یکشنبه ۲۹ اردیبهشتساعت ۲۱:۳۲May 2019 19

جدیدترین‌های «حوزه های علمیه»

ایرنا   ۹ دقیقه پیش   + ۱ سایت دیگر  
قم - ایرنا - مدیر حوزه های علمیه سراسر کشور گفت: درصورتی که مقدمات کار در زمینه پیشگیری از مواد مخدر به درستی فراهم شود، حوزه های علمیه آماده همکاری در این مساله هستند و می توانند اثرهای مثبتی در جلوگیری از اعتیاد برجای گذارند.
جماران   ۱۱ دقیقه پیش   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش ایرنا، سردار اسکندر مومنی عصر یکشنبه در دیدار با آیت الله اعرافی مدیر حوزه های علمیه کشور با اشاره به اهمیت توجه در کاستن آثار مخرب مواد مخدر افزود: در سطح کشور 5 آسیب اولویت دار تعریف شده که در راس تمام آن ها مواد مخدر قرار دارد. ...
حوزه   ۱۸ دقیقه پیش    
حوزه/ تفاهم نامه همکاری مشترک میان ستاد مبارزه با مواد مخدر و حوزه علمیه عصر در مرکز مدیریت حوزه های علمیه در قم امضا شد.
شفقنا   ۴۹ دقیقه پیش   + ۱ سایت دیگر  
شفقنا- تفاهم نامه همکاری مشترک میان ستاد مبارزه با مواد مخدر و حوزه علمیه در مرکز مدیریت حوزه های علمیه امضا شد. به گزارش خبرنگار شفقنا در قم، جلسه امضای تفاهم نامه همکاری مشترک بین حوزه علمیه و ستاد مبارزه با مواد مخدر عصر امروز با حضور آیت الله اعرافی و سردار مومنی در مرکز مدیریت حوزه های ...
حوزه   ۱ ساعت پیش   + ۲ سایت دیگر  
مدیر حوزه های علمیه گفت: امیدواریم این شبکه مبارزه با مواد مخدر را در تمامی حوزه های استان های کشور شکل دهیم تا تمامی استان ها به صورت فعال پای کار بیایند، حوزه علمیه آماده هر گونه همکاری برای مقابله با مواد مخدر است.
ایکنا   ۱ ساعت پیش    
گروه حوزه های علمیه رئیس المصطفی در حاشیه سفر به هندوستان با حضور در مرکز بین المللی میکروفیلم نور با رئیس این مرکز دیدار و گفت وگو کرد.
جماران   ۱ ساعت پیش   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش ایرنا، حجت الاسلام مرتضی بیگ زاده روز یکشنبه در نشست تخصصی تحلیلی محتوای بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی ایران در سالن اجتماعات کوثر سازمان تبلغیات اسلامی بوکان اظهار داشت ...
شفقنا   ۴ ساعت پیش    
شفقنا(پایگاه بین المللی همکاری های خبری شیعه)-حضرت آیت الله العظمی بشیر نجفی گفت: حوزه نجف اشرف مادر حوزه های علمیه در جهان است و درهای آن به روی کسانی که خوهان بهره گیری از پرتو علوم آن هستند، باز است. ...
ایکنا   ۷ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
گروه حوزه های علمیه حجت الاسلام نجف لکزایی با اشاره به اهداف سیاسی پروژه کربن نگاری قرآن موسسه کرونیکا، گفت: آنان قصد دارند تا قرآنی مطابق مخاطب اروپایی تنظیم کنند و از همین جهت در بین نسخ مختلف قرآن جستجو می کنند تا در میان اختلاف قرائت ها ...
ایکنا   ۷ ساعت پیش    
گروه حوزه های علمیه – رئیس پژوهشکده حکمت اسلامی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی گفت: معناگرایی از قرن 20 به عنوان یک دانش و علم به استقلال رسید و پیش از آن به دلیل نزاع های فکری که در غرب وجود داشت چنین استقلالی را اعلام نکرده بود.
رسا   ۷ ساعت پیش    
یکی از مراجع تقلید نجف اشرف بر ضرورت توجه به مدارس دینی و حوزه های علمیه نجف اشرف تاکید کرد.
بجنورد/ مدیر مرکز خدمات حوزه های علمیه و رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان خراسان شمالی برای افزایش همکاری دو مجموعه دیدار و گفتگو کردند.
رسا   ۹ ساعت پیش    
جلالی فقه و فقاهت را هویت حوزه های علمیه دانست و لازمه تخصصی شدن فقه را توجه به مسائل روز جامعه و امور مبتلابه عصر کنونی بیان کرد.
حوزه   ۹ ساعت پیش    
حوزه/ حجت الاسلام خدری امروز در نشست با مسؤولان جهاد دانشگاهی استان بوشهر بر توجه به زبان انگلیسی و تعلیم آن در حوزه های علمیه تاکید و آن را مهم ارزیابی کرد.
