سه شنبه ۲۳ مهرساعت ۰۹:۴۳Oct 2019 15

جدیدترین‌های «سازمان حفاظت محیط زیست»

ایمنا   ۴۲ دقیقه پیش    
عضو هیئت علمی منابع طبیعی دانشگاه صنعتی اصفهان گفت: با ادغام سه سازمان جنگل ها و مراتع، سازمان حفاظت محیط زیست و سازمان شیلات، وزارت منابع طبیعی و محیط زیست با ساختار مناسب و تعریف درست محتوا و وظایف کاری در راستای ایجاد تحولات اجتماعی، پاسخگویی به نیازهای کشور و دستیابی به توسعه پایدار تاسیس شود.
شعار سال   ۱ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
موافقت عیسی کلانتری و سازمان حفاظت محیط زیست همزمان با مخالفت "کمیته فنی اداره کل منابع طبیعی استان مازندران" با "طرح شیرین سازی و انتقال آب خزر به کویرمرکزی ایران" واکنش های متعددی را در پی داشته است که یکی از مهم ترین آنها، بیانیه "انجمن جنگلبانی ایران" است.
تیتر امروز   ۱۳۹۸/۰۷/۲۲ - ۱۵:۰۹   + ۲ سایت دیگر  
تا کنون مسائل مهم کارشناسی در خصوص انتقال آب بین حوضه ای مطرح شد و تجربه های زیادی هم از انتقال آب بین حوضه ای به دست آمده است. با این استدلال های علمی به نظر می رسد رئیس سازمان حفاظت محیط زیست خیانت بزرگی به محیط زیستی و منابع طبیعی مازندران کرده است.
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۷/۲۲ - ۱۴:۰۴   + ۳ سایت دیگر  
ارومیه- ایرنا- معاون محیط دریایی و تالاب های سازمان حفاظت محیط زیست کشور گفت: 50 درصد تالاب های ایران در کنوانسیون رامسر به ثبت رسیده است.
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۷/۲۲ - ۱۲:۵۷    
ارومیه -ایرنا- معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست گفت: دریاچه ارومیه میراث جهانی محسوب می شود و هم اکنون یک اهتمام جهانی برای احیای آن ایجاد شده است.
خبرگزاری تابناک   ۱۳۹۸/۰۷/۲۲ - ۱۲:۴۵    
به فاصله 24 ساعت و شاید کمتر از مخالفت رسمی اداره کل منابع طبیعی مازندران با طرح انتقال آب خزر به کویر، نامه ای به امضای عیسی کلانتری، معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست کشورمان رسید که در آن با طرح انتقال آب دریای خزر به فلات مرکزی ایران موافقت شده است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۸/۰۷/۲۲ - ۱۲:۴۰   + ۱ سایت دیگر  
معاون محیط زیست انسانی سازمان حفاظت محیط زیست درباره علت موافقت این سازمان با انتقال آب دریای خزر به سمنان توضیحاتی داد.
سلام نو   ۱۳۹۸/۰۷/۲۲ - ۰۹:۴۵   + ۲۷ سایت دیگر  
به گزارش سلام نو، سازمان حفاظت محیط زیست در حالی روز گذشته با انتقال آب دریای خزر به فلات مرکزی موافقت کرد که مدیرکل منابع طبیعی استان مازندران می گوید: ما در 9 بند با این پروژه مخالفت کردیم. ...
ایسنا   ۱۳۹۸/۰۷/۲۲ - ۰۹:۲۳   + ۴ سایت دیگر  
سازمان حفاظت محیط زیست در حالی روز گذشته با انتقال آب دریای خزر به فلات مرکزی موافقت کرد که مدیرکل منابع طبیعی استان مازندران می گوید: ما در 9 بند با این پروژه مخالفت کردیم.
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۷/۲۲ - ۰۸:۴۵   + ۵ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - عضو هیات علمی موسسه تحقیقات علوم شیلاتی کشور گفت: متولی اصلی حفاظت از رودخانه ها طبق قانون سازمان حفاظت محیط زیست است، اما عوامل زیادی دست به دست هم داده که دستگاه های مختلف فعال در حوزه رودخانه ...
