سه شنبه ۳۰ مهرساعت ۱۲:۲۸Oct 2019 22

جدیدترین‌های «کمیسیون فرهنگی»

خانه ملت   ۳ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: دولت و مجلس باید بستر مناسب را برای آسیب شناسی پدیده مجوزفروشی و راهکارهای آن فراهم آورند تا تسهیل فضای کسب و کار و ایجاد اشتغال محقق شود.
ایلنا   ۴ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با بیان اینکه کودکان الویت زندگی ما نیستند، درباره اهمیت توجه به بحث رده بندی سنی فیلم ها در تلویزیون توضیحاتی ارائه داد.
کاشان نیوز   ۱۰ ساعت پیش    
کاشان نیوز: نهمین جلسه شورای هنر با حضور اکثریت اعضا و با حضور رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی شهر کاشان برگزار شد. به نقل از صفحه اینستاگرام هنرمندان کاشان ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۰۷/۲۹ - ۲۲:۰۰   + ۲ سایت دیگر  
در جلسه کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای رشت اعلام شد که شهردار رشت پیرامون وضعیت ساختمان های تاریخی رشت ازجمله ساختمان ساعت، میرزا خلیل رفیع و دیگر بناهای تاریخی وعده تخصیص اعتبار و جذب منابع ملی را داده است.
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۷/۲۹ - ۱۵:۳۴   + ۶ سایت دیگر  
تهران-ایرنا- عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه وزیر ارشاد از طرف نمایندگان بسیار تحت فشار قرار می گیرد، گفت: سینماگران، کارگردانان و هنرمندان جزو بخش خصوصی بوده و در مجموعه دولت نیستند و به نظر می رسد تذکر به نوع پوشش آنان در حیطه اختیارات و وظایف وزارت و وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ...
دفتر هیئت دولت   ۱۳۹۸/۰۷/۲۹ - ۱۱:۱۶   + ۱۶ سایت دیگر  
وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی پیش نویس آیین نامه اجرایی ماده 15 قانون حمایت از هنرمندان، استادکاران و فعالان صنایع دستی را جهت بررسی و تصویب به دولت ارسال نموده است.
خانه ملت   ۱۳۹۸/۰۷/۲۹ - ۱۰:۱۶    
عضو کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: نهادهای مرجع صدور مجوز باید به بازار داغ خرید و فروش مجوزهای گوناگون رسیدگی کنند.
برترین ها / ایلنا   ۱۳۹۸/۰۷/۲۸ - ۱۲:۳۴   + ۱۶ سایت دیگر  
خبرگزاری ایسنا: رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران بر لزوم توجه به المان ها و مجسمه های شهری تهران تاکید کرد و گفت: مدیریت شهری تهران پس از انقلاب آن گونه که باید در حفظ و نگهداری المان ها و مجسمه های شهری موفق نبوده است. ...
ایسنا   ۱۳۹۸/۰۷/۲۸ - ۰۹:۵۶   + ۳ سایت دیگر  
عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی گفت: در حال حاضر طرحی در مجلس مطرح است که اموال مردم هم شفاف سازی شود، ولی ابتدا باید فرهنگ شفافیت اموال در جامعه وجود داشته باشد.
فانوس   ۱۳۹۸/۰۷/۲۸ - ۰۹:۳۶   + ۳ سایت دیگر  
احضار وزیر ارشاد به کمیسیون فرهنگی مجلس مصداق این ضرب المثل معروف است: گنه کرد در بلخ آهنگری، به شوشتر زدن گردن مسگری! گناه اصلی را شخص دیگری مرتکب شده و این کمیسیون فرد بی گناهی را گناهکار می داند و فرا می خواند!
خبر آنلاین   ۱۳۹۸/۰۷/۲۸ - ۰۷:۲۲   + ۱ سایت دیگر  
پخش گزارشی درباره کنسرت لس آنجلس محمدرضا گلزار نه فقط اعتراض این بازیگر و خواننده را به همراه داشت که سبب شد تا امیررضا خادم قهرمان المپیکی کشتی و عضو پیشین مجلس شورای اسللامی که نماینده مردم تهران در مجلس هفتم و کمیسیون فرهنگی آن بود ، با انتقاد از رسانه ملی ، تحلیل کارشناس بیست و سی را آبکی نامید.
