سه شنبه ۲۸ آبانساعت ۱۴:۲۱Nov 2019 19

جدیدترین‌های «بافت فرسوده»

استانداری تهران   ۲ ساعت پیش    
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری، عبدالعظیم رضایی فرماندار شهرستان پردیس در جلسه مشترک ستاد بازآفرینی شهری استان با شهرستان پردیس، یکی از دلایل بروز آسیب های اجتماعی را حاشیه نشینی و وجود بافت فرسوده دانست.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۰۸/۲۸ - ۰۰:۱۴   + ۲ سایت دیگر  
دبیر سندیکای شرکت های ساختمانی با اشاره به اینکه دولت از ابتدای استقرار خود نگاه ویژه ای به احیای بافت های فرسوده داشت اما برنامه مشخص و جامعی برای آن تهیه نشد، گفت: هنوز دولت برنامه مشخص پیش روی سازندگان و بخش خصوصی برای احیای بافت های فرسوده ارائه نکرده است.
روزنامه نوآوران   ۱۳۹۸/۰۸/۲۷ - ۱۳:۳۱   + ۴ سایت دیگر  
سرپرست اداره کل تسهیلات تبصره ای بانک مسکن از انعقاد قرارداد برای پرداخت تسهیلات به 6 هزار و 588 واحد در محدوده بافت فرسوده کشور خبر داد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۸/۰۸/۲۶ - ۱۳:۴۱   + ۲ سایت دیگر  
نژاد بهرام گفت: نوسازی ساختمان ها به صورت درجا به معنی احیای بافت فرسوده نیست.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۸/۰۸/۲۶ - ۱۰:۳۱   + ۱ سایت دیگر  
این واحدها در 21 شهر استان واقع هستند .
ایمنا   ۱۳۹۸/۰۸/۲۶ - ۰۵:۵۷    
شهردار سبزوار گفت: طرح های اجرایی در ستاد بازآفرینی شهری سبزوار در قالب برنامه اقدام مشترک، در حال اجراست و این اقدامات تاکنون زمینه توسعه به استانداردهای شهری و ایجاد اشتغال و کسب درآمد ساکنان آن ها را نیز فراهم کرده است.
شبستان   ۱۳۹۸/۰۸/۲۵ - ۱۴:۴۴   + ۳ سایت دیگر  
شهردار شیروان گفت: هم اکنون در بافت فرسوده این شهر، دو هزار قطعه زمین خالی وجود دارد که در این زمین ها می توان چهار هزار واحد مسکونی ساخت.
میلاد لارستان   ۱۳۹۸/۰۸/۲۵ - ۱۲:۲۱   + ۱ سایت دیگر  
محمدرضا قنبرنژاد شهردار لار، گفت: اولویت اصلی مدیریت شهری، نوسازی و بهسازی بافت فرسوده و احیای بافت تاریخی است و شهرداری لار تمام توان خود را برای این امر مهم...
شرکت بازآفرینی شهری ایران   ۱۳۹۸/۰۸/۲۵ - ۱۰:۴۷    
شهرستان دورود به عنوان یکی از شهرهای پیشرو در انجام پروژه های بازآفرینی شهری در استان لرستان به شمار می آید. به گزارش روابط عمومی شرکت بازآفرینی شهری ایران، فریدون مرزبان رئیس اداره راه و شهرسازی شهرستان درود با اعلام خبر فوق گفت: از 1552هکتار مساحت شهرستان درود ...
پایگاه خبری گسترش / ایسنا   ۱۳۹۸/۰۸/۲۴ - ۱۱:۴۵   + ۱۲ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران گفت: نرخ تسهیلاتی که در بافت فرسوده پرداخت می کنیم 9 درصد برای دوره مشارکت مدنی ساخت است. البته نرخ سود برای دوره ساخت 9 درصد است ولی اگر خواستند فروش اقساطی کنند بانک از منابع خودش اختصاص می دهد که نرخ آن 18 درصد خواهد بود. ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۸/۰۸/۲۳ - ۱۱:۲۸   + ۷ سایت دیگر  
وزیر راه و شهرسازی درباره ساخت مسکن در بافت های فرسوده برای مسکن اولی ها گفت: هیچ برنامه ای در این خصوص در دستور کار نداریم، ممکن است کسی بخواهد یک ساختمانی در این مکان ها بسازد اما ما چنین برنامه ای نداریم و از چنین ایده ای هم حمایت نمی کنیم.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۸/۰۸/۲۳ - ۱۱:۰۱    
رئیس شورای عالی استان ها درباره موضوع جدایی ری از تهران توضیحاتی داد.