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۷/۲۱ - ۱۶:۱۸   + ۴ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- رئیس گروه پایش آلودگی هوا و صدا محیط سازمان حفاظت محیط زیست گفت: هوای شهرهای بزرگ، صنعتی، پرجمعیت و کلان شهرها در شرایط پاک و قابل قبول قرار دارند.
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۷/۲۱ - ۱۶:۰۱   + ۸ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- معاون محیط زیست انسانی سازمان حفاظت محیط زیست گفت: این سازمان با اجرای کلی طرح انتقال آب دریای خزر به سمنان موافقت کرده است اما مشروط بر اینکه اگر مجری به تعهدات خود در روند اجرا عمل نکند بر اساس سند محضری که به امضای دو طرف (مجری و سازمان حفاظت محیط زیست) خواهد رسید ...
خبر خودرو   ۱۳۹۸/۰۷/۲۱ - ۱۴:۱۴    
به گزارش خبرخودرو، سرپرست دفتر پایش فراگیر آلودگی محیط زیست سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به نمونه های گرفته شده از سوخت بنزین جایگاه ها در سطح شهر تهران توسط این دفتر اظهار داشت ...
همشهری   ۱۳۹۸/۰۷/۲۱ - ۱۲:۴۹    
رئیس سازمان حفاظت محیط زیست سرانجام صبح دیروز تندترین اظهارات را علیه یکی از خودروسازان که پیش تر در نامه ای به اسحاق جهانگیری، معاون اول رئیس جمهوری از او خواسته بود به دلیل تحریم ها، این شرکت خودروسازی را از نصب فیلتر دوده بر خودروهای دیزلی آلاینده خود معاف کند ...
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۷/۲۱ - ۱۱:۵۶   + ۲ سایت دیگر  
تهران- ایرنا - معاون محیط زیست انسانی سازمان حفاظت محیط زیست گفت: با اقدامات صورت گرفته به نظر می رسد بوی نامطبوع محور تهران- قم تا دو سال آینده و شاید کمتر از آن، برطرف شود. البته رسیدن به این هدف نیازمند عزم جدی و همکاری تمام دستگاه های مرتبط است.
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۷/۲۰ - ۱۶:۲۸   + ۱ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- در نشست دو جانبه معاون محیط طبیعی و تنوع زیستی سازمان حفاظت محیط زیست ایران و معاون اول وزارت محیط زیست کشور ارمنستان، بر همکاری های دو جانبه برای حفاظت، مدیریت و احیای گونه پلنگ قفقازی تأکید شد.
خبرگزاری برنا   ۱۳۹۸/۰۷/۲۰ - ۱۴:۱۰   + ۱ سایت دیگر  
معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست از راه اندازی مرکز آینده پژوهشی در مورد دریاچه ارومیه خبر داد.
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۷/۲۰ - ۱۳:۴۷   + ۲ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- مدیرکل دفتر مدیریت پسماند سازمان حفاظت محیط زیست با تاکید بر اینکه بهبود وضعیت پسماند در کشور در گرو مشارکت و هم افزایی دستگاه ها است، گفت: ارزیابی عملکرد دستگاه های اجرایی با توجه به وظایف محول شده در قانون مدیریت پسماندها توسط سازمان حفاظت محیط زیست، آغاز شده است.
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۷/۲۰ - ۱۳:۴۵   + ۳ سایت دیگر  
ایرنا_تهران_ سومین نمایشگاه دستاوردهای اجرایی دانشگاه ها، مؤسسات آموزشی، پژوهشی و پارک های علم و فناوری درحوزه مدیریت سبز روز شنبه برگزار شد. این نمایشگاه با حضور محمدباقر نوبخت معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان برنامه و بودجه، منصور غلامی وزیر علوم ...
همشهری   ۱۳۹۸/۰۷/۲۰ - ۱۲:۴۹    
حسین آخانی _ استاد گیاهشناسی دانشگاه تهران اوضاع مالی دستگاه های دولتی خراب است؛ به همین دلیل از هر پیشنهادی جهت واگذاری وظایف خود استقبال می کنند. 2 سال پیش بود که شهردار وقت و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست تفاهمنامه واگذاری پارک طبیعت پردیسان را با شهرداری امضا کردند ...
