جمعه ۰۲ فروردینساعت ۰۳:۰۵Mar 2019 22
 

جدیدترین‌های «حوزه علمیه»

حوزه   ۱ ساعت پیش    
حوزه/ عضو انجمن اقتصاد اسلامی حوزه علمیه قم گفت: بی شک نام گذاری شعار سال از سوی مقام معظم رهبری، نشان دهنده اهمیت و ضرورت رونق تولید در کشور است
همسو نیوز   ۴ ساعت پیش    
وی افزود: با توجه به درخواست برخی از مدیران حوزه های علمیه استانی و مدارس علمیه کشور و با موافقت کمیسیون سیاستگذاری پذیرش حوزه های علمیه، ثبت نام پذیرش در تعطیلات نوروز استمرار خواهد داشت.. ...
حوزه   ۶ ساعت پیش    
حوزه/ مدیر حوزه علمیه قزوین گفت: نوروز تغییر و تحول از وضع موجود به وضع مطلوب است و این ایام یک دگرگونی در طبیعت و قدرت نمایی خدای متعال است.
خبرگزاری فارس   ۷ ساعت پیش    
140 نفر از طلاب و اساتید حوزه علمیه قم و خراسان جنوبی به همت مؤسسه فرهنگی جهادی عباد به نقاط مرزی در شهرستان سربیشه سفر کردند، تا علاوه بر محرومیت زدایی، اولین روزهای سال 98 را در کنار مردم محروم این منطقه سپری کنند.
جماران   ۱۳۹۸/۰۱/۰۱ - ۱۴:۱۴    
به گزارش ایرنا، وجود 444 بقعه مربوط به امامزادگان واجب التعظیم، حوزه علمیه و مراجع عظام تقلید، حرم حضرت معصومه(س) و مسجد جمکران موجب شده تا قم بیش از پیش مورد توجه زائران از سراسر و حتی خارج از کشور قرار گیرد، شهری که می توان تاریخ را در آن ورق زد ...
شعار سال   ۱۳۹۸/۰۱/۰۱ - ۱۰:۴۱    
آیت الله نوری همدانی مرجع تقلید شیعیان با آیت الله یزدی رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم دیدار و گفت و گو کرد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۰۱/۰۱ - ۰۲:۲۵    
استاد حوزه علمیه قم از عید به عنوان بهانه ای برای افزایش نشاط در جامعه، دیدو بازدیدها و رفع کینه ها یاد کرد و گفت: آداب اصیل عید نوروز در حقیقت عبادت خداوند متعال و حرکت در مسیر آموزه های دینی اسلام است.
همسو نیوز   ۱۳۹۷/۱۲/۲۹ - ۲۱:۲۹    
همزمان با سیزدهم رجب، روز میلاد امیرالمومنین(ع) تعدادی از طلاب حوزه علمیه در مراسم جشن روز میلاد توسط آیت الله صافی گلپایگانی معمم شدند. منبع: خبرگزاری تسنیم
حوزه   ۱۳۹۷/۱۲/۲۹ - ۲۰:۴۲    
حوزه/ معاون تهذیب حوزه علمیه کاشان از شرکت 300 نفر از طلاب مدارس علمیه منطقه کاشان در مراسم اعتکاف خبرداد.
نماینده   ۱۳۹۷/۱۲/۲۹ - ۱۶:۵۵    
امام جمعه در جمع مبلغان دینی و حوزویان حوزه علمیه حضرت باقرالعوم(ع) با اشاره به اهمیت استفاده از فرصت های ارزشمند در ماه رجب و ایام نوروز گفت: از فرصت های پیش رو برای خودسازی، تکامل، پیشرفت و علم آموزی استفاده کنیم.
حوزه   ۱۳۹۷/۱۲/۲۹ - ۱۶:۴۷    
حوزه/ مدیر حوزه علمیه بوشهر گفت: در غرب روزی را با عنوان روز جهانی مبارزه با نژاد پرستی نامگذاری کرده اند، اما می بینیم که اخیراً در نیوزلند فردی با حمله به دو مسجد 50 نفر را شهید و بسیاری را زخمی کرد، این در حالی است که آنها عنوان می کنند که نژادپرست نیستیم، اما به حرف خود عمل نمی کنند.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۷/۱۲/۲۹ - ۱۶:۱۹    
یکی از اساتید حوزه علمیه گفت: امروز کفر در دنیا به جایی رسیده است که تقسیماتی مادی در دنیا مشخص می کند و شرق و غرب مشخص می کند و هرکس می خواهد قدرتی پیدا کند باید به یکی از این تقسیمات متصل شود و انقلاب اسلامی با این تقسیمات مادی مقابله کرد.
