شنبه ۰۵ بهمنساعت ۱۱:۴۴Jan 2020 25

جدیدترین‌های «گلخانه»

خبرگزاری صدا و سیما   ۱ ساعت پیش    
با توجه به احتمال سرمای نسبی امشب در مازندران باغداران و گلخانه داران توصیه های کارشناسان جهاد کشاورزی را جدی بگیرند.
به گزارش روابط عمومی شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان البرز ، مدیر شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان البرز به نقل از مدیر جهاد کشاورزی شهرستان نظرآباد از تولید گل ارکیده در شهرستان نظرآباد خبر داد. ...
مشرق نیوز   ۱۳۹۸/۱۱/۰۴ - ۱۷:۲۲   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش مشرق ، سید یاسر جبرائیلی کارشناس مسایل اقتصادی طی رشته توییتی نوشت: بخشی از شرکت هایی که مشمول اندازه گیری و گزارش دهی انتشار گازهای گلخانه ای هستند. ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۸/۱۱/۰۴ - ۱۱:۳۱   + ۱ سایت دیگر  
کارگاه آموزشی احداث گلخانه های کوچک مقیاس در روستای ارجنک برگزار شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۸/۱۱/۰۴ - ۱۱:۰۵    
کشاورزان و تولید کنندگان بخش کشاورزی تدابیر ویژه ای را برای محافظت از گلخانه ها اتخاذ کنند.
ایرنا   ۱۳۹۸/۱۱/۰۴ - ۰۹:۵۳   + ۱ سایت دیگر  
سنندج - ایرنا - معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی کردستان گفت: امسال 83 طرح احداث گلخانه به وسعت 62 هکتار برای اخذ تسهیلات به بانک های استان معرفی شده است.
ایرنا   ۱۳۹۸/۱۱/۰۳ - ۲۰:۱۹    
ساوه - ایرنا - رئیس جهاد کشاورزی ساوه با اشاره به موج سرمای شدید که در روزهای آینده جو این شهرستان را فرا می گیرد، گفت: جسله ستاد بحران مخاطرات کشاورزی در این مورد تشکیل و توصیه های لازم از جمله در مورد تامین سوخت کافی و قطع آبیاری به دامداران، مرغداران و مالکان واحدهای گلخانه ای ارائه شد.
ایانا   ۱۳۹۸/۱۱/۰۳ - ۱۲:۴۸    
نمایندگان سازمان اقتصادی کوثر وابسته به بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور،مدیر کل جذب و حمایت از سرمایه گذار استانداری از طرح مجتمع گلخانه ای جغدان بازدید کردند.
ایرنا   ۱۳۹۸/۱۱/۰۳ - ۱۲:۲۱    
تهران- ایرنا- رئیس اداره جهاد کشاورزی شهرستان پردیس گفت: به منظور افزایش و توسعه بهره وری از منابع طبیعی، ویلا و باغ های غیرمجاز تخریب شده این شهرستان به گلخانه تبدیل می شوند.
روزنامه کسب و کار   ۱۳۹۸/۱۱/۰۳ - ۱۱:۳۶   + ۳ سایت دیگر  
کسب و کار نیوز:رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان گفت: سطح زیر کشت گلخانه های استان 65 هکتار است.
ایانا   ۱۳۹۸/۱۱/۰۳ - ۱۱:۲۳   + ۱ سایت دیگر  
مدیر شرکت شهرک های کشاورزی استان آذربایجان شرقی گفت: این شرکت در نظر دارد متناسب با موقعیت، مساحت، مستحدثات و وضعیت موجود شهرک گلخانه ای شهرستان هوراند را کلاً با مساحت 250 هزار مترمربع به متقاضیان واگذار کنند.
ایانا   ۱۳۹۸/۱۱/۰۳ - ۱۱:۱۸   + ۲ سایت دیگر  
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه گفت: افزایش سطح زیر کشت گلخانه های استان به سطح 300 هکتار را از جمله افق های بلند مدت این سازمان است و قطعا قادر خواهیم بود با کمک استاندار و دستگاههای مرتبط و استفاده از توان کارشناسان استان این مهم را محقق کنیم.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۸/۱۱/۰۳ - ۱۱:۱۳   + ۲ سایت دیگر  
با فعالیت 1500 گل کار در 750 گلخانه ی استان مرکزی ضمن رونق تولید ، زمینه برای صادرات 25 میلیون دلاری گل و گیاهان زینتی در کشور فراهم شده است .
ایسنا   ۱۳۹۸/۱۱/۰۳ - ۱۱:۱۳    
ایسنا/لرستان رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان گفت: سطح زیر کشت گلخانه های استان 65 هکتار است.
