یکشنبه ۲۸ مهرساعت ۰۵:۲۰Oct 2019 20

جدیدترین‌های «میراث فرهنگی»

ایسنا   ۲ ساعت پیش   + ۲ سایت دیگر  
از یک سو تصاویرِ جدید، از انتقال دستگاه های سنگین حفاری به محوطه تاریخی اسلام آباد غرب خبر می رسد و از سوی دیگر مسولان میراث فرهنگی کرمانشاه می گویند در برابر حفاظت از محوطه چغاگاوانه تنها مانده اند.
مسئولان میراث فرهنگی آذربایجان شرقی، با گذاشتن کیوسک چرک و قدیمی در محوطه ارک باستانی، بار دیگر نشان دادند که اهمیت چندانی برای حفظ حریم و جایگاه یکی از مهم ترین بناهای تاریخی کشور قائل نیست.
بسیج   ۵ ساعت پیش   + ۳ سایت دیگر  
معاون میراث فرهنگی اداره کل زنجان گفت: پرونده ثبتی آیین سفره حضرت رقیه (س) زنجان به طول 150 متر، برای ثبت در فهرست میراث معنوی کشور تهیه می شود.
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۷/۲۷ - ۱۴:۳۱    
یزد - ایرنا – معاون گردشگری مدیرکل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان یزد گفت: نخستین قطار گردشگران اروپایی با عنوان عقاب طلایی در سال 95 با مسافرانی از کشورهای اروپایی و آمریکایی وارد یزد شد.
تابناک خوزستان   ۱۳۹۸/۰۷/۲۷ - ۱۳:۲۲    
میراث فرهنگی خوزستان مدتی است که حال خوشی به خود ندیده است و مدیران ناکارمد و بعضا بی تفاوت این مجموعه ی بسیار مهم و تعیین کننده بود و نبود مدیریت و برنامه ریزی را هم مقدار کرده اند تا این همه استعداد و توان بالقوه برای شکوفایی اقتصاد کشور و منطقه به فرزند عاریه ای مبدل شود که هیچ توجهی برای توسعه ...
روزنامه جوان آنلاین   ۱۳۹۸/۰۷/۲۷ - ۱۲:۳۱   + ۲ سایت دیگر  
سرویس ایران جوان آنلاین: خانه تاریخی فرخی یزدی در استان یزد پس از مرمت به موزه این هنرمند شاعر و روزنامه نگار تبدیل شد. علی اصغر صمدیانی معاون میراث فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی ...
جماران   ۱۳۹۸/۰۷/۲۷ - ۰۹:۰۷   + ۲ سایت دیگر  
مدیر روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اصفهان گفت: واگذاری بناهای تاریخی این استان به بخش خصوصی با هدف رونق صنعت گردشگری، ایجاد اشتغال و کمک به اقتصاد محلی انجام می شود. ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۸/۰۷/۲۷ - ۰۸:۳۵   + ۳ سایت دیگر  
معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی خراسان جنوبی گفت: امسال برای پنجمین سال متوالی، شاهد حضور گردشگران از کشور آلمان در استان بودیم.
خبرگزاری میراث آریا   ۱۳۹۸/۰۷/۲۶ - ۲۲:۰۷    
مدیرکل میراث فرهنگی استان قم از بازدید نظارتی تأسیسات گردشگری با توجه به تردد زائران از این استان به مناسبت اربعین حسینی خبر داد .
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، محمدرضا کارگر، با اشاره به موقعیت قرارگیری مجموعه جهانی کاخ گلستان در مجموعه ی بازار تهران و نزدیکی آن به مسجد ارگ تهران و برگزاری مراسم های اربعین حسینی ، اظهار کرد: برای جلوگیری از هر نوع تداخلی، مجموعه جهانی کاخ گلستان فردا شنبه 27 مهر تعطیل است. ...
پایگاه خبری گسترش   ۱۳۹۸/۰۷/۲۶ - ۱۳:۰۶    
سبزواری گفت: مقام عالی وزارت گردشگری، میراث فرهنگی و صنایع دستی قرار است مسئولیت افتتاح این رویداد را در روز دوشنبه 29 مهر ماه بر عهده بگیرد. گسترش نیوز – شمارش معکوس برای برگزاری نمایشگاه بزرگ هتلیتی شو آغاز شده است ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۸/۰۷/۲۶ - ۱۱:۳۱    
مدیرکل میراث فرهنگی استان گفت: شش پرونده ثبت از آثار منقول در فهرست آثار ملی کشور به ثبت رسید.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۰۷/۲۶ - ۱۰:۲۳   + ۱۰ سایت دیگر  
علی اصغر مونسان وزیر میراث فرهنگی و گردشگری در پیاده روی اربعین حسینی حضور یافت.
