سه شنبه ۰۶ فروردینساعت ۰۸:۴۴Mar 2019 26
 

جدیدترین‌های «منابع آب»

ایرنا   ۶ دقیقه پیش    
قصرشیرین - ایرنا- مدیر اداره منابع آب گیلانغرب گفت: شهروندان گیلانغربی نگران آب موجود در پشت سدهای سراب و مخزنی نباشند و به شایعات توجه نکنند.
ایرنا   ۱ ساعت پیش    
خرم آباد - ایرنا - لرستان به دلیل قرار گرفتن در مناطق کوهستانی و همچنین برخوردار بودن از منابع آب بسیار و چشمه های فراوان شرایط مطلوبی برای به وجود آمدن آبشارهای طبیعی داشته به گونه ای که هم اکنون بیش از 50 آبشار در این استان وجود دارد.
ایرنا   ۹ ساعت پیش    
اهواز - ایرنا - مدیر دفتر برنامه ریزی منابع آب معاونت مطالعات پایه سازمان آب و برق خوزستان با اشاره به ورود اولین موج سیلاب به سدهای خوزستان گفت: در حال حاضر خروجی از سدهای خوزستان منطبق با تاب آوری و دبی ایمن عبوری رودخانه ها تنظیم شده است.
خبرگزاری برنا   ۱۰ ساعت پیش    
درپی انتشار شایعاتی در فضای مجازی در خصوص سد حوضیان الیگودرز روابط عمومی امور منابع آب الیگودرز اقدام به ارائه توضیحاتی کرد.
خبر آنلاین   ۱۰ ساعت پیش    
مدیر منابع آب ارومیه شایعات پیرامون سد شهرچای مبنی بر احتمال سرریز و وقوع سیل را تکذیب کرد.
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۱/۰۵ - ۲۱:۲۲    
همدان- ایرنا- مدیر امور منابع آب ملایر گفت: در حال حاضر دریچه های پایین سد کلان این شهرستان باز و میزان خروجی آن با هدف مدیریت بارش ها به 15 متر مکعب در ثانیه افزایش یافته است.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۰۱/۰۵ - ۱۷:۲۰    
رئیس سازمان هواشناسی کشور با بیان اینکه در فصل بهار امسال، میزان بارندگی ها از حد نرمال فراتر خواهد رفت، گفت: برای رفع خشک سالی، علاوه بر بارش برف و باران، مدیریت منابع آب نیز اهمیت دارد.
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۱/۰۵ - ۱۶:۴۵    
تهران- ایرنا- مدیر عامل و رئیس هیات مدیره شرکت توسعه منابع آب و نیروی ایران گفت: سد بختیاری با هدف علاج بخشی سد دز و بهبود منابع آب حوضه دز، در مدت هفت سال ساخته خواهد شد.
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۱/۰۵ - ۱۶:۳۱    
تهران- ایرنا- بررسی آمارهای شرکت مدیریت منابع آب ایران نشان می دهد میانگین بارش ها در 10 روز گذشته، 28 میلیمتر افزایش یافت.
تابا خبر   ۱۳۹۸/۰۱/۰۵ - ۱۶:۰۳    
معاون حفاظت و بهره برداری از منابع آب سازمان آب و برق خوزستان با اشاره به اعلام آماده باش مقابله با سیل در همه رودخانه های استان گفت: تعدادی از روستاهای حاشیه رودخانه های دز، کارون و کرخه در 6 شهرستان، در صورت ادامه بارشها در شرایط حساس تری ازنظر سیلاب قرار دارند. ...
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۱/۰۵ - ۱۵:۴۰    
مهاباد - ایرنا - رییس اداره امور منابع آب مهاباد گفت: بازدید از تاج سد مهاباد با توجه به ورود سامانه بارشی و شدت بارندگی ها در 24 ساعت گذشته در راستای حفظ جان گردشگران و رعایت موارد ایمنی متوقف شده است.