ایانا   ۱۳۹۸/۱۱/۰۳ - ۱۱:۰۸    
مشاور وزیر و مجری طرح گلخانه های وزارت جهاد کشاورزی گفت: باید بستر توسعه گلخانه ها در استان کرمانشاه فراهم شود.
ایرنا   ۱۳۹۸/۱۱/۰۳ - ۰۸:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
قم - ایرنا - رییس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی قم گفت: در جریان بازنگری دستورالعمل ها و اصلاح فرایندها، صدور پروانه و مجوزهای تولیدی دربخش کشاورزی استان به ویژه درحوزه دام، طیور و گلخانه با سهولت بیشتر و زمان کوتاه تری انجام می شود.
شوشان   ۱۳۹۸/۱۱/۰۲ - ۲۰:۵۳    
شوشان - جواد الهایی سحر / فعال إجتماعی و کارشناس محیط زیست : موضوعات زیست محیطی جهانی ، مانند اثر گلخانه و تغییرات آب و هوایی ، لایه ازن ، حفاظت از تنوع زیستی ، بیابان زایی ،آلودگی فرامرزی، انتقال آب ...
ایرنا   ۱۳۹۸/۱۱/۰۲ - ۲۰:۳۳   + ۱ سایت دیگر  
یزد- ایرنا- استاندار یزد در شورای حفاظت از آب استان گفت: تدوین ضوابط و الزامات توسعه گلخانه ها بر اساس راهبردهای حفاظت از منابع آب ضروری است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۸/۱۱/۰۲ - ۱۹:۵۱    
گلخانه گوجه فرنگی که با سرمایه چهار و نیم میلیارد تومانی در بشرویه راه اندازی شده و علاوه بر کاهش مصرف آب، افزایش پنج برابری تولید را هم به دنبال دارد.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۸/۱۱/۰۲ - ۱۷:۵۳   + ۱ سایت دیگر  
ساری - استاندار مازندران خواستار توسعه کشت گلخانه ای و زراعت چوب برای افزایش بهره وری در حوزه کشاورزی و منابع طبیعی در استان شد.
ایسنا   ۱۳۹۸/۱۱/۰۲ - ۱۵:۴۸   + ۳ سایت دیگر  
نشست مقدماتی روٴسا و مدیران سازمان اوقاف و امور خیریه و دانشگاه آزاد اسلامی به منظور انعقاد قرارداد همکاری و سرمایه گذاری مشترک راه اندازی گلخانه تولید بذر هیبرید پیش از ظهر امروز برگزار شد.
استانداری تهران   ۱۳۹۸/۱۱/۰۲ - ۱۵:۰۳    
از طریق سیستم، گزارش هواشناسی را دریافت و اطلاعات متناسب با شرایط جوی را از طریق پیامک در اختیار کشاورزان، باغداران، دامداران و صاحبان واحدهای گلخانه ای قرار می دهیم.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۸/۱۱/۰۲ - ۱۴:۴۰   + ۱ سایت دیگر  
سطح زیر کشت گلخانه های تیران و کرون در یک سال گذشته 25 درصد افزایش داشته است.
ایلنا   ۱۳۹۸/۱۱/۰۲ - ۱۳:۴۶   + ۱ سایت دیگر  
با توجه به پیش بینی های هوا شناسی مبنی بر سرمای شدید هوا در روزهای آینده، فرماندار پیشوا به کشاورزان و گلخانه داران هشدار مراقبت داد.
ایرنا   ۱۳۹۸/۱۱/۰۲ - ۱۱:۳۳    
تهران- ایرنا- نتایج یک مطالعه جدید نشان می دهد میزان انتشار یک نوع گاز گلخانه ای به نام HFC-23 که 12 هزار برابر دی اکسید کربن گرمای بیشتری تولید می کند، در اتمسفر افزایش یافته است.
استانداری تهران   ۱۳۹۸/۱۱/۰۲ - ۱۰:۵۸    
فرماندار قرچک گفت: در راستای ارتقای کیفیت بخش زراعت و بهینه سازی در مصرف آب و انرژی بایستی گام های اساسی و روبه جلوتری با کمک نهادهای ذیربط در راستای توسعه کشت های گلخانه ای برداشته شود تا شهرستان پربارتری در زمینه تولید محصولات کشاورزی داشته باشیم.
ایرنا   ۱۳۹۸/۱۱/۰۲ - ۱۰:۱۹   + ۱ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان تهران با اشاره به توسعه رو به رشد احداث گلخانه در این استان اعلام کرد: از ابتدای امسال تاکنون 242 هکتار گلخانه در استان تهران احداث شده است.
