پنجشنبه ۲۵ مهرساعت ۰۴:۰۷Oct 2019 17

جدیدترین‌های «جهاد کشاورزی»

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین گفت: کشت جو در سطح 32 هزار هکتار از اراضی کشاورزی استان قزوین آغاز شده است.
خبرگزاری فارس   ۳ ساعت پیش    
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان گیلان با اشاره به کشت دوم محصولات در اراضی این استان گفت: در اراضی شالیزاری استان گیلان محصولات مختلفی ازجمله کلزا و بیش از 90 هزار تن راتون تولید می شود.
باشگاه خبرنگاران   ۳ ساعت پیش    
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان مرودشت از آغاز محلول پاشی فروت ست، پس از برداشت محصول در این منطقه خبر داد.
روزنامه مردم سالاری   ۴ ساعت پیش    
مجری کشت دانه های روغنی وزارت جهاد کشاورزی از احیاء شرکت های توسعه کشت دانه های روغنی در استان ها خبر داد و گفت که امسال یک شرکت به صورت آزمایشی در استان گیلان آغاز به کار کرده است ...
مجری کشت دانه های روغنی وزارت جهاد کشاورزی از احیاء شرکت های توسعه کشت دانه های روغنی در استان ها خبر داد و گفت که امسال یک شرکت به صورت آزمایشی در استان گیلان آغاز به کار کرده است. تهران – اقتصاد برتر – 24 مهر 98 ...
جلسه تسهیل گران جهادکشاورزی و منابع طبیعی درشهرستان مرندبرگزار شد.
مدیر امور طیور سازمان جهاد کشاورزی استان اصفهان گفت: قیمت مرغ کیلویی 12900 تومان است و با توجه به هزینه های جانبی نهایت هر کیلو به مبلغ 13500 تومان به مصرف کننده می رسد. قیمت بیشتر از این مبلغ تخلف صنفی است و برخورد و کنترل آن در حوزه وظایف سازمان صنعت، معدن و تجارت قرار دارد.
جماران   ۵ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
ابراهیم قاسم پور روز چهارشنبه در جلسه تودیع و معارفه رییس جهاد کشاورزی خلیل آباد گفت: بخش اعظم درآمد و معیشت مردم این شهرستان به کشاورزی وابسته است و 6 هزار هکتار سطح زیرکشت باغات انگور که 70 درصد آن تبدیل به کشمش و 30 درصد صرف تازه خوری می شود توان خوبی برای ایجاد صنایع تبدیلیدر شهرستان است. ...
خبرگزاری فارس   ۷ ساعت پیش    
رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی گفت: در این استان 24 هزار و 500 هکتارسطح کشت پنبه وجود دارد که از این سطح سالانه 56 هزار تن پنبه تولید می شود.
ایسنا   ۷ ساعت پیش    
رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی گفت: باتوجه به اینکه در زمینه ایجاد کسب و کار جایگاه استان خراسان رضوی در بین سایر استان ها رتبه 27 را دارد، این نشان می دهد حوزه کسب و کار رها شده است.
خبرگزاری مهر   ۸ ساعت پیش   + ۴ سایت دیگر  
زاهدان - رئیس سازمان جهاد کشاورزی سیستان وبلوچستان گفت: امسال در 6 هزار هکتار از اراضی کشاورزی سیستان وبلوچستان کلزا کشت می شود.
ایلنا   ۸ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
رئیس جهاد کشاورزی آذربایجان غربی گفت: استان دارای 360 سردخانه با قابلیت ذخیره سازی حدود 960 تا یک میلیون تن ظرفیت نگهداری محصولات کشاورزی، بزرگترین ظرفیت سردخانه را در سطح کشور داراست.
اقتصاد آنلاین / بازار نیوز   ۱۳۹۸/۰۷/۲۴ - ۰۹:۴۲   + ۳ سایت دیگر  
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از همشهری، در این نامه اشاره شده است بر اساس پیش بینی فائو، کشور با هجوم گسترده آفت ملخ صحرایی روبه رو خواهد شد که طبق بررسی های کارشناسی سطح وسیعی از مناطق جنوب، جنوب غربی و جنوب شرقی کشور را در بر خواهد گرفت. ...
مدیر امور طیور سازمان جهاد کشاورزی استان اصفهان گفت: در استان اصفهان سالانه بیش از 104 هزار تن تخم مرغ تولید می شود که 60 هزارتن آن به مصرف استان می رسد و 40 هزار تن آن از استان خارج می شود.
ایرنا   ۹ ساعت پیش   + ۴ سایت دیگر  
اهواز-ایرنا- مدیر جهاد کشاورزی ایذه گفت: برداشت شلتوک از سطح یک هزار هکتار از شالیزارهای این شهرستان آغازشد.
خبرگزاری مهر   ۹ ساعت پیش    
گرگان- رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان گلستان با بیان این که برای واردات و تأمین گاوهای دو منظوره جلسات متعددی را برگزار کرده ایم، گفت: پروفرمای این طرح آماده شده است.
