جمعه ۲۸ دیساعت ۱۷:۴۴Jan 2019 18
 

جدیدترین‌های «شورای شهر تهران»

ایسنا   ۴ ساعت پیش    
رییس سازمان بهشت زهرا نشست کمیته شفافیت و شهر هوشمند شورای شهر تهران نرخ قبور در بهشت زهرا را اعلام کرد و گفت که اطلاعات منتشر شده درباره قبرهای نجومی واقعیت ندارند.
خبرگزاری تابناک   ۴ ساعت پیش    
عضو شورای شهر تهران گفت: در حالیکه 2 هزار ساختمان در گذشته همچنان در اختیار مدیران قبلی شهرداری است، هم اکنون تعدادی از اعضای شورای شهر تهران مستاجر هستند، اما نمی خواهند به سمت استفاده از این تسهیلات بروند. ...
وانا   ۴ ساعت پیش    
رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر تهران از شهرداری تهران خواست تا در فرایند فرهنگ سازی و معرفی الگوهای برتر نما و طراحان نماهای برتر اقدامات لازم را انجام دهد.
پانا   ۸ ساعت پیش    
تهران (پانا) - رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر تهران تهران با اشاره به قراردادن نیوجرسی در مقابل برخی دامپزشکی ها به بهانه تغییر کاربری گفت تا زمانی که قانون در زمینه فعالیت برخی مشاغل و اصناف در محل های مسکونی وجود دارد این قانون لازم الاجراست و مناطق هم باید از قانون تبعیت کنند. ...
پایداری ملی (پدافند غیر عامل)   ۱۳۹۷/۱۰/۲۷ - ۱۹:۳۴    
رئیس شورای شهر تهران نسبت به بررسی ماده 68 لایحه 5 ساله سوم توسعه شهر تهران در خصوص احیاء زیست شبانه در کلانشهر تهران گفت: من مخالف این طرح هستم چرا که بچه ها دیر به خانه بر می گردند.
خبربانو   ۱۳۹۷/۱۰/۲۷ - ۱۸:۳۹    
الهام فخاری رئیس کمیته اجتماعی شورای شهر تهران از حذف چهره زنان از دیوارنگاره جدید میدان ولیعصر انتقاد کرد.
ایرنا   ۱۳۹۷/۱۰/۲۷ - ۱۷:۰۷    
تهران- ایرنا- رئیس شورای شهر تهران گفت: ارتباط دانشگاه و شورای شهر هم اکنون در حال رکود است که باید از این حالت خارج شده و گسترش یابد.
ایسکانیوز   ۱۳۹۷/۱۰/۲۷ - ۱۴:۰۹    
رئیس شورای شهر تهران گفت: امروز مهم ترین موضوع در کشور آسیب های اجتماعی است که در مقابل اولویت جدی جامعه دانشگاهی نیز خوابگاه دانشجویان است که خیرین در این زمینه فعال شده اند.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۷/۱۰/۲۷ - ۱۳:۱۳    
عضو شورای شهر تهران با بیان اینکه لایحه بودجه سال 98 شهر تهران بر اساس برش یکساله از برنامه توسعه شهر تهران تدوین خواهد شد، گفت: برآورده می شود که بودجه سال آینده پایتخت 20 درصد افزایش یابد.
روزنامه آرمان امروز   ۱۳۹۷/۱۰/۲۷ - ۱۲:۳۷    
محمد حقانی - عضو سابق شورای شهر تهران
شعار سال   ۱۳۹۷/۱۰/۲۷ - ۱۱:۰۱    
به تازگی بخشنامه ای از سوی ابراهیم شیخ صادر شده است که حضور دو شغله ها را در شهرداری ممنوع کرده است در این بخشنامه اعضای هیات علمی نیز مشمول این قانون هستند اما حسن رسولی عضو شورای شهر تهران می گوید: اعضای هیات علمی از این قانون مستثنی هستند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۷/۱۰/۲۷ - ۰۹:۲۰    
عضو شورای شهر تهران گفت: برگزاری نمایشگاه در مصلی آثار زیان باری برای زیست شهری دارد و وضعیت ترافیک را تشدید می کند.
مهرصبا   ۱۳۹۷/۱۰/۲۶ - ۲۳:۴۳    
به گزارش ایسنا، اداره اخبار اجتماعی خبرگزاری دانشجویان ایران امروز (26دی) 60 خبر را روی خروجی خود منتشر کرده است که مهمترین آن ها به همراه لینک در زیر آمده و با کلیک روی هر تیتر، متن کامل خبر قابل دسترسی است: زمان ثبت نام طرح ترافیک پس از تعیین تکلیف طرح زوج و فرد ...
