سه شنبه ۲۴ تیرساعت ۱۱:۲۳Jul 2020 14

جدیدترین‌های «بخش خصوصی»

 
خبرگزاری فارس   ۳۸ دقیقه پیش    
معاون فنی نظارت سازمان نظام پزشکی کشور گفت: پزشکان بخش خصوصی برای ادامه کار نیازمند حمایت های دولت هستند.
سازمان بنادر و دریانوردی   ۱ ساعت پیش    
عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه رونق بنادر در ایران نیازمند تعامل و فعالیت ویژه دولت و بخش خصوصی است، گفت: با لحاظ بسته های تشویقی اعم از ارائه تسهیلات و معافیت های مالی باید بخش خصوصی را به منظور فعالیت در بخش بندری و دریایی ترغیب کرد.
ایسنا   ۱ ساعت پیش    
ایسنا/اردبیل عضو هیئت رئیسه شورای عالی استان ها ضرورت ورود بخش خصوصی برای سرمایه گذاری در آبدرمانی ها و آب معدنی نیر را یادآور شد و گفت: از آنجایی که شهرستان نیر از منابع آبی غنی برخوردار است حمایت مسئولان محلی و شورای شهر در زمینه جذب سرمایه گذاران می تواند به تقویت این بخش کمک کند.
خانه ملت   ۱ ساعت پیش   + ۳ سایت دیگر  
نایب رئیس کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس، گفت: به واسطه استراتژیک بودن گندم امکان واگذاری خرید تضمینی این محصول به بخش خصوصی در حال حاضر وجود ندارد.
ایرنا   ۱ ساعت پیش   + ۳ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- گسترش فضاهای گلخانه ای تهران به عنوان یکی از سیاست های اصولی دولت تدبیر و امید طی سال های اخیر دنبال شده و حمایت های روزافزون دولتی نیز بخش خصوصی را برای سرمایه گذاری در این بخش ترغیب کرده است تا این استان با دسترسی به یک بازار 10 میلیون نفری، در آینده ای نزدیک مملو از گلخانه شود.
الف   ۲ ساعت پیش   + ۱۴ سایت دیگر  
اقتصادآنلاین نوشت: در شرایطی که معاونت معدنی پیشتر تصمیم گیری در مورد ضرایب قیمتی زنجیره فولاد را به چهار تشکل بخش خصوصی واگذار کرده بود، نمایندگان معدنی و فولادی به نتیجه مطلوب مورد تایید هر چهار تشکل نرسیده و پای مقاماتی فراتر از نمایندگان تشکل های بخش خصوصی به این جلسات گشوده شد. ...
دریانیوز: معاون وزیر راه و مدیرعامل سازمان بنادرودریانوردی در حکمی علیرضا محمدی کرجی ران را به سمت مدیرکل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان منصوب کرد. ...
ایسنا   ۲ ساعت پیش    
ایسنا/مرکزی بخش خصوصی به جهت جمع آوری پسماندهای عفونی شهر اراک فعالیت خود را در شهر آغاز کرده اما این فعالیت به نوعی نصفه و نیمه است.
ایرنا   ۲ ساعت پیش   + ۳ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد امام خمینی (ره) استان تهران اعلام کرد که با همکاری سرمایه گذاران و کارآفرینان بخش خصوصی 2 هزار فرصت اشتغال خانگی از طریق پروژه راهبران شغلی تا پایان سال برای مددجویان استان ایجاد می شود.
نامه نیوز   ۳ ساعت پیش    
جوان آنلاین: در حالی که روز گذشته بهای هر دلار وارد کانال 23 هزار و 400 تومان شد و بهای طلا و سکه نیز به طور مجدد رکورد شکنی کرد، جدال بین دولت و بخش خصوصی بر سر تعهدات ارزی سال 97 و 98 صادرکنندگان غیرنفتی بالا گرفته است.