خبرگزاری میراث آریا   ۱۳۹۸/۰۷/۲۶ - ۰۸:۰۷   + ۵ سایت دیگر  
اقامتگاه بوم گردی کوهپایه روستای قراول خانه با حضور نماینده مردم دشتستان در مجلس شورای اسلامی و مدیرکل میراث فرهنگی استان بوشهر و فرماندار دشتستان صبح امروز پنچشنبه 25 مهر افتتاح شد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۰۷/۲۶ - ۰۷:۴۵   + ۱ سایت دیگر  
نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی گفت: بنا بر پاسخ وزارت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، تخصیص اعتبار برای تملک حمام آخوند در موافقتنامه اعتبارات تملک دارایی های سرمایه ای درج و در صورت تخصیص، پرداخت می شود.
گیتی آنلاین   ۱۳۹۸/۰۷/۲۶ - ۰۷:۲۲    
حسب اطلاع رسانی روابط عمومی میراث فرهنگی،گردشگری وصنایع دستی استان کرمانشاه،ستاد اقامه نماز این ارگان جزوبرترین های کشور قرارگرفته است. با توجه به اینکه 97نمازخانه از شهرستان کنگاور تا مرزخسروی تحت نظارت میراث فرهنگی وگردشگری استان کرمانشاه قراردارند ودر عملکرد ...
جماران   ۱۳۹۸/۰۷/۲۵ - ۲۳:۰۱   + ۴ سایت دیگر  
ژئو پارک یا پارک زمین شناسی بر اساس تعریف یونسکو منطقه ای با وسعت کافی است که مرزهای آن به وضوح مشخص شده و چندین پدیده بارز زمین شناسی در محدوده آن قرار گرفته باشد. این محدوده باید بتواند در توسعه اقتصادی جوامع پیرامونی خود نقش موثری ایفا کند ...
خبرگزاری میراث آریا   ۱۳۹۸/۰۷/۲۵ - ۲۰:۴۷    
تفاهم نامه گسترش همکاری در زمینه استفاده از ظرفیت های گردشگری، معرفی میراث فرهنگی و حمایت از صنایع دستی با حضور علیرضا خزائلی مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی قزوین و سعید انبارلوئی مدیر کل صدا و سیمای مرکز این استان به امضا رسید.
خبرگزاری میراث آریا   ۱۳۹۸/۰۷/۲۵ - ۲۰:۴۲    
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان گلستان از روند ساخت هتل 3ستاره شارمین در شهرستان علی آباد کتول بازدید کرد .
جماران   ۱۳۹۸/۰۷/۲۵ - ۲۰:۲۲   + ۲ سایت دیگر  
حمید فدایی مدیر پایگاه جهانی تخت جمشید روز پنج شنبه اعلام کرد: در این دوره از فعالیت مرمتگران بدون مرز کاخ تچر و کاخ شورا در مجموعه جهانی تخت جمشید مرمت خواهد شد ...
جماران   ۱۳۹۸/۰۷/۲۵ - ۱۶:۴۴   + ۶ سایت دیگر  
معاون میراث فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان بوشهر گفت: بافت قدیم بوشهر با مساحتی بالغ بر 38 هکتار واقع در قسمت شمالی شهر است که تمام این مساحت در سال 78 با شماره ثبت 2360 به نام بافت تاریخی شهر بوشهر در فهرست آثار ملی به ثبت رسید. ...
خبرگزاری میراث آریا   ۱۳۹۸/۰۷/۲۵ - ۱۵:۵۲   + ۷ سایت دیگر  
معاون میراث فرهنگی کشور در سفر به استان قزوین صبح امروز پنجشبه 25 مهر از نمایش بخشی از 1783 لوح هخامنشی که چندی پیش به کشور بازگشت در موزه های قزوین خبر داد و تصریح کرد: استردادد 1783 لوح هخامنشی که مربوط به دوره داریوش اول بوده و در دوره اوج شکوفایی هخامنشی نوشته شده است ...
