چهارشنبه ۲۵ تیرساعت ۰۶:۲۲Jul 2020 15

جدیدترین‌های «وزیر راه»

 
دنیای اقتصاد   ۵ ساعت پیش    
متاسفانه در سال های اخیر پیشرفت قابل انتظار در بازسازی و بهسازی بافت های فرسوده شهری حاصل نشده است، بنابراین ضرورت دارد از زمین های دستگاه ها و نهادهای دولتی و عمومی برای رونق ساخت و ساز و احیای بافت های فرسوده ...
معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه شرکت های مسافری برای دریافت تسهیلات حمایتی در حال ثبت نام و تکمیل پرونده در بانک های عامل مرتبط هستند، گفت: در بنادر انتقال کالای اساسی با ریل، افزایش 100 درصدی در ماه های ابتدایی امسال داشت.
الف   ۷ ساعت پیش   + ۲ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور گفت: 50 درصد خودروهایی که از 5 آزادراه دارای زیرساخت عوارض الکترونیکی عبور کرده اند، عوارض نداده اند.
تحلیل بازار   ۷ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
تهران- معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی وزیر راه و شهرسازی گفت: با تامین زیرساخت ها، یک هزار واحد تولیدی تعطیل شده در شهرک های صنعتی استان تهران به چرخه تولید باز می گردد.
ایستنا   ۱۳۹۹/۰۴/۲۴ - ۱۷:۲۴   + ۲۶ سایت دیگر  
در حالی که برخی گمانه زنی ها از احتمال بازگشت باجه های عوارضی به آزادراه های الکترونیکی خبر داده بودند وزیر راه و شهرسازی مخالفت صریح خود را با دستی شدن عوارض این آزادراه ها و تعیین تکلیف هر چه سریع تر برخی اختلافات به وجود آمده، اعلام کرد. ...
اقتصاد آنلاین   ۱۳۹۹/۰۴/۲۴ - ۱۷:۰۰   + ۲ سایت دیگر  
در حالی عضو کمیسیون مجلس از روی کاغذ ماندن طرح ملی مسکن انتقاد کرده که وزیر راه و شهرسازی گفت: طرح ملی مسکن در حال اجراست.
اقتصاد آنلاین / افکار نیوز   ۱۳۹۹/۰۴/۲۴ - ۱۷:۳۱   + ۸ سایت دیگر  
معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه تاکنون 10درصد کاربران آزادراه تهران-شمال عوارضی خود را بابت عبور از این آزادراه پرداخته اند، گفت: 50درصد مردمی که از 5آزادراه کشور در یک سال اخیر عبور کرده اند، عوارضی خود را نپرداخته اند.
دولت   ۱۳۹۹/۰۴/۲۴ - ۱۶:۴۷   + ۸ سایت دیگر  
مرکز جهادی پیشرفت شرکت راه آهن با هدف استفاده بهینه از توان داخلی برای رفع مسایل و موانع پیش روی توسعه حمل ونقل ریلی کشور افتتاح شد. در مراسم افتتاح این مرکز سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رییس جمهوری و محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی حضور داشتند. ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۴/۲۴ - ۱۶:۴۲   + ۵ سایت دیگر  
در حالی عضو کمیسیون مجلس از روی کاغذ ماندن طرح ملی مسکن انتقاد کرده که وزیر راه و شهرسازی گفت: طرح ملی مسکن در حال اجراست.
تین نیوز   ۱۳۹۹/۰۴/۲۴ - ۱۶:۳۷   + ۲ سایت دیگر  
ظهر امروز، تفاهم نامه همکاری بین راه آهن و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با حضور محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی و سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رییس جمهور، امضا شد و مرکز جهادی پیشرفت راه آهن جمهوری اسلامی ایران نیز در همین برنامه به بهره برداری رسید.
خبرگزاری تسنیم: محمد اسلامی، وزیر راه در مراسم امضای تفاهمنامه با معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری تاکید کرد: سند راهبردی 25 ساله بین ایران و کشور چین یک سند راهبردی ارزشمند است، وقتی دو کشور می پذیرند نقشه راه بلندمدت داشته باشند به مفهوم آن است که به یافتن راه های همکاری طولانی فکر می کنند ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۴/۲۴ - ۱۶:۲۶   + ۵ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - وزیر راه و شهرسازی با اشاره به همکاری 25 ساله ایران و چین، گفت: این قرارداد نیست بلکه یک سند راهبردی است که کار بسیار ارزشمند است.
