سه شنبه ۲۳ مهرساعت ۰۹:۵۰Oct 2019 15

جدیدترین‌های «منابع آب»

تهران پرس   ۱۹ دقیقه پیش   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تهران پرس ، بر اساس آمار رسمی دفتر مطالعات پایه منابع آب شرکت مدیریت منابع آب ایران، ارتفاع کل ریزش های جوی از آغاز سال آبی جاری (اول مهر 98) تا بیست و یکم مهرماه (21 روز ابتدایی سال آبی جاری) بالغ بر 5 میلی متر است. ...
ایرنا   ۳۶ دقیقه پیش    
بجنورد- ایرنا- سرپرست امور منابع آب شیروان گفت: حجم ورودی آب سد بارزوی این شهرستان از ابتدای سال آبی جاری تاکنون نسبت به مدت مشابه سال گذشته، 292 درصد افزایش داشته است.
ایرنا   ۳۸ دقیقه پیش   + ۱ سایت دیگر  
بجنورد- ایرنا- سرپرست امور منابع آب شیروان گفت: در نیمه نخست امسال 11 میلیون مترمکعب از حجم آب سد بارزوی این شهرستان برای استفاده کشاورزان رها شده است.
ایسنا   ۹ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
عضو هیأت علمی مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی لرستان حفاظت از منابع آب های زیرزمینی با کمک دستگاه R. H. M را تشریح کرد.
اشکذر نیوز   ۱۳۹۸/۰۷/۲۲ - ۱۸:۴۱    
رئیس اداره منابع آب شهرستان های یزد و اشکذر از انعقاد تفاهم نامه قضایی و انتظامی در جهت تسریع و تسهیل در شناسایی و برخورد با متخلفین و مجرمین خبر داد.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۸/۰۷/۲۲ - ۱۷:۳۰   + ۸ سایت دیگر  
بوشهر - نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر خواستار توسعه آبشیرین کن ها در سطح استان شد و گفت: وابستگی استان بوشهر به منابع آب خارج از استان کاهش یابد.
ایسنا   ۱۳۹۸/۰۷/۲۲ - ۱۴:۴۶    
واگذاری مدیریت و حفاظت از منابع آب زیرزمینی یزد با ایجاد و توانمند سازی تشکل های آب بران در کلیه دشت های این استان در دستور کار شرکت آب منطقه ای یزد قرار گرفت.
شبستان   ۱۳۹۸/۰۷/۲۲ - ۱۴:۰۷    
معاون امور باغبانی سازمان جهاد کشاورزی خراسان شمالی گفت: با هدف ایجاد درآمد پایدار در امنیت شغلی و استفاده بهینه از منابع آب و خاک، امسال 100 درخت گردو در سطح یک هکتار از باغات شیروان پیوند داده شد.
اقتصاد آنلاین / سلامت نیوز   ۱۳۹۸/۰۷/۲۲ - ۱۸:۰۸   + ۲ سایت دیگر  
سپس اوایل دهه80 و چند سال بعد از ورود کشور به آغاز دوره خشکسالی که کاهش منابع آب ورودی و افزایش خروجی و برداشت آب را به دنبال داشت، جی پی اس ها اعداد و ارقام نامتعارفی از جابه جایی زمین در ایران نشان دادند. در این زمان، بررسی دشت شهریار به صورت خاص مورد توجه قرار گرفت ...
ایسنا   ۱۳۹۸/۰۷/۲۲ - ۱۳:۰۶   + ۲ سایت دیگر  
مدیرکل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان در شورای هماهنگی استانی برنامه صیانت از منابع آب و محیط زیست استان ضمن اشاره به تعارضات و بحران آب به ویژه در شمال استان و نقش و اهمیت منابع آبی در زندگی مردم بر لزوم مدیریت منابع آبی با ترویج مشاغل سبز مبتنی بر فن آوری اطلاعات تاکید کرد.
استانداری تهران   ۱۳۹۸/۰۷/۲۲ - ۱۲:۵۹   + ۴ سایت دیگر  
مدیر امور منابع آب اسلامشهر گفت: به جهت افزایش ضریب آبگذری رودخانه و همچنین عبور ایمن سیلاب در شش ماهه گذشته رفع تصرف بیش از 40 هزار متر مربع از اراضی حریم و بستر رودخانه های شهرستان توسط این امور انجام پذیرفته است.
استانداری تهران   ۱۳۹۸/۰۷/۲۲ - ۱۲:۲۹    
مدیر دفتر مطالعات پایه منابع آب از رونمایی از سامانه اطلاعات جغرافیایی ( GIS) منابع آب خبر داد.