اقتصاد نیوز   ۳ ساعت پیش    
اقتصادنیوز: بسته سیاستی بانک مرکزی در زمینه نحوه برگشت ارز حاصل از صادرات سال 1399 و رفع تعهدات ایفا نشده سال های 1397 و 1398 در حالی ابلاغ شده که تا رفع تعهد ارزی سال 98 تنها یک هفته زمان باقی مانده و هنوز تصمیمی مبنی بر تمدید این مهلت اعلام نشده است.
بازار بدهی در کنار بازار سهام و بازار مشتقات سه رکن اصلی بازار سرمایه را تشکیل می دهند تا به تحقق هدف این بازار که ایجاد مکانیسمی برای تأمین مالی کوتاه مدت، میان مدت و بلندمدت مخارج بخش خصوصی و دولتی می باشد، کمک کنند.
دنیای اقتصاد   ۱۳۹۹/۰۴/۲۴ - ۰۰:۱۸   + ۳ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد : نمایندگان بخش خصوصی در نشست مشترک دو کمیسیون صنعت و معدن و حمایت قضایی و مبارزه با فساد اتاق تهران به مزایای افزایش شفافیت در بنگاه های تولیدی و صنعتی و همچنین منافع ورود این بنگاه ها به بورس پرداختند ...
دنیای اقتصاد   ۱۳۹۹/۰۴/۲۴ - ۰۰:۱۸    
دنیای اقتصاد – شیراز - محمد صداقت : در مراسمی با حضور ویدئو کنفرانسی رئیس جمهوری و استاندار فارس کارخانه بزرگ ذوب آهن پاسارگاد کوار افتتاح شد. عنایت الله رحیمی، استاندار فارس در مراسم افتتاح این کارخانه گفت: با سرمایه گذاری 56 هزار میلیارد تومانی بخش خصوصی در این کارخانه ...
دنیای اقتصاد   ۱۳۹۹/۰۴/۲۴ - ۰۰:۱۷   + ۱ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد : هیات تنظیم مقررات بازار آب و برق چه ماموریت ها و وظایفی دارد؟ این هیات تا چه اندازه توانسته در ماموریت های تعریف شده مانند ایجاد و توسعه بازارهای رقابتی آب و برق ، اصلاح و بهبود نظام قیمت گذاری و تعرفه های آب و برق ...
کاشف اسرار   ۱۳۹۹/۰۴/۲۳ - ۲۳:۴۷   + ۲ سایت دیگر  
کاشف اسرار-اولین مرکز اختلالات اُتیسم گیلان تحت عنوان :” امید زندگی”به مناسبت فرا رسیدن هفته بهزیستی و با حضور مدیرکل بهزیستی استان،مشاور مدیرکل و مسئول دبیرخانه استانی شورای ملی سالمندان و به اتفاق رئیس اداره بهزیستی شهرستان رشت با سرمایه گذاری بخش خصوصی در شهر رشت افتتاح شد. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۴/۲۳ - ۲۳:۳۱    
در سایت "مجوزهای بی نام سرمایه گذاری"، در غیاب سرمایه گذار، مقدمات کار آماده می شود.
خبرگزاری تابناک   ۱۳۹۹/۰۴/۲۳ - ۲۲:۳۵    
می توان ضریب اشغال صندلی سالن های سینما و فروش فیلم ها در سال گذشته را متناسب با ژانر درباره فیلم های سینمایی در نظر گرفت و مابه التفاوت آن پرداخت شود. این روش قاعدتاً می تواند مانع از آسیب جدی بخش خصوصی برای اکران شود و خسارت وارده به واسطه ریزش مخاطب نیز با اکران اجباری به بخش خصوصی تحمیل نمی شود.
تدبیر   ۱۳۹۹/۰۴/۲۳ - ۲۱:۲۶    
ایسنا نوشت: رییس سازمان بهزیستی کشور از فعالیت 22 خانه امن ویژه بانوان در کشور خبر داد و گفت: از این تعداد 15 مرکز در اختیار بخش خصوصی و هفت مرکز در اختیار بخش دولتی قرار دارد. ...
