سه شنبه ۲۷ آذرساعت ۲۳:۲۱Dec 2018 18

جدیدترین‌های «انتقال خون»

ایلنا   ۶ ساعت پیش    
جلسه کمیته استانی انتقال خون با حضور مدیرکل و مسئولان انتقال خون و مدیریت هماهنگی و نظارت بر شبکه آزمایشگاه دانشگاه علوم پزشکی، ریاست بیمارستان ها و مسئولان بانک خون و پزشکان ارشد هموویژیلانس مراکز درمانی با هدف ارزیابی و بررسی زنجیره تزریق خون در بیمارستان ها در سالن فارابی دانشگاه علوم پزشکی ...
باشگاه خبرنگاران   ۷ ساعت پیش    
فصل سرما همیشه برای سازمان اهدای خون با کاهش ذخایر خونی همراه بوده است که می تواند برای بسیاری از بیماران مسئله ساز شود.
دفتر هیئت دولت   ۱۳۹۷/۰۹/۲۶ - ۱۷:۰۶    
وزیران عضو کمیسیون لوایح به پیشنهاد وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی موافقت نمودند تا این وزارت (سازمان انتقال خون ایران) نسبت به فروش چهار فقره از املاک متعلق به خود در استان تهران اقدام نماید.
صاحب نیوز   ۱۳۹۷/۰۹/۲۶ - ۰۸:۳۸    
مدیرکل انتقال خون استان اصفهان گفت: برنامه های متعددی برای فصل سرما داریم و به همین دلیل مراکز درمانی مشکل کمبود خون ندارند.
بلاغ مازندران   ۱۳۹۷/۰۹/۲۵ - ۲۱:۳۹    
فردی با گروه خونی O مثبت از شهرستان میاندورود برای اهدای خون به انتقال خون استان مراجعه کرد اما از پذیرش این فرد به دلیل تغییر نام خانوادگی ممانعت شد.
ایمنا   ۱۳۹۷/۰۹/۲۵ - ۲۰:۳۰    
محمد جعفر منتظری گفت: مسئله حمل و نقل و حمایت از کامیون داران برای کشور بسیار حیاتی و مهم است در حقیقت حمل و نقل برای کشور و انتقال نیازهای مردم در عرصه های مختلف حکم جریان خون را در بدن دارد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۷/۰۹/۲۵ - ۱۷:۲۶    
معاون پژوهشی موسسه عالی آموزشی و پژوهشی طب انتقال خون از برگزاری دومین جشنواره پژوهشی طب انتقال خون خبر داد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۷/۰۹/۲۵ - ۱۴:۲۸    
مدیرکل انتقال خون استان تهران با اشاره به مراجعه روزانه 1200 اهداکننده خون در استان گفت: با توجه به اعلام سازمان انتقال خون استان مبنی بر 1500 مراجعه در روز متأسفانه این نیاز تاکنون تأمین نشده است.
جماران   ۱۳۹۷/۰۹/۲۵ - ۱۰:۵۶    
به گزارش ایرنا، روابط عمومی بیمارستان امیرالمومنین (ع) گناوه روز یکشنبه به نقل از سعید کشمیری در همایش سالانه طب انتقال خون استان در گناوه افزود: انتقال خون و محصولات خونی به بیمارانی که در شرایط تهدیدکننده حیات قرار دارند به زندگی باکیفیت تری برای آنان کمک می کند. ...
ایرنا   ۱۳۹۷/۰۹/۲۵ - ۰۹:۵۸    
زنجان - ایرنا - مسئول دفتر جذب و حفظ اهدا کنندگان پایگاه انتقال خون استان زنجان گفت: هم اکنون حدود 60 درصد اهدا کنندگان خون در زنجان مستمر هستند که طبق هدف گذاری انجام شده این رقم باید به 70 درصد برسد.
ایرنا   ۱۳۹۷/۰۹/۲۴ - ۱۹:۰۶    
تهران- ایرنا- مدیر روابط عمومی سازمان اورژانس کشور گفت: تکنسین های اورژانس آخر این هفته در آستانه شب یلدا در سراسر کشور به مراکز انتقال خون مراجعه و خون اهدا می کنند.
ایرنا   ۱۳۹۷/۰۹/۲۴ - ۱۵:۴۲    
تهران- ایرنا- مدیر عامل سازمان انتقال خون گفت: هدرفتن منابع مالی و امکانات درمانی در نظام سلامت کشورها یک چالش جهانی است. هدر رفتن خون نیز یک مساله مهم است و باید هر کسی که خون تجویز می کند مجوز و گواهی صلاحیت تجویز خون داشته باشد.