بولتن نیوز   ۱۳۹۷/۱۰/۲۶ - ۲۳:۴۰    
در جلسه صبح شورای شهر تهران مواد مربوط به خدمات شهری و صرفه جویی در انرژی و تدوین لایحه آب خام تهران مورد بررسی قرار گرفت.
بولتن نیوز   ۱۳۹۷/۱۰/۲۶ - ۲۱:۲۵    
توقف فعالیت معادن ماسه و سیمان در پایتخت در بررسی ماده 62 برنامه سوم توسعه شهرداری تهران از سوی عضو شورای شهر تهران پیشنهاد شد.
اقتصاد نیوز   ۱۳۹۷/۱۰/۲۶ - ۲۱:۰۹    
اقتصادنیوز : محمود میرلوحی عضو شورای شهر تهران می گوید: تعداد واگذاری املاک به مدیران گذشته شهر تهران بیش از 200 ملکی است که شهردار تهران می گوید.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۷/۱۰/۲۶ - ۱۹:۳۱    
اعضای شورای شهر تهران در جریان بررسی مواد لایحه برنامه سوم توسعه شهر تهران، بندی را در ماده 57 به تصویب رساندند که بر اساس آن شهرداری تهران موظف به ایجاد پارکینک های مکانیزه در مجاوز مراکز درمانی و بیمارستانی خواهد شد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۷/۱۰/۲۶ - ۱۸:۲۱    
رئیس فراکسیون کارگری شورای شهر تهران از الزام شرکت های پیمانکاری طرف قرارداد با شهرداری به رعایت حقوق کارگران خبر داد.
ایرنا   ۱۳۹۷/۱۰/۲۶ - ۱۸:۱۶    
تهران- ایرنا- سکینه اشرفی معاون شهردار تهران در جریان ارائه پیشنهاد یک عضو شورای شهر، پیشنهاد وی را انشای بچه دبیرستانی، توصیف کرد که این ادبیات موجب اعتراض اعضای شورای شهر تهران شد.
همسو نیوز   ۱۳۹۷/۱۰/۲۶ - ۱۸:۱۵    
به گزارش ایسنا، محسن هاشمی در جریان بررسی ماده 68 برنامه 5 ساله سوم شهرداری تهران که شهرداری را موظف می کند به منظور ارتقای زیست پذیری و توسعه فضای عمومی مولد و پایدار نسبت به شناسایی و تجهیز فضاهای شهری دارای ظرفیت های زیست شبانه اقدام کند وتاپایان سال اول برنامه سند اجتماعی فرهنگی احیای زیست ...
جماران   ۱۳۹۷/۱۰/۲۶ - ۱۸:۱۲    
به گزارش ایرنا محمدجواد حق شناس رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران، روز چهارشنبه در جریان بررسی ماده 64 سوم توسعه شهر تهران پیشنهاد حذف استفاده از کیسه های پارچه ای (که در ماده 64 بر استفاده از آن تاکید شده بود) را مطرح کرد. ...
روزنامه کسب و کار   ۱۳۹۷/۱۰/۲۶ - ۱۷:۴۸    
رئیس شورای اسلامی شهر تهران در جریان بررسی برنامه 5 ساله سوم شهر تهران مخالفت خود درباره احیای زیست شبانه را اعلام کرد.
روزنامه ابتکار   ۱۳۹۷/۱۰/۲۶ - ۱۷:۴۱    
پیکر آتش نشان شهید احسان جامعی صبح دیروز با حضور شهردار پایتخت و رئیس شورای شهر تهران تشییع شد. پیکر سید احسان جامعی که در حین عملیات جان خود را از دست داد ...
ایرنا   ۱۳۹۷/۱۰/۲۶ - ۱۷:۳۵    
تهران- ایرنا- رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران با بیان اینکه اخذ عوارض از محدوده زوج و فرد غیرقانونی است گفت: هر گونه الصاق این طرح، به طرح ترافیک نیازمند کارشناسی است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۷/۱۰/۲۶ - ۱۶:۳۳    
اعضای شورای شهر تهران با تصویب ماده 64 لایحه برنامه سوم شهر تهران، شناسایی وضع موجود مصرف کیسه های پلاستیکی و کاهش 20 درصدی مصرف در فروشگاه های شهروند و میادین میوه و تره بار تاکید کردند.
