چهارشنبه ۰۳ بهمنساعت ۱۵:۲۸Jan 2019 23
 

جدیدترین‌های «حوزه های علمیه»

مرکز خدمات حوزه های علمیه   ۲۴ دقیقه پیش    
گرگان/ نشست مسئولان مرکز خدمات حوزه های علمیه و مرکز بهداشت استان گلستان به منظور افزایش همکاری های دو مجموعه برگزار شد.
ایکنا   ۱ ساعت پیش    
گروه حوزه های علمیه آیت الله استادی با بیان اینکه 180 سؤال زننده در مورد قرآن در فضای مجازی مطرح شده است، گفت: امروز در برخی دانشگاه های کشور همان حرفی زده می شود که قوم بنی اسرائیل تحویل موسی(ع) می دادند و می گفتند که خدایی را که نمی بینیم نمی پرستیم.
رسا   ۲ ساعت پیش    
کاظمی با بیان اینکه نقش حوزه های علمیه در ترویج سبک زندگی اسلامی بر کسی پوشیده نیست، گفت: حمایت از حوزه های علمیه وظیفه ای همگانی است.
ایکنا   ۳ ساعت پیش    
گروه حوزه های علمیه آیت الله سبحانی با انتقاد از سخنان رئیس جمهور با بیان اینکه مسئولان عقل کل نیستند، تأکید کرد: آقایانی که در رأس کار هستند، مقداری از مسائل را برای حوزه بگذارند؛ اقتصاد، سیاست و اداره کشور برای شما، ولی بیان احکام شرعی را برای حوزه بگذارید.
مدیرکل نظارت و بازرسی مرکز خدمات حوزه های علمیه با تأکید بر اینکه این اداره کل به خوبی برای مراجعان شناخته شده نیست، گفت: واحد نظارت و بازرسی در خدمت طلاب و روحانیان و همکاران مرکز خدمات است تا پیشنهاد ها و انتقادهای آن ها را پیگیری کند و به نتیجه برساند.
رسا   ۳ ساعت پیش    
مدیر حوزه علمیه خواهران چهارمحال و بختیاری گفت: به یقین رشد و پویایی حوزه های علمیه نقش مهمی در استمرار و استحکام پایه های نظام اسلامی خواهد داشت.
ایکنا   ۴ ساعت پیش    
گروه اقتصاد مدیرگروه فقه اقتصادی مرکز فقهی ائمه اطهار(ع) با اشاره به ضرورت توجه به احکام ثانویه در بررسی فقهی پول های مجازی اظهار کرد: مراجع تقلید تاکنون حکمی درباره این پول ها صادر نکرده اند لذا ضرورت دارد مراکز فقهی و حوزوی در این زمینه ورود کرده و نتایج کار را نیز در اختیار مراجع تقلید قرار دهند.
رسا   ۴ ساعت پیش    
حجت الاسلام مظفری میانجی گفت: خواهران طلبه از نعمتی برخوردار هستند که به برکت جمهوری اسلامی نصیبشان شده است و باید قدر این نعمت را بدانند.
ایکنا   ۴ ساعت پیش    
گروه حوزه های علمیه سلسله درس گفتارهایی با عنوان جریان شناسی وهابیت سلفی از سوی مرکز فقهی ائمه اطهار(ع) برگزار می شود.
پورتال خبری کاشان   ۶ ساعت پیش    
آیین رونمایی از کتاب 14 جلدی تفسیر باران که تفسیر قرآن به نگارش دکتر مهدی خدامیان آرانی توسط آیت الله نمازی نماینده ولی فقیه و امام جمعه کاشان رونمایی شد. ...
مرکز خدمات حوزه های علمیه در راستای تأمین نیروی انسانی موردنیاز، در نظر دارد تا از میان برادران متعهد، متخصص و کارآمد برای خدمت در سراسر کشور، تعدادی از افراد واجد شرایط را از طریق فرآیند آزمون کتبی و شفاهی به کارگیری نماید. شرایط عمومی جذب: 1. تابعیت و اعتقاد به نظام جمهوری اسلامی ایران؛ ...
حوزه   ۱۳۹۷/۱۱/۰۳ - ۰۱:۰۶    
حوزه/ عضو هیئت رئیسه مجمع عمومی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با تاکید بر این که دستاوردهای عظیم انقلاب اسلامی در مقایسه با دوران طاغوت باید به درستی در جامعه تبیین شود، تصریح کرد: تحولات در علوم انسانی و حوزه های علمیه به برکت انقلاب اسلامی ، چشمگیر و بسیار درخشان بوده است.