ایرنا   ۱۳۹۷/۰۹/۲۴ - ۱۴:۲۰    
سمنان- ایرنا - سرپرست اداره انتقال خون شهرستان دامغان گفت: مردم این شهرستان در شاخص اهدای مستمر خون نسبت به جمعیت، رتبه اول کشور را دارند.
دولت   ۱۳۹۷/۰۹/۲۴ - ۱۳:۲۱    
مدیرعامل سازمان انتقال خون ایران به مناسبت هفته پژوهش پیامی صادر کرد. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از وبدا، دکتر علی اکبر پور فتح اله در پیامی به مناسبت فرارسیدن هفته پژوهش اظهار داشت: پژوهش ...
ایرنا   ۱۳۹۷/۰۹/۲۴ - ۱۰:۱۰    
اردبیل - ایرنا - مدیرکل انتقال خون استان اردبیل گفت: در نیمه اول امسال اهدای خون در این استان 14 درصد افزایش یافته و میانگین رشد سالانه پیش بینی شده برای اهدای خون نیز بیش از 10 درصد افزایش می یابد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۷/۰۹/۲۴ - ۰۸:۲۱    
پایگاه سیار انتقال خون در کلینیک بیمارستان کیش مسقر خواهد شد.
صبح کیش   ۱۳۹۷/۰۹/۲۳ - ۱۱:۲۳    
تیم سیار خونگیری پایگاه انتقال خون هرمزگان طی هفته آینده از یکشنبه 25 آذر الی سه شنبه 27 آذر در بیمارستان کیش حاضر شده و جهت دریافت خون اهدایی از شهروندان جزیره کیش ارائه خدمت می دهند. ...
روزنامه ابتکار   ۱۳۹۷/۰۹/۲۳ - ۰۰:۲۳    
تبریز – لیلا پاشائی: 40 نفر از کارمندان شرکت توزیع نیروی برق تبریز در امر خدا پسندانه اهدای خون شرکت کردند. فرهادزاده کارشناس خونگیری سیار انتقال خون آذربایجان شرقی، با اشاره به فواید اهدای خون گفت: اهدای خون علاوه بر اینکه یک عمل پسندیده با اجر دنیوی و اخروی محسوب می شود ...
شبستان   ۱۳۹۷/۰۹/۲۲ - ۱۲:۴۷    
مهدی صلاحی، از قاریان برجسته استان اردبیل و کارمند انتقال خون اردبیل در مسابقات سراسری قرآن کریم ویژه کارکنان حراست دستگاه های اجرایی کشور رتبه اول رشته قرائت تحقیق را کسب کرد.
دانا   ۱۳۹۷/۰۹/۲۲ - ۱۲:۳۴    
مدیرکل انتقال خون سیستان وبلوچستان گفت: با اعلام فراخوان عمومی به اهداکنندگان از طریق تریبون نماز جمعه، رسانه ها و همچنین یاری رسانی سایر استان های کشور مشکل کمبود خون در استان برطرف شد.
ایسکانیوز   ۱۳۹۷/۰۹/۲۱ - ۲۲:۴۲    
مراسم روز سلامت با همکاری مرکز مشاوره و سلامت حوزه معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد شاهرود و با مشارکت سازمان انتقال خون شهرستان شاهرود و مرکز بهداشت این شهرستان برگزار گردید.
روزنامه جوان آنلاین   ۱۳۹۷/۰۹/۲۰ - ۲۲:۲۶    
پس از انتشار گزارش جوان با عنوان مدیریت خون به نفع جیب سازمان انتقال خون سازمان انتقال خون جوابیه ای را به دفتر روزنامه ارسال داشته است.
ایرنا   ۱۳۹۷/۰۹/۲۰ - ۱۵:۲۷    
تهران- ایرنا- زمینه ایجاد بانک اطلاعاتی جامع از نقشه های متنوع ژنتیکی داوطلبان اهداکننده برای تامین سلول های بنیادی مورد نیاز و تامین داروهای مشتق از پلاسمای ایرانی به منظور نجات جان بیماران با امضای تفاهم نامه ای میان سازمان انتقال خون و معاونت فرهنگی دانشجویی وزارت بهداشت، فراهم شد.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۷/۰۹/۲۰ - ۱۳:۲۷    
تفاهم نامه همکاری بین معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت و سازمان انتقال خون کشور در وزارت بهداشت منعقد شد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۷/۰۹/۲۰ - ۱۱:۱۳    
مدیر عامل سازمان انتقال خون با اشاره به اینکه اکثر اهدا کنندگان خون، جوانان دوران جنگ هستند، گفت: در حال حاضر حدود 60 درصد داروها، مشتق از پلاسمای ایرانی تولید می شوند.