همسو نیوز   ۱۳۹۷/۱۰/۲۶ - ۱۶:۲۵    
به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری فارس، سیدآرش حسینی میلانی رئیس کمیته محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران در جلسه علنی بعدازظهر امروز شورا گفت: شهرداری تهران بر اساس کارگروه سازگاری با خشکسالی موظف است 30 درصد از مصرفش را طی یک سال کم کند و این موضوع در برنامه پنج ساله دیده شده است. ...
شهر فردا   ۱۳۹۷/۱۰/۲۶ - ۱۶:۱۵    
رئیس کمیسیون حمل و نقل شورای شهر تهران با اشاره به اینکه چند ماه مانده به پایان سال روند ثبت نام طرح ترافیک آغاز می شود، گفت: امسال ثبت نام طرح ترافیک پس از تعیین تکلیف طرح زوج و فرد خواهد بود.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۷/۱۰/۲۶ - ۱۶:۰۱    
عضو شورای شهر تهران گفت: شهرداری عادت دارد که لوایح و مصوبات شورا را رعایت نکند.
ملیت   ۱۳۹۷/۱۰/۲۶ - ۱۵:۵۸    
رئیس کمیسیون شهرسازی شورای اسلامی شهر تهران با تاکید بر اینکه وضعیت فعلی مدیریت پسماند شهر تهران وهن پایتخت است گفت: باید وضعیت تفکیک و جمع آوری پسماند شهر تهران ساماندهی شود.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۷/۱۰/۲۶ - ۱۵:۵۰    
رئیس شورای شهر تهران در بررسی لایحه برنامه سوم توسعه شهر تهران با احیای زیست شبانه در کلان شهر تهران به دلیل اینکه فرزندان دیر به منزل می آیند مخالفت کرد.
اقتصاد آنلاین   ۱۳۹۷/۱۰/۲۶ - ۱۵:۴۴    
به گزارش اقتصادآنلاین ، در نوبت عصر جلسه شورای شهر تهران که به موضوع بررسی مواد برنامه پنج ساله سوم شهر تهران اختصاص دارد، مواد 65 و 66 مورد بررسی قرار گرفت. ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۷/۱۰/۲۶ - ۱۵:۱۹    
عضو شورای شهر تهران گفت: شهرداری عادت دارد که یا لایحه نیاورد و یا اینکه مصوبات را اجرایی نکند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۷/۱۰/۲۶ - ۱۵:۱۶    
اعضای شورای شهر تهران در ماده 61 لایحه برنامه 5 ساله سوم شهر تهران، بندی را تصویب کردند که در این بند به آمادگی شهرداری تهران در مقابل انواع سوانح و بحران های طبیعی و افزایش دفن اموات تا 15 هزار قبر تا پایان سال برنامه (1402) اشاره شده است.
همسو نیوز   ۱۳۹۷/۱۰/۲۶ - ۱۵:۱۰    
به گزارش خبرگزاری همسو نیوز علی اعطا در حاشیه صد و شانزدهمین جلسه علنی شورای شهر تهران با حضور در جمع خبرنگاران جزئیات جلسه را تشریح و اظهار کرد: در جلسه صبح امروز ادامه بررسی لایحه برنامه سوم توسعه شهر تهران در دستور کار بود و موضوعاتی که امروز مورد بررسی قرار گرفت مربوط به احکام حوزه محیط زیست و ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۷/۱۰/۲۶ - ۱۴:۴۵    
رئیس کمیسیون حمل و نقل شورای شهر تهران با شاره به اینکه اخذ عوارض از طرح زوج و فرد خلاف است گفت: عموما ثبت نام برای طرح ترافیک جدید برای سال آینده در ماه های پایانی سال جاری انجام می شود.
ایمنا   ۱۳۹۷/۱۰/۲۶ - ۱۴:۳۲    
رییس کمیته محیط زیست شورای شهر تهران گفت: باید برای برآورد مالی جهت مقابله با آلودگی ها و بحث های محیط زیستی مطمئن شویم تا منابع مالی و درآمدهای شهرداری در این باره صرف حقوق و دستمزد نشود.
برترین ها   ۱۳۹۷/۱۰/۲۶ - ۱۴:۲۲    
فارس: حسن خلیل آبادی رئیس کمیته میراث فرهنگی شورای شهر تهران با بیان اینکه ساختمان های ناایمن تاریخی زیادی در محدوده بازار تهران داریم، گفت: باید به این ساختمان ها از دو بُعد میراث و ایمنی نگاه کنیم بیشتر مالکان این بناها علاقه مند نیستند که بنای خود را حفظ کنند چرا که برایشان اقتصادی نیست ...
