جمعه ۲۲ آذرساعت ۰۷:۰۵Dec 2019 13

جدیدترین‌های «محصولات کشاورزی»

جماران   ۳ ساعت پیش   + ۹ سایت دیگر  
امید اسدبیگی بیان داشت: توقف فعالیت در شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپه در مدت بیش از 2 ماه موجب توقف تولید و بهره برداری در این شرکت شد و خسارت مالی زیادی به شرکت وارد کرد. ...
برترین ها / انتخاب   ۱۰ ساعت پیش   + ۱۳ سایت دیگر  
خبرگزاری فارس: دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا روز پنج شنبه گفت این کشور در آستانه یک توافق تجاری بزرگ با چین قرار دارد. ترامپ در توییتر نوشت: دارمی به یک توافق بزرگ با چین بسیار نزدیک می شویم. آن ها این را می خواهند، ما هم همین طور. ...
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۹/۲۱ - ۱۹:۰۲    
تبریز- ایرنا - فرماندار خداآفرین از آمادگی این شهرستان برای صادرات در زمینه محصولات کشاورزی و صنایع دستی خبرداد.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۸/۰۹/۲۱ - ۱۸:۵۵   + ۱ سایت دیگر  
بندرعباس- رئیس نظام صنفی کشاورزی شهرستان بندرعباس گفت: دبیرخانه کشاورز استان هرمزگان گفت: درخواست داریم که اعتباراتی خاص برای صادرات محصولات هرمزگان در نظر گرفته شود.
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۹/۲۱ - ۱۷:۲۳   + ۲ سایت دیگر  
ارومیه- ایرنا- معاون برنامه ریزی و اقتصادی سازمان جهادکشاورزی آذربایجان غربی از کشاورزان خواست تا در اسرع وقت نسبت به بیمه محصولات کشاورزی خود اقدام کنند.
شبستان   ۱۳۹۸/۰۹/۲۱ - ۱۴:۵۵    
سفیر کشور اندونزی گفت: محصولات کشاورزی مانند خرما و بسیاری از محصولات کشاورزی مانند انجیر از جمله اصلی ترین کالاهایی بود که از ایران گرفتیم و چیزی که به کشور اندونزی صادرات می شود کمتر از آن چیزی است که انتظار داریم.
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۹/۲۱ - ۱۳:۱۷    
کرمان - ایرنا - به گفته سفیر ساحل عاج در ایران بیشترین زمینه فعالیت وارداتی این کشور محصولات کشاورزی است که استان کرمان می تواند بخشی از این نیازهای صادراتی را تامین کند.
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۹/۲۱ - ۱۳:۱۶   + ۲ سایت دیگر  
بیرجند - ایرنا - مدیر جهاد کشاورزی خوسف گفت: علیرغم پیگیری های مکرر با وزارت جهاد کشاورزی در خصوص قرار گرفتن گل نرگس در فهرست صندوق بیمه محصولات کشاورزی اما هنوز پاسخ مثبتی در این زمینه دریافت نشده است.
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۹/۲۱ - ۱۳:۰۲   + ۳ سایت دیگر  
کرمان - ایرنا - سفیر اندونزی در ایران با بیان اینکه محصولات کشاورزی زیادی مانند انجیر، خرما از ایران به این کشور صادر می شود، گفت: اما صادارت بین دو کشور از چیزی که ما انتظار داریم کمتر است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۸/۰۹/۲۱ - ۱۲:۵۰    
رئیس موسسه تحقیقات فنی و مهندسی کشاورزی از افزایش تولید 2 تا 4 برابری محصولات کشاورزی با اجرای طرح های آبیاری نوین خبر داد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۸/۰۹/۲۱ - ۱۱:۲۵    
کارخانه تولید سبد بسته بندی محصولات کشاورزی در شهرستان رودان راه اندازی شد.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۸/۰۹/۲۱ - ۱۰:۲۷   + ۱ سایت دیگر  
اصفهان-دبیر اجرایی نظام صنفی کشاورزی گفت: مشکلات عدیده ای در خرید محصولات کشاورزی داخلی وجود دارد که تمایل دولتمردان به واردات محصولات از دلایل مهم آن است.
ایانا   ۱۳۹۸/۰۹/۲۱ - ۰۹:۰۶    
رئیس سازمان جهادکشاورزی استان آذربایجان شرقی به لزوم جهت گیری شبکه تعاونیهای روستایی در راستای انجام خریدهای توافقی محصولات کشاورزی بجای خریدهای حمایتی و تضمینی تاکید نموده و حمایت از اجرائی شدن برنامه های آتی در زمینه سرمایه گذاری در قالب زنجیره تولید را یادآور شد .
