سه شنبه ۲۴ مهرساعت ۰۵:۰۹Oct 2018 16

جدیدترین خبرهای «حفاظت محیط زیست»

خبرگزاری فارس   ۲ ساعت پیش    
فرمانده یگان حفاظت اداره کل حفاظت محیط زیست استان زنجان گفت: شکارچی غیرمجاز پیش از شروع به شکار در شهرستان خدابنده دستگیر شد.
روزنامه اطلاعات   ۹ ساعت پیش    
زاهدان خبرنگار اطلاعات: احیای تالاب هامون از اولویت های سازمان حفاظت محیط زیست است. رئیس سازمان محیط زیست کشور در جریان سفر به سیستان در جمع خبرنگاران گفت: دولت در کارگروه های مختلف محیط زیست، احیای تالاب هامون را به صورت ویژه پیگیری می کند. ...
تابناک خوزستان   ۱۰ ساعت پیش    
مدیر روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست خوزستان با اشاره به وقوع گرد و غبار در شهرهای استان گفت: میزان غلظت آلاینده های گرد و غبار در هوای حمیدیه در ساعت 8:00 امروز به بیش از 48 برابر حد مجاز رسیده است.
هم نوا   ۱۰ ساعت پیش    
معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست با تاکید بر صرفه جویی در مصرف آب گفت: هیچ راهی بجز جلوگیری از اسراف و کم کردن مصرف آب در کشور نداریم.
ایران آنلاین   ۱۰ ساعت پیش    
مرداد ماه سال جاری، درگیری مسلحانه میان دو نفر از شکارچیان غیرمجاز با ماموران یگان حفاظت محیط زیست استان کرمان منجر به شهادت یک محیط بان در این استان شد. رسیدگی به این پرونده که از همان زمان تا کنون ادامه داشت به دستگیری دومین عامل این حادثه ختم شد.
ایرنا   ۱۳۹۷/۰۷/۲۳ - ۱۷:۴۷    
اهواز - ایرنا - مسئول آزمایشگاه هوا اداره کل حفاظت محیط زیست خوزستان با بیان اینکه میزان غلظت آلودگی گرد و غبار اخیر در این استان تا بیش از 67 برابر حدمجاز رسید، گفت: منشا گردو غبار یکشنبه شب و صبح دوشنبه در خوزستان کانون های داخلی و خارجی بود.
روزنامه نصف جهان   ۱۳۹۷/۰۷/۲۳ - ۱۷:۳۵    
خبر آنلاین: عیسی کلانتری، رئیس سازمان حفاظت محیط زیست در نشست کارگروه احیای تالاب هامون و مقابله با گرد و غبار سیستان و بلوچستان گفت: مردم باید قبول کنند که هامون دیگر آن هامون پر آب سال های گذشته نخواهد بود و هیچ وقت این اتفاق نمی افتد.
سرمد نیوز   ۱۳۹۷/۰۷/۲۳ - ۱۶:۵۷    
مدیر کل حفاظت محیط زیست استان مازندران با بیان اینکه بتدریج با افزایش مهاجرت ها به مناطق شمالی کشور روبرو هستیم، گفت: آنچه که باعث از بین رفتن جنگل ها شده، خوش نشینی عده ای متمول در مناطق شمالی کشور است
خبرگزاری تابناک   ۱۳۹۷/۰۷/۲۳ - ۱۶:۵۵    
عضو کمیسیون کشاورزی با تاکید بر لزوم عزل رییس سازمان محیط زیست، گفت: فردی باید در راس سازمان قرار گیرد که مهمترین دغدغه اش حفظ محیط زیست باشد. به گزارش خانه ملت ...
ایرنا   ۱۳۹۷/۰۷/۲۳ - ۱۶:۲۸    
زاهدان - ایرنا - تالاب خشکیده هامون در حالی برای دومین بار میزبان مهمانان عالی رتبه کشوری شد که احیای آن در کوتاه مدت از اولویت های کاری سازمان حفاظت محیط زیست بوده اما همچنان مردم خبرهای خوبی، در خصوص احیای این تالاب دریافت نمی کنند.
ایلنا   ۱۳۹۷/۰۷/۲۳ - ۱۶:۰۹    
رئیس اداره حفاظت محیط زیست گناوه گفت: تلف شدن ماهی ها در ساحل این بندر ارتباطی با آلودگی ناشی از ورود فاضلاب خانگی به دریا ندارد.
ایکنا   ۱۳۹۷/۰۷/۲۳ - ۱۶:۰۵    
گروه اجتماعی مدیرکل حفاظت محیط زیست استان قم گفت: سوق دادن پروژه ها و پایان نامه های دانشجویی به سمت و سوی برطرف کردن چالش های محیط زیست استان قم ضروری است.
ایرنا   ۱۳۹۷/۰۷/۲۳ - ۱۵:۳۴    
تهران - ایرنا - مدیرکل پایش فراگیر سازمان حفاظت محیط زیست گفت: امسال یک واحد پتروشیمی در استان بوشهر از فهرست آلایندگی خارج شد.
خبر خودرو   ۱۳۹۷/۰۷/۲۳ - ۱۵:۲۲    
خبرگزاری فارس: طوفان گردوغبار که از ساعات اولیه یکشنبه شب آسمان شهر های مختلف استان خوزستان را فرا گرفت که میزان غلظت آن اکنون در شادگان به 47 برابر حد مجاز رسیده است. ...
