چهارشنبه ۲۵ تیرساعت ۰۵:۴۲Jul 2020 15

جدیدترین‌های «زیست محیطی»

 
زومیت   ۹ ساعت پیش    
سازندگان خودروهای الکتریکی امیدوار هستند که با افزایش طول عمر باتری و عرضه ی باتری های با عمر بیش از 1/6 میلیون کیلومتر ، تأثیرات مثبتی بر میزان مصرف منابع و انتشار آلاینده های زیست محیطی را شاهد باشیم.
بهار نیوز   ۱۰ ساعت پیش    
گروه بین الملل: طبق گزارش جدید سازمان ملل تحت تاثیر بحران کرونا فقر مطلق و گرسنگی در جهان افزایش یافته و تعداد گرسنگان به 690 میلیون نفر رسیده که معادل یک نفر از هر 8.9 نفر از جمعیت جهان است ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۴/۲۴ - ۱۶:۵۰   + ۴ سایت دیگر  
قزوین - ایرنا - معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار قزوین گفت: شهرداری های استان موظف به اجرای مدیریت پسماند در حوزه های کاری خود براساس رعایت ضوابط مقررات زیست محیطی هستند.
روزنامه شروع   ۱۳۹۹/۰۴/۲۴ - ۱۴:۵۷   + ۴ سایت دیگر  
رئیس محیط زیست شرکت پالایش گاز شهید هاشمی نژاد از رونمایی پهپاد زیست محیطی در این شرکت خبر داد و گفت: با هدف پایش و حفاظت از عرصه محیط زیست و نگهداشت منابع طبیعی، از خدمات فناوری نوین پهپاد (پرنده هدایت پذیر از دور) در این مجتمع گازی استفاده می شود.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۴/۲۴ - ۱۴:۵۴   + ۴ سایت دیگر  
ایسنا/اصفهان معاون حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه ای اصفهان با اشاره به ذخیره 566 میلیون مترمکعبی سد زاینده رود، گفت: با توجه به تحویل حقابه کشت تابستانه کشاورزان شرق و غرب اصفهان، طی مصوبه ای مقرر شد در هر مقطع زمانی که حجم ذخیره سد زاینده رود به 200 میلیون برسد، آب کشاورزان قطع شود.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۴/۲۴ - ۱۴:۴۹    
ساری-ایرنا- دبیرتشکل های زیست محیطی مازندران گفت که موافقت سازمان محیط زیست برای استقرار پتروشیمی در ساحل خزر( بندر و منطقه ویژه اقتصادی امیرآباد) درنزدیکی تالاب بین المللی میانکاله تیر خلاصی بر قلب طبیعت در معرض تهدید این منطقه است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۴/۲۴ - ۱۴:۴۹    
ساری - ایرنا- سخنگوی کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی استقرار پتروشیمی در منطقه ویژه اقتصادی امیراباد مازندران را مشروط به رعایت استانداردهای ساخت از جمله دریافت ارزیابی زیست محیطی دانست.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۴/۲۴ - ۱۴:۱۶    
یک سال قبل بود که مدیر ایمنی، بهداشت و محیط زیست ذوب آهن قول رفع بوی کک ناشی از باتری ها در این کارخانه را داد، فارس در گفت وگو با مدیر واحد کک سازی به بررسی میزان تحقق این وعده پرداخته است.
شعار سال   ۱۳۹۹/۰۴/۲۴ - ۱۲:۴۶   + ۱۱ سایت دیگر  
صفا صبوری دیلمی گفت:شرکت خاکریز آب به عنوان مجری توسعه و نگهداشت شبکه اصلی جمع آوری و هدایت آب های سطحی شهر تهران تلاش می کند تا مطابق مواد 60 و 84 برنامه پنج ساله سوم توسعه شهر تهران به 4 هدف اصلی هدایت آب های سطحی و سیلابی شهر تهران، احداث حدود 700 کیلومتر شبکه آب های سطحی مطابق طرح جامع ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۴/۲۴ - ۱۲:۲۰   + ۱ سایت دیگر  
ایرنا - آستارا - روزانه بصورت میانگین یکصد تن زباله در آستارا تولید و در منطقه ساحلی داداش آباد این شهرستان دفن می شود و این منطقه از نظر بهداشتی و زیست محیطی به مرحله بحران رسیده است.