ساعت24   ۱۳۹۹/۰۴/۲۳ - ۲۱:۵۲   + ۴ سایت دیگر  
ساعت 24 - هرچه به روزهای آخر تیرماه نزدیک تر می شویم داستان و ماجرای بزرگ ارزهایی که بانک مرکزی ادعا می کند صادرکنندگان برنگردانه اند داغ تر و مبهم تر می شود. در حالی که دولت و به ویژه رییس جمهور با شدید ترین لحن لفظ خیانت را نیز به کار برد اما بخش خصوصی هنوز به صورت رسمی بیانیه ای نداده است .
تدبیر   ۱۳۹۹/۰۴/۲۳ - ۲۰:۵۱    
سادینا آبائی:راه اندازی شبکه علمی ایران حاصل نخستین همکاری بخش خصوصی و دولتی ایران در زمینه ارتباطات و فناوری اطلاعات است.
تدبیر   ۱۳۹۹/۰۴/۲۳ - ۲۰:۵۱    
محمود صادقی نماینده مردم تهران در مجلس در قالب توئیت تازه خود کنایه جالبی به روحانی در خصوص بکارگیری مدیران خاص زده است، کنایه ای که در آستانه تشکیل کابینه معنای آن دو چندان هم می شود و می توان مصادیق ملموسی برایش جست. ...
تدبیر   ۱۳۹۹/۰۴/۲۳ - ۲۰:۵۱    
معاون اول رییس جمهور و رییس ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی دو مصوبه جلسه اخیر ستاد فرماندهی اقصاد مقاومتی مورخ 1396.4.26 را به وزارتخانه های امور اقتصادی و دارایی، ارتباطات و فناوری اطلاعات و تعاون، کار و رفاه اجتماعی ابلاغ کرد. متن کامل این مصوبات به شرح ذیل است: ...
تدبیر   ۱۳۹۹/۰۴/۲۳ - ۲۰:۵۱    
شرکت های بخش خصوصی ایران و کره جنوبی 10 تفاهمنامه همکاری مشترک در راستای انتقال فناوری به امضا رساندند. به گزارش ایسنا، عصر روز یکشنبه (1 مرداد) نشست انتقال فناوری با حضور 40 بنگاه صنعتی کوچک و متوسط از ایران و 9 بنگاه از کره جنوبی در زمینه انتقال فناوری در بخش های مختلف به امضا رسید که در این ...
تدبیر   ۱۳۹۹/۰۴/۲۳ - ۲۰:۵۱    
از نگاه مقامات بخش خصوصی علت اصلی ممنوعیت صادرات 18 قلم کالای اساسی استفاده از رانت های ناشی از واردات و سپس صادرات مجدد این اقلام بوده است.
تدبیر   ۱۳۹۹/۰۴/۲۳ - ۲۰:۵۱    
روزنامه هندی 'ایندیَن اکسپرس' روز شنبه گزارش داد که وزیر دارایی این کشور بانک مرکزی هند را مجاز دانست تا قبل از آعاز تحریم های آمریکا علیه ایران، با تاسیس یک شعبه از بانک ایرانی پاسارگاد در این کشور و بطور مشخص در بمبئی موافقت کند. ...
تدبیر   ۱۳۹۹/۰۴/۲۳ - ۲۰:۵۱    
همه خدمتگزاران تلاش می کنند شرایط تحریم را با کمترین زحمت برای مردم پشت سر بگذارند و از همه ظرفیت برای سربلندی ملت ایران استفاده کنند.
تدبیر   ۱۳۹۹/۰۴/۲۳ - ۲۰:۵۱    
شورای عالی هماهنگی اقتصادی در جلسه خود به ریاست رئیس جمهور و با حضور سران قوا، موانع واگذاری طرح های نیمه تمام به بخش خصوصی و اختصاص مشوق های لازم در این زمینه را بررسی و در این باره تصمیم گیری کرد.