ایران آنلاین   ۱۳۹۷/۰۷/۲۳ - ۱۵:۰۱    
معاون محیط طبیعی سازمان حفاظت محیط زیست گفت: در یک سال گذشته اتفاقات بسیار خوبی در زیستگاه یوزپلنگ رخ داده است. خروج دام از پارک ملی و پناهگاه حیات وحش خارتوران که عرصه ای حدود 250 هزار هکتاری را در بهترین زیستگاه زادآوری یوزپلنگ آسیایی در اختیار این گونه قرار می دهد، اتفاق بزرگی است ...
عصر ایران   ۱۳۹۷/۰۷/۲۳ - ۱۴:۴۶    
جانور شکار شده که بر روی دیوار مشاهده می شود، گوزن نبوده و یک بز کوهی 6 یا 7 ساله است که بعد از تحقیقات به عمل آمده از رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان آمل، مراتب شکار قانونی این گونه با مجوز صادره سال 1380 تایید شده است.
ایرنا   ۱۳۹۷/۰۷/۲۳ - ۱۴:۳۵    
مشهد- ایرنا- رئیس اداره حفاظت محیط زیست خواف گفت: ماموران یگان حفاظت محیط زیست این شهرستان یک صیاد غیر مجاز پرندگان را شناسایی و دستگیر کردند.
خبر خودرو   ۱۳۹۷/۰۷/۲۳ - ۱۳:۲۱    
خبرگزاری ایسنا: مدیرکل حفاظت محیط زیست استان فارس گفت: یک خرس قهوه ای در خروجی یکی از تونل های منطقه سیوند از توابع شهرستان مرودشت در برخورد با قطار باری، تلف شد. ...
ایرنا   ۱۳۹۷/۰۷/۲۳ - ۱۳:۱۳    
اهواز - ایرنا - رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان باوی با اشاره به نشتی گاز در قسمت گازرسانی نیروگاه رامین گفت: گاز 2 واحد از این نیروگاه قطع شده و دوباره سوخت مازوت مورد استفاده قرار گرفته است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۷/۰۷/۲۳ - ۱۳:۱۲    
مدیرکل حفاظت محیط زیست چهارمحال و بختیاری، از آبگیری تالاب بین المللی گندمان خبر داد.
همشهری   ۱۳۹۷/۰۷/۲۳ - ۱۳:۱۱    
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران با اشاره به اینکه پارک ملی سرخه حصار ریه تنفسی استان تهران است، گفت: سازمان حفاظت محیط زیست آمادگی همکاری با شهرداری برای اجرای پروژه اتوبان شهید شوشتری را - که از پارک ملی سرخه حصار عبور می کند - با رعایت ملاحظات زیست محیطی دارد. ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۷/۰۷/۲۳ - ۱۳:۱۱    
رئیس سازمان حفاظت محیط زیست در زاهدان با تاکید بر صرفه جویی در مصرف آب، گفت: کشور درگیر مشکل خشکسالی است که بدترین آن در سیستان و بلوچستان رخ داده است.
تهران پرس   ۱۳۹۷/۰۷/۲۳ - ۱۳:۰۹    
مدیرکل حفاظت محیط زیست یزد گفت: برای نخستین بار در این استان، خفاش پی پسترول کول ( بال سفید ) مشاهده و از آن تصویربرداری شد.
خبرگزاری تابناک   ۱۳۹۷/۰۷/۲۳ - ۱۳:۰۰    
روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استان فارس اعلام کرد که شامگاه شنبه 21 مهر، یک قلاده خرس در محدوده شهرستان سیوند ( شمال فارس) بر اثر برخورد با قطار تلف شد. ...
ساعت24   ۱۳۹۷/۰۷/۲۳ - ۱۲:۵۹    
ساعت24-معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست گفت: مردم باید قبول کنند که هامون دیگر آن هامون پر آب سالهای گذشته نخواهد بود و این اتفاق هیچ زمان نمی افتد .
وانا   ۱۳۹۷/۰۷/۲۳ - ۱۲:۵۶    
قاضی دادگاه کیفری 2 شهرستان فسا، یک متخلف شکار را به گذراندن دوره آموزشی آشنایی با نحوه حفاظت محیط زیست و گونه های کمیاب و نایاب جانوری، محکوم کرد.
فاخته نیوز   ۱۳۹۷/۰۷/۲۳ - ۱۲:۵۴    
به گزارش فاخته نیوز یک دامپزشک و کارشناس محیط زیست ضمن اشاره به حادثه تلخ تلف شدن پنج گورخر ایرانی در جا به جایی توسط سازمان محیط زیست به خبرنگار مهر گفت: محیط طبیعی اولویت سازمان حفاظت محیط زیست نبوده و نیست. ...
ایرنا   ۱۳۹۷/۰۷/۲۳ - ۱۲:۴۱    
مهاباد- ایرنا- رییس اداره حفاظت محیط زیست تکاب گفت: سه شکارچی متخلف که نسبت به شکار کبک اقدام می کردند، با تلاش یگان حفاظت این شهرستان شناسایی و دستگیر شدند.
ایرنا   ۱۳۹۷/۰۷/۲۳ - ۱۲:۴۰    
مشهد- ایرنا- رئیس اداره حفاظت محیط زیست قوچان گفت: برای نخستین بار در منطقه شارک این شهرستان گونه ای وحشی از پرنده 'بلبل خرما' مشاهده و شناسایی شد.
خبرگزاری برنا   ۱۳۹۷/۰۷/۲۳ - ۱۲:۳۵    
فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان تهران از دستگیری متخلفان زنده گیری پرندگان شکاری کمیاب و در حال انقراض در گشت و پایش ماموران یگان حفاظت استان خبر داد.