حوزه علمیه خواهران   ۱۳۹۷/۱۱/۰۳ - ۰۰:۲۰    
مدیر حوزه های علمیه خواهران کشور گفت: حضرت زهرا(س) دختر شخصیت اول جهان اسلام بودند اما به جای تفاخر و هزینه کردن از جایگاه خود به عنوان دختر اول شخص اسلام ...
رسا   ۱۳۹۷/۱۱/۰۲ - ۲۰:۱۷    
مدیر حوزه علمیه کاشان فعالیت تخصصی حوزه های علمیه را قابل تقدیر دانست و گفت: یکی از برنامه مدیریت حوزه علمیه کاشان تقویت مدارس علمیه کاشان است.
ایرنا   ۱۳۹۷/۱۱/۰۲ - ۱۷:۱۵    
گرگان - ایرنا - مسوول دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل تسنن استان های شمالی با یادآوری توسعه حوزه های علمیه و مساجد اهل سنت پس از پیروزی انقلاب در سراسر میهن اسلامی، گفت که اکنون 1600 مسجد اهل سنت در استان گلستان وجود دارد.
ایکنا   ۱۳۹۷/۱۱/۰۲ - ۱۷:۰۲    
گروه حوزه های علمیه - عیسی علیزاده، معاون فرهنگی جهاد دانشگاهی صبح امروز، 2 بهمن ماه با آیت الله جواد شهرستانی دیدار کرد.
ایکنا   ۱۳۹۷/۱۱/۰۲ - ۱۶:۵۲    
گروه حوزه های علمیه نشست اساتید و ارزیابان گروه آموزش های قرآنی و حدیثی اداره کل قرآن و حدیث جامعه المصطفی فردا چهارشنبه برگزار می شود.
ایکنا   ۱۳۹۷/۱۱/۰۲ - ۱۶:۲۱    
گروه حوزه های علمیه نشست علمی نظام سازی یا نظام یابی؛ تبیین دیدگاه و روش شهید صدر در دستیابی به نظام های اجتماعی از منظر اسلام فردا در قم برگزار خواهد شد.
حوزه   ۱۳۹۷/۱۱/۰۲ - ۱۶:۰۶    
حوزه/ مدیر ارزیابی ونظارت معاونت آموزش حوز ه های علمیه کشور گفت: بازدید از مدارس علمیه برای رفع مشکلات و شنیدن ایده ها و نظرات اساتید وطلاب حوزه های علمیه بوده و نشانه مچ گیری نیست.
ایکنا   ۱۳۹۷/۱۱/۰۲ - ۱۵:۵۷    
گروه حوزه های علمیه چهارمین مرحله دوره غیرحضوری سیری در نهج البلاغه ویژه اساتید جامعه الزهراء(س) در حال برگزاری است.
ایکنا   ۱۳۹۷/۱۱/۰۲ - ۱۵:۵۷    
گروه حوزه های علمیه مدیر عامل سازمان انتشارات پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی از تجدید چاپ بیست و دو عنوان کتاب پرفروش پژوهشگاه در بهمن ماه 97 خبر داد.
ایکنا   ۱۳۹۷/۱۱/۰۲ - ۱۵:۵۱    
گروه حوزه های علمیه نشست علمی دلالت های تربیتی فلسفه زیبایی شناسی از سوی مجمع عالی حکمت اسلامی برگزار می شود.
روابط عمومی صدا و سیما   ۱۳۹۷/۱۱/۰۲ - ۱۵:۴۸    
بیستمین همایش کتاب سال حوزه به صورت مستقیم به سمع شنوندگان رادیو معارف می رسد. به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، بیستمین همایش کتاب سال حوزه به طور زنده ساعت 10 از رادیو معارف پخش می شود ...
ایکنا   ۱۳۹۷/۱۱/۰۲ - ۱۵:۴۲    
گروه حوزه های علمیه کرسی ترویجی و نقد علمی تناسب وجودی به مثابه معیار بنیادین برای ارزش اخلاقی از سوی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی در قم برپا می شود.
خانه ملت   ۱۳۹۷/۱۱/۰۲ - ۱۴:۳۹    
رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس بر لزوم توجه بیشتر حوزه های علمیه به مباحث اقتصاد اسلامی تأکید کرد و گفت: کمیسیون اقتصادی آمادگی دریافت پیشنهادات اصلاحی حوزه های علمیه در خصوص اصلاح قوانین بانکداری را دارد.