ایرنا   ۱۳۹۷/۰۹/۱۹ - ۱۳:۵۹    
زنجان - ایرنا - مسئول دفتر جذب و حفظ اهدا کنندگان پایگاه انتقال خون استان زنجان گفت: اهدا کنندگان مستمر خون بالای 30 سال برای دریافت معرفی نامه جهت واکسیناسیون هپاتیت B به انتقال خون زنجان و ابهر مراجعه کنند.
شوشان   ۱۳۹۷/۰۹/۱۹ - ۱۳:۵۶    
رئیس دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز گفت: تاخیر پرداخت های سازمان های بیمه گر به سازمان انتقال خون در روند تامین خون برای بیماران در بیمارستان ها مشکل ایجاد می کند.
دانا   ۱۳۹۷/۰۹/۱۹ - ۱۲:۰۲    
مدیرکل انتقال خون آذربایجان غربی با تاکید بر حضور مستمر مردم جهت اهدای خون گفت: در 8 ماه نخست سالجاری بیش از 51 هزار واحد خون در استان اهدا شد.
روزنامه جوان آنلاین   ۱۳۹۷/۰۹/۱۹ - ۱۰:۵۶    
این استان به لحاظ تعداد اهداکنندگان خون مستمر برای چندمین بار مقام نخست کشور را کسب کرد. مدیرکل انتقال خون استان سمنان گفت: از ابتدای فروردین تا پایان آبان ماه امسال یک میلیون و 786 هزار و 469 نفر در کشور برای اهدای خون در سراسر کشور مراجعه کردند که در مجموع یک میلیون و 450 هزار و 442 نفر موفق به ...
فرمانداری خوانسار   ۱۳۹۷/۰۹/۱۹ - ۰۹:۰۰    
دکتر کمالی فرماندارخوانسار دراین دیدار گفت:بهتراست فضای داخلی مرکز انتقال خون بهسازی شودو دستگاهها و تجهیزات این مرکز مدرن و به روز شود ومشکل پزشک دراین مرکز رارفع کنیم. کمالی افزود:با استفاده از ظرفیت های دولتی و همچتین خیرین باید مکان و دستگاه های آن به روز و در شان شهرستان باشد. ...
کیهان   ۱۳۹۷/۰۹/۱۸ - ۱۸:۴۴    
کاهش میزان اهدای خون در فصل سرما سبب شده سازمان انتقال خون سیستان و بلوچستان با توجه به نیاز ویژه به خون با کمبود مواجه شود و کمبود خون در این استان به مرز خطر برسد. ...
همسو نیوز   ۱۳۹۷/۰۹/۱۸ - ۱۷:۲۴    
به دنبال دستور مدیرعامل سازمان انتقال خون ایران ، جستجو در بانک های اطلاعاتی گروه های خون نادر ایران برای یافتن خون سازگار با زینب، کودک دو ساله ای که مبتلا به سرطان است، آغاز شد. منبع: خبرگزاری جام جم
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۷/۰۹/۱۸ - ۱۶:۱۱    
مدیرکل انتقال خون استان بوشهر گفت: این استان از نظر اهدا کننده مستمر خون پس از استان سمنان مقام دوم را در کشور دارد.
ایرنا   ۱۳۹۷/۰۹/۱۸ - ۱۲:۳۰    
زنجان - ایرنا - مدیرکل انتقال خون استان زنجان گفت: دانشجویان دانشگاه های زنجان امسال نیز همانند 2 سال گذشته با تشکیل پویشی به نام سخاوت سرخ به مناسبت گرامیداشت 16 آذر و روز دانشجو خون و پلاسما اهدا کردند.
ایسنا   ۱۳۹۷/۰۹/۱۸ - ۱۱:۱۷    
سازمان برنامه و بودجه در واکنش به درخواست چندباره سازمان انتقال خون برای اختصاصی شدن درآمدهایش تاکید کرد که تغییر درآمد عمومی سازمان انتقال خون به اختصاصی، نیازمند تصریح در قوانین بالادستی و تصویب مجلس شورای اسلامی است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۷/۰۹/۱۸ - ۱۰:۴۰    
مدیر عامل سازمان انتقال خون ایران راهبرد ها و دستاورد های کشور را در امر سلامت خون تشریح کرد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۷/۰۹/۱۷ - ۲۰:۰۰    
مدیرکل انتقال خون خراسان جنوبی گفت: 14 هزار و 148 واحد خونی طی هفت ماهه سال جاری در استان اهدا شد.