سلام نو / دنیای اقتصاد   ۱۳۹۸/۰۷/۲۸ - ۰۹:۰۴   + ۲۳ سایت دیگر  
به گزارش سلام نو، در این دیدار سیدحمید موسوی ضمن تقدیر و تجلیل از فعالیتهای ارزشمند هنری این هنرمند گفت: کیان نماد عزت، غرور، ایثار و شجاعت ایرانیان است که با هنرمندی آقای رویگری بر عموم مردم تاثیر گذاشت و ماندگار شد. ...
جماران   ۱۳۹۸/۰۷/۲۷ - ۱۴:۱۷   + ۳ سایت دیگر  
به گزارش روز شنبه شورای اسلامی شهر مشهد رئیس کمیسیون فرهنگی این شورا در حاشیه بازدید از نحوه خدمت رسانی کاروان خدام الحسین(ع) مشهد در نجف با بیان این مطلب افزود ...
خانه ملت   ۱۳۹۸/۰۷/۲۷ - ۰۸:۱۹   + ۲ سایت دیگر  
نایب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس با تاکید بر نقش شبکه های برون مرزی در ارائه روایتی متفاوت و جدید در سپهر رسانه ای جهان، تاکیدکرد: شبکه های برون مرزی با ابتکار عمل تا حدودی توانسته انحصار غول های رسانه ای غرب را در هم بشکند.
برترین ها / خبر خودرو   ۱۳۹۸/۰۷/۲۶ - ۱۶:۴۸   + ۱۰ سایت دیگر  
عصرایران: این روزها در مجلس اتفاقاتی می افتد که آدم شاخ در می آورد. آن از طرح حذف زبان انگلیسی از مدارس و این هم از احضار وزیر ارشاد به خاطر نوع لباس پوشیدن متین ستوده در حاشیه اکران فیلم مسخره باز . ...
خانه ملت   ۱۳۹۸/۰۷/۲۶ - ۱۲:۵۹   + ۱ سایت دیگر  
نایب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: ماهیت اصلی پیاده روی اربعین صلح جهانی است، قرار گرفتن عاشقان عبدالله حسین(ع) کنار هم ، ترکیبی از نژادها، قومیت ها، ملیت ها و زبان های مختلف به نمایش گذاشته که نمونه ای از جامعه صلح طلب جهانی است.
حوزه   ۱۳۹۸/۰۷/۲۶ - ۱۰:۰۰    
حوزه/ حجت الاسلام و المسلمین سالک گفت: حضور میلیون ها نفر در اربعین از کشورهای مختلف بر اساس ارزش های محور حاکمیت، تاکید بر قرآن و فرهنگ نهضت عاشورا تمدنی را به وجود می آورد که به نظرم مقدمه بسترسازی برای یک حرکت جهانی به اقتضای حکومت عدل الهی است.
ایلنا   ۱۳۹۸/۰۷/۲۶ - ۰۸:۵۲   + ۶ سایت دیگر  
یک عضو کمیسیون فرهنگی مجلس گفت:: زبان انگلیسی زبان بین المللی است و نمی شود از سیستم آموزش مدارس حذف کرد.
خبرگزاری برنا   ۱۳۹۸/۰۷/۲۶ - ۰۰:۰۴    
دومین نشست فصلی انجمن ورزشی نویسان استان مرکزی امروز با حضور عکاسان و خبرنگاران این حوزه در اراک برگزار شد. گفتنی است در این جلسه مهمانان ویژه ای از جمله دبیر کل انجمن ورزشی نویسان ایران،نماینده مردم اراک،خنداب و کمیجان ، مدیر کل حوزه اجتماعی استانداری استان مرکزی ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۰۷/۲۵ - ۱۵:۳۰   + ۴ سایت دیگر  
عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با بیان اینکه این کمیسیون کلیات لایحه نظام رسانه ای را به دلیل ایراد زیاد رد کرد گفت: متاسفانه 4 دولت نتوانستند لایحه ای جامع و مانع با سبک و سیاق علمی و منطقی به پارلمان بدهند.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۰۷/۲۵ - ۱۳:۴۸   + ۶ سایت دیگر  
عضو کمیسیون فرهنگی با اشاره به فعال شدن هشتگ های عناد ورز سعودی همزمان با رویداد بزرگ اربعین حسینی(ع)، گفت: اربعین بسیاری از تئوری های غربی را به چالش کشیده و به همین جهت رسانه های آنها، این حماسه و کنگره عظیم را پوشش نمی دهند.