شفقنا   ۱۳۹۸/۰۲/۲۹ - ۱۰:۲۱   + ۱ سایت دیگر  
شفقنا- رییس دانشگاه مذاهب اسلامی معتقد است که قرآن علاوه بر اینکه در میان مسئولین و جامعه مهجور است، در میان حوزه های علمیه نیز مهجور واقع شده است. حجت الاسلام والمسلمین محمدحسین مختاری، می گوید: مهجوریت قرآن در میان مسئولین، در بُعد اخلاقی خود را نشان داده است ...
ایکنا   ۱۳۹۸/۰۲/۲۹ - ۰۹:۵۵    
گروه حوزه های علمیه استاد سطح عالی حوزه علمیه گفت: بعضی از آیات قرآن ممکن است در برخی زمان ها مصداق بیرونی نداشته باشد. از این رو قائل شدن به قتال دفاعی با عمومیت قرآن سازگارتر است.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۸/۰۲/۲۹ - ۰۹:۴۹   + ۱ سایت دیگر  
متن پیش رو پاسخ سید محمدحسین دعائی، طلبۀ حوزۀ علمیۀ مشهد مقدس به یادداشت غلو عرفانی؛ خطری برای شریعت و عقلانیت در حوزه های علمیه مهدی نصیری است.
وزارت آموزش و پرورش   ۱۳۹۸/۰۲/۲۹ - ۰۹:۲۰    
مدیرکل آموزش و پرورش گلستان گفت: شادی ونشاط در مدارس به یک آیین نامه مفید و موثر نیاز دارد. به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش گلستان، احسان گوهری راد ...
روزنامه جوان آنلاین   ۱۳۹۸/۰۲/۲۹ - ۰۳:۰۵    
سرویس تاریخ جوان آنلاین: آیت الله میلانی از مراجع تقلید شیعه در دوران معاصر است که علاوه بر جایگاه علمی و فقهی، در تحولات سیاسی و فرهنگی دهه 40 و 50 ایران حضور چشمگیری داشت چنانکه می توان وی را از پایه گذاران نظام نوین آموزشی در حوزه های علمیه به شمار آورد ...
ایکنا   ۱۳۹۸/۰۲/۲۸ - ۱۷:۳۲    
گروه حوزه های علمیه استاد حوزه علمیه در جلسه تفسیر در حرم حضرت معصومه(س) به تشریح جایگاه فرشتگان و نقش آنان در آفرینش پرداخت و گفت: گاهی فرشتگان از رفتار انسان تعجب می کنند و یکی از موارد زمانی است که انسان عمرش را بیهوده تلف می کند.
مرکز خدمات حوزه های علمیه   ۱۳۹۸/۰۲/۲۸ - ۱۶:۱۰    
روابط عمومی مرکز خدمات حوزه های علمیه استان سیستان و بلوچستان به اطلاع می رساند، این مرکز در نظر دارد دوره آموزشی حفظ قرآن کریم ویژه همسر و فرزندان دختر طلاب و روحانیان را در شهرستان زاهدان برگزار کند. ...
مرکز خدمات حوزه های علمیه   ۱۳۹۸/۰۲/۲۸ - ۱۶:۱۰    
زاهدان/ دومین نشست مشترک مدیران مرکز خدمات حوزه های علمیه و اداره کل فنی حرفه ای استان سیستان و بلوچستان با حضور مدیران دو مجموعه در اداره کل فنی و حرفه ای برگزار شد.
ایکنا   ۱۳۹۸/۰۲/۲۸ - ۱۵:۳۶    
گروه حوزه های علمیه ولی فقیه چون همه اختیارات امام معصوم(ع) را از حیث تشریعی دارد فی و انفال هم در حیطه اختیار او قرار می گیرد.
شبکه اجتهاد   ۱۳۹۸/۰۲/۲۸ - ۱۵:۲۷   + ۱ سایت دیگر  
شبکه اجتهاد: مدتی است مشغول تورّق کتاب ارزشمند جواهر الکلام هستم. جواهر الکلام شاهکار فقه شیعی است، هم از جهت جامعیّت و هم ازجهت دقّت نظر و شمّ فقاهتی مؤلف آن. ...
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۳۹۸/۰۲/۲۸ - ۱۵:۱۵   + ۱ سایت دیگر  
مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس کهگیلویه و بویراحمد گفت: در راستای زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدای روحانی این استان، سردر حجره های حوزه های علمیه به نام این شهدای والامقام مزین شود.
رئیس مرکز خدمات حوزه های علمیه از پروژه مسکونی در حال ساخت 15 خرداد قم بازدید کرد.
