یکشنبه ۰۳ تیرساعت ۱۱:۵۳Jun 2018 24
 

جدیدترین خبرهای «شهرسازی»

روزنامه اقتصاد برتر   ۵ دقیقه پیش    
با توجه به دوره های رکود و رونق مسکن در چهار مقطع بعد از انقلاب اسلامی بعضی تحلیل ها بر حبابی بودن بازار فعلی مسکن تاکید دارد اما یک کارشناس معتقد است قیمت های فعلی حباب نیست بلکه نوعی اصلاح قیمت بر اساس وضعیت فعلی اقتصاد است. تهران- اقتصاد برتر- 3 تیر 97 ...
خبرگزاری برنا   ۵ دقیقه پیش    
مدیر بخش زلزله مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی از خشک شدن قنات چشمه علی شهر ری با احتمال دلیل عبور مترو از آن منطقه خبر داد و گفت: برای بررسی بیشتر اقدام به مطالعات میدانی در این منطقه خواهد شد.
خبرگزاری تسنیم   ۸ دقیقه پیش    
نماینده مردم لنگرود در مجلس گفت: تفکیک وزارت مسکن و شهرسازی در شرایط فعلی لزومی ندارد.
وزارت راه و شهرسازی   ۳۱ دقیقه پیش    
رئیس مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی با اعلام این مطلب که تمامی مناطق پایتخت در صورت بروز زلزله احتمالی در معرض آسیب قرار دارند بر الزام تمامی ساختمان ها به رعایت آیین نامه 2800 تاکید کرد و گفت: قطع شریان های اصلی گاز در زلزله احتمالی پایتخت در دستورکار شرکت ملی گاز قرار دارد ...
انتخاب   ۳۴ دقیقه پیش    
نمایندگان مجلس شورای اسلامی با کلیات لایحه اصلاح بخشی از ساختار دولت مخالفت کردند. در این لایحه تفکیک وزارتخانه های صنعت و معدن، ورزش و جوانان و راه و شهرسازی پیش بینی شده بود.
صدای زرند   ۵۰ دقیقه پیش    
سرپرست معاونت فنی و شهرسازی شهرداری زرند از رسیدگی به بیش از 75 پرونده تخلفات ساختمانی طی سه ماه اول سال جاری در کمیسیون ماده 100 شهرداری زرند خبرداد.
دولت   ۵۱ دقیقه پیش    
مدیر بخش زلزله مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی از خشک شدن قنات چشمه علی شهر ری با احتمال دلیل عبور مترو از آن منطقه خبر داد و گفت: برای بررسی بیشتر اقدام به مطالعات میدانی در این منطقه خواهد شد. ...
دولت   ۵۳ دقیقه پیش    
دومین نشست مشترک همکاری های اقتصادی راهبردی میان جمهوری اسلامی ایران و جمهوری عربی سوریه در وزارت راه و شهرسازی برگزار شد. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت و به نقل از وزارت راه و شهرسازی، هیئت بلند پایه سوری به ریاست سامر محمد الخلیل وزیر اقتصاد در ادامه سفر ماه گذشته عباس آخوندی ...
دولت   ۵۳ دقیقه پیش    
گزارش استانداری پیرامون لزوم تهیه طرح ویژه برای کل مازندران در پنجمین جلسه شورای عالی شهرسازی و معماری ایران در سالجاری (97) طرح و ارایه شد و در نهایت با رای اکثریت اعضا تهیه آن به تصویب شورای عالی شهرسازی و معماری ایران رسید. ...
دولت   ۵۳ دقیقه پیش    
دبیر شورای عالی شهرسازی و معماری ایران در نامه ای به استاندار استان تهران، مصوبه شورای عالی را در رابطه با ایجاد شهرک های صنعتی غیردولتی واقع در حریم و محدوده شهرهای استان در 8 بند و با تاکید بر مخالفت با ایجاد شهرک های صنعتی در استان، ابلاغ کرد. ...
خبرگزاری مهر   ۵۹ دقیقه پیش    
معاون اول رئیس جمهور گفت: مهمترین ابزار دولت برای مدیریت شرایط فعلی، انتزاع وزارتخانه های صنعت، معدن و تجارت و وزارت راه و شهرسازی است.
مدیرکل راه و شهرسازی کردستان به همراه مدیرکل دیوان محاسبات استان از پروژه های بهسازی معابر و عمران شهری سنندج بازدید و از نزدیک در جریان پیشرفت پروژه ها قرار گرفتند.
تهران پرس   ۱ ساعت پیش    
علیرغم اصرار معاون اول رئیس جمهور و تلاش دولت، نمایندگان مجلس با لایحه اصلاح بخشی از ساختار دولت برای تفکیک وزارتخانه های صنعت، معدن و تجارت، راه و شهرسازی و ورزش و جوانان مخالفت کردند.
ربیع   ۱ ساعت پیش    
به گزارش پایگاه خبری ربیع ، به نقل از تجارت نیوز، خادمی که مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل ونقل کشور است، ادامه داد: ساخت خط آهن شیراز- بوشهر یکی از این طرح های ریلی است و ساخت آن با 2 هزار و 360 میلیارد تومان سرمایه گذاری در دستور کار قرار دارد. ...