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۰۴/۲۴ - ۱۵:۵۲   + ۱ سایت دیگر  
شهرکرد- معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه پروژه راه آهن چهارمحال و بختیاری در حال اجرا است، گفت: پروژه راه آهن چهارمحال و بختیاری در حال حاضر 32 درصد پیشرفت فیزیکی دارد.
ایلنا   ۱۳۹۹/۰۴/۲۴ - ۱۵:۴۰   + ۲ سایت دیگر  
معاون وزیر راه و شهرسازی همچنین از راه اندازی مرکز نوآوری راه آهن خبر داد و گفت: با حمایت های شخص آقای ستاری به زودی مرکز نوآوری شرکت راه آهن راه ا ندازی خواهد شد.
عصر خودرو   ۱۳۹۹/۰۴/۲۴ - ۱۵:۳۵   + ۹ سایت دیگر  
عصر خودرو- وزیر راه و شهرسازی گفت: اگر مردم در پرداخت عوارض الکترونیک آزادراه هاه اهمال و کم کاری کنند، سرمایه گذار نمی تواند اقساط خود را پرداخت کند و ممکن است ما هم از الکترونیکی کردن بقیه آزادراه ها منصرف شویم و به مدل نقدی برگردانیم.
رسولی، مدیرعامل شرکت راه آهن گفت: با حمایت معاونت علمی و فناوری رئیس جمهور به زودی مرکز نوآوری راه آهن احداث و تأسیس می شود.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۴/۲۴ - ۱۵:۲۳   + ۹ سایت دیگر  
وزیر راه و شهرسازی گفت: در مرکز پیشرفت جهادی راه آهن 24 مسئله اساسی در حوزه زیرساخت ها، سامانه ها و شیوه نامه ها احصا شده است.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۴/۲۴ - ۱۵:۲۲   + ۶ سایت دیگر  
وزیر راه و شهرسازی گفت: همکاری ایران و چین قرارداد نیست بلکه یک سند راهبردی 25 ساله و اقدام ارزشمندی است.
ایلنا   ۱۳۹۹/۰۴/۲۴ - ۱۵:۱۰   + ۲ سایت دیگر  
وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: این یک سند راهبردی است و این اقدام صورت گرفته بین ایران و چین بسیار ارزشمند است چراکه هر دو کشور پذیرفته اند نقشه راه بلندمدت با یکدیگر داشته باشند و به امور مشترک فکر کنند.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۴/۲۴ - ۱۴:۳۴   + ۲۰ سایت دیگر  
تهران - ایرنا- وزیر راه و شهرسازی امروز با حضور در ساختمان راه آهن جمهوری اسلامی، مرکز جهادی پیشرفت راه آهن را افتتاح کرد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۴/۲۴ - ۱۳:۵۶    
گروه استان ها معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: لازم است چهار خطه شدن محور شهرکرد-بروجن- لردگان انجام شود، این محور نه تنها نیاز استان بلکه نیاز کشور است.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۴/۲۴ - ۱۳:۵۱   + ۵ سایت دیگر  
سخنگوی کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی از ارائه گزارش وزیر راه و شهرسازی پیرامون مسائل حوزه عمرانی به اعضای این کمیسیون خبر داد.
خانه ملت   ۱۳۹۹/۰۴/۲۴ - ۱۳:۳۳   + ۲ سایت دیگر  
سخنگوی کمیسیون عمران مجلس گفت: در نشست امروز این کمیسیون با حضور وزیر راه و شهرسازی، روند اجرای پروژه های عمرانی، اجرای بازآفرینی شهری، اجرای پروژه های راهسازی و راه کارهای موجود برای تسریع در اجرای این پروژه ها مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
خانه ملت   ۱۳۹۹/۰۴/۲۴ - ۱۳:۳۲   + ۳ سایت دیگر  
وزیر راه و شهرسازی گفت: قطعا در صورت تأمین منابع اعتباری، حدود 5 هزار کیلومتر از پروژه را هسازی تا پایان دولت به بهره برداری خواهد رسید.
