دوشنبه ۱۸ فروردینساعت ۱۸:۵۲Apr 2020 6

جدیدترین‌های «بافت فرسوده»

 
تحلیل بازار / شادا   ۲۷ دقیقه پیش   + ۱۴ سایت دیگر  
رییس اداره کل اعتبارات و تأمین مالی بانک مسکن جزییات افزایش سقف تسهیلات ساخت مسکن در بافت فرسوده شهرهای کشور برای سال 99 را تشریح کرد.
سلام نو   ۴ ساعت پیش    
سلام نو - سرویس اقتصادی: سال های سال است از ساماندهی بافت فرسوده بازار به عنوان یک اولویت یاد می شود. اولویتی که به هزار و یک دلیل فراموش شده است. یکی از آنها بحث مالکیت ترکیبی بازار اعم از عمومی، دولتی، خصوصی و وقفی است ...
خانه ملت   ۷ ساعت پیش   + ۴ سایت دیگر  
عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: مولفه اصلی در اجرای طرح بازآفرینی شهری تزریق سرمایه و ارائه تسهیلات مناسب به سازندگان و مالکان بافت های فرسوده و غیرایمن است، حال می توان گفت که فقدان اعتبارات لازم در این عرصه موجب شد که روند اجرای بازآفرینی بیش از گذشته کندتر شود.
گلستان 24   ۱۳۹۹/۰۱/۱۷ - ۱۲:۰۳   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش گلستان 24؛ به نقل از ایرنا ، محمد اسلامی دوشنبه شب در حاشیه نشست شورای اداری شهرستان گرگان، هدف گذاری ساخت مسکن از سوی دولت را در مناطق بافت فرسوده، مناطق حاشیه نشین و شهرهای جدید بیان کرد ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۱/۱۶ - ۰۹:۳۶   + ۱ سایت دیگر  
کوی ملت یا همان دوهزار یکی از محلات پرجمعیت شهر بندرعباس است. بافت فرسوده دوهزار و پستی و بلندی کوچه های آن و حتی عدم جمع آوری زباله ها در این محله فقیرنشین ...
ایمنا   ۱۳۹۹/۰۱/۱۶ - ۰۹:۰۷    
شهردار گوگد گفت: بافت های فرسوده شهر گوگد از 30 به 89 هکتار افزایش یافته است و ساماندهی این بافت ها نیازمند حمایت مسئولان و مشارکت مالکان است.
عصر شهروند   ۱۳۹۹/۰۱/۱۵ - ۲۱:۵۳    
مدیرکل دفتر فناوری اطلاعات و ارتباطات بازآفرینی شرکت بازآفرینی شهری ایران، اظهار داشت: به منظور تسریع در بازآفرینی سامانه های مختلفی تعریف شده که خوشبختانه نتایج خوبی را به همراه داشته است.
خبر آنلاین   ۱۳۹۹/۰۱/۱۵ - ۱۳:۴۴    
مدیرکل دفتر فناوری اطلاعات و ارتباطات بازآفرینی شرکت بازآفرینی شهری ایران، اظهار داشت: به منظور تسریع در بازآفرینی سامانه های مختلفی تعریف شده که خوشبختانه نتایج خوبی را به همراه داشته است.
پانا   ۱۳۹۹/۰۱/۱۵ - ۱۱:۴۴   + ۶ سایت دیگر  
تهران (پانا) - مدیرکل دفتر فناوری اطلاعات و ارتباطات بازآفرینی شرکت بازآفرینی شهری ایران می گوید به منظور تسریع در بازآفرینی سامانه های مختلفی تعریف شده که خوشبختانه نتایج خوبی را به همراه داشته است. ...
تحلیل بازار / ایلنا   ۱۳۹۹/۰۱/۱۴ - ۱۲:۵۰   + ۲۵ سایت دیگر  
مدیرکل دفتر فناوری اطلاعات و ارتباطات بازآفرینی شرکت بازآفرینی شهری ایران، اظهار داشت: به منظور تسریع در بازآفرینی سامانه های مختلفی تعریف شده که خوشبختانه نتایج خوبی را به همراه داشته است.
ارانیکو   ۱۳۹۹/۰۱/۱۴ - ۱۰:۴۶    
مدیرعامل بانک عامل بخش مسکن جزئیات بسته 22 ماده ای تأمین مالی نظام بانکی برای جهش تولید مسکن را تشریح کرد.