آنا   ۱۳۹۹/۰۴/۲۳ - ۱۹:۳۱   + ۳ سایت دیگر  
وزیر راه گفت: باید برای ماندگاری و شکوفایی اقتصاد ما مردمی شود چرا که حضور مردم و بخش خصوصی می تواند باعث ماندگاری اقتصاد شود.
ایران اکونومیست   ۱۳۹۹/۰۴/۲۳ - ۱۷:۵۲   + ۴ سایت دیگر  
چندسالی است که کلمه عجیب خصولتی از ترکیب دو واژه خصوصی و دولتی در اقتصاد به کار می رود و حتی به کلمه ای رایج بدل شده است. این واژه در عمل به مجموعه هایی اطلاق می شود که در ظاهر به بخش خصوصی واگذار شده اند اما همچنان تحت لوای دولت فعالیت می کند ...
می متالز   ۱۳۹۹/۰۴/۲۳ - ۱۷:۴۰   + ۳۳ سایت دیگر  
رئیس اتاق ایران و عراق از توافقات انجام شده با عراق برای بازگشایی مرزهای جنوبی ایران با این کشور، هفته ای دو روز و بازگشت ارز صادراتی دولتی خبر داد.
اسلامی، وزیر راه و شهرسازی گفت: بر اساس طرح جامع توسعه خطوط ریلی، تا 5 سال آینده بیش از 28 هزار کیلومتر خطوط ریلی در کشور خواهیم داشت.
ایلنا   ۱۳۹۹/۰۴/۲۳ - ۱۷:۲۵   + ۱۰ سایت دیگر  
استاندار اصفهان گفت: تشکیل کنسرسیوم بانک های دولتی برای اولین بار در کشور در استان اصفهان مهم ترین مصوبه شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی بود.
زومیت   ۱۳۹۹/۰۴/۲۳ - ۱۷:۰۸   + ۱۸ سایت دیگر  
چهارمین آزمون استخدام بخش خصوصی، با اعلام حضور بیش از 2400 شرکت بخش خصوصی از 21 تیرماه به مدت 14 روز آغاز شد.
نصیر نیوز   ۱۳۹۹/۰۴/۲۳ - ۱۶:۴۶   + ۴ سایت دیگر  
رضا عین الله زاده روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا با اشاره به حمایت دولت از صنعتگران در سال جهش تولید، از فعالان بخش خصوصی به عنوان بازوی توانمند استان در تحقق توسعه یاد کرد. وی با اشاره به توان و ظرفیت بخش خصوصی استان در حوزه صنعت از فعالیت حدود چهار هزار [...]
بازار نیوز   ۱۳۹۹/۰۴/۲۳ - ۱۶:۴۰    
توجه به دغدغه و نگرانی پیمانکاران در ارتباط با اسناد خزانه اسلامی از آنجا اهمیت دارد بر اساس لایحه بودجه سال 1399، دولت در نظر دارد 20 هزار میلیارد تومان اسناد خزانه اسلامی با سهم حدود 20 درصدی از کل اوراق بیان شده، منتشر نماید.
روابط عمومی صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۴/۲۳ - ۱۶:۲۱   + ۷ سایت دیگر  
دبیر چهارمین دوره آزمون استخدام بخش خصوصی تاکید کرد: سازمان صداوسیما درخواستی برای استخدام 10 هزار نیرو از طریق آزمون استخدامی بخش خصوصی نداشته است و خبر منتشر شده در این باره تکذیب می شود. ...
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۴/۲۳ - ۱۶:۱۲   + ۲۷ سایت دیگر  
تفاهم نامه سرمایه گذاری 1600 میلیارد تومانی بین شرکت راه آهن و تایدواتر برای خرید ناوگان ریلی و ساخت ترمینال غلات در مرکز لجستیک آپرین به امضا رسید.
رسولی، مدیرعامل راه آهن با اشاره به قرارداد 1600 میلیارد تومانی در بندر خشک آپرین گفت: سیلو در دو فاز به ظرفیت 350 هزار تن در این بندر خشک احداث می شود.