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۱/۰۵ - ۱۴:۱۴    
اهواز - ایرنا - معاون حفاظت و بهره برداری از منابع آب سازمان آب و برق خوزستان با اشاره به اعلام آماده باش مقابله با سیل در همه رودخانه های استان گفت: تعدادی از روستاهای حاشیه رودخانه های دز، کارون و کرخه در 6 شهرستان، در صورت ادامه بارشها در شرایط حساس تری ازنظر سیلاب قرار دارند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۸/۰۱/۰۵ - ۰۸:۰۲    
نادری گفت: در بخش شرب هر ایرانی 2 برابر میانگین مصرف جهانی آب مصرف می کند و بخش کشاورزی 92 درصد کل منابع آب را به خود اختصاص داده است. رضا نادری کارشناس انرژی در گفت و گو با خبرنگار اقتصاد و انرژی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان ...
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۱/۰۴ - ۲۳:۳۲    
اهواز- ایرنا- مدیر دفتر برنامه ریزی منابع آب معاونت مطالعات پایه سازمان آب و برق خوزستان گفت: در حال حاضر خروجی سد خاکی جره در شهرستان رامهرمز به 50 متر مکعب بر ثانیه رسیده است.
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۱/۰۴ - ۲۱:۴۶    
اهواز - ایرنا - معاون حفاظت و بهره برداری از منابع آب سازمان آب و برق خوزستان با اشاره به افزایش تدریجی خروجی سدهای استان با هدف کنترل سیلاب های احتمالی، گفت: در حال حاضر وضعیت در خوزستان عادی است و هیچ گزارشی از وقوع سیلاب گزارش نشده است.
فرمانداری سمیرم   ۱۳۹۸/۰۱/۰۴ - ۱۷:۰۷    
به گزارش روابط عمومی فرمانداری سمیرم شرکت آب منطقه ای اصفهان -امور منابع آب شهرستان سمیرم اخطاریه ای به شرح ذیل صادر کرد اخطاریه-فوری با توجه به پیش بینی بارش های سنگین طی روزهای 3روز آینده در منطقه جنوبی استان اصفهان و شهرستان سمیرم و احتمال وقوع روان آب و سیلاب ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۸/۰۱/۰۳ - ۲۲:۳۱    
معاون حفاظت و بهره برداری از منابع آب سازمان آب و برق خوزستان از پیش بینی بارندگی شدید در تمامی حوزه های آبریز خوزستان خبرداد و گفت: نگرانی وقوع سیلاب در پایین دست رودخانه کرخه بیش از سایر نقاط خوزستان است.
خبرگزاری برنا   ۱۳۹۸/۰۱/۰۳ - ۱۸:۴۷    
معاونت حافظت و بهره برداری از منابع آب سازمان و برق خوزستان گفت : در همه رودخانه های استان برای مقابله با سیلاب احتمالی، حالت آماده باش اعلام شده است.
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۱/۰۳ - ۱۸:۰۰    
اهواز - ایرنا - معاون حفاظت و بهره برداری از منابع آب سازمان آب و برق خوزستان، نسبت به افزایش دبی در همه رودخانه های استان در روزهای آینده به دلیل پیش بینی بارندگی شدید هشدار داد و گفت: در همه رودخانه های استان برای مقابله با سیلاب احتمالی، حالت آماده باش اعلام شده است.
پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی   ۱۳۹۸/۰۱/۰۳ - ۱۷:۵۶    
سازمان هواشناسی کشور در اخطاریه شماره 2 ضمن تشریح وضعیت آب و هوایی چهار روز آینده کشور به ویژه در جنوب و جنوب غرب کشوراعلام کرد، برای سفر در مناطق کوهستانی احتیاط لازم را در نظر داشته و از توقف در حاشیه و بستر رودخانه ها و مناطق مستعد سیلاب خودداری شود ...