ایسنا   ۱ ساعت پیش    
عضو کمیسیون معماری و شهرسازی شورای شهر تهران از صدور مجدد پروانه برج - باغ در مناطق خلاف قانون خبر داد و گفت: انتظار داریم شهردار تهران با متخلفان برخورد کند.
میزان   ۱ ساعت پیش    
خبرگزاری میزان- رئیس کمیته معماری شورای شهر تهران گفت: انتظار می رود شهردار محترم تهران با شهرداران و معاونان شهرسازی و معماری مناطقی که بر خلاف مصوبه شورا اقدام به صدور پروانه برج باغ کرده اند، به صورت قانونی برخورد کرده و دستور ابطال پروانه های صادره را ابلاغ نمایند.
خبرگزاری فارس   ۱ ساعت پیش    
رئیس کمیته معماری شورا گفت: انتظار می رود شهردار تهران با شهرداران و معاونان شهرسازی و معماری مناطقی که بر خلاف مصوبه شورا اقدام به صدور پروانه برج باغ کرده اند، به صورت قانونی برخورد کرده و دستور ابطال پروانه های صادره را ابلاغ کنند.
باشگاه خبرنگاران   ۱ ساعت پیش    
فرمانده یگان حفاظت زمین و مسکن راه و شهرسازی خراسان شمالی از رفع تصرف بیش از 15 هزار متر مربع از زمین های ملی در سه ماهه نخست امسال در استان خبر داد.
خبرگزاری دانشجو   ۲ ساعت پیش    
معاون اول رئیس جمهور برای دفاع از لایحه اصلاح ساختار دولت در راستای تفکیک وزارتخانه های ورزش و جوانان، صنعت، معدن و تجارت و راه و شهرسازی در صحن علنی مجلس حضور یافت.
خبرگزاری برنا   ۲ ساعت پیش    
رییس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر تهران از دکتر نوذرپور شهردار منطقه22، در خصوص تکریم ارباب رجوع تقدیر و قدردانی کرد.
مدیرکل راه و شهرسازی استان همدان از راه اندازی میز خدمت با هدف روان سازی امورات اداری و تکریم ارباب رجوع در اداره کل راه و شهرسازی استان همدان خبر داد.
مجمع واردات   ۲ ساعت پیش    
مجمع واردات: رئیس کمیسیون عمران مجلس از تشکیل کمیته تفکیک وزارت راه و شهرسازی در هیئت رئیسه مجلس و موافقت رؤسای قوای مجریه و مقننه با این طرح خبر داد.
مجمع واردات   ۲ ساعت پیش    
مجمع واردات: پس از خروج ایالات متحده آمریکا از توافق هسته ای بسیاری از قراردادهای اقتصادی ایران با طرف های اروپایی در هاله ای از ابهام قرار گرفته و در این بین وزارت راه و شهرسازی که پس از برجام توافق های گسترده ای را برای بهبود شرایط حمل ونقل ایران در نظر گرفته بود، با مشکلاتی مواجه شده است.
روزنامه عصر اقتصاد   ۲ ساعت پیش    
مشاور وزیر راه و شهرسازی معتقد است با توجه به شرایطی که در بسیاری از بزرگراه های ایران وجود دارد، کاهش سرعت مجاز در این راه ها می تواند به بالا رفتن ایمنی و کاهش تصادفات کمک کند. ...
مدیرکل راه و شهرسازی استان قزوین گفت: با ارائه پازل های تشکیل دهنده TODبه وزیر راه و شهرسازی با دستور ایشان قرار شد همکاری های لازم در این خصوص به عمل آید.
ایسنا   ۲ ساعت پیش    
مدیر ساخت و توسعه راه های اداره کل راه و شهرسازی لرستان گفت: امسال بهسازی و آسفالت راه 50 روستای الیگودرز انجام می شود.
ایبنا   ۲ ساعت پیش    
معاون پولی و بانکی وزیر راه و شهرسازی دو راهکار کاهش تاثیر خروج آمریکا از برجام بر سیستم بانکی و اقتصاد کشور را مطرح کرد.
آخرین وضعیت محورهای مواصلاتی کشور را از طریق رادیو اینترنتی پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی بشنوید.
ایران اکونومیست   ۲ ساعت پیش    
مشاور وزیر راه و شهرسازی معتقد است بخش قابل ملاحظه ای از عوامل موثر بر رشد نرخ ارز در هفته های اخیر تصمیم سیاسی بعضی کشورها در محدود کردن حواله های ارزی ایران بوده است.
در ادامه بررسی چهره های وزارت راه و شهرسازی بار دیگر قرعه به نام سازمان بنادر و دریانوردی و این بار بندر امیرآباد افتاد. محمدجعفر انصاری کارمند گارد انتظامات این مجموعه که به عنوان یکی از چهره های وزارت خانه به موفقیت هایی کشوری و بین المللی در حوزه ورزش و در عرصه جودو و کشتی گراپلینگ دست یافته است.