برترین ها / خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۱/۱۱ - ۱۹:۱۴   + ۷۸ سایت دیگر  
خبرآنلاین به نقل از از بانک مسکن: ابوالقاسم رحیمی انارکی، ضمن اشاره به سیاست های اعتباری بانک در سال جدید که بر محور تامین نیاز تسهیلاتی عرضه کننده ها و تولیدکنندگان واحدهای مسکونی ارزان قیمت شهری طراحی شده است ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۱/۱۳ - ۲۱:۲۱   + ۴ سایت دیگر  
مدیر کل راه و شهرسازی استان اصفهان گفت: در زمینه تسهیلات بافت فرسوده شهری، ثبت نام متقاضیان بیش از 1100 واحد انجام شده که از این بین 260 واحد انعقاد قرارداد اتفاق افتاده و به بیش از 1800 استعلام بافت فرسوده پاسخ داده شده است.
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۰۱/۱۰ - ۱۰:۳۹    
مدیر امور اعتباری بانک مسکن جزئیات تسهیلات مشارکت مدنی و نحوه ترکیب تسهیلات با نرخ حمایتی و مصوب و میزان افزایش را در بافت های فرسوده پایتخت برای سال 99 اعلام کرد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۱/۰۹ - ۲۳:۲۶   + ۲ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون عمران مجلس گفت: دولت در یک سال گذشته نوسازی بافت های فرسوده را رها کرده و عملکرد قابل قبولی در این حوزه ندارد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۱/۰۸ - ۱۰:۰۲   + ۱ سایت دیگر  
سالاری از تخصیص 2 هزار میلیارد تومان بودجه برای پروژه های محلی در مناطق دارای بافت فرسوده خبر داد.
جماران   ۱۳۹۹/۰۱/۰۵ - ۱۶:۰۹   + ۱ سایت دیگر  
حاصل برگزاری 140 جلسه علنی و غیرعلنی شورای شهر ساوه در دوره پنجم 900 مصوبه به همراه داشت که اجرا شدن آنها را می توان در سیماو منظر شهر از جمله توجه به مناطق حاشیه نشین، احداث کمربندی های شمال، جنوب و شرق، آسفالت معابر و توجه به بافت فرسوده مشاهده کرد. ...
کبنا نیوز   ۱۳۹۹/۰۱/۰۳ - ۱۷:۱۹    
پس از مواردی چون بودجه مصوب 300 میلیارد ریالی انتقال آب مارون به صحرای کلاچو این دومین عیدی عدل هاشمی پور به کهگیلویه بزرگ هست تا مردم بازهم پشتشان به هاشمی و بودجه های میلیاردی نهادها و خیرین مختلف به دیار بلادشاپور، گرم باشد.
ایمنا   ۱۳۹۹/۰۱/۰۲ - ۰۷:۵۹   + ۱ سایت دیگر  
مدیرکل درآمد شهرداری اصفهان با بیان اینکه یکی از اصلی ترین وظایف شهرداری ها، کنترل هزینه ها است، گفت: کنترل هزینه ها با حساسیت به خرج دادن در هزینه کردها محقق نمی شود، بلکه گاهی با جذب سرمایه گذارها صورت می گیرد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۱۲/۲۸ - ۱۲:۴۰   + ۲ سایت دیگر  
عضو هیات مدیره شرکت بازآفرینی شهری ایران با تاکید بر اینکه شورای پول و اعتباریک قسط از چهار قسط تسهیلات از محل صندوق را واریز کرده است گفت:ابزارهای لازم برای موفقیت در بازآفرینی شهری مهم و بسیار ضروری است.
ایرنا   ۱۳۹۸/۱۲/۲۴ - ۱۳:۵۰   + ۱ سایت دیگر  
قم-ایرنا- رییس شورای اسلامی شهر قم با اشاره به مشکل بافت فرسوده شهری گفت: تصمیم گیری و پیشبرد سیاست ها در بافت فرسوده قم به صورت کامل در اختیار مدیریت شهری نبوده و مساله ای چندجانبه است.
ایرنا   ۱۳۹۸/۱۲/۲۴ - ۱۱:۰۲   + ۲ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- رئیس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای اسلامی شهر تهران گفت: 200 میلیارد تومان از بودجه سال 99 شهرداری تهران به تملک باغات در محلات دارای بافت فرسوده اختصاص یافت.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۱۲/۲۳ - ۱۴:۵۷   + ۱ سایت دیگر  
مدیر عامل اسبق شرکت بازآفرینی شهری ایران دلایل کُندی بازسازی بافت فرسوده را نه تغییرات مدیریتی بلکه همسو نشدن فعالیت های اجتماعی،فرهنگی و کالبدی در بافت های فرسوده عنوان کرد و گفت:برای موفقیت در بازآفرینی شهری تعصبات درون سازمانی کنار گذاشته شود.