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۱/۰۳ - ۱۱:۵۲    
تهران- ایرنا- مدیرکل دفتر مدیریت مصرف، خدمات مشترکان و کاهش هدررفت شرکت آب و فاضلاب کشور گفت: جایگاه آب و اعمال مدیریت مصرف در بودجه های سالانه کشور درحالی کم رنگ دیده می شود که بحران کم آبی در این سال ها به شدت منابع آب را تهدید کرده است.
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۱/۰۳ - ۱۱:۱۵    
مهاباد - ایرنا - رییس اداره امور منابع آب تکاب گفت: مسافران و گردشگران نوروزی در نخستین روز اجرای طرح بازدید از سد ساروق این شهرستان استقبال قابل توجهی داشتند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۸/۰۱/۰۳ - ۰۸:۲۵    
مدیرعامل آب منطقه ای سمنان: حفاظت از منابع آب با توجه به برداشت های بی رویه و تغییر اقلیم وظیفه همگانی است.
انصاف نیوز   ۱۳۹۸/۰۱/۰۲ - ۲۱:۴۹    
محمد فاضلی، عضو هیئت علمی دانشگاه شهید بهشتی در یادداشتی تلگرامی نوشت: سیل در گلستان و مازندران در آغازین روزهای سال 1398 بدون شک سؤالات بسیاری را برای مردم پدید می آورد. سؤالات زیر فقط آن بخشی است که به ذهن من غیرمتخصص در امور سیل، مدیریت منابع آب و مدیریت بحران می رسد. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۸/۰۱/۰۲ - ۱۸:۰۳    
میلیون ها سال زمان صرف تشکیل سفره های آب زیر زمینی شده است؛ آب هایی که با برداشت بی رویه در چند سال نه فقط منابع آب بلکه زمین را نیز از بین می برد
ایمنا   ۱۳۹۸/۰۱/۰۲ - ۱۷:۳۹    
ایران جزء کشورهای کم آب و خشک و دارای منابع آب محدود به شمار می رود و این درحالی است که درصد بالایی از منابع آبی ایران شور و غیرقابل استفاده است.
پاون   ۱۳۹۸/۰۱/۰۲ - ۱۵:۰۹    
هدایت فهمی، معاون دفتر برنامه ریزی کلان آب و آبفای وزارت نیرو و پژوهشگر بخش آب
ایسنا   ۱۳۹۸/۰۱/۰۲ - ۱۳:۳۱    
رئیس اداره آب های زیرزمینی شرکت آب منطقه ای استان قم از اجرای طرح های مختلف این شرکت در زمینه حفظ، احیا و تعادل بخشی منابع آب خبر داد.
وزارت نیرو   ۱۳۹۸/۰۱/۰۲ - ۱۲:۳۹    
محمد حاج رسولی ها، مدیرعامل شرکت مدیریت منابع آب ایران
خبرگزاری اقتصادی ایران   ۱۳۹۸/۰۱/۰۲ - ۱۱:۰۴    
اقتصاد ایران: سرپرست روابط عمومی و مرکز اطلاع رسانی وزارت بهداشت در پی بروز اپیدمی اسهال و استفراغ در بخش هایی از استان کردستان از جمله قروه و سریش، گفت: به دنبال بروز این اپیدمی، شایعاتی مبنی بر ارتباط موضوع به بیوتروریسم ...
روزنامه کسب و کار   ۱۳۹۸/۰۱/۰۲ - ۰۱:۲۰    
امروز 2 فروردین (22 مارس) از سوی سازمان ملل روز جهانی آب نام گذاری شده است. پیشنهاد نام گذاری این روز که در آن بر مدیریت کارآمد منابع آب شیرین تأکید شده، نخستین بار در کنفرانس محیط زیست و توسعه سازمان ملل در شهر ریودوژانیرو برزیل ...