حوزه   ۱۳۹۷/۱۲/۲۹ - ۱۶:۱۷    
حوزه/ مدیر حوزه علمیه استان همدان گفت: مسئولان باید بگویند که دلیل صف های طولانی برای ارزاق اصلی مردمی که در تمام صحنه های حضور حداکثری داشته اند و با تمام وجود برای انقلاب به میدان آمده اند، چیست؟
همسو نیوز   ۱۳۹۷/۱۲/۲۹ - ۱۵:۳۵    
همزمان با سیزدهم رجب، میلاد امام علی(ع) تعدادی از طلاب حوزه علمیه در مراسم جشن روز میلاد توسط دفتر آیت الله صافی گلپایگانی معمم شدند. 29 اسفند 1397 / 15:31 منبع:ایسنا
رسا   ۱۳۹۷/۱۲/۲۹ - ۱۵:۰۱    
معاون تبلیغ حوزه علمیه مازندران از فعالیت تبلیغی گروه های تبلیغی و روحانیان بومی در ایام تعطیلات نوروزی خبر داد.
ایکنا   ۱۳۹۷/۱۲/۲۹ - ۱۴:۱۶    
گروه معارف - کارشناس دینی حوزه علمیه اصفهان گفت: اعتکاف یک نیاز معرف شناسی برای انسان است تا براساس آن به خودسازی معنوی دست پیدا کند.
شفقنا   ۱۳۹۷/۱۲/۲۹ - ۱۴:۰۲    
شفقنا- نتایج امتحانات نیمسال اول (اسفند 97) سطوح عالی حوزه علمیه قم اعلام شد. به گزارش شفقنا، نتایج امتحانات نیمسال اول سطوح عالی قم در سامانه نجاح قابل مشاهده می باشد. طلاب در صورت احراز شرایط لازم می توانند از طریق همین سامانه اعتراض خود را ثبت نمایند. ...
ایکنا   ۱۳۹۷/۱۲/۲۹ - ۱۳:۴۶    
گروه معارف- مسئول مرکز آموزش های مجازی حوزه علمیه خراسان گفت: امام علی(ع) اقدامات اقتصادی بسیاری در جهت تقویت بنیه اسلام انجام داد که ما باید در جامعه امروزی با توجه به این نگاه ایشان حرکت کرده تا در این صورت جامعه ای رو به پیشرفتی داشته باشیم.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۷/۱۲/۲۹ - ۱۳:۲۵    
آیت الله نوری همدانی مرجع تقلید شیعیان با آیت الله یزدی رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم دیدار و گفت و گو کرد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۷/۱۲/۲۹ - ۱۰:۴۶    
عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با تاکید بر اینکه امام علی (ع) مظهر عدالت بود،گفت: امیرالمؤمنین (ع) از جمله افرادی بودند که در عمل به دنبال تحقق عدالت بود و در واقع مجسمه عدالت بودند.
شبستان   ۱۳۹۷/۱۲/۲۹ - ۰۹:۱۳    
استاد حوزه علمیه گفت: گاهی دیگران با اعمال و رفتار نادرست دل شما را می شکنند اگر می خواهید در زندگی آسایش داشته باشید آنها را ببخشید.
ایکنا   ۱۳۹۷/۱۲/۲۹ - ۰۸:۲۲    
گروه معارف - یک عضو مجمع محققین و مدرسین حوزه علمیه قم گفت: امام علی(ع) در تلاش بودند تا در کنار این شعائر اسلامی، به احکام اجتماعی قرآن نیز عمل شود.
ایکنا   ۱۳۹۷/۱۲/۲۹ - ۰۷:۱۶    
کانون خبرنگاران نبأ مدرس حوزه علمیه گفت: در کتاب صحیفه علویه نقل شده که خدایا مرا این عزّت بس که بنده تو باشم، و برایم این افتخار کافی است که تو پروردگار من باشی، تو آنچنانی که دوست دارم ...
رسا   ۱۳۹۷/۱۲/۲۹ - ۰۱:۵۷    
حضرت آیت الله نوری همدانی از مراجع تقلید با آیت الله یزدی رییس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم دیدار و گفت وگو کرد.
حوزه   ۱۳۹۷/۱۲/۲۸ - ۲۱:۲۵    
عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم، بر لزوم تبیین هر چه بهتر و مطلوب تر سیره و روش امیرالمومنین(ع) در عرصه های مختلف به خصوص مباحث اقتصادی تاکید کرد.
رسا   ۱۳۹۷/۱۲/۲۸ - ۲۰:۵۲    
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: برخی جریان ها در درون حوزه علمیه وجود دارند منتهی خفه شده و صدایشان در نمی آید، اما خط امام و انقلاب را می کوبند.