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، کاوه حاج علی اکبری رئیس سازمان نوسازی شهر تهران در جمع خبرنگاران و در پاسخ به سوالی که از وی درخصوص وضعیت نوسازی بافت فرسوده پرسیده شد گفت: ما در حوزه نوسازی بافت فرسوده با مجموعه مشوق هایی که ارائه شده است تحرک و ترغیب خوبی برای نوسازی شاهد هستیم. ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۸/۰۸/۲۳ - ۰۸:۲۲   + ۲ سایت دیگر  
علی اکبری گفت: با توجه به عقب ماندگی در حوزه نوسازی بافت فرسوده نیازمن ورود جدی دولت هستیم.
شبستان   ۱۳۹۸/۰۸/۲۳ - ۰۷:۵۶   + ۱ سایت دیگر  
1936 خانه در بافت فرسوده استان سمنان و مناطق روستایی استان سمنان صاحب کتابخانه عمومی می شوند از عناوین روزنامه های پنجشنبه (23آبان ماه) استان سمنان است.
شهرداری تهران در جریان مزایده های ملکی خود تعدادی قطعه زمین را در دو محله جنوبی پایتخت معرفی کرده است. گسترش نیوز - این قطعات زمین که در دو محله شوش و هرندی، از جمله قدیمی ترین و فرسوده ترین محدوده های هسته شهر تهران واقع شده اند و هر یک مساحتی بین 100 تا 300 مترمربع دارند ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۸/۰۸/۲۲ - ۲۲:۴۷    
معاون اقتصادی رئیس جمهور گفت: جذب توسعه گزار بخش خصوصی به عنوان موتور محرک ساخت وساز دربافت فرسوده وسکونت گاه های غیر رسمی است.
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۸/۲۲ - ۲۰:۰۷   + ۴ سایت دیگر  
سنندج - ایرنا - معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کردستان گفت: طبق مطالعات و بررسی های انجام شده در هفت شهر مورد هدف طرح بازآفرینی شهری در این استان، نیمی از جمعیت شهری آنها در مناطق حاشیه، منفصل شهری و بافت فرسوده زندگی می کنند.
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۸/۲۲ - ۱۹:۱۹   + ۲ سایت دیگر  
سمنان- ایرنا- مدیرکل راه و شهرسازی استان سمنان گفت: یک هزار و 936 واحد مسکونی در بافت مسکونی این استان در قالب طرح ملی بر اساس نیازسنجی طرح جامع مسکن در سال 98 احداث می شود.
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۸/۲۲ - ۱۷:۴۰    
سنندج - ایرنا - اجرای پنج طرح باز آفرینی شهری با حضور استاندار کردستان، معاون وزیر راه و شهرسازی و جمعی از مسئولان محلی روز پنجشنبه در سنندج آغاز شد، با اجرای این طرح ها مناطق حاشیه و بافت فرسوده این استان در کانون توجه دولت قرار گرفتند.
جماران   ۱۳۹۸/۰۸/۲۲ - ۱۶:۱۵   + ۳ سایت دیگر  
محمد نهاوندیان با همراهی جمعی از معاونین وزرا، روسای سازمان ها و نهادهای حوزه های مالی و اقتصادی کشور به منظور ارزیابی پیشرفت طرح های توسعه ای، اقتصادی و عمرانی به استان کردستان سفر کرده است. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۸/۰۸/۲۲ - ۱۵:۳۱   + ۱ سایت دیگر  
معاون عمرانی استانداری تهران گفت: اراضی قولنامه ای بافت فرسوده واقع در طرح بازآفرینی شهری سند دار خواهند شد.
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۸/۲۲ - ۱۵:۲۷   + ۲ سایت دیگر  
قم - ایرنا - رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی قم گفت: پس از آمارگیری و نظرسنجی از پنج منطقه قم گام نخست طرح بازآفرینی شهری و احیای بافت فرسوده در این شهر از محله خاکفرج برداشته شده است.
تیتر شهر   ۱۳۹۸/۰۸/۲۲ - ۱۵:۱۵   + ۸ سایت دیگر  
در پی اجرای موفقیت آمیز طرح ساماندهی بازارچه شهرستانی و با هدف ایجاد تنوع و سرزندگی در بافت فرسوده ، طرح " آسمان مسقف شده با چتر ها " برای اولین بار در شرق تهران اجرا شد .