ایسنا   ۱۳۹۸/۰۱/۰۲ - ۰۱:۱۰    
امروز 2 فروردین (22 مارس) از سوی سازمان ملل روز جهانی آب نام گذاری شده است. پیشنهاد نام گذاری این روز که در آن بر مدیریت کارآمد منابع آب شیرین تأکید شده، نخستین بار در کنفرانس محیط زیست و توسعه سازمان ملل در شهر ریودوژانیرو برزیل ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۸/۰۱/۰۱ - ۱۷:۰۶    
مدیر امور منابع آب شرق استان گلستان گفت: در چند روز اخیر به صورت میانگین 200 میلی متر بارندگی در شرق گزارش شده که این میزان سهم 6 ماه بارندگی شرق استان گلستان در حالت طبیعی است.
جماران   ۱۳۹۸/۰۱/۰۱ - ۱۵:۰۴    
قنات قصبه گناباد که در فهرست میراث جهانی یونسکو ثبت شده است عنوان طولانی ترین قنات جهان را به خود اختصاص داده و یکی از آثار رمزآلود ایران محسوب می شود چرا که هنوز سوالات بسیار در باره آن وجود دارد و نقشه آن در نوع خود بی نظیر است. *شاهکار 2500 ساله ...
ساعت24   ۱۳۹۷/۱۲/۲۹ - ۲۰:۱۷    
ساعت24 -روابط عمومی شرکت مدیریت منابع آب ایران گفت: امکان بازدید از تاسیسات تامین آب در ایام نوروز برای علاقه مندان و مسافران نوروزی فراهم شده است.
پایگاه اطلاع رسانی رادیو   ۱۳۹۷/۱۲/۲۹ - ۱۸:۵۳    
علی زبردستی گفت: برای افزایش کیفیت آب و جبران کمبود آب در بعضی از منابع، استفاده از فناوری نانو می تواند اثر مثبت بسیار زیادی داشته باشد. با استفاده از فناوری نانو می توانیم منابع آب بلا استفاده را به چرخه تولید، بازگردانیم.
ایرنا   ۱۳۹۷/۱۲/۲۹ - ۱۳:۱۷    
گنبدکاووس - ایرنا - مدیر امور منابع آب شهرستان های گنبدکاووس، مینودشت و گالیکش اعلام کرد: در پی بارش های سنگین دو روز اخیر در منطقه شرق گلستان، دبی آب رودخانه های گرگانرود، چهل چای و نرماب متنهی به شهر گنبدکاووس در روز چهاشنبه کاهش چشمگیر یافته است.
وزارت نیرو   ۱۳۹۷/۱۲/۲۹ - ۱۱:۰۹    
مدیرعامل شرکت آب منطقه ای تهران از فعال بودن 40 اکیپ گشت و بازرسی شرکت در تعطیلات نوروزی 98 به منظور حفاظت از منابع آب های زیرزمینی و سطحی مقابله با تخلفات در استان تهران خبرداد.
پاون   ۱۳۹۷/۱۲/۲۹ - ۱۰:۰۹    
روابط عمومی شرکت مدیریت منابع آب ایران اعلام کرد: به مناسبت بزرگداشت دوم فروردین روز جهانی آب، امکان بازدید از تاسیسات تامین آب شامل سدها و شبکه های آبیاری و زهکشی کشور در ایام نوروز برای علاقه مندان و مسافران نوروزی فراهم شده است.
فرمانداری آران و بیدگل   ۱۳۹۷/۱۲/۲۸ - ۱۸:۴۷    
به گزارش روابط عمومی فرمانداری آران و بیدگل دکتر اسماعیل بایبوردی فرماندار شهرستان آران و بیدگل در آخرین جلسه شورای حفاظت منابع آب این شهرستان در سال 97 بر ضرورت توجه به کاهش میزان مصرف آب در بخش کشاورزی آران و بیدگل تاکید کرد و گفت ...
جماران   ۱۳۹۷/۱۲/۲۸ - ۱۸:۲۰    
به گزارش ایرنا، عبدالامیر قاسمی روز سه شنبه در نشست شورای حفاظت از منابع آب این شهرستان افزود: تکریم و احترام به مراجعه کنندگان در ادارات و نهادهای این شهرستان به بهترین نحو انجام شود. ...