تدبیر و امید   ۱۳۹۸/۰۷/۲۵ - ۱۳:۰۹   + ۱۶ سایت دیگر  
ما در فراکسیون ورزش در این باره بحث خواهیم کرد و در کمیسیون فرهنگی نیز اقدامات و پیگیری های لازم را انجام می دهیم. در عین حال منتظریم اقدام نهادهای رسمی مثل فدراسیون فوتبال، وزارت ورزش و وزارت امور خارجه هستیم تا موضوع را از طریق فیفا و دیگر مجامع بین المللی پیگیری و نتیجه را اعلام کنند.
دانا   ۱۳۹۸/۰۷/۲۵ - ۱۰:۴۷   + ۱ سایت دیگر  
نائب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: در گام دوم انقلاب باید میدان را به جوانان داد تا بتوانند با ابتکار، خلاقیت و نخبگی که دارند میدان مدیریت را بهتر از گذشتگان به دست بگیرند.
دانا   ۱۳۹۸/۰۷/۲۵ - ۱۰:۲۶    
محمدعلی وکیلی عضو کمیسیون فرهنگی مجلس در خصوص چاپ کتاب مروج فرقه کابالا (صهیونیستی) توسط انتشارات فرهنگی هنری گفت: طبیعتا کار وزارت ارشاد ممیزی است و باید نظارت بر آثار فرهنگی و هنری داشته باشد؛ اگر قرار باشد در انجام این وظیفه کاهلی کند حتما مشکل دارد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۰۷/۲۵ - ۰۷:۲۰   + ۱ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر قم گفت: نگارش و چاپ نمادهای حسینی بر روی ملزومات زائران اربعین حسینی می تواند به انتقال فرهنگ اربعین کمک کند.
کیهان   ۱۳۹۸/۰۷/۲۴ - ۲۱:۴۲    
در پی پوشش غیرقانونی برخی از بازیگران سینما در محافل و همچنین در فضای مجازی، کمیسیون فرهنگی مجلس برای ایجاد سازوکار نظارتی دست به کار شد. همچنین زمزمه هایی درباره فراخواندن وزیر ارشاد به مجلس برای توضیح درباره این مسئله شنیده می شود.
میزان   ۱۳۹۸/۰۷/۲۴ - ۱۷:۵۰    
خبرگزاری میزان- بیست و چهارمین روز از مهر ماه 1398 با اخبار و حاشیه های فراوانی در عرصه فرهنگ و هنر روبرو بود که از جمله مهمترین آن ها می توان به اظهار نظر عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی پیرامون روند عملکرد سازمان سینمایی و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اشاره کرد. ...
دانا   ۱۳۹۸/۰۷/۲۴ - ۱۷:۱۷    
احد آزادی خواه سخنگوی کمیسیون فرهنگی گفت: بدیهی است که کتابی با موضوع کابالا جزء فرقه انحرافی بوده و هزینه کردن از بیت المال و بودجه دولت و حاکمیت در راستای ضربه زدن به اصل خانواده ایرانی، اسلامی خطای بزرگی از سوی نهادهای نظارتی در حوزه چاپ و نشر به حساب می آید.
خبر آنلاین   ۱۳۹۸/۰۷/۲۴ - ۱۶:۵۱   + ۱۲ سایت دیگر  
حجت الاسلام سیدصادق طباطبایی نژاد نائب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس اعلام کرد که وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، شورایی را برای بررسی پوشش و عملکرد سلبریتی ها و چهره ها تشکیل داده است.
تیتر ۱   ۱۳۹۸/۰۷/۲۴ - ۱۶:۰۲   + ۱ سایت دیگر  
عضو کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: طی این سال ها هیچگاه شاهد این نبودیم که وزارت ارشاد به عنوان متولی اصلی فرهنگ و سینما برنامه ای برای تغییر گرایش و جهت سینما داشته باشد، تولید هر فیلمی به ریل گذاری و برنامه ریزی هایی بر می گردد که وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در دستورالعمل خود قرار داده است. ...