جماران   ۱۳۹۷/۰۹/۱۷ - ۱۲:۳۰    
مدیرکل انتقال خون آذربایجان غربی از اهدای بیش از 51 هزار واحد خون در استان خبرداد. مجتبی قهرمان رضائیه در گفت و گو با خبرنگار ایسنا منطقه آذربایجان غربی با اشاره به اینکه در 8 ماه نخست سال جاری نزدیک به 61 هزار نفر به مراکز انتقال خون استان مراجعه کردند تصریح کرد ...
روزنامه شهروند   ۱۳۹۷/۰۹/۱۷ - ۱۲:۲۵    
شهروند| پاییز و زمستان هر سال، مسئولان سازمان انتقال خون نگران می شوند؛ نگران کاهش میزان اهدای خون. همین اتفاق هم می افتد، هوا که سرد می شود، صف مراجعه کنندگان برای اهدای خون لاغرتر می شود و ذخایر خونی کم ...
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۷/۰۹/۱۷ - ۱۲:۲۱    
رودسر- مدیرکل انتقال خون گیلان با اشاره به اینکه این استان به دلیل سالمندی بالا و همچنین حوادث، پرمصرف ترین استان در زمینه خون است، گفت: در 6 ماه نخست امسال 51 هزار نفر خون اهدا کردند.
ایران پزشک   ۱۳۹۷/۰۹/۱۷ - ۱۲:۰۰    
جست وجو در بانک های اطلاعاتی گروه های خون نادر ایران برای یافتن خون سازگار با زینب، کودک دو ساله ای که مبتلا به سرطان است، آغاز شد.
ایرنا   ۱۳۹۷/۰۹/۱۷ - ۰۸:۱۴    
سمنان - ایرنا - مدیرکل انتقال خون استان سمنان گفت: این استان به لحاظ تعداد اهداکنندگان خون مستمر برای چندمین بار مقام نخست کشور را کسب کرد.
همسو نیوز   ۱۳۹۷/۰۹/۱۶ - ۰۰:۵۱    
مدیرعامل سازمان انتقال خون با تاکید بر لزوم اجرای مباحث مربوط به مدیریت خون بیمار در بیمارستان های کشور، گفت: باید توجه کرد که شانس ابتلا به عفونت های بیمارستانی در کسانی که خون دریافت می کنند، حدود پنج برابر افزایش می یابد. ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۷/۰۹/۱۴ - ۱۰:۰۸    
مدیرکل انتقال خون استان خوزستان با اشاره به ابتلای بیش از 2500 نفر به تالاسمی در این استان گفت: در حالی که این بیماران به خون زیر 10 روز نیاز دارند، آمار مراجعه جهت اهدای خون کاهش یافته است.
خوزنیوز   ۱۳۹۷/۰۹/۱۳ - ۱۶:۳۳    
مدیرکل انتقال خون خوزستان با بیان اینکه به دلیل تصادفات، تعداد بالای بیماران تالاسمی و بیماران سرطانی مصرف خون در استان خوزستان بالا است، گفت: امیدواریم مردم خوزستان نسبت به خون دهی اقدام کنند و تعداد مراجعات افزایش داشته باشد. ...
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۷/۰۹/۱۳ - ۱۲:۱۸    
کرمان - معاون فنی اداره کل انتقال خون استان کرمان با اشاره به کاهش تعداد اهداکنندگان خون در فصل سرد سال از مردم خواست به منظور تامین نیازهای خونی استان کرمان نسبت به اهدای خون اقدام کنند.
بهداشت نیوز   ۱۳۹۷/۰۹/۱۳ - ۰۹:۵۹    
سخنگوی سازمان انتقال خون از افزایش شاخص اهدای خون مستمر در کشور خبر داد و گفت: طی هشت ماه گذشته دو میلیون و 346 هزار و 882 واحد خون و فرآورده خونی در مراکز درمانی و بیمارستانی کشور توزیع شده است.
فردا نیوز   ۱۳۹۷/۰۹/۱۳ - ۰۸:۵۰    
سخنگوی سازمان انتقال خون از افزایش شاخص اهدای خون مستمر در کشور خبر داد و گفت: طی هشت ماه گذشته دو میلیون و 346 هزار و 882 واحد خون و فرآورده خونی در مراکز درمانی و بیمارستانی کشور توزیع شده است.
یزد آوا   ۱۳۹۷/۰۹/۱۳ - ۰۸:۴۴    
مدیرکل انتقال خون استان یزد از رشد 4.5 درصد اهدای خون در استان یزد خبر داد.