خبرگزاری برنا   ۱۳۹۹/۰۴/۲۴ - ۱۳:۲۵    
وزیر راه و شهرسازی گفت: اگر منابع فراهم شود، تا پایان دولت می توانیم، حدود 5 هزار کیلومتر پروژه آزادراه، بزرگراه و راه اصلی به بهره برداری برسانیم.
فرهیختگان   ۱۳۹۹/۰۴/۲۴ - ۱۳:۲۰    
پژمانفر گفت: یکی از این موضوعات که بنده هم مدت هاست پیگیر آن هستم ساماندهی به وضعیت مسکن و بازار آن در کشور است. در این خصوص انصافا باید بگوییم که آقای اسلامی وزیر راه و شهرسازی همراهی زیادی با مجلس داشته اند و برای پیشرفت کار کمک کرده اند
ادعای مهار بازار اجاره از سوی وزیر راه و شهرسازی درحالی است که رسانه ها می گویند به دلیل افزایش اجاره بها بیش از توان خانوارها در محله های مصرفی پایتخت، رهن و اجاره واحدهای کمتر از 60 متر مربع رونق یافته است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۴/۲۴ - ۱۳:۰۸   + ۱ سایت دیگر  
شهرکرد- ایرنا- معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت ساخت توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور گفت: 2 طرح اتصال به راه آهن سراسری و چهارخطه شهرکرد- بروجن- لردگان در ردیف طرح های مهم و اولویت دار امسال کشور قرار گرفته است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۴/۲۴ - ۱۲:۴۴   + ۸ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- رییس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی گفت: طبق موافقت نامه بین وزیر جهاد کشاورزی و وزیر راه و شهرسازی بیش 2 هزار و 500 هکتار زمین در حریم شهرها برای تولید مسکن در اختیار وزارت راه و شهرسازی قرار می گیرد.
اقتصاد آنلاین / ایرنا   ۱۳۹۹/۰۴/۲۴ - ۱۴:۱۴   + ۱۸ سایت دیگر  
وزیر راه و شهرسازی گفت: در صورت تامین اعتبار تا پایان دولت دوازدهم امکان بهره برداری از 5هزار کیلومتر انواع راه وجود دارد.
اسلامی، وزیر راه و شهرسازی گفت: مجلس و وزارت راه برای حل مشکل حاشیه نشینی و پیشبرد طرح اقدام ملی مسکن و رفع نقاط حادثه خیز راه ها و توسعه راه های روستایی هم نظر هستند.
وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه تکمیل مدل های مالی مسکن و پروژه های عمرانی وزارت راه و شهرسازی در تعامل با مجلس تکمیل می شود بر همصدایی و حمایت سایر قوا با دولت برای تولید مسکن و رفع مشکلات موجود دراین بخش تاکید کرد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۴/۲۴ - ۱۲:۰۷   + ۱ سایت دیگر  
وزیر راه وشهرسازی گفت: 11 هزار و 100 کیلومتر آزادراه، بزرگراه، راه اصلی و راه آهن هم اکنون در دست احداث است و با توجه به شرایط بودجه ای و منابع مالی امیدوارم با تامین این نیازها تا پایان دولت بتوانیم 5 هزار کیلومتر را به بهره برداری رسانده و در اختیار مردم قرار دهیم.
وزیر راه و شهرسازی گفت: اخذ مالیات از خانه های خالی زمینه ساز عرضه و یا فروش واحدهای مسکونی در کشور خواهد شد و با مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا درباره کنترل بازار اجاره، این مصوبه توانسته بازار پرالتهاب اجاره مسکن را کنترل کند.
معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: در وزارت راه و شهرسازی برای راه اندازی خط ریلی چابهار – زاهدان یک عزم جدی وجود دارد تا با سرعت و اقدامات ویژه این شریان ارتباطی در توسعه تجارت و تبادل کالا تکمیل و آماده بهره برداری شود.
استانداری تهران   ۱۳۹۹/۰۴/۲۴ - ۱۱:۳۵    
جلسه بازآفرینی با حضور معاون وزیر راه و شهرسازی، نماینده مردم پاکدشت در مجلس شورای اسلامی و دیگر مسئولین برگزار شد.
روزنامه مردم سالاری   ۱۳۹۹/۰۴/۲۴ - ۱۰:۵۷   + ۲۶ سایت دیگر  
در حالی که 45 روز از آغاز طرح نوسازی ناوگان فرسوده جاده ای با استفاده از واردات کامیون های دست دوم اروپایی می گذرد تا کنون حتی یک دستگاه از این خودروها هم وارد نشده است ...
