دوشنبه ۰۵ اسفندساعت ۰۷:۵۹Feb 2020 24

جدیدترین‌های «دستی و گردشگری»

جماران   ۹ ساعت پیش    
به گزارش روز یکشنبه روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری همدان سرهنگ محمد حاجی عزیزی افزود: به استناد گزارش پایگاه حفاظت این شهرستان در پیگیری گزارش منابع محلی از ساکنان روستای اسکنان این اشیای تاریخی کشف شد. ...
ایسنا   ۱۳۹۸/۱۲/۰۴ - ۲۰:۰۱   + ۵ سایت دیگر  
ایسنا/همدان فرمانده یگان حفاظت اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان همدان اعلام کرد: تعداد 25 قلم اشیاء تاریخی و معاصر در شهرستان ملایر همدان کشف شد.
بسیج   ۱۳۹۸/۱۲/۰۴ - ۱۶:۴۰    
رئیس اداره میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری شاهرود از تعطیلی موزه های شاهرود تا اطلاع ثانوی خیر داد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۸/۱۲/۰۴ - ۱۴:۵۰    
مسئول امور موزه های اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری همدان گفت: بنابر اطلاعیه وزارت میراث فرهنگی تمامی موزه ها و مراکز گردشگری استان همدان تعطیل شدند.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۱۲/۰۴ - ۱۴:۴۷    
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گلستان گفت: سیزدهمین گردهمایی راهنمایان گردشگری کشور که مقرر بود در اسفندماه به میزبانی گلستان برگزار شود به منظور پیشگیری از شیوع ویروس کرونا لغو شد.
ایرنا   ۱۳۹۸/۱۲/۰۴ - ۱۳:۵۱    
اراک - ایرنا - مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان مرکزی گفت: بازدید از موزه های این استان به مدت یک هفته برای پیشگیری از انتقال سریع ویروس کرونا متوقف شده و این مهم با دستور شورای تامین استان صورت گرفته است.
ایسنا   ۱۳۹۸/۱۲/۰۴ - ۱۳:۳۹    
ایسنا/همدان معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان همدان با توجه به شیوع کروناویروس گفت: میراث فرهنگی همدان برنامه ریزی لازم برای تعطیلات نوروز را انجام خواهد داد.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۸/۱۲/۰۴ - ۱۲:۱۷   + ۳ سایت دیگر  
سنندج – رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سقز گفت: مراکز اقامتی و رفاهی استاندارد در این شهرستان ظرفیت پذیرش 380 نفر را دارند.
خبرگزاری میراث آریا   ۱۳۹۸/۱۲/۰۴ - ۱۲:۰۴   + ۴ سایت دیگر  
روز گذشته تشکل بین المللی صلح و دوستی جهانی جای جاگات از کشور هندوستان به مناسبت یکصد و پنجاهمین سالگرد تولد مهاتما گاندی با حضور در اصفهان، با مدیرکل، معاون گردشگری و سرمایه گذاری و همچنین معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان دیدار کردند.
ایرنا   ۱۳۹۸/۱۲/۰۴ - ۱۱:۲۴   + ۲ سایت دیگر  
شاهرود - ایرنا - سرپرست نمایندگی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری میامی گفت: چهار اثر ناملموس این شهرستان در فهرست آثار ملی کشور به ثبت رسید.
ایرنا   ۱۳۹۸/۱۲/۰۴ - ۰۹:۳۴    
رشت - ایرنا - مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان گفت : 400 راهنمای گردشگری استان ملزم به راهنمایی گردشگران در نوروز 99 هستند.
ایسنا   ۱۳۹۸/۱۲/۰۴ - ۰۸:۵۴   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/کرمانشاه مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کرمانشاه از تعریف 44 بسته سرمایه گذاری برای کریدور گردشگری بیستون به تاق بستان خبرداد.
ایسنا   ۱۳۹۸/۱۲/۰۳ - ۱۷:۱۸   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/همدان مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان همدان گفت: راهنمایان به گردشگری روح می دمند و می توانند خاطره خوب یا بد برای گردشگران بسازند.