خبرگزاری برنا   ۱۳۹۹/۰۴/۲۴ - ۱۲:۱۳   + ۱ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون ورزش و محیط کمیته ملی المپیک گفت: مساله محیط زیست یک مساله بسیار عمومی و چند بعدی است و اصلا ربطی به یک سازمان یا نهاد خاص ندارد، همه آحاد جامعه، همه گروه ها و هر نهادی که در حال فعالیت است وظیفه دارد یک بخش از فعالیت هایش را به آموزش، ترویج و مشارکت در فعالیت های زیست محیطی اختصاص دهد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۴/۲۴ - ۱۲:۰۰   + ۵ سایت دیگر  
در حالی که ارتش آمریکا خود را برای بدترین سناریو یعنی انهدام کامل و غرق شدن ناو هواپیمابر "یو اس اس بونهام ریچارد" و پخش شدن گالون های سوخت آن در بندر سن دیگو که منجر به یک فاجعه زیست محیطی بزرگ می شود، آماده کرده است، صدها ملوان در حال مبارزه برای نجات این ناو هستند.
همشهری   ۱۳۹۹/۰۴/۲۴ - ۱۱:۴۵    
ساسان شادمان منفرد روزنامه نگار خودروهای شاسی بلند (SUV) ازجمله محبوب ترین اتومبیل های جهان هستند که بسیاری را شیفته خود کرده اند. عمده این خودروها به دلیل حجم بالای موتور ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۴/۲۴ - ۱۱:۱۶    
گروه استان ها- مدیرکل حفاظت محیط زیست استان بوشهر با تاکید بر رعایت زیست محیطی در عرصه های مختلف طرح ها و صنایع پارس جنوبی گفت: در این راستا سند کاهش آلودگی های محیط زیست منطقه پارس جنوبی تدوین شده است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۴/۲۴ - ۰۹:۲۶   + ۴ سایت دیگر  
رشت - ایرنا - فرمانده یگان حفاظت محیط زیست گیلان بیان کرد: بیش از 250 متخلف زیست محیطی از ابتدای سال تا کنون دستگیر و تحویل مراجع قضایی شدند.
راهبرد معاصر   ۱۳۹۹/۰۴/۲۴ - ۰۸:۴۰   + ۱ سایت دیگر  
به نظر میرسد تصوری که مسئولین امر در رابطه با توسعه سواحل مکران دارند با اصول توسعه پایدار همخوانی نداشته و در آینده مخاطرات امنیتی، زیست محیطی و اقتصادی فراوانی را برای ایران به همراه خواهد داشت
شهرخوان   ۱۳۹۹/۰۴/۲۴ - ۰۷:۲۰   + ۱ سایت دیگر  
نماینده مردم پارس آباد در شورای اسلامی استان ها گفت: باید زمینه برای حفظ حیات رودخانه ها و منابع آب زیست محیطی مهیا شود.
دنیای اقتصاد   ۱۳۹۹/۰۴/۲۴ - ۰۰:۱۷    
دکتر محمدرضا رمضانی مدیر بهداشت، ایمنی، محیط زیست و انرژی شرکت آلومینای ایران شرکت آلومینای ایران تنها دارنده زنجیره کامل تولید بوکسیت، آلومینا و آلومینیوم در خاورمیانه است. این شرکت در استان خراسان شمالی، شهرستان جاجرم واقع شده است ...
نصیر نیوز   ۱۳۹۹/۰۴/۲۳ - ۲۲:۴۶   + ۱۳ سایت دیگر  
وی روز دوشنبه در دیدار با رئیس مرکز مطالعات و برنامه ریزی شهر تهران اظهار داشت: ظرفیت تهران از نظر زیست محیطی هم باید سنجش شود زیرا به نظر می رسد در طول دهه های اخیر از این ظرفیت فراتر رفته ایم و آثار آن نمایان است ...