ایرنا   ۱۳۹۸/۱۱/۰۲ - ۱۰:۰۷    
سمنان-ایرنا-مدیر جهاد کشاورزی دامغان گفت : بزرگترین گلخانه شمال شرق کشور در زمینی به مساحت 28 هکتار در جنوب این شهرستان احداث می شود.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۸/۱۱/۰۱ - ۱۴:۴۳   + ۱ سایت دیگر  
آمازون قصد دارد تا 2025 میلادی 10 هزار ریکشای برقی برای حمل بار در هند به کار گیرد. این بخشی از طرح شرکت برای کاهش انتشار گازهای گلخانه ای است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۸/۱۱/۰۱ - ۱۴:۲۵   + ۱ سایت دیگر  
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان ساری از فعالیت 78 واحد گلخانه ای در این شهرستان خبر داد.
شرکت خدمات حمايتی کشاورزی   ۱۳۹۸/۱۱/۰۱ - ۱۳:۵۶    
به گزارش روابط عمومی شرکت خدمات حمایتی کشاورزی خراسان جنوبی محمد تقی آژنگ مدیر شرکت خدمات حمایتی استان از برگزاری کلاس آموزشی کاکتوس های صادراتی با هدف ایجاد شغل جذاب و مناسب برای همه افراد در محیط گلخانه و منازل خبر داد . ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۸/۱۱/۰۱ - ۱۲:۳۰   + ۱ سایت دیگر  
گل رز در استان چهارمحال و بختیاری در 23 هکتار گلخانه تولید و روانه بازار می شود.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۱۱/۰۱ - ۱۲:۰۴   + ۱۱ سایت دیگر  
مدیرعامل یک شرکت دانش بنیان گفت: تولید همزمان برق و حرارت می تواند علاوه بر افزایش راندمان و کاهش مصرف سوخت، باعث کاهش انتشار آلاینده ها و گازهای گلخانه ای می شود.
ایرنا   ۱۳۹۸/۱۱/۰۱ - ۱۱:۵۲   + ۲ سایت دیگر  
زاهدان- ایرنا- مدیر جهاد کشاورزی ایرانشهر در جنوب سیستان و بلوچستان گفت: بیش از چهار هزار تن خیار گلخانه ای از اواخر آبان تاکنون در این شهرستان برداشت و روانه بازار مصرف شده است.
مرصاد   ۱۳۹۸/۱۱/۰۱ - ۱۱:۲۸   + ۱ سایت دیگر  
مرصادنیوز: توسعه کشت گلخانه ای در دل دشت های ممنوعه اسلام آبادغرب گامی در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی در این شهرستان است.
استانداری تهران   ۱۳۹۸/۱۱/۰۱ - ۱۱:۰۴    
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان قرچک، هفتمین جلسه شورای کشاورزی شهرستان #قرچک مشترک با ستاد توسعه کشت های گلخانه ای و امور عشایری به ریاست خطیبی فرماندار و با حضور معاون برنامه ریزی، بخشدار مرکزی و دیگر مسئولان با محوریت نحوه تشکیل نظام صنفی کشاورزی ...
دانا   ۱۳۹۸/۱۱/۰۱ - ۱۰:۲۷   + ۱ سایت دیگر  
اکبر شیخ علیشاهی گفت: متاسفانه امسال پذیرش خیار سبز خاردار از سوی روسیه خوب نبوده است چرا که به گفته صادرکنندگان وضعیت آب و هوایی این کشور به گونه ای تغییر کرده که دمای هوا زیاد سرد نشده و تقریبا مشابه آب و هوای کشور ما بوده و این کشور نیاز خود را از طریق گلخانه های خود تامین کرده است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۸/۱۱/۰۱ - ۰۸:۴۰    
سرمای زمستان زنجان هم نتوانسته داغی بازار برداشت محصولات گلخانه ای را در این استان سرد کند.
دنیای اقتصاد   ۱۳۹۸/۱۱/۰۱ - ۰۰:۱۵   + ۳ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد : آلایندگی های کربنی خودروها این روزها به اندازه ای اهمیت یافته است که پای آن به کارزار انتخاباتی 2020 آمریکا نیز باز شد. مایک بلومبرگ، میلیاردر آمریکایی و موسس خبرگزاری بلومبرگ به تازگی از قصد خود برای کاهش تولید گازهای گلخانه ای در بخش حمل و نقل خبر داده است ...