ایرنا   ۱۳۹۷/۱۲/۲۸ - ۱۶:۰۲    
تهران- ایرنا- شرکت مدیریت منابع آب ایران اعلام کرد: از ابتدای مهرماه امسال تا روز بیست و هفتم اسفند ماه حجم بارش های کشور به 219.4 میلیمتر رسید که این میزان بارندگی نسبت به دوره مشابه سال آبی گذشته (96.5 میلی متر) 127 درصد رشد را نشان می دهد.
همسو نیوز   ۱۳۹۷/۱۲/۲۸ - ۱۵:۱۵    
به گزارش خبرگزاری همسو نیوز حسین امامی ظهر سه شنبه در جلسه شورای منابع آب شهرستان سرایان با اشاره به بحرانی بودن وضعیت دشت آیسک گفت: شاخصه هایی چون فرونشست، افت آب های زیرزمینی و کاهش کیفیت آب دلیل بر همین بحرانی بودن است. ...
ایسنا   ۱۳۹۷/۱۲/۲۸ - ۱۳:۱۲    
مدیرعامل سابق شرکت مدیریت منابع آب ایران گفت: در شرایط فعلی باید با مدیریت آب های زیر زمینی و کنترل سیلاب و ذخیره سازی آب منابع آبی کشور را مدیریت کرد، در غیر این صورت مشکلات متعددی در کشور به وجود می آید.
اقتصاد آنلاین   ۱۳۹۷/۱۲/۲۸ - ۱۰:۵۲    
اقتصادآنلاین - لیلامیبان؛ محمد فاضلی رئیس مرکز امور اجتماعی منابع آب و انرژی وزارت نیرو در گفت و گو با اقتصادآنلاین ، به سوالاتی درباره عملکرد این حوزه تازه تاسیس و اثرگذاری آن در بدنه وزارت نیرو، همچنین بررسی عملکرد این وزارتخانه در سالی که گذشت پاسخ داد که در ادامه می خوانیم: ...
تابناک خوزستان   ۱۳۹۷/۱۲/۲۸ - ۰۸:۴۸    
معاون حفاظت و بهره برداری از منابع آب سازمان آب و برق خوزستان با اشاره به آغاز عملیات ترمیم سیل بند روستای کسر در دشت آزادگان گفت: نگرانی از بابت وقوع سیلاب های احتمالی نداریم و آمادگی برای کنترل سیلاب ها در این استان وجود دارد.
پاون   ۱۳۹۷/۱۲/۲۸ - ۰۸:۴۲    
سرپرست امور منابع آب ورامین از انسداد دو حلقه چاه غیرمجاز و به دنبال آن جلوگیری از برداشت بیش از 300 هزارمترمکعب آب از آبخوان های این منطقه خبر داد.
ایرنا   ۱۳۹۷/۱۲/۲۸ - ۰۸:۰۱    
سنندج - ایرنا - رئیس امور منابع آب سروآباد گفت: 15 مورد رفع تصرف بستر رودخانه ها در این شهرستان انجام و بە وضعیت سابق بازگرداندە شد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۷/۱۲/۲۸ - ۰۰:۱۰    
یکی از این منابع، جمعیت انسانی استان است که بالغ بر حدود 2 میلیون نفر شده که در 33 شهر و یک هزار روستا ساکن بوده و در بعضی ماه ها جمعیت گردشگر عبوری از استان و یا گردشگران ورودی به استان به آن اضافه می شود.
همسو نیوز   ۱۳۹۷/۱۲/۲۷ - ۲۱:۲۵    
به گزارش همسونیوز به نقل از تسنیم از بناب ، امین رفیعی فرماندار بناب در جلسه شورای حفاظت از منابع آب با اشاره به اینکه میزان بارش این شهرستان نسبت به مدت مشابه پارسال 40 درصد افزایش یافته است اظهار داشت: این رقم خوشبختانه افزایش قابل توجهی است و بارش های نسبتا خوبی هم در این شهرستان شاهد بودیم. ...