پرس شیعه   ۱۳۹۸/۰۲/۲۸ - ۱۴:۵۳   + ۲ سایت دیگر  
معاونت پژوهش مرکز مدیریت حوزه های علمیه، جزئیات فراخوان بیست و یکمین همایش کتاب سال حوزه را اعلام کرد. به گزارش شیعه پرس، بیست و یکمین همایش کتاب سال حوزه و سومین جشنواره مقالات علمی حوزه های علمیه با همکاری معاونت پژوهش مرکز مدیریت حوزه های علمیه و دبیرخانه کتاب سال حوزه برگزار می شود. ...
ایکنا   ۱۳۹۸/۰۲/۲۸ - ۱۴:۵۱    
گروه حوزه های علمیه استاد تفسیر حوزه علمیه با پرداختن به این شبهه که سرنوشت برخی افراد که پیامبر نداشته اند یا پیام دین به آنان نرسیده در قیامت چگونه است، تأکید کرد: لازم نیست که برای هر قومی پیامبری ارسال شده باشد، بلکه کافی است پیام او به آنان ابلاغ شود ...
ایکنا   ۱۳۹۸/۰۲/۲۸ - ۱۴:۲۵   + ۴ سایت دیگر  
گروه حوزه های علمیه – ویژه برنامه قرآنی زمانی با قرآن با حضور کریم منصوری به همت جامعه المصطفی با حضور جمع کثیری از طلاب و دانش پژوهان در دانشگاه اسلامی غنا برگزار شد.
مرکز خدمات حوزه های علمیه   ۱۳۹۸/۰۲/۲۸ - ۱۴:۱۰    
مشهد/ مدیر مرکز خدمات حوزه های علمیه استان خراسان رضوی با حضور در مدرسه علمیه فاطمه الزهرا(س) توس مشهد با طلاب و استادان این مدرسه دیدار و گفتگو کرد.
مرکز خدمات حوزه های علمیه   ۱۳۹۸/۰۲/۲۸ - ۱۳:۳۵    
بیرجند/ مدیر مرکز خدمات حوزه های علمیه و نماینده ولی فقیه در جهاد کشاورزی استان خراسان جنوبی با هدف استفاده از ظرفیت های جهاد کشاورزی در راستای اشتغال زایی خانگی خانواده طلاب دیدار و گفت وگو کردند.
ایکنا   ۱۳۹۸/۰۲/۲۸ - ۱۲:۳۶   + ۳ سایت دیگر  
گروه حوزه های علمیه رئیس پژوهشکده فرهنگ و معارف قرآن کریم با بیان اینکه 30 جلد اثر از سوی این پژوهشکده در حال نشر است گفت: اجرای 11 کلان پروژه علمی قرآنی از سوی این پژوهشکده در حال اجراست.
مرکز خدمات حوزه های علمیه   ۱۳۹۸/۰۲/۲۸ - ۱۲:۳۵    
بجنورد/ مدیر مرکز خدمات حوزه های علمیه و مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان خراسان شمالی به منظور بررسی مشکلات مسکن طلاب استان دیدار و گفتگو کردند.
ایکنا   ۱۳۹۸/۰۲/۲۸ - ۱۱:۳۱   + ۱ سایت دیگر  
گروه هنر عضو شورای شهر و وزیر اسبق فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: اگر بخواهیم ارزیابی آرمانی کنیم نه تنها سینما، بلکه بسیاری نهادها همچون حوزه های علمیه نمره قبولی نمی گیرند ...
ایکنا   ۱۳۹۸/۰۲/۲۸ - ۱۰:۵۰    
گروه حوزه های علمیه امام جمعه موقت قم تعامل با مردم را از نکات بارز شخصیت آسیدمهدی طباطبایی می داند و می گوید: در منزلشان به روی همگان باز بود و پایگاه و ملجأ مردم بود و ایشان معتمد و محل رجوع اقشار مختلف بودند.
ایکنا   ۱۳۹۸/۰۲/۲۸ - ۱۰:۵۰   + ۱ سایت دیگر  
گروه حوزه های علمیه مستند نماز آیت الله بهجت با عنوان عارف بالحق که مرتضی نمازی، تهیه کننده رادیو معارف، آن را تولید کرده این بار در کشور رومانی و در جشنواره رادیویی پری نووا به مرحله نهایی راه یافت.
ایکنا   ۱۳۹۸/۰۲/۲۸ - ۱۰:۵۰   + ۲ سایت دیگر  
گروه حوزه های علمیه در ادامه سلسله نشست های قرآنی پژوهشکده فرهنگ و معارف قرآن نشست علمی رویکردهای جدید قرآن پژوهی مستشرقان برگزار می شود.
ایکنا   ۱۳۹۸/۰۲/۲۸ - ۱۰:۵۰   + ۴ سایت دیگر  
گروه حوزه های علمیه نقش عمومات و مطلقات قرآنی در حل مسائل مستحدثه در نشستی علمی از سوی پژوهشکده فرهنگ و معارف قرآن کریم بررسی می شود.
