چهارشنبه ۳۰ خردادساعت ۱۰:۳۷Jun 2018 20
 

جدیدترین خبرهای «شورای نگهبان»

خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۷/۰۳/۲۹ - ۱۵:۱۱    
لایحه الحاق ایران به کنوانسیون سازمان ملل متحد برای مبارزه با جرائم سازمان یافته فراملی (پالرمو) فردا در شورای نگهبان بررسی می شود.
موج   ۱۳۹۷/۰۳/۲۹ - ۱۲:۱۰    
نمایندگان مجلس علیرغم ایراد شورای نگهبان طرح دو فوریتی تمدید مهلت جذب دارایی های سرمایه ای و مالی سال 96 را به مجمع تشخیص مصلحت نظام ارسال کردند. به گزارش خبرگزاری موج، نمایندگان مجلس شورای در نشست علنی امروز پارلمان ...
ایلنا   ۱۳۹۷/۰۳/۲۹ - ۰۹:۲۱    
نمایندگان در بررسی طرح دو فوریتی تمدید مهلت جذب اعتبارات تملک دارایی های سرمایه ای و مالی سال 1396 کل کشور بر نظر قبلی خود درخصوص این طرح که مورد ایراد شورای نگهبان قرار گرفته بود، اصرار کردند.
ایسنا   ۱۳۹۷/۰۳/۲۹ - ۰۹:۰۱    
نمایندگان مجلس شورای اسلامی با هدف تامین نظر شورای نگهبان مواد 6 و 7 آیین نامه داخلی مجلس را اصلاح کردند.
راه امروز   ۱۳۹۷/۰۳/۲۸ - ۲۳:۲۰    
عضو کمیسیون حقوقی و قضایی گفت: اگر شورای نگهبان بخواهد از آیین دادرسی کیفری ایراد بگیرد، می تواند این کار را انجام دهد زیرا باید در صحن تصویب می شد همانند کاری که با لایحه قانون تجارت شد.
بازتاب   ۱۳۹۷/۰۳/۲۸ - ۱۲:۳۹    
عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس از موافقت قوه قضائیه با طرح اعاده اموال نامشروع مسئولان خبر داد. محمد دهقان در گفتگو با مهر با بیان اینکه رئیس قوه قضائیه و معاونان وی پس از اعمال اصلاحات طرح اعاده اموال نامشروع مسئولان، کاملا با این طرح موافق هستند ...
خانه ملت   ۱۳۹۷/۰۳/۲۸ - ۰۹:۵۶    
رییس فراکسیون مدیریت شهری و روستایی مجلس گفت: تشکیل دیوان محاسبات شهری ضرورتی اجتناب ناپذیر است.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۷/۰۳/۲۸ - ۰۴:۱۷    
بررسی نظرها و رویه ی شورای نگهبان گویای تمثیلی بودن رویکرد این شورا نسبت به صلاحیت های مصرح ولی فقیه در قانون اساسی است.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۷/۰۳/۲۸ - ۰۴:۱۵    
اصل عدم تخصیص از مهم ترین اصول اقتصادی و مالی ناظر بر فرایند بودجه ریزی است که دال بر نفی پیش بینی درآمد اختصاصی برای نهادهای گوناگون حکومتی است.
روزنامه ابتکار   ۱۳۹۷/۰۳/۲۷ - ۲۳:۴۵    
نمایندگان مجلس طی هفته جاری بررسی تقاضای تعدادی از نمایندگان برای تحقیق و تفحص از عملکرد بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران در پنج سال گذشته را دستور کار خود دارند. ...
حامیان ولایت   ۱۳۹۷/۰۳/۲۷ - ۱۱:۰۹    
مجلس شورای اسلامی این هفته در روزهای سه شنبه 29 و چهارشنبه 30 خرداد ماه جلسه علنی دارد. بیشتر بخوانید: طرح مجلس برای مرزنشینان و کولبران بر اساس اعلام هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی دستور کار دو نشست علنی این هفته مجلس به شرح زیر است: ...
حج   ۱۳۹۷/۰۳/۲۷ - ۰۷:۵۴    
عضو سابق حقوقدانان شورای نگهبان در پاسخ به این سئوال که چرا خداوند حج را در ایام خاص قرار داده است، دلیل اصلی آن را نشان دادن عظمت و شکوه مسلمانان در برابر جهانیان دانست.
خانه ملت   ۱۳۹۷/۰۳/۲۶ - ۱۱:۱۸    
عضو فراکسیون مستقلین ولایی مجلس با اشاره به تصویب CFT در مجلس هشتم، گفت: این لایحه در آن زمان تصویب اما مورد ایراد شورای نگهبان قرار گرفت، از این رو مجدد به مجلس آمده و قرار است با اصلاحاتی در فرصت دو ماهه تعیین تکلیف شود.
کازرون نما   ۱۳۹۷/۰۳/۲۵ - ۱۷:۴۹    
درپی ارتحال آیت الله اسدالله ایمانی نماینده مستعفی و فقید ولی فقیه در استان فارس و امام جمعه سابق شیراز، رئیس جمهور، رئیس قوه قضائیه، رئیس مجلس شورای اسلامی ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۷/۰۳/۲۵ - ۱۳:۵۶    
پایگاه اطلاع رسانی شخصی عباسعلی کدخدایی سخنگوی شورای نگهبان راه اندازی شد.