سازمان منطقه آراد کیش   ۱۳۹۸/۰۷/۲۵ - ۱۵:۲۲   + ۵ سایت دیگر  
سومین دوره از سلسله سمینارهای میراث فرهنگی، به منظور بررسی میراث ناملموس کیش برگزار می شود.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۸/۰۷/۲۵ - ۱۵:۲۱    
مدیرکل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری استان بوشهرگفت: بومگردی می تواند باعث رونق گردشگری در روستا ها شود و مهاجرت معکوس را به دنبال داشته باشد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۸/۰۷/۲۵ - ۱۴:۲۷   + ۱ سایت دیگر  
رئیس اداره میراث فرهنگی شهرستان خور و بیابانک گفت: اقامتگاه بومگردی سرمایه بیش از سه میلیارد ریال بخش خصوصی در بافت تاریخی قلعه شهر جندق افتتاح شد.
ایسنا   ۱۳۹۸/۰۷/۲۵ - ۱۲:۵۹   + ۴ سایت دیگر  
معاون میراث فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان کرمان گفت: کلیه موزه های این استان به جزء موزه مردم شناسی گنجعلیخان و موزه سکه شهر کرمان، در روز شنبه 27 مهرماه همزمان با اربعین حسینی برای بازدید علاقه مندان دایر می باشند.
جماران   ۱۳۹۸/۰۷/۲۵ - ۱۲:۲۰   + ۱ سایت دیگر  
معاون امور میراث فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان قزوین روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: با تدوین استاندارد این هنرهای دستی، کارگاه های ساخت صنایع دستی برای ساخت آنها از این استاندارد پیروی می کنند. ...
ایسنا   ۱۳۹۸/۰۷/۲۵ - ۱۲:۱۳    
استاندار کرمانشاه با انتقاد از عملکرد مسئولان میراث فرهنگی استان در عدم پیگیری مناسب پروژه کریدور گردشگری بیستون-کرمانشاه، گفت: این پروژه مجری توانمند می خواهد که ظرف دو هفته آینده باید انتخاب شود.
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۷/۲۵ - ۱۱:۴۹   + ۲ سایت دیگر  
ارومیه- ایرنا- رییس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری نقده گفت: اعضای شبکه سه نفره ای که به خرید، فروش و حفاری اشیای عتیقه در این شهرستان مشغول بود، با تلاش مشترک یگان میراث فرهنگی و نیروی انتظامی دستگیر شدند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۸/۰۷/۲۵ - ۱۱:۱۳   + ۱ سایت دیگر  
مدیرکل میراث فرهنگی استان فارس با اشاره به رشد زیرساخت های گردشگری در استان گفت: ساخت 137 پروژه اقامتی و گردشگری با 19 هزار میلیارد ریال سرمایه گذاری در حال اجراست.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۸/۰۷/۲۵ - ۱۱:۰۲   + ۳ سایت دیگر  
مدیرکل میراث فرهنگی فارس گفت: ساخت 137 طرح اقامتی و گردشگری با 19 هزار میلیارد ریال سرمایه گذاری در حال اجرا است.
دانا   ۱۳۹۸/۰۷/۲۵ - ۱۰:۴۴   + ۱ سایت دیگر  
معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی مازندران با بیان اینکه یکی از آسیب های جدی و عمده در مناطق روستایی را تغییر در معماری بومی و سنتی روستایی اعلام کرد و گفت: در این آیین نامه بنا است در درجه نخست ضمن حفظ خانه های بومی، در صورت لزوم ساخت وساز متناسب با معماری منطقه باشد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۸/۰۷/۲۵ - ۱۰:۴۱    
مدیرکل میراث فرهنگی استان یزد گفت: جشنواره های پاییزه از نیمه آبان ماه در استان قوت می گیرد و هر هفته در استان یک جشنواره خواهیم داشت.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۸/۰۷/۲۵ - ۱۰:۱۶   + ۲ سایت دیگر  
مدیرکل صداوسیمای مرکز قزوین: میراث فرهنگی و جاذبه های گردشگری استان بسیار غنی است و کمتر استانی از این آثار بهره مند هستند.
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۷/۲۵ - ۰۹:۴۴   + ۱ سایت دیگر  
رشت - ایرنا - مدیرکل میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی گیلان گفت : توسعه گردشگری مذهبی نیازمند امکانات خاصی چون توسعه حمل و نقل هوایی و زمینی است.
خبر آنلاین   ۱۳۹۸/۰۷/۲۵ - ۰۹:۳۰   + ۱۱ سایت دیگر  
همزمان با برگزاری نهمین جشنواره انگور هزاوه؛ خانه امیر کبیر آماده بازدید گردشگران و علاقمندان است.
جماران   ۱۳۹۸/۰۷/۲۵ - ۰۹:۰۶   + ۴ سایت دیگر  
ناصر محمودی روز پنجشنبه به خبرنگاران گفت: حجم سرمایه گذاری پیش بینی شده برای این محوطه ها بالغ بر 678 میلیارد ریال است. او افزود: با توجه به احداث رستوران، مراکز اقامتی، سفره خانه های سنتی، کافی شاپ ها و فضاهای تفریحی اشتغال پیش بینی شده برای محوطه های ذکر شده نیز 200 نفر است. ...