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۲/۲۸ - ۱۰:۳۱   + ۳ سایت دیگر  
اراک - ایرنا - معاون آموزش حوزه های علمیه خواهران استان مرکزی گفت: 120 نفر برای تحصیل در سطح سه(کارشناسی ارشد) حوزه های علمیه خواهران این استان ثبت نام کردند.
شبستان   ۱۳۹۸/۰۲/۲۸ - ۰۹:۵۳   + ۱ سایت دیگر  
رهبر معظم انقلاب، در دیدار جمعی از طلاب حوزه های علمیه با ایشان، انگشتر خود را به طلبه نیجریه ای اهدا کردند.
شبستان   ۱۳۹۸/۰۲/۲۸ - ۰۹:۳۳    
دغاغله با بیان اینکه مسجد بهترین مکان برای انجام فعالیت های اثرگذار قرآنی است، گفت: به دلیل ارتباط تنگاتنگی که مساجد با حوزه های علمیه دارند باید در تربیت طلاب، خطبا و اهل منبر به آموزش قرآن و ترویج فرهنگ نورانی وحی از طریق مسجد توجهی ویژه شود.
کیهان   ۱۳۹۸/۰۲/۲۷ - ۲۳:۰۵   + ۵ سایت دیگر  
روحانیون و مدیران حوزه های علمیه اهل سنت استان گلستان با ارسال لوح سپاس از رهبر معظم انقلاب اسلامی به خاطر دستور بسیج کلیه امکانات نیروهای مسلح برای کمک به سیل زدگان قدردانی کردند.
ایکنا   ۱۳۹۸/۰۲/۲۷ - ۱۵:۱۸   + ۶ سایت دیگر  
گروه حوزه های علمیه مرجع تقلید شیعیان تاکید کرد: رویت خداوند فکری یهودی است و نباید وقت و عمر را درگیر آن کرد.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۸/۰۲/۲۷ - ۱۱:۴۴   + ۵ سایت دیگر  
باید برای حوزه های علمیه ای که مهد بزرگانی چون صدوق و مفید و طوسی و ... بوده است، اکنون در غفلت مسئولان و مدیران آن، بستر رشد چنین غالیانی باشد استرجاع بر زبان جاری کرد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۰۲/۲۷ - ۱۱:۳۶   + ۱ سایت دیگر  
قائم مقام معاونت تهذیب حوزه های علمیه کشور گفت: یکی از نیازهای انسان در این عالم که زندگی می کند، نیاز به استغفار و توبه است.
تابناک خوزستان   ۱۳۹۸/۰۲/۲۷ - ۱۰:۳۵   + ۱ سایت دیگر  
زعیم حوزه های علمیه خوزستان گفت: حجت الاسلام موسوی فرد همواره حامی مردم، محرومان و مستضعفان بود، وی با تدین، فضل و روحیه مردمی و جهادی خود مسوولیت سخت و خطیری را برعهده گرفتند و بنده از همان ابتدا و پس از انصراف از امامت جمعه اهواز و نمایندگی ولی فقیه در استان وی را پیشنهاد دادم و تا پایان نیز به ...
ایکنا   ۱۳۹۸/۰۲/۲۷ - ۰۶:۳۰   + ۱ سایت دیگر  
گروه فعالیت های قرآنی - مدیرکل تبلیغات اسلامی چهارمحال و بختیاری با اشاره به بیانات رهبر انقلاب در جمع حوزویان و تأکید بر اینکه آموزش های حوزه های علمیه باید به میان مردم بیاید، گفت: نمایشگاه قرآن نیز یک مجموعه تئوری است که باید در دل جامعه قرار گیرد و همه چیز ما قرآنی شود.
عقیق   ۱۳۹۸/۰۲/۲۷ - ۰۵:۳۲   + ۳ سایت دیگر  
مدیر حوزه های علمیه گفت: امروز اهمیت و آثار تحقیق و پژوهش در موضوعات مختلف بر کسی پوشیده نیست ولی در بحث تبلیغ، تبلیغی موفق و اثرگذارتراست که دارای عقبه پژوهشی و تحقیقی باشد.
مسئول دفتر تبلیغات حوزه های علمیه خوزستان گفت: ظرفیت های قرآنی در محلات و شهرهای خوزستان یک گنجینه قرآنی است و باید به این ظرفیت های موجود ارزش بدهیم. چرا که خوزستان می تواند استان شاخص و پیشگام در حوزه قرآنی باشد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۰۲/۲۶ - ۲۲:۴۴   + ۱ سایت دیگر  
زعیم حوزه های علمیه خوزستان گفت: میزبانی از زائران حسینی از افتخارات مردم خرمشهر است.