تهران پرس   ۱۳۹۷/۰۳/۲۴ - ۱۹:۵۶    
دبیر شورای نگهبان از جلسه نمایندگان نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری سال 88 با رهبر معظم انقلاب ناگفته هایی را منتشر کرد.
ایسنا   ۱۳۹۷/۰۳/۲۳ - ۱۶:۳۸    
نشست امام خمینی؛ چالش حقیقت و مصلحت با حضور و سخنرانی حاتم قادری و جواد ورعی به همت انجمن اندیشه و قلم برگزار شد.
حج   ۱۳۹۷/۰۳/۲۳ - ۱۱:۵۵    
عضو سابق حقوقی شورای نگهبان خاطر نشان کرد: زمانی که انسان لباس دو تیکه احرام را بر تن می کند، این خود پیام خاصی برای زائر دارد، لباسی که هیچ دوخت در درون آن وجود ندارد، یعنی هیچ گونه علقه و دلبستگی در آن نیست، بنابراین حاجی باید از همان اول دلبستگی هایش را کنار بگذارد تا بهره بیشتر از حج ببرد.
ایران آنلاین   ۱۳۹۷/۰۳/۲۳ - ۱۱:۴۴    
ایران آنلاین / سخنگوی شورای نگهبان دستور جلسه این هفته شورای نگهبان را تشریح کرد. ب عباسعلی کدخدایی در کانال پیام رسان سروش نوشت: دستور جلسه شورای نگهبان مصوبات مجلس شورای اسلامی 1_ طرح دائمی شدن قانون مجازات اسلامی. 2_ طرح دائمی شدن قانون آیین دادرسی کیفری. ...
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۷/۰۳/۲۳ - ۱۱:۰۸    
پژوهشکده شورای نگهبان دوره جدید کارگاه های آموزشی مرتبط با شورای نگهبان را در تیرماه برگزار می کند.
ایسنا   ۱۳۹۷/۰۳/۲۳ - ۱۰:۵۹    
سخنگوی شورای نگهبان دستور جلسه این هفته شورای نگهبان را تشریح کرد.
شعار سال   ۱۳۹۷/۰۳/۲۳ - ۰۹:۵۹    
صبح یکشنبه بررسی دو دستور رفع ایراد شورای نگهبان به پالرمو و لایحه الحاق ایران به کنوانسیون بین المللی مقابله با تامین مالی تروریسم در مجلس حاشیه ساز شد.
خبر ایرانی   ۱۳۹۷/۰۳/۲۳ - ۰۸:۳۶    
محمد باقر نوبخت که در نشست خبری هفتگی خود با رسانه هاسخن می گفت: با بیان این که در خصوص حقوق بازنشستگان شاهد افزایش 10 درصدی آن هستیم، اظهار کرد: ما برای همسان سازی خودمان را موظف می دانیم که وضعیت قبل را جبران کنیم و در همین زمینه به مجلس لایحه ای دادیم که علاوه بر سنوات ...
پایگاه خبری ذاکر   ۱۳۹۷/۰۳/۲۳ - ۰۷:۵۲    
در سال 1400 شرایط برای احمدی نژاد و همفکرانش فراهم خواهد شد و شورای نگهبان چاره ای جز تایید صلاحیت احمدی نژاد نخواهد داشت
نسیم   ۱۳۹۷/۰۳/۲۲ - ۲۳:۲۱    
نمایندگان مجلس شورای اسلامی به دنبال مخالفت شورای نگهبان با تشکیل دیوان اصل 90، این ماده را از طرح اصلاح آیین نامه داخلی حذف کردند.
نسیم   ۱۳۹۷/۰۳/۲۲ - ۲۳:۰۵    
نمایندگان مجلس طرح ممنوعیت تبلیغات آسیب رسان به سلامت در رسانه های جمعی را برای تامین نظر شورای نگهبان اصلاح کردند.
نسیم   ۱۳۹۷/۰۳/۲۲ - ۲۲:۵۰    
نمایندگان با رفع ایرادات شورای نگهبان به طرح ممنوعیت تبلیغات کالاهای آسیب رسان به سلامت، تشخیص تبلیغات نادرست و خلاف را به مراجع صالح قضایی واگذار کردند.
نسیم   ۱۳۹۷/۰۳/۲۲ - ۲۲:۴۴    
نمایندگان مجلس با انجام اصلاحاتی در طرح اصلاح موادی از قانون آیین نامه داخلی مجلس شورای اسلامی، نظر شورای نگهبان را تامین کردند.
نسیم   ۱۳۹۷/۰۳/۲۲ - ۲۲:۴۱    
نمایندگان جهت تامین نظر شورای نگهبان قانون اجرای سیاست های اصل 44 را اصلاح کردند.
نسیم   ۱۳۹۷/۰۳/۲۲ - ۲۲:۳۵    
عضو فقهای شورای نگهبان و مجلس خبرگان تاکید می کند: قسمتی از عشق ما به مقام معظم رهبری این است که مثل امام رفتار می کنند و می گویند حکم خدا باید اجرا شود.