شنبه ۲۱ تیرساعت ۰۹:۵۸Jul 2020 11

جدیدترین‌های «کم آبی»

 
ایرنا   ۳ ساعت پیش    
کرمان - ایرنا - استان کرمان با اقلیمی گرم و خشک از دیرباز با بحران و تنش آبی روبرو بوده و تداوم این روند موجب کاهش آب سفره های زیرزمینی و پایین آمدن آب چاه های شرب کرمان شده که برای رفع این مشکل ضرورت استفاده از منابع آبی جدید با تخصیص اعتبارات و مدیریت مصرف آب بمنظور گذر از شرایط فعلی احساس می شود.
منجیل خبر   ۳ ساعت پیش   + ۳ سایت دیگر  
این پست 26 بار بازدید شده حجت الاسلام ناصر صالحی در خطبه های آئین عبادی سیاسی نماز جمعه در مصلای آستارا اظهار کرد: افزایش قیمت بسیاری از کالاها در سطح بازار مشهود است و باید با هر گونه گرانفروشی مقابله شود. ...
شما نیوز   ۱۳۹۹/۰۴/۲۰ - ۲۲:۴۴    
کرم آبرسان ، محصولی است که قصد داریم درباره آن صحبت کنیم و به بررسی دقیق تر آن بپردازیم. بسیاری از افراد هستند که از مشکل کم آبی رنج می برند که این مشکل می تواند دلایل زیادی از جمله تغذیه نادرست ، آب و هوا ، کمبود خواب و ... داشته باشد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۴/۲۰ - ۲۱:۵۳   + ۲ سایت دیگر  
گروه استان ها- فرماندار شهرستان فومن با اشاره به بحران کم آبی در برخی شالیزارهای این شهرستان گفت: اقدامات لازم نظیر حفر چاه کم عمق و افزایش مدت زمان آبرسانی به روستاهای دچار مشکل در حال پیگیری است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۴/۲۰ - ۱۶:۵۰   + ۱ سایت دیگر  
محصول بیش از 70 هکتار شالیزار در فومن به دلیل کم آبی در آستانه نابودی قرار دارد.
پایگاه خبری قلم   ۱۳۹۹/۰۴/۲۰ - ۱۲:۰۹   + ۲ سایت دیگر  
مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب اصفهان، با اشاره به تلاش فرمانداری در جذب سرمایه برای اصلاح ساختار آبرسانی افزود: با همکاری فرمانداری و شهرداری خمینی شهر، منابع و سرمایه لازم برای پروژه اصلاح شبکه آبرسانی برای حل مشکل کم آبی و افت فشار آب جذب شده است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۴/۲۰ - ۰۹:۲۱    
سرپرست فرمانداری شادگان گفت: تلاش می کنیم حقابه تالاب شادگان را از سد مارون تامین کنیم تا مشکلات کم آبی در روستا و نخلستان ها رفع شود.
افکار نیوز   ۱۳۹۹/۰۴/۱۹ - ۲۲:۲۱    
75 درصد از مغز را آب تشکیل داده است و کمبود آن موجب آسیب مغزی می شود.
ایلنا   ۱۳۹۹/۰۴/۱۹ - ۲۱:۳۳    
سرپرست فرمانداری شادگان، ضمن معرفی کشاورزی و گردشگری به عنوان سرمایه های اصلی شادگان، گفت: تلاش میکنیم تا افزایش بحق آب تالاب شادگان، را از سد مارون تامین کنیم و مشکلات کم آبی چندین روستا و نخیلات را بر طرف کنیم.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۴/۱۹ - ۱۸:۵۰   + ۲ سایت دیگر  
مدیر اداره آب و فاضلاب رفسنجان گفت: مصرف آب در رفسنجان با توجه به کم آبی و بحران کرونا، 30 درصد افزایش یافته است.
دانا   ۱۳۹۹/۰۴/۱۹ - ۱۶:۱۲   + ۴ سایت دیگر  
علیرضا قاسمی گفت: با هدف حل مشکل کم آبی در کلان شهر زاهدان عملیات فاز چهارم آب شیرین کن این شهر در مراحل پایانی ساخت قرار داشته و به زودی وارد شبکه توزیع می شود.
دانا   ۱۳۹۹/۰۴/۱۹ - ۱۵:۰۹   + ۱ سایت دیگر  
جواد جلالی گفت: با توجه به اینکه سال گذشته، سال زراعی و پرآب خوبی برای کرمان بود، اغلب مردم تصور می کنند ما در شهر کرمان دیگر با مشکل کم آبی مواجه نخواهیم شد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۴/۱۹ - ۱۲:۵۳    
تهران-ایرنا-محققان دانشگاه صنعتی کرمانشاه با سنتزنانوغشاهای پلیمری تلاش کردند با بحران کم آبی مبارزه کنند.این نانوغشاها قادرند فلزات سنگینی مانند مس را از فاضلاب های صنعتی جدا کند.