ایانا   ۱۳۹۸/۰۹/۲۱ - ۰۸:۵۶    
به گزارش خبرنگار ایانا در اصفهان، جلسه هماهنگی بیمه محصولات کشاورزی ، باغی ودامی با حضور مدیرجهاد کشاورزی ، مسئول بیمه بانک کشاورزی،مدیر عامل شرکت بیمه گستر شهرستان فریدونشهر و مسئول طرح و برنامه در محل سالن جلسات این مدیریت برگزار گردید. ...
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۹/۲۰ - ۱۸:۰۵   + ۲ سایت دیگر  
قزوین - ایرنا - 9 هزار تن انواع محصولات کشاورزی امسال در 85 واحد گلخانه ای استان قزوین تولید می شود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۸/۰۹/۲۰ - ۱۷:۴۷    
روزگاری نه چندان دور در این منطقه حاصلخیز، شاهد کشت انواع محصولات کشاورزی و همچنین دامداری بودیم که در سال های اخیر بدلیل تخریب نهر دشت محموآباد، بخش قابل توجهی از محصولات آن از بین رفتن شده است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۸/۰۹/۲۰ - ۱۷:۲۱    
محصولات کشاورزی بهاری در گلخانه های شهرستان شوش کشت می شود.
ربیع   ۱۳۹۸/۰۹/۲۰ - ۱۶:۳۱   + ۳ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه خبری ربیع ، خالد جعفری اذعان داشت: بارش های مناسب کشت پاییزه مناسبی را رقم زده است و امیداست تداوم بارش ها برای فصل بهار نیز روند تولید محصولات کشاورزی به ویژه گندم را افزایش دهد. ...
ربیع   ۱۳۹۸/۰۹/۲۰ - ۱۶:۱۶   + ۸ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه خبری ربیع ، استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به کاهش ارزش افزوده بخش کشاورزی از سال 89 تاکنون، گفت: برای اصلاح این وضعیت نیازمند ایجاد زنجیره کامل تولید، توزیع و صادرات محصولات کشاورزی در استان هستیم. ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۸/۰۹/۲۰ - ۱۴:۵۱   + ۱ سایت دیگر  
جهادکشاورزی استان آذربایجان غربی با صدور اطلاعیه ای اعلام کرد:بهره برداران آذربایجان غربی بیمه محصولات کشاورزی را جدی بگیرند.
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۹/۲۰ - ۱۴:۰۳    
کرمانشاه- ایرنا- رییس سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه، حفظ امنیت غذایی و تولید پایدار محصولات کشاورزی را با روش های قدیمی امکان پذیر ندانست و گفت: اگر بخواهیم به ضریب 80 درصدی خودکفایی محصولات غذایی در کشور برسیم این امر با روش های سنتی دست نیافتنی است.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۰۹/۲۰ - ۱۲:۲۹    
مدیر شعبه شرکت شهرک های کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد گفت: برای راه اندازی پنج مجتمع گلخانه ای محصولات کشاورزی استان 60 میلیارد ریال تسهیلات نیاز است.
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۹/۲۰ - ۱۲:۱۰   + ۳ سایت دیگر  
گچساران- ایرنا- مدیر شرکت شهرک های کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد گفت: پنج مجتمع گلخانه ای محصولات کشاورزی با وسعت 140 هکتار در این استان در حال اجراست.
بیوتکنولوژی کشاورزی مجموعه ای از تکنیک های علمی کاربردی در توسعه و پیشرفت گیاهان و حیوانات و میکروارگانیسم هاست. یر پایه شناخت DNA دانشمندان راه حل هایی را جهت پیشرفت در تولیدات کشاورزی ارایه دادند.
روزنامه بازار کار   ۱۳۹۸/۰۹/۱۹ - ۲۲:۴۶   + ۴ سایت دیگر  
به مناسبت هفته پژوهش، پنجمین نمایشگاه اشتغال و کارآفرینی دانشگاه جامع علمی کاربردی استان اصفهان امروز در مجموعه سیتی سنتر اصفهان برپا شد. به گزارش بازارکار سرپرست دانشگاه علمی کاربردی استان اصفهان امروز (سه شنبه) در نشست خبری اظهار کرد: درخواست تجاری سازی محصولات کشاورزی برای تیران ...
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۸/۰۹/۱۹ - ۲۱:۵۱    
پلدختر- قطعی 3 روزه راه ارتباطی اهالی روستای پران پرویز بر اثر بارندگی ها و تخریب پُل موقت، مدرسه این روستا را به تعطیلی کشانده و فروش محصولات کشاورزی را با مشکل مواجه کرده است.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۰۹/۱۹ - ۱۸:۲۶   + ۳ سایت دیگر  
رئیس سازمان جهادکشاورزی آذربایجان شرقی گفت: عدم پرداخت به موقع غرامت محصولات کشاورزی و دام و طیور یکی از مسائل و مشکلات موجود در این زمینه بوده و موجب می شود تا کشاورزان و بهره برداران این بخش رغبت چندانی نسبت به بیمه نمودن محصولات خود نداشته باشند.