حوزه علمیه خواهران   ۱۳۹۷/۱۱/۰۲ - ۱۳:۵۰    
معاون ارتباطات و امور حوزه های علمیه خواهران گفت: حوزه علمیه استان فارس، در گذشته و در زمان حال، عالمان بزرگی همچون شهید دستغیب و آیت الله مکارم شیرازی را به جهان تشیع تقدیم کرده است.
شفقنا   ۱۳۹۷/۱۱/۰۲ - ۱۲:۲۰    
شفقنا- عضو شورای عالی حوزه های علمیه با بیان اینکه برخی به روحانیت امروز هم اعتراض و گله می کنند که اگر گرفتن پول بد است شما چرا این کار را می کنید افزود ...
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۷/۱۱/۰۲ - ۱۲:۱۹    
سمنان - مدیر حوزه های علمیه برادران استان سمنان بابیان اینکه تبیین انقلاب برای جلوگیری از نفوذ فرهنگی دشمن ضروری است، گفت: 200 مبلغ دینی برای این منظور به نواحی مختلف استان اعزام می شوند.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۷/۱۱/۰۲ - ۱۱:۲۰    
مدیر حوزه های علمیه برادران استان سمنان از اعزام و فعالیت 200 مبلغ دینی به منظور بیان حقایق انقلاب در این استان خبر داد و گفت: پایگاه مقاومت شهدای استان سمنان افتتاح می شود.
وزارت آموزش و پرورش   ۱۳۹۷/۱۱/۰۲ - ۱۱:۱۰    
معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش خراسان شمالی در دیدار با معاون تبلیغ حوزه های علمیه خراسان شمالی گفت:تعامل حوزه علمیه و آموزش و پرورش موجب ارتقاء تربیت دینی و اخلاقی در مدارس می شود ...
حوزه   ۱۳۹۷/۱۱/۰۲ - ۱۱:۰۶    
حوزه/ معاون فرهنگی-تبلیغی مدیریت حوزه علمیه خواهران اصفهان ایجاد نظام آموزشی و تربیتی برای خواهران طلبه دین شناس، متخلق به اخلاق اسلامی و توانمند در تبلیغ با رویکرد تولید علم و نظریه پردازی را از اقدامات بنیادین جریان حوزه های علمیه و روحانیت پس از انقلاب دانست.
ایکنا   ۱۳۹۷/۱۱/۰۲ - ۱۰:۳۶    
گروه حوزه های علمیه نشست علمی بررسی شاخص های اخلاق توحیدی در پژوهشگاه علوم و معارف اسلامی قم برگزار خواهد شد.
شفقنا   ۱۳۹۷/۱۱/۰۲ - ۱۰:۳۵    
شفقنا- هیئت رئیسه کمیسیون اقتصادی مجلس در سفری یکروزه به قم با چند تن از علما و مراجع عظام تقلید دیدار می کنند. به گزارش شفقنا، اعضای هیئت رئیسه کمیسیون اقتصادی مجلس براساس برنامه زمانبندی صبح امروز و در ابتدا به دیدار حجت الاسلام والمسلمین شهرستانی رفته و سپس با آیت الله اعرافی مدیر حوزه های ...
شبستان   ۱۳۹۷/۱۱/۰۲ - ۱۰:۱۶    
مدیر مدرسه علمیه امام صادق ورامین با تأکید بر اینکه در تفکر و اندیشه امام خمینی(ره) احیای تفکر ظلم ستیزی و عدالت خواهی در اسلام موج می زند، گفت: با توجه به هجمه های دشمنان می طلبد با همه توان و ظرفیت باید از اندیشه و تفکرات امام خمینی(ره) صیانت شود.
حوزه   ۱۳۹۷/۱۱/۰۲ - ۰۱:۰۲    
حوزه/مدیر مرکز خدمات حوزه علمیه خراسان جنوبی گفت: تکریم معمرین از وظایف اصلی مرکز خدمات حوزه های علمیه است و هیچ تفاوتی در بحث خدمات رسانی به معمرین شیعه یا سنی وجود ندارد.
ایکنا   ۱۳۹۷/۱۱/۰۱ - ۲۳:۴۵    
گروه حوزه های علمیه مدیر قرآن و حدیث معاونت تهذیب و تربیت حوزه های علمیه از آغاز ثبت نام دوره حدیث خوانی و فهم حدیث حوزه علمیه با عنوان شمیم عترت خبر داد.
همسو نیوز   ۱۳۹۷/۱۱/۰۱ - ۲۰:۳۳    
به گزارش ایکنا از فارس، به نقل از روابط عمومی حوزه های علمیه فارس، حجت الاسلام میثم همایی، تهذیب حوزه های علمیه فارس با بیان اینکه طرح تهذیبی محراب در 28 مدرسه علمیه این استان اجرا شد، گفت: این طرح در خصوص انگیزه سازی و شیوه های دعوت به نماز است. ...