ایسنا   ۱۳۹۸/۰۷/۲۰ - ۱۲:۱۷   + ۱۵ سایت دیگر  
رییس سازمان حفاظت محیط زیست با انتقاد از عملکرد برخی مدیران در حوزه محیط زیست، اظهار کرد: یکی از مدیران خودروساز نامه نوشته که به دلیل تحریم ها ما را نصب فیلتر روی خودروهای دیزلی معاف کنید. برخی از این مدیران منافع شخصی و شرکتی خود را به منافع عمومی ترجیح می دهند و به درستی آموزش ندیده اند.
پایگاه خبری گسترش / ایسنا   ۱۳۹۸/۰۷/۲۰ - ۱۲:۱۹   + ۱۴ سایت دیگر  
معاون محیط زیست دریایی سازمان حفاظت محیط زیست ضمن اشاره به اینکه خلیج فارس جزو مناطق حساس و به ویژه حساس از نظر زیست محیطی اعلام شده است، گفت: سازمان حفاظت محیط زیست با همکاری سایر بخش ها اقدام به آنالیز و پایش خلیج فارس کرده است. ...
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۷/۲۰ - ۱۱:۴۴   + ۱ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست با بیان اینکه دانشگاه ها آموزش محیط زیست را اجباری کنند، گفت: دانشگاه ها به مدیریت سبز یک فاکتور اضافه کنند و آن آموزش مناسب محیط زیست است تا دانش آموختگان در همه رشته ها با الفبای زندگی آشنا شوند.
دفتر هیئت دولت   ۱۳۹۸/۰۷/۲۰ - ۱۱:۲۱   + ۹ سایت دیگر  
پیرو تصویب و ابلاغ قانون حفاظت از خاک سازمان حفاظت محیط زیست در راستای تکلیف مقرر در تبصره (2) ماده (18) این قانون، آیین نامه اجرایی مربوط درخصوص مقررات تعیین واحد های بزرگ، مقاطع زمانی و ضوابط اندازه گیری آلایندگی و نحوه خوداظهاری پایش محیط زیست را تهیه و به دولت ارسال نموده است.
روزنامه اصفهان زیبا   ۱۳۹۸/۰۷/۲۰ - ۱۰:۰۵    
مدیر کل دفتر حیات وحش سازمان حفاظت محیط زیست با بیان اینکه ماده شیر ایرانی وارد کشور شد، گفت: سازمان حفاظت محیط زیست هیچ برنامه ای در حال حاضر برای احیای شیر ایرانی ندارد ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۸/۰۷/۲۰ - ۰۳:۲۲   + ۱۱ سایت دیگر  
رئیس مرکز ملی هوا و تغییر اقلیم سازمان حفاظت محیط زیست درباره تأثیر اجرا شدن طرح ترافیک بر کاهش آلودگی هوا توضیحاتی داد.
صبح الوند   ۱۳۹۸/۰۷/۱۹ - ۱۹:۵۸    
به گزارش صبح الوند به نقل از انتخاب، معاون حفاظت و امور اراضی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری با اشاره به اینکه قانونگذار صدور هر گونه خاک کشاورزی، مرتعی و نباتی را به خارج از کشور ممنوع کرده است، گفت: دستگاه های متولی خاک باید به سرعت دور هم نشسته و با قاچاق خاک از کشور مقابله کنند. ...
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۸/۰۷/۱۹ - ۱۰:۴۳   + ۱۰ سایت دیگر  
ارومیه - معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست از راه اندازی مرکز آینده پژوهشی در مورد دریاچه ارومیه خبر داد.
موضوع آلودگی هوا این روزها در صدر اخبار قرار گرفته و توپ این ماجرا بین سازمان های مختف رد و بدل می شود. در حالی که مسئولان نفتی، سوخت را عامل آلودگی هوا ندانسته و کیفیت خودروها را در این مسئله بی تقصیر نمی دانند، سازمان هایی هستند که انگشت اتهام خود را به سمت وزارت نفت نشانه گرفته اند. ...