استانداری تهران   ۱۳۹۸/۰۷/۲۲ - ۱۲:۲۹    
مدیر امور منابع آب رباط کریم گفت: 8 حلقه چاه غیر مجاز طی دوهفته گذشته در محدوده شهرستان های رباط کریم و بهارستان مسدود شد.
برترین ها   ۱۳۹۸/۰۷/۲۲ - ۱۱:۴۶   + ۷۶ سایت دیگر  
خبرگزاری ایرنا: عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی از ارائه طرح استیضاح رضا اردکانیان وزیر نیرو به هیات رئیسه مجلس خبر داد. علی اصغر یوسف نژاد اظهار داشت: طرح استیضاح رضا اردکانیان وزیر نیرو تقدیم هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی شد. ...
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۷/۲۲ - ۱۰:۴۲   + ۱ سایت دیگر  
شهرری- ایرنا- مدیر امور آب و فاضلاب شهر قیامدشت گفت: پنج حلقه چاه جدید در این شهر بازیابی و تعویض پمپ شد و هم اکنون حجم منابع تامین آب به 52 لیتر در ثانیه افزایش یافت.
فرمانداری مبارکه   ۱۳۹۸/۰۷/۲۲ - ۱۰:۲۸    
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان مبارکه جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران شهرستان به ریاست لطفی معاون فرماندار در فرمانداری برگزار گردید در این شورا با توجه به شرایط جوی و پیش بینی بارندگی ...
عصر همدان   ۱۳۹۸/۰۷/۲۲ - ۱۰:۲۷   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش عصر همدان ؛ اکبر دهقانی صبح امروز در جمع خبرنگاران گفت: اخیراً تصاویری که در فضای مجازی در رابطه با از بین رفتن تالاب فصلی وراینه در مسیر احداث سد گرین منتشرشده است که کذب است. ...
وزارت نیرو   ۱۳۹۸/۰۷/۲۲ - ۰۹:۴۹   + ۳۱ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت مدیریت منابع آب ایران گفت: طبق پیش بینی های رسمی احتمال وقوع سیلاب در سال 99-98 دور از انتظار نیست و طبق تاکید وزیر نیرو، هیچ خطایی از شرکت های زیرمجموعه در مدیریت رودخانه و سیلاب در چارچوب وظایف قانونی در سال جاری قابل پذیرش نخواهد بود.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۸/۰۷/۲۲ - ۰۹:۴۶   + ۲ سایت دیگر  
گرگان- فرماندار گرگان گفت: پنج هزار و 373 چاه مجاز در گرگان از منابع آب بهره برداری می کند و با پیگیری آب منطقه ای شهرستان در چند ماهه اخیر 90 ادوات حفاری در 90 مکان از متخلفان کشف شد.
استانداری تهران   ۱۳۹۸/۰۷/۲۲ - ۰۸:۴۳   + ۳ سایت دیگر  
مدیر امور منابع آب شهریار از انسداد سه حلقه چاه غیر مجاز و به دنبال آن جلوگیری از برداشت غیرمجاز حدود 119 هزار متر مکعب آب از آبخوان های منطقه خبر داد.
استانداری تهران   ۱۳۹۸/۰۷/۲۲ - ۰۸:۴۳    
مدیر امور منابع آب اسلامشهر از انسداد 8 حلقه چاه غیر مجاز در محدوده عملکرد این امور خبر داد.
استانداری تهران   ۱۳۹۸/۰۷/۲۲ - ۰۸:۴۳    
مدیر امور منابع آب تهران بزرگ از جمع آوری و پاکسازی نخاله های ساختمانی منطقه خجیر به میزان 15 هزار متر مکعب از بستر رودخانه جاجرود در شهرستان پردیس خبر داد.
دانا   ۱۳۹۸/۰۷/۲۲ - ۰۷:۴۳    
شرکت مدیریت منابع آب ایران هشدار وقوع سیلاب را در استانهای شمالی کشور داد.
ایران آنلاین   ۱۳۹۸/۰۷/۲۱ - ۱۹:۳۰   + ۲ سایت دیگر  
سیل پاییزی روانه شد و گیلان را درگیر کرد. پیش از این سیل که به قطع راه های روستایی در این استان منجر شده بود، شرکت مدیریت منابع آب ایران در جلسه ستاد ملی فرماندهی سیلاب نسبت به وقوع سیل در استان های شمالی هشدار داده بود.
خبرگزاری دانشجو   ۱۳۹۸/۰۷/۲۱ - ۱۷:۰۶    
سومین همایش ملی مدیریت منابع آب نواحی ساحلی، به میزبانی دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی ساری برگزار شد.