ندای گیلان   ۱۳۹۹/۰۴/۱۹ - ۱۰:۰۲    
فرماندار فومن در جریان بازدید از مزارع خشک شده بر اثر کم آبی شهرستان از فرصت 24 ساعته به آب منطقه ای گیلان برای رفع مشکل، همچنین اختصاص تانکر و حفر سریع چاه در مناطق دارای تنش آبی خبر داد.
قدس آنلاین   ۱۳۹۹/۰۴/۱۹ - ۰۹:۲۱    
مشکل کم آبی روستای یوسف آباد قوچان که سابقه ای طولانی نزدیک به دو دهه دارد، سال گذشته به دنبال بی احتیاطی یکی از روستاییان، آتش به جان انبار علوفه اهالی افتاد و به دلیل نبود آب، بخش وسیعی از روستا را دربرگرفت.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۴/۱۹ - ۰۶:۱۸   + ۳ سایت دیگر  
گروه استان ها- رئیس جهاد کشاورزی گیلان با بیان اینکه امسال 161 هزار هکتار از شالیزارهای استان مکانیزه کشت شدند گفت: 20 درصد از شالیزارهای گیلان به مرحله خوشه دهی رسیدند.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۴/۱۸ - ۲۲:۰۵   + ۲ سایت دیگر  
گلپایگان- فرماندار گلپایگان گفت: گلپایگان با وجود دو سد به شهرستان برخوردار از نعمت آب فراوان معروف است و این در حالی است که روستاهای پایین دست گلپایگان یک قطره آب برای کشاورزی ندارند.
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۰۴/۱۸ - ۱۸:۵۴    
کرمان- در حالی طرح اقدام ملی مسکن در کشور در حال اجراست که کم آبی در بزرگترین استان کشور به حدی چالش برانگیز شده که این طرح ملی را تحت تاثیر قرار داده و امکان اجرای آن در برخی شهرهای استان وجود ندارد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۴/۱۸ - ۱۴:۳۸   + ۴ سایت دیگر  
کرمان - ایرنا - معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کرمان گفت: اجرای طرح اقدام ملی مسکن با وضع موجود و مشکل کم آبی کرمان در این استان اصولی و فنی و صحیح نیست.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۴/۱۸ - ۱۲:۱۲    
کرمان - ایرنا - استاندار کرمان با اشاره به اینکه شهر کرمان آب ندارد و وضعیت شبکه انتقال موجود نامناسب است ، افزود: این شهر به عنوان پهناورترین و تنها مرکز استان در کشور با مشکل جدی کم آبی مواجه است.
خبرگزاری برنا   ۱۳۹۹/۰۴/۱۸ - ۱۱:۵۴   + ۶ سایت دیگر  
نماینده مردم اهواز در مجلس گفت: خوزستان هنوز با وجود پنج حوزه پرآب از کم آبی و کیفیت نداشتن آب شرب رنج می برد.
روزنامه ابتکار   ۱۳۹۹/۰۴/۱۸ - ۱۱:۵۲   + ۱ سایت دیگر  
تبریز - فلاح: با توجه به افزایش دمای هوا در استان مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب آذربایجان شرقی بر ضرورت همراهی و همکاری شهروندان در مدیریت صحیح مصرف آب تاکید کرد. ...
پاون   ۱۳۹۹/۰۴/۱۸ - ۱۱:۴۰   + ۹ سایت دیگر  
استفاده از فناوری نمک زدایی، راهکار موثری برای مقابله با کم آبی در کشورمان است که باید جدی تر گرفته شود.
موج   ۱۳۹۹/۰۴/۱۸ - ۱۱:۲۸   + ۲ سایت دیگر  
نماینده مردم اهواز در مجلس گفت: مسؤولیت و پاسخ به دلایل گرانی های اخیر را متوجه شخص آقای رئیس جمهور و وزرای کابینه می دانیم .
ندای پیشوا   ۱۳۹۹/۰۴/۱۸ - ۱۱:۱۶    
بخشدار جوادآباد از قطع گسترده انشعابات غیرمجاز در روستاهای این بخش خبر داد/ دکتر حیدری بخشدار جوادآباد در گفت وگو با ندای پیشوا اظهار کرد: پس از دریافت گزارش کم آبی در برخی ...