پانا   ۱۳۹۸/۱۲/۰۳ - ۱۵:۵۷   + ۵ سایت دیگر  
توانمندسازی مددجویان تحت حمایت و ایجاد درآمد با ثبات برای جامعه هدف از طریق خلق فرصت های شغلی مناسب و اجتماع محور کردن فرآیند فقرزدایی از راهبردهای اصلی کمیته امداد در حوزه خدمت رسانی این نهاد است. ...
خبرگزاری علمی و فناوری   ۱۳۹۸/۱۲/۰۳ - ۱۵:۰۷   + ۱ سایت دیگر  
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان در گفت وگو با خبرگزاری علم و فناوری از گیلان ، حفظ و صیانت از میراث فرهنگی این استان را وظیه همه دانست و اظهار داشت: شناسایی، ثبت و معرفی آثار تاریخی به مردم و نسل های آینده از جمله موارد بسیار مهمی است که این دستگاه تأکید بسیار زیادی بر روی آن دارد ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۸/۱۲/۰۳ - ۱۴:۵۶   + ۲ سایت دیگر  
مدیرکل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری خراسان جنوبی با بیان اینکه از ابتدای سال 60 هزار نفر از 18 موزه استان بازدید کردند گفت: 46 بازارچه صنایع دستی برای نوروز 99 در استان پیش بینی شده است.
سلامت نیوز   ۱۳۹۸/۱۲/۰۳ - ۱۴:۰۲   + ۱ سایت دیگر  
سلامت نیوز : وزارت میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری و ستاد خدمات سفر تاکنون هیچ اطلاعیه ای مبنی بر لزوم محدود شدن سفرهای داخلی منتشر نکرده اند. رئیس جامعه راهنمایان ایرانگردی: اگر کرونا با همین وضعیت ادامه یابد، باید محدودیت جدی در سفر اعمال شود. ...
مرصاد   ۱۳۹۸/۱۲/۰۳ - ۱۳:۴۵   + ۴ سایت دیگر  
مرصادنیوز: مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه از برندسازی صنایع دستی استان خبر داد.
موج رسا   ۱۳۹۸/۱۲/۰۳ - ۱۲:۴۲   + ۱ سایت دیگر  
معاون صنایع دستی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان زنجان گفت: بیمه هنرمندان صنایع دستی در گرو تفاهم نامه تامین اجتماعی و وزارت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری است.
ایسنا   ۱۳۹۸/۱۲/۰۳ - ۰۷:۳۴   + ۶ سایت دیگر  
ایسنا/کرمانشاه مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه از پیگیری برای راه اندازی هتل اسکول(مدرسه هتلداری) در کرمانشاه خبر داد.
شعار سال   ۱۳۹۸/۱۲/۰۲ - ۲۳:۳۶    
مدیر کل اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان سیستان و بلوچستان از انجام رایزنی ها با سرمایه گذار بخش خصوصی جهت به کارگیری شناور تفریحی در مسیر بندر چابهار- بندر گوادر در پاکستان در آینده ای نزدیک خبر داد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۸/۱۲/۰۲ - ۲۰:۳۰   + ۳ سایت دیگر  
وزیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری نقش مجلس شورای اسلامی را در رونق بخش گردشگری مهم و قابل اهمیت بر شمرد.
شهر فردا   ۱۳۹۸/۱۲/۰۲ - ۱۲:۵۱   + ۳ سایت دیگر  
پروژه های مطالعاتی و اجرایی محدوده تاریخی توس در راستای تعالی این منطقه وثبت جهانی آن در جلسه ای با حضور شهردارمشهد، رئیس کمیسیون ویژه توسعه و بهسازی توس شورای اسلامی شهر و مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی بررسی و دو تفاهم نامه در این زمینه میان شهرداری مشهد ...
شبکه اینترنتی آفتاب   ۱۳۹۸/۱۲/۰۱ - ۱۶:۱۶    
در هفتمین شب سی و پنجمین جشنواره موسیقی فجر، کنسرت سالار عقیلی به همراهی ارکستر ملی به رهبری سهراب کاشف با حضور محمود واعظی رئیس دفتر رئیس جمهور و علی اصغر مونسان وزیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در تالار وحدت برگزار شد
فرتاک نیوز   ۱۳۹۸/۱۲/۰۱ - ۱۳:۰۰   + ۱ سایت دیگر  
دکتر امید قادری مدیر کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه در ابتدای این جلسه نکاتی را در خصوص تبلیغات و اطلاع رسانی بزرگ رویداد بین المللی اکوتوریسم و توریسم روستایی متذکر شد و گفت: بی تفاوتی همکار در خصوص تبلیغ و ترویج اهداف این رویداد قابل اغماض و چشم پوشی نیست. ...