اقتصاد آنلاین / ایرنا   ۱۳۹۸/۰۸/۲۲ - ۲۳:۴۸   + ۲۰ سایت دیگر  
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، محمد اسلامی روز چهارشنبه در خصوص آمار ثبت نام در سامانه اقدام ملی مسکن ، گفت: بخاطر حضور در جلسه هیات دولت آمار امروز را ندارم؛ اما روز گذشته 230 هزار نفر به سامانه مراجعه کردند و مشکلی برای سامانه به وجود نیامد. ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۸/۰۸/۲۲ - ۱۲:۲۳    
استاندار فارس گفت: در طرح اقدام ملی مسکن 35 هزار واحد مسکونی در فارس ساخته می شود که 2 هزار واحد آن در بافت های فرسوده شهری است.
سازه نیوز   ۱۳۹۸/۰۸/۲۲ - ۱۱:۰۰   + ۷ سایت دیگر  
رئیس سازمان مدیریت برنامه ریزی استان تهران با اشاره به لزوم مشارکت شهروندان برای بازآفرینی بافت های فرسوده در سطح استان تهران، گفت: باید تا پایان سال 1400، 63 محله از 400محله استان تهران بازآفرینی شود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۸/۰۸/۲۲ - ۰۹:۴۵    
بازآفرینی 27 محله و بافت فرسوده استان اصفهان در قالب برنامه ششم توسعه آغازشد.
حوزه   ۱۳۹۸/۰۸/۲۲ - ۰۸:۴۸   + ۱ سایت دیگر  
حوزه/ مدرسه علمیه مهدی موعود(عج) گفت: بافت فرسوده برخی از مدارس علمیه در قم، خطرآفرین است.
اقتصاد آنلاین   ۱۳۹۸/۰۸/۲۲ - ۰۰:۴۶    
وام نوسازی بافت فرسوده تا 100 میلیون تومان افزایش پیدا کرده است. ( منبع ) لینک کوتاه لینک کپی شد
تهران نیوز   ۱۳۹۸/۰۸/۲۲ - ۰۰:۲۹   + ۲ سایت دیگر  
سیدعباس طباطبایی ، سرپرست شهرداری پیشوا در گفت وگو با خبرنگار سرویس اجتماعی شبکه خبری تهران نیوز اظهار داشت: در طرح بافت های فرسوده محله های هدف شهرستان پیشوا که معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار تهران نیز بازدید کردند کسانی که قصد تخریب و نوسازی دارند شهرداری به این عزیزان 70 درصد و کسانی که ...
ایسنا   ۱۳۹۸/۰۸/۲۱ - ۲۰:۱۷    
ایسنا/لرستان مدیرعامل سازمان نوسازی و بهسازی شهرداری بروجرد گفت: 264 هکتار بافت فرسوده در این شهر است.
ایسنا   ۱۳۹۸/۰۸/۲۱ - ۲۰:۱۲    
ایسنا/لرستان رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری بروجرد گفت: حجم وسیعی از جمعیت در بافت فرسوده می تواند عاملی برای تخریب آثار تاریخی باشد.
خانه ملت   ۱۳۹۸/۰۸/۲۱ - ۱۸:۰۴   + ۹ سایت دیگر  
نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس گفت: در نشست امروز این کمیسیون حادثه زلزله استان آذربایجان شرقی بررسی و گزارش های دستگاه های مربوطه مورد استماع قرار گرفت.
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۸/۲۱ - ۱۷:۰۶   + ۱ سایت دیگر  
بروجرد - ایرنا - بروجرد با دارا بودن 264 هکتار بافت فرسوده از جمله شهرهای مورد هدف در برنامه های بازآفرینی شهری به شمار می رود که احیای این بافت ها در این شهرستان با شتاب کم و به کندی پیش می رود.
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۸/۲۱ - ۱۵:۵۹   + ۲ سایت دیگر  
بروجرد - ایرنا - معاون استاندار لرستان و فرماندار بروجرد گفت: کارگروه های تخصصی بازآفرینی بافت فرسوده شهرستان باید در هفته آینده فعال شوند.
استانداری تهران   ۱۳۹۸/۰۸/۲۱ - ۱۵:۲۰    
با رضاییت از شهروندان محله تاسکین طرح تعریض و بازآفرینی در این محل صورت پذیرفت.