روزنامه ابتکار   ۱۳۹۹/۰۴/۲۴ - ۱۰:۴۷   + ۱ سایت دیگر  
معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیر عامل شرکت ساخت و توسعه زیر بناهای حمل و نقل کشور از اداره کل راه و شهرسازی فارس به خاطر جذب کلیه اسناد خزانه سال مالی 98 تقدیر و تشکر کرد. ...
تحلیل بازار / جام نیوز   ۱۳۹۹/۰۴/۲۳ - ۱۸:۴۰   + ۳۸ سایت دیگر  
اسلامی، وزیر راه و شهرسازی گفت: بر اساس طرح جامع توسعه خطوط ریلی، تا 5 سال آینده بیش از 28 هزار کیلومتر خطوط ریلی در کشور خواهیم داشت.
خبرگزاری صنایع   ۱۳۹۹/۰۴/۲۴ - ۱۰:۲۵   + ۱ سایت دیگر  
وزیر راه و شهرسازی برنامه اصلی دولت را اتصال مراکز توزیع بار به شبکه ریلی عنوان کرد. *** برنامه اصلی دولت به گزارش خبرگزاری صنایع ، محمد اسلامی در مراسم امضای تفاهم نامه با شرکت تایدواتر با اعلام این مطلب، اظهار داشت: ...
معاون وزیر راه و مدیرعامل سازمان بنادرودریانوردی در حکمی " اله مراد عفیفی پور" را به سمت مشاور مدیرعامل در امور بندری و دریایی سازمان بنادر و دریانوردی منصوب کرد.
بورس نیوز   ۱۳۹۹/۰۴/۲۴ - ۰۹:۵۸    
تفاهم نامه همکاری به ارزش بیش از 1600 میلیارد تومان میان شرکت تایدواتر خاورمیانه و راه آهن جمهوری اسلامی به منظور توسعه حمل و نقل ریلی غلات از بنادر جنوبی کشور به مرکز لجستیک آپرین با حضور وزیر راه و شهرسازی منعقد شد.
ایلنا   ۱۳۹۹/۰۴/۲۴ - ۰۹:۵۵   + ۸ سایت دیگر  
وزیر راه و شهرسازی گفت: صادرکنندگانی که ارز صادراتی را تبدیل به ملک خارجی کردند باید ارز هزینه شده برای خرید آن ملک را به کشور برگردانند.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۴/۲۴ - ۰۹:۳۷   + ۳۱ سایت دیگر  
وزیر راه و شهرسازی گفت: دستورالعمل عدم عبور از سقف تعیین شده اجاره بها، بازار پرالتهاب و حباب دار اجاره مسکن را مهار کرد و بر اساس گزارش روزانه اتحادیه املاک به وزارت راه و شهرسازی، در همه شهرها از این دستورالعمل، تبعیت کرده اند.
خبرگزاری ایرنا: وزیر راه و شهرسازی گفت: بر اساس ثبت رقم های جدید اجاره، شاهد هستیم مصوبه ستاد ملی مبارزه با کرونا رعایت شده و قیمت ها در بازار اجاره تحت کنترل است. ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۴/۲۴ - ۰۹:۲۴   + ۵ سایت دیگر  
گروه استان ها استاندار سیستان و بلوچستان در نامه ای از وزیر راه و شهرسازی درخواست کرد تا اعتبار ویژه ای برای توسعه زیرساخت های هواشناسی استان اختصاص یابد.
روزنامه دریا   ۱۳۹۹/۰۴/۲۴ - ۰۹:۱۶   + ۱۶ سایت دیگر  
دریانیوز: معاون وزیر راه و مدیرعامل سازمان بنادرودریانوردی در حکمی علیرضا محمدی کرجی ران را به سمت مدیرکل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان منصوب کرد. ...
نفت آنلاین   ۱۳۹۹/۰۴/۲۴ - ۰۹:۱۵    
مهندس مجتبی یوسفی نماینده مردم اهواز ؛ باوی ؛ کارون و حمیدیه در مجلس در هفته ای پرکار با وزیر راه و شهرسازی دیدار و نشستی با فرمانده قرارگاه خاتم الانبیا سپاه انجام دادند.