خانه ملت   ۱۳۹۹/۰۴/۱۸ - ۱۱:۱۵   + ۵ سایت دیگر  
نماینده مردم اهواز در مجلس تاکید کرد:امروز خط قرمز نمایندگان مجلس یازدهم انتقال آب بدون در نظر گرفتن حقابه خوزستان برای آب شرب، آب کشاورزی، حقابه رودخانه ها، تالاب ها و خلیج فارس است.
دانا   ۱۳۹۹/۰۴/۱۸ - ۱۰:۵۴   + ۱ سایت دیگر  
حمید صمدانی گفت: تنها راهکار مقابله با کم آبی شهر کرمان تامین آب است که نیاز به همت مسئولان بلند پایه استانی و کشوری دارد، آغاز به کار مجدد سد شهیدان امیر تیموری می تواند سبب تامین میان مدت آب کرمان شود.
بهداشت نیوز   ۱۳۹۹/۰۴/۱۸ - ۰۹:۳۹   + ۱ سایت دیگر  
گرمازدگی و اسهال از جمله بیماری های شایع فصل گرما در کودکان است که اگر به موقع درمان نشود بدن با کم آبی و به هم خوردن تعادل الکترولیت ها روبرو می شود. توجه به علایم و رسیدگی به موقع به کودک او را از عوارض جبران ناپذیر و حتی مرگ نجات می دهد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۴/۱۸ - ۰۷:۰۳   + ۱ سایت دیگر  
گروه استان ها- مردمان کویر سال هاست در برخی نقاط با مشکل کم آبی دست و پنجه نرم می کنند، در برخی روستاها مادران و دختران هنوز کوزه بر دوش در صف آب به نوبت می ایستند .
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۴/۱۸ - ۰۵:۰۰   + ۲۶ سایت دیگر  
آب در تنظیم عملکرد بدن تاثیر زیادی دارد و کم آبی سلامتی افراد را تحت تاثیر قرار خواهد داد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۴/۱۸ - ۰۳:۳۰   + ۹ سایت دیگر  
کم آبی می تواند اثر منفی بر حافظه، تمرکز، سطوح اضطراب و خستگی فرد داشته باشد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۴/۱۷ - ۲۲:۳۱    
40روستای شهرستان طبس با مشکل کم آبی مواجه اند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۴/۱۷ - ۱۹:۳۶    
کمبود فشار آب ، شرایط سختی برای ساکنان روستایی در منطقه خرارود سیاهکل ایجاد کرده است.
خبرگزاری برنا   ۱۳۹۹/۰۴/۱۷ - ۱۳:۳۸   + ۱ سایت دیگر  
مدیر عامل شرکت آب منطقه ای خراسان رضوی در ارتباط ویدیو کنفرانس با ریاست و اساتید دانشگاه حکیم سبزواری پیرامون مدیریت آب، چالش ها و تهدیدات آن بیان کرد :سند سازگاری با کم آبی نقشه راه مدیریت آب در استان است که همه باید در این مسیر حرکت کنند .
دانا   ۱۳۹۹/۰۴/۱۷ - ۱۲:۴۰    
سرهنگ جهانبخش آرمان، فرمانده سپاه صومعه سرا گفت: شالیزارهای 4منطقه ندامان، خراط محله، شارم و مهویزان در صومعه سرا وضعیت بحرانی دارد که سپاه حل مشکلات این محلات را در دستور کار قرار داده است.
به گزارش روابط عمومی شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان اصفهان مدیر استان اقای فریدون صفایی بیان نمود: از این مقدار سطح زیر کشت پسته حدود سه هزار هکتار بارور است و سالانه حدود سه هزار تن پسته خشک از آن ها برداشت می شود ...
روزنامه بازار کار   ۱۳۹۹/۰۴/۱۷ - ۰۹:۰۷   + ۱ سایت دیگر  
ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری در صدد است به واسطه دانش محققان شرکتهای دانش بنیان، صنعت جلبک را توسعه دهد. به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از معاونت علمی و فناوری، ایران کشوری است که با معضل کم آبی و خشکسالی دست به گریبان است. چالشی که تنها با کمک زیست بوم فناوری و نوآوری حل شدنی است ...
نصیر نیوز   ۱۳۹۹/۰۴/۱۶ - ۲۳:۵۳   + ۲ سایت دیگر  
نبی الله پاسبان روز دوشنبه در بازدید از شبکه آبیاری و زهکشی مغان اظهارداشت: در شرایط مواجهه با کم آبی ، صرفه جویی در مصرف آب با تکیه بر اصلاح الگوی مصرف باید بیش از پیش مورد توجه قرار بگیرد. وی افزود: به لحاظ اینکه تامین و توزیع آب از طریق ایستگاه پمپاژ با صرف هزینه زیاد امکان پذیر است، [...]