وبنا   ۱۳۹۸/۰۹/۱۹ - ۱۷:۱۳    
کشتیار در زمینه پایش، نظارت و مدیریت مستمر زمین های کشاورزی فعالیت می کند. کشتیار، دستیاری هوشمند برای زمین های کشاورزی است که با فناوری ماهواره و به کارگیری داده های ترکیبی سنجش از دور و داده های زمینی راندمان تولید محصولات کشاورزی را افزایش می دهد. ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۰۹/۱۹ - ۱۴:۴۳   + ۲ سایت دیگر  
معاون پژوهشی دانشگاه جامع علمی کاربردی از صدور مجوز ایجاد 2 مرکز علمی کاربردی جدید در اصفهان خبر داد و گفت: این مراکز 2 مرکز نوآوری تجاری سازی محصولات کشاورزی تیران و مرکز نوآوری جامع خور و بیابانک هستند.
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۹/۱۹ - ۱۳:۳۹   + ۲ سایت دیگر  
ارومیه - ایرنا - مجری طرح ملی ارتقای سلامت محصولات کشاورزی و توسعه کشاورزی پایدار گفت: 443 هزار کشاورز با 800 هزار هکتار زمین زراعی در اجرای طرح ملی ارتقای سلامت محصولات کشاورزی مشارکت دارند.
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۹/۱۹ - ۱۳:۳۱   + ۱۴ سایت دیگر  
بوشهر- ایرنا- بارش تگرگ در هفته گذشته 467 میلیارد ریال به محصولات کشاورزی بویژه گوجه فرنگی استان بوشهر خسارت وارد کرد.
اعتدال   ۱۳۹۸/۰۹/۱۹ - ۱۲:۰۱   + ۷۵ سایت دیگر  
عراق واردات 17 قلم محصول کشاورزی از ایران را ممنوع کرد.
ایسنا   ۱۳۹۸/۰۹/۱۹ - ۱۱:۱۴    
ایسنا/قم مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی استان قم گفت: در راستای ارتقای سلامت محصولات کشاورزی، کشاورزان به جای استفاده از سموم شیمیایی از سموم گیاهی و ترکیبات غیر شیمیایی استفاده خواهند کرد.
هرمز   ۱۳۹۸/۰۹/۱۹ - ۱۰:۳۶   + ۱ سایت دیگر  
گلخانه دار نمونه هرمزگانی با اشاره به اشتتغالزایی 320 نفری در گلخانه خود گفت: در بحث صادرات محصولات کشاورزی هیچ تضمینی برای تولید کننده وجود ندارد که آیا با وجود تحرم ها می تواند محصول خود را صادر کند و این امر انگیزه کشاورز را برای تولید کاهش می دهد.
ایسنا   ۱۳۹۸/۰۹/۱۹ - ۱۰:۳۵   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/لرستان مدیر صندوق بیمه محصولات کشاورزی لرستان گفت: صندوق بیمه محصولات کشاورزی پرونده مربوط به سیل را 30 خردادماه بسته و به بیش از 5000 نزدیک به 75 میلیارد ریال غرامت پرداخت کرده است.
جماران   ۱۳۹۸/۰۹/۱۹ - ۱۰:۰۱   + ۵ سایت دیگر  
محمدرضا اورانی دوشنبه شب در مراسم معرفی مدیر جدید جهاد کشاورزی جغتای افزود : استفاده از ادوات و ماشین آلات با فناوری نوین نقش موثری در کاهش هزینه های تولید و افزایش عملکرد محصولات کشاورزی دارد. ...
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۹/۱۹ - ۰۹:۱۲   + ۶ سایت دیگر  
گرگان - ایرنا - گلستان با دشت های فراخ و حاصل خیز که مرکز کشت و تولید انواع محصولات کشاورزی با جایگاه معتبر ملی و بین المللی محسوب می شود در سال های اخیر خیز بلندی به سمت توسعه کشت زعفران برداشته و به دنبال آن است به برند تولید طلای سرخ کشور تبدیل شود.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۰۹/۱۹ - ۰۸:۵۳   + ۸ سایت دیگر  
یکی از مشکلات جدی کشاورزان و باغداران علف ها و گیاهان هرزی است که به رشد محصولات کشاورزی آسیب می زنند، حالا یک ربات خودران برای حل این مشکل به کار گرفته شده است.