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۷/۲۱ - ۱۶:۵۲   + ۱ سایت دیگر  
اردبیل - ایرنا - رئیس اداره منابع آب شهرستان مشگین شهر گفت: با قلع و قمع ساخت و سازهای غیرمجاز در بستر و حریم رودخانه خیاو چایی، چهار کیلومتر از مسیر این رودخانه بازگشایی و آزادسازی شد.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۸/۰۷/۲۱ - ۱۵:۳۱   + ۱ سایت دیگر  
اصفهان-مدیرحفاظتی شرکت آب منطقه ای اصفهان گفت: پدیده فرونشست زمین یکی ازمعضلات مهم استان است و عامل اصلی آن برداشت بی رویه از منابع آب زیرزمینی و خارج از توان آبخوانها در 3 دهه گذشته است.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۸/۰۷/۲۱ - ۱۴:۱۴    
همدان - مدیر منابع آب شهرستان همدان گفت: طی دو هفته گذشته 770 کنتور هوشمند در همدان برای مصارف مختلف نصب شده است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۸/۰۷/۲۱ - ۱۴:۰۹   + ۷ سایت دیگر  
وزیر نیرو با هشدار در خصوص تصرف حریم رودخانه ها و آثار زیان بار آن گفت: در مجموعه شرکت مدیریت منابع آب ایران، رفع تصرف از بستر و حریم رودخانه ها در حال پیگیری است.
خبرگزاری تابناک   ۱۳۹۸/۰۷/۲۱ - ۱۳:۵۶   + ۱ سایت دیگر  
شرکت مدیریت منابع آب ایران به مدیران عامل شرکت های آب منطقه ای سه استان شمالی کشور اعلام کرد که ضمن مراقبت حداکثری و انجام همه امور مربوط به پیش بینی و پیشگیری از بروز مشکلات احتمالی اقدام لازم به عمل آورند.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۸/۰۷/۲۱ - ۱۳:۴۷    
دماوند- مدیر امور منابع آب دماوند گفت: 350 فقره برداشت غیرمجاز آب توسط تانکرها در دماوند شناسایی شده است.
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۷/۲۱ - ۱۲:۵۹   + ۳ سایت دیگر  
گچساران - ایرنا - مدیر زراعت سازمان جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد گفت: تنوع بخشی به تولید محصولات زراعی ضرورت اجتناب ناپذیر در استان برای بهره وری بهتر از منابع آب و خاک و سودآوری بیشتر است.
استانداری تهران   ۱۳۹۸/۰۷/۲۱ - ۱۱:۵۸   + ۵ سایت دیگر  
مدیر امور منابع آب شهرستان اسلامشهر از پر و مسلوب المنفعه شدن 14 حلقه چاه غیر مجاز و در نتیجه جلوگیری از برداشت 502.416هزار متر مکعب با جمع دبی26 لیتر در ثانیه از منابع آب زیرزمینی در شهریورماه خبر داد.
ایسنا   ۱۳۹۸/۰۷/۲۱ - ۱۰:۴۴   + ۸ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت سهامی آب منطقه ای بوشهر اظهار کرد: با آبگیری و بهره برداری از سد باغان، بخشی از بارگذاری روی منابع آب زیرزمینی منطقه حذف می شود.
ایسنا   ۱۳۹۸/۰۷/۲۱ - ۰۸:۰۱    
در حالی مسئولان، فعالان زیست محیطی و برخی کارشناسان استان یزد از خطر نابودی منابع آب زیرزمینی این استان به دنبال بهره برداری از معادن مس علی آباد و دره زرشک ابراز نگرانی می کنند که برخی از اعضای هیات علمی دانشگاه یزد می گویند سنگ های منطقه نفوذ ناپذیر است و امکان آلودگی منابع آب با وسعت زیاد وجود ...
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۷/۲۱ - ۰۷:۱۸   + ۵ سایت دیگر  
اصفهان- ایرنا- استاد گروه مهندسی آب دانشگاه صنعتی اصفهان گفت: استفاده بهینه از منابع آب به عنوان یک سرمایه راهبردی ملی و ودیعه ای برای نسل های آینده، مستلزم بهره برداری اصولی و هوشمندانه است تا بتوان بر چالشهای مربوط غلبه کرد.
موج   ۱۳۹۸/۰۷/۲۰ - ۲۱:۵۲   + ۹ سایت دیگر  
شرکت مدیریت منابع آب ایران درخصوص وقوع سیلاب در استان های شمالی کشور هشدار داد.
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۷/۲۰ - ۱۹:۴۰    
یزد - ایرنا - مدیرعامل شرکت آب منطقه ای یزد با بیان اینکه وضعیت منابع آب این استان نسبت به کل کشور ضعیف است گفت: این خطه یکی از فقیرترین استان ها در این زمینه است.