تدبیر   ۱۳۹۹/۰۴/۲۳ - ۲۱:۲۶    
خانه ملت نوشت: عضو کمیسیون کشاورزی مجلس گفت: اخیرا نشستی با سفیرعراق در خصوص تبعات زیست محیطی ناشی از سدسازی های کشور ترکیه برگزار شد. عباس پاپی زاده در رابطه با اظهارات سفیر ترکیه در ایران مبنی بر اینکه سهم ترکیه از گردوغباری که از بین النهرین به سمت ایران می آید دو درصد هم نیست و همچنین اعلام ...
تدبیر   ۱۳۹۹/۰۴/۲۳ - ۲۰:۵۱    
محمدرضا عارف، رییس فراکسیون امید در توییتر خود در مورد تسهیل شرایط بازگشت ایرانیان خارج از کشور نوشت و البته در توییتی دیگر خواست در قبال اعتراضات زیست محیطی و آبی برخورد امنیتی صورت نگیرد.
تدبیر   ۱۳۹۹/۰۴/۲۳ - ۲۰:۵۱    
وزیر راه و شهرسازی از وجود دو طرح بزرگ برای کاهش بار ترافیکی و بهبود وضعیت زیست محیطی و آلودگی در شهر تهران خبر داد.
برترین ها   ۱۳۹۹/۰۴/۲۳ - ۱۷:۳۸   + ۶ سایت دیگر  
خبرگزاری تسنیم: جنگل ها و مراتع دمچنار در نزدیکی روستای علی کرمی از توابع شهرستان بویراحمد دیروز طعمه حریق شد و بعد از گذشت بیش از 24 ساعت همچنان در آتش بی تدبیری مسئولان و متولیان امر مهار آتش سوزی در اراضی ملی می سوزد. ...
قدس آنلاین   ۱۳۹۹/۰۴/۲۳ - ۱۶:۲۴    
مدیر کل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی از اجرای برنامه پایش شبانه زیست محیطی واحدهای آلاینده ایزوگام و آسفالت مشهد خبر داد.
سبلانه   ۱۳۹۹/۰۴/۲۳ - ۱۶:۰۵    
رئیس دادگستری شهرستان بیله سوار گفت: حفظ محیط زیست وظیفه ای همگانی است و مراجع قضایی شهرستان نیز با توجه به دغدغه های زیست محیطی خود پرونده های تخلفات زیست محیطی را با جدیت پیگیری می کنند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۴/۲۳ - ۱۵:۵۵   + ۱ سایت دیگر  
رئیس اداره حفاظت محیط زیست رومشکان از دستگیری متخلفان زیست محیطی در این شهرستان و کشف 4 قبضه اسلحه شکاری و تعدادی فشنگ از آن ها خبر داد.
رویش افکار   ۱۳۹۹/۰۴/۲۳ - ۱۵:۴۶   + ۱ سایت دیگر  
به نقل از ان بی سی نیوز، اعلام این خسارت گسترده ناشی از توفان در آمریکا در شرایطی صورت می گیرد که هنوز نیمی از سال 2020 باقی است و لذا به طور قطع رقم این خسارت در فصول پاییز و زمستان باز هم بیشتر می شود. ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۴/۲۳ - ۱۵:۱۵   + ۷ سایت دیگر  
ایسنا/خوزستان رئیس اداره حفاظت محیط زیست ماهشهر از معرفی یک شرکت پتروشیمی مستقر در این منطقه به دادگاه به دلیل آلایندگی محیط زیست خبر داد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۴/۲۳ - ۱۴:۵۶   + ۱۲ سایت دیگر  
رشت - ایرنا - سگی که از طبقه دوم خانه ای در شهرستان رودسر گیلان توسط یک فرد حیوان آزار به بیرون پرت شده بود از سوی اعضای یک سمن زیست محیطی نجات یافت.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۴/۲۳ - ۱۴:۱۱   + ۴ سایت دیگر  
مشهد- ایرنا- مدیرکل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی از اجرای برنامه پایش شبانه زیست محیطی واحدهای آلاینده ایزوگام و آسفالت مشهد و صدور اخطار برای 18 واحد آلاینده خبر داد.
