنجا که خودرو از نظر مصرف با بنزین رابطه مستقیم دارد، بنابراین افزایش قیمت بنزین باعث گران شدن خودرو شد.
خبر خودرو   ۱۳۹۸/۱۱/۱۶ - ۱۳:۴۹   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش خبرخودرو، عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی اعلام کرد: اگر افزایش تولید خودرو دارای تداوم باشد قیمت خودرو کاهش و وضعیت بازار خودرو بهبود می یابد.
عصر خودرو   ۱۳۹۸/۱۱/۱۵ - ۱۶:۰۹   + ۱۰ سایت دیگر  
عصر خودرو- عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس می گوید افزایش تقاضا در ماه های پایانی سال خودرو را گران کرده و موجب شد پرایدی که از 30 میلیون تومان شدن آن انتقاد می کردند، در حال حاضر در بازار 60 میلیون تومان به فروش رسد.
خانه ملت   ۱۳۹۸/۱۱/۱۵ - ۱۲:۲۵   + ۵ سایت دیگر  
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس می گوید دولت باید برای جلوگیری از افزایش قیمت ، واردات خودروهای سنگین را آزاد کند.
خانه ملت   ۱۳۹۸/۱۱/۱۴ - ۱۶:۳۹    
سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس معتقد است محدودیت در واردات مواد اولیه به دلیل اعمال تحریم ها موجب گرانی لوازم خانگی در ماه های اخیر شد.
شما نیوز   ۱۳۹۸/۱۱/۱۴ - ۱۶:۱۵   + ۲ سایت دیگر  
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: بیمه سلامت برای ادامه ارایه خدمات درسال آینده نیازمند تامین اعتبارات مورد نیاز است.
خانه ملت   ۱۳۹۸/۱۱/۱۴ - ۱۲:۳۸    
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: اگرچه مواد اولیه محصولات چرمی در کشور موجود است اما برای دباغی، عمل آوری و تبدیل آن به محصول نهاییِ باکیفیت اقدام چندانی صورت نگرفته و محصولات خام و بدون ارزش افزوده به کشورهای ترکیه و ایتالیا صادر می شود.
خانه ملت   ۱۳۹۸/۱۱/۱۴ - ۱۲:۳۸   + ۲ سایت دیگر  
نایب رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: جلوگیری از افزایش قیمت کالاهای مورد نیاز مردم در ماه های پایانی سال در گروی تحقق دو مهم است؛ نخست تشدید نظارت بر بازار و دوم تامین مایحتاج مورد نیاز مردم به میزان کافی.
خبر خودرو   ۱۳۹۸/۱۱/۱۴ - ۱۲:۲۷    
به گزارش خبرخودرو، عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی بر تامین به موقع خودروهای پیش فروش شده و حمایت از زنجیره تولید خودرو در راستای مدیریت بازار شب عید تاکید کرد.
دنیای اقتصاد   ۱۳۹۸/۱۱/۱۴ - ۰۰:۱۲   + ۸ سایت دیگر  
خانه ملت : سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی از برنامه خودروسازان برای تغییر در نحوه پیش فروش خودرو خبر داد. سعید باستانی درباره علت افزایش قیمت خودرو در بازار اظهار کرد: موضوع گرانی خودرو در بازار، در نشست اخیر کمیسیون صنایع و معادن مجلس با حضور وزیر صنعت ...
برترین ها / عصر خودرو   ۱۳۹۸/۱۱/۱۳ - ۱۷:۳۸   + ۳۱ سایت دیگر  
سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی از برنامه خودروسازان برای تغییر در نحوه پیش فروش خودرو خبر داد. سعید باستانی روز یکشنبه درباره علت افزایش قیمت خودرو در بازار، اظهار داشت: موضوع گرانی چارچرخ ها در بازار، در نشست اخیر کمیسیون صنایع و معادن مجلس با حضور وزیر صنعت ...
خبر خودرو   ۱۳۹۸/۱۱/۱۳ - ۱۳:۱۸    
به گزارش خبرخودرو، نائب رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی اعلام کرد: با وجود تحریم ها و مشکلات اقتصادی و محدودیت های بین المللی و علیرغم آنکه در حال حاضر تحریم ها بسیار شدید تر از سال گذشته شده با همت خودروسازان تولید خودرو افزایش یافته است.
ایران جیب   ۱۳۹۸/۱۱/۱۳ - ۱۰:۳۲   + ۱۷ سایت دیگر  
نایب رییس کمیسیون صنایع و معادن مجلس می گوید خودروسازان باید شیوه ثبت نام در طرح های پیش فروش خود را تغییر دهند زیرا در حال ...