ایرنا   ۱۳۹۷/۱۲/۲۸ - ۱۹:۵۹    
تهران-ایرنا- حجت الاسلام مهدی گرجی استاد حوزه علمیه و پژوهشگر امور فرهنگی، اساس حکمرانی امام علی(ع) را عدل، انصاف و خدا محوری دانست و گفت: آن امام همام احکام الهی را اجرا و مردم را به سوی خیر و صلاح دعوت می کرد ...
ایرنا   ۱۳۹۷/۱۲/۲۸ - ۱۸:۲۰    
مشهد- ایرنا- عضو کمیسیون تبلیغ حوزه علمیه خراسان گفت: حضرت علی (ع) بهترین الگوی تربیتی برای خانواده ها و پدران است که نه تنها خود الگو بود بلکه الگوهایی همانند امام حسن(ع) و امام حسین(ع) تربیت کرد.
حوزه   ۱۳۹۷/۱۲/۲۸ - ۱۸:۲۰    
حوزه/ مدیر حوزه علمیه خواهران استان اصفهان با انتقاد از برگزاری جلسات تشریفاتی برای ارائه گزارش و آمارها، گفت: بهتر است ببینیم چه کرده ایم و در آینده چه کارهایی باید انجام دهیم تا اینکه با ارائه گزارش های ساختگی به مقامات بالاتر، جلسات تشریفاتی برگزار کنیم.
حوزه   ۱۳۹۷/۱۲/۲۸ - ۱۸:۲۰    
حوزه/ معاون فرهنگی حوزه علمیه خواهران استان لرستان از فعالیت تبلیغی خواهران مبلغه یاور نماز در مراسم معنوی اعتکاف مساجد این استان خبر داد .
جماران   ۱۳۹۷/۱۲/۲۸ - ۱۸:۲۰    
عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با تاکید بر اینکه امانتداری و صداقت حاج احمد آقا اظهر من الشمس است، گفت: کسانی که امام را تخریب می کنند تیشه به ریشه خود می زنند. ...
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۷/۱۲/۲۸ - ۱۸:۱۹    
قم - رئیس مجلس شورای اسلامی با سفر به قم با تعدادی از علما و اساتید حوزه علمیه قم دیدار و گفت وگو کرد.
حوزه   ۱۳۹۷/۱۲/۲۸ - ۱۵:۲۴    
حوزه/ مدیر حوزه علمیه کرمانشاه با بیان اینکه نسل جوان خبری از گذشته پر افتخار انقلاب اسلامی از جمله دفاع مقدس ندارد، گفت: اگر حرکت روشنگری را شروع نکنیم، افراد مغرض با تغییر جای جلاد و شهید و تطهیر منافقین، واقعیت ها را تحریف خواهند کرد.
مرکز خدمات حوزه های علمیه   ۱۳۹۷/۱۲/۲۸ - ۱۵:۰۳    
مشهد/ کارگاه مشاوره خانواده ویژه طلاب استعداد برتر حوزه علمیه خراسان رضوی در مجتمع فرهنگی آموزشی فدک مشهد برگزار شد.
مرکز خدمات حوزه های علمیه   ۱۳۹۷/۱۲/۲۸ - ۱۵:۰۳    
روابط عمومی مرکز خدمات حوزه علمیه استان قم به آگاهی می رساند، پنجمین جشنواره ورزشی مرکز خدمات حوزه علمیه استان قم به اهتمام معاونت فرهنگی مرکز خدمات استان، ویژه همسر و فرزندان طلاب و روحانیون و طلاب خواهر در اردیبهشت 1398 برگزار خواهد شد. ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۷/۱۲/۲۸ - ۱۳:۳۸    
استاد حوزه و دانشگاه گفت: حوزه علمیه نقش اساسی در تمدن سازی اسلامی در گام دوم انقلاب دارد و تمدن سازی بدون حضور حوزه علمیه، طلاب و علما امکان پذیر نیست.
حوزه علمیه خراسان   ۱۳۹۷/۱۲/۲۸ - ۱۳:۲۸    
در آستانه فرارسیدن سال نو، دروس عمومی حوزه علمیه خراسان از روز سه شنبه 28 اسفند 97 تعطیل می شود و از شنبه 17 فروردین 98 آغاز خواهد شد.
حوزه   ۱۳۹۷/۱۲/۲۸ - ۱۳:۱۳    
حوزه/ جمعی از مجمع عمومی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با آیت بشیر نجفی از مراجع نجف اشرف دیدار کردند و معظم له به اهمیت، جایگاه و عظمت اهل بیت (علیهم السلام) و مقام بزرگی که در نزد خداوند دارند و مسیر مبارکی که برای امت تعیین کرده اند، اشاره کرد.
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۳۹۷/۱۲/۲۸ - ۱۳:۰۱    
نماینده حوزه علمیه در ستاد نقشه جامع علمی کشور گفت: اعتکاف در عین این که یک جنبه فردی دارد، اما در متن اجتماع صورت می گیرد و در واقع یکی از مترقی ترین نماد های خودسازی است.