فرتاک نیوز   ۹ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
نرگس عظیمی مدیر طیور و زنبورعسل سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه اظهار داشت: با هدف افزایش تولید گوشت سفید در استان برنامه افزایش جوجه ریزی در دستور کار مدیریت طیور استان قرار گرفت و در این راستا نرخ رشد جوجه ریزی استان افزایش یافته است. ...
خبرگزاری مهر   ۹ ساعت پیش   + ۴ سایت دیگر  
کاشمر - مدیرکل جهاد کشاورزی خراسان رضوی گفت: حفظ کاربری اراضی کشاورزی و منابع طبیعی از وظایف اصلی جهاد کشاروزی است.
مردم نیوز   ۹ ساعت پیش   + ۳ سایت دیگر  
مردم نیوز : وزارت جهاد کشاورزی توزیع کود شیمیایی را بر اساس نوع گیاه، سطح زیر کشت و آنالیز خاک هر استان توزیع می کند که برای اینکار بیش از 50 هزار آزمایش انجام می دهد. ...
ایلنا   ۹ ساعت پیش    
مدیر باغبانی جهاد کشاورزی استان یزد با اشاره به مرغوبیت بالای تولیدات گلخانه ای یزد گفت: استان یزد رتبه دوم تولید محصولات گلخانه ای را دارد.
ایلنا   ۹ ساعت پیش   + ۵ سایت دیگر  
مدیر جهاد کشاورزی رفسنجان از صادرات 30 درصدی پسته کشور از این شهرستان خبرداد.
ایلنا   ۹ ساعت پیش   + ۵ سایت دیگر  
معاون بهبود تولیدات گیاهی جهاد کشاورزی مازندران گفت: باغداران برای جلوگیری از خسارت مگس میوه در باغات نارنگی و تامسون به توصیه های بخش کشاورزی توجه کنند.
ایلنا   ۹ ساعت پیش    
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان دامغان از برآورد برداشت 70 تن آلوئه ورا در دامغان خبرداد.
ایلنا   ۹ ساعت پیش   + ۷ سایت دیگر  
معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان از افزایش 2 برابری محصول گیلاس در این استان خبرداد.
ایلنا   ۹ ساعت پیش   + ۲۰ سایت دیگر  
معاون وزیر جهاد کشاورزی گفت: دو و نیم میلیارد دلار محصول باغی ، امسال به اروپا ، روسیه و کشورهای حاشیه خلیج فارس صادر شد.
ایلنا   ۹ ساعت پیش   + ۷ سایت دیگر  
مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی استان سیستان و بلوچستان گفت: در راستای تغییر الگوی کشت و با توجه به ارزش اقتصادی بالا و نیاز آبی کم گل محمدی و سازگاری به اقلیم منطقه توسعه باغات گل محمدی در دستور کار سازمان جهاد کشاورزی استان قرار گرفته است.
ایلنا   ۹ ساعت پیش   + ۷ سایت دیگر  
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان سیب و سوران خبر از تجهیز بیش از 500 هکتار از اراضی کشاورزی به سیستم های آبیاری نوین تا پایان سال جاری خبر داد.
ایلنا   ۹ ساعت پیش   + ۶ سایت دیگر  
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان مهرستان گفت: در سال جاری با اعتباری بالغ بر 60 میلیارد ریال 440 هکتار ازاراضی کشاورزی شهرستان مجهز به سیستم نوین آبیاری خواهند شد.
ایلنا   ۹ ساعت پیش    
معاون مدیر آب و خاک سازمان جهادکشاورزی همدان با اشاره به اینکه بیش از 90 درصد از اراضی مستعد استان زیر پوشش سیستم آبیاری نوین قرار گرفته، گفت: 132 هزار و 420 هکتار سیستم آبیاری بارانی، نه هزار و 812 هکتار آبیاری قطره ای و موضعی و 8 هزار و 853 هکتار سیستم آبیاری کم فشار در استان همدان اجرا شده است.
ایلنا   ۹ ساعت پیش    
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان نهاوند گفت: نهاوند قطب تولید گشنیز در کشور است.
ایلنا   ۹ ساعت پیش    
مدیر جهادکشاورزی شهرستان همدان، از برگزاری سومین جشنواره سیر و موسیر، در این شهرستان خبر داد.
ایلنا   ۹ ساعت پیش   + ۲ سایت دیگر  
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان نطنز از برداشت گلابی از 100 هکتار باغ های این شهرستان خبرداد.
ایلنا   ۹ ساعت پیش   + ۵ سایت دیگر  
رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی گفت: امسال بر اساس برآوردها، پیش بینی می شود سه هزار و 853 تن گلابی از سطح باغات استان برداشت شود.