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۸/۰۷/۲۵ - ۰۷:۳۹    
تراز مثبت گردشگران ورودی و خروجی از نگاه معاون گردشگری، جذب سرمایه های خارجی و افتتاح خانه موزه لرزاده از جمله خبرهای حوزه میراث فرهنگی و گردشگری در این هفته بود.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۰۷/۲۵ - ۰۱:۳۰   + ۲ سایت دیگر  
فرمانده یگان حفاظت اداره کل میراث فرهنگی استان یزد گفت: باند چهارنفره حفاران بافت تاریخی یزد شناسایی و به مقام قضایی معرفی شدند.
ایسنا   ۱۳۹۸/۰۷/۲۵ - ۰۰:۰۶   + ۶ سایت دیگر  
معاون اداره کل میراث فرهنگی خراسان شمالی از برگزاری جشن ثبت جهانی جنگل های هیرکانی در این استان خبر داد.
ربیع   ۱۳۹۸/۰۷/۲۴ - ۲۱:۵۵   + ۱۶ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه خبری ربیع ، به نقل از ایسنا به نقل از روابط عمومی میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان قزوین، علیرضا خزائلی، مدیرکل میراث فرهنگی استان قزوین گفت: به منظور خواناسازی سازه های معماری و شناسایی اجزاء و عناصر تشکیل دهنده مجموعه دولت خانه صفوی پیش از هرگونه اقدام مرمتی ...
خبرگزاری برنا   ۱۳۹۸/۰۷/۲۴ - ۲۱:۲۴    
ذبیح الله... خلوصی راد، اولین مدیرکل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری خراسان بزرگ به دیدار یار شتافت.
خبرگزاری میراث آریا   ۱۳۹۸/۰۷/۲۴ - ۲۱:۱۷   + ۵ سایت دیگر  
معاون میراث فرهنگی کشور در مراسم اهدای آثار زرین فام هنرمندان ژاپنی و ایرانی به موزه رضا عباسی گفت: برگزاری این رویداد فرهنگی می تواند آغاز جریان و حرکتی پویا در سطح کشورمان برای بهبود هرچه بیشتر روابط فرهنگی ...
جماران   ۱۳۹۸/۰۷/۲۴ - ۲۱:۰۴   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش ایرنا معاون میراث فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان شمالی، چهارشنبه در نخستین نشست هماهنگی برگزاری این جشن، از برپایی همزمان این جشن در استان های خراسان شمالی، گیلان، مازندران، گلستان و سمنان در روزهای 21 و 22 آبان ماه خبر داد. ...
ایلنا   ۱۳۹۸/۰۷/۲۴ - ۲۱:۰۴    
براساس نتایج ارزیابی عملکرد از سوی سازمان مدیریت و برنامه ریزی خراسان رضوی،اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان در ابعاد شاخص های عمومی و اختصاصی حائز رتبه برتر شد.
دولت   ۱۳۹۸/۰۷/۲۴ - ۲۰:۵۹   + ۳ سایت دیگر  
رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در پیامی انتصاب علیرضا معزی را به عنوان معاون ارتباطات و اطلاع رسانی دفتر رئیس جمهوری تبریک گفت. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از وزارت میراث فرهنگی، در پیام تبریک علیرضا بای به معزی آمده است: ...
ایلنا   ۱۳۹۸/۰۷/۲۴ - ۲۰:۲۳   + ۵ سایت دیگر  
مدیرکل میراث فرهنگی استان قزوین از اجرای طرح تشدید نظارت بر تاسیسات گردشگری استان در آستانه فرا رسیدن اربعین حسینی و تعطیلات پایان هفته خبر داد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۰۷/۲۴ - ۱۸:۳۸   + ۱ سایت دیگر  
رئیس میراث فرهنگی و گردشگری و صنایع دستی شهرستان ورامین گفت: بدلیل قدیمی بودن ریشه درختان اطراف مسجد جامع که نیاز به آبیاری دارد متاسفانه زمین اطراف مسجد جامع نشست کرده است.
ایلنا   ۱۳۹۸/۰۷/۲۴ - ۱۸:۲۳    
مدیر پایگاه میراث فرهنگی شهر تاریخی تون شهرستان فردوس از آغاز مرحله دوم مرمت خانه تاریخی میرزا محمد باقر فردوس خبرداد.