جهانی پرس   ۱۳۹۸/۰۹/۱۹ - ۰۶:۴۸   + ۶ سایت دیگر  
نماینده سازمان خاروبار و کشاورزی ملل متحد در ایران گفت: بر اساس آخرین گزارش منتشر شده از سوی فائو تخمین زده می شود که فرسایش خاک هر ساله موجب کاهش 4 درصدی عملکرد محصولات کشاورزی می شود.
روزنامه جوان آنلاین   ۱۳۹۸/۰۹/۱۹ - ۰۱:۰۶   + ۲ سایت دیگر  
سرویس ایران جوان آنلاین: در سال های اخیر پس از برداشت محصولات کشاورزی اقدامات پیشگیرانه برای جلوگیری از فرسایش خاک در دشت های استان اردبیل اجرایی شده است. ...
جماران   ۱۳۹۸/۰۹/۱۸ - ۲۳:۰۳   + ۳ سایت دیگر  
معصومه ابتکار دوشنبه در شورای برنامه ریزی خوزستان در سالن جلسات استاندار اظهار داشت: راه اندازی صندوق های خرد و استانداردسازی محصولات کشاورزی در راستای سند توان افزایی اقتصادی زنان در حال اجراست. ...
ایانا   ۱۳۹۸/۰۹/۱۸ - ۲۱:۴۶   + ۲ سایت دیگر  
سرپرست صندوق بیمه محصولات کشاورزی استان آذربایجان شرقی گفت: پرداخت اقساطی حق بیمه محصولات کشاورزی میسر شد .
ایانا   ۱۳۹۸/۰۹/۱۸ - ۲۱:۴۶   + ۴ سایت دیگر  
معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهادکشاورزی استان آذربایجان شرقی پایان آذر را آخرین مهلت بیمه محصولات کشاورزی زراعی اعلام نمود.
جماران   ۱۳۹۸/۰۹/۱۸ - ۱۹:۰۳   + ۱ سایت دیگر  
فرآوری محصولات کشاورزی امروزه به یک صنعت مهم و پردرآمد تبدیل شده و اگر این صنعت در پایتخت و سایر استان های کشور جدی گرفته شود این بخش به یک حوزه پول ساز تبدیل می شود ...
خزر آنلاین   ۱۳۹۸/۰۹/۱۸ - ۱۸:۲۱   + ۱ سایت دیگر  
خزر: چهارمین نشست توسعه صادرات غیر نفتی گیلان به ریاست استاندار در سالن اجتماعات استانداری تشکیل شد، فرهاد دلق پوش طی گزارشی اظهار داشت: در ابتدای سالجاری میزان صادرات غیرنفتی گیلان به میزان500 میلیون دلار هدفگذاری شده بود که تولیدات استان گیلان به کشورهای همسایه به ویژه محصولات کشاورزی باید افزایش ...
ایانا   ۱۳۹۸/۰۹/۱۸ - ۱۷:۰۱   + ۱۲ سایت دیگر  
رئیس مرکز فناوری اطلاعات و ارتباطات وزارت جهاد کشاورزی گفت: پس از اتمام طرح پایلوت سامانه پایش محصولات کشاورزی با استفاده از تصاویر ماهواره ای در سه استان زنجان، مازندران و جنوب کرمان این طرح در چهار استان خوزستان، کردستان، فارس و گلستان هم اجرایی خواهد شد.
ارانیکو   ۱۳۹۸/۰۹/۱۸ - ۱۵:۰۷   + ۶ سایت دیگر  
بر اساس لایحه بودجه سال 99 در بخش کشاورزی پیش بینی شده که نسبت به اخذ عوارض در برابر واردات میوه و سبزیجات، سموم و داروهای دامپزشکی، گوشت قرمز و طیور اقدام شود.
خبر آنلاین   ۱۳۹۸/۰۹/۱۸ - ۱۴:۵۰   + ۵ سایت دیگر  
رییس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی از ذخیره سازی 700000 تن انواع محصولات کشاورزی تولیدی استان در سردخانه ها برای فروش در بازارهای داخلی و خارجی خبرداد.
ارانیکو   ۱۳۹۸/۰۹/۱۸ - ۱۳:۰۶    
تصمیم جدید برای بازگشت ارزهای صادراتی اتخاذ می شود.
قدس آنلاین   ۱۳۹۸/۰۹/۱۸ - ۱۲:۴۵   + ۲ سایت دیگر  
گیلان - رئیس سازمان جهاد کشاورزی گیلان گفت: گرایش به استفاده از ماشین و فناوری های مکانیزه در تولید محصولات کشاورزی رشد چشمگیری دارد.