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۷/۱۸ - ۱۹:۰۷   + ۶ سایت دیگر  
بوشهر- ایرنا- مدیرکل حفاظت محیط زیست استان بوشهر گفت: هزینه هایی که واحدهای صنعتی برای کاهش آلودگی انجام می دهند در صورت تایید در سازمان حفاظت محیط زیست مشمول مالیات نمی شود.
شعار سال   ۱۳۹۸/۰۷/۱۸ - ۱۳:۱۰   + ۱ سایت دیگر  
زمزمه موافقت ضمنی سازمان حفاظت محیط زیست با "طرح شیرین سازی و انتقال آب خزر به کویر مرکزی ایران" اینروزها دوباره قوت گرفته است. جدیدترین واکنش مربوط به شورای هماهنگی شبکه سازمان های غیردولتی محیط زیست ومنابع طبیعی کشور است.
ایمنا   ۱۳۹۸/۰۷/۱۸ - ۱۱:۳۱    
معاون اول رییس جمهور، با تاکید بر نگاه جامع بر تامین آب مورد نیاز کشور در بخش های کشاورزی و صنعت و نیز تامین حقابه تالاب ها، افزود: سازمان حفاظت محیط زیست باید بر اساس قوانین موجود از بهره برداری های غیرمجاز از منابع آب که منجر به تخریب تالاب ها می شود با قاطعیت جلوگیری کند.
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۷/۱۷ - ۱۵:۴۱    
تهران- ایرنا- رئیس گروه پایش آلودگی هوا و صدا محیط سازمان حفاظت محیط زیست گفت: هوای شهرهای اھواز با شاخص 110، خرم آباد 113 و مشهد 114 در شرایط ناسالم برای گروه ھای حساس قرار دارند.
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۷/۱۷ - ۱۳:۵۵    
کرمان - ایرنا - مدیرکل روابط عمومی و امور رسانه سازمان حفاظت محیط زیست گفت: دوره جدید فعالیت های این سازمان بر آموزش و اطلاع رسانی شفاف و به هنگام استوار شده است.
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۷/۱۷ - ۱۳:۴۴    
کرمان - ایرنا - معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست گفت: درخواست ما از وزارت علوم، تغییر نام دانشکده محیط زیست به دانشکده محیط بانی است تا محیط بانان با آموزش های لازم در مقابله با تخریب کنندگان محیط زیست موفق تر عمل کنند.
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۷/۱۷ - ۱۳:۴۴    
قزوین - ایرنا - مدیرکل روابط عمومی سازمان حفاظت محیط زیست با بیان اینکه رسانه ها در جهت ترویج فرهنگ حفظ محیط زیست نقش مهمی دارند گفت: در دنیای امروز بدون کمک رسانه ها حفظ محیط زیست ممکن و میسر نیست.
ایران آنلاین   ۱۳۹۸/۰۷/۱۷ - ۰۸:۰۱    
گروه اقتصادی / اسحاق جهانگیری، معاون اول ریاست جمهوری صبح دیروز با شرکت در مراسم روز جهانی استاندارد گفت: حذف وظایف سازمان هایی نظیر سازمان ملی استاندارد، سازمان حفاظت محیط زیست و سازمان بهره وری که عملکرد آنها با اعتماد و اطمینان مردم نسبت به تولیدات و خدمات در داخل و خارج از کشور ارتباط دارد ...
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۷/۱۶ - ۱۸:۳۶   + ۴۱ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - معاون اول رئیس جمهوری با بیان این که سازمان حفاظت محیط زیست با قاطعیت از تخریب تالاب ها جلوگیری کند، گفت: احیاء و مدیریت تالاب ها برای حفاظت از محیط زیست ضروری است.