اقتصاد نیوز   ۱۳۹۸/۰۸/۲۱ - ۱۵:۰۳   + ۲۶ سایت دیگر  
اقتصادنیوز؛ علی امام در بازدید از مراحل پایانی بخش عمرانی و نیز تجهیزات ایستگاه مولوی، ساخت این ایستگاه را به لحاظ عبور از قسمت هایی از بافت فرسوده و تاریخی شهر حائز اهمیت عنوان کرد و گفت: این ایستگاه در آذرماه به بهره برداری می رسد.
روزنامه باختر   ۱۳۹۸/۰۸/۲۰ - ۲۲:۴۶   + ۱ سایت دیگر  
بازسازی بافت های فرسوده در شهرها از جمله کلانشهرهایی که از قدمت زیادی برخوردار هستند، در سال های اخیر دوچندان شده است؛ به ویژه اینکه برخی بافت های تاریخی که هویت هر شهر است، در بخش بافت های فرسوده قرار دارد. ...
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۸/۰۸/۲۰ - ۲۰:۰۸   + ۲ سایت دیگر  
بوشهر - فرماندار شهرستان تنگستان گفت: بافت فرسوده شهری در اهرم و دلوار احیا می شود.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۸/۰۸/۲۰ - ۱۹:۴۶   + ۹ سایت دیگر  
عضو شورای شهر تهران از وجود 68 هکتار بافت فرسوده در شهرهای کشور خبر داد و بر لزوم تغییر الگوی نوسازی این بافت ها در پایتخت تأکید کرد.
فانوس   ۱۳۹۸/۰۸/۲۰ - ۱۶:۳۶    
به گفته مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران بیشترین میزان نوسازی بافت فرسوده در منطقه 10 شهر تهران رخ داده و این امر باعث شده این منطقه 4 نیاز اصلی داشته باشد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۰۸/۲۰ - ۱۶:۱۹   + ۱۳ سایت دیگر  
به گفته مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران بیشترین میزان نوسازی بافت فرسوده در منطقه 10 شهر تهران رخ داده و این امر باعث شده این منطقه 4 نیاز اصلی داشته باشد.
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی امروز در حاشیه هفتمین کنفرانس بین المللی ایستگاه های آینده اتحادیه بین المللی راه آهن ها در جمع خبرنگاران درباره طرح اقدام ملی مسکن اظهار داشت ...
روزنامه جوان آنلاین   ۱۳۹۸/۰۸/۲۰ - ۱۵:۱۵   + ۷ سایت دیگر  
معاون ستاد بازآفرینی شهری و مسکن اداره کل راه و شهرسازی آذربایجان شرقی گفت: 1.5 میلیون نفر از جمعیت استان آذربایجان شرقی در 9 هزار و 400 هکتار از مناطق بافت های فرسوده استان ساکن هستند.
سازه نیوز   ۱۳۹۸/۰۸/۲۰ - ۱۴:۰۰   + ۲ سایت دیگر  
نژادبهرام گفت: باتوجه به مسئله بازآفرینی، باید نوسازی و مقاوم سازی واحد های مسکونی در دستور کار دستگاه های مرتبط با حوزه مسکن قرار گیرد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۸/۰۸/۲۰ - ۱۳:۴۰   + ۱ سایت دیگر  
اسلامی قیمت تمام شده ساخت هر واحد مسکونی در طرح اقدم ملی را 3 میلیون و پانصد هزار تومان اعلام کرد.
عصر اترک   ۱۳۹۸/۰۸/۲۰ - ۱۲:۰۲    
فرماندار اسفراین در جلسه ستاد بازآفرینی پایدار شهری با تاکید بر توانمندسازی محلات ناکارآمد شهری گفت: باید فضایی برای تولید و اشتغال افراد ساکن در این محلات فراهم شود.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۸/۰۸/۲۰ - ۱۱:۵۹   + ۱۱ سایت دیگر  
وزیر راه و شهرسازی از صدور رایگان پروانه ساخت واحدهای فرسوده برای متقاضیان طرح ملی مسکن و معرفی 20هزار متقاضی به بانک های عامل برای دریافت تسهیلات بافت فرسوده خبر داد.
روز نو   ۱۳۹۸/۰۸/۲۰ - ۱۰:۵۶    
وزارت راه و شهرسازی در راستای کمک به تامین مسکن، طرح اقدام ملی تامین مسکن را در قالب احداث 400 هزار واحد مسکونی برنامه ریزی کرده است و حال قرار است ثبت نام برای این 400 هزار واحد به مرور انجام شود.