خبرگزاری دانشجو   ۱۳۹۸/۰۷/۲۴ - ۱۵:۲۷    
عضو کمیسیون فرهنگی مجلس خبر از طرح موضوع پوشش بازیگران و هنرمندان در کمیسیون طی روزهای آینده داد.
ایسنا   ۱۳۹۸/۰۷/۲۴ - ۱۴:۳۶   + ۲ سایت دیگر  
سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه این کمیسیون هنوز تصمیمی در مورد حاشیه ها درباره پوشش نامتعارف برخی هنرمندان اتخاذ نکرده، گفت که کمیسیون فرهنگی در جلسه دوازدهم آبان خود این موضوع را مورد بررسی قرار می دهد.
دفتر هیئت دولت   ۱۳۹۸/۰۷/۲۴ - ۱۴:۳۵   + ۱ سایت دیگر  
در جلسه اصلی کمیسیون فرهنگی هیئت دولت به ریاست وزیر ارشاد، ضمن ادامه بررسی طرح ساماندهی و ارتقای خدمات فرهنگی به جامعه روستایی کشور ، ارزیابی سیاست ها، زمینه ها، پی آمد ها و برنامه های پیش رو درخصوص برگزاری مسابقات فوتبال با حضور بانوان به ویژه دیدار ایران و کامبوج در دستور کار قرار گرفت.
خانه ملت   ۱۳۹۸/۰۷/۲۴ - ۱۳:۵۱    
رئیس کمیته تحقیق و تفحص از باشگاه های استقلال و پرسپولیس از آماده شدن گزارش تفحص از سرخآبی ها برای بررسی در کمیسیون فرهنگی مجلس خبر داد و گفت: دیوان محاسبات فقط 3 سال است که بر حساب های این دو باشگاه نظارت دارد که در سایه این عدم نظارت تخلفاتی رخ داده است.
اقتصاد آنلاین   ۱۳۹۸/۰۷/۲۴ - ۱۱:۳۸    
اقتصادآنلاین - فائزه مومنی؛ حجت نظری در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه وضعیت نگهداشت کاخ سعدآباد و نیاوران خوب نیست و بخشی از قسمت های این دو کاخ آسیب دیده اند به خبرنگار اقتصادآنلاین گفت ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۸/۰۷/۲۴ - ۱۱:۰۴   + ۱ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر گرگان با بیان اینکه اولویت نامگذاری ها در شهر گرگان به نام شهدا است، گفت: در جلسه فوق العاده شورا، 12 خیابان و بلوار در شهر گرگان با تصویب اعضای شورای شهر به نام شهدا نامگذاری شد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۸/۰۷/۲۴ - ۱۰:۴۰   + ۲ سایت دیگر  
طیبه سیاوشی در خصوص انتشار خبر فراخوانده شدن وزیر ارشاد به مجلس توضیحاتی ارائه داد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۸/۰۷/۲۴ - ۰۵:۰۰   + ۱۲ سایت دیگر  
نایب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی از حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی برای پاسخ به چگونگی برخورد این وزارت خانه با برخی ناهنجاری ها در عرصه هنر در مجلس خبر داد.
ثمره نیوز   ۱۳۹۸/۰۷/۲۳ - ۱۵:۳۶   + ۲ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران گفت: بزرگداشت محمدحسین عطارچیان صرفا بزرگداشت عطارچیان نیست بلکه بزرگداشت هنر خوشنویسی و شخصیتی است که بیش از 40 سال از عمر خود را به طور مداوم در عالی ترین سطوح هنر خوشنویسی شاگرد پروری کرده تا فرهنگ و هنر بتواند قدرتمندتر ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۸/۰۷/۲۳ - ۱۴:۴۱   + ۴ سایت دیگر  
سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: قوه قضائیه باید به مفاسد اقتصادی در مورد کاغذ هم ورود پیدا کند تا شاهد کوتاه شدن دست دلالان و سودجویان این کالای مهم فرهنگی باشیم. ...
روزنامه بانی فیلم   ۱۳۹۸/۰۷/۲۳ - ۱۴:۳۳   + ۳ سایت دیگر  
نکوداشت استاد محمدحسین عطارچیان، هنرمند خوشنویس، عصر دوشنبه 22 مهرماه در موزه خوشنویسی ایران برگزار شد. به گزارش رسیده، در این مراسم سید مجتبی حسینی، معاون امور هنری وزارت فرهنگ وارشاد اسلامی، احمد مسجدجامعی، عضو شورای اسلامی شهر تهران، دکتر ابراهیم امینی، نایب رییس شورا و محمدجواد حق شنس ...
ایسنا   ۱۳۹۸/۰۷/۲۳ - ۱۲:۲۰   + ۳ سایت دیگر  
عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران با انتقاد از کاهش بودجه پیشنهادی فرهنگی و اجتماعی در سال 99 گفت: حوزه فرهنگی ذبح شده است.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۸/۰۷/۲۳ - ۱۲:۱۱   + ۷ سایت دیگر  
عضو کمیسیون فرهنگی اجتماعی شهرداری تهران گفت: مدیریت شهری حوزه فرهنگی هنری را ذبح کرده است.
خبرگزاری برنا   ۱۳۹۸/۰۷/۲۳ - ۱۱:۰۶   + ۱۱ سایت دیگر  
نایب رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای شهر تهران ضمن انتقاد از اینکه شفافیت تبدیل به یک موضوع سلیقه ای شده است گفت اگر قرار است درجهت تصویب فوریت یک لایحه یا طرح به ضرورت شفافیت استدلال کنیم، باید رویکرد شفاف سازی را در همه حوزه ها همانقدر مورد توجه قرار دهیم.
برترین ها / ایسنا   ۱۳۹۸/۰۷/۲۳ - ۱۰:۳۹   + ۶ سایت دیگر  
خبرگزاری ایسنا: عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران بر لزوم توجه به حفظ خانه و آثار باقی مانده از شخصیت های علمی و فقهی تهران تأکید کرد. احمد مسجدجامعی صبح امروز در تذکر پیش از دستورخود با بیان اینکه برای تهران حفظ خانه های قدیمی و شخصیت های تأثیرگذار بسیار مهم است ...
دیار میرزا   ۱۳۹۸/۰۷/۲۳ - ۰۹:۴۹   + ۳ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای رشت در نودمین جلسه این کمیسیون با اشاره به پروژه های بازآفرینی شهر رشت اظهار کرد: باز آفرینی شهری چند سالی است که در راستای هویت شهری قوت گرفته است.
برترین ها / تیتر امروز   ۱۳۹۸/۰۷/۲۲ - ۱۵:۵۹   + ۱۶ سایت دیگر  
میزان: سید احسان قاضی زاده هاشمی ، پیرامون حواشی به وجود آمده به دلیل پوشش نابهنجار بازیگران زن سینما در حاشیه اکران خصوصی آثار سینمایی، گفت: کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی بدون شک سریعاً وزیر ارشاد و رئیس سازمان سینمایی را برای گفت وگو درباره این موضوع دعوت خواهد کرد. ...
ایسنا   ۱۳۹۸/۰۷/۲۳ - ۰۹:۰۷   + ۶ سایت دیگر  
یک عضو کمیته فضای مجازی در کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی گفت: جریاناتی که به رسانه های بیگانه اعتماد کرده اند، امروز در کشور به نابودی میل می کنند و دستگیری روح الله زم نشان داد وحدت جریان های ضدانقلاب در خارج پوچ است.
شهر فردا   ۱۳۹۸/۰۷/۲۳ - ۰۸:۳۴   + ۳ سایت دیگر  
عضو کمیسیون فرهنگی مجلس که طرح شکستن انحصار زبان انگلیسی را پیشنهاد داده است، می گوید: بحث واگذاری آموزش زبان به موسسات خصوصی حذف می شود و این طرح بعد از بررسی های دقیق مصوب خواهد شد.
خبرگزاری برنا   ۱۳۹۸/۰۷/۲۳ - ۰۶:۱۶    
رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران در رابطه با آخرین وضعیت خانه مهدی اخوان ثالث توضیحاتی ارائه کرد.