نی نی بان   ۱۳۹۹/۰۴/۱۶ - ۱۷:۰۸   + ۱ سایت دیگر  
عطش همیشه یک شاخص اولیه قابل اعتماد از نیاز بدن به آب نیست.
تحلیل بازار / نصیر نیوز   ۱۳۹۹/۰۴/۱۶ - ۱۴:۱۴   + ۴ سایت دیگر  
کرج- مدیرعامل آبفا البرز با بیان اینکه مصرف آب ساکنان استان البرز در سه ماه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال 98 حدود 11 درصد افزایش داشته است، گفت: برای جلوگیری از افت فشار یا قطع آب، رعایت صرفه جویی در مصرف ضروریست.
نصیر نیوز   ۱۳۹۹/۰۴/۱۵ - ۲۱:۱۱   + ۱ سایت دیگر  
با وجود چالش کم آبی و تلاش برای افزایش تولید و بهره وری، کشت گلخانه ای در حقیقت نمادی از عبور کشاورزی سنتی به علمی است که ملایر گام های خوبی را از 2 سال گذشته تاکنون با حمایت دولت برداشته است و در آستانه تحولی عظیم در حوزه کشت گلخانه ای است. از آنجا که یکی از راهبردها و [...]
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۴/۱۵ - ۱۹:۰۲    
جذاب ترین اخبار استان های باشگاه خبرنگاران جوان در روز یکشنبه 15 تیرماه را اینجا مشاهده کنید.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۴/۱۵ - ۱۸:۳۰    
بحران کم آبی در بخش زیلایی از توابع شهرستان مارگون روز به روز شدید تر می شود تا جایی که کولبری آب به کودکان این دیار رسیده است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۴/۱۵ - ۱۵:۱۹   + ۱ سایت دیگر  
شیراز- ایرنا- نماینده مردم کازرون و کوه چنار در مجلس شورای اسلامی با اشاره به تجمع روز پنجشنبه مردم دهستان کمارج بخش کنارتخته شهرستان کازرون در انتقاد از کم آبی و انتقال آب از این شهرستان به استان بوشهر که به کشته شدن یک نفر منجر شد ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۴/۱۵ - ۱۰:۰۸   + ۱ سایت دیگر  
یزد - ایرنا - مدیر اداره حفاظت محیط زیست بافق گفت: تاکنون با همت 90 خیر دوستدار محیط زیست 50 آبشخور حیات وحش در ارتفاعات سخت گذر این شهرستان برای ذخیره آب در فصول کم آبی خصوصا تابستان ساخته و یا مرمت شده است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۴/۱۵ - ۰۹:۰۶    
استاندار سیستان و بلوچستان ، پس از گله مندی مردم از وضعیت کم آبی و قطعی آب ، در جلسه ای با حضور مسئولان آب و فاضلاب استان، چگونگی رفع این معضل را بررسی کرد.
متالز نیوز   ۱۳۹۹/۰۴/۱۵ - ۰۸:۴۱   + ۳ سایت دیگر  
یکی از اساسی ترین و موثرترین عوامل مهم برای عمران و آبادانی و تولید و اشتغال مولد و مفید هر منطقه به خصوص در مناطق کویری که با بحران کم آبی دست و پنجه نرم می کنند استفاده منطقی از ظرفیت بخش صنعت و معدن است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۴/۱۵ - ۰۷:۱۴   + ۲ سایت دیگر  
گروه استان ها گرمای هوا، بی آبی و کرونا مشکلاتی است که این روزها گریبانگیر اهالی برخی از روستاهای خراسان جنوبی است. مردمی که با قطعی آب مواجه بوده و چشم انتظار رسیدن تانکرهای آب و تدبیر مسئولان برای رفع این مشکل هستند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۴/۱۵ - ۰۱:۰۲   + ۶ سایت دیگر  
علاوه بر همه ی توصیه هایی که در مورد سبک زندگی سالم وجود دارد، هیدراته ماندن بدن یکی از اصول اساسی است که بار ها و بار ها تکرار شده است؛ اما شاید این سؤال برایتان پیش آمده باشد که واقعاً این همه اصرار برای این موضوع به چه دلیل است؟
اقتصاد آنلاین   ۱۳۹۹/۰۴/۱۴ - ۱۸:۳۳   + ۱۱ سایت دیگر  
به گزارش اقتصادآنلاین ، حجت الاسلام والمسلمین محمدتقی نقدعلی ، نماینده مردم شهرستان خمینی شهر و عضو کمیسیون آب و کشاورزی مجلس شورای اسلامی، شنبه 14 تیر ماه ضمن بازدید از خط تولید در جلسه ای با مدیران این مجموعه بزرگ صنعتی به گفت وگو و تبادل نظر پرداخت. ...