خبرگزاری برنا   ۱۳۹۸/۰۷/۱۶ - ۱۳:۰۷   + ۲۳ سایت دیگر  
معاون اول رییس جمهور گفت: حذف وظایف سازمان هایی نظیر سازمان ملی استاندارد، سازمان حفاظت محیط زیست و سازمان بهره وری که عملکرد آن ها با اعتماد و اطمینان مردم نسبت به تولیدات و خدمات در داخل و خارج از کشور ارتباط دارد ...
اقتصاد آنلاین / ایسنا   ۱۳۹۸/۰۷/۱۶ - ۱۵:۲۷   + ۱۷ سایت دیگر  
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، زهرا سماعی اظهار کرد: سازمان حفاظت محیط زیست بر اساس قوانین بالادستی که وظیفه رصد کیفیت سوخت توزیعی را بر عهده این سازمان گذاشته است ...
بازتاب   ۱۳۹۸/۰۷/۱۶ - ۱۰:۳۳   + ۲ سایت دیگر  
پیمانکار سابق باغ پرندگان تهران با اتهامات خرید و فروش ، حمل و نگهداری و شروع به قاچاق پرندگان شکاری ، به قید وثیقه 7 میلیارد تومانی آزاد است و سرنوشت قربانیانش همچنان نامعلوم! 3 هزار پرنده نادری که بخش عمده آنها به صورت غیرقانونی صید شده اند. ...
ایسنا   ۱۳۹۸/۰۷/۱۵ - ۱۷:۲۲   + ۱ سایت دیگر  
کارشناس دفتر حفاظت و احیای تالاب های سازمان حفاظت محیط زیست با بیان اینکه در حال حاضر 84 تالاب با شرایط خاص و ویژه در کشور داریم، عنوان کرد: طرح حفاظت و احیا در 45 تالاب اجرا شده است.
جماران   ۱۳۹۸/۰۷/۱۵ - ۱۷:۰۳   + ۲ سایت دیگر  
فاروق سخنور روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این پروانه برای پنج مسیر از رودخانه مهاباد و برای هر مسیر یک مجوز از طریق قرعه کشی و با رعایت قوانین سازمان حفاظت محیط زیست صادر می شود. ...
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۷/۱۵ - ۱۵:۰۰    
تهران - ایرنا - رئیس گروه پایش آلودگی هوا و صدا محیط سازمان حفاظت محیط زیست گفت: هوای اھواز با شاخص 108 در شرایط ناسالم برای گروه ھای حساس قرار دارد.
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۷/۱۵ - ۱۴:۱۰    
تهران - ایرنا - معاون محیط زیست دریایی و تالابی سازمان حفاظت محیط زیست گفت: یکی از مهمترین آموزه های زندگی، حفظ محیط زیست است چون اگر محیط زیست نباشد نه اقتصاد، نه فرهنگ و نه اشتغال وجود نخواهد داشت.
سلام نو / ایسنا   ۱۳۹۸/۰۷/۱۵ - ۱۴:۴۴   + ۱۰ سایت دیگر  
معاون محیط زیست دریایی سازمان حفاظت محیط زیست گفت: کودکان از جمله اقشار آسیب پذیر جامعه هستند که بیشترین آسیب را از آلودگی های زیست محیطی می بینند. به گزارش سلام نو ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۸/۰۷/۱۴ - ۱۹:۱۲    
یک قاچاقچی حین قطع کردن درخت با اره برقی به یکی از مامور سازمان حفاظت محیط زیست حمله کرد.
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۷/۱۴ - ۱۵:۳۲    
تهران- ایرنا- رئیس گروه پایش آلودگی هوا و صدا محیط سازمان حفاظت محیط زیست گفت: هوای شهرهای بزرگ، پرجمعیت، صنعتی و کلان شهرها در شرایط پاک و سالم قرار دارند.
فاخته نیوز   ۱۳۹۸/۰۷/۱۴ - ۱۴:۱۶   + ۳ سایت دیگر  
به گزارش فاخته به نقل از مهر، معاون محیط طبیعی و تنوع زیستی سازمان محیط زیست با دامپزشکان حیات وحش در سازمان حفاظت محیط زیست در خصوص مشکلات، وضعیت معیشتی و پرسنلی دامپزشکان سازمان دیدار و گفتگو کرد. ...