روزنامه کسب و کار   ۱۳۹۸/۱۲/۰۱ - ۱۲:۴۵    
کسب و کار نیوز:مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری یزد با اشاره به این که استان ها نسبت به جذب گردشگر خارجی فعال شده اند و هر استان به صورت تک به تک در این زمینه اقدام می کند، گفت: این نگرانی وجود دارد که دولت ...
ایرنا   ۱۳۹۸/۱۲/۰۱ - ۱۱:۵۸   + ۳ سایت دیگر  
کرمان - ایرنا - مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمان گفت: موزه ها و اماکن تاریخی و فرهنگی تحت پوشش این اداره کل در روز جمعه دوم اسفندماه جاری، همزمان با برپایی انتخابات مجلس شورای اسلامی بدون تغییر ساعات کاری دایر هستند.
ایسنا   ۱۳۹۸/۱۲/۰۱ - ۱۱:۴۹   + ۳ سایت دیگر  
ایسنا/یزد مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری یزد با اشاره به این که استان ها نسبت به جذب گردشگر خارجی فعال شده اند و هر استان به صورت تک به تک در این زمینه اقدام می کند، گفت: این نگرانی وجود دارد که دولت، بخش خصوصی و دانشگاه هر کدام به طور جداگانه و به صورت جزیره ای در این حوزه فعالیت کنند.
عصر زنجان   ۱۳۹۸/۱۲/۰۱ - ۱۱:۴۰    
مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان زنجان گفت: بازارچه دائمی صنایع دستی در ارگ سلطانیه راه اندازی خواهد شد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۸/۱۲/۰۱ - ۰۹:۴۱   + ۶ سایت دیگر  
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل از افزایش 14 درصدی ورود گردشگران خارجی به استان اردبیل خبر داد.
شبستان   ۱۳۹۸/۱۲/۰۱ - ۰۹:۰۹    
رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان آران و بیدگل از ثبت دو منبر تاریخی نوش آباد در فهرست آثار ملی منقول کشور خبر داد.
سلام نو / ایرنا   ۱۳۹۸/۱۱/۳۰ - ۱۷:۰۳   + ۳ سایت دیگر  
به گزارش سلام نو، ولی جهانی روز چهارشنبه در چهارمین نشست تخصصی هفدهمین گردهمایی باستان شناسی ایران در خصوص گزارش چهارمین فصل از پژوهش های میدانی مجموعه باستانی لیارسنگ بن استان گیلان، گفت: پژوهش های باستان شناختی نشان می دهد که رایج ترین سنت تدفین در گیلان همزمان با دوران اشکانی و ساسانی ...
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۸/۱۱/۳۰ - ۱۱:۲۶    
شیراز- دومین نشست علمی تخصصی سالانه سرو شیراز با همکاری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و دانشگاه کازان روسیه برگزار می شود.
ایرنا   ۱۳۹۸/۱۱/۲۹ - ۱۷:۰۷   + ۱ سایت دیگر  
تهران - ایرنا- معاون وزارت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: به همان میزان که به پژوهش و کاوش اهمیت می دهیم باید به حفاظت و مرمت و معرفی نیز اهمیت بدهیم، زیرا سایت های باستان شناسی ظرفیت تبدیل به مقاصد گردشگری را دارند.
ایسنا   ۱۳۹۸/۱۱/۲۹ - ۱۷:۰۲   + ۱۹ سایت دیگر  
فرمانده یگان حفاظت از میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری از مسدود شد 120 سایت متخلف در حوزه میراث فرهنگی در فضای مجازی خبرداد.
ایسنا   ۱۳۹۸/۱۱/۲۹ - ۱۵:۱۱   + ۷ سایت دیگر  
ایسنا/کرمانشاه مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه از ثبت ملی چهار میراث ناملموس استان خبر داد.
ایسنا   ۱۳۹۸/۱۱/۲۹ - ۱۴:۴۱   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/کرمانشاه مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه از برگزاری اولین همایش سرمایه گذاری حوزه گردشگری استان در دهم اسفند امسال خبر داد.