اقتصاد آنلاین   ۱۳۹۸/۱۲/۲۱ - ۱۷:۰۸   + ۲ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران گفت: ساخت 100 هزار واحد مسکونی از طرح اقدام ملی با پرداخت تسهیلات نوسازی به سازندگان و انبوه سازان در بافت های فرسوده انجام می شود.
شورا آنلاین   ۱۳۹۸/۱۲/۲۱ - ۱۵:۳۶   + ۷ سایت دیگر  
با هدف بهبود کیفیت بصری و زیست محیطی محدوده ، عملیات عمرانی بهسازی خیابان صفا و کوچه عابدینی در منطقه 13 کلید خورد. به گزارش شوراآنلاین و به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه 13 ...
اقتصاد آنلاین   ۱۳۹۸/۱۲/۲۱ - ۱۵:۲۷    
از یک هزار و 500 میلیارد تومان بودجه، تنها نزدیک 64میلیارد تومان برای کل استان تهران اعتبار در نظر گرفته شده و فقط 20 درصد از آن تاکنون پرداخت شده است.
اقتصاد نیوز   ۱۳۹۸/۱۲/۲۱ - ۱۳:۰۱   + ۱۰ سایت دیگر  
اقتصادنیوز: مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران گفت: ساخت 100 هزار واحد مسکونی از طرح اقدام ملی با پرداخت تسهیلات نوسازی به سازندگان و انبوه سازان در بافت های فرسوده انجام می شود.
دومین جلسه ستاد فرماندهی مدیریت و راهبری ساخت 145هزار واحد مسکن در بافت های ناکارامد شهری با حضور مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران برگزار شد.
روزنامه وارش   ۱۳۹۸/۱۲/۱۹ - ۱۷:۰۶   + ۵ سایت دیگر  
وارش نیوز/ عباس رجبی اظهار داشت: میدان ابن شهر آشوب ساروی که دو فاز آن احداث و به بهره برداری رسیده است و هم اکنون تکمیل فاز سوم این پروژه با هدف احیای بافت فرسوده با رویکرد معماری بومی و اسلامی در ضلع شمال شرقی به همت و عزم جدی مدیریت شهری آغاز شده است. ...
تبریز بیدار   ۱۳۹۸/۱۲/۱۹ - ۰۸:۳۰    
عضو شورای شهر تبریز در تشریح انتظارات از منتخبین مردم این شهر در مجلس یازدهم شورای اسلامی بر اهمیت پیگیری مسایل زیست محیطی و حاشیه نشینی تاکید کرد.
اقتصاد آنلاین   ۱۳۹۸/۱۲/۱۸ - ۱۰:۴۶    
بر اساس مطالعات انجام شده در حدود 15هزار هکتار محدوده های ناکارآمد شهری در استان تهران وجود دارد و بیش از 24درصد جمعیت شهرنشین بافت ناکارآمد، در تهران ساکن هستند.
دانا   ۱۳۹۸/۱۲/۱۳ - ۲۱:۳۹    
انتقال میوه فروشیها و ماهی فروشیهای دروازه کازرون شیراز اولین قدم در بازسازی بافت فرسوده شیراز است که متاسفانه مدیریت شهری شیراز در این مورد بسیار ناموفق و ضعیف عمل کرده و این وضعیت از سالهای دور به همین شکل بوده و هیچ گونه تغییری ننموده است.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۸/۱۲/۱۳ - ۱۵:۳۳   + ۱ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای اسلامی شهر تهران گفت: برای اولین بار دو هزار میلیارد تومان صرف پروژه های محلی در مناطق غیر برخوردار با اولویت بافت فرسوده پیش بینی شده است.
تهران پرس   ۱۳۹۸/۱۲/۱۱ - ۰۹:۵۵   + ۵ سایت دیگر  
به گزارش خبرگزاری تهران پرس روابط عمومی شهرداری منطقه سه، سید محمد رضا موسوی با بیان این مطلب گفت: با توجه به اینکه موضوع بهسازی و نوسازی بافت های فرسوده شهری، همواره یکی از مسائل و چالش های شهرهای امروزی است، نحوه نگهداشت معابری که داخل بافت فرسوده هستند یکی از دغدغه های مسئولین شهری می باشد. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۸/۱۲/۱۰ - ۱۳:۲۰    
طرح بازگشایی معابر(رینگ) بافت فرسوده شهر دوگنبدان با 50 درصد پیشرفت کاری در حال اجرا است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۸/۱۲/۰۹ - ۲۳:۳۰    
نژاد بهرام گفت: برای جمع آوری دکل های برق فشار قوی مناطق 16، 17، 20 در اولویت مدیریت شهری هستند.