دولت   ۱۳۹۹/۰۴/۲۳ - ۱۳:۳۷   + ۴۹ سایت دیگر  
سومین جلسه ستاد ملی هماهنگی و مدیریت تالاب های کشور پیش از ظهر امروز (دوشنبه) به ریاست معاون اول رییس جمهور برگزار شد. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت، دکتر اسحاق جهانگیری در این جلسه با تأکید بر اینکه باید قدر مجموعه تالاب های کشور را بدانیم ...
نصیر نیوز   ۱۳۹۹/۰۴/۲۳ - ۱۲:۴۴   + ۱۰ سایت دیگر  
علیرضا بایرام زاده روز دوشنبه در جمع خبرنگاران، افزود: متاسفانه فعالیت تورهای غیر مجاز باعث به وجود آمدن مشکلات اجتماعی و زیست محیطی شده است که این مسایل لزوم رسیدگی به وضعیت چنین تورهایی را اجتناب ناپذیر می کند ...
برترین ها / بهار نیوز   ۱۳۹۹/۰۴/۰۶ - ۰۹:۳۱   + ۳ سایت دیگر  
برترین ها: تصویر اثیری آن زن متجدد جین پوش که شالش را پشت گوش هایش جمع می کرد، نهایتِ اغواگری و تمثیلی از زنِ اجتماعی در سال های رونق اصلاحات بود، هدیه تهرانی با شمایلی بی بدیل، نماد تجدد و حق طلبی زنان ایرانی شده بود و بعدتر در زندگی شخصی اش هم موفق شد همپای آن نمادی که ساخته بود ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۴/۲۳ - ۱۱:۰۲    
رئیس اداره یگان حفاظت محیط زیست خراسان جنوبی گفت: از ابتدای امسال تا امروز، 82 شکارچی غیر مجاز و متخلف زیست محیطی در استان خراسان جنوبی دستگیر شدند.
پاون   ۱۳۹۹/۰۴/۲۳ - ۰۹:۳۸   + ۱۰ سایت دیگر  
سخنگوی شرکت آبفای استان اصفهان با تاکید بر اهمیت همکاری با تشکل های زیست محیطی استان، از آغاز همکاری 20 تشکل مردم نهاد محیط زیستی با این شرکت در راستای ترویج مصرف بهینه آب در جامعه خبر داد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۴/۲۳ - ۰۸:۵۴    
ایسنا/مازندران یکی از مهم ترین سوالاتی که این روزها محققان، با بررسی های مختلف، به دنبال یافتن پاسخی درخور و قطعی برای آن هستند، این است که آیا شیوع ویروس کرونا، می تواند افسارگسیختگی های زیست محیطی ناشی از آسیب انسان به طبیعت را کنترل و کمی این محیط را برای زیست مطلوب موجودات کنترل کند.
ایلنا   ۱۳۹۹/۰۴/۲۳ - ۰۸:۱۲   + ۱ سایت دیگر  
نماینده مردم اهواز، باوی،حمیدیه و کارون در مجلس ضمن تشریح دلایل مخالفت خود با طرح انتقال آب سرشاخه های کارون به فلات مرکزی گفت: این طرح نه منطقی است، نه استدلال علمی و کارشناسی دارد و نه در آن به مسائل زیست محیطی توجه شده از همین رو اجازه این انتقال را نخواهیم داد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۴/۲۳ - ۰۷:۵۱   + ۱ سایت دیگر  
مهاباد- ایرنا- میش مرغ، پرنده در حال انقراضی است که زمان جوجه آوری آن با برداشت محصول گندم در مزارع همزمان می شود؛ از این رو حفاظت از این مرغ و جوجه هایش از خطر تیغ کمباین ها، همواره از دغدغه مسوولان و دوستداران زیست محیطی شهرستان بوکان به شمار می رود.
پایگاه خبری جامعه   ۱۳۹۹/۰۴/۲۳ - ۰۰:۱۵    
به گزارش پایگاه خبری جامعه خبر، سید هادی کسایی زاده روزنامه نگار آزاد نوشت: پس از انتشار گزارش جنایت سلطان پلاستیک در کهریزک در این سایت با دعوت از خبرنگاران پایتخت به همراه امین بابایی بخشدار، فرماندهی نیروی انتظامی منطقه ...