ایرنا   ۱۳۹۸/۱۰/۳۰ - ۲۱:۰۳   + ۴ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- فرماندار شهرستان پیشوا گفت: بر اساس پیش بینی صورت گرفته و تعهدات شهرستان، 250 هکتار به سطح گلخانه های پیشوا افزوده می شود.
توازن   ۱۳۹۸/۱۰/۳۰ - ۲۰:۲۴   + ۲ سایت دیگر  
توازن؛ سید محمد قائم کاظمی بیدک در گفت وگو با خبرنگار تسنیم در یاسوج، اظهار داشت: دو طرح دانش بنیان شامل تولید داروهای دامی با منشاء گیاهی و تولید آفت کش های گیاهی با منشاء گیاهی برای استفاده از سیفی و سبزیجات در گلخانه ها با اعتباری افزون بر 65 میلیارد ریال در این استان اجرایی می شود ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۸/۱۰/۳۰ - ۱۹:۳۶   + ۱ سایت دیگر  
توسط امور فضای سبز شهرداری منطقه1 تبریز تولید گل و گیاه مورد نیاز در گلخانه این منطقه انجام شد.
هفته نامه عصر ارتباط   ۱۳۹۸/۱۰/۳۰ - ۱۸:۵۴   + ۲ سایت دیگر  
مایکروسافت به تازگی اعلام کرد که در نظر دارد تا سال 2050 تمام دی اکسید کربنی را که تاکنون وارد جو زمین کرده است، از بین ببرد. این شرکت متعهد شده است که تا سال 2030 به کربن منفی تبدیل شود (از نظر انتشار دی اکسیدکربن و سایر گازهای گلخانه ای به زیر صفر برسد) ...
تهران پرس   ۱۳۹۸/۱۰/۳۰ - ۱۵:۴۶   + ۷ سایت دیگر  
به گزارش تهران پرس،حسین معینی کربکندی معاون امور اجتماعی و فرهنگی این منطقه با بیان اینکه 29دی ماه از سوی سازمان حفاظت محیط زیست به عنوان “روز ملی هوای پاک” نامگذاری شده است ...
ایانا   ۱۳۹۸/۱۰/۳۰ - ۱۴:۴۹   + ۲۱ سایت دیگر  
معاون امور باغبانی وزارت جهاد کشاورزی با بیان اینکه در حال حاضر 23 میلیون تن محصولات باغبانی در کشور تولید می شود، گفت: بخشی از این حجم تولید در فضای گلخانه و مابقی در فضای باز است که می توان با یک هرس و یک تغذیه مناسب این میزان را به دو برابر افزایش داد.
به گزارش اقتصادآنلاین ، اطلاعیه سازمان هواشناسی برای کشاورزان و دامداران به شرح زیر است؛ *استان های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، زنجان و همدان: خودداری از انجام عملیات سم پاشی و محلول پاشی به دلیل دمای پایین هوا و عدم اثربخشی سم ...
موج رسا   ۱۳۹۸/۱۰/۳۰ - ۱۳:۱۷   + ۱ سایت دیگر  
مدیرباغابانی جهادکشاورزی استان زنجان در مورد مخالفت محیط زیست از توسعه گلخانه ها در اطراف شهرها گفت: محیط زیست بدون هیچ منطقی جلوی توسعه گلخانه ها در اطراف شهرها را می گیرد.
روزنامه همدان پیام   ۱۳۹۸/۱۰/۳۰ - ۱۲:۴۲    
مزایای توسعه گلخانه ها از سال های پیش رو به عنوان سال های طلایی توسعه گلخانه ها بوده است. مدیر امور باغبانی سازمان جهاد کشاورزی استان همدان با بیان این مطلب گفت: توسعه گلخانه ها مهمترین موضوعی است که در دستورکار وزارت جهادکشاورزی قرار گرفته است. ...
استانداری تهران   ۱۳۹۸/۱۰/۳۰ - ۱۱:۰۴    
مدیر جهاد کشاورزی ورامین از بررسی روند پیشرفت تسهیلات طرح خای احداث و توسعه گلخانه ای در این شهرستان خبر داد.
روزنامه سپهر   ۱۳۹۸/۱۰/۳۰ - ۱۰:۵۶    
سپهرغرب، گروه خبر - شکیبا کولیوند: مدیر امور باغبانی سازمان جهاد کشاورزی استان همدان ضمن ابراز خرسندی از توسعه گلخانه ها در سطح استان، گفت: متوسط سالانه توسعه و راه اندازی گلخانه ها در همدان کمتر از 6 هکتار بود که بر اساس برنامه راهبردی استان به طور میانگین 70 هکتار گلخانه افزوده خواهد شد ...