ایرنا   ۱۳۹۸/۱۲/۰۹ - ۱۸:۱۹   + ۱۷ سایت دیگر  
مشهد-ایرنا- تولیت آستان قدس رضوی گفت:بافت فرسوده اطراف حرم به هیچ عنوان در شأن این صحن و سرای نورانی نیست و با مشکلات و آسیب هایی روبه روست که باید مورد توجه جدی نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی قرار بگیرد.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۸/۱۲/۰۸ - ۱۰:۴۶   + ۷ سایت دیگر  
مراحل ساخت سومین مرکز محله منطقه 15 در بافت فرسوده به پیشرفت فیزیکی 97 درصدی رسید.
ایمنا   ۱۳۹۸/۱۲/۰۸ - ۰۹:۵۸   + ۱ سایت دیگر  
معاون شهرسازی و معماری شهردار اصفهان از تخفیف 50 درصدی برای صدور پروانه ساختمانی در بافت فرسوده مصوب شهر اصفهان خبر داد.
عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: در شرایط کنونی اولویت اصلی برای تأمین مسکن پایتخت نشینان، تولید مسکن برای شهرهای اقماری و مناطق حومه ای است، وزارت راه و شهرسازی باید نسبت به مسکن سازی انبوه در این مناطق اقدام کند.
توازن   ۱۳۹۸/۱۲/۰۷ - ۱۳:۲۱    
افشین محمودی نژاد در گفتگو با توازن ، افزود: رسالت مراکز آموزش فنی و حرفه ای این است که به ارائه آموزش های مهارتی در بخش های خدماتی ، صنعتی ، کشاورزی و فرهنگ و هنر به افراد مختلف جامعه می پردازد . ...
یزدی نیوز   ۱۳۹۸/۱۲/۰۷ - ۱۰:۵۱   + ۶ سایت دیگر  
استاندار یزد با اشاره به وجود طرح هایی همچون طرح اقدام ملی، طرح ها و تسهیلات مربوط به بافت فرسوده و طرح بازآفرینی شهری عنوان کرد: باید از تمامی ظرفیت ها و طرح های موجود برای خانه دار کردن یزدی ها بهره برد.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۸/۱۲/۰۶ - ۱۳:۴۲   + ۶ سایت دیگر  
شهردار منطقه 11 از کاشت 3500 اصله نهال در محله های بافت فرسوده مرکز شهر تهران با عنوان نارنجستان در بافت فرسوده طی نیمه اول اسفند خبر داد.
استانداری تهران   ۱۳۹۸/۱۲/۰۶ - ۱۱:۳۵   + ۲ سایت دیگر  
حسن زارعی نایب رئیس شورای اسلامی نسیم شهر در این خصوص گفت : با توجه به وجود بیش از 300 هکتار بافت فرسوده و ناکارآمد در نسیم شهر و جمعیتی بالغ بر یکصد هزار نفر ساکن در آن، احیا و نوسازی محلات در اولویت اول مدیریت شهری نسیم شهر قرار گرفته.
اقتصادگردان   ۱۳۹۸/۱۲/۰۶ - ۱۰:۵۱    
زهرا نژاد بهرام، عضو هیات رییسه شورای اسلامی شهر تهران در رابطه با فضاهای بی دفاع شهری گفت: آن چیزی که باعث می شود ما در بافت فرسوده دچار فرسودگی مضاعف شویم شکل گیری فضاهای بی دفاع شهری است.
ایرنا   ۱۳۹۸/۱۲/۰۵ - ۱۹:۰۱   + ۲ سایت دیگر  
مشهد- ایرنا- با موافقت شورای اسلامی شهر مشهد، شهرداری این شهر مجوز انتشار اوراق مشارکت برای نوسازی بافت فرسوده اطراف حرم مطهر رضوی را دریافت کرد.
استاندار قم در دیدار با مدیرعامل صندوق سرمایه گذاری طرح حرم های مطهر بر اولویت بندی پروژه های محرک توسعه بافت فرسوده اطراف حرم حضرت معصومه(س) تاکید کرد.
شبستان   ۱۳۹۸/۱۲/۰۵ - ۱۳:۳۷   + ۴ سایت دیگر  
نژاد بهرام در رابطه با فضا های بی دفاع شهری گفت: آن چیزی که باعث می شود ما در بافت فرسوده دچار فرسودگی مضاعف شویم و از طرفی فرسودگی تداوم پیدا کند، شکل گیری فضا های بی دفاع شهری است.
شهر فردا   ۱۳۹۸/۱۲/۰۵ - ۱۲:۱۵   + ۸ سایت دیگر  
418هزارمتر مربع از بافت فرسوده منطقه 17 نوسازی شد.