برترین ها / ایسنا   ۱۳۹۸/۰۷/۲۰ - ۲۰:۳۹   + ۳۶ سایت دیگر  
ایسنا: شرکت مدیریت منابع آب ایران اعلام کرد:مطابق اخطاریه شماره 45 و 46 سازمان هواشناسی مورخ 19 و 20 مهر ماه و اعلام دفتر مطالعات پایه شرکت مدیریت منابع آب ایران بارندگی هایی در استان گیلان،مازندران و گلستان در تاریخ های 20 و 21 مهر ماه بوقوع خواهد پیوست. ...
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۸/۰۷/۲۰ - ۱۸:۰۴   + ۲ سایت دیگر  
رفسنجان - مدیر امور منابع آب شهرستان رفسنجان گفت: در جلسه شورای حفاظت منابع آب شهرستان مقرر شد موتور پمپ های کشاورزی شهرستان رفسنجان از 17 آبان تا 15 آذر خاموش شوند.
مرجع دانش سیویلیکا   ۱۳۹۸/۰۷/۲۰ - ۱۳:۴۳    
مقالات دومین همایش ملی مدیریت منابع آب نواحی ساحلی در تاریخ 20 مهر 1398 در پایگاه سیویلیکا نمایه و منتشر شد. این رویداد در تاریخ 20 مهر 1396 توسط دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی ساری و تحت حمایت سیویلیکا در شهر ساری برگزار شده است.در این رویداد 102 مقاله شامل 931 صفحه ارائه شده است ...
استانداری تهران   ۱۳۹۸/۰۷/۲۰ - ۱۲:۵۸   + ۱ سایت دیگر  
مدیر امور منابع آب شهرستان اسلامشهر از جمع آوری دو پمپ و ادوات غیرمجاز آب در رودخانه کرج با دستور قضایی خبر داد.
استانداری تهران   ۱۳۹۸/۰۷/۲۰ - ۱۲:۵۸    
مدیر دفتر و برنامه ریزی و بررسی های اقتصادی گفت: ترویج فرهنگ گردشگری مبتنی بر آب و سازه های آبی بایستی با هدف تقویت روحیه حفاظت از منابع آب و محیط زیست انجام شود.
ربیع   ۱۳۹۸/۰۷/۲۰ - ۱۱:۵۴    
به گزارش پایگاه خبری ربیع ، وزیر نیرو به همراه مدیر عامل شرکت مدیریت منابع آب ایران و جمعی دیگر از مدیران و مسئولان کشوری واستانی در بخش دیگری از برنامه سفر خود به استان کهگیلویه و بویر احمد از پروژه تأمین آب اراضی خان احمد در منطقه گچساران ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۰۷/۲۰ - ۱۱:۱۵   + ۳ سایت دیگر  
بر اساس تصمیم جلسه شورای حفاظت منابع آب شهرستان رفسنجان، چاه موتورهای کشاورزی این شهرستان از 17 آبان تا 15 آذر خاموش می شوند.
خبرگزاری برنا   ۱۳۹۸/۰۷/۲۰ - ۱۱:۰۰   + ۶ سایت دیگر  
مدیر امور منابع آب گرگان و آق قلا از توقیف 30 دستگاه ادوات حفاری غیر مجاز دستی و دستگاهی طی 6 ماه اول سال 98 خبر داد..
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۷/۲۰ - ۱۰:۴۶    
بجنورد- ایرنا- سرپرست امور منابع آب شیروان گفت: در چند روز گذشته از درختکاری افراد متخلف در سطح نیم هکتار از محدوده سد بارزو این شهرستان به منظور تصرف اراضی، جلوگیری شد.
ایسنا   ۱۳۹۸/۰۷/۲۰ - ۰۸:۴۳   + ۴ سایت دیگر  
مدیر دفتر مطالعات پایه منابع آب شرکت آب منطقه ای گلستان گفت: میزان بارش ها در سال آبی 97-98 در استان نسبت به سال آبی قبل از آن، 68 درصد افزایش داشته است.
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۷/۱۹ - ۱۴:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
شاهرود-ایرنا- امام جمعه شاهرود گفت: مسئولان به جای استفاده از منابع آب های زیرزمینی در شاهرود به فکر تولید سرمایه در این حوزه باشند.
ربیع   ۱۳۹۸/۰۷/۱۸ - ۱۸:۳۵    
به گزارش پایگاه خبری ربیع ، به نقل از فارس، رضا اردکانیان وزیر نیرو در حاشیه مراسم افتتاح نمایشگاه نانو در جمع خبرنگاران گفت: از فناوری نانو می توان در همه عرصه های کشور به ویژه در بخش آب کشور بهره برد ...