ایکنا   ۱۳۹۷/۱۱/۰۱ - ۲۰:۰۶    
گروه حوزه های علمیه عضو پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی گفت: قرآن به عنوان مرجع اولین و آخرین در فهم دین، جزء اندیشه محوری آیت الله خامنه ای است.
رسا   ۱۳۹۷/۱۱/۰۱ - ۱۹:۰۵    
استاد حوزه علمیه گفت: آن چه از دین، آیین و شریعت به ما رسیده به برکت خدمات فقهای شیعه است و باید این میراث ارزشمند حفظ شود.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۷/۱۱/۰۱ - ۱۹:۰۲    
استاد حوزه علمیه تبریز، بر ضرورت جلوگیری از هجمه ها و جوسازی های برخی بر علیه حوزه های علمیه و دانشگاه بین المللی المصطفی تاکید کرد.
رسا   ۱۳۹۷/۱۱/۰۱ - ۱۸:۳۵    
حجت الاسلام والمسلمین یعقوبی گفت: فلسفه وجودی حوزه های علمیه فراگیری علم و آموختن دین به مردم است؛ اما علمی که در کنار آن عمل هم باشد.
ایکنا   ۱۳۹۷/۱۱/۰۱ - ۱۸:۳۵    
گروه حوزه های علمیه کرسی ترویجی بررسی اندیشه های کلامی مقام معظم رهبری برگزار و در آن تأکید شد که معظم له اندیشمندی قرآن گرا و قرآن محور هستند و به ویژه بحث سنن الهی در مباحث کلامی ایشان پررنگ است.
دانا   ۱۳۹۷/۱۱/۰۱ - ۱۸:۳۳    
معاون پژوهش حوزه های علمیه گفت: پژوهش محور کردن نظام آموزشی، یکی از اهداف اصلی معاونت پژوهش است.
حوزه   ۱۳۹۷/۱۱/۰۱ - ۱۸:۲۰    
حوزه/ حجت الاسلام والمسلمین حسین انصاری گفت: در حال حاضر حوزه های علمیه از لحاظ بودجه و مسائل مالی به شدت در مضیقه قرار دارند تا جائی که حتی تامین وعده های غذایی طلاب خوابگاهی به سختی انجام می شود.
گلستان ما   ۱۳۹۷/۱۱/۰۱ - ۱۸:۱۷    
سخنگوی کارگروه مساجد حوزه های علمیه جنبش مردمی پاسداشت چله انقلاب در گلستان از تحصیل 8هزار و 500 طلبه شیعه و اهل سنت خواهر و برادر در استان خبرداد.
ایرنا   ۱۳۹۷/۱۱/۰۱ - ۱۷:۴۶    
قم - ایرنا - معاون پژوهش حوزه های علمیه، با بیان این که بیش از پنج هزار استاد در حوزه های علمیه برادران در سطوح مختلف در سراسر کشور داریم، گفت: یکی از برنامه های اصلی این معاونت، ارتقای مهارت های پژوهشی و تدوین مقاله های علمی توسط استادان حوزه علمیه است.
حامیان ولایت   ۱۳۹۷/۱۱/۰۱ - ۱۶:۵۱    
حمیدرضا مقدم فر ظهر امروز در اختتامیه همایشی با موضوع جریان شناسی انقلاب که در کتابخانه آستان قدس و با حضور مدیران مدارس سمای سراسر کشور برگزار شد با بیان ضرورت آگاهی مدیران به مسائل روز جامعه گفت: اکنون جریانی به دنبال سکولارکردن حوزه های علمیه و مراکز تعلیم و تربیت است. ...
انتخاب   ۱۳۹۷/۱۱/۰۱ - ۱۶:۵۰    
میرمعزی معاون پژوهش حوزه های علمیه با اشاره به فعالیت های علمی حوزویان گفت: دو هزار تربیت یافته حوزوی در زمینه علوم انسانی اسلامی در مقطع دکترا و ارشد داریم، بودجه حوزه با 600 مدرسه در سراسر کشور و 70 مرکز تخصصی کمتر از بودجه دانشگاه تهران است.
حوزه   ۱۳۹۷/۱۱/۰۱ - ۱۶:۴۱    
حوزه/ پانزدهمین جلسه نشست مدیران میانی واحدهای ستادی امروز در مرکز مدیرت حوزه های علمیه برگزار شد.