حوزه علمیه خراسان   ۱۳۹۷/۱۲/۲۸ - ۱۲:۵۸    
نمایشگاه دستاوردهای تحولی حوزه علمیه خراسان
روزنامه شهروند   ۱۳۹۷/۱۲/۲۸ - ۱۲:۲۹    
شهروند| حجت الاسلام محسن غرویان، فعال سیاسی اصولگرا و از استادان حوزه علمیه قم است. شهروند در آخرین شماره سال97 خود گفت وگوی کوتاهی با این روحانی سرشناس در مورد لحظه تحویل و آداب و رسوم اسلامی در ایام نوروز داشته است ...
حوزه علمیه خواهران   ۱۳۹۷/۱۲/۲۸ - ۱۱:۲۵    
به گزارش خبرگزاری کوثر از یزد،حجت الاسلام و المسلمین محمدکارگر شورکی، در پیامی هم آوایی بهار زیبا را با میلاد اختر تابناک آسمان امامت و ولایت حضرت امیرالمومنین علی(علیه السلام)، نوید بخش شکفتن غنچه های عدالت خواهی در بهارروح بخش انتظار دانست.
حوزه   ۱۳۹۷/۱۲/۲۸ - ۱۰:۴۱    
حوزه/ حجت الاسلام صافی با درخواست حمایت از مرکز مدیریت حوزه علمیه خواهران در ادامه برگزاری دوره های تربیت مدرس زبان انگلیسی و زبان عربی، گفت: باید آموزش زبان دوم در حوزه های علمیه خواهران رسمیت بیشتری پیدا کند.
شمال نیوز   ۱۳۹۷/۱۲/۲۸ - ۰۹:۳۸    
شمال نیوز : استاد اخلاق حوزه علمیه قم ادامه داد: عزیزان مسئول تجربه زیاد دارند اما تجربه حلال مشکلات نیست، در میدان جوانان باید وارد و با استفاده از این تجربه موفق خواهد بود و سریعتر کارها به جلو خواهد رفت.....
حوزه   ۱۳۹۷/۱۲/۲۸ - ۰۹:۱۴    
حوزه/ استاد حوزه علمیه خواهران با بیان اینکه چهارشنبه سوری رنگ و لعاب خود را تغییر داده است، گفت: طلاب باید با آگاهی بخشی به مردم، این شادی خانمان سوزِ آمیخته با خطر و خسارت را تقبیح کنند.
مرکز خدمات حوزه های علمیه   ۱۳۹۷/۱۲/۲۸ - ۰۹:۱۲    
قزوین/ جانشین معاون سلامت و امور بیمه های مرکز خدمات حوزه های علمیه در همایش هادیان نور گفت: رهبری فرزانه انقلاب اسلامی همیشه نگاه جدی به خدمت بیشتر به خانواده طلاب و روحانیان داشته اند که خوشبختانه مرکز خدمات حوزه های علمیه کشور این موضوع را به خوبی در همه استانها محقق کرده است.
مصداق   ۱۳۹۷/۱۲/۲۸ - ۰۰:۱۴    
پایگاه تحلیلی مصداق به نقل از خبرگزاری مهر؛ شیخ حسینی دبیر میز نظام سیاسی جمهوری اسلامی قطب های فکری و فرهنگی در جلسه شورای این میز در دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم که با موضوع بررسی طرح های پیشنهادی صفوف برگزار شد، گفت: دستور اول جلسه ...
رسا   ۱۳۹۷/۱۲/۲۸ - ۰۰:۰۶    
مدیر حوزه های علمیه گفت: آمادگی برای جانفشانی و شهادت در راه خدا شاخصه روحانیت است و شهدای روحانی به دنیای استکبار ثابت کردند حوزه علمیه انقلابی است و انقلابی خواهد ماند.
حوزه   ۱۳۹۷/۱۲/۲۷ - ۲۱:۴۲    
حوزه/ آیت الله اعرافی با بیان اینکه حوزه علمیه انقلابی است و انقلابی خواهد ماند، گفت: نام پنج هزار شهید روحانیت در دفتر نورانی شهدای حوزه ثبت شده و جانبازان و آزادگان روحانی، امروز مایه آبرو و عزت حوزه های علمیه هستند.
همسو نیوز   ۱۳۹۷/۱۲/۲۷ - ۱۸:۳۶    
به گزارش همسو نیوز از استان مرکزی، ثبت نام آزمون ورودی حوزه های علمیه استان مرکزی از 14 اسفند آغاز شده و تا 22 فروردین سال 98 ادامه دارد. حجت الاسلام محمدحسن ربیعی، معاون آموزش و امور واحدهای آموزشی حوزه علمیه استان مرکزی در این باره گفت: ثبت نام حوزه های علمیه در دو مقطع زمانی انجام شده است ...