ایلنا   ۹ ساعت پیش   + ۸ سایت دیگر  
رییس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی گفت : نرخ خرید حمایتی سیب صنعتی (درجه3) برای حمایت از باغداران کشور به همت استاندارآذربایجان غربی و با پیگیری های سازمان جهاد کشاورزی استان، در کمیسیون تنظیم بازار کشور 800 تومان تصویب و اجرای آن به زودی توسط سازمان مرکزی تعاون روستایی کشور آغاز خواهد شد.
ایلنا   ۹ ساعت پیش   + ۵ سایت دیگر  
مدیر روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی کردستان گفت: هزار بهره بردار با آغاز فصل برداشت انار، کار برداشت این میوه از انارستان های خود را آغاز کردند.
ایلنا   ۹ ساعت پیش    
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان کوهرنگ از برداشت عسل از زنبورستان های این شهرستان خبرداد.
خبرگزاری مهر   ۱۰ ساعت پیش    
شهرکرد- رئیس جهاد کشاورزی چهارمحال و بختیاری از تولید بالای لوبیا در یک مزرعه کشاورزی در لردگان خبر داد.
ایلنا   ۱۰ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
مدیر صنایع تبدیلی و غذایی سازمان جهاد کشاورزی استان گیلان از صدور 17 پروانه بهره برداری با سرمایه گذاری 378 میلیارد ریال در 6 ماه نخست سال 98 خبر داد.
ایلنا   ۱۰ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
معاونت بهبود تولیدات دامی جهاد کشاورزی گیلان گفت: طرح آمارگیری کلنی های زنبور عسل که از 6 مهر ماه در سطح کشور به اجرا در آمده است تا 25 مهر ماه تمدید شد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۰ ساعت پیش    
رئیس سازمان جهادکشاورزی گلستان با بیان اینکه گلستان یکی از قطب های تامین امنیت غذایی کشور به شمار می رود، گفت: امسال 50 میلیارد ریال اعتبار برای اجرای طرح افزایش تولید گوشت قرمز در استان گلستان اختصاص یافت.
مردم نیوز   ۱۰ ساعت پیش   + ۱۰ سایت دیگر  
مردم نیوز : در اواسط تیر ماه سال گذشته اسحاق جهانگیری معاون اول ریاست جمهوری در جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی از برنامه دولت برای تامین کالاهای وارداتی با استفاده از سازوکار تهاتر رونمایی کرده و اعلام کرد که کارگروهی تحت عنوان کمیته تهاتر با عضویت وزارت خانه های نفت، صنعت، معدن و تجارت ...
خبرگزاری فارس   ۱۰ ساعت پیش    
مسوول امور باغبانی جهاد کشاورزی شهرستان خلخال گفت: در فصل برداشت محصول سیب در باغات خلخال سه هزار نفر به صورت مستقیم و غیرمستقیم مشغول به کار می شوند.
مردم نیوز   ۱۰ ساعت پیش   + ۶ سایت دیگر  
مردم نیوز : قانون انتزاع وظایف بازرگانی بخش کشاورزی از وزارت بازرگانی وقت، در بهمن سال 91 به قانون تمرکز وظایف و اختیارات بخش کشاورزی وزارت جهاد کشاورزی به تصویب مجلس رسید و در سال 92 ابلاغ شد که از همان ابتدا واردات چی ها با بهانه های مختلف در پی لغو این قانون بودند . ...
جام جم   ۱۰ ساعت پیش   + ۲۴ سایت دیگر  
وزیر جهاد کشاورزی گفت: کنترل قیمت گوشت قرمز در بازار، با واردات این کالا امکان پذیر و البته متولی آن وزارت صمت است.
با حضور استاندار البرز و رئیس سازمان دامپزشکی کشور، هفدهمین آزمایشگاه PCR کشور در اداره کل دامپزشکی استان البرز افتتاح شد. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از روابط عمومی سازمان دامپزشکی، دکتر علیرضا رفیعی پور رئیس سازمان دامپزشکی کشور در مراسم افتتاح این آزمایشگاه ...
تابناک خوزستان   ۱۰ ساعت پیش   + ۵ سایت دیگر  
مدیر جهاد کشاورزی شوشتر گفت: کشت چغندر قند در سطح 2 هزار هکتار از زمین های کشاورزی این شهرستان در حال انجام است در حالی که در سال زراعی گذشته این میزان سطح زیر کشت 500 هکتار بود.
ایرنا   ۱۰ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
مهاباد- ایرنا- مدیر جهاد کشاورزی میاندوآب گفت: 9 هزار هکتار از اراضی کشاورزی این شهرستان به طرح های آبیاری تحت فشار تجهیز شده است.
خبرگزاری فارس   ۱۰ ساعت پیش    
مدیر صنایع تبدیلی جهاد کشاورزی استان همدان از احداث یک واحد بسته بندی سیب زمینی با یک میلیون دلار سرمایه خبر داد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۸/۰۷/۲۴ - ۱۷:۰۶   + ۱ سایت دیگر  
رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان شمالی گفت: نوغانداران استان رتبه اول را در بهره وری پیله تر کسب کردند.