خانه ملت   ۱۳۹۹/۰۴/۲۲ - ۲۰:۱۰   + ۲ سایت دیگر  
رئیس فراکسیون محیط زیست مجلس از حضور جمعی از فعالان محیط زیست در نشست امروز این فراکسیون و ابراز نگرانی آنها در مورد طرح های انتقال خبر داد و گفت: مهمترین دغدغه فعالان محیط زیستی ارتقا وضعیتNGO ها و سمن های فعال محیط زیست بود.
پیام فوری   ۱۳۹۹/۰۴/۲۲ - ۱۶:۰۰   + ۴ سایت دیگر  
فصلنامه آموزشی-پژوهشی مدیریت پسماند در آغاز فعالیت دوباره خود به منظور استفاده از نظرات صاحب نظران و ارتقای سطح دانش دست اندرکاران بخش مدیریت پسماند کشور، از متخصصان و صاحب نظران در عرصه مدیریت پسماند دعوت می کند تا تجربیات و دیدگاه های خود را در قالب مقالات علمی، گزارش های خبری ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۴/۲۲ - ۱۵:۰۱    
زباله های عفونی درمانگاه در مخزن زباله شهرک مدرس شهرستان ورامین رها شده است.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۴/۲۲ - ۱۴:۵۱   + ۷ سایت دیگر  
فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان قم گفت: یک متخلف زیست محیطی که دو رأس گراز وحشی را به صورت غیرقانونی شکار کرده بود، در شهر کهک قم دستگیر شد.
خبرگزاری برنا   ۱۳۹۹/۰۴/۲۲ - ۱۴:۳۹   + ۵ سایت دیگر  
استاندار اردبیل گفت: برداشت زیاد از معادن بصورت خام و عدم ترمیم مجدد اکوسیستم زیست محیطی را به هم زده و شکل ظاهری مناطق را بر هم می زند.
روزنامه شروع   ۱۳۹۹/۰۴/۲۲ - ۱۴:۲۰    
به گزارش شروع آنلاین به نقل از روابط عمومی شهرداری بومهن ، به منظور جلوگیری از ترافیک و رفع چاله های سطح شهر و همچنین جلوگیری از انتشار آلودگی های زیست محیطی و اصلاح ظواهر بصری دریچه های فلزی سطح معابرشهر بومهن تعویض می شود. ...
عصر خبر   ۱۳۹۹/۰۴/۲۲ - ۱۴:۰۵   + ۹ سایت دیگر  
گفتنی است ، پگاه خوزستان در راستای مسئولیت اجتماعی اقدامات زیست محیطی متنوعی را در دست اقدام دارد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۴/۲۲ - ۱۳:۱۳   + ۴ سایت دیگر  
کارشناس سواحل محیط زیست دریایی اداره کل حفاظت محیط زیست مازندران گفت: طبق پایش هر ساله در فصل بهار نمونه برداری و پایش های زیست محیطی روی 47 شناگاه در بحث پایش های میکروبی و مصنوعی انجام شد که براساس آن آلودگی 16 شناگاه بالاتر از حد استاندارد نشان داده شد.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۴/۲۲ - ۱۲:۳۰   + ۱۴ سایت دیگر  
معاون خدمات شهری شهرداری تهران گفت: هدف از ساخت تصفیه خانه فاضلاب دستیابی به استانداردهای زیست محیطی و استحصال پساب خروجی برای تامین نیاز آب مصرفی فضای سبز شهر تهران است.
همشهری   ۱۳۹۹/۰۴/۲۲ - ۱۲:۲۰   + ۱۰ سایت دیگر  
شینا انصاری، مدیرکل محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران: درحالی که صنایع منتشرکننده آلاینده ها مشمول مالیات های زیست محیطی می شوند نباید محصولاتی مثل پلاستیک ها با وجود آسیبی که به منابع آب و خاک وارد می کنند نیز از این امر مهم مستثنی باشند ...