فانوس   ۱۳۹۸/۱۱/۲۹ - ۱۳:۴۶   + ۱ سایت دیگر  
وزیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با بیان تاکید بر صیانت از آثار فرهنگی گفت: موضوع صیانت از این آثار و پیشگیری باید در کتب درسی دانش آموزان بیاید و افراد از کودکی با این موضوع آشنا شوند.
ایرنا   ۱۳۹۸/۱۱/۲۹ - ۱۳:۳۷   + ۸ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- وزیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با بیان تاکید بر صیانت از آثار فرهنگی گفت: موضوع صیانت از این آثار و پیشگیری باید در کتب درسی دانش آموزان بیاید و افراد از کودکی با این موضوع آشنا شوند.
ایرنا   ۱۳۹۸/۱۱/۲۹ - ۱۳:۳۳   + ۵ سایت دیگر  
گناوه - ایرنا - رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گناوه و دیلم گفت: با تلاش همکاران اثر تل تاریخی " تهماچی " شهرستان دیلم در فهرست آثار ملی به ثبت رسید.
عصر زنجان   ۱۳۹۸/۱۱/۲۹ - ۱۳:۱۲    
مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان زنجان در زمینه تورهای ترکیبی در استان زنجان برنامه ریزی می شود، گفت: در این تورها سعی می کنیم جاذبه های مختلف استان گنجانده شود.
ایسنا   ۱۳۹۸/۱۱/۲۹ - ۱۳:۰۴   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/خراسان جنوبی طی مراسمی توافق نامه تأسیس و تجهیز موزه دانشگاه بیرجند به امضای رئیس دانشگاه بیرجند و مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان رسید.
خبرگزاری میراث آریا   ۱۳۹۸/۱۱/۲۹ - ۱۲:۴۱    
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان مرکزی گفت: این استان برای پذیرش مهمانان نوروزی آمادگی کامل دارد.
ایرنا   ۱۳۹۸/۱۱/۲۹ - ۱۲:۰۰   + ۸ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- وزیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: ایرانیان در ایجاد تمدن بشری، اخلاق و فرهنگ سهم مهمی داشتند که باید از این دستاورد نیاکانمان بهره ببریم.
خبر آنلاین   ۱۳۹۸/۱۱/۲۹ - ۱۱:۴۷   + ۷ سایت دیگر  
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان از ثبت 13 اثر شهرسوخته سیستان و اسپیدژ بزمان در فهرست آثار منقول کشور خبر داد.
پایگاه خبری گسترش   ۱۳۹۸/۱۱/۲۹ - ۱۱:۳۶   + ۶ سایت دیگر  
سرپرست معاونت سرمایه گذاری و امور مجلس وزارت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با بیان اینکه برای سرمایه گذاری زمینه سازی می کنیم، گفت: سرمایه گذار نباید دولت باشد؛ بخش خصوصی باید فعال و تقویت شود. ...
ایسنا   ۱۳۹۸/۱۱/۲۹ - ۱۱:۱۶    
ایسنا/آذربایجان غربی به همت کانون ارزیابی و توسعه شایستگی جهاد دانشگاهی، ارزیابی مدیران سطوح مختلف اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان و فرمانداری ارومیه در محل مجتمع پژوهش و فناوری جهاد دانشگاهی آذربایجان غربی برگزار شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۸/۱۱/۲۹ - ۱۱:۰۲   + ۵ سایت دیگر  
در آخرین نشست شورای ثبت آثار وزارت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور، دو منبر تاریخی شهر نوش آباد به ثبت ملی رسید.
خبرگزاری تابناک   ۱۳۹۸/۱۱/۲۹ - ۱۱:۰۰   + ۲ سایت دیگر  
فرمانده یگان حفاظت وزارت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، گفت: 120 سایت متخلف در حوزه میراث فرهنگی مسدود شده و اخطاریه قانونی نیز به 2700 نفر که موجب تخریب میراث فرهنگی شده اند، ابلاغ شده است. ...
جماران   ۱۳۹۸/۱۱/۲۹ - ۱۰:۳۴    
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان، علیرضا جلالزایی اظهار داشت: صبح امروز طی جلسه شورای عالی ثبت آثار منقول در وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، 13 اثر سیستان و بلوچستان مربوط به هزاره سوم، ثبت ملی شد. ...