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۰۴/۲۳ - ۱۵:۳۴   + ۵ سایت دیگر  
زاهدان- مدیرکل شیلات سیستان و بلوچستان (آبهای داخلی) گفت: فرآوری و بسته بندی ماهیان استحصالی از تالاب بین المللی هامون با مشارکت بخش خصوصی و کشتارگاه صنعتی زابل آغاز شد.
ایلنا   ۱۳۹۹/۰۴/۲۳ - ۱۵:۲۸   + ۲ سایت دیگر  
رئیس دبیرخانه شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی خراسان رضوی گفت: ارزیابی ها در سطح ملی نشان می دهد بیشترین آسیب ناشی از کرونا در بخش خدمات و شدت این آسیب در خراسان رضوی بیشتر از سایر استانها بوده است.
خانه ملت   ۱۳۹۹/۰۴/۲۳ - ۱۵:۰۳   + ۲ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی افزایش میزان ابتلای کودکان به کرونا را هشداری جدی برای خانواده ها دانست تا بیشتر مراقب کودکان خود در این زمینه باشند.
اگرو فود نیوز   ۱۳۹۹/۰۴/۲۳ - ۱۵:۰۰   + ۳ سایت دیگر  
رییس کمیسیون صادرات غیرنفتی اتاق بازرگانی ایران اظهار داشت: اگر بخش خصوصی ارزی هم نیاورده باشد کمتر از دو میلیارد دلار است که مقصر آن نیز خود بانک مرکزی است که با بخشنامه های غلط خود یک سری صادرکننده نما را ایجاد کرد که این افراد در کنار کارت های بازرگانی اجاره ای، هیچ تعلقی به بخش خصوصی ندارند. ...
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۴/۲۳ - ۱۴:۵۹   + ۳ سایت دیگر  
بوشهر - استاندار بوشهر پرورش میگو را ظرفیت بسیار خوبی در استان دانست و گفت: فعالیت ها و سرمایه گذاری بخش خصوصی در توسعه آبزی پروری استان بوشهر حمایت می شود.
ایستا نیوز   ۱۳۹۹/۰۴/۲۳ - ۱۴:۵۴   + ۳ سایت دیگر  
ایستانیوز:مردم عربستان سعودی و به خصوص جوانان این کشور باید به اوضاع جدیدی عادت کنند؛ یعنی به کشوری که فقیرتر شده، بخش خصوصی که ضعیف تر شده و رشد اقتصادی که کندتر شده است.
ایسکانیوز   ۱۳۹۹/۰۴/۲۳ - ۱۴:۵۳   + ۱ سایت دیگر  
زمانی که دولت و وزارت آموزش و پرورش هیچ نظارتی بر مدارس غیرانتفاعی ندارد، چگونه می خواهد بر بخش خصوصی آموزش و پرورش نظارت کافی داشته باشند.
اعضای کمیته ارزی اتاق ایران در نشستی با حضور با رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس به تشریح ابهامات موجود در آمار اعلام شده از سوی بانک مرکزی در خصوص بازگشت ارز حاصل از صادرات پرداختند. کمیته ارزی اتاق ایران همچنین پیشنهاد 13 گانه ای برای برون رفت از مشکلات کنونی مطرح کرد.
ارانیکو   ۱۳۹۹/۰۴/۲۳ - ۱۴:۴۲   + ۱۴ سایت دیگر  
بنا به ادعای اعضای کمیته ارزی اتاق بازرگانی ایران در مجموع 8.7 ارز به چرخه اقتصادی کشور بازنگشته است که تنها 2.5 میلیارد دلار متعلق به بخش خصوصی واقعی است؛ بانک مرکزی آمار ارز بازنگشته به اقتصاد را بیش از 27 میلیارد دلار اعلام کرده است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۴/۲۳ - ۱۴:۳۸   + ۴ سایت دیگر  
استاندار بوشهر گفت: پرورش میگو از ظرفیت های مهم این استان در زمینه رونق تولید و اشتغال است و از سرمایه گذاری بخش خصوصی در این زمینه حمایت می شود.