خبر خودرو   ۱۳۹۸/۱۱/۱۲ - ۱۰:۵۴   + ۳ سایت دیگر  
به گزارش خبرخودرو، عضو هیات رئیسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی اعلام کرد: در بازاری که اختلاف قیمت بین کارخانه و بازار وجود دارد دلالان قیمت ها را مهندسی می کنند تا قیمت ها افزایش یابد و سود بیشتری کسب کنند.
خانه ملت   ۱۳۹۸/۱۱/۱۲ - ۱۰:۴۲   + ۲ سایت دیگر  
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی می گوید اگر دولت پلیمر و فلزات موردنیاز خودروسازان را با ارز 4200 تومانی محاسبه کند، قیمت خودروهای تولیدی حداقل یک سوم کاهش می یابد.
ایبنا   ۱۳۹۸/۱۱/۱۱ - ۱۲:۳۰   + ۷ سایت دیگر  
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با تاکید بر ضرورت تسویه بدهی دولت به بانک مرکزی، گفت: با تسریع در تسویه بدهی دولت به بانک ها قدرت مالی آن ها افزایش می یابد و تکالیف با سهولت بیشتری انجام می شود.
خبر خودرو   ۱۳۹۸/۱۱/۱۱ - ۱۲:۰۵   + ۴ سایت دیگر  
به گزارش خبرخودرو، عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی اعلام کرد: دولت باید بداند صنعت خودرو مانند کودکی است که خود دولت آن را تربیت و بزرگ نموده ...
ایبنا   ۱۳۹۸/۱۱/۱۱ - ۱۰:۴۰   + ۹ سایت دیگر  
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: ایجاد تعادل میان عرضه و تقاضا اثرگذارترین اقدام بانک مرکزی در بازار ارز بوده و ازاین رو عملکرد بانک مرکزی مورد تایید و حمایت است.
خودرو بانک   ۱۳۹۸/۱۱/۱۰ - ۱۸:۱۵   + ۶ سایت دیگر  
نمایندگان مجلس در حالی بر روی آزادسازی واردات خودرو تاکید دارند که با وجود پرداخت ارز تخصیصی خودروهای دپویی در گمرکات در سال های گذشته همچنان به بهانه عدم تخصیص ارز به واردات، از ترخیص خودرو های مذکور ممانعت به عمل می آید. ...
خبر خودرو   ۱۳۹۸/۱۱/۰۹ - ۱۲:۴۶    
به گزارش خبرخودرو، عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی ضمن اشاره به تاثیرپذیری بودجه کشور از تدابیر راهبردی خودروسازان در حوزه تولید بر تحقق حقوق ذی نفعان صنعت خودرو به صورت متوازن در میان مدت و درازمدت تاکید کرد.
خبر خودرو   ۱۳۹۸/۱۱/۰۸ - ۱۶:۰۰    
به گزارش خبرخودرو ، عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گفت: یکسان بودن شرایط ثبت نام در طرح های فروش خودروسازان یکی از راهکارهایی است که به منظور کاهش حضور دلالان در حوزه خرید و پیش خرید خودرو لحاظ شد.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۸/۱۱/۰۸ - ۱۵:۳۱   + ۲۹ سایت دیگر  
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گفت: یکسان بودن شرایط ثبت نام در طرح های فروش خودروسازان یکی از راهکارهایی است که به منظور کاهش حضور دلالان در حوزه خرید و پیش خرید خودرو لحاظ شد.
خانه ملت   ۱۳۹۸/۱۱/۰۸ - ۱۲:۱۰   + ۸ سایت دیگر  
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گفت: حقوق کارکنان دولت و بازنشستگان کشوری و لشگری باید متناسب با نرخ تورم افزایش یابد.
سیتنا   ۱۳۹۸/۱۱/۰۸ - ۱۰:۱۹   + ۱۲ سایت دیگر  
وزیر صنعت، معدن و تجارت با حضور در کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در خصوص وضعیت تنظیم بازار، گفت: وفور کالا در کشور در کنار حفظ روند تولید وجود دارد و تمهیدات لازم برای کنترل بازار اندیشیده شده است تا در این شرایط به خصوص در ایام پایانی سال مردم در مضیقه نباشند.
سفیر تجارت   ۱۳۹۸/۱۱/۰۸ - ۰۸:۵۳   + ۴ سایت دیگر  
سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس از افزایش 20 درصدی تولید داخل در حوزه پوشاک خبر داد.