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۷/۱۰/۲۶ - ۱۳:۵۲    
رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران گفت: اجرای طرح زوج و فرد به طور دائم کارایی ندارد و باید در زمان های اضطرار اجرایی شود.
نسیم   ۱۳۹۷/۱۰/۲۶ - ۱۳:۴۰    
در صحن علنی شورای شهر تهران لایحه برنامه سوم توسعه شهر تهران مورد بررسی قرار گرفت که در حوزه پسماند مواردی مطرح شد.
ایسنا   ۱۳۹۷/۱۰/۲۶ - ۱۳:۳۶    
اعضای شورای اسلامی شهر تهران در ادامه بررسی بندهای برنامه سوم توسعه شهرداری شش ماده دیگر را بررسی کردند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۷/۱۰/۲۶ - ۱۳:۰۶    
سخنگوی شورای شهر تهران گفت: در این جلسه پیشنهاد داده شد برنامه 5 ساله سوم شهر تهران در راستای افزایش فضای سبز باغچه های اشتراکی ایجاد شود تا شهروندان از آنها استفاده و نگهداری کنند.
ایلنا   ۱۳۹۷/۱۰/۲۶ - ۱۳:۰۰    
اعضای شورای شهر تهران اظهارات معاون شهردار تهران را که بعضی سخنان آنان را مانند انشای بچه ها دانسته بود، مقابل جایگاه نظارتی فرادست شوراها دانستند.
شعار سال   ۱۳۹۷/۱۰/۲۶ - ۱۳:۰۰    
محسن هاشمی، رئیس شورای شهر تهران پس از تکذیب اولیه خود؛ طرح پولی شدن تونل های تهران را تأیید کرد اما گفت این طرح مربوط به دوران قالیباف است!
عصر ایران   ۱۳۹۷/۱۰/۲۶ - ۱۲:۵۹    
کمتر کسی است که نام چمران را نشنیده باشد؛ از سال های طولانی ریاستش بر شورای شهر تهران گرفته تا حضورش در جنگ و تلاشش برای رییس جمهور شدن شهردارهای تهران. بیش از نیمی از سال های عمرش را صرف حضور در نهادهای مختلف جمهوری اسلامی ایران کرده است و نگاه خود را به عملکرد دولت های پس از انقلاب دارد. ...
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۷/۱۰/۲۶ - ۱۲:۵۵    
رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر تهران گفت: وضعیت فعلی مدیریت پسماند شهر تهران وهن پایتخت است.
مثلث   ۱۳۹۷/۱۰/۲۶ - ۱۲:۴۲    
رئیس شورای شهر تهران گفت: در صورتی که بررسی مواد لایحه برنامه سوم توسعه شهر تهران در دو نوبت صبح و عصر جلسه امروز به پایان برسد این مصوبه را برای تایید به فرمانداری ارسال خواهیم کرد.
همشهری   ۱۳۹۷/۱۰/۲۶ - ۱۲:۴۱    
اعضای شورای شهر تهران دیروز صبح و بعدازظهر هم جلسه فوق العاده برگزار کردند تا به بررسی و تصویب ادامه مواد لایحه برنامه 5ساله سوم توسعه شهر تهران بپردازند. ...
همشهری   ۱۳۹۷/۱۰/۲۶ - ۱۲:۴۱    
عضو شورای شهر تهران گفت: تغییراتی در پروژه زیرگذر گیشا انجام شده و این زیرگذر به تقاطع جلال آل احمد و کارگر متصل می شود. افشین حبیب زاده با اشاره به بازدیدی که از 2 پروژه زیرگذر گیشا و زیرگذر استاد معین داشته است ...
همشهری   ۱۳۹۷/۱۰/۲۶ - ۱۲:۴۱    
خزانه دار شورای شهر تهران گفت: در حوزه بار در سطح شهرها، امر نظارت بر حمل ونقل کالا بلاتکلیف است. نظارت بر حمل بار برعهده شهرداری هاست اما این کار بر زمین مانده است ...
همشهری   ۱۳۹۷/۱۰/۲۶ - ۱۲:۳۷    
محمد سالاری؛ عضو شورای شهر تهران دیدار شهردار تهران با وزیر امورخارجه یک دستاورد فوری و نقد برای شهروندان تهرانی داشت و آن توافق بر سر بازگشایی میدان مشق به روی مردم بود. میدان مشق نمونه منحصربه فردی از فضاهای عمومی شهر است